. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN

Najnovšie
Tipy na zdravé a rýchle chudnutie II.Publikováno 25.3.2017, 1:00
Sľúbili sme si 5 kíl za 3 týždne. Aké sú ďalšie užitočné tipy, ktoré na ceste za vysnívaným cieľom pomôžu? Dôležité je predovšetkým nehladovať a rozoznať, čo je vhodné dodržiavať na štarte, čo nám pomôže vôbec začať, a čo by sme mali zaradiť do svojej rutiny zdravého životného štýlu. Prečo by sme mali skôr posilňovať než trénovať kardio alebo ako sa vyhnúť skrytým kalóriám?
Trik pre lepšiu náladu na každý deňPublikováno 25.3.2017, 0:57
Každý týždeň začíname s tými najlepšími zámermi. Ale potom sa to nejako zvrtne a naše predsavzatia o balení obedov do práce, dostatku spánku a pohybu tak nejako berú za svoje. Ak s tým chceme niečo robiť, je dobré nesústrediť sa na celok, ale malé veci, ktoré môžeme zlepšiť každý deň. Skúste to jeden týždeň. Každý deň pre seba môžete urobiť jednu úplnú maličkosť, vďaka ktorej sa budete cítiť oveľa lepšie než v čase, keď ste ju nerobili. A čo je na tom najkúzelnejšie? Máme pre vás tých trikov hneď sedem, pekne na každý deň v týždni jeden.
Čo sa žene premieta v hlave, keď nemôže otehotnieť?Publikováno 23.3.2017, 7:38
Všetci sme vyrástli na rozprávkach a príbehoch so šťastným koncom. Takže sme automaticky prijali predstavu, že sa raz zamilujeme, dotyčného (alebo dotyčnú si vezmeme), postavíme si dom a budeme mať deti. Tie pekne porastú, kúpime si psíka, všetci sa budeme mať radi, budeme jazdiť na dovolenky, deťom zariadime krásny a šťastný život... ale niekedy môžeme naraziť na problémy hneď zo začiatku. Pretože celý ten vzorec šťastného života je krásny a jednoduchý, ale čo keď nepôjde všetko podľa plánu?
Čo by sme kolegom nikdy hovoriť nemaliPublikováno 23.3.2017, 7:37
Poďme predpokladať, že máte v práci kolegyne a kolegov, máte šéfa alebo šéfku, a spolu tak nejako všetci žijete dohromady. Snažíte sa vychádzať, máte dobré vzťahy, utužuje kolektív. Rozhodne je možné si medzi kolegyňami a kolegami nájsť tiež blízkych priateľov - a čo viac, ono je to vlastne aj potrebné, aby sme tých osem hodín (plus mínus) prežili bez deficitu sociálnej interakcie. Ale nehľadiac na to, ako ste si blízki s ľuďmi v práci, existuje pár vecí, s ktorými by ste sa im nikdy, ale naozaj nikdy, zverovať nemali.
Aspirín nie je len liek!Publikováno 20.3.2017, 19:15
Vedeli ste, že tabletky aspirínu pomáhajú s bolesťami a liečia neduhy už od roku 1901? Pár rokov pred týmto dátumom sa podarilo v laboratóriách syntetizovať účinnú látku aspirínu, kyselinu acetylsalicylovú, urobili sa klinické testy a od tej doby je aspirín neoddeliteľnou súčasťou väčšiny našich lekárničiek - ale bolenie hlavy nie je jediná príležitosť, kedy ho môžeme využiť. Čo majú spoločné aspirín, autobatérie, rezané kvety alebo napríklad akné?
Zlaté pravidlá na požičiavanie peňazí priateľom a rodinePublikováno 14.3.2017, 20:44
Priateľstvá si za peniaze nekúpite, ale môžete ich peniazmi zničiť. Požičiavanie peňazí priateľom a rodine je veľmi delikátna záležitosť, finančná situácia je vždy veľmi háklivá téma. A ak vnesiete do vzťahu tému peňazí, je veľmi pravdepodobné, že sa dostanete do situácií, ktoré nebudú príjemné ani jednej strane. Ako sa tomu vyhnúť? Prípadne minimalizovať škody?
Nový rozmer ovsenej kašePublikováno 14.3.2017, 20:44
Čo má spoločné ovsená kaša a cuketa? Predovšetkým to, že dohromady tvoria úplne neprekonateľnú kombináciu raňajkového arzenálu. Ak ste zvyknutí ráno raňajkovať vločky (či už pravidelne, alebo občas), prečítajte si, ako pomocou cukety povýšiť ovsenú kašu na ešte zdravšie, sýtejšie a menej kalorické jedlo, než akým je doteraz. A s minimálnou zmenou chuti!
Najhoršie ingrediencie do šalátovPublikováno 14.3.2017, 20:44
Zhodneme sa na tom, že šaláty jeme preto, že sú zdravé? A že obsahujú oveľa menšie množstvo kalórií než napríklad sviečková so šiestimi? Predpokladajme, že áno. Ale niekedy si šaláty (aj tie v reštauráciách) nechávame kaziť zbytočnými ingredienciami, ktoré nie sú ani tak žiaduce, nieto zdravé. Čím si zdravotné a redukčné benefity zdravého stravovania zbytočne kazíme?
Sladké zemiaky a čo s nimiPublikováno 28.2.2017, 14:01
Sladkých i nesladkých zemiakov existujú tisíce druhov, na naše stoly sa ale dostali len niektoré. Ovšem sladké zemiaky vlastne žiadne zemiaky nie sú. Kým tie, ktoré poznáme z našich kuchýň bežne, sú z čeľade ľuľkovité, sladké zemiaky zase z čeľade pupencovité - o príbuznosti sa teda hovoriť nedá. Spoločné majú to, že sa z nich konzumujú hľuzy. A tie u sladkých zemiakov čiže najrozšírenejších batátov majú okrem skvelej chuti tiež prekvapivo veľa výhod.
Karfiol ako dezert?Publikováno 13.2.2017, 13:57
Karfiol je jedným z druhov zeleniny, ktorý je v našich kuchyniach viac doma, ako iné. Či už sa vám vybaví karfiol vyprážaný, karfiolový mozoček, polievka alebo jeho ružičky ako neoddeliteľná súčasť zeleninovej polievky, či už ho máte radi, je vám jedno alebo k nemu máte naprostý odpor, jednoducho ho poznáte a niekedy už ste ho jedli. Ale karfiol vie poriadne prekvapiť. Ako môžeme túto na prvý pohľad fádnu a nezaujímavú zeleninu využiť úplne netradične?
Amarant pre všetkýchPublikováno 7.2.2017, 20:31
Áno, áno, amarantov je viac ako šesťdesiat druhov, niektoré sa používajú na výrobu papiera, iné zase ako krmivo pre hospodárske zvieratá. Amarant, ktorý zaujíma nás, ale nájdeme v regáloch obchodov ako nepravú obilninu (podobne ako napríklad pohánka) a úplne nespravodlivo okolo nej prejdeme, bez toho aby sme si ju vzali so sebou domov. Semená amarantu sú totiž veľmi univerzálne použiteľné, ale čo viac - extrémne zdravé. Až superzdravé.
Takzvane zdravé potravinyPublikováno 2.2.2017, 16:43
Máme čisté svedomie, robíme pre seba to najlepšie, nejeme preukázateľne nezdravé jedlá, kupujeme len tie, ktoré sa tvária, že keď už neprospievajú, tak aspoň neškodia. Vzdali sme sa farebných sladkostí, jedál, ktoré vyzerajú (a niekedy aj chutia... a možno čiastočne i sú) ako z umelej hmoty, niekto z nás sa vzdal veľkých radostí len preto, aby sme do seba jedlom nedostávali nezdravé potraviny. Ale zrada - niekedy aj takzvane zdravé potraviny môžu do nášho tela pumpovať presne to, čomu sme sa chceli vyhnúť.
... ďalšie články v kategórii
Ako si pomocou účesu ubrať rokyPublikováno 14.3.2017, 20:44
Na pribúdajúcom veku sú skvelé skúsenosti, vyzretá osobnosť, to, že máme za sebou čím ďalej viac zásadných životných rozhodnutí a toľko nás ich už nečaká, deti odrastajú a sú samostatnejšie... Lenže, aj napriek menovaným nesporným výhodám, je starnutie problémom po vizuálnej stránke. Určite to tak necítime všetci rovnako, ale aj tak - ak je niečo, v čom „vyzeráme mladšie“, asi po tom siahneme celkom bez rozmýšľania.
Ako sa starať o pokožku na krku a v dekoltePublikováno 5.3.2017, 10:52
Môžete si to všimnúť na celebritách - v tvári vyzerajú mlado, ale krk a dekolt ich vek neomylne prezradia. Ide o partie, kde je koža pomerne tenká a strata pevnosti sa prejaví rýchlo, markantne a takmer nezvratne. Nepomôže lifting ani plastická chirurgia, tu je potrebná prevencia. A ako by mala taká správna starostlivosť o kožu na krku a dekolte vyzerať? Čo robiť a nerobiť, na čo si dať pozor? Trebárs na spanie na boku!
Čo sa stane, keď budeme používať kozmetiku po zárukePublikováno 2.3.2017, 17:02
Áno, áno, dátum spotreby, to poznáme. Ale zatiaľ čo jogurt sa nám po expirácii v chladničke neohreje ani pol dňa, takú maskaru nosíme v kabelkách aj mesiace potom, čo sme ju mali dávno vyhodiť. Krémy, make-upy, tiene, lícenky, púdre... to všetko má obmedzenú dobu bezpečného používania. Zistíte to ľahko, na každej fľaštičke je uvedený dátum spotreby. Ale na lícenke sa neurobí vrstva plesne a rúž nezhnije, tak nám toľko nepripadá nutné ich vyhadzovať, že?
Búrame mýty o mladistvom vzhľade II.Publikováno 26.2.2017, 10:43
Rovnako, ako by sme mali používať pre každú sezónu iný parfum, mali by sme pre každú „sezónu“ nášho života zvažovať, čo nosiť, čo nie, čo si zaobstarať do šatníka, čo z neho vyradiť, ako sa namaľovať, čo s vlasmi, ako na hyper módne trendy a podobne. Nič sa nedá robiť, chceme sa páčiť a časom si musíme pripustiť, že mladosť je len jedna, a časom ju treba nahradiť mladistvosťou a sofistikovanosťou. A to už stojí nejaké to zamyslenie. Pretože so šortkami a nátelníkom nemôžeme robiť parádu večne. Bohužiaľ.
Nečakaný pomocník pri úprave obočia. Máme ho doma všetci!Publikováno 22.2.2017, 13:37
Úprava obočia je v súčasnosti veľkou témou. Možno väčšou než by sme považovali za adekvátne, avšak je jedno, či s módnymi trendmi súhlasíme - proste existujú. A ak ste na tom rovnako ako väčšina ženskej populácie a obočie ste si začali upravovať v čase, kedy bolo v móde tenké a pekne do oblúčika, môžete teraz s poplatnosťou módnemu tvaru trošku zápasiť.
Búrame mýty o mladistvom vzhľade I.Publikováno 16.2.2017, 20:12
V časoch -násť a skorých -cať nám bolo teoreticky celkom jedno, čo sme na seba hodili, kdekto nám odpustil kdejaký módny prehrešok. Ale časom nám obľúbené šaty nejako prestávajú lichotiť, tam, kde bolo ploché bruško, objavila sa extrémne odolná pneumatika a začíname sa sem tam cítiť ľahko neforemne. Naša tvár nejako nie je toľko pevná a make-up, ktorý sme používali roky, je zrazu nejaký iný. Tieto situácie nastanú, i keď cvičíme, zdravo jeme, dosť spíme a nemáme žiadny stres, pretože príroda je jednoducho príroda. A tak musíme trošku doháňať a vyhýbať sa tomu, čo nás zbytočne ešte zostaršuje. Čo to je?
... ďalšie články v kategórii
Čo sa žene premieta v hlave, keď nemôže otehotnieť?Publikováno 23.3.2017, 7:38
Všetci sme vyrástli na rozprávkach a príbehoch so šťastným koncom. Takže sme automaticky prijali predstavu, že sa raz zamilujeme, dotyčného (alebo dotyčnú si vezmeme), postavíme si dom a budeme mať deti. Tie pekne porastú, kúpime si psíka, všetci sa budeme mať radi, budeme jazdiť na dovolenky, deťom zariadime krásny a šťastný život... ale niekedy môžeme naraziť na problémy hneď zo začiatku. Pretože celý ten vzorec šťastného života je krásny a jednoduchý, ale čo keď nepôjde všetko podľa plánu?
Zlaté pravidlá na požičiavanie peňazí priateľom a rodinePublikováno 14.3.2017, 20:44
Priateľstvá si za peniaze nekúpite, ale môžete ich peniazmi zničiť. Požičiavanie peňazí priateľom a rodine je veľmi delikátna záležitosť, finančná situácia je vždy veľmi háklivá téma. A ak vnesiete do vzťahu tému peňazí, je veľmi pravdepodobné, že sa dostanete do situácií, ktoré nebudú príjemné ani jednej strane. Ako sa tomu vyhnúť? Prípadne minimalizovať škody?
Než sa z dieťaťa stane teenagerPublikováno 14.3.2017, 20:44
Akonáhle puberta udrie v plnej sile, začína byť rodič v zjavnej nevýhode. Pre dieťa nie sú žiaduce rodičovské rady, útecha, pomoc a ani prostá prítomnosť. Čo sa povie, to neplatí, čo sa vyžaduje, naschvál nebude, a keď je kríza, máte predsa ako rodič „povinnosť“ zasiahnuť, takže vďaka je taktiež na bode mrazu. Ale to je v poriadku, aj my sme si tým prešli. S teenagerom je veľmi ťažké nadviazať kontakt, nieto navodiť dôvernú rodinnú atmosféru. Aké zvyky by sme mali stihnúť vytvoriť, než nám puberta vezme vietor z plachiet?
Superschopnosti, ktoré nám dá len materstvoPublikováno 13.3.2017, 18:39
Ony tam niekde boli. Príroda dala každej žene potenciál rozvinúť superschopnosti hodné akčného hrdinu, ale mamy si na slávu a publicitu zase toľko nepotrpia. Nemajú na to totiž čas. Zmysly sa zostrujú, vnímanie rozširuje, nároky pribúdajú a niekedy to vyzerá, že kapacita matky vedieť, vidieť, počuť, vnímať a riešiť absolútne všetko je doslova nevyčerpateľná.
Myšlienky, ktoré nám otravujú životPublikováno 12.3.2017, 0:57
Zmeň svoje myslenie a zmeníš svoj život. Už Albert Einstein povedal, že jednou z foriem šialenstva je, nechávať všetko pri starom a dúfať, že sa niečo zmení. Bohužiaľ, niekedy nám nezostáva nič iné, než začať u seba. A to nie napríklad ľuďmi, s ktorými sa stretávame, činnosťami, ktoré robíme, koníčkami, ktorým sa venujeme. Ale myšlienkami, ktoré okupujú našu myseľ a nedovoľujú nám pohnúť sa z miesta. Akých myšlienok by sme sa mali zbaviť?
Ako pripraviť deti na domáceho maznáčikaPublikováno 1.3.2017, 12:05
Asi to poznáte, keď ide o nového štvornohého kamaráta, stávajú sa z detí prefíkaní iniciátori. Po mačiatku alebo šteniatku túži v každej domácnosti aspoň jedno dieťatko a veľmi často rodičia podľahnú. Pretože... on to vlastne nie je zas tak zlý nápad. Ale aj keď to máme premyslené, nie je od veci na príchod nového člena domácnosti deti systematicky pripravovať (a napokon seba tiež). Pretože okrem spústy radosti príde aj kopa starostí. Pre všetkých.
... ďalšie články v kategórii
Tipy na zdravé a rýchle chudnutie II.Publikováno 25.3.2017, 1:00
Sľúbili sme si 5 kíl za 3 týždne. Aké sú ďalšie užitočné tipy, ktoré na ceste za vysnívaným cieľom pomôžu? Dôležité je predovšetkým nehladovať a rozoznať, čo je vhodné dodržiavať na štarte, čo nám pomôže vôbec začať, a čo by sme mali zaradiť do svojej rutiny zdravého životného štýlu. Prečo by sme mali skôr posilňovať než trénovať kardio alebo ako sa vyhnúť skrytým kalóriám?
Trik pre lepšiu náladu na každý deňPublikováno 25.3.2017, 0:57
Každý týždeň začíname s tými najlepšími zámermi. Ale potom sa to nejako zvrtne a naše predsavzatia o balení obedov do práce, dostatku spánku a pohybu tak nejako berú za svoje. Ak s tým chceme niečo robiť, je dobré nesústrediť sa na celok, ale malé veci, ktoré môžeme zlepšiť každý deň. Skúste to jeden týždeň. Každý deň pre seba môžete urobiť jednu úplnú maličkosť, vďaka ktorej sa budete cítiť oveľa lepšie než v čase, keď ste ju nerobili. A čo je na tom najkúzelnejšie? Máme pre vás tých trikov hneď sedem, pekne na každý deň v týždni jeden.
Aspirín nie je len liek!Publikováno 20.3.2017, 19:15
Vedeli ste, že tabletky aspirínu pomáhajú s bolesťami a liečia neduhy už od roku 1901? Pár rokov pred týmto dátumom sa podarilo v laboratóriách syntetizovať účinnú látku aspirínu, kyselinu acetylsalicylovú, urobili sa klinické testy a od tej doby je aspirín neoddeliteľnou súčasťou väčšiny našich lekárničiek - ale bolenie hlavy nie je jediná príležitosť, kedy ho môžeme využiť. Čo majú spoločné aspirín, autobatérie, rezané kvety alebo napríklad akné?
Tipy na zdravé a rýchle chudnutie I.Publikováno 9.3.2017, 9:23
Máme cieľ schudnúť 5 kíl. A čo znamená zdravo? Že nebudeme hladovať. A rýchlo? Za 3 týždne. Už tak je to pomerne šibeničný termín, pretože za normálnych okolností by sme nemali chudnúť o moc rýchlejšie než je kilo za týždeň. Samozrejme, všetko ide urýchliť, ale riskujeme jojo efekt, ale aj zdravie. Niektoré z nasledujúcich tipov sú relatívne kontroverzné, ale krátkodobo s vaším zdravím nehazardujú, niektoré sú natoľko užitočné, že by bolo vhodné ich zaradiť do svojej každodennej rutiny.
Použité vrecúško od čaju? Škoda vyhodiť!Publikováno 25.2.2017, 19:34
Rovnako ako kopa iného materiálu, ktorý by sme za normálnych okolností bez mihnutia oka vyhodili, je aj čajových vrecúšok do odpadkov vyložene škoda. Je pravda, že z niekoľkokrát zaliateho vrecúška už nedostaneme maximum, ale na niektoré účely sa nižšia koncentrácia chuti i účinných látok vyložene hodí. Chcete vedieť, prečo je dobré čajové vrecúško hneď nevyhodiť?
Tipy na ľahšie uspávaniePublikováno 21.2.2017, 20:04
Ak máte doma malé bábätko, už ste pravdepodobne prišli na to, že uspávanie a spánok všeobecne je až nečakane veľká téma. Ako mamička, tak dieťa (a koniec koncov aj zvyšok rodiny) si spánok toľko zaslúžia, pre všetkých je to veľmi náročné obdobie. Aj keď na každé dieťatko bude platiť niečo iné, každé má svoj vlastný biorytmus, osobnosť, povahu aj rodičov, existuje pár tipov, ktoré je naozaj dobré vyskúšať, keď spánok nie a nie doraziť.
... ďalšie články v kategórii
Čo by sme kolegom nikdy hovoriť nemaliPublikováno 23.3.2017, 7:37
Poďme predpokladať, že máte v práci kolegyne a kolegov, máte šéfa alebo šéfku, a spolu tak nejako všetci žijete dohromady. Snažíte sa vychádzať, máte dobré vzťahy, utužuje kolektív. Rozhodne je možné si medzi kolegyňami a kolegami nájsť tiež blízkych priateľov - a čo viac, ono je to vlastne aj potrebné, aby sme tých osem hodín (plus mínus) prežili bez deficitu sociálnej interakcie. Ale nehľadiac na to, ako ste si blízki s ľuďmi v práci, existuje pár vecí, s ktorými by ste sa im nikdy, ale naozaj nikdy, zverovať nemali.
Ako na rande po štyridsiatkePublikováno 10.3.2017, 14:35
...a hovorí sa tomu ešte vôbec rande? Hľadám otca pre svoje deti, manžela alebo partnera pre seba? Nebude sa na mňa okolie pozerať divne, keď si budem chcieť s niekým vyjsť? A čo na to povedia deti? ...každý, kto si prešiel rozchodom alebo rozvodom, kedy už „išlo o veľa“ - v hre boli majetky, ale hlavne deti, vie, že taká vec zanechá veľké šrámy. A čo z toho vyplýva? Že sa bojíme. Opakovania alebo ešte, nedaj bože, nejakého horšieho scenára. Zoznamovanie po štyridsiatke (plus mínus) má ale aj svoje pozitíva. Ako na to?
Kedy je na čase ukončiť vzťahPublikováno 6.3.2017, 20:05
V prvom momente vás asi napadne nevera, domáce násilie alebo nenávratná strata záujmu o seba navzájom. V takýchto prípadoch nie je čo riešiť. Ale poznáte ten pocit, že niečo nie je v poriadku? Že proste žijete vo vzťahu, ktorý vám z nejakého, ťažko definovateľného dôvodu nefunguje? Práve pre absenciu definície často v takom vzťahu zostávame, snažíme sa nebyť malicherní, veľkoryso odpúšťame a po večeroch tajne plačeme v kúpeľni. Kedy je dobré aspoň zvážiť zdvihnutie kotvy?
Prečo sa bojíme novej láskyPublikováno 3.3.2017, 15:01
Život nás často vystavuje skúškam, o ktorých sme pred tým, než ich v zdraví prežijeme, presvedčení, že by sme ich v živote neustáli. Aj keď nemusia nutne zanechávať šrámy na našom tele, s dušou je to iné. Z minulosti si nesieme veľa skúseností, ktoré nám bránia nájsť, oddať sa alebo uveriť vzťahom, ktoré by ešte len mohli prísť. Ale niekedy si to takzvane „robíme sami“; máme na očiach klapky. Čo nám teda najčastejšie bráni?
Čo na nás naši muži neznášajúPublikováno 20.2.2017, 19:09
Poznáte taký ten moment, keď váš manžel urobí alebo povie niečo, čo už urobil a povedal tisíckrát, a vy nad tým len prevrátite oči, zakrútite hlavou a poviete si: „Bože, to je taký... trkvas“. A to je pravdepodobne veľmi slabé slovo, že? A viete čo? My im to robíme tiež. A oni si toho všímajú úplne rovnako ako my. Neveríte?
Žiarlivosť? Nie, ďakujem.Publikováno 10.2.2017, 13:59
Niekto z nás už „z toho vyrástol“, iný to nemá potrebné, ďalší si je svojim náprotivkom istý. Ale... trúfame si tvrdiť, že väčšina z nás na svojho partnera žiarli. Či už zdravo, nezdravo, opodstatnene alebo neopodstatnene, či už to berieme ako prejav lásky alebo ako hnací motor pre obmedzovanie, pravdepodobne ten nepríjemný pocit a stav, ktorý nás dokáže dohnať k mnohým nie práve čestným činom, poznáme.
... ďalšie články v kategórii
Ako si pomôcť pri bolesti v krkuPublikováno 27.2.2017, 17:23
Každé prehltnutie je ako šmirgľový papier, každé zakašľanie ako bodanie do hrdla ostrým nožom. Aj keď vieme, že dohromady zas o toľko nejde, bolesť v krku nám vie pekne znepríjemniť život. Ale keď niečo bolí, nie je napísané, že si nemôžeme dopriať trošku úľavy. Niektoré domáce recepty môžu bolesť len zamaskovať a naozaj neliečia. Niektoré ale áno.
Diéta podľa krvných skupín - skutočne funguje?Publikováno 23.2.2017, 20:14
Ak ste už alergickí na slovo diéta, nečudujeme sa vám. Zvlášť pred nástupom leta nás táto téma zahlcuje snáď zo všetkých strán. Pritom vieme, že primerané množstvo pestrej stravy a dostatok pohybu by mal vaše telo udržať v ideálnej váhe a vitalite. Lenže čo ak to stále nejde a nejde? Nekonzumujete náhodou niečo, s čím si vaše telo nevie poradiť, čo nevie stráviť, niečo, čo vám ubližuje?
Ricínový olej - nebezpečenstvo, ktoré pomáhaPublikováno 19.2.2017, 14:05
Po stáročia známy zázračný olej, ktorý vie byť rovnako tak dobrý sluha, ako zlý pán. Ricínový olej je jedným z mála prírodných olejov, ktorý je vysoko neodporúčaný na vnútorné použitie, zato veľmi vrelo k tomu vonkajšiemu. Aj keď sa používa vo všetkých možných odvetviach ľudskej činnosti (od ťažkého priemyslu po kozmetiku), oplatí sa mať fľaštičku s ním doma.
Sú mikrovlnné rúry nebezpečné pre naše zdravie?Publikováno 15.2.2017, 20:21
Máloktorý vynález sa udomácnil v našich kuchyniach tak rýchlo, ako mikrovlnná rúra. Jej využitie je tak praktické, že uľahčuje ohrievanie aj varenie jedla už po generácie. Tento pôvodne vojenský vynález je ale témou mnohých kontroverzií. Často počúvame názory, že ohrievanie v mikrovlnnej rúre je nezdravé. Prečo? A čo by sme rozhodne nikdy v mikrovlnke ohrievať nemali?
Kvasinková infekcia - kto a prečo je náchylnejší?Publikováno 9.2.2017, 12:47
S ťažkosťami tohto typu sa potýka až prekvapivé množstvo (predovšetkým) žien. Sú ale také, ktorým sa mykózy vyhýbajú, hoci zdanlivo nie je na ich zdravotnom stave nič inak, nevyzerajú, že by sa vyhýbali rizikovým činnostiam, ani nepodnikajú žiadne preventívne opatrenia. Zdanie síce klame, ale v tomto prípade je pravda niekde uprostred. Čo všetko môže spôsobovať našu náchylnosť k problémom kvasinkového typu? Niečomu predchádzať môžeme.
Prečo potrebujeme vlákninuPublikováno 12.1.2017, 8:01
Vláknina je často spomínaná pri redukčných diétach, pri regulácii zažívania a vôbec, pri ťažkostiach s tráviacim traktom. Málokto ale o tejto pre človeka absolútne nevyhnutnej látke vie trošku viac, než že si ju môže kúpiť v lekárni. Ale prečo a v akom množstve ju potrebujeme? A čo je táto látka vlastne zač, ako v tele pôsobí a ako funguje? A kedy na ňu ľudstvo vôbec prišlo?
... ďalšie články v kategórii
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Čierna listina | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku