. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN

Najnovšie
Nebezpečná fóbia - strach z opusteniaPublikováno 20.6.2019, 7:58
Strach z opustenia nie je v skutočnosti oficiálne uznaná fóbia, je ale nebezpečný, tyranizujúci a deštruktívny. Ničí našu osobnosť, vzťahy, pokladá nezdravé základy pre všetky väzby, ktoré si potenciálne vytvárame. Korene má hlboko v našej minulosti a sú zapustené extrémne pevne. Strach zo samoty, opustenia a žitia osamelého života je pre nás paralyzujúce a často s ním nie sme schopní bojovať. A čo viac - často nás tento strach núti k neverám a podvádzaniu súčasného partnera. Ako to ide všetko dohromady? A ako proti tomu bojovať?
Prečo naše dieťa nemôže spať?Publikováno 19.6.2019, 19:17
S bábätkom je ťažké sa dorozumieť, to je jasné. Preto nám dáva občas dosť zabrať neplakať s nimi, pretože ich niečo trápi a my nevieme čo. A keď príde na uspávanie a spanie, prečo sa to tým našim drobčekom nedarí, to zostáva často záhadou. My pre vás máme niekoľko dôvodov, prečo bábätko nie a nie zaspať. A niekedy tým dôvodom môžeme byť aj my!
Chytré triky pre krásuPublikováno 18.6.2019, 18:34
Pevnejšie prsia, hustejšie mihalnice, dlhšiu dobu sa nemastiace vlasy... kto by to nechcel? A k tomu naviac jemnejšiu pleť alebo nezarastajúce chĺpky? Ono stačí len vedieť, ako na to. Nie je potrebné investovať do drahých kozmetických prostriedkov alebo procedúr, veľa toho zvládneme z domácich zásob za použitia ingrediencií, ktoré máme bežne doma (alebo ktoré si za pár korún kúpime v lekárni alebo drogérii). Ako na krásu chytro?
Kedy je zápal močových ciest naozaj závažnýPublikováno 17.6.2019, 21:34
Zápalom močových ciest sú najviac ohrozené ženy sexuálne aktívne a tie po menopauze. Všetko je spôsobené zmenami pH a pomerom dobrých a zlých baktérií, čo zahŕňa aj ďalšiu skupinu žien, ktorá je veľmi často postihnutá častými zápalmi močových ciest - ženy s diabetom. Kto sa s takým zápalom niekedy stretol, vie, že to nie je žiadna sranda. A kto sa s nimi stretáva chronicky, s každým náznakom prichádzajúceho diskomfortu beží do lekárne pre odskúšanú liečbu. Aké sú príznaky závažného zápalu, ktoré by sme naozaj mali poznať?
Utečte od neho, ak...Publikováno 13.6.2019, 23:16
V začiatkoch vzťahu máme všetci ten istý sklon - nevidieť, bagatelizovať a nevšímať si výstražné znamenia. A potom po rokoch, keď už nie je cesta späť (alebo je, ale je veľmi, veľmi ťažká), si povedať - mohla som to vedieť, veď to bolo tak jasné. Dúfať, že to, čo sa snažíme upratať do podvedomia, nie je tak dôležité, je možné to zmeniť a trebárs to nie je pravda, to je jedna z najzákernejších stránok lásky. Aká znamenia by sme ale naozaj nemali ignorovať? A keď už nie opustiť, tak sa aspoň mať na pozore?
Prestaňte sa červenať a prijmite kompliment!Publikováno 12.6.2019, 19:37
„Tebe to dnes ale fakt pristane!“ „Ale, prosím ťa, to sa ti len zdá.“/“Ako že normálne vyzerám blbo, áno?“ / "Bola som u holiča, on je ti tak strašne šikovný, strihal a farbil ma asi tri hodiny...“A tak ďalej. Naša generácia (plus mínus pár rokov) bola vychovaná v presvedčení, že sebavedomie, ani nie nevyhnutne vysoké, sa proste nenosí. Hlavne nevyzerať namyslene, hlavne, aby si o nás niekto náhodou nemyslel, že sme si vedomí vlastných kvalít. Hodí sa neprimeraná sebakritika, tak nás nikto neodsúdi. Lenže…
Zabudnuté čaro jačmenných krúpPublikováno 31.5.2019, 15:58
Cestoviny, ryža, zemiaky. Poslednú dobu sme sa, čo sa týka príloh, zasekli na veľmi obmedzenom výbere. Síce máme veľa druhov ryže aj cestovín, ale to našej strave pestrosť nedodáva. Čo by sme ale povedali na to, že by sme si mohli dopriať prílohu, ktorá má o mnoho väčší obsah bielkovín, vysoký podiel vlákniny a takmer žiadny lepok? Ktorá je požehnaním pre naše zažívanie, znižuje cholesterol i krvný cukor, regeneruje a je extrémne výživná?
Jednoduché a zdravé desiate ľahko a rýchloPublikováno 17.5.2019, 18:00
Ak ste sa niekedy pokúšali o zdravé stravovanie vo fitness režime, asi ste prišli na to, že sa vám jedlá budú nutne opakovať. Fantázii sa síce medze nekladú, ale aby bolo jedlo zdravé, výživné a k tomu ešte dobré, to je celkom výzva. Veľké jedlá ako raňajky, obedy a večere zvládneme pomerne ľahko. Ale čo tie prekliate desiate? Prinášame vám niekoľko netradičných tipov na to, ako si dať zdravú desiatu jednoducho, rýchlo a chutne.
10 dôvodov, prečo si tento rok dopriať čo najviac šparglePublikováno 13.5.2019, 20:14
Teda ak nie ste alergickí - aj keď špargľa alergiu väčšinou nespôsobuje. A áno, po jej konzumácii bude moč cítiť inak, túto legendu o špargle tiež všetci poznáme. Ale jej sezóna je za rohom a my by sme mali vedieť, prečo je špargľa vynikajúca nielen chuťovo, ale aj pre naše zdravie. Je pomaly čas prestať brať špargľu ako exotiku a pozerať sa na ňu ako bežnú súčasť jedálnička - keď ju práve dostaneme kúpiť.
Smoothie napchaté horčíkomPublikováno 10.5.2019, 23:48
Je stále ťažšie a ťažšie do seba dostať počas dňa všetko, čo telo potrebuje. Často zápasíme aj s obyčajnou vodou, nieto s minerálmi a stopovými prvkami. A konkrétne z nedostatku horčíka sa stalo niečo ako svetová epidémia. Práve kvôli nedostatku horčíka môžeme trpieť nespavosťou, svalovým napätím, podráždenosťou, úzkosťami, zlým trávením... no povedzte sami, nestálo by za to mať ho dostatok?
Čerstvý špenát na našich stolochPublikováno 9.5.2019, 9:58
Väčšina z nás je na špenát zvyknutá od detstva. Dostávali sme ho v jedálňach, varili nám ho mamičky, babičky, z televízie nás inšpiroval Pepek Námorník. Ako už sme asi zaregistrovali, neobsahuje špenát toľko železa, ako sa od devätnásteho storočia predpokladalo, vinou zlého merania alebo nepozornej zapisovateľky sa desatinná čiarka posunula o jedno miesto tam, kam nemala. Aj keď špenát o svoju dominanciu v obsahu železa prišiel, zďaleka to neznamená, že je „obyčajný“.
Nebezpečenstvo skryté v rebarborePublikováno 7.5.2019, 20:38
Hoci sa konzumácia zeleniny (čo rebarbora je) nedá než odporučiť a mala by tvoriť významnú zložku našej stravy, u niektorých druhov by sme si mali dať pozor. Aj zdravý človek by si túto jarno letnú kyslastú pochúťku mal dopriať len zriedka, a to ešte tepelne upravenú a nie vo veľkom množstve. Prečo? A ako rebarbora spoločne s niektorou ďalšou zeleninou ohrozuje naše zdravie?
... ďalšie články v kategórii
Správne odličovanie a DIY tampónikmiPublikováno 28.5.2019, 13:43
Ako vieme, odličovanie je alfou aj omegou správnej starostlivosti o pleť. Vhodné a precízne odlíčenie definuje, ako veľmi úspešní budeme s aplikáciou následnej starostlivosti, kúr, sér prípadne akýchkoľvek ďalších pokusov o vylepšenie. Odličovanie má dve hlavné úlohy - odstrániť make-up a nečistoty, ale zároveň nepoškodiť prirodzenú ochrannú bariéru a stav našej pokožky. Pôsobí mechanicky (trením) a chemicky a čert aby sa v tom vyznal.
Všetko, čo pleť potrebujePublikováno 25.5.2019, 9:16
Príroda nám dala všetko, čo potrebujeme, aby sme sa starali o svoje telo zvonku i zvnútra. Postupom času sme na to všetko pozabudli a odovzdali vládu syntetickým látkam, ktoré sú účinné, ale majú aj veľa vedľajších (a to aj dlhodobých) efektov. Isté je, že úplný návrat ku koreňom asi nie je možný, ale keď si vezmeme to najlepšie z oboch ciest, môžeme čerpať všetky výhody - s pokojným svedomím, s prekvapivými výsledkami a moc dobrým pocitom.
Silnejšie nechty prirodzenou cestouPublikováno 24.4.2019, 11:26
Rovnako ako väčšina vecí na našom tele, ani tvar a sila našich nechtov nie sú rozdávané rovnakou mierou všetkým. Ak trpíte celý život krehkými, lámavými a tenkými nechtami, na vine nie je nikto iný, než genetika a príroda všeobecne. Kvalitu našich nechtov ale môžeme aktívne zlepšovať - rovnako, ako pokožka a vlasy, aj nechty potrebujú správnu výživu a zaobchádzanie. Takže aj keď neboli zrovna do vienka dané silné a pekne tvarované nechty, môžeme ísť ich kvalite trošku naproti.
Čas na detox našej krásyPublikováno 4.4.2019, 16:49
Zima je definitívne za nami a naše telo sa začína pomaly spamätávať zo záťaže, ktorou si prešlo. A my by sme mu mali trošku pomôcť. Staráme sa o to, aby sme detoxikovali svoje telo zdravou stravou, pretože v obchodoch už na nás čakajú čerstvé, nie umelohmotné vitamíny. Ale krásu podporujeme aj inak. Do sezóny, kedy odhaľujeme stále viac a viac kože, by sme mali vykročiť pripravení. Na čo je práve teraz najlepší čas?
Ako sa vek prejavuje na našej tvári - a ako si s tým poradiťPublikováno 18.3.2019, 19:06
Keď sa na našom tele začínajú prejavovať známky starnutia, mnohí z nás spanikária a vidia ich oveľa intenzívnejšie, než ich vníma okolie. A tak si často robíme starosti s niečím, čo si nikto iný ani nevšimne. Kde sa ale vek prejavuje naozaj? A paradoxne to nie sú vrásky, ktoré sa začínajú objavovať, ale iné veci - ktorým by sme nevenovali toľko pozornosti. Čo si teda všímať a čo nám pomôže?
Čo vám o botulotoxíne (skoro) nikto nepoviePublikováno 14.3.2019, 23:38
Klobásový jed alebo produkt baktérií Clostridium botulinum je v dnešnej dobe známy najviac ako niečo, čo nám vypne kožu a vyhladí vrásky. Jeho použitie a pôvodný účel však sú úplne inde, liečia sa ním svalové kŕče, tiky, stuhnutie, nadmerné potenie, a tak ďalej. Znehybňuje totiž svaly a prejavy ich pohybu na povrchu. Ako je to s jeho využitím v kozmetických úpravách nášho zovňajšku? Čo môžete reálne očakávať, keď sa rozhodnete procedúru podstúpiť? A ako sa budete cítiť po tom? Okrem informácií si môžete prečítať tiež reálnu skúsenosť jednej z vás.
... ďalšie články v kategórii
Čo si každá mama zaslúži vedieť sama o sebe + malý bonusPublikováno 27.5.2019, 18:51
Nikdy nevieme, ako sme silní, kým nemáme na svete inú možnosť, než silní byť. A také to je, keď je človek rodičom. Neexistuje cesta späť, len dopredu - a tá je možno chaotická, neorganizovaná, plná únavy, automaticky vykonávaných úkonov, zhonu, ale tiež lásky, šťastia a spokojnosti. Tie ale často prebije každodennosť, s ktorou sa stretávame, a niekedy máme pocit, že ju zvládame len tak tak. Nie sme v tom ale sami.
Keď sa plánuje tehotenstvoPublikováno 14.5.2019, 21:58
Niekedy nie je tehotenstvo práve prekvapenie, ale produkt systematickej práce. Každá snaha, ktorú vyvinieme na to, aby sme čo najľahšie otehotneli, sa počíta. Pretože môžeme vytvoriť čo najlepšie podmienky nielen pre počatie, ale aj pre priebeh tehotenstva, pôrodu, šestonedelia a vôbec celého toho obdobia, ktoré je pre matku i celú rodinu síce krásne, ale naozaj náročné. Čo všetko máme vo svojich rukách? Ako si môžeme pomôcť?
Pitný režim našich detíPublikováno 2.5.2019, 22:14
Bez vody nefunguje správne žiadne telo, ani to detské. Lenže zatiaľ čo my sa vieme k dodržiavaniu pitného režimu donútiť (viac menej), deti nebudú piť, pretože je to potrebné, ale len keď majú smäd. A to zďaleka nestačí. Pitný režim treba dopĺňať kontinuálne celý deň a priznajme si, aj keď by ho mala tvoriť prevažne neperlivá stolová voda, komu by stačila. A zvlášť deti majú sklon preferovať „niečo sladké“. Ako teda na to, aby pitný režim dopĺňali? A zvlášť teraz, keď je leto za dverami?
Kde na naše deti číha najviac baktérií?Publikováno 5.4.2019, 16:20
Aj keď vystavovanie sa nečistotám (v rozumnom množstve) buduje a posilňuje imunitu, všetci tak nejako máme za to, že čím menej baktérií sa v okolí našich detí, ale aj nás samotných, vyskytuje, tým lepšie pre nás. Vždy je dobré poznať svojho nepriateľa - v tomto prípade sa zoznámiť s miestami, kde je koncentrácia nepriateľov najväčšia. A niektoré by nás samotných ani nenapadli!
Kto nás stresuje viac ako deti? Manžel(stvo).Publikováno 2.4.2019, 17:19
Respektíve manželstvo. V spoločnosti stále vládne presvedčenie, a potvrdzujú ho vlastne často aj samy mamičky, že dôvod, prečo sú unavené, uponáhľané, nevyspané a často aj tak trochu nešťastné, sú deti. Nie ony samy, tie sú predsa len najväčším zdrojom šťastia pre nás pre všetkých, ale všetky tie práce okolo nich, starosti, zariaďovanie a staranie. Kývate súhlasne hlavou? Skúsme sa na to ale pozrieť inak. Pretože práca okolo detí nie je to, čo nás toľko stresuje.
Najčastejšie klamstvá, ktoré hovoríme deťomPublikováno 13.3.2019, 19:28
Všetci učíme svoje deti neklamať, nepodvádzať, hovoríme im, že lož má krátke nohy... ale sami máme maslo na hlave. A nie len niektorí, bez výnimky všetci z nás. Pretože za lož sa dá považovať každá nepravda, hoci nemienená v zlom. Pred vlastnými deťmi si tak vlastne protirečíme a učíme ich, že je síce pravda, že klamať sa nemá, ale zjavne má všetko svoje celkom flexibilné hranice. Aké lži hovoríme najčastejšie, bez toho aby sme si to vlastne uvedomovali?
... ďalšie články v kategórii
Prečo naše dieťa nemôže spať?Publikováno 19.6.2019, 19:17
S bábätkom je ťažké sa dorozumieť, to je jasné. Preto nám dáva občas dosť zabrať neplakať s nimi, pretože ich niečo trápi a my nevieme čo. A keď príde na uspávanie a spanie, prečo sa to tým našim drobčekom nedarí, to zostáva často záhadou. My pre vás máme niekoľko dôvodov, prečo bábätko nie a nie zaspať. A niekedy tým dôvodom môžeme byť aj my!
Chytré triky pre krásuPublikováno 18.6.2019, 18:34
Pevnejšie prsia, hustejšie mihalnice, dlhšiu dobu sa nemastiace vlasy... kto by to nechcel? A k tomu naviac jemnejšiu pleť alebo nezarastajúce chĺpky? Ono stačí len vedieť, ako na to. Nie je potrebné investovať do drahých kozmetických prostriedkov alebo procedúr, veľa toho zvládneme z domácich zásob za použitia ingrediencií, ktoré máme bežne doma (alebo ktoré si za pár korún kúpime v lekárni alebo drogérii). Ako na krásu chytro?
Leto a posteľné obliečkyPublikováno 11.6.2019, 23:30
Možno to nie je to prvé, čo vás napadne, keď sa povie leto, ale mnoho z nás má v lete každé ráno jednu myšlienku - musím vymeniť obliečky. Prečo? Pretože sa vďaka horúcim nociam budíme ráno obliati potom a nechceme vedieť, koľko toho potu sa cez noc vsiaklo do našich obliečok. Lenže to nie je iba v lete, kedy by sme mali obliečky meniť relatívne často - možno častejšie, než sme zvyknutí. Ako často a prečo, to sa dozviete v našom článku.
Začínate s fitness? Toto vám pomôžePublikováno 15.5.2019, 21:22
Možno máte v hlave pár mesiacov taký nápad. Nápad, že tento rok je tým, kedy začnete cvičiť a starať sa o svoje telo. Pretože... vlastne prečo nie? Možno sme si to dali ako predsavzatie, možno nás trošku straší blížiace sa leto, možno máme úplne inú motiváciu - a každá je správna. A tak ste sa možno začali obzerať po tom, ako, kde a s kým vlastne začať. Chce to niečo efektívne, ale nie moc ťažké, niečo, pri čom nás nebude nikto nútiť poskakovať v skupine, ale zároveň sa budeme môcť pozrieť, ako sa to vlastne robí...
5 znamení, že sa dostávate do formyPublikováno 29.4.2019, 19:41
Bez toho, aby sa vaša váha pohla čo i len o piaď. Nehovoríme o bežných denných výkyvoch, kedy pol kila nehrá vlastne žiadnu rolu. Ale o zmenách, ktoré sa s naším telom dejú, keď sme čím ďalej tým viac fit, aj keď váha stagnuje. Telesná hmotnosť totiž nie je práve najpresnejší ukazovateľ, rozhodne nie jediný a možno ani najdôležitejší, ktorým by sme sa mali pri snahe o čo najlepšiu fyzičku riadiť. Ako teda poznáme, že sa „niečo deje“, bez toho, aby nás opúšťali kilá?
Chyby, ktoré robíme pri sprchovaníPublikováno 8.4.2019, 17:04
Každý má svoju rutinu, keď dôjde na hygienu. Či už vyznávame prísnu hygienu, alebo sme v tomto ohľade skôr voľnomyšlienkari (a zastanie relevantných argumentov majú oba tábory), je pár chýb, ktoré pravdepodobne robíme všetci. Stoja nás nielen peniaze, ale aj môžu spôsobovať kožné problémy, suchú kožu alebo napríklad zlú náladu.
... ďalšie články v kategórii
Nebezpečná fóbia - strach z opusteniaPublikováno 20.6.2019, 7:58
Strach z opustenia nie je v skutočnosti oficiálne uznaná fóbia, je ale nebezpečný, tyranizujúci a deštruktívny. Ničí našu osobnosť, vzťahy, pokladá nezdravé základy pre všetky väzby, ktoré si potenciálne vytvárame. Korene má hlboko v našej minulosti a sú zapustené extrémne pevne. Strach zo samoty, opustenia a žitia osamelého života je pre nás paralyzujúce a často s ním nie sme schopní bojovať. A čo viac - často nás tento strach núti k neverám a podvádzaniu súčasného partnera. Ako to ide všetko dohromady? A ako proti tomu bojovať?
Utečte od neho, ak...Publikováno 13.6.2019, 23:16
V začiatkoch vzťahu máme všetci ten istý sklon - nevidieť, bagatelizovať a nevšímať si výstražné znamenia. A potom po rokoch, keď už nie je cesta späť (alebo je, ale je veľmi, veľmi ťažká), si povedať - mohla som to vedieť, veď to bolo tak jasné. Dúfať, že to, čo sa snažíme upratať do podvedomia, nie je tak dôležité, je možné to zmeniť a trebárs to nie je pravda, to je jedna z najzákernejších stránok lásky. Aká znamenia by sme ale naozaj nemali ignorovať? A keď už nie opustiť, tak sa aspoň mať na pozore?
Prestaňte sa červenať a prijmite kompliment!Publikováno 12.6.2019, 19:37
„Tebe to dnes ale fakt pristane!“ „Ale, prosím ťa, to sa ti len zdá.“/“Ako že normálne vyzerám blbo, áno?“ / "Bola som u holiča, on je ti tak strašne šikovný, strihal a farbil ma asi tri hodiny...“A tak ďalej. Naša generácia (plus mínus pár rokov) bola vychovaná v presvedčení, že sebavedomie, ani nie nevyhnutne vysoké, sa proste nenosí. Hlavne nevyzerať namyslene, hlavne, aby si o nás niekto náhodou nemyslel, že sme si vedomí vlastných kvalít. Hodí sa neprimeraná sebakritika, tak nás nikto neodsúdi. Lenže…
Ten, ktorý nás miluje...Publikováno 7.6.2019, 20:18
... je tiež ten, s ktorým by sme mali zostať celý život. Nájsť človeka, ktorý nám nielen vyhovuje, ale ktorého láska k nám je rovnako bezpodmienečná, ako zdravá a motivujúca, to je dnes naozaj vzácne. Ale keď sa to stane a je to to pravé, spoznáme to. Nehľadáme dokonalosť, ale kompatibilitu. Všetci máme svoje chyby a svoje zvláštnosti, ktoré môžeme opraviť, vylepšiť alebo milovať. Podľa čoho spoznáme, že ten, kto stojí po našom boku, je ten pravý?
S čím sa šťastní ľudia neobťažujúPublikováno 3.6.2019, 19:56
Šťastie nie je nič, čo by sme mohli vidieť. Šťastie je jednoducho stav mysle. Je to spôsob, akým sa vyrovnávame s realitou, akým sme schopní chápať a prijímať veci, ktoré sa okolo nás dejú a ktorých sme sami aktérmi. Šťastní ľudia sú naskrz optimistickí, s vlastnou morálkou a etikou, ktoré sa nespreneverujú, zachovávajú si vlastnú integritu, vedia, kedy byť pre ostatných, ale kedy myslieť skôr na seba. Sú v rovnováhe. A čo im k tomu pomáha? Pár vecí, s ktorými sa jednoducho neobťažujú.
Nepriatelia v rodinePublikováno 22.5.2019, 19:56
Často počúvame o tom, že by sme mali svoj život zbaviť negatívnych vplyvov, priateľov, ktorí nás využívajú, toxických vzťahov, ktoré nám otravujú život. Keď toto prijmeme, môžeme s tým samozrejme pracovať. Čo ak sú ale tie najnebezpečnejšie vzťahy v rodine? Čo keď musíme prijať fakt, že tí, ktorí by nám mali byť najbližšie, ktorí nás vychovali a ktorí nás sprevádzajú životom, sú aj ľudia, s ktorými by sme sa za normálnych okolností nechceli stýkať? Čo ak je toxická naša rodina?
... ďalšie články v kategórii
Kedy je zápal močových ciest naozaj závažnýPublikováno 17.6.2019, 21:34
Zápalom močových ciest sú najviac ohrozené ženy sexuálne aktívne a tie po menopauze. Všetko je spôsobené zmenami pH a pomerom dobrých a zlých baktérií, čo zahŕňa aj ďalšiu skupinu žien, ktorá je veľmi často postihnutá častými zápalmi močových ciest - ženy s diabetom. Kto sa s takým zápalom niekedy stretol, vie, že to nie je žiadna sranda. A kto sa s nimi stretáva chronicky, s každým náznakom prichádzajúceho diskomfortu beží do lekárne pre odskúšanú liečbu. Aké sú príznaky závažného zápalu, ktoré by sme naozaj mali poznať?
Strata chuti do jedla? Hlavne ju nepodceniťPublikováno 5.6.2019, 21:47
V súčasnej dobe máme väčšinou problémy s tým, že jeme veľa alebo moc nezdravo. Priberáme, aj keď nemáme dostatok živín, obézni ľudia bývajú paradoxne podvyživení a takmer všetky rady, ktoré nájdeme, cielia na to, ako jesť správne tak, aby sme schudli. Čo keď ale riešime opačný problém? Čo keď sa do jedla nie a nie donútiť? Čo keď nám padá váha a my to nechceme? Hoci sa to v dnešnej dobe zdá ako úplne okrajový problém, nie je to tak. A my vám povieme prečo.
Aké je naozaj zažívať záchvaty úzkostiPublikováno 23.5.2019, 20:12
Úzkosti veľa ľudí chápe ako stav, ktorý ovplyvňuje našu myseľ. Je to strach z vecí, ktoré tu síce ešte možno nie sú, ale úplne pokojne by mohli byť... napríklad nás nenechávajú spať účty, ktoré síce sú zaplatené, ale je možné, že na budúci mesiac na ne nebude, pokarhanie šéfa v práci, ktorý je síce s našou prácou spokojný, ale čo keď urobíme niečo zle, reakcia nášho partnera na to, keď sa nám nepodarí zajtrajšia večera. Úzkosť sa ale prejavuje veľmi často aj na tele. A to nie práve v dobrom.
Alergie a naše chybyPublikováno 16.5.2019, 20:37
Sme priamo uprostred najväčšej sezóny alergénov, za jar a leto sa vystriedajú všetky druhy peľov, a každý z nich má svoje obecenstvo postihnutých alergikov. Každý, kto trpí alergiou na pele, vie, že sa toto obdobie roka musí jednoducho prečkať. Ale niekedy si ho sami znepríjemňuje tým, že sme tak trochu lajdáci vo vyhýbaní sa alergénom. Ako sami sebe sabotuje príjemnú jar?
Nepríjemná vaginóza, kto za ňu môže a ako ju liečiťPublikováno 23.4.2019, 16:34
Bakteriálna vaginóza, diagnóza s ktorou sa stretla väčšina žien. Alebo možno nestretla, ale pravdepodobne si ju prešla. Bakteriálna vaginóza totiž môže prebiehať úplne bez príznakov a my sa o nej môžeme dozvedieť len čírou náhodou, keď si z iného dôvodu dôjdeme ku gynekológovi. Čo to vlastne bakteriálna vaginóza je? Čo ju spôsobuje a kedy rozhodne ísť k doktorovi?
Detoxikačný kúpeľ chodidielPublikováno 22.3.2019, 16:41
Priaznivci alternatívnych podporných prostriedkov pre detoxikáciu tela už určite počuli o tom, že jedným z najlepších spôsobov detoxikácie je pôsobenie cez naše chodidlá. Stimuláciou chodidiel napríklad vďaka kúpeľom môžeme dosiahnuť lepšiu funkciu imunitného systému, lepšie prekrvenie a funkciu svalov, zlepšenie spánku a všeobecne funkcií našich vnútorných orgánov. Ako to funguje? A ako si pripraviť domáci detoxikačný kúpeľ chodidiel?
... ďalšie články v kategórii
© 2004-2019 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt