. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN

Najnovšie
Najčastejšie ženské sexuálne omylyPublikováno 10.12.2018, 8:14
Nikto učený z neba nespadol, ale je rozdiel, keď sme nepoučiteľné. A niekedy sa aj z tých najnevinnejších neznalostí alebo drobných klamstiev môžu stať, keď už nie priamo nočné mory, tak aspoň niečo, čo nám pekne skomplikuje život. A tentoraz ten sexuálny. Aké prekážky si ženy najčastejšie kladú samy?
Predpuberťák alebo veľká skúška rodičovstvaPublikováno 7.12.2018, 11:13
Typické pre vek medzi deviatimi a dvanástimi je, že sa s naším mazlivým, tulivým a poslušným dieťaťom stane zmena, v ktorú sme dúfali až o mnoho neskôr. Zrazu už nám nevyskočí do lona a nezačne sa s nami rozprávať, zrazu akoby s nami nechcelo mať nič spoločné. Stane sa z neho iná osobnosť, než aká bola ešte trebárs pred rokom. Mení sa psychicky, spoločensky, emocionálne i kognitívne. A zrazu zistíme, že na to možno nie sme tak úplne pripravení.
Ako utíšiť bolesť zubov, keď nie je zubár po rukePublikováno 6.12.2018, 10:58
Bolesti zubov sú pre väčšinu z nás nočná mora. Pretože väčšinou znamenajú nutnosť návštevy zubára, ktorá je pre nás (boh vie prečo) od malička postrachom. Akútna bolesť zubov môže byť spôsobená kdečím, nemusí ísť nutne o kaz. Keď bolesť trvá dlhšie ako dva dni, je už ale treba odbornú pomoc. Ak ale ide o bolesť akútnu spôsobenú napríklad nadmierou sladkého jedla alebo pitia, podráždením citlivých zubov alebo inou, zrejmou príčinou, môžeme si pomôcť sami a prírodne. Ako na to?
Prvý krát babičkouPublikováno 3.12.2018, 12:15
Keď sa povie babička, asi si všetci vybavíme starenku, ktorá pletie svojim vnukom svetre a varí nedeľné obedy. Ako ale dobre vieme, doba je iná a vek okolo štyridsiatky, päťdesiatky, kedy sa často babičkami staneme prvýkrát, zďaleka neznamená háčkovanie a pozeranie sa na televíziu. Moderné babičky sú súčasné ženy, ktorým život nachystal novú rolu - či už na ňu sme pripravené, alebo nie, musíme sa jej nejako zhostiť. Ako na to? Čo robiť, nerobiť? A ako sa s tým vyrovnať?
Pálenie záhy, do slova a do písmena pálčivý problémPublikováno 30.11.2018, 20:21
Poznáte ten nepríjemný pocit pálenia za hrudnou kosťou, ktorý sa síce prikradne nenápadne, ale dokáže aj niekoľko hodín potrápiť? Ak je vám cudzí, gratulujeme, práve vy nepatríte medzi 40% populácie, ktorú trápi pálenie záhy. Ak je vám táto situácia povedomá, pravdepodobne spadáte medzi tých šťastnejších, u ktorých ak sa vyskytuje, tak nárazovo, raz za čas, napríklad po diétnych chybách. A ak tento pocit poznáte dôverne, radíte sa pravdepodobne k oným 40%, ktorých pálenie záhy trápi opakovane.
Nenápadné prejavy problémov so štítnou žľazouPublikováno 29.11.2018, 23:04
Problémy so štítnou žľazou trápia údajne až 30% európskej populácie. Štítna žľaza (glandula thyroidea) je najväčšia endokrinná žľaza nášho tela. Produkuje thyroidný hormóny trijódtyronín a tyroxín, ktoré majú vplyv na takmer všetky funkcie nášho tela. Jediné orgány, ktoré sú primárne imúnne voči vplyvom týchto hormónov, sú mozog, slezina a semenníky. To ale neznamená, že ich hormóny štítnej žľazy nemôžu ovplyvniť sekundárne. A všetci, ktorí sme kedy mali čo dočinenia s hormonálnou nerovnováhou, vieme, že vie ovplyvniť celý náš život. Ako spoznáme, že sú naše hormóny mimo kontrolu? A kedy viniť štítnu žľazu?
Polenta úplne inakPublikováno 28.11.2018, 13:02
Polenta je suchá zmes na prípravu kukuričnej kaše, s ktorou sme sa pravdepodobne už mnohokrát stretli. Pripravuje sa z kukuričnej múky, vody a soli, ale my si ju väčšinou kupujeme hotovú, ktorú stačí len uvariť. Používame ju ako prílohu alebo samostatné jedlo, ale kukurica sama o sebe je aj vo forme polenty naprosto vynikajúcim zdrojom mnohých prospešných látok. A my pre vás máme recept na to, ako ju využiť netradične, ale zato veľmi, veľmi efektívne. Kukuričný džús si zamilujete!
Mlieko z konopných semien, elixír nielen pre športovcovPublikováno 1.11.2018, 14:39
Nechajme stranou diskusie o tom, či a ako obyčajné kravské mlieko nášmu zdraviu škodí / prospieva / nerobí nič. Každé telo je iné a každému tiež niečo iné vyhovuje. Faktom zostáva, že laktóza obsiahnutá v mlieku je jedna z foriem cukru, takže keď sa pokúšame obmedziť ich príjem, nie je vypustenie mliečnych výrobkov od veci. Avšak dôvodov pre rozhodnutie sa pre alternatívy k mliečnym výrobkom môže byť nespočetne. A jedna z najzdravších je mlieko z konopných semienok.
Ako do jedálnička zaradiť viac kurkumyPublikováno 17.10.2018, 13:32
Kurkuma je pre naše telo malý zázrak. Preukázala to ako história a skúsenosť, tak veľa vedeckého bádania. Pôsobí proti rakovine, zlepšuje funkcie mozgu, reguluje metabolické procesy, čistí krv upravuje trávenie, pôsobí proti nachladnutiu, vie pomôcť s každým kožným problémom... lenže. V našej kuchyni nie je zďaleka tak tradičná, ako inde na svete. A tak máme sem tam problém ju vôbec konzumovať. Ako zaradiť kurkumu do našich jedálničkov a čerpať tak z nepreberného množstva jej pozitívnych účinkov na zdravie?
To najlepšie z tekvíc - semienkaPublikováno 16.10.2018, 14:00
Jeseň je tradične vrcholom tekvicovej sezóny. A zatiaľ čo väčšina z nás sa venuje zaváraniu, pečeniu a vareniu pokrmov z tekvíc, čoraz častejšie sa naša pozornosť obracia ku „zvyškom“, ktoré by sme za normálnych okolností spoločne s odkrojenými kúskami vyhodili. Reč je o tekvicových semienkach, superpotravine, ktorá by nemala chýbať v jedálničku nikoho z nás. Čo všetko semienka obsahujú, prečo si ich dopriať a ako z nich získať to najlepšie?
Ktoré jedlá zaženú „chute“ zdravo?Publikováno 6.9.2018, 16:51
Niekedy sami sabotujeme svoju snahu žiť aj jesť zdravo nielen tým, že si doprajeme nejaký ten podvodík, ale tiež tým, že si neuvedomíme jeho následky. Existuje totiž rad potravín, ktoré priamo podporujú naše baženie po viac a viac nezdravých veciach. Sú to potraviny z vysoko procesovaných ingrediencií a s vysokým glykemickým indexom. Ako sú chipsy, džúsy, fast food, umelé sladidlá a biele pečivo. Nielen, že pre nás nie sú najzdravšie, ale následky týchto drobných pôžitkov sú väčšie, než by sme si pripustili. Keď teda „máme na niečo chuť“, čím je najlepšie ju zahnať?
Odšťavovať zemiaky? Áno!Publikováno 3.9.2018, 21:58
Málokto by dokázal len tak z hlavy vymyslieť využitie pre surové zemiaky. Veď sú pre človeka takmer nestráviteľné. To ale platí predovšetkým o ich pevných zložkách, o tom, že z nich môžeme získať šťavu relatívne nijakej chuti, zato ale veľkej ozdravnej moci, sa toľko nevie. A pritom nám vie detoxikovať telo, ozdraviť pečeň, obličky, pôsobí na žalúdok, je plná vitamínov a dokonca nám vie pomôcť schudnúť.
... ďalšie články v kategórii
Týždenný plán na zjednotenie farby pletiPublikováno 27.11.2018, 13:47
Nech už máme akúkoľvek pleť, skoro vždy si vieme predstaviť, že by bola o trochu lepšia. A to „lepšie“ môže znamenať čokoľvek - menej vrások, menej akné, menej suchá, viac zjednotená. Každý stav si žiada špeciálne zaobchádzanie, ale ak chceme zjednotiť farbu pleti, máme pre vás riešenie, ktorého výsledky uvidíte už po týždni. Ako na to?
Pevnejšie prsia? Vieme, ako na toPublikováno 19.11.2018, 21:52
Kto má rovné vlasy, chce vlnité, kto má kučery, netúži po ničom inom ako po poddajných a jemných rovných vlasoch. A s našimi prsiami je to podobné. Veľkosť, pevnosť, tvar... vždy by sme vedeli, čo vylepšiť. Ak nechceme investovať do nákladných a invazívnych operácií, môžeme voliť cestu prirodzenejšieho spevnenia. A rozhodne sa nemusíme nijako obmedzovať, stačí sem tam poupraviť aspekty našej životosprávy a je to.
Ako využiť noc naplnoPublikováno 9.10.2018, 19:02
Spánok berieme ako regeneráciu tela i reštart a odpočinok mysle. Je to ale aj v priemere osem hodín, ktoré môžeme využiť aj inak. Respektíve môžeme doplniť nevyhnutný odpočinok o hĺbkovú starostlivosť o naše vlasy, pleť, pokožku, mihalnice a tak ďalej. Maličkosti, ktoré môžu mať na našu krásu veľký, veľký vplyv, a niektoré zázraky sa naozaj dejú cez noc!
Ako nestrácať svalovú hmotu...Publikováno 3.10.2018, 21:07
...keď starneme. Len sa pozrime pravde do očí, pribúdajúci vek neznamená len múdrosť a zrelosť, ale aj sem tam nejaký ten prejav na našom vonkajšom ja. Okrem vrások a celkovej strate pevnosti pleti, stretávame sa s fenoménom, ktorý často označujeme ako „povolenie“. Naše telo jednoducho povolí, stráca na pevnosti, hustote a kyprosti. Okrem kombinácie rôznych faktorov môže za toto povolenie tela väčšinou strata svalovej hmoty. Na jej udržiavanie (prípadne naberanie) je totiž čím ďalej tým ťažšie pracovať.
Najlepšie prísady do domácich masiek proti aknéPublikováno 25.9.2018, 21:25
Nie nadarmo sa hovorí „problematická pleť“. Akné spôsobuje ťažkostí viac než dosť, samozrejme najmä estetických, ale ona aj tá bolesť nie je práve zanedbateľná. A tak sa snažíme sa akné zbaviť alebo jeho prejavy aspoň minimalizovať. A vyrovnať sa s faktom, že nám klamali - ani v dospelosti nie je zaručené, že sa nám akné stratí.
Módne vychytávky tohtoročnej jesenePublikováno 19.9.2018, 21:09
Móda v dnešnej dobe nie je úplne jednoduchá. Musíme sa tak nejako zorientovať v tom, čo je úplne nové a trendy, čo je Vintre a vracia sa do módy a čo je jednoducho iba oldschool a mali by sme sa tomu oblúkom vyhnúť (hoci nám to môže pripadať ako dobrý nápad). Nadchádzajúca jesenná sezóna nie je výnimkou. Dobrá správa ale je, že jedno módne pravidlo zostáva univerzálne. Keď sa cítime dobre, je to to najlepšie, čo nám outfit môže poskytnúť.
... ďalšie články v kategórii
Predpuberťák alebo veľká skúška rodičovstvaPublikováno 7.12.2018, 11:13
Typické pre vek medzi deviatimi a dvanástimi je, že sa s naším mazlivým, tulivým a poslušným dieťaťom stane zmena, v ktorú sme dúfali až o mnoho neskôr. Zrazu už nám nevyskočí do lona a nezačne sa s nami rozprávať, zrazu akoby s nami nechcelo mať nič spoločné. Stane sa z neho iná osobnosť, než aká bola ešte trebárs pred rokom. Mení sa psychicky, spoločensky, emocionálne i kognitívne. A zrazu zistíme, že na to možno nie sme tak úplne pripravení.
Prvý krát babičkouPublikováno 3.12.2018, 12:15
Keď sa povie babička, asi si všetci vybavíme starenku, ktorá pletie svojim vnukom svetre a varí nedeľné obedy. Ako ale dobre vieme, doba je iná a vek okolo štyridsiatky, päťdesiatky, kedy sa často babičkami staneme prvýkrát, zďaleka neznamená háčkovanie a pozeranie sa na televíziu. Moderné babičky sú súčasné ženy, ktorým život nachystal novú rolu - či už na ňu sme pripravené, alebo nie, musíme sa jej nejako zhostiť. Ako na to? Čo robiť, nerobiť? A ako sa s tým vyrovnať?
PMS versus rané tehotenstvoPublikováno 26.11.2018, 7:16
Hoci v našich telách prebiehajú principiálne rovnaké procesy, každý z nás ich vníma inak. Každý náš zážitok, či už fyzický alebo emocionálny, je jedinečný, neopakovateľný a nevyjadriteľný. Takže často neexistujú žiadne univerzálne pravidlá, ktorými sa riadiť. Aj keď by sa mohla doba, po ktorú môžeme počiatočné tehotenstvo zamieňať za predmenštruačný syndróm, zdať neuveriteľne krátka, každá žena, ktorá sa snažila otehotnieť, vie, že presne tieto dni sú jedny z najdlhších v živote.
Prsia a ich zmeny v tehotenstvePublikováno 14.11.2018, 21:41
Vďaka nespočetnému množstvu informácií, ktoré sa na nás denne valia zo všetkých strán, by sa dalo čakať, že budeme na veľa vecí v živote pripravené. Niekedy ale nastane situácia, keď vlastne ani nevieme, že by sme si mali niečo zistiť. Takže ak si nás informácia nenájde sama, pravdepodobne budeme prekvapené. V tehotenstve dochádza k mnohým zmenám ako po psychickej, tak po fyzickej stránke. Sme pripravené na zväčšujúce sa bruško, prevenciu strií, priberanie na váhe, hormonálne zapríčinené zmeny nálad (aj keď na to sa úplne pripraviť nedá) a tak podobne. Čo ale naše poprsie? Aj tomu sa dostane počas tehotenstva veľkých zmien.
Dieťa číslo dvaPublikováno 30.10.2018, 15:12
Vždy ste plánovali mať viac detí? Skôr či neskôr príde čas, kedy sa rozhodnete (alebo to náhoda zariadi za vás) svoju domácnosť rozšíriť o ďalšieho nového člena. Ale sú veci, na ktoré sa zrejme nedá pripraviť. Ale je dobré o nich aspoň vedieť - pretože s príchodom druhého dieťaťa to zďaleka nebude tak, ako s príchodom toho prvého. Aké sú nástrahy dvojnásobného rodičovstva? Aké sú strachy a novinky, s ktorými sa rodičia stretávajú?
Ako na to s dvojčatamiPublikováno 25.10.2018, 12:06
Pre väčšinu ľudí je zistenie, že čakajú bábätko, radostnou udalosťou. Ale keď príde reč na fakt, že to nebude jedno, ale dve, mnohí sa dostanú do rozpakov. Všetko je ťažké, zvlášť keď je to prvýkrát, ale dopriať si rovno dvojnásobok od všetkého? Radosť ochladená studeným potom nás poleje už pri pomyslení. Ale generácie a generácie rodičov zvládli starostlivosť o dvojčatá (aj viac!) A našťastie pre nás formulovali pár dobrých rád, ako sa z toho nezblázniť.
... ďalšie články v kategórii
Môžeme sa vôbec zbaviť tuku z brucha?Publikováno 22.11.2018, 17:17
Tuk na bruchu nie je zďaleka len výsadou lenivých mužov, ukladanie tuku na bruchu sa týka aj žien. A tak by mali obe pohlavia spozornieť - tuk na bruchu je totiž oveľa nebezpečnejší než ten, ktorý sa nám ukladá na končatinách. Jeho nebezpečenstvo spočíva ako v jeho vzniku, tak v efekte, ktorý môže mať a má na naše zdravie. Ako sa ho čo najúčinnejšie zbaviť?
Kto zhodí kilá vďaka prerušovanému pôstu?Publikováno 10.11.2018, 8:52
Prerušovaný pôst je jednou z najpropagovanejších metód nielen chudnutia, ale celkovo zdravého životného štýlu. Hoci by sme mali tendenciu označiť ho za alternatívny, v skutočnosti vychádza z tradícií a prirodzeného, historicky podmieneného fungovania ľudského tela. Ak sa o túto metódu zaujímate, určite si nenechajte ujsť prehľad, pre koho sa vyložene hodí, a kto by sa jej mal oblúkom vyhnúť.
Malé krôčiky k plnohodnotnému dňuPublikováno 6.11.2018, 11:15
Asi to poznáme, proste žijeme sem tam rýchlo, sem tam pomalšie, niekedy za jeden deň zvládneme toľko, čo za niektorý týždeň ani omylom. Tak to proste je. Ale dobrý pocit z plnohodnotne nielen odpracovaného, ale aj prežitého dňa, ten je úplne opojný. Ako pracovať na tom, aby sme každý deň prežili čo najzmysluplnejšie? A nielen pracovne, ale vo všetkých oblastiach nášho života?
Ako sa doma zbaviť negatívnej energiePublikováno 24.10.2018, 19:36
Veľa z nás neverí na geopatogénne zóny, negatívnu energiu, na vplyv ľudí, ktorí žijú okolo nás alebo žili na miestach pred nami, na energie, ktoré po sebe nechávajú návštevy, na ulpievanie cudzieho nešťastia a smútku. Ale možno niektorí z tej spústy si všimli, že zďaleka nie všade v domoch, bytoch alebo chalupách sa spí dobre, sedí a vykladá dobre alebo len je dobre osamote. Mnoho z nás to ani neanalyzuje, len sa zdvihne a ide preč. Čo odporúčajú stáročia pozorovania negatívnych energií? Ako sa ich zbaviť?
Ako na bolesť v krku?Publikováno 12.10.2018, 13:28
Nikto nie je rád chorý. Počasie je ale neúprosné, prechod z babieho leta do jesenných plieskaníc je takmer istou zárukou toho, že sa nám nejaké to prechladnutie len tak nevyhne. A aj keď sú nádcha, kašeľ a teplota najčastejšie prejavy, bolesť v krku je za nimi v tesnom závese. Málokto sa ženie s prechladnutím k lekárovi, ale predsa len - nejakú starostlivosť by sme si zaslúžili. Ako na bolesť v krku pekne podomácky?
Angínovník - hviezda domácej lekárnePublikováno 11.10.2018, 17:20
Všetci už vieme, že pri mnohých ochoreniach nemusíme hneď utekať do lekárne preto, aby sa nám dostalo účinnej pomoci. Veľa vecí zvládneme doma - len vedieť, ako na to. Jedným z nenahraditeľných pomocníkov pri liečbe kašľa, bolesti v krku, ale napríklad tiež reumatizmu alebo nadúvania. Objavte angínovník a nielen, že si vyzdobíte domov krásnou kvetinou, získate tiež veľkého spojenca pri boji s rôznymi zdravotnými neduhmi.
... ďalšie články v kategórii
Najčastejšie ženské sexuálne omylyPublikováno 10.12.2018, 8:14
Nikto učený z neba nespadol, ale je rozdiel, keď sme nepoučiteľné. A niekedy sa aj z tých najnevinnejších neznalostí alebo drobných klamstiev môžu stať, keď už nie priamo nočné mory, tak aspoň niečo, čo nám pekne skomplikuje život. A tentoraz ten sexuálny. Aké prekážky si ženy najčastejšie kladú samy?
To, čo prežívate, možno nie je depresiaPublikováno 20.11.2018, 16:50
Aj keď váš trvalý psychický stav možno spĺňa veľa kritérií, podľa ktorých ste vyhodnotili, že ide o depresiu. Mnoho z nás sa snaží prvý súboj so zlými psychickými stavmi vybojovať sám, takže cesta k špecialistovi je o trochu dlhšia, než by bolo často zdravé, nájdeme ale mnohé prípady, keď odbornú pomoc nepotrebujeme. Potrebujeme len otvoriť oči.
Prečo náš partner nechce radu, ale pochopeniePublikováno 15.11.2018, 19:52
Máte za sebou dlhý, ťažký deň, kedy sa vám zrútilo všetko - od práce po rodinné patálie, po ceste domov bola nehoda, zápcha, nestihli ste nakúpiť, ponáhľate sa domov. A potom vám partner povie niečo, čo spustí hotovú cunami negatívnych pocitov. Rozkričíte sa, rozplačete, ale on vás upokojí: „Ospravedlňujem sa, už mi to nemusíš vysvetľovať, viem, prečo tak reaguješ a je mi ľúto, čo sa stalo. Nenechám nikoho a nič, aby ti ublížil. Poď sem.“ A objíme vás. Že to neznie veľmi pravdepodobne? Tiež nie je. Ale lákavo? To teda áno.
Radšej skončite vzťah s...Publikováno 7.11.2018, 13:08
Varovné znamenia vidia všetci, okrem tých, ktorých sa najviac týkajú. Pre každé správanie našej drahej polovičky máme ospravedlnenie, vysvetlenie. A keď sa potom rozídeme, zrazu vidíme krištáľovo jasne všetko, čo sme dovtedy vidieť odmietali. Existuje ale pár univerzálnych rád, s akým človekom by sme nemali vzťah nadväzovať, udržiavať a už vôbec nie si ho brať alebo predstavovať rodine. Aké vlastnosti znamenajú veľkú červenú stopku?
Mužské priznania - z akých dôvodov môže vzťah skončiť?Publikováno 2.11.2018, 19:25
Alebo Čo by ženy nemali podceňovať. Pretože brať niečo ako samozrejmosť, a partnera obzvlášť, je až moc obvyklé. Možno si myslíme, že by sme spolu predsa mali zostať v dobrom i zlom, tak nášmu vzťahu troška tej bezohľadnosti neublíži. Opak je ale pravdou, už dávno nám za chrbtom nestojí výstraha spoločnosti, ktorá nedovoľuje rozchody, rozvody ani odlúčenie. Vybrali sme pre vás niekoľko príkladov, ako môže vzťah skončiť, aj keď si myslíme, že robíme všetko dobre.
Ako čo najskôr spoznať spriaznenú dušuPublikováno 27.10.2018, 19:28
Je váš nový partner ten pravý? Čaká vás s ním naplňujúci a šťastný život? To sú otázky, ktoré si kladieme na začiatku vzťahu, ktorý sme nemali v úmysle brať na ľahkú váhu, všetci. Dá sa ale príslovečná spriaznená duša spoznať hneď v začiatkoch? Dobrá správa je, že áno. A hneď na úvod pre vás máme malú nápovedu - keď sa povie „spriaznená duša“ a vám sa vybaví na mysli jeden konkrétny človek, už to sa dá považovať za sľubný začiatok.
... ďalšie články v kategórii
Ako utíšiť bolesť zubov, keď nie je zubár po rukePublikováno 6.12.2018, 10:58
Bolesti zubov sú pre väčšinu z nás nočná mora. Pretože väčšinou znamenajú nutnosť návštevy zubára, ktorá je pre nás (boh vie prečo) od malička postrachom. Akútna bolesť zubov môže byť spôsobená kdečím, nemusí ísť nutne o kaz. Keď bolesť trvá dlhšie ako dva dni, je už ale treba odbornú pomoc. Ak ale ide o bolesť akútnu spôsobenú napríklad nadmierou sladkého jedla alebo pitia, podráždením citlivých zubov alebo inou, zrejmou príčinou, môžeme si pomôcť sami a prírodne. Ako na to?
Pálenie záhy, do slova a do písmena pálčivý problémPublikováno 30.11.2018, 20:21
Poznáte ten nepríjemný pocit pálenia za hrudnou kosťou, ktorý sa síce prikradne nenápadne, ale dokáže aj niekoľko hodín potrápiť? Ak je vám cudzí, gratulujeme, práve vy nepatríte medzi 40% populácie, ktorú trápi pálenie záhy. Ak je vám táto situácia povedomá, pravdepodobne spadáte medzi tých šťastnejších, u ktorých ak sa vyskytuje, tak nárazovo, raz za čas, napríklad po diétnych chybách. A ak tento pocit poznáte dôverne, radíte sa pravdepodobne k oným 40%, ktorých pálenie záhy trápi opakovane.
Nenápadné prejavy problémov so štítnou žľazouPublikováno 29.11.2018, 23:04
Problémy so štítnou žľazou trápia údajne až 30% európskej populácie. Štítna žľaza (glandula thyroidea) je najväčšia endokrinná žľaza nášho tela. Produkuje thyroidný hormóny trijódtyronín a tyroxín, ktoré majú vplyv na takmer všetky funkcie nášho tela. Jediné orgány, ktoré sú primárne imúnne voči vplyvom týchto hormónov, sú mozog, slezina a semenníky. To ale neznamená, že ich hormóny štítnej žľazy nemôžu ovplyvniť sekundárne. A všetci, ktorí sme kedy mali čo dočinenia s hormonálnou nerovnováhou, vieme, že vie ovplyvniť celý náš život. Ako spoznáme, že sú naše hormóny mimo kontrolu? A kedy viniť štítnu žľazu?
Kedy môže za zlý fyzický stav stresPublikováno 18.11.2018, 20:02
Hoci to nechceme počuť, troška stresu je nielen neškodná, dokonca aj zdravá. Stresové reakcie, ktoré trvajú od pár minút do pár hodín a prežívame ich raz za čas, môžu stimulovať našu obranyschopnosť a dlhodobo imunitu posilňovať. Takže aj stres má svoju „ideálnu mieru“. Ale vzhľadom na to, že ideálny stav je vlastne všeobecne nedosiahnuteľný, realita vyzerá inak. Nadmiera dlhodobého stresu ničí naše zdravie, a to snáď všetkými možnými spôsobmi. Aké sú najčastejšie prejavy nadmerného stresu na našom tele?
Keď meníte telo, mení sa aj myseľPublikováno 13.11.2018, 20:14
Niekto má šport a zdravé stravovanie naučené odmala, nie je to pre neho nič nové, neprirodzené ani výnimočné. Súčasná mladá generácia má k zdravému životnému štýlu rozhodne bližšie ako tá, ktorá ju vychovala. A tak je rozhodnutie zmeniť svoje telo k lepšiemu často sprevádzané ďalšími javmi, ktoré súvisia so zmenou životného štýlu a predovšetkým nastavením mysle všeobecne. Čo sa stane, keď sa rozhodneme prestať s televíziou a bravčovým a rozhodneme začať so športom a šalátom?
Čo znamená pozitívny prístup k vlastnému teluPublikováno 31.10.2018, 14:37
Žiť v súčasnosti nie je jednoduché. Z jednej strany sa na nás už celé desaťročia valia nároky na to, ako má vyzerať perfektné telo, tvár, vlasy, obočie, nechty a tak ďalej, zo strany druhej začíname byť pomaly ale isto masírovaní hnutím o pozitívnom prístupe k vlastnému telu napriek jeho nedokonalostiam, chybám a hendikepom. Ako tieto dva prúdy skĺbiť? A sú vôbec protichodné, nehovoria náhodou to isté?
... ďalšie články v kategórii
© 2004-2018 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt