. .. .. .. .. .. .. .
. .

MAGAZÍN

Najnovšie

Je dôvera rozhodnutie?

Publikováno 16.1.2021, 11:52
Čím je človek starší a skúsenejší, tým horšie sa mu verí ostatným ľuďom. Predovšetkým, keď sú zo štartu cudzí a my ich ešte len začíname spoznávať. Nevinné oči dieťaťa pomaly vystriedajú podozrievavé oči dospelého, ktoré nás nútia sa na novo prichádzajúcich do nášho života pozerať skôr s nedôverou než sa slepou oddanosťou. Myslíte si, že to, akú v ľudí máme dôveru, je ich zásluha? Opak je pravdou.

Dopriavate deťom hranolky? Znižujete im IQ!

Publikováno 14.1.2021, 12:37
Aj keď dnešná uponáhľaná doba domácemu varenia počas pracovných dní príliš nepraje, tým najmenším by ste jedlo z fast foodov servírovať rozhodne nemali. Výskumy totiž jasne potvrdili, že s množstvo jedla nasiaknutého olejom, priamo úmerne klesá inteligenčný kvocient.

Znamenia partnerovej nevery, ktoré si väčšinou ani nevšimneme

Publikováno 11.1.2021, 18:11
Všetci tak nejako vieme, že pri odhaľovaní nevery nám najviac napovie naša intuícia. Lenže je to naozaj niečo tajomné? Je to nejaký šiesty zmysel? Alebo si len naše podvedomie všíma vecí, ktoré my sami vidieť nemôžeme alebo nechceme? Keď sa náš partner vykráda v noci z domu a prichádza nadránom obliatý parfumom inej ženy, nie je čo riešiť. Ale takéto prípady neexistujú. Musíme sa teda pozrieť podrobnejšie na to, aké správanie je jednoducho podozrivé. Aj keď pre nich vo väčšine prípadov existuje prijateľné vysvetlenie.

Desať varovných znamení, že máte doma sociopata

Publikováno 9.1.2021, 21:43
Možno si sociopata predstavujete ako postavu vraha z nejakého seriálu, bezcitného maniaka, ktorý ubližuje a využíva ľudí. Pravdou ale je, že sociopat môže byť charizmatický človek, očarujúci a starostlivý... avšak za úplne iným než altruistickým účelom. Sociopati sa absolútne nezaujímajú o spoločnosť a jej normy (čo však neznamená, že ich nedodržiavajú), chýba im empatia a ľudí využívajú vo svoj osobný prospech a blaho. A ak niekoho takého máte doma, asi by ste ho mali čo najrýchlejšie poslať zase do obehu.

Čo sa dozvieme na prvom rande

Publikováno 7.1.2021, 17:23
Akú máme najobľúbenejšiu kapelu a že naše najobľúbenejšie jedlo sú špagety, farba zelená a ročné obdobie jar, to asi už nikdy nedostaneme príležitosť nikomu na prvom rande porozprávať. Sú otázky, ktoré nás sprevádzali na prvých rande na základnej škole. Čím je človek starší, tým podstatnejšie otázky kladie, tým opatrnejšie zodpovedá a tým viac rozmýšľa nad tým, čo povie.

Zase zápcha? Dieťa nesmie jesť cestoviny alebo ryžu

Publikováno 5.1.2021, 19:13
Zápcha nie je u batoliat alebo predškolákov ničím vzácnym. Našťastie za ňou v naprostej väčšine prípadov nestoja vážne zdravotné problémy, ale skôr psychické ťažkosti alebo napríklad zažívanie rozhodené antibiotikami. Napriek tomu sa náprava stavu môže vliecť dni a týždne, kedy nie sú výnimkou ani preplakané hodiny kvôli bolesti bruška. Ak nezaberá úprava stravy či citlivý prístup, treba zájsť k lekárovi - dieťa môže trpieť vrodeným zúžením konečníka.

10 najlepších vianočných koláčikov pre rok 2020: Stavte na tradičné recepty našich babičiek

Publikováno 22.11.2020, 21:07
Krehké, chutné, voňajúce po vanilke. Také sú domáce koláčiky, bez ktorých si vianočné sviatky snáď ani nedokážeme predstaviť. A pretože advent už je za dverami, je čas začať piecť. Vybrali sme pre vás desať u našich čitateľov najobľúbenejších receptov, vyskúšajte ich a zistíte, prečo získali toľko hlasov.

Ako dobre poznáte čakanku?

Publikováno 14.10.2020, 19:44
Pod týmto poetickým názvom sa skrýva listová zelenina, ktorá je extrémne zdravá, však nepoužívaná tak, ako by si zaslúžila. A keďže jej sezóna vrcholí, nie je od veci si pripomenúť, že napríklad do šalátov nepatrí len ten hlávkový alebo čínska kapusta. Čakanka má totiž mnoho zdravotných benefitov, medzi ktoré patrí napríklad aj pomoc s nespavosťou.

Figy, jesenná lahôdka

Publikováno 12.10.2020, 18:53
V našich končinách si s figami ešte stále veľmi nevieme rady. A to ako s tými čerstvými, tak ani s tými sušenými. Je to ale ovocie zdravé a veľmi variabilné, zďaleka sa nemusíme obmedzovať iba na otvorenie škatuľky s nimi a opatrné žuvanie jednej sladkej fazuľky. Jesennú sezónu fíg môžete využiť naozaj rôznorodo.

Šípkový čaj nielen na zahriatie

Publikováno 27.9.2020, 23:07
Chuť šípkového čaju máme všetci spojenú s niečím. Môže to byť škôlka, kde sme ho dostávali nielen na zahriatie, ale aj ako zdroj vitamínov, môžu to byť zimné večery strávené zababušení v deke s dobrou knihou, môže to byť spomienka na to, ako sme šípky zbierali so starými rodičmi na chate. Výrazná a jedinečná chuť šípkového čaju ale nemá len nostalgický nádych, má tiež veľa pozitívnych efektov na naše zdravie. Prečo si teda šípkový čaj pripravovať?

Ako mať znovu rád ružičkový kel

Publikováno 23.9.2020, 20:54
Ak sme sa pri školských obedoch niečo naučili, bolo to neznášať ružičkový kel. A možno aj červenú repu alebo napríklad rybaciu nátierku. Ale u ružičkového kelu je to vyložene škoda. Je to neprávom neobľúbená zelenina. Pretože nemusí chutiť zďaleka tak, ako si ho pamätáme (mimochodom, jeho nepríjemná sírna príchuť vzniká moc dlhým tepelným spracovaním). A jeho sezóna je tu. Čo mu tak skúsiť dať šancu?

Slivky - modrý odtieň jesene

Publikováno 21.9.2020, 0:04
Milovníci jablčných a hruškového koláčov už pravdepodobne túžobne očakávali jeseň. Aby nie. Práve v tomto období kúpia svoje obľúbené ovocie z domácich zdrojov, čerstvé, voňavé a za veľmi výhodné ceny. Jeseň ale nehrá len zlatistými farbami. Je pestrá a pestrá je aj jej škála chutí. Vpustite si tentoraz do kuchyne trochu modrej a vyskúšajte úžasné a všestranné slivky.
... ďalšie články v kategórii

Beauty triky skutočných žien

Publikováno 11.11.2020, 19:32
Internet je zaplavený trikmi, ako si pomôcť s každodenným skrášľovaním, ako ušetriť čas, peniaze alebo energiu. Niektoré z nich sú úplne život meniace (čo môžu potvrdiť snáď všetci, v ktorých domácnostiach sa natrvalo usídlil napríklad kokosový olej, jedlá sóda alebo jablčný ocot), niektoré raz vyskúšame a potom od nich upustíme, no a niektoré sú divné už na prvý pohľad. Pozbierali sme pre vás pár užitočných trikov, ktoré ženy v skutočnosti používajú.

Ako sa starať o prirodzenú krásu

Publikováno 7.11.2020, 6:46
Sledovať trendy je dobrá vec, ale nie všetci máme dispozície preto, im dosiahnuť. A možno ani nie dispozície, ale jednoducho ochotu. Nakoniec aj tak, keď sa ráno zobudíme, vyzeráme úplne inak, ako keď odchádzame z domu. Je to to, čo chceme? Nemali by sme skôr smerovať k tomu, aby ten ranný stav bol tomu prezentovanému čo najpodobnejší? A ako sa o prirodzenú krásu starať, ako ju podčiarknuť?

Zazimovávame vlastné telo a myseľ

Publikováno 23.10.2020, 10:30
Aj babie leto už máme definitívne za sebou. So súčasným nespoľahlivým počasím nemôžeme povedať, kedy dorazí tá pravá zima, a či sa s ňou náhodou nebudeme trápiť až do mája, čo ale povedať môžeme je, že je potrebné sa trošku pripraviť. Naše telo aj myseľ funguje cez zimu, kedy je vtieravo, sychravo, mráz, málo slniečka jednoducho inak. Čo môžeme urobiť preto, aby sme sa čo najlepšie pripravili?

Ako pripraviť pleť na zimu

Publikováno 19.10.2020, 9:51
Zima chystá na našu pleť opäť zvýšenú záťaž. Nielen teplota, ale aj zhoršená kvalita vzduchu, prechody z tepla do zimy, nedostatok slnečného žiarenia, zmena biorytmu, iná výživa, menej vitamínov, a tak ďalej, a tak ďalej. Na prípravu nie je nikdy veľmi skoro, takže poďme už uprostred jesene myslieť na to, aby naša pokožka prežila zimu v zdraví a čo najlepšej kondícii.

Sezóna padajúcich vlasov

Publikováno 16.10.2020, 18:35
Možno ste si v poslednej dobe všimli, že vám vlasy padajú o dosť viac, než je zvykom. To, že na jeseň strácame oveľa viac vlasov než inokedy cez rok, nie je žiadny mýtus. A tak sa neľakajte, ak v kefách, hrebeňoch, na podlahe, v aute a všade vo svojom okolí budete nachádzať viac svojich vlasov. Jesenné „pĺznutie“ je normálne - pre ženy. Čo iné ale môže spôsobiť padanie vlasov? A čoho to môže byť príznakom?

Make-up trendy pre ešte lepšie nalíčenie

Publikováno 1.8.2020, 13:00
Všetky ženy (a niektorí muži) sa v poslednej dobe boomu make-up tutoriálov, kontúrovania, falošných mihalníc a ďalších make-up kúziel trošku strácajú. Zabúdame na to, že to, čo vidíme na internete je len málokedy make-up na každodenné nosenie, navyše - aj keby bol, predsa len nie každý z nás má ráno nejakú tú hodinku k dobru. Zo súčasných make-up trendov sme pre vás vyzobali maličkosti, ktoré sa hodia naozaj zaradiť do svojej rannej rutiny.
... ďalšie články v kategórii

Vianočné rodinné tradície a zvyky

Publikováno 3.12.2020, 20:30
Hoci sú Vianoce kresťanským sviatkom, slávi ich aj skoro celá ateistická časť sveta. Atmosféra, mystika, rodinné prostredie, kľud, pohoda a radosť, to je niečo, čo si predsa neodoprieme. K Vianociam tiež neodmysliteľne patrí dodržiavanie niektorých zvykov a tradícií. Ťažko sa dnes dopátrať, aké sú tie pravé rituály, ako a prečo ich dodržiavať. Nakoniec sa teda stalo, že každá rodina si tradície tak nejako prispôsobila. Aké sú tie najčastejšie? A čo znamenajú?

Čo by sme mali deti naučiť do ich desiatich rokov

Publikováno 18.11.2020, 17:48
Je toho neskutočné množstvo, samozrejme. Teraz ale necháme bokom veci, ako je chodiť, hovoriť, hovoriť prosím a ďakujem alebo si umývať ruky po príchode z vonku. Hovoríme o veciach, ktoré by sa už dali považovať za „dospelé“. Pretože podľa hesla „čo sa v mladosti naučíš...“ je naozaj prezieravé, aby budúce generácie našich detí boli pripravené na „skutočný život“.

Ako veľmi nadané je naše dieťa?

Publikováno 9.11.2020, 20:02
Samozrejme, že veľmi. Všetci máme o svojich deťoch len tú najvyššiu mienku, a všetci máme pravdu. Ľudia ale môžu mať rôzne nadanie, niekomu ide šport, niekomu umenie, inému dáva úplný zmysel chémia alebo matematika. Nadanie sa môže prejavovať v jednom odbore, ale my môžeme hovoriť aj o akomsi všeobecnom nadaní, ktoré predznamenáva, že nám pod rukami rastie dieťa, s ktorým by sme mali pracovať trošku inak. Ako to spoznáme?

Ako prežiť materstvo: Nenoste tepláky, ale inak švindľujte, čo môžete!

Publikováno 9.10.2020, 18:39
Tiež vás vždycky nadvihnú všetky tie rozhovory s celebritami, ktoré tvrdia, že ich život je hektický, ale že vďaka svojim deťom majú kde nabiť baterky? Tiež svoje deti milujeme a život s nimi by sme za nič iné nevymenili, ale že by to bol zdroj neutíchajúcej energie? Človek zvaný matka sa navyše stretáva s množstvom protichodných pocitov - a tak sa trebárs na jednu stranu bojí, či deťom neotročí trochu moc, na strane druhej sa obáva, či ich nezanedbáva. Ako sa z toho všetkého nezblázniť?

Rozmaznané dieťa ľahko a rýchlo

Publikováno 25.9.2020, 17:59
Každý rodič si asi niekedy povedal, že jeho dieťa je jednoducho rozmaznané a nič mu nie je dosť dobré. Niekedy je to pravda, niekedy je to len stav predtým, ako sa veci dajú výchovou zase trošku do poriadku. Keď sa nad tým zamyslíme, dieťa sa nestane rozmaznaným samo. V dnešnej dobe, keď našu pozornosť odvádza množstvo vecí, je veľmi ťažké vychovávať dieťa správne, nie jednoducho. Ale nerobíme to len preto, aby z našich detí vyrástli „slušní ľudia“. Robíme to aj preto, aby sme sa niekoľko desiatok rokov nestretávali s následkami našej nedôslednosti.

Psychické ochorenia sa nevyhýbajú ani našim dospievajúcim deťom

Publikováno 16.9.2020, 19:45
Raná adolescencia je pre všetkých veľmi náročné obdobie. Ako pre toho, kto ju prežíva, tak pre tých, čo sa vyskytujú v jeho okolí. Ak už to u svojich detí máte za sebou, pravdepodobne si hovoríte, že „veľmi náročné obdobie“ sú pomerne slabé slová. Neexistuje žiadna príručka, čo je v takom období normálne, a čo už je varovné znamenie, ktorému by sme mali venovať zvýšenú pozornosť. A tak nám často uniknú veci, ktoré by sme mali riešiť oveľa skôr.
... ďalšie články v kategórii

Najčastejšie novoročné predsavzatia

Publikováno 30.12.2020, 16:48
Hoci vedieme všetci úplne špecifické životy, keď príde na trápenia a vôľu ich zmeniť, stretávame sa s podobnými záležitosťami. A preto si často do nového roku dávame ciele, ktoré sú vlastne skoro totožné. Aké sú tie najčastejšie? Čo nám väčšinou stojí v ceste ich dosiahnuť? A ako si svoje predsavzatia nastaviť, aby sme ich dosiahli s väčšou pravdepodobnosťou?

Povianočná očistná kúra

Publikováno 28.12.2020, 21:32
Ešte máme chvíľku čas, Nový rok je až za pár dní, takže môžeme toto obdobie počítať medzi to sviatočné, odpočinkové. Ale ak sme si na Vianoce „povolili uzdu“ trošku viac, než sme zamýšľali, už asi na sebe cítime, že s tým bude treba niečo robiť. Nehovoríme len o kilách, ktoré mohli na váhu priskákať, ale predovšetkým o metabolizme a zažívaní, ktoré môžu byť tiež trošku vyhodené z rovnováhy.

Nácvik pozitívneho myslenia

Publikováno 26.12.2020, 10:45
Kalendárny rok sa nám pomaly chýli ku koncu, takže sa nám otvára priestor na hodnotenie, zvažovanie ďalšej cesty, premýšľanie o tom, čo bolo, a ako sme ten rok zvládli. Čo všetko sa stalo, nestalo alebo stáť mohlo a tak ďalej. Často dôjdeme k tomu, že mohol byť o niečo lepšie prežitý, keby sme sa na veci nedívali tak čierno.

Nádherná aj v osemdesiatke

Publikováno 23.12.2020, 21:40
Ak chceme vyzerať a cítiť sa skvele po fyzickej aj psychickej stránke vlastne až do konca našich dní, nemôžeme spoliehať na naše päťdesiatročné ja, že to potom všetko doženie. V súčasnej dobe môžeme počuť hlasy, ktoré hlásajú, že sa proti starnutiu nemá bojovať, nemusí to byť náš nepriateľ. Ak starneme dobre. Čo to znamená? Predovšetkým sa o seba starať. A ženy obzvlášť, vzhľadom k hormonálnym veľtočom, ktoré za život prekonávame, treba myslieť na neskoršie roky čo najskôr.

8 skutočne fungujúcich tipov, ako si v roku 2021 uľahčiť rodinný život

Publikováno 18.12.2020, 8:46
Čo vás na rodinnom živote najviac ničí? Pravdepodobne denná rutina, tie desiatky a stovky úkonov, bez ktorých to nejde, ale ktoré by umorili osla. Keďže to bez nich nepôjde ani budúci rok, skúste si to čo najviac uľahčiť. Tu máte pár osvedčených tipov.

Čo na sociálnych sieťach radšej nerobiť

Publikováno 16.12.2020, 19:51
Už si nemôžeme klamať sami sebe, sa zdieľaním nášho súkromia sme to ako ľudstvo svorne trošku prehnali. A ako jedna kauza strieda druhú, je pomaly načase sa zamyslieť, čo vlastne o sebe ostatným na sociálnych sieťach hovoríme. A nie, krádež identity ako z akčných filmov sa nás asi týkať nebude, ale čo keď nás kvôli zdieľaniu informácií vykradnú? Ako sa to môže stať?
... ďalšie články v kategórii

Je dôvera rozhodnutie?

Publikováno 16.1.2021, 11:52
Čím je človek starší a skúsenejší, tým horšie sa mu verí ostatným ľuďom. Predovšetkým, keď sú zo štartu cudzí a my ich ešte len začíname spoznávať. Nevinné oči dieťaťa pomaly vystriedajú podozrievavé oči dospelého, ktoré nás nútia sa na novo prichádzajúcich do nášho života pozerať skôr s nedôverou než sa slepou oddanosťou. Myslíte si, že to, akú v ľudí máme dôveru, je ich zásluha? Opak je pravdou.

Znamenia partnerovej nevery, ktoré si väčšinou ani nevšimneme

Publikováno 11.1.2021, 18:11
Všetci tak nejako vieme, že pri odhaľovaní nevery nám najviac napovie naša intuícia. Lenže je to naozaj niečo tajomné? Je to nejaký šiesty zmysel? Alebo si len naše podvedomie všíma vecí, ktoré my sami vidieť nemôžeme alebo nechceme? Keď sa náš partner vykráda v noci z domu a prichádza nadránom obliatý parfumom inej ženy, nie je čo riešiť. Ale takéto prípady neexistujú. Musíme sa teda pozrieť podrobnejšie na to, aké správanie je jednoducho podozrivé. Aj keď pre nich vo väčšine prípadov existuje prijateľné vysvetlenie.

Desať varovných znamení, že máte doma sociopata

Publikováno 9.1.2021, 21:43
Možno si sociopata predstavujete ako postavu vraha z nejakého seriálu, bezcitného maniaka, ktorý ubližuje a využíva ľudí. Pravdou ale je, že sociopat môže byť charizmatický človek, očarujúci a starostlivý... avšak za úplne iným než altruistickým účelom. Sociopati sa absolútne nezaujímajú o spoločnosť a jej normy (čo však neznamená, že ich nedodržiavajú), chýba im empatia a ľudí využívajú vo svoj osobný prospech a blaho. A ak niekoho takého máte doma, asi by ste ho mali čo najrýchlejšie poslať zase do obehu.

Čo sa dozvieme na prvom rande

Publikováno 7.1.2021, 17:23
Akú máme najobľúbenejšiu kapelu a že naše najobľúbenejšie jedlo sú špagety, farba zelená a ročné obdobie jar, to asi už nikdy nedostaneme príležitosť nikomu na prvom rande porozprávať. Sú otázky, ktoré nás sprevádzali na prvých rande na základnej škole. Čím je človek starší, tým podstatnejšie otázky kladie, tým opatrnejšie zodpovedá a tým viac rozmýšľa nad tým, čo povie.

Nebojte sa robiť veci sami

Publikováno 3.1.2021, 15:07
Z nejakého dôvodu sa skoro všetci samoty bojíme. Myslíme si, že je nejako nenáležitá. Ale samozrejme nehovoríme o tom, keď sami uviazneme v napoly zatopenej jaskyni na opustenom ostrove, ale v našich bežných životoch. Nejako sa stalo, že ísť sám nakupovať, do reštaurácie alebo napríklad do divadla sa nenosí. Implikuje to nejaký náš životný neúspech. Prečo by sme ale práve samotu mali podporovať? A aké veci stoja za to robiť aj sami?

Čo by sme mali nechať, inak toho budeme ľutovať

Publikováno 6.12.2020, 22:57
Nie, to nie je vyhrážka. Len ľudská skúsenosť. Dobré skutky, ak sú z povinnosti a nie z presvedčenia a možnosti, pôsobia totiž trošku ako kofeín na naše telo. Áno, dodajú nám energiu, ale vlastne na dlh - budeme ju potom musieť niekde dočerpať. A zatiaľ čo u kofeínu hovoríme o pečeni a zásobách glykogénu, keď príde na dobré skutky a dobré vychovanie, hovoríme o našich najbližších. Ako to súvisí? Ak ste niekedy dávali vo vašom svete na prvé miesto ľudí, ktorí si to nezaslúžili, asi viete, o čom hovoríme.
... ďalšie články v kategórii

Dopriavate deťom hranolky? Znižujete im IQ!

Publikováno 14.1.2021, 12:37
Aj keď dnešná uponáhľaná doba domácemu varenia počas pracovných dní príliš nepraje, tým najmenším by ste jedlo z fast foodov servírovať rozhodne nemali. Výskumy totiž jasne potvrdili, že s množstvo jedla nasiaknutého olejom, priamo úmerne klesá inteligenčný kvocient.

Zase zápcha? Dieťa nesmie jesť cestoviny alebo ryžu

Publikováno 5.1.2021, 19:13
Zápcha nie je u batoliat alebo predškolákov ničím vzácnym. Našťastie za ňou v naprostej väčšine prípadov nestoja vážne zdravotné problémy, ale skôr psychické ťažkosti alebo napríklad zažívanie rozhodené antibiotikami. Napriek tomu sa náprava stavu môže vliecť dni a týždne, kedy nie sú výnimkou ani preplakané hodiny kvôli bolesti bruška. Ak nezaberá úprava stravy či citlivý prístup, treba zájsť k lekárovi - dieťa môže trpieť vrodeným zúžením konečníka.

5 tipov, ako posilniť detskú imunitu: Toto by mohlo zabrať!

Publikováno 20.12.2020, 23:03
Ako to, že niektoré deti sú celú zimu zdravé, maximálne majú občas rezance u nosa, zatiaľ čo u iných kašeľ strieda angínu, nádcha sa hneď mení v žltozelenú a tak stále dokola? Možno je to smola, možno problém s imunitou, ale možno aspoň do určitej miery rozhoduje prístup rodičov. Čo robiť, aby bolo dieťa zdravé alebo aby sa bacilov zase rýchlo zbavilo?

Čo je to stres z druhej ruky?

Publikováno 13.12.2020, 22:26
Poznáte second hand stres? Možno ste o tomto fenoméne ešte nepočuli. Ale určite poznáte second hand obchody s oblečením, že? Niekto už to oblečenie mal, poslal ho ďalej, vy si ho kúpite a máte ho vy. So stresom sa to môže mať veľmi podobne. Bez tých finančných transakcií, samozrejme. Proste sú vystresovaní ľudia okolo vás a vy si ten ich stres vezmete za vlastný. A ani o tom nemusíte vedieť. Aké sú príznaky tohto zvláštneho fenoménu?

Pozor na prehltnuté magnety a malé lítiové batérie!

Publikováno 11.12.2020, 23:18
Čas Vianoc patrí medzi tie, kedy rodičovská pozornosť občas poľaví. Zároveň sa v domácnosti trebárs v súvislosti s novými hračkami objavujú nové nebezpečné predmety. Lekári pred týmito rizikami dosť dôrazne varujú.

Vianočná depresia, odvrátená strana sviatkov

Publikováno 8.12.2020, 19:24
Sviatky sú obdobím, kedy by sme mali cítiť šťastie, pohodu, teplú a pokojnú rodinnú atmosféru. Kľúčové slovo ale je „mali by sme“. O sviatkoch vyplávajú na povrch mnohé nešťastia, smutné životné situácie udrú s o to väčšou silou, o akú je umocnená tá pozitívna atmosféra, ktorá panuje. Ľudia majú voľno, rodiny sa schádzajú, trávia čas pokope, dávajú si darčeky... ale čo ak nie? Pre koho sú sviatky naopak zdrojom smútku a poklesnutej nálady?
... ďalšie články v kategórii
© 2004-2021 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt