. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN

Najnovšie
Čerešne pre kvalitný spánok i zdravú štítnu žľazuPublikováno 2.7.2020, 18:41
Čerešne sú tak trošku zanedbávaným ovocím. Všetci ich máme radi, bez toho aby sme úplne pátrali po tom, čo vlastne robíme pre svoje zdravie, keď ich jeme. Niet pochýb, keď sa podaria, sú vynikajúce, ale okrem toho, že sú krásne červené a sladučké, čo všetko nám môžu dať? Vedeli ste, že vďaka nim môžete lepšie spať? Alebo že zlepšujú pamäť?
Na slnkom spálenú kožu chytroPublikováno 30.6.2020, 19:10
Aj keď sa budeme akokoľvek snažiť, môže sa stať, že sa na slniečku niekedy spálime. Trebárs sa zabudneme natrieť (alebo znovu natierať) opaľovacím krémom, možno je veterno a nám sa ani nezdá, že by slniečko nejako extra pálilo. A zrazu je to tu - koža červená ako rak, najhoršie postihnuté miesta bolia a pália ako čert, svrbia a nenechajú nás v pokoji existovať, nieto si napríklad ľahnúť. Bohužiaľ, škoda je napáchaná nezvratne, jediné, čo môžeme robiť, je snažiť si uľaviť od bolesti. Ako?
Domáci krém na opaľovanie z kokosového olejaPublikováno 28.6.2020, 19:30
Všetci si tak trochu lámeme hlavu s tým, ako je možné, že niektoré prírodné látky ochránia našu pokožku pred škodlivými slnečnými lúčmi. Vieme si predstaviť, že našu pokožku hydratujú, zvláčňujú, vyživujú... ale chránia pred UV žiarením? Aj keď sa to zdá podozrivé, mnoho prírodných látok obsahuje prirodzený SPF. Patrí medzi ne aj kokosový olej, aj keď jeho faktor je odhadovaný medzi číslami 2 a 8. A to rozhodne nestačí. Máme pre vás teda tip, ako si vyrobiť domáci krém na opaľovanie s oveľa vyšším faktorom. Čo všetko budeme potrebovať?
Ako sa vyrovnať so stratenou láskou?Publikováno 26.6.2020, 15:58
Rozchody bolia. Obzvlášť, keď to nie sme my, kto sa chce rozísť. Ale vo vzťahoch má väčšinou „nie“ väčšiu hodnotu ako „áno“, a tak sa so stratou proste sem tam musíme vyrovnávať. A niekedy to naozaj nie je jednoduché. O tom, že sa s tým stretávame často a skoro všetci, svedčí fakt, že asi o ničom inom, než o láske k človeku, ktorého nemôžeme mať, nebolo nikdy napísané toľko pesničiek, kníh a básní. Ako teda na to? Ako prekonať bolesť zo straty a nenaplnenia?
5 príznakov neplodnosti, ktoré by ste nikdy nemali ignorovaťPublikováno 24.6.2020, 20:47
Problémy s otehotnením trápi stále viac párov. Všeobecne platí, že ak máte menej ako 35 rokov, máte na pokusy celý rok, než navštívite špecialistu na plodnosť. Ak sa ale stretávate s niektorým z nižšie uvedených príznakov, rozhodne tak dlho nečakajte a k lekárovi zamierte hneď.
40 tipov pre modernú etiketuPublikováno 22.6.2020, 20:25
Svet nie je, čo býval, to vieme všetci. A slušné správanie sa na chvíľočku z našej spoločnosti takmer vytratilo, našťastie sa snáď čoskoro zase vráti do módy. A etiketa sa premenila tiež. Dnes už vhodné správanie a dobré spôsoby zďaleka nezahŕňajú len otváranie dverí, nehovoriť s plnými ústami a neukazovať na ľudí prstom. Na niečo zo starej školy sme pozabudli, ale nová doba priniesla aj niektoré nové pravidlá. Chcete sa dozvedieť viac? Čítajte ďalej.
Čerešne pre kvalitný spánok i zdravú štítnu žľazuPublikováno 2.7.2020, 18:41
Čerešne sú tak trošku zanedbávaným ovocím. Všetci ich máme radi, bez toho aby sme úplne pátrali po tom, čo vlastne robíme pre svoje zdravie, keď ich jeme. Niet pochýb, keď sa podaria, sú vynikajúce, ale okrem toho, že sú krásne červené a sladučké, čo všetko nám môžu dať? Vedeli ste, že vďaka nim môžete lepšie spať? Alebo že zlepšujú pamäť?
Lipový kvet pre krásu, zdravie i pokojnú myseľPublikováno 28.5.2020, 17:26
Koniec mája, celý jún a možno ešte začiatok júla sú dni, kedy máme šancu nazbierať lipové kvety a obohatiť tak domácu lekáreň (i špajzu) o veľmi užitočnú liečivku. Lipa má veľa vlastností, ktoré vedia pôsobiť na naše telo, ale aj myseľ - ako zdravotne, tak spirituálne. Má údajne moc zaháňať temné sily, vždy bola pre nás symbolom a sídlom tých pozitívnych. Ako môžeme kvety nášho národného stromu využiť? Kedy ich nazbierať, ako sušiť, uchovávať a spracovávať?
Sezóna mangoldu alebo Čo je lepšie než špenátPublikováno 8.5.2020, 21:04
Mangold je znovu objavená listová zelenina, ktorá bola veľmi populárna už u starých Rimanov a pred 300 rokmi patrila k tým najobľúbenejším. A jeho obľuba zase stúpa. Svojou sladkastou chuťou predčí špenát, kel a ostatné druhy zeleniny a mimo to, že je zdrojom vápnika, horčíka a antioxidantov, chráni tiež obličky diabetikov a napríklad aj vaše oči pred šedým zákalom.
Ideálny čas na smrekový (nielen) sirup!Publikováno 7.5.2020, 21:28
Nie tak úplne si ho dať, ale nazbierať si smrekové výhonky a začať ho vyrábať. Prečo? Že ste o ňom ešte nepočuli? Je to jedna z pradávnych medicín, naše babičky by si určite spomenuli. A teraz, keď máme všetci tendenciu sa vracať k tradičnému stravovaniu i liečbe, je možno čas si tieto tradičné recepty pripomenúť. Smrekový sirup nás môže zbaviť kašľa a pomôcť pri prechladnutí, je extrémne jednoduchý na výrobu a, a to je momentálne najdôležitejšie, sezóna smrekových výhonkov je tu!
Zázrak menom pŕhľavaPublikováno 30.4.2020, 20:24
Treba sa poponáhľať. Hovorí sa, že najúčinnejšie sú tie pŕhľavy, ktoré nazbierame do polovice mája. Urtica dioica, čiže pŕhľava dvojdomá, je totiž bylina, ktorá si naše odsúdenie len preto, že pŕhli, rozhodne nezaslúži. Kto pokračuje v tradíciách našich babičiek, prababičiek a múdrostí bylinárov zo skoro celého sveta, vie, že v pŕhľave máme doslova ukrytý poklad. Ide len o to zbierať ju mladú, nenechať sa popáliť a dobre ju spracovať. A tiež vedieť, prečo ju vlastne zbierať a spracovávať chcieť.
Rebarbora - tradičná i moderná, ale hlavne zdraváPublikováno 28.4.2020, 17:35
Výrazná rastlinka vyráža na jar nesmelo zelenými výhonkami, ale koncom apríla už na seba upozorňuje veľkými listami a hrubými, nádherne červeno sfarbenými stonkami. Ďalšia z rady sezónnych potravín, ktorá nám prináša potrebné jarné vitamíny až pod nos. Aj keď sa používa ako ovocie, ide o zeleninu menom rebarbora.
... ďalšie články v kategórii
Najčastejšie make-up minikatastrofy a ako na nePublikováno 15.6.2020, 18:53
Ponáhľame sa, nemáme čas, nemáme pokoj, nanášame make-up v rýchlosti, cez deň sa nezastavíme... a make-up nanášame alebo opravujeme jednoducho trošku lajdácky, veď predsa nejdeme na ples, no nie? Tak ako tak sa občas objaví chybička, ktorú je nutné opraviť, ideálne čo najskôr. Aké sú najčastejšie momenty, kedy si uľavíme „Sakra!“ a chceme začať nanovo (alebo nad tým mávnuť rukou a celý deň tráviť s vedomím, že sme sa na sebe dopustili beauty prehrešku a neopravili ho!)?
Chcete, aby vlasy rástli? Pomôže jedlá sóda a ocotPublikováno 11.6.2020, 15:44
Pamätáte si na veľký hit v starostlivosti o vlasy, takzvanú metódu No Poo? Teda No Shampoo, vlasy, ktoré nechávame úplne bez umývania, len ich sem tam opláchneme vlažnou vodou? Pre mnoho z nás je to absolútne nepredstaviteľná záležitosť, zvlášť keď sa dočítame o „páchnucej fáze“, ktorú asi netreba úplne do detailu popisovať. Umývania vlasov sa ale nemusíme vzdať úplne! Ak sa chceme zbaviť chémie a napriek tomu mať vlasy čisté a ešte ich podporiť v raste, budú nám stačiť dve ingrediencie. Tie zázračné.
Najužitočnejšie tipy pre krásuPublikováno 3.6.2020, 21:37
Sú niektoré veci, na ktoré zabúdame, a stoja za to si ich raz za čas zase osviežiť. A potom sú maličkosti, o ktorých sme možno nikdy nepočuli, ale môžu mať veľký význam pre náš vzhľad. Ak trpíme na akné, máme suchú pleť, chceme zostať čo najdlhšie mladistvo vyzerajúce a so zdravou, pevnou a žiariacou pokožkou, nič sa nedá robiť, musíme sa o seba trošku starať. Aké sú základné, pokročilé i skoro neznáme tipy pre tajomstvo dlhotrvajúcej krásy?
Hydratácia pleti a aké robíme chybyPublikováno 12.5.2020, 20:59
S pribúdajúcimi sviečkami na narodeninových tortách nám pomaly dochádza, že pevnú, pružnú a mladistvú pleť nebudeme mať večne. Jedna z vecí, ktorú robíme od „istého veku“ asi všetci, je, že sa snažíme pleť hydratovať. Vieme, že pleť máme čistiť a sem tam ju namazať krémom. Ale... je zrovna také „niečo“ lepšie ako nič? Aké chyby robíme, aj keď sa snažíme o pleť starať? Trebárs je na čase zmeniť svoju hydratačnú rutinu!
Vrásky okolo očí a ako (a či) sa ich zbaviťPublikováno 6.5.2020, 21:01
Niekto ich považuje za tie najkrajšie z vrások, pretože budia dojem, že je osoba, ktorá ich má, veľmi veselý a usmievavý človek. Ale aj tie najkrajšie z vrások sú stále len vrásky, ktorým chceme predchádzať (alebo sa ich zbavovať) v prvom rade. Ako tieto vrásky vznikajú? Ako sa im vyhnúť? A je to vôbec možné...?
Najlepšie ázijské tipy pre bezchybnú pleťPublikováno 3.3.2020, 22:16
Nie je kultúra, ako kultúra. Každá vyniká medzi ostatnými niečím, čo jej tie ostatné môžu závidieť. Keď si odmyslíme ostatné prínosy, tradícia starostlivosti o pleť je niečo, čím by sme sa rozhodne mohli inšpirovať aj u nás. Bezchybná, zdravá, pevná, pružná a mladistvosťou žiariaca pleť je predsa snom každej ženy, tak prečo si nenechať poradiť od tých, ktoré toto majstrovstvo ovládli? Poďme sa pozrieť na niekoľko základných a zásadných tipov.
... ďalšie články v kategórii
Cisársky rez a aké následky si mamička nesiePublikováno 1.6.2020, 17:39
Kto nezažil, nepochopí. Málokedy platí toto príslovie viac ako tu. Tentokrát ale nebudeme hovoriť o zdravotných komplikáciách, ťažkostiach a následkoch, ktoré môže cisársky rez, ako hlboká brušná operácia mať. Tento spôsob narodenia dieťaťa má totiž množstvo psychických následkov, s ktorými sa nejedna mamička potýka - ticho a väčšinou sama.
O čom sa porozprávať, než sa rozhodneme pre bábätkoPublikováno 8.3.2020, 0:32
Všetci máme plány. Aj keď sa pokúšame o bábätko, máme v hlave predstavu, akí by sme chceli, aby z nás boli rodičia. Avšak akonáhle príde realita, väčšina našich plánov vyletí oknom. Zmeníme sa ako fyzicky, tak emocionálne i psychicky. Preto je viac než vhodné nevyrábať si stres. A aj tu je na mieste prevencia. Čo tým myslíme?
Pochvaly, ktoré ubližujúPublikováno 18.2.2020, 23:47
Svoje deti chválime často. Keď je za čo, aj keď aspoň nie je za čo sa na ne hnevať. Často ale v dobrej viere miesto pochvaly budujeme v deťoch základy pre budúce problémy. Nezámerne, podvedome, ale aj tak. Predchádzajúce generácie väčšinou chválou na svoje deti šetrili. My sa snažíme to vynahradiť na deťoch svojich a niekedy to možno trošku preháňame. Čo v skutočnosti môžeme v deťoch prebúdzať, keď ich chválime nasledujúcimi spôsobmi?
Než na dieťa vztiahneme rukuPublikováno 7.2.2020, 7:02
Telesné tresty vzbudzujú veľmi rozporuplné reakcie - ako medzi rodičmi, tak medzi pedagogickými pracovníkmi a psychológmi. Vo všeobecnosti podľa hesla „nič sa nemá preháňať“ by mali byť debaty na tému o tom, či dieťa trestáme, alebo týrame, vlastne bezpredmetné. Avšak realita je taká, že výskumy a štúdie ukazujú, že telesné tresty môžu mať veľmi negatívny vplyv na vývoj dieťaťa. Na druhú stranu sú pre nás vlastne prirodzené, vždy tu boli a pravdepodobne tiež vždy budú. Musíme mať ale na pamäti, čo to telesný trest vlastne je a na čo má slúžiť - rozhodne totiž nie na to, aby poskytol úľavu tomu, kto ho dáva.
Aj detské záchvaty hnevu sú na niečo dobréPublikováno 10.12.2019, 20:37
Keď sa náš malý chrobáčik začne srdiť, väčšinou nejde o nič príjemné. Asi máme všetci svoje mechanizmy, ako ho upokojiť alebo inak spacifikovať. A väčšinou toho máme tak akurát dosť. Takéto záchvaty sú však podstatné ako pre dieťa, tak pre nás a náš vzťah k nemu. Neveríte? Máme pre vás niekoľko argumentov, ktoré si môžete opakovať, keď vaše dieťa v supermarkete jačí, akoby ho na nože brali.
Korále z cestovín alebo 9 vecí, ktoré sú pre deti dôležitéPublikováno 6.12.2019, 21:45
Z detstva si to pamätá pravdepodobne väčšina z nás: vyrobili sme v škole fantastický obrázok z lepidla zvaného klovatina a otec povedal, že je to pekné, a potom si ho nezavesil nad stôl. Nechápal, ako veľmi by sme chceli, aby si ho tiež zavesil, ako to má kamarátov otec. Niektoré veci sú pre deti dôležitejšie, než na prvý pohľad vyzerajú.
... ďalšie články v kategórii
Domáci krém na opaľovanie z kokosového olejaPublikováno 28.6.2020, 19:30
Všetci si tak trochu lámeme hlavu s tým, ako je možné, že niektoré prírodné látky ochránia našu pokožku pred škodlivými slnečnými lúčmi. Vieme si predstaviť, že našu pokožku hydratujú, zvláčňujú, vyživujú... ale chránia pred UV žiarením? Aj keď sa to zdá podozrivé, mnoho prírodných látok obsahuje prirodzený SPF. Patrí medzi ne aj kokosový olej, aj keď jeho faktor je odhadovaný medzi číslami 2 a 8. A to rozhodne nestačí. Máme pre vás teda tip, ako si vyrobiť domáci krém na opaľovanie s oveľa vyšším faktorom. Čo všetko budeme potrebovať?
40 tipov pre modernú etiketuPublikováno 22.6.2020, 20:25
Svet nie je, čo býval, to vieme všetci. A slušné správanie sa na chvíľočku z našej spoločnosti takmer vytratilo, našťastie sa snáď čoskoro zase vráti do módy. A etiketa sa premenila tiež. Dnes už vhodné správanie a dobré spôsoby zďaleka nezahŕňajú len otváranie dverí, nehovoriť s plnými ústami a neukazovať na ľudí prstom. Na niečo zo starej školy sme pozabudli, ale nová doba priniesla aj niektoré nové pravidlá. Chcete sa dozvedieť viac? Čítajte ďalej.
Nepočúva? 5 trikov, ako dieťa prinútiť, aby robilo to, čo po ňom chcetePublikováno 17.6.2020, 19:07
Nerob to, nesiahaj na to, nelez tam, nestrkaj to do pusy... Zdá sa vám, že slová s predponou ne užívate snáď tisíckrát denne? Máte pocit, že vás váš potomok často vôbec nevníma? Aj tak to môže byť. K ich vývoju ale táto etapa jednoducho patrí. A váš krik nič nespraví. Ako teda prinútiť deti, aby vás počúvali? Je to pomerne jednoduché.
5 tipov, ako zvýšiť deťom sebavedomie. Uľahčíte im život!Publikováno 8.6.2020, 22:08
Zdravé sebavedomie je obrovskou devízou. Ten, kto ním deti vybaví, urobí pre ne oveľa viac, ako keď ich bude obdarovávať drahými hračkami, prihlasovať na nákladné krúžky alebo posielať do prominentných škôlok a škôl. Prezradíme vám 5 stratégií, ako túto dôležitú vlastnosť u potomka posilniť.
Ste pripravení na rodičovstvo? Otestujte sa!Publikováno 5.6.2020, 18:17
Myslíte si, že byť rodičom je hračka? Už sa nemôžete dočkať potomkov? Práve pre vás je určený tréningový program, ktorý koluje po internete. Keď zvládnete všetky kroky tohto výcviku, budete mať istotu, že budete dokonalým rodičom.
3 malé zvieratká, ktorá deti naučia dôležité životné zručnostiPublikováno 25.5.2020, 19:58
Mami, ja chcem zvieratko! Túto vetu už niekedy počul každý rodič. Niekto túto žiadosť radikálne zmetie zo stola, iný si ju necháva prejsť hlavou. Ak však stále váhate, či je obstaranie živého domáceho maznáčika dobrý nápad, mali by ste určite vedieť, že zvieratko a súvisiaca starostlivosť o neho naučia deti mnohým veciam, ktoré budú v živote potrebovať.
... ďalšie články v kategórii
Ako sa vyrovnať so stratenou láskou?Publikováno 26.6.2020, 15:58
Rozchody bolia. Obzvlášť, keď to nie sme my, kto sa chce rozísť. Ale vo vzťahoch má väčšinou „nie“ väčšiu hodnotu ako „áno“, a tak sa so stratou proste sem tam musíme vyrovnávať. A niekedy to naozaj nie je jednoduché. O tom, že sa s tým stretávame často a skoro všetci, svedčí fakt, že asi o ničom inom, než o láske k človeku, ktorého nemôžeme mať, nebolo nikdy napísané toľko pesničiek, kníh a básní. Ako teda na to? Ako prekonať bolesť zo straty a nenaplnenia?
Čo by sme mali začať brať naozaj vážnePublikováno 20.6.2020, 19:10
Je toho mnoho, samozrejme. Nebudeme ale hovoriť o šéfoch, o radách rodičov a podobne, ale o tom, ako by sme sa mali začať k životu stavať. Pretože ono síce je vždy nejaké zajtra, nabudúce, inokedy, ale jedno to „zajtra“ bude posledné. Nechceme nikoho strašiť, ale nie je čas strácať čas. Až priveľa z nás sa bez vlastného pričinenia, respektíve vlastným nepričinením, ocitlo v životnej situácii, ktorá sa nám nepáči. Položme si otázku - je v poriadku, keď to tak bude až do konca života?
Ako roznietiť lásku, ktorá zhasínaPublikováno 20.5.2020, 21:18
Po niekoľkých rokoch vzťahu je jasné, že sa ohňostroje ako v začiatkoch konať nebudú. Vzťah vyspel, upokojil sa, vášeň sa transformovala do inej, pokojnejšej, kreatívnejšej a nie tak unáhlenej. Ale... čo robiť s pocitom, že tak nejako zomiera láska? Tá intimita, ktorú medzi sebou majú dve ľudské duše, ktoré majú ísť životom spoločne, nejako slabne? Môžeme to dokázať aj slovami.
Existuje pravé priateľstvo?Publikováno 15.5.2020, 21:01
Áno, existuje. Ale ako ho poznáme? Ako spoznáme, že človek, ktorého označujeme za najlepšieho priateľa, je naozaj taký, aký je v našich predstavách? A keď to vezmeme z druhej strany, komu sme my sami ozajstným priateľom? Každý máme nejaké vlastné predstavy o tom, čo by dobrý a správny priateľ mal robiť. Ale čo by mal cítiť?
O čom vo vzťahu vždy hovoriťPublikováno 4.5.2020, 22:56
„Dokud nejsou ústa němá, dá se její voda pít.“ Múdre slová piesne Marie Rottrovej Rieka lásky definujú, čo komunikácia vo vzťahu vlastne znamená. Kým existuje a je dobrá, vzťah má šancu. Akonáhle s ňou prestaneme, vzťah umiera. A tém je na nevyčerpanie. Od tých veľkolepých, až po tie najkaždodennejšie. Ktoré témy udržujú vzťah v chode, dvoch v kontakte a v porozumení? A ktoré sú možno nepríjemné, ale hovoriť by sme o nich mali tiež?
Prechádzate ťažkým obdobím? Toto je dobré si pripomenúťPublikováno 10.3.2020, 23:08
Počuť vetu „To bude zase dobré“ väčšinou moc nepomáha, na to sme si asi v rôznych životných obdobiach prišli sami. A tiež asi vieme, že keď sa problémy týkajú nás, je skoro nemožné sami sebe nariadiť cítiť sa lepšie a vysvetliť si prečo. Preto máme priateľov, rodinu a ďalších blízkych, aby nám v ťažkých chvíľach pripomenuli pár vecí, ktoré nám nielen pomôžu preklenúť náročnú životnú epizódu, ale aj z nej vlastne vyťažiť niečo pozitívne. Ako je to vôbec možné? A ako sa treba na problémy pozerať, aby sme ich lepšie prekonali a napríklad z nich aj niečo vyťažili?
... ďalšie články v kategórii
Na slnkom spálenú kožu chytroPublikováno 30.6.2020, 19:10
Aj keď sa budeme akokoľvek snažiť, môže sa stať, že sa na slniečku niekedy spálime. Trebárs sa zabudneme natrieť (alebo znovu natierať) opaľovacím krémom, možno je veterno a nám sa ani nezdá, že by slniečko nejako extra pálilo. A zrazu je to tu - koža červená ako rak, najhoršie postihnuté miesta bolia a pália ako čert, svrbia a nenechajú nás v pokoji existovať, nieto si napríklad ľahnúť. Bohužiaľ, škoda je napáchaná nezvratne, jediné, čo môžeme robiť, je snažiť si uľaviť od bolesti. Ako?
5 príznakov neplodnosti, ktoré by ste nikdy nemali ignorovaťPublikováno 24.6.2020, 20:47
Problémy s otehotnením trápi stále viac párov. Všeobecne platí, že ak máte menej ako 35 rokov, máte na pokusy celý rok, než navštívite špecialistu na plodnosť. Ak sa ale stretávate s niektorým z nižšie uvedených príznakov, rozhodne tak dlho nečakajte a k lekárovi zamierte hneď.
Sedáva vaše dieťa medzi svojimi pätičkami? Odnaučte ho to!Publikováno 13.6.2020, 18:20
Nesprávny vývoj bedrových kĺbov, nohy do X, problémy s motorikou, zlá rovnováha... Za všetkými týmito závažnými problémami môže byť zdanlivo úplne neškodný zvyk vášho potomka a tým je takzvaný W - sed.
II. Syndróm polycystických vaječníkov: čo pre seba môžeme urobiť?Publikováno 19.5.2020, 19:36
Tento syndróm postihuje podľa odhadov päť až dvadsať percent žien v produktívnom veku. Stojí za nedokonalosťami vzhľadu, ale aj za oveľa vážnejšími ochoreniami. Hrozí kvôli nemu zvýšené riziko cukrovky druhého typu, ochorenia srdca a ciev, depresívnych a úzkostných stavov a tak ďalej. Predovšetkým je ale PCOS spojený s príčinami problémov s počatím, tehotenstvom aj následnou starostlivosťou o dieťa. Ako si môžeme pomôcť sami? Čo všetko môžeme urobiť, keď máme podozrenie a alebo už rovno diagnózu?
I. Syndróm polycystických vaječníkov: nenápadný, ale prítomný.Publikováno 18.5.2020, 19:41
Našou spoločnosťou hýbe jeden veľmi nepríjemný trend. Problémy s počatím má stále viac a viac párov, a to aj v mladšom veku. Medzi inými príčinami je tu syndróm polycystických vaječníkov, teda PCOS. Jeho nebezpečenstvo nie je ani tak v tom, že by sa nedal liečiť, ale v tom, že sa na neho dlho nemusí prísť. Má totiž skôr vágne než exaktné prejavy na našom tele a bez špeciálneho vyšetrenia o ňom nemusíme ani vedieť. Navyše, keď ho sami od mladosti vlastne maskujeme.
Keď vírusy útočia: Návod, ako si správne umývať ruky, aby ste predišli nákazePublikováno 13.5.2020, 20:37
Máte obavy z nového koronavírusu, ktorý sa po celom svete šíri doslova rýchlosťou blesku? Najlepší spôsob, ako sa ochrániť pred ním i ďalšími chrípkovými vírusmi, je predovšetkým praktizovanie dôslednej hygieny rúk. Umývate si ich doma všetci skutočne správne?
... ďalšie články v kategórii
© 2004-2020 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt