. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN

Najnovšie
Čo a prečo škodí pri chorobe?Publikováno 28.6.2017, 16:54
Keď je nám ouvej, často si chceme dopriať aspoň nejaké to dobré jedlo a pitie, aby sme si nejako vynahradili tú trýzeň, s ktorou sa stretávame. Ovšem niektoré potraviny, hoci sa javia ako nevinné alebo dokonca ako dobrý nápad, môžu nášmu stavu ublížiť. Zameriame sa na tak „obyčajné“ ochorenia, ako sú chrípka, prechladnutie, bolesť v krku a žalúdočné alebo črevné ťažkosti. S tými sa sem tam jednoducho stretneme, či už chceme, alebo nie. A keď už máme na návšteve nejakého toho bacila, čím ho rozhodne nehostit?
Čo nám spôsobuje vrásky? Starosti to nie súPublikováno 27.6.2017, 20:20
Alebo rozhodne nie v prvom rade. Vrásky sú súčasťou procesu starnutia, ale nikto ich nechceme mať viac, než je nevyhnutne potrebné - ale často to tak je. Pretože do nášho života patria zvyky, ktoré vrásky spôsobujú, respektíve spôsobujú poškodenie pleti buď mechanicky, alebo chemicky. Niektoré vrásky, ktoré máme, teda nemajú čo robiť s naším vekom, ale s tým, ako sa k sebe správame a aké máme zvyky. Čo teda (ne)robiť pre dokonalú pleť?
Správne obliečky = dobrý spánokPublikováno 26.6.2017, 16:00
Je to tak. Spánkom, teda v perinách, trávime tretinu každučkého dňa, čo je vo výsledku obrovská a veľmi dôležitá časť nášho života. V posteli totiž odpočívame po náročnom dni a v posteli tiež naberáme sily na deň ďalší. To, ako sa v lôžku cítime, má teda významný vplyv na kvalitu nášho spánku a na kvalitu odpočinku ako takého.
Varovné signály kostí v ohrozeníPublikováno 24.6.2017, 11:54
Všetci žijeme v presvedčení, že osteoporóza alebo rednutie kostí je skôr „seniorský“ problém, takže sa jej nemusíme ešte pekných pár rokov obávať. Pravdou ale je, že čas na prevenciu je práve teraz, nehľadiac na to, koľko nám je rokov. Kým je pravda, že väčšina zlomenín chrbtice, bedier alebo napríklad predlaktia je naozaj doménou seniorov, základy pre tieto bolestivé a často život ohrozujúce úrazy pokladáme oveľa, oveľa skôr. A akonáhle naše kosti zkrehnú a začnú byť na zlomeniny náchylnejšie, väčšinou je už neskoro.
Čo ničí vzťahy v rodinách najviac?Publikováno 24.6.2017, 11:54
Rodina by v ideálnom prípade mala byť pre každého zdrojom lásky, podpory a tolerancie. Nanešťastie to tak zďaleka nie je. Snáď každá rodina, aj tá nejsúdržnejšia, má členov, ktorí sú proste z kruhu najužšieho z nejakého dôvodu vykázaní. Veľa rodín trpí poničenými vzťahmi, zlyhaním v komunikácii a úplnou stratou pospolitosti. Čo ničí rodinné vzťahy najviac?
Čo keď o strese ani nevieme?Publikováno 23.6.2017, 8:40
Pretože na všetko si človek zvykne. Poznáte princíp žaby v hrnci? Keď hodíte žabu do vriacej vody, okamžite vyskočí. Keď ju ale dáte do studenej, tú zahrievate, chudinka žaba sa nechá pokojne uvariť. Tento všeobecne platný, dramatický princíp môžeme vztiahnuť na kde čo v našich životoch. A rozhodne aj na stres. Pretože ak sa vo vašom živote objavoval postupne, nezmizol a len sa zväčšoval, pravdepodobne by ste svoje problémy ani ako maximálny stres nepopísali.
Moringa, zatiaľ neznáma, ale zázračnáPublikováno 21.6.2017, 13:45
Moringa olejodárná, moringa oleifera, je takzvaný „jedlý strom“, ktorý sa u nás ešte na výslnie záujmu nedostal, čo je však škoda. Strom pochádza pôvodne z oblasti Himalájí, ale počas rokov sa rozšíril do mnohých ďalších krajín a na veľa kontinentov. Dokáže plnohodnotne rásť aj v tých najextrémnejších podmienkach, bez vlahy i živín v pôde, čo znamená, že si musí tak nejako vystačiť sám - a preto jeho listy, korene, kôra aj kvety musia vedieť zadržať v sebe čo najviac živín. Prichádza nová superpotravina, ktorá strčí do vrecka aj chlorelu alebo napríklad zelený jačmeň.
Jedlo, koža, vrásky a s čím hneď prestaťPublikováno 17.6.2017, 9:52
Všetci vieme, že „sme to, čo jeme“. Ale to, že naša strava je vidieť nielen na našich bokoch, stehnách, brušku alebo napríklad na ramenách, to už je málo propagovaný fakt. To, čo jeme, sa totiž neukladá len do problémových partií, ale aj do našej kože, jej kvality, náchylnosti k vráskam a strate pružnosti (a tým pádom aj mladistvého vzhľadu). Ktoré potraviny nám teda škodia najviac?
Dostupné a výživnéPublikováno 13.6.2017, 17:24
V poslednej dobe vládne presvedčenie, že keď chceme jesť zdravo, bude nás to stáť naozaj veľa peňazí. A času a invencie a energie... a vôbec všetkého, čo sa nám jednoducho občas nechce investovať. Medzi všetkými exotickými ingredienciami, olejmi, semienkami, mäsami a zeleninou sa však úplne stratili potraviny, ktoré sú neuveriteľné obyčajné, dostupné a často majú vyššiu výživnú hodnotu, než tie, ktoré sú toľko propagované. S čím nikdy nepochybíme?
Ktorým potravinám sa vyhnúť, ak trpíte nadúvanímPublikováno 9.6.2017, 15:58
Pocit plného brucha? A sprievodné javy? Nič príjemné a dokonca nič, o čom by sa človeku chcelo s niekým baviť. Nemusíte rovno trpieť alergiami alebo závažnými ochoreniami, aby ste sa cítili nafúkli po niektorých typoch jedla. Každého metabolizmus funguje o trošku inak, rozlične procesujeme rôzne látky a niektoré sú proste rizikovejšie ako iné. Čomu sa vyhnúť, ak sa nechceme cítiť ako nafukovací balón?
Jahodová sezóna a ako ju využiťPublikováno 3.6.2017, 0:56
Máloktoré ovocie je obľúbenejšie. Deti aj dospelí väčšinou nepohrdnú jahodou v žiadnom stave, úprave alebo príchuti, tieto sladké červené srdiečka sú proste medzi favoritmi snáď každého z nás. Aké látky obsahujú a prečo si ich dopriať? Ako si urobiť extrémne zdravé jahodové „želé“? A aký blud je alergia na jahody?
Zelený čaj, elixír... všetkéhoPublikováno 27.5.2017, 11:44
Možno existuje niečo, čo je pre náš organizmus ešte o trošku lepšie než voda. (I keď ju nemôže nahradiť.) Je to zelený čaj, nápoj, ktorý pri vhodnom spôsobe a množstve konzumácie a zvolení správnej sorty môže priniesť telu toľko benefitov, že si to ani nevieme predstaviť. Aký je rozdiel medzi čiernym a zeleným čajom? Kde sa zelený čaj vzal? Ako ho vybrať, pripraviť, piť a prečo?
... ďalšie články v kategórii
Čo nám spôsobuje vrásky? Starosti to nie súPublikováno 27.6.2017, 20:20
Alebo rozhodne nie v prvom rade. Vrásky sú súčasťou procesu starnutia, ale nikto ich nechceme mať viac, než je nevyhnutne potrebné - ale často to tak je. Pretože do nášho života patria zvyky, ktoré vrásky spôsobujú, respektíve spôsobujú poškodenie pleti buď mechanicky, alebo chemicky. Niektoré vrásky, ktoré máme, teda nemajú čo robiť s naším vekom, ale s tým, ako sa k sebe správame a aké máme zvyky. Čo teda (ne)robiť pre dokonalú pleť?
Veci, ktoré sa nezmenia, ani keď schudnetePublikováno 22.6.2017, 0:29
Rád, ako schudnúť po fyzickej stránke, nájdete do pár minút snáď tisíce. Ale zatiaľ čo existujú výživoví terapeuti, tréneri, dokonca aj chudnúci koučovia, na to, ako sa zmení alebo nezmení vaša psychika, keď budete chudnúť a schudnete, vás nevie pripraviť vlastne nikto. Je totiž niekoľko vecí, ktoré pretrvávajú, aj keď sa telo mení. A tak aj keď pre vás vysnívaná číslovka na váhe znamená až magickú métu, nemusí byť všetko tak, ako si želáme.
8 zásadných chýb, keď príde na kondicionérPublikováno 8.6.2017, 15:57
Vlasy, ich dĺžka, farba, úprava a kvalita sú večné témy všetkých žien (a dosť často i mužov). Nikto ich nemáme také, aké by sme ich chceli, kto má vlnité, chce rovné, kto má rovné, dal by čokoľvek za prirodzené kučery. Tak ako tak, úprava vlasov je súčasťou našej rutiny starostlivosti o vzhľad. A aj keď s vlasmi, aké nám boli dané do vienka, zas toľko neurobíme, môžeme sa o ne starať a upravovať ich, ako najlepšie to ide. Prečo sa nám to ale nedarí? A kedy za to môže kondicionér?
Najlepšie prírodné ingrediencie na mastnú pleťPublikováno 6.6.2017, 19:36
Ľudia s mastnou pleťou majú výhodu, nemajú toľko vrások, pleť nestráca na pružnosti, lepšie uzamyká vlhkosť... a tak ďalej. Lenže musíme počkať tak do päťdesiatky, aby sa tieto výhody prejavili. Do tej doby je mastná pleť skôr utrpenie než požehnanie. Pretože nikto nechce vyzerať ako v puberte, keď oslavuje tridsiate piate narodeniny. A tak už sme asi vyskúšali masky, čistiace prípravky, krémy... niečo pomohlo, niečo nie. Ale čo z prírodných látok na mastnú pleť zaberá najlepšie?
Módnou rebelkou po štyridsiatkePublikováno 27.5.2017, 11:43
Je pomaly na čase vytĺcť si z hlavy poučky našich mamičiek a babičiek, že „od určitého veku“ by sme sa mali začať obliekať „slušnejšie“. Čo presne to znamená, to nikto nevie, ale rozhodne v sebe máme zakorenenú predstavu, že oblečenie, outfity a štýl, ktoré by sme označili ako „sexi“ už sa nejako prestávajú hodiť. To je ale hlúposť. Formulovali sme pár pravidiel, ktoré, keď si ich prečítate hlasom svojej babičky alebo puritánskejšej mamičky, určite už vo vašom okolí zazneli. Poďme ich porušiť!
Dajte zbohom tuku na bruchuPublikováno 26.5.2017, 9:43
A to ideálne čo najrýchlejšie. Ak je ho tam totiž moc, spôsobuje oveľa viac než len nepríjemný vizuálny zážitok. Zvýšená masa orgánového tuku totiž môže za nejedno chronické, ale aj fatálne, ochorenie. Môže ísť o cukrovku, kardiovaskulárne problémy (predovšetkým vysoký tlak), ochorenie pečene alebo mozgovú mŕtvicu. Avšak zbaviť sa tuku na bruchu je trochu ťažšie, než by sa nám páčilo. Prečo je tomu tak a čo teda môžeme robiť?
... ďalšie články v kategórii
Čo ničí vzťahy v rodinách najviac?Publikováno 24.6.2017, 11:54
Rodina by v ideálnom prípade mala byť pre každého zdrojom lásky, podpory a tolerancie. Nanešťastie to tak zďaleka nie je. Snáď každá rodina, aj tá nejsúdržnejšia, má členov, ktorí sú proste z kruhu najužšieho z nejakého dôvodu vykázaní. Veľa rodín trpí poničenými vzťahmi, zlyhaním v komunikácii a úplnou stratou pospolitosti. Čo ničí rodinné vzťahy najviac?
Než sa z dieťaťa stane teenagerPublikováno 16.6.2017, 13:16
Akonáhle puberta udrie v plnej sile, začína byť rodič v zjavnej nevýhode. Pre dieťa nie sú žiaduce rodičovské rady, útecha, pomoc a ani prostá prítomnosť. Čo sa povie, to neplatí, čo sa vyžaduje, naschvál nebude, a keď je kríza, máte predsa ako rodič „povinnosť“ zasiahnuť, takže vďaka je taktiež na bode mrazu. Ale to je v poriadku, aj my sme si tým prešli. S teenagerom je veľmi ťažké nadviazať kontakt, nieto navodiť dôvernú rodinnú atmosféru. Aké zvyky by sme mali stihnúť vytvoriť, než nám puberta vezme vietor z plachiet?
Dobrou vierou k rozmaznaným... deťomPublikováno 3.6.2017, 0:57
Nemusíte ani pátrať moc hlboko v pamäti a iste si vybavíte situácie, kedy ste v obchode, čakárni, na letisku, v autobuse alebo električke titulovali nejaké dieťa „nevychovaný/rozmaznaný fagan“. Nič pekné, ale hlavou to občas preletí každému, či už to je alebo nie je spravodlivé voči rodičom, dieťaťu alebo situácii. V niektorých situáciách jednoducho iné deti ukazujú iné správanie, za ktoré málokedy môže ich prirodzená osobnosť. Ako rodičia vychovávajú z detí malých nešťastníkov?
Podľa čoho rozpoznať nízke sebavedomiePublikováno 29.5.2017, 14:44
Svet je plný rôznych ľudí s rôznymi problémami, radosťami i strasťami, vychovaním a históriou, rodinnou anamnézou, zážitkami i prežívaním. Mnoho ľudí bojuje s nízkym sebavedomím, s pocitom, že nie sú „dosť dobrí“ či už spoločnosti, alebo rodine, priateľom alebo napríklad kolegom. Keď sa nešťastné podmienky stretnú s nešťastnou povahou, často sa pridá šikanovanie alebo iné príkoria, a z ustrašeného dieťaťa vyrastie dospelý, ktorý sa snaží svoje nedostatky skrývať a kompenzovať, ako to len ide. Ako spoznáte človeka s nízkym sebavedomím, aj keď by ste to inak vlastne ani nepovedali?
Dieťa jedno verzus deti dvePublikováno 24.5.2017, 19:15
Pamätáte si, keď sa vám narodilo vaše prvé dieťa? Toľko predsavzatí, toľko energie, toľko pravidiel, snahy, výchovy, úsilia... Vďaka svojmu prvorodenému si každý človek (myslené rodič) uvedomí, ako je čo najlepšie detstvo, sústredenie sa na podstatné veci a ani krok vedľa pre dieťa dôležité... lenže potom príde dieťa druhé, tretie, prípadne ďalšie. A veľa predsavzatí vyletí oknom. Ako príchod druhorodeného dieťaťa do domácnosti mení rodičovskú perspektívu?
Prečo je dobré vedieť sa dieťaťu ospravedlniťPublikováno 22.5.2017, 14:07
Nikto nie je neomylný, ani rodič (aj keď sa tak často snažíme svojim deťom prezentovať). Ako mamy a otcovia robíme spústy chýb, niektoré veľké, niektoré prehliadnuteľné a niektoré, o ktorých strašne dlho nevieme. Ako dospelí na veľa ospravedlnení čakáme, často ale neprídu. Keď náhodou áno, je to naozaj dobrý pocit, a to pre obe strany. Po deťoch často chceme, aby sa niekomu za niečo ospravedlnili... a ísť príkladom je najlepší možný spôsob učenia.
... ďalšie články v kategórii
Správne obliečky = dobrý spánokPublikováno 26.6.2017, 16:00
Je to tak. Spánkom, teda v perinách, trávime tretinu každučkého dňa, čo je vo výsledku obrovská a veľmi dôležitá časť nášho života. V posteli totiž odpočívame po náročnom dni a v posteli tiež naberáme sily na deň ďalší. To, ako sa v lôžku cítime, má teda významný vplyv na kvalitu nášho spánku a na kvalitu odpočinku ako takého.
Sedem pomocníkov pri boji s depresiouPublikováno 20.6.2017, 16:23
Je pomaly potrebné prijať fakt, že z depresie sa stáva civilizačná choroba. Prognózy pre spoločnosť nie sú dobré, ale nezostáva nám nič než sa snažiť o čo najlepšiu prevenciu vzniku tohto pomalého psychického ochorenia alebo, keď už je tu, necítiť stud a vinu za to, že s ňou bojujeme. Nároky na človeka prevládajúce v našich stredne východných podmienkach, sú o dosť iné, než v západnejšom svete. Ale sme rovnakí ľudia, rovnako krehkí a s rovnakým nárokom na pomoc. Ktorú si ale často môžeme významne dopriať aj sami.
7 možných dôvodov, prečo sme stále unaveníPublikováno 13.6.2017, 22:08
Veľa z nás žije tak intenzívne, že sa vlastnej únave vlastne ani nečuduje. Často obviňujeme stres, veľa práce, starosti s deťmi, neschopnosť povedať nie a tým pádom neskutočne mnoho aktivít, zlú životosprávu... a väčšinou máme pravdu. Kto už skúsil dať si dva tri týždne bohatší na spánok, zdravú stravu, dostatočný príjem tekutín, odrezanie alkoholu a kofeínu, určite zistil, že konštantná únava je jednoducho preč. Ale Nemusí to tak byť vždy. Čo sa môže skrývať za neustálou únavou?
Šikovné triky do každej domácnostiPublikováno 7.6.2017, 13:54
Každý z nás pri upratovaní a starostlivosti o domácnosť využíva ako štandardné postupy, tak tipy a triky, ktoré nás naučili mamičky, babičky, tety, alebo sme si o nich prečítali niekde v časopisoch alebo na internete. Zoznamy takých vylepšení nie sú nikdy dosť dlhé, pretože každému bude vyhovovať niečo iné, každý si do svojej rutiny zaradí to, čo najviac vyhovuje jeho štýlu. Takže zoznam trikov na ľahké upratovanie rozšírime hneď o 22 bodov.
Čo pred cvičením radšej nepiťPublikováno 23.5.2017, 14:25
Ak chodíme cvičiť do posilňovne (alebo kamkoľvek inam a inak), chceme nielen podávať čo najlepšie výkony, ale tiež, aby cvičenie malo maximálny možný efekt. Niekedy si to sabotujeme sami, bez toho aby sme to tak úplne vedeli. Dodržiavanie pitného režimu je dôležité, ale čokoľvek okrem vody môže mať aj variantu, ktorej by sme sa pred cvičením mali vyhnúť. Aké pitie si pár hodín pred tréningom odpustiť? Niečo môže byť tak trošku prekvapenie.
Netradičné využitie Aloe VeraPublikováno 18.5.2017, 22:38
Aloe Vera je jednou z najkúzelnejších rastlín, ktorú môžeme pre našu krásu i zdravie využiť. Či už si ju pestujeme doma, kupujeme v obchodoch alebo obstarávame akokoľvek inak, máme pre vás pár tipov, ako ju využiť, o ktorých ste pravdepodobne ešte nepočuli. Budeme potrebovať gél z Aloe Vera (a nie ten kozmetický, ale pekne taký, ktorý môžeme požiť) a pár ďalších ingrediencií na to, aby sme využitie tejto zázračnej rastliny rozšírili aj tam, kam by sme to možno ani nevyskúšali.
... ďalšie články v kategórii
„Tichá domácnosť“ narobí viac škody než úžitkuPublikováno 16.6.2017, 23:40
Určite poznáte, používate alebo ste boli obeťou takzvanej tichej domácnosti. A to zďaleka nie len s partermi, ale veľmi často sa metóda ignorovania objavuje medzi súrodencami, rodinou, spolupracovníkmi atď. Ignorovať niekoho ako trest za čokoľvek môže byť vrcholne uspokojivé. Ale ...z druhej strany to zase tak moc prima nie je. Viete, že zámerná ignorácia sa dá považovať za týranie? A že u citlivejších ľudí môže pôsobiť pomerne zásadné psychické problémy? Poďme sa na to ťaživé ticho pozrieť z druhej strany.
8 znakov muža, ktorý vás neprestane milovaťPublikováno 15.6.2017, 14:46
Muž, ktorý našiel ženu, s ktorou chce zostať až do konca svojho života, si je vedomý, že sa tak nestane, ak nevyvinie tiež nejakú aktivitu. Pretože uvedomenie, že to je „to ono“, prichádza až s nejakými skúsenosťami, keď bolo jasné, že toto „to ono“ rozhodne nie je. A keďže sa chybami človek nielen učí, ale chyby ho tiež učia vážiť si toho dobrého, existuje pár znamení, podľa ktorých spoznáte, že muž po vašom boku je pevne odhodlaný byť s vami do skonania vekov.
9 príznakov blížiaceho sa rozvoduPublikováno 31.5.2017, 10:33
„Kým nás smrť nerozdelí“ je síce pekná formulácia, k jej naplneniu však dôjde málokedy. Oveľa častejšie než smrť nás rozdelí rozvod. Ale medzi svadbou a rozvodom existuje veľa znamení, ktoré hlásia potenciál nie zas až tak šťastného konca. Koniec vzťahu totiž nenastane zo dňa na deň, ale môže trvať roky. Aké príznaky je dobré neignorovať? Alebo ich aspoň vedieť rozpoznať?
Rady pre vzťah, ktoré sformuluje až manželstvoPublikováno 15.5.2017, 15:35
Prognóza pre manželstvo „po deťoch“ nie je pre väčšinu párov moc ružová. Štatisticky - po narodení detí klesá spokojnosť vo vzťahu partnerov. Keď do vzťahu vstúpia deti, ubudne času, energie i priestoru na toleranciu, nadsádzku a veľkorysosť, a často žijeme skôr v neustálych drobných šarvátkach než v neskonalej harmónii. Po čase ale zistíme, ako na to. Ako vyzerajú rady pre vzťah, ktoré si formulujeme až po rokoch od doby, keď sme povedali „áno“?
Čím sa muži v očiach žien diskvalifikujú najviac?Publikováno 11.5.2017, 15:21
Ani muži, ani ženy, nevyzerajú, nevoňajú a necítia sa najlepšie 24 hodín 7 dní v týždni. Všetci to chápeme, sem tam je možné preskočiť umytie hlavy, keď jednoducho nie je čas alebo energia, nie každý chodíme na mani- pedikúru čo dva týždne a tak ďalej. Dnes sa zameriame na veci, ktorých si žena na mužovi jednoducho všimne vždy, a ak je len trošku menej tolerantná, je možné, že kvôli nim muž do „ďalšieho kola“ nepostúpi.
Zanedbávané erotogénne zónyPublikováno 1.5.2017, 0:05
Aby nedošlo k fatálnemu omylu - rutina v partnerskom sexuálnom živote nie je nevyhnutne zlá vec. Rovnako, ako všetky stereotypy, má aj veľmi pozitívnu vlastnosť, upokojuje nás, dáva nám pocit bezpečia, ktorý proste a jednoducho potrebujeme. Čo zabíja predovšetkým ženskú sexualitu, to je stres. Existuje na tele niekoľko miest, ktoré, keď sa na ne zameriame (respektíve partner), prinesú nečakane blahodarné účinky na náš sexuálny apetít. Aké to sú?
... ďalšie články v kategórii
Čo a prečo škodí pri chorobe?Publikováno 28.6.2017, 16:54
Keď je nám ouvej, často si chceme dopriať aspoň nejaké to dobré jedlo a pitie, aby sme si nejako vynahradili tú trýzeň, s ktorou sa stretávame. Ovšem niektoré potraviny, hoci sa javia ako nevinné alebo dokonca ako dobrý nápad, môžu nášmu stavu ublížiť. Zameriame sa na tak „obyčajné“ ochorenia, ako sú chrípka, prechladnutie, bolesť v krku a žalúdočné alebo črevné ťažkosti. S tými sa sem tam jednoducho stretneme, či už chceme, alebo nie. A keď už máme na návšteve nejakého toho bacila, čím ho rozhodne nehostit?
Varovné signály kostí v ohrozeníPublikováno 24.6.2017, 11:54
Všetci žijeme v presvedčení, že osteoporóza alebo rednutie kostí je skôr „seniorský“ problém, takže sa jej nemusíme ešte pekných pár rokov obávať. Pravdou ale je, že čas na prevenciu je práve teraz, nehľadiac na to, koľko nám je rokov. Kým je pravda, že väčšina zlomenín chrbtice, bedier alebo napríklad predlaktia je naozaj doménou seniorov, základy pre tieto bolestivé a často život ohrozujúce úrazy pokladáme oveľa, oveľa skôr. A akonáhle naše kosti zkrehnú a začnú byť na zlomeniny náchylnejšie, väčšinou je už neskoro.
Čo keď o strese ani nevieme?Publikováno 23.6.2017, 8:40
Pretože na všetko si človek zvykne. Poznáte princíp žaby v hrnci? Keď hodíte žabu do vriacej vody, okamžite vyskočí. Keď ju ale dáte do studenej, tú zahrievate, chudinka žaba sa nechá pokojne uvariť. Tento všeobecne platný, dramatický princíp môžeme vztiahnuť na kde čo v našich životoch. A rozhodne aj na stres. Pretože ak sa vo vašom živote objavoval postupne, nezmizol a len sa zväčšoval, pravdepodobne by ste svoje problémy ani ako maximálny stres nepopísali.
Ako bojovať so žalúdočnými ťažkosťami... a vyhrávaťPublikováno 19.6.2017, 17:14
Keď nás bolí žalúdok, väčšinou poznáme príčinu. To ale nemení nič na tom, že je to veľmi nepríjemná obtiaž, ktorá vie pekne pokaziť celý deň. Či už sa stretávame s pálením záhy alebo diagnózou Gastroezofageálneho (pažerákového) refluxu, máme veľa účinných zbraní vo vlastnom arzenáli. Ako si od týchto nepríjemných ťažkostí pomôcť pekne vlastnými silami? Drobné zmeny v jedle, spánku, ale napríklad aj spodnom prádle urobia svoje.
20 vecí, ktoré ste o tele a zdraví zrejme nevedeliPublikováno 12.6.2017, 16:00
Na svete existuje mnoho štúdií, výskumov a prebehlo už veľa pokusov, takže sme sa dozvedeli užitočné, menej užitočné aj úplne zbytočné informácie. Avšak sa nedá poprieť, že niektoré aj z tých neužitočných sú bezpochyby zaujímavé. A kto vie, aj tá na prvý pohľad najzbytočnejšia informácia sa jednoducho môže niekedy hodiť. Vedeli ste, že psy cítia rakovinu? Alebo trebárs čo vie zvýšiť naše úspechy pri chudnutí až dvojnásobne?
Čo o vás prezradia spánkové ťažkostiPublikováno 10.6.2017, 23:59
Len si to predstavte - všetky podmienky na spánok sú ideálne. Všetko hotové, posteľ je pohodlná, vankúš akurát, teplota v miestnosti je príjemná, neruší vás žiadne svetlo, hluk ani okolnosti. Ale napriek tomu nie a nie zaspať, prevaľujete sa, budíte sa uprostred noci a (alebo) vstávate ráno snáď ešte unavenejší, než ste šli spať. A čo viac, zle sa vám sústredí a celý deň myslíte len na to, až zasa pôjdete spať. Čo všetko môže byť na vine? Zďaleka nie len trebárs životný štýl.
... ďalšie články v kategórii
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Čierna listina | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku