. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN

Najnovšie
Kokteil na správne trávenie, spánok aj spaľovaniePublikováno 22.7.2017, 11:14
Nebudeme si nič nahovárať. Naše stravovacie návyky a vôbec denný režim veľmi často nepatrí k tým najzdravším. Zo všetkých strán sa na nás valí nepreberné množstvo informácií o tom, čo by sme mali, nemali, ako často, prečo - koľko a ako cvičiť, ako sa stravovať. A vzhľadom na to, že vlastne vieme, ako robiť všetko správne, väčšinou sme dospeli k názoru, že je to jednoducho moc zmien naraz a zdravý životný štýl prebieha napospol v takých záchvatoch. V tej záplave informácií sa stratila jedna veľmi dôležitá. Počíta sa každá zmena, aj malinký krôčik nás posúva správnym smerom.
Kokosový olej nemusí byť vždy voľba č. 1Publikováno 18.7.2017, 23:42
Rovnako, ako sa olivový olej síce hodí väčšinou, ale nie vždy, je to tak aj s univerzálnym a zázračným olejom kokosovým. Kokosový olej môžeme používať v kuchyni, v kúpeľni a vlastne aj v spálni, ale existuje niekoľko situácií, kedy by sme sa mu mali vyhnúť. Hoci vo svojej pôvodnej forme skvele pôsobí na naše telo zvnútra aj zvonku, nie je jeho použitie úplne bez limitov. Alebo by aspoň byť nemalo.
Hallux valgus čiže vybočený palecPublikováno 18.7.2017, 16:17
Stav chodidla, kedy nám palec začne vybočovať smerom k druhému prstu, kĺb bolí a noha začína mať nie práve reprezentatívnu vizáž, to je nočnou morou každej ženy. Nie len, že je tento stav pomerne neestetický, obmedzuje nás vo výbere topánok, ale predovšetkým ide o pomerne bolestivú záležitosť. Táto deformácia postihuje ľudí bez ohľadu na vek, ale zato s ohľadom na iné faktory. Aká je príčina vzniku? Ako sa brániť a čo podniknúť, keď už sme nechali stav zájsť príliš ďaleko?
Kto viní za svoje problémy ostatných?Publikováno 17.7.2017, 16:49
Ako deti sme sa naučili, že k dospelosti patrí zodpovednosť a schopnosť riešiť problémy. Lenže, bohužiaľ, tieto teoreticky neoddeliteľné súčasti dospelosti zďaleka neprichádzajú automaticky, nestane sa, že sa raz ráno prebudíme, a máme na všetko odpoveď a silu. A preto dospelosť delí ľudí na dva typy. Na tých, ktorí vinia za svoje nemilé pocity ostatných ľudí, okolnosti alebo náhodu a na tých, kto vidia zodpovednosť predovšetkým na svojej strane.
Rodičom stále po prvý razPublikováno 16.7.2017, 1:34
O tom, ako sa zbaviť detskej vyrážky, ktoré plienky sú najlepšie a ako čo najúčinnejšie trénovať dieťatko na nočník, sa dočítame na neuveriteľnom množstve miest internetu, časopisov alebo kníh. Ale rodičovstvo je doživotná záležitosť. Či chceme alebo nie, to, že máme dieťa, bude náš život ovplyvňovať, kým nezomrie. Keď úspešne prečkáme obdobie, ktorého sa ako rodičia zozačiatku (a z nevedomosti) bojíme najviac, teda starostlivosť o novorodenca, batoľa a predškoláka, chceli by sme si oddýchnuť... ale prichádza na rad obdobie ďalšie. Moment, kedy si uvedomíme, že naša úloha je úplne bez hraníc, nekonečná a všeobjímajúca.
Aj chytré pary chybujúPublikováno 15.7.2017, 0:24
Každý pár je unikátny, každý vzťah individuálny, ale... zďaleka nie všetky chyby, ktoré robíme, a problémy, ktoré kvôli nim máme, sú tak výnimočné, ako si myslíme. Sťažujeme si, že nám partner nerozumie, že spolu netrávime dosť času, že nám s ničím nepomôže, že sa nezhodneme na peniazoch a že náš sexuálny život nie je, čo býval. Ak sa vás niektorý z týchto problémov týka, možno je to preto, že snáď každý pár skĺzne k nasledujúcim chybám.
Epsomská soľ alebo Nad zlato nie je len tá kuchynskáPublikováno 13.7.2017, 0:48
Nie je soľ, ako soľ. Zatiaľ čo väčšina ľudí si pod pojmom „soľ“ predstaví soľ kuchynskú, taký chemik vie, že označením soli sa pomenúvajú neutrálne zlúčeniny, väčšinou kryštalickej pevnej látky. Vznikajú rôznymi spôsobmi a je ich neuveriteľné množstvo. Nás bude však zaujímať síran horečnatý, teda Epsomská soľ. Rozhodne ňou nedochutíme potraviny, ale takým pridaním do kúpeľa nám môže preukázať až neuveriteľnú službu.
Čarovný nápoj menom čierny čajPublikováno 29.6.2017, 17:49
Všetci ho poznáme a zrejme aj máme doma v kuchynskej linke. Všeobecne však nie je ohlas čierneho čaju až tak veľký, ako by si tento nápoj zasluhoval. Čierny čaj má však toľko bohumilých vlastností a pozitívnych účinkov na telo, že je vyložene škoda degradovať ho na raňajkový nápoj okyslený citrónovou šťavou a osladený niekoľkými lyžičkami cukru. Aj keď, čo si budeme hovoriť, presne s touto jeho podobou má väčšina z nás spojené spomienky na detstvo a nie je lepšieho nápoja ku chrumkavému chlebu namazanému maslom a medom.
Moringa, zatiaľ neznáma, ale zázračnáPublikováno 21.6.2017, 13:45
Moringa olejodárná, moringa oleifera, je takzvaný „jedlý strom“, ktorý sa u nás ešte na výslnie záujmu nedostal, čo je však škoda. Strom pochádza pôvodne z oblasti Himalájí, ale počas rokov sa rozšíril do mnohých ďalších krajín a na veľa kontinentov. Dokáže plnohodnotne rásť aj v tých najextrémnejších podmienkach, bez vlahy i živín v pôde, čo znamená, že si musí tak nejako vystačiť sám - a preto jeho listy, korene, kôra aj kvety musia vedieť zadržať v sebe čo najviac živín. Prichádza nová superpotravina, ktorá strčí do vrecka aj chlorelu alebo napríklad zelený jačmeň.
Jedlo, koža, vrásky a s čím hneď prestaťPublikováno 17.6.2017, 9:52
Všetci vieme, že „sme to, čo jeme“. Ale to, že naša strava je vidieť nielen na našich bokoch, stehnách, brušku alebo napríklad na ramenách, to už je málo propagovaný fakt. To, čo jeme, sa totiž neukladá len do problémových partií, ale aj do našej kože, jej kvality, náchylnosti k vráskam a strate pružnosti (a tým pádom aj mladistvého vzhľadu). Ktoré potraviny nám teda škodia najviac?
Dostupné a výživnéPublikováno 13.6.2017, 17:24
V poslednej dobe vládne presvedčenie, že keď chceme jesť zdravo, bude nás to stáť naozaj veľa peňazí. A času a invencie a energie... a vôbec všetkého, čo sa nám jednoducho občas nechce investovať. Medzi všetkými exotickými ingredienciami, olejmi, semienkami, mäsami a zeleninou sa však úplne stratili potraviny, ktoré sú neuveriteľné obyčajné, dostupné a často majú vyššiu výživnú hodnotu, než tie, ktoré sú toľko propagované. S čím nikdy nepochybíme?
Ktorým potravinám sa vyhnúť, ak trpíte nadúvanímPublikováno 9.6.2017, 15:58
Pocit plného brucha? A sprievodné javy? Nič príjemné a dokonca nič, o čom by sa človeku chcelo s niekým baviť. Nemusíte rovno trpieť alergiami alebo závažnými ochoreniami, aby ste sa cítili nafúkli po niektorých typoch jedla. Každého metabolizmus funguje o trošku inak, rozlične procesujeme rôzne látky a niektoré sú proste rizikovejšie ako iné. Čomu sa vyhnúť, ak sa nechceme cítiť ako nafukovací balón?
... ďalšie články v kategórii
Čo nám spôsobuje vrásky? Starosti to nie súPublikováno 27.6.2017, 20:20
Alebo rozhodne nie v prvom rade. Vrásky sú súčasťou procesu starnutia, ale nikto ich nechceme mať viac, než je nevyhnutne potrebné - ale často to tak je. Pretože do nášho života patria zvyky, ktoré vrásky spôsobujú, respektíve spôsobujú poškodenie pleti buď mechanicky, alebo chemicky. Niektoré vrásky, ktoré máme, teda nemajú čo robiť s naším vekom, ale s tým, ako sa k sebe správame a aké máme zvyky. Čo teda (ne)robiť pre dokonalú pleť?
Veci, ktoré sa nezmenia, ani keď schudnetePublikováno 22.6.2017, 0:29
Rád, ako schudnúť po fyzickej stránke, nájdete do pár minút snáď tisíce. Ale zatiaľ čo existujú výživoví terapeuti, tréneri, dokonca aj chudnúci koučovia, na to, ako sa zmení alebo nezmení vaša psychika, keď budete chudnúť a schudnete, vás nevie pripraviť vlastne nikto. Je totiž niekoľko vecí, ktoré pretrvávajú, aj keď sa telo mení. A tak aj keď pre vás vysnívaná číslovka na váhe znamená až magickú métu, nemusí byť všetko tak, ako si želáme.
8 zásadných chýb, keď príde na kondicionérPublikováno 8.6.2017, 15:57
Vlasy, ich dĺžka, farba, úprava a kvalita sú večné témy všetkých žien (a dosť často i mužov). Nikto ich nemáme také, aké by sme ich chceli, kto má vlnité, chce rovné, kto má rovné, dal by čokoľvek za prirodzené kučery. Tak ako tak, úprava vlasov je súčasťou našej rutiny starostlivosti o vzhľad. A aj keď s vlasmi, aké nám boli dané do vienka, zas toľko neurobíme, môžeme sa o ne starať a upravovať ich, ako najlepšie to ide. Prečo sa nám to ale nedarí? A kedy za to môže kondicionér?
Najlepšie prírodné ingrediencie na mastnú pleťPublikováno 6.6.2017, 19:36
Ľudia s mastnou pleťou majú výhodu, nemajú toľko vrások, pleť nestráca na pružnosti, lepšie uzamyká vlhkosť... a tak ďalej. Lenže musíme počkať tak do päťdesiatky, aby sa tieto výhody prejavili. Do tej doby je mastná pleť skôr utrpenie než požehnanie. Pretože nikto nechce vyzerať ako v puberte, keď oslavuje tridsiate piate narodeniny. A tak už sme asi vyskúšali masky, čistiace prípravky, krémy... niečo pomohlo, niečo nie. Ale čo z prírodných látok na mastnú pleť zaberá najlepšie?
Módnou rebelkou po štyridsiatkePublikováno 27.5.2017, 11:43
Je pomaly na čase vytĺcť si z hlavy poučky našich mamičiek a babičiek, že „od určitého veku“ by sme sa mali začať obliekať „slušnejšie“. Čo presne to znamená, to nikto nevie, ale rozhodne v sebe máme zakorenenú predstavu, že oblečenie, outfity a štýl, ktoré by sme označili ako „sexi“ už sa nejako prestávajú hodiť. To je ale hlúposť. Formulovali sme pár pravidiel, ktoré, keď si ich prečítate hlasom svojej babičky alebo puritánskejšej mamičky, určite už vo vašom okolí zazneli. Poďme ich porušiť!
Dajte zbohom tuku na bruchuPublikováno 26.5.2017, 9:43
A to ideálne čo najrýchlejšie. Ak je ho tam totiž moc, spôsobuje oveľa viac než len nepríjemný vizuálny zážitok. Zvýšená masa orgánového tuku totiž môže za nejedno chronické, ale aj fatálne, ochorenie. Môže ísť o cukrovku, kardiovaskulárne problémy (predovšetkým vysoký tlak), ochorenie pečene alebo mozgovú mŕtvicu. Avšak zbaviť sa tuku na bruchu je trochu ťažšie, než by sa nám páčilo. Prečo je tomu tak a čo teda môžeme robiť?
... ďalšie články v kategórii
Rodičom stále po prvý razPublikováno 16.7.2017, 1:34
O tom, ako sa zbaviť detskej vyrážky, ktoré plienky sú najlepšie a ako čo najúčinnejšie trénovať dieťatko na nočník, sa dočítame na neuveriteľnom množstve miest internetu, časopisov alebo kníh. Ale rodičovstvo je doživotná záležitosť. Či chceme alebo nie, to, že máme dieťa, bude náš život ovplyvňovať, kým nezomrie. Keď úspešne prečkáme obdobie, ktorého sa ako rodičia zozačiatku (a z nevedomosti) bojíme najviac, teda starostlivosť o novorodenca, batoľa a predškoláka, chceli by sme si oddýchnuť... ale prichádza na rad obdobie ďalšie. Moment, kedy si uvedomíme, že naša úloha je úplne bez hraníc, nekonečná a všeobjímajúca.
Keď mama potrebuje čas osamotePublikováno 11.7.2017, 13:46
Pocit viny. Áno, pôjdeme rovno k veci - všetci vieme, že každý človek a je jedno, či muž, žena, otec, matka, babička, poštár alebo psíčkar potrebuje sem tam chvíľu, kedy nie je obklopený ničím iným, než svojimi myšlienkami. Kedy si robí svoju vlastnú spoločnosť nezávisle na vonkajšom svete. Lenže keď je žena mama, pocit viny ju sprevádza, aj keď si len odskočí na záchod. Prečo by sa mamy takému pocitu mali vzoprieť? A ako si taký čas osamote zariadiť, užiť a čo treba robiť?
Čo ničí vzťahy v rodinách najviac?Publikováno 24.6.2017, 11:54
Rodina by v ideálnom prípade mala byť pre každého zdrojom lásky, podpory a tolerancie. Nanešťastie to tak zďaleka nie je. Snáď každá rodina, aj tá nejsúdržnejšia, má členov, ktorí sú proste z kruhu najužšieho z nejakého dôvodu vykázaní. Veľa rodín trpí poničenými vzťahmi, zlyhaním v komunikácii a úplnou stratou pospolitosti. Čo ničí rodinné vzťahy najviac?
Než sa z dieťaťa stane teenagerPublikováno 16.6.2017, 13:16
Akonáhle puberta udrie v plnej sile, začína byť rodič v zjavnej nevýhode. Pre dieťa nie sú žiaduce rodičovské rady, útecha, pomoc a ani prostá prítomnosť. Čo sa povie, to neplatí, čo sa vyžaduje, naschvál nebude, a keď je kríza, máte predsa ako rodič „povinnosť“ zasiahnuť, takže vďaka je taktiež na bode mrazu. Ale to je v poriadku, aj my sme si tým prešli. S teenagerom je veľmi ťažké nadviazať kontakt, nieto navodiť dôvernú rodinnú atmosféru. Aké zvyky by sme mali stihnúť vytvoriť, než nám puberta vezme vietor z plachiet?
Dobrou vierou k rozmaznaným... deťomPublikováno 3.6.2017, 0:57
Nemusíte ani pátrať moc hlboko v pamäti a iste si vybavíte situácie, kedy ste v obchode, čakárni, na letisku, v autobuse alebo električke titulovali nejaké dieťa „nevychovaný/rozmaznaný fagan“. Nič pekné, ale hlavou to občas preletí každému, či už to je alebo nie je spravodlivé voči rodičom, dieťaťu alebo situácii. V niektorých situáciách jednoducho iné deti ukazujú iné správanie, za ktoré málokedy môže ich prirodzená osobnosť. Ako rodičia vychovávajú z detí malých nešťastníkov?
Podľa čoho rozpoznať nízke sebavedomiePublikováno 29.5.2017, 14:44
Svet je plný rôznych ľudí s rôznymi problémami, radosťami i strasťami, vychovaním a históriou, rodinnou anamnézou, zážitkami i prežívaním. Mnoho ľudí bojuje s nízkym sebavedomím, s pocitom, že nie sú „dosť dobrí“ či už spoločnosti, alebo rodine, priateľom alebo napríklad kolegom. Keď sa nešťastné podmienky stretnú s nešťastnou povahou, často sa pridá šikanovanie alebo iné príkoria, a z ustrašeného dieťaťa vyrastie dospelý, ktorý sa snaží svoje nedostatky skrývať a kompenzovať, ako to len ide. Ako spoznáte človeka s nízkym sebavedomím, aj keď by ste to inak vlastne ani nepovedali?
... ďalšie články v kategórii
Kokteil na správne trávenie, spánok aj spaľovaniePublikováno 22.7.2017, 11:14
Nebudeme si nič nahovárať. Naše stravovacie návyky a vôbec denný režim veľmi často nepatrí k tým najzdravším. Zo všetkých strán sa na nás valí nepreberné množstvo informácií o tom, čo by sme mali, nemali, ako často, prečo - koľko a ako cvičiť, ako sa stravovať. A vzhľadom na to, že vlastne vieme, ako robiť všetko správne, väčšinou sme dospeli k názoru, že je to jednoducho moc zmien naraz a zdravý životný štýl prebieha napospol v takých záchvatoch. V tej záplave informácií sa stratila jedna veľmi dôležitá. Počíta sa každá zmena, aj malinký krôčik nás posúva správnym smerom.
Kokosový olej nemusí byť vždy voľba č. 1Publikováno 18.7.2017, 23:42
Rovnako, ako sa olivový olej síce hodí väčšinou, ale nie vždy, je to tak aj s univerzálnym a zázračným olejom kokosovým. Kokosový olej môžeme používať v kuchyni, v kúpeľni a vlastne aj v spálni, ale existuje niekoľko situácií, kedy by sme sa mu mali vyhnúť. Hoci vo svojej pôvodnej forme skvele pôsobí na naše telo zvnútra aj zvonku, nie je jeho použitie úplne bez limitov. Alebo by aspoň byť nemalo.
Ako udržať metabolizmus v chodePublikováno 10.7.2017, 13:48
...aj keď nám na narodeninovej torte pribúdajú sviečky? Je smutnou, ale neodvrátiteľnou pravdou, že po zhruba tridsiatom piatom roku veku sa u žien začínajú prejavovať známky úbytku pohlavných hormónov. A medzi dôsledky patrí aj spomaľovanie metabolizmu. Ak neprikročíme k preventívnym opatreniam, je možné, že nás prekvapí priberanie na váhe, aj keď sa naša denná rutina nijako nezmenila. Ako tomu predchádzať a udržiavať si metabolizmus pekne v chode?
Návod na prirodzené šťastiePublikováno 7.7.2017, 11:19
Kiež by niečo také existovalo. Naviac - každý si pod pojmom šťastie predstavuje niečo iné. Úspech? Zdravie? Zaistenie? Dobré vzťahy? Alebo len prostý stav mysle nezávislý od okolností? Všetci tak nejako tušíme, čo by sme robiť mali - viac sa usmievať, viac cvičiť, viac konať pre všeobecné blaho. Ale... dá sa to obrátiť a definovať, čo by sme mali robiť menej. Aby sme sa cítili lepšie, či už to pre nás znamená čokoľvek, rozhodne by sme sa mali vyvarovať nasledujúcich šiestich vecí.
Ako oklamať svoje teloPublikováno 5.7.2017, 18:31
Ľudské telo je dodnes plné tajomstiev, s ktorými si ani v časoch najmodernejšej technológie odborníci nevedia rady. Ale nebudeme sa zaoberať žiadnymi tajomnými záhadami somatológie, máme pre vás pár trikov, ako svoje telo oklamať napríklad v prípadoch, že sa vám chce neodbytne na záchod, keď sa nemôžete prestať smiať alebo si povieme, prečo si na nočnom stolíku nechávať cibuľu.
Zvyky, kvôli ktorým sa nás držia kiláPublikováno 4.7.2017, 19:29
Je ich určite viac, ale my ich pre vás máme pripravených celkom šesť. Sú to najbežnejšie chybičky, ktoré síce vychádzajú zo spôsobu života a často ich pokladáme za nezmeniteľné, ale keď sa chce, ide všetko. Ak sa vás budú niektoré z nasledujúcich vecí týkať (a tajný tip je, že sa každého z nás týka väčšina), nechcite ich odstrániť všetky naraz, skúste skôr zvážiť, ktorý zvyk vám pácha najväčšiu škodu, a zamerajte sa na naň.
... ďalšie články v kategórii
Kto viní za svoje problémy ostatných?Publikováno 17.7.2017, 16:49
Ako deti sme sa naučili, že k dospelosti patrí zodpovednosť a schopnosť riešiť problémy. Lenže, bohužiaľ, tieto teoreticky neoddeliteľné súčasti dospelosti zďaleka neprichádzajú automaticky, nestane sa, že sa raz ráno prebudíme, a máme na všetko odpoveď a silu. A preto dospelosť delí ľudí na dva typy. Na tých, ktorí vinia za svoje nemilé pocity ostatných ľudí, okolnosti alebo náhodu a na tých, kto vidia zodpovednosť predovšetkým na svojej strane.
Aj chytré pary chybujúPublikováno 15.7.2017, 0:24
Každý pár je unikátny, každý vzťah individuálny, ale... zďaleka nie všetky chyby, ktoré robíme, a problémy, ktoré kvôli nim máme, sú tak výnimočné, ako si myslíme. Sťažujeme si, že nám partner nerozumie, že spolu netrávime dosť času, že nám s ničím nepomôže, že sa nezhodneme na peniazoch a že náš sexuálny život nie je, čo býval. Ak sa vás niektorý z týchto problémov týka, možno je to preto, že snáď každý pár skĺzne k nasledujúcim chybám.
Najlepšia sebaobrana je sebaúctaPublikováno 14.7.2017, 14:14
„Na strednej škole som bola priemerný puberťák, žiadny výrazný typ. Mala som pár kamarátov, učila som sa skôr dobre, ale že by niekto iný než moji spolužiaci v škole poznali moje meno, to asi skôr nie. Strašne sa mi páčil jeden chlapec. Hral v školskom divadle, uvádzal plesy, bol to obľúbenec ako učiteľov, tak spolužiakov, proste taký ten snový. Mali sme spoločného kamaráta, jeho spolužiak bol môj kamarát z detstva, sused zo vchodu. A práve toho som sa spýtala, či by ho na mňa nejako neupozornil...
6 situácií, kedy je rozvod na miestePublikováno 9.7.2017, 9:55
Dávno už nie sú doby, kedy rozviesť sa nepripadalo do úvahy, bolo to nemožné a ak nie nemožné, tak aspoň poriadna hanba. Dnes zažívame dobu opačného extrému, mnoho párov sa vďaka pocitu nespočetných možností rozchádza a rozvádza veľmi ľahkomyseľne. Ak sa ale prikláňate skôr k tradičnému poňatiu manželstva a zastávate názor, že je potrebné vydržať až do trpkého konca, vedzte, že existujú prípady, kedy je lepšie byť sám. Aké prípady to sú?
Podľa čoho spoznáme dobrú partnerkuPublikováno 8.7.2017, 19:26
Nie partnera, ale partnerku. Niekedy nie je na škodu prestať premýšľať nad tým, aké by sme mali vznášať nároky, ale na chvíľu sa zastaviť a skúsiť sa zamyslieť nad tým, či a aké nároky spĺňame. Životný partner alebo partnerka by totiž mali spĺňať nielen hodnoty estetické, ale aj povahové a morálne. Keď volíme partnera, ktorý s nami bude vychovávať deti, určite chceme, aby to bol človek podľa našich merítok čo najlepší. A aké sú nenápadné znamenia, že si napríklad váš syn vybral partnerku, ktorá je „tá pravá“?
Majú nás priatelia vo všetkom podporiť?Publikováno 5.7.2017, 11:31
Počas svojho života sme si prešli mnohým. Stretli sme rôznych ľudí, zažili rôzne situácie, napísali stovky vlastných, malých i veľkých príbehov. Našlo sa pár ľudí, ktorí stáli po našom boku, aj keď nie sú rodina v pravom slova zmysle. Priatelia, s ktorými sme sa navzájom vybrali počas rokov, ktorí sú tu v časoch najväčšej radosti aj v obdobiach smútku a drám, sú ako rodina, ktorá nám nebola pridelená, ale ktorú sme si vybrali. Každý vzťah stojí obojstrannú energiu, priateľstvo nevynímajúc. S čím je potrebné sa u najlepších priateľov zmieriť?
... ďalšie články v kategórii
Hallux valgus čiže vybočený palecPublikováno 18.7.2017, 16:17
Stav chodidla, kedy nám palec začne vybočovať smerom k druhému prstu, kĺb bolí a noha začína mať nie práve reprezentatívnu vizáž, to je nočnou morou každej ženy. Nie len, že je tento stav pomerne neestetický, obmedzuje nás vo výbere topánok, ale predovšetkým ide o pomerne bolestivú záležitosť. Táto deformácia postihuje ľudí bez ohľadu na vek, ale zato s ohľadom na iné faktory. Aká je príčina vzniku? Ako sa brániť a čo podniknúť, keď už sme nechali stav zájsť príliš ďaleko?
Čo a prečo škodí pri chorobe?Publikováno 28.6.2017, 16:54
Keď je nám ouvej, často si chceme dopriať aspoň nejaké to dobré jedlo a pitie, aby sme si nejako vynahradili tú trýzeň, s ktorou sa stretávame. Ovšem niektoré potraviny, hoci sa javia ako nevinné alebo dokonca ako dobrý nápad, môžu nášmu stavu ublížiť. Zameriame sa na tak „obyčajné“ ochorenia, ako sú chrípka, prechladnutie, bolesť v krku a žalúdočné alebo črevné ťažkosti. S tými sa sem tam jednoducho stretneme, či už chceme, alebo nie. A keď už máme na návšteve nejakého toho bacila, čím ho rozhodne nehostit?
Varovné signály kostí v ohrozeníPublikováno 24.6.2017, 11:54
Všetci žijeme v presvedčení, že osteoporóza alebo rednutie kostí je skôr „seniorský“ problém, takže sa jej nemusíme ešte pekných pár rokov obávať. Pravdou ale je, že čas na prevenciu je práve teraz, nehľadiac na to, koľko nám je rokov. Kým je pravda, že väčšina zlomenín chrbtice, bedier alebo napríklad predlaktia je naozaj doménou seniorov, základy pre tieto bolestivé a často život ohrozujúce úrazy pokladáme oveľa, oveľa skôr. A akonáhle naše kosti zkrehnú a začnú byť na zlomeniny náchylnejšie, väčšinou je už neskoro.
Čo keď o strese ani nevieme?Publikováno 23.6.2017, 8:40
Pretože na všetko si človek zvykne. Poznáte princíp žaby v hrnci? Keď hodíte žabu do vriacej vody, okamžite vyskočí. Keď ju ale dáte do studenej, tú zahrievate, chudinka žaba sa nechá pokojne uvariť. Tento všeobecne platný, dramatický princíp môžeme vztiahnuť na kde čo v našich životoch. A rozhodne aj na stres. Pretože ak sa vo vašom živote objavoval postupne, nezmizol a len sa zväčšoval, pravdepodobne by ste svoje problémy ani ako maximálny stres nepopísali.
Ako bojovať so žalúdočnými ťažkosťami... a vyhrávaťPublikováno 19.6.2017, 17:14
Keď nás bolí žalúdok, väčšinou poznáme príčinu. To ale nemení nič na tom, že je to veľmi nepríjemná obtiaž, ktorá vie pekne pokaziť celý deň. Či už sa stretávame s pálením záhy alebo diagnózou Gastroezofageálneho (pažerákového) refluxu, máme veľa účinných zbraní vo vlastnom arzenáli. Ako si od týchto nepríjemných ťažkostí pomôcť pekne vlastnými silami? Drobné zmeny v jedle, spánku, ale napríklad aj spodnom prádle urobia svoje.
20 vecí, ktoré ste o tele a zdraví zrejme nevedeliPublikováno 12.6.2017, 16:00
Na svete existuje mnoho štúdií, výskumov a prebehlo už veľa pokusov, takže sme sa dozvedeli užitočné, menej užitočné aj úplne zbytočné informácie. Avšak sa nedá poprieť, že niektoré aj z tých neužitočných sú bezpochyby zaujímavé. A kto vie, aj tá na prvý pohľad najzbytočnejšia informácia sa jednoducho môže niekedy hodiť. Vedeli ste, že psy cítia rakovinu? Alebo trebárs čo vie zvýšiť naše úspechy pri chudnutí až dvojnásobne?
... ďalšie články v kategórii
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku