. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN

Najnovšie
Čo robíme zle pri starostlivosti o vlasyPublikováno 21.2.2020, 12:52
Niekto by možno nepovedal, že aj obyčajná gumička, ktorú nosíme, môže mať vplyv na kvalitu našich vlasov. Podľa odborníkov - môže. Všetci chceme krásne a pokiaľ možno zdravé vlasy (ona sa bez zdravia krása aj tak nezaobíde). Ale niekedy sabotujeme svoju snahu o čo najkvalitnejšie vlasy vlastne úplne obyčajnými vecami. Čo robíme a s čím treba prestať?
Prečo nemáme fungujúci vzťah? Nie je to len smolaPublikováno 20.2.2020, 0:04
Je to už nejaká doba, kedy sme mali šťastný, spokojný a fungujúci vzťah. Ak sme ho teda niekedy vôbec mali. Máme smolu na náprotivky, priťahujú nás komplikované a zložité osobnosti, alebo naopak tie, ktoré sa k nám nehodia, vždy narazíme na niečo, cez čo jednoducho nejde vlak, ich minulosť, zlé alebo skryté vlastnosti, a tak ďalej. Ale... je to pravda? Každý vzťah totiž začína (a často tiež práve končí) u nás samotných. Ako to teda je? A čo všetko vlastne môže byť naša vina?
Pochvaly, ktoré ubližujúPublikováno 18.2.2020, 23:47
Svoje deti chválime často. Keď je za čo, aj keď aspoň nie je za čo sa na ne hnevať. Často ale v dobrej viere miesto pochvaly budujeme v deťoch základy pre budúce problémy. Nezámerne, podvedome, ale aj tak. Predchádzajúce generácie väčšinou chválou na svoje deti šetrili. My sa snažíme to vynahradiť na deťoch svojich a niekedy to možno trošku preháňame. Čo v skutočnosti môžeme v deťoch prebúdzať, keď ich chválime nasledujúcimi spôsobmi?
Pomoc pri bolestiach bruchaPublikováno 16.2.2020, 23:37
„Bolesť brucha“ je veľmi vágny pojem. Ide o zápal slepého čreva, urobilo sa nám zle na kolotoči alebo sme zjedli niečo, čo sme nemali? Niekedy je nám tiež zle proste len tak, z ničoho nič. Možno sa až orosíme, ako sa nám chce... vlastne ani nevieme čo a kadiaľ. Čo sa s nami v takých chvíľach deje? A máme čakať, až to prejde, alebo môžeme niečo robiť? Dobrá správa je, že pomoc je po ruke.
Ako chudnúť a veľmi sa nenadrieťPublikováno 14.2.2020, 22:07
Veľa z nás sa nechá toľko propagovaným zdravým životným štýlom proste a jednoducho zastrašiť. Bojíme sa, že nemáme dostatočne pevnú vôľu a zmysel pre disciplínu na to, aby sme zmenili od základov svoj život, chodili každý deň cvičiť, vyhýbali sa nezdravému jedlu a zamilovali sa do potu a šalátu. Lenže... ono každé zlepšenie sa počíta. A aj malinká zmena je veľký krok. A nebojte sa. Nebudeme vás nútiť cvičiť.
Otázky, na ktoré sa pýtať ostatných, ale aj sami sebaPublikováno 12.2.2020, 19:55
Poznáte to. Zoznámite sa s niekým novým. Má potenciál byť vaším priateľom, partnerom, kamarátom. Alebo už niekoho poznáte a chcete sa o ňom dozvedieť viac. Existujú otázky, ktorých zodpovedanie vám toho o človeku povie oveľa viac, než aká je jeho obľúbená reštaurácia a čo ho trápi v práci. A tie otázky sú prefíkané, hoci niekedy banálne, niekedy filozofické, niekedy spomienkové... všetky ale majú v rozhovore svoje miesto.
Máme zlé stravovacie návyky?Publikováno 8.1.2020, 19:48
Asi nás ako prvé napadnú sladkosti, to, že nie vždy raňajkujeme, alebo napríklad obľuba bieleho pečiva. Bohužiaľ, to zďaleka nie sú jediné stravovacie návyky, ktoré môžu boriť naše plány. Ale nielen ich, v skutočnosti môžu negatívne ovplyvňovať naše zdravie, metabolizmus, spánok alebo imunitu. Ako najčastejšie hrešíme, keď ide o stravovanie?
Je sushi vôbec zdravé...?Publikováno 23.10.2019, 21:05
Stále viac a viac považujeme túto pôvodne japonskú delikatesu ako relatívne bežnú súčasť nášho jedálnička - hoci pre väčšinu z nás je to stále skôr výnimočná príležitosť. Už sa toho ale nebojíme a pokojne si zájdeme do reštaurácie alebo sa pustíme do vlastnej výroby doma. Na prvý pohľad by sme povedali, že je to vlastne úplne zdravé jedlo. No dobre, ryža je ryža, ale aj tá je nabitá vlákninou, tak čo by nie? Sushi má ale aj svoju „odvrátenú tvár“.
Ryže alebo chleba z karfiolu? Vynikajúce a zdravé!Publikováno 30.9.2019, 17:27
Karfiol je veľmi variabilná zelenina, ktorá má svoje miesto na každom našom stole. Od polievok, cez vyprážanie, varenie alebo napríklad ako hlavná aj vedľajšia ingrediencia do polievok, poznáme ho na mnoho spôsobov. Lenže on ich má oveľa viac. A tak nielen priaznivci paleo stravy a low-carb diet môžu objaviť kúzlo karfiolu, ktoré zďaleka nespočíva len v dozlatova osmažených ružičkách.
Zdanlivo nevinné potraviny, ktoré si zahrávajú s naším zažívanímPublikováno 5.9.2019, 20:05
Nemusíme mať nutne nejaký závažný problém. Stačí ale aj taká trvalá „zažívacia nepohoda“, aby nám bolo cez deň nepríjemne, ťažko a prešla nás chuť. Každý máme citlivosť na potraviny a látky v nich obsiahnuté inú, a tak vám prinášame zoznam zdanlivo nevinných potravín, ktoré síce nutne nemusia, ale môžu, mávať s komfortom nášho zažívacieho traktu. A mnohé z nich sú inak veľmi zdravé!
Koktail pre dokonalú očistuPublikováno 13.8.2019, 23:57
Ak chceme posilniť imunitu, zlepšiť kvalitu pleti a dokonca trebárs aj psychický stav, mali by sme sa zamerať na detoxikáciu organizmu... respektíve na zbavenie sa odpadu z našich čriev. Či si môžeme diétnymi zmenami vyčistiť krv, obličky, pečeň a ďalšie orgány, to je stále ešte sporné. Ale keď sa postaráme o správnu črevnú mikroflóru, všetky procesy v našom tele budú prebiehať oveľa lepšie. A presne o to pri detoxikácii ide.
Tie najzdravšie voľby pre náš jedálničekPublikováno 12.8.2019, 21:48
Keď otvoríme našu chladničku, špajzu alebo iné potravinové sklady, vždy je dobré, keď v nich nájdeme potraviny, ktoré sú zdravé. A ideálne nie len zdravé, ale aj superzdravé, ktoré nám pomáhajú v boji proti chorobám, pôsobí dobre na náš mozog, majú oveľa väčšiu schopnosť vylepšovať naše zdravie než ostatné potraviny... A zďaleka to nie sú potraviny nedostupné. Čo by sme mali mať vždy po ruke?
... ďalšie články v kategórii
Čo robíme zle pri starostlivosti o vlasyPublikováno 21.2.2020, 12:52
Niekto by možno nepovedal, že aj obyčajná gumička, ktorú nosíme, môže mať vplyv na kvalitu našich vlasov. Podľa odborníkov - môže. Všetci chceme krásne a pokiaľ možno zdravé vlasy (ona sa bez zdravia krása aj tak nezaobíde). Ale niekedy sabotujeme svoju snahu o čo najkvalitnejšie vlasy vlastne úplne obyčajnými vecami. Čo robíme a s čím treba prestať?
Čo môže za strie a ako na nePublikováno 27.1.2020, 14:04
Strie by nemali byť žiadne tabu, máme ich totiž skoro všetci. Iba tí naozaj šťastní jedinci sa im vyhnú. Samozrejme sa týkajú viac žien ako mužov, ale ani páni sa im často nevyhnú, zvlášť ak tiež trochu experimentujú so svojou váhou a veľkosťou - či už vo fast foodu alebo vo fitku. Najlepší spôsob, ako so striami bojovať, je im predchádzať. Ale aj keď už sa objavia, nič nie je úplne stratené.
Vianočná starostlivosť o suché rukyPublikováno 24.12.2019, 10:01
Prišlo presne to obdobie roka, kedy sa sústredíme predovšetkým na pečenie, upratovanie, nákupy a chystanie, starostlivosť o rodinu a prácu. Je veľmi pravdepodobné, že ak si na niečo teraz naozaj nenachádzame čas, je to starostlivosť o seba. A konkrétne naše ruky dostávajú zabrať od neustáleho umývania pri pečení, od kontaktu s čistiacimi prostriedkami a v neposlednom rade od poriadnej zimy, ktorá vonku vládne. Ako si dopriať extrémne výživnú starostlivosť o ruky a ešte k tomu navodiť očarujúcu voňavú vianočnú atmosféru?
Ako dodať objem aj tým najjemnejším vlasomPublikováno 23.12.2019, 14:43
Nikto nechceme spľasnuté vlasy. Ale zďaleka nie všetci sme obdarení hustými a zdravými vlasmi, ktoré jednoducho môžeme nechať uschnúť a vyzerať skvele. Ak je nedostatočný objem problém, ktorý s vlasmi riešite, máme pre vás niekoľko užitočných tipov, ako si s tým poradiť. A niektoré z nich nás nebudú stáť viac ako minútu úpravy vlasov naviac.
Spôsobuje kokosový olej ešte suchšie vlasy?Publikováno 20.11.2019, 19:22
Kokosový olej je právom jedným z najväčších kozmetických zázrakov posledných rokov. Je skvelý na pleť, na zuby, na vlasy, proste na všetko. Alebo nie? Ono bohužiaľ dosť záleží na tom, aký typ pleti alebo ako veľmi zdravé vlasy máme. Ako kokosový olej funguje? A pre koho nie je vhodný? Ak sa vám zdá, že aj cez všetky neuveriteľne pozitívne ohlasy na internete sú zrovna vaše vlasy kvôli kúram z kokosového oleja napodiv suchšie, nemusíte sa mýliť.
Čím pleti škodíme, keď ju čistímePublikováno 21.10.2019, 19:12
Ako je známe, cesta do pekiel je dláždená dobrými úmyslami. A aj pri čistení pleti, ktoré je úplne neodmysliteľnou súčasťou našej rutiny starostlivosti o seba, sa tak dopúšťame chýb, ktoré sú pre našu vizáž a poťažmo i zdravie ohrozujúce, my si ale celú dobu myslíme, že robíme všetko správne. Lenže ono záleží aj na tom, aký používame uterák alebo ako dlho čakáme, než nanesieme krém. A to zďaleka nie je všetko.
... ďalšie články v kategórii
Pochvaly, ktoré ubližujúPublikováno 18.2.2020, 23:47
Svoje deti chválime často. Keď je za čo, aj keď aspoň nie je za čo sa na ne hnevať. Často ale v dobrej viere miesto pochvaly budujeme v deťoch základy pre budúce problémy. Nezámerne, podvedome, ale aj tak. Predchádzajúce generácie väčšinou chválou na svoje deti šetrili. My sa snažíme to vynahradiť na deťoch svojich a niekedy to možno trošku preháňame. Čo v skutočnosti môžeme v deťoch prebúdzať, keď ich chválime nasledujúcimi spôsobmi?
Než na dieťa vztiahneme rukuPublikováno 7.2.2020, 7:02
Telesné tresty vzbudzujú veľmi rozporuplné reakcie - ako medzi rodičmi, tak medzi pedagogickými pracovníkmi a psychológmi. Vo všeobecnosti podľa hesla „nič sa nemá preháňať“ by mali byť debaty na tému o tom, či dieťa trestáme, alebo týrame, vlastne bezpredmetné. Avšak realita je taká, že výskumy a štúdie ukazujú, že telesné tresty môžu mať veľmi negatívny vplyv na vývoj dieťaťa. Na druhú stranu sú pre nás vlastne prirodzené, vždy tu boli a pravdepodobne tiež vždy budú. Musíme mať ale na pamäti, čo to telesný trest vlastne je a na čo má slúžiť - rozhodne totiž nie na to, aby poskytol úľavu tomu, kto ho dáva.
Aj detské záchvaty hnevu sú na niečo dobréPublikováno 10.12.2019, 20:37
Keď sa náš malý chrobáčik začne srdiť, väčšinou nejde o nič príjemné. Asi máme všetci svoje mechanizmy, ako ho upokojiť alebo inak spacifikovať. A väčšinou toho máme tak akurát dosť. Takéto záchvaty sú však podstatné ako pre dieťa, tak pre nás a náš vzťah k nemu. Neveríte? Máme pre vás niekoľko argumentov, ktoré si môžete opakovať, keď vaše dieťa v supermarkete jačí, akoby ho na nože brali.
Korále z cestovín alebo 9 vecí, ktoré sú pre deti dôležitéPublikováno 6.12.2019, 21:45
Z detstva si to pamätá pravdepodobne väčšina z nás: vyrobili sme v škole fantastický obrázok z lepidla zvaného klovatina a otec povedal, že je to pekné, a potom si ho nezavesil nad stôl. Nechápal, ako veľmi by sme chceli, aby si ho tiež zavesil, ako to má kamarátov otec. Niektoré veci sú pre deti dôležitejšie, než na prvý pohľad vyzerajú.
10 rodičovských priznaní: Týmto nás naše deti štvú!Publikováno 4.12.2019, 10:55
Opýtali sme sa niekoľkých rodičov, čím ich vlastné deti rôzneho veku najviac vytáčajú. Veľa tu záleží na tom, aké dieťa ste vlastne vyfasovali. Niekto spupné, ďalší tvrdohlavé, iný trochu ufňukané. Každopádne, väčšina rodičov sa zhoduje na tom, že nikto ich nevie vytočiť toľko ako vlastní potomkovia.
Jitka: Chcem mať len jedno dieťa, rodina ma odsudzujePublikováno 3.12.2019, 19:37
Donedávna bola Jitka so svojím životom úplne spokojná. Všetko sa začalo meniť v momente, keď pred príbuznými priznala, že jedno dieťa, ktoré má, jej ku spokojnosti úplne stačí. Pustila sa do nej ako jej, tak manželova strana rodiny. Muž je skôr na jej strane, ale úplne stopercentné to už tiež nie je.
... ďalšie články v kategórii
Pomoc pri bolestiach bruchaPublikováno 16.2.2020, 23:37
„Bolesť brucha“ je veľmi vágny pojem. Ide o zápal slepého čreva, urobilo sa nám zle na kolotoči alebo sme zjedli niečo, čo sme nemali? Niekedy je nám tiež zle proste len tak, z ničoho nič. Možno sa až orosíme, ako sa nám chce... vlastne ani nevieme čo a kadiaľ. Čo sa s nami v takých chvíľach deje? A máme čakať, až to prejde, alebo môžeme niečo robiť? Dobrá správa je, že pomoc je po ruke.
Ako chudnúť a veľmi sa nenadrieťPublikováno 14.2.2020, 22:07
Veľa z nás sa nechá toľko propagovaným zdravým životným štýlom proste a jednoducho zastrašiť. Bojíme sa, že nemáme dostatočne pevnú vôľu a zmysel pre disciplínu na to, aby sme zmenili od základov svoj život, chodili každý deň cvičiť, vyhýbali sa nezdravému jedlu a zamilovali sa do potu a šalátu. Lenže... ono každé zlepšenie sa počíta. A aj malinká zmena je veľký krok. A nebojte sa. Nebudeme vás nútiť cvičiť.
Ako vychovať úspešného a šťastného jedinca? Zvyšujte mu sebavedomie od mala.Publikováno 10.2.2020, 6:25
Naučiť sa mať sám seba rád a vedieť sa prijímať taký, aký som, to je jedným najväčších darov, ktoré môžete svojmu potomkovi dať. Je totiž dokázané, že z detí, ktoré si veria a cítia sa prospešné a milované, vyrastú šťastní a produktívni ľudia. A vy im svojím prístupom môžete pozitívne sebavedomie počas ich detstva pomôcť budovať.
Naše najčastejšie prehrešky na sociálnych sieťachPublikováno 30.1.2020, 18:31
Takmer všetci ich máme, používame ich, niektorí viac, niektorí menej. Ale pravdepodobne na nich nejaký ten čas trávime naozaj takmer všetci. Niekedy ich máme len preto, aby sme sa mohli pozrieť, čo ostatní a využívať všetky tie komunikačné výhody, niekedy sme sami aktívni a niekedy sa stretávame s tými, ktorí sú aktívni až moc alebo napríklad takým spôsobom, že náš to rozčuľuje. Aké sú najčastejšie prehrešky nás, obyčajných smrteľníkov, na sociálnych sieťach?
Triky s detským olejčekomPublikováno 16.1.2020, 21:58
Ak máme doma bábätko alebo malé dieťa, máme doma veľmi pravdepodobne aj detský olejček. Tieto oleje sú väčšinou neparfumované, vhodné aj na citlivú pokožku, ošetrujúce, cenovo veľmi dostupné. A nie je jediný dôvod používať ich len pre deti. Môžeme totiž nahradiť veľa produktov, ktoré sú samy o sebe oveľa drahšie, ale tiež nám pomôcť v situáciách, v ktorých by sme to nečakali.
Prečo nedávať zemiaky do chladničky Alebo ako správne skladovaťPublikováno 14.1.2020, 16:49
Zemiaky, paradajky, múka, mäso, ovocie, pečivo, cibuľa, cestoviny... pravdepodobne všetko máme doma. Ale na správnom mieste? Vhodným skladovaním totiž môžeme veľmi výrazne predĺžiť životnosť potravín. A tiež zachovať ich kvalitu, chuť a čerstvosť. Len musíme vedieť, čo je vlastne pre skladované potraviny najlepšie.
... ďalšie články v kategórii
Prečo nemáme fungujúci vzťah? Nie je to len smolaPublikováno 20.2.2020, 0:04
Je to už nejaká doba, kedy sme mali šťastný, spokojný a fungujúci vzťah. Ak sme ho teda niekedy vôbec mali. Máme smolu na náprotivky, priťahujú nás komplikované a zložité osobnosti, alebo naopak tie, ktoré sa k nám nehodia, vždy narazíme na niečo, cez čo jednoducho nejde vlak, ich minulosť, zlé alebo skryté vlastnosti, a tak ďalej. Ale... je to pravda? Každý vzťah totiž začína (a často tiež práve končí) u nás samotných. Ako to teda je? A čo všetko vlastne môže byť naša vina?
Otázky, na ktoré sa pýtať ostatných, ale aj sami sebaPublikováno 12.2.2020, 19:55
Poznáte to. Zoznámite sa s niekým novým. Má potenciál byť vaším priateľom, partnerom, kamarátom. Alebo už niekoho poznáte a chcete sa o ňom dozvedieť viac. Existujú otázky, ktorých zodpovedanie vám toho o človeku povie oveľa viac, než aká je jeho obľúbená reštaurácia a čo ho trápi v práci. A tie otázky sú prefíkané, hoci niekedy banálne, niekedy filozofické, niekedy spomienkové... všetky ale majú v rozhovore svoje miesto.
Chronický pocit nešťastiaPublikováno 29.1.2020, 22:53
Nemusíme sa báť povedať, že šťastie je vlastne zmysel života. Je to taká šalamúnska odpoveď na známu otázku, pretože šťastie a naplnenie môže znamenať pre každého niečo iné. Nie je náhoda, že sa v dnešnej dobe toľko píše, hovorí a polemizuje o depresiách a úzkostiach; tu ale pozor, to, že sme smutní, nešťastní, nemusí znamenať, že máme depresiu. A veľmi často o tom, ako sa sami cítime, tak nejako klameme sami sebe. Ako si môžeme naliať čisté víno a tak nejako rozpoznať, ako to s naším vnútrom vlastne je?
Ako sa starať sami o seba, keď to nikto iný neurobíPublikováno 28.1.2020, 13:08
Mnoho z nás až zbytočne veľa spolieha na okolie, okolnosti a zásah zvonku, aby nám bolo „dobre“. Bohužiaľ, ak svoj vlastný pocit spokojnosti a šťastia nadviažeme na vonkajšie faktory, bude v neustálom ohrození. Zvlášť, ak je naša senzitivita o poznanie väčšia než ostatných. Zvlášť hypersenzitívni a úzkostliví ľudia by sa mali snažiť o to, aby si svoj vnútorný pokoj prinášali predovšetkým sami. A akú zvoliť stratégiu?
Schopnosť cítiť šťastiePublikováno 24.1.2020, 21:49
Život každého z nás je poznačený mnohými ako príjemnými, tak nepríjemnými udalosťami. Celý náš príbeh ovplyvňuje našu schopnosť sa radovať, vlastnosti, ako je schopnosť lásky, šťastia, vďaky, ale aj stavy frustrácie, nenaplnenia a závisti. Kedy treba spozornieť a skúsiť svoj život aspoň trošku prehodnotiť? Akých reakcií by sme si mali sami u seba všímať? Ako nedopustiť, aby nám frustrácia otravovala život?
Keď podvádza ženaPublikováno 23.1.2020, 23:26
Nevera je natoľko skloňovanou témou, že sa nám až nechce uveriť, že môže byť skutočná. Toľko historiek, ktoré okolo seba počujeme, toľko neuveriteľných osudov, toľko vzrušenia, lásky i nešťastia. A tak nie je divu, že je okolo nej mnoho teórií, výskumov, názorov i predpokladov. Ako spoznať, keď podvádza muž, je jedna vec. Ako ale môže muž poznať, že podvádza žena? Náznaky sú v mnohom podobné, súčasne sa ale líšia v prevedení. Pretože žena podvádza jednoducho inak.
... ďalšie články v kategórii
Zaručené babské triky, ako zatočiť s kašľomPublikováno 11.2.2020, 17:06
Úporné záchvaty kašľa dokážu poriadne znepríjemniť život. Nie sú príjemné dospelým, nieto deťom. A nezáleží na tom, či ide o kašeľ vlhký alebo ten dráždivý suchý. Naše babičky ale vedeli, ako si s ním poradiť. Preto skôr, než vyrazíte do lekárne, vyskúšajte ich osvedčené rady.
Najčastejšie príčiny úzkosti a depresiíPublikováno 5.2.2020, 18:54
Nemali by sme veriť všetkému, čo počujeme. Aj keď nám to hovorí naša vlastné hlava. Väčšina z tých, ktorí trpia alebo trpeli úzkosťami a/alebo depresiami, nie je schopná určiť jednu príčinu. Ona väčšinou ani jedna neexistuje. Pretože aj s traumami, ktoré by logicky k takýmto psychickým stavom mohli viesť, sa každý vyrovnávame inak; niekoho poznamenajú viac, niekoho menej. Ako to teda je? Čo stojí za tými život obmedzujúcimi stavmi najčastejšie?
Prečo máme málo vitamínu D?Publikováno 4.2.2020, 16:12
Pretože sme málo na slniečku, povedali by ste. Ale tých dôvodov môže byť oveľa viac. A zďaleka nie za všetky si môžeme. K vitamínu D sa v súčasnosti upína pozornosť odborníkov i širšej verejnosti. Je totiž pre naše telo extrémne dôležitý a niektoré zdroje uvádzajú, že jeho nedostatkom trpí viac ako polovica obyvateľov moderného sveta. A s tým tiež môže súvisieť mnoho našich problémov.
Ako na metličkové žilkyPublikováno 3.2.2020, 15:30
Kŕčové žily a metličkové žilky sú veľmi častou chybou krásy, ale aj pomerne nepríjemným problémom. Ak máme dispozície k ich vzniku, často tiež zažívame symptómy s tým spojené, pocit ťažkých nôh, opuchy dolných končatín, kŕče, suchá a svrbivá koža, ktorá sa môže objaviť na miestach kŕčových žíl. V každom prípade nie je od veci vyhľadať lekára, ale ak sa trápite nežiaducim estetickým efektom metličkových žiliek, môžete si s tým poradiť aj doma. A pekne prírodne.
Podceňované dôvody psychickej bolestiPublikováno 22.1.2020, 23:06
Všetci máme nejaká traumy. Všetkým sa nám v živote prihodili udalosti, bez ktorých by sme sa obišli (hoci sme z nich možno vyťažili cenné skúsenosti, poučili sa, vyrástli). Pri akomkoľvek strese, ktorý zažívame, tiež hľadáme rovnováhu medzi tým, čo zažívame, a čo si o našej bolesti myslí okolie - ako veľmi nám vlastne dáva za pravdu, ako validuje naše emócie. Existuje ale veľa príčin našej emocionálnej bolesti, ktoré nemajú v širokej verejnosti toľko pochopenia.
12 viet, ktoré nikdy nehovorte obéznemu dieťaťuPublikováno 20.1.2020, 5:55
Nehovorte zlé veci, ani keď ich myslíte dobre - deti nerozumejú negatívnej motivácii. Dieťa, ktoré trápi nadváha alebo obezita, by ste mali podporovať, povzbudzovať, a hlavne prijať zodpovednosť za to, čo je. Nezdôrazňujte nový stravovací režim ako problém a sami choďte príkladom.
... ďalšie články v kategórii
© 2004-2020 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt