. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN

Najnovšie
9 typov ľudí, ktorí by v našom živote byť nemaliPublikováno 21.2.2019, 21:46
Ľudia, ktorých máme okolo seba, nás inšpirujú, motivujú, povzbudzujú a podporujú, posúvajú ďalej. Alebo naopak vysávajú, otravujú, znechucujú, vyčerpávajú a unavujú. Zaujímavé je, že niekedy nerozoznáme jeden typ od druhého. Pretože si myslíme, že ich proste z nejakého dôvodu máme radi, spája nás spoločná minulosť, prežitky alebo iný pocit záväzku. Kto ale raz zažil ten pocit uľahčenia, keď vyhnal zo svojho života toho, kto ho len otravoval, potvrdí, že zďaleka nie všetci stoja za to, aby sme si ich v živote nechávali.
Zaspať do minúty? Áno, dá sa toPublikováno 20.2.2019, 16:25
Ten, kto po uľahnutí do postele zaspáva, akoby ho do vody hodili, tomu môžeme závidieť. Pretože v dnešnej dobe má väčšina z nás problém zaspať. Či už je to zapríčinené stresom, úzkosťou, starosťami alebo inak pošramotenou psychikou, alebo napríklad nevhodným prostredím, v ktorom spíme, ťažkosti so zaspávaním trápi čím ďalej tým viac ľudí. A nevyspanie a nekvalitný spánok môže viesť k množstvu ako zdravotných, tak psychických ťažkostí. Existuje ale jeden trik, ktorým môžeme oklamať svoje telo a zaspať do niekoľkých desiatok sekúnd. Neveríte? Vyskúšajte.
...a čo keď dieťa nemáme?Publikováno 19.2.2019, 21:20
Ak je v našom okolí žena „istého veku“ bezdetná, trošku to v nás prebúdza zvedavosť. Nehovoríme o blízkych priateľoch ani členoch rodiny. Hovoríme napríklad o kolegyni, s ktorou sem tam prehodíme pár viet, o niekom, s kým sa zoznámime na večierku a začneme sa rozprávať, skrátka o takých, ktoré s nami nezdieľajú svoj život. Skôr než otvoríme tému „prečo nemáš deti“, mali by sme sa trošku zamyslieť. A väčšinou držať radšej jazyk za zubami.
10 lekcií pre naše detiPublikováno 18.2.2019, 13:18
V dospelosti má každý svoj život pevne v rukách. Lenže niekomu sa opraty držia lepšie, inému horšie. Čím to je? Ak sa v dospelosti snažíme zmeniť zvyky, ktoré máme z detstva, alebo si ich naopak vybudovať, pretože ich nemáme, čaká nás poriadna drina. Pretože čím starší pes, tým ťažšie je ho ten nový kúsok naučiť. V dnešnej dobe je ale okrem tých zvyklostí, ktoré by nás napadli, nutné myslieť aj na iné - vyložene moderné. Čo by sme teda u svojich detí mali budovať?
Spoznáme alergiu na jedlo?Publikováno 15.2.2019, 13:08
Veľa z nás sa stretáva s alergiami na nejaké potraviny alebo skupinu potravín (ono nešťastie väčšinou nikdy nechodí samo). A mnohí z nás v minulosti na nič alergickí neboli. S alergiami sa rodíme, to je jasné, ale veľká časť z nich sa nám vyvíja až v priebehu života. Preto si často dlho nie sme vedomí toho, že nepríjemné pocity, ktoré zažívame, môžu byť príznaky novej alergie na jedlo, ktorá sa objavila proste len tak z ničoho nič.
Naše najčastejšie nezdravé reakcie na stresPublikováno 14.2.2019, 10:07
Bohužiaľ, málokto, keď je v strese, sa rozhodne a ide pomáhať ako dobrovoľník do azylového domu, vybehne do prírody alebo ticho medituje. Väčšina z nás má svoje drobné únikové cesty, ako si od stresu nie pomôcť, ale dočasne uľaviť. Pretože systémové opatrenie je ťažké, dlhodobé a náročné, a my potrebujeme uľaviť hneď teraz. Je to v poriadku, všetci to poznáme, všetci to robíme. Ale rozhodne by sme o sebe mali vedieť, ako sa so stresom vyrovnávame, a trošku na tom pracovať.
Odvrátená strana vody s citrónomPublikováno 22.1.2019, 0:06
Obrovský boom popularity, ak chceme schudnúť a byť zdraví, mali by sme sa prelievať vodou s citrónom - ideálne od rána až do večera. Citrón dodá ideálne v teplej alebo vlažnej vode nášmu telu proti rakovine pôsobiace antioxidanty a zásobí nás zázračným vitamínom C, ktorý nám dodá energiu, posilní imunitu. Navyše nahradíme cukrom naládované ochutené minerálky alebo limonády. No nie je to skvelé? Mnoho z nás si tak navyklo piť vodu s citrónom ako hlavnú súčasť pitného režimu. Čo nám ale nikto nepovedal?
Ananásová voda ako liek na mnohé neduhyPublikováno 15.12.2018, 13:25
Ananás je ovocie, ktoré mnoho z nás spája skôr s kompótom alebo džúsom, než s jeho čerstvým stavom. A to je veľká škoda. Kompótovaním sa totiž strácajú až magické účinky ananásu na naše telo a zostáva „len“ vynikajúca chuť, aj keď často trošku nadbytočne osladená. Ale ak pristúpime na občasnú kúpu čerstvého a zrelého ananásu, nemusíme ho len pojedať večer pri televízii, ale môžeme s ním doslova čarovať.
Polenta úplne inakPublikováno 28.11.2018, 13:02
Polenta je suchá zmes na prípravu kukuričnej kaše, s ktorou sme sa pravdepodobne už mnohokrát stretli. Pripravuje sa z kukuričnej múky, vody a soli, ale my si ju väčšinou kupujeme hotovú, ktorú stačí len uvariť. Používame ju ako prílohu alebo samostatné jedlo, ale kukurica sama o sebe je aj vo forme polenty naprosto vynikajúcim zdrojom mnohých prospešných látok. A my pre vás máme recept na to, ako ju využiť netradične, ale zato veľmi, veľmi efektívne. Kukuričný džús si zamilujete!
Mlieko z konopných semien, elixír nielen pre športovcovPublikováno 1.11.2018, 14:39
Nechajme stranou diskusie o tom, či a ako obyčajné kravské mlieko nášmu zdraviu škodí / prospieva / nerobí nič. Každé telo je iné a každému tiež niečo iné vyhovuje. Faktom zostáva, že laktóza obsiahnutá v mlieku je jedna z foriem cukru, takže keď sa pokúšame obmedziť ich príjem, nie je vypustenie mliečnych výrobkov od veci. Avšak dôvodov pre rozhodnutie sa pre alternatívy k mliečnym výrobkom môže byť nespočetne. A jedna z najzdravších je mlieko z konopných semienok.
Ako do jedálnička zaradiť viac kurkumyPublikováno 17.10.2018, 13:32
Kurkuma je pre naše telo malý zázrak. Preukázala to ako história a skúsenosť, tak veľa vedeckého bádania. Pôsobí proti rakovine, zlepšuje funkcie mozgu, reguluje metabolické procesy, čistí krv upravuje trávenie, pôsobí proti nachladnutiu, vie pomôcť s každým kožným problémom... lenže. V našej kuchyni nie je zďaleka tak tradičná, ako inde na svete. A tak máme sem tam problém ju vôbec konzumovať. Ako zaradiť kurkumu do našich jedálničkov a čerpať tak z nepreberného množstva jej pozitívnych účinkov na zdravie?
To najlepšie z tekvíc - semienkaPublikováno 16.10.2018, 14:00
Jeseň je tradične vrcholom tekvicovej sezóny. A zatiaľ čo väčšina z nás sa venuje zaváraniu, pečeniu a vareniu pokrmov z tekvíc, čoraz častejšie sa naša pozornosť obracia ku „zvyškom“, ktoré by sme za normálnych okolností spoločne s odkrojenými kúskami vyhodili. Reč je o tekvicových semienkach, superpotravine, ktorá by nemala chýbať v jedálničku nikoho z nás. Čo všetko semienka obsahujú, prečo si ich dopriať a ako z nich získať to najlepšie?
... ďalšie články v kategórii
Čo najčastejšie spôsobuje lámavosť vlasovPublikováno 30.1.2019, 12:40
Suché končeky, lámavé vlasy? Nikto ich nechce, kdekto ich ale má. Dokonca môžeme povedať, že sa s nimi stretáva väčšina z nás. Keď si vlasy upravíme, vyfúkame, vyžehlíme, použijeme dostatočné množstvo vhodnej kozmetiky, vieme ich na deň zamaskovať. Nebola by ale lepšia prevencia? Dobrá správa je, že veľa vecí, ktoré lámavosť vlasov zbytočne spôsobujú, môžeme zmeniť. Aké sú tie najčastejšie?
Suchá pokožka na rôznych miestach telaPublikováno 11.1.2019, 15:19
Kvalita pokožky je nám do značnej miery daná geneticky, príroda proste nejako rozdá karty. Často ale máme jej kvalitu na svedomí my sami, respektíve naše zvyky v (ne)starostlivosť o ňu. Ak máme sklony k suchej pokožke, moc dobre vieme, že sa problém zďaleka netýka len tváre, ale že môže byť postihnuté celé telo. A to obzvlášť v zime - to sa môže suchá pokožka objaviť aj u tých, ktorí na ňu normálne nijako netrpia. Čo môže najčastejšie za akútne vysušenie pokožky na rôznych miestach tela?
7 make-up trikov pre dokonalejšie nalíčeniePublikováno 9.1.2019, 23:57
Každá z nás si za tie roky našla rutinu nielen v čistení pleti a starostlivosti o ňu, ale aj v tom, ako a aký používame make-up. Ktorá z nás ale niekedy navštívila profesionálne vizážistické štúdio, asi sa nestačila čudovať, ako môžu mať malinké zmeny v postupe líčenia (nie v samotných používaných kozmetických výrobkoch) vplyv na celkový výsledok. A keďže sa každá chceme cítiť s make-upom skvele, máme pre vás pár dobrých rád, ako s minimálnym úsilím docieliť čo najdokonalejšie nalíčenie.
Vlasový styling a štyridsiatkaPublikováno 26.12.2018, 10:18
Ako sa blížime k magickému štyridsiatemu roku nášho života, začíname si všímať to, čím tridsiatka zatiaľ iba strašila. Okrem zmeny nášho tela, pokožky tváre, metabolizmu a ďalších vecí, sa budeme musieť zmieriť s tým, že aj naše vlasy budú potrebovať trošku intenzívnejšiu a dosť inú starostlivosť, než akú sme im venovali doteraz. Ako sa to má s našimi vlasmi okolo štyridsiatky? S čím prestať, s čím začať?
Prečo sa vlasy lámu, vypadávajú a nerastú?Publikováno 21.12.2018, 10:23
V priemere nám vlasy povyrastú o niečo málo viac ako jeden centimeter za mesiac. Je v našom záujme, aby vlasy rástli čo najrýchlejšie - aj keď si ich striháme nakrátko alebo farbíme, pretože dobre rastúce vlasy sú jednou zo známok toho, že je s naším telom všetko v poriadku (aj keď nie jedinou). Za rýchlosť rastu a kvalitu vlasov môže kde čo, napríklad naša genetická dispozícia, ale aj prostredie, v ktorom žijeme, naša psychika, strava alebo chémia, ktorej sa vystavujeme.
Týždenný plán na zjednotenie farby pletiPublikováno 27.11.2018, 13:47
Nech už máme akúkoľvek pleť, skoro vždy si vieme predstaviť, že by bola o trochu lepšia. A to „lepšie“ môže znamenať čokoľvek - menej vrások, menej akné, menej suchá, viac zjednotená. Každý stav si žiada špeciálne zaobchádzanie, ale ak chceme zjednotiť farbu pleti, máme pre vás riešenie, ktorého výsledky uvidíte už po týždni. Ako na to?
... ďalšie články v kategórii
...a čo keď dieťa nemáme?Publikováno 19.2.2019, 21:20
Ak je v našom okolí žena „istého veku“ bezdetná, trošku to v nás prebúdza zvedavosť. Nehovoríme o blízkych priateľoch ani členoch rodiny. Hovoríme napríklad o kolegyni, s ktorou sem tam prehodíme pár viet, o niekom, s kým sa zoznámime na večierku a začneme sa rozprávať, skrátka o takých, ktoré s nami nezdieľajú svoj život. Skôr než otvoríme tému „prečo nemáš deti“, mali by sme sa trošku zamyslieť. A väčšinou držať radšej jazyk za zubami.
10 lekcií pre naše detiPublikováno 18.2.2019, 13:18
V dospelosti má každý svoj život pevne v rukách. Lenže niekomu sa opraty držia lepšie, inému horšie. Čím to je? Ak sa v dospelosti snažíme zmeniť zvyky, ktoré máme z detstva, alebo si ich naopak vybudovať, pretože ich nemáme, čaká nás poriadna drina. Pretože čím starší pes, tým ťažšie je ho ten nový kúsok naučiť. V dnešnej dobe je ale okrem tých zvyklostí, ktoré by nás napadli, nutné myslieť aj na iné - vyložene moderné. Čo by sme teda u svojich detí mali budovať?
4 pocity, ktoré môžu dieťa doviesť k závislostiPublikováno 11.2.2019, 19:19
Každá generácia je iná. Každá sa potýka so špecifickými problémami, s inými okolnosťami, vyrovnáva sa s iným svetom. A často dochádza k veľkým nedorozumeniam. Dnešní päťdesiatnici nad súčasnými tínedžermi len krútia hlavou a hovoria si, že to predsa nemôže byť pravda, čo všetko sa dá považovať za problém. A dnešní dvadsiatnici asi nikdy nepochopia, v akom strese sú ich rodičia, starí rodičia. Generačné nepochopenie je vec prirodzená, ale sú miesta, kedy by sme ho nemali podceňovať.
Efektívne zvládnutie predškoláka i vlastnej psychikyPublikováno 16.1.2019, 17:53
Deti sú pre rodičov neustála výzva. Počnúc narodením a kiež by dospelosťou končiac. S prvým dieťaťom je všetko nové, všetko prvýkrát, každý pokrok, každú zmenu si napoly užívame, napoly ju pretrpíme v strachu a s obavami. Aj keď má každé dieťa inú povahu, temperament aj rýchlosť vývoja, s druhým, tretím aj každým ďalším sme o poznanie pokojnejší. Ale sú situácie, ktoré nás jednoducho dovedú k šialenstvu kedykoľvek. A s dieťaťom vo veku od troch do zhruba piatich až šiestich rokov nás ich čakajú každý deň desiatky.
Predpuberťák alebo veľká skúška rodičovstvaPublikováno 7.12.2018, 11:13
Typické pre vek medzi deviatimi a dvanástimi je, že sa s naším mazlivým, tulivým a poslušným dieťaťom stane zmena, v ktorú sme dúfali až o mnoho neskôr. Zrazu už nám nevyskočí do lona a nezačne sa s nami rozprávať, zrazu akoby s nami nechcelo mať nič spoločné. Stane sa z neho iná osobnosť, než aká bola ešte trebárs pred rokom. Mení sa psychicky, spoločensky, emocionálne i kognitívne. A zrazu zistíme, že na to možno nie sme tak úplne pripravení.
Prvý krát babičkouPublikováno 3.12.2018, 12:15
Keď sa povie babička, asi si všetci vybavíme starenku, ktorá pletie svojim vnukom svetre a varí nedeľné obedy. Ako ale dobre vieme, doba je iná a vek okolo štyridsiatky, päťdesiatky, kedy sa často babičkami staneme prvýkrát, zďaleka neznamená háčkovanie a pozeranie sa na televíziu. Moderné babičky sú súčasné ženy, ktorým život nachystal novú rolu - či už na ňu sme pripravené, alebo nie, musíme sa jej nejako zhostiť. Ako na to? Čo robiť, nerobiť? A ako sa s tým vyrovnať?
... ďalšie články v kategórii
Zaspať do minúty? Áno, dá sa toPublikováno 20.2.2019, 16:25
Ten, kto po uľahnutí do postele zaspáva, akoby ho do vody hodili, tomu môžeme závidieť. Pretože v dnešnej dobe má väčšina z nás problém zaspať. Či už je to zapríčinené stresom, úzkosťou, starosťami alebo inak pošramotenou psychikou, alebo napríklad nevhodným prostredím, v ktorom spíme, ťažkosti so zaspávaním trápi čím ďalej tým viac ľudí. A nevyspanie a nekvalitný spánok môže viesť k množstvu ako zdravotných, tak psychických ťažkostí. Existuje ale jeden trik, ktorým môžeme oklamať svoje telo a zaspať do niekoľkých desiatok sekúnd. Neveríte? Vyskúšajte.
Ako sa cítiť cez deň menej unaveníPublikováno 13.2.2019, 10:24
V mnohých prípadoch už ani nepátrame, ako sa cítiť energickí a plní elánu. Len proste menej unavení. Sú v živote obdobia, kedy musíme únavu prijať ako našu každodennú realitu - napríklad keď zažívame dlhodobý stres (čo je asi najčastejšia príčina dlhodobého pocitu únavy a vyčerpania). A tak ak momentálne prechádzate deň za dňom s tým, že bezodný hrnček kávy je pre vás niečo ako svätý grál, možno by bolo dobré skúsiť pre svoje telo a myseľ urobiť aj niečo iné.
Ako (takmer) zastaviť časPublikováno 12.2.2019, 17:50
Môže nám byt dvadsať, tridsať, alebo pokojne šesťdesiat, ale to, ako sa cítime (a často aj ako vyzeráme) nie je úplne len dielom dátumu nášho narodenia. To, ako mladistvo pôsobíme, je odrazom všetkých možných faktorov, od stavu našej psychiky, cez životosprávu, až po to, ako sa staráme o zovňajšok. Keď je nám štyridsať a cítime sa na sedemdesiat, asi to nebude to pravé orechové. Ako nakŕmiť svoju dušu a telo, aby z nás mladistvosť bola cítiť na sto honov?
Prekvapenie v žuvačkePublikováno 6.2.2019, 9:24
Žuvačka rozhodne nie je nič, nad čím by sme moc premýšľali. Je to jednoducho prostriedok, ako sa zbaviť nepríjemného dychu, mnoho z nás ju má ako dlhodobý zvyk, jednoducho si ju vezmeme, žujeme, časom vyhodíme a je to. Ale aj v tak obyčajnom počinu, ako je žuvanie žuvačky, sa môže skrývať niečo málo hrozieb, ale aj pomerne dosť benefitov. Čo je v moci obyčajnej žuvačky?
Ako si pomôcť spánkomPublikováno 5.2.2019, 7:07
Chrápanie, bolesť chrbta, pálenie záhy? A čo keď trebárs máte veľké prsia? Pre mnohých z nás nie je nájsť si pohodlnú pozíciu na spánok práve jednoduché. A ešte aby sme mysleli na to, aby bola pre nás zdravá? Rozhodne by sme mali - ak nesedíme osem a pol hodiny v kancelárii za stolom, je pravdepodobné, že v spánkovej pozícii trávime najdlhšiu dobu dňa. A to nám môže buď uškodiť, alebo celkom dobre pomôcť. Čo všetko sa dá zmeniť drobnými úpravami spánkovej polohy?
Prečo sa v noci prebúdzame a nie a nie znovu zaspaťPublikováno 25.1.2019, 14:02
Málokto spí celú noc, občasné nočné prebudenia sú úplne v poriadku, dokonca si ich často ani nepamätáme. Prebudíme sa, skontrolujeme okolie, pozrieme sa koľko je hodín (a všetci poznáme tú slasť, kedy zistíme, že môžeme ešte hodiny a hodiny spať) alebo si zájdeme na záchod a pekne v pokoji upadneme zase do hlbokého spánku. Posledná časť tohto tvrdenia je kľúčová - upadneme znova do hlbokého spánku. Ak sa prebúdzame a potom nie a nie znova zaspať, je niečo v neporiadku.
... ďalšie články v kategórii
9 typov ľudí, ktorí by v našom živote byť nemaliPublikováno 21.2.2019, 21:46
Ľudia, ktorých máme okolo seba, nás inšpirujú, motivujú, povzbudzujú a podporujú, posúvajú ďalej. Alebo naopak vysávajú, otravujú, znechucujú, vyčerpávajú a unavujú. Zaujímavé je, že niekedy nerozoznáme jeden typ od druhého. Pretože si myslíme, že ich proste z nejakého dôvodu máme radi, spája nás spoločná minulosť, prežitky alebo iný pocit záväzku. Kto ale raz zažil ten pocit uľahčenia, keď vyhnal zo svojho života toho, kto ho len otravoval, potvrdí, že zďaleka nie všetci stoja za to, aby sme si ich v živote nechávali.
Čoho sa vzdať pre šťastiePublikováno 7.2.2019, 16:38
Šťastie je pre každého veľmi individuálna vec, jeho definícia nie je len "obyčajná" spokojnosť a rozhodne nie je objektívna. Keď by sme mali šťastie veľmi vágne definovať ako pokoj a radosť duše, existuje niekoľko vecí, ktorých by sme sa mali postupom života vzdávať. A to z jedného prostého dôvodu - pretože pochopíme, že ich dosiahnutie je nereálne a bažiť po nich znamená len a len uvrhovať sami seba do pocitov frustrácie, sklamania a hnania sa za niečím, čo nemôže byť nikdy naše. Čo je teda potrebné nechať byť?
Ako nebyť v láske nikdy sklamanýPublikováno 2.2.2019, 8:20
Znie to ako niečo, čo nie je vôbec možné dosiahnuť, že áno. Sklamanie a zrada sprevádzajú trpké konce našich vzťahov spoločne s pocitom krivdy a ublíženia. Lenže to tak byť nemusí. Keď si dáme sami so sebou veľkú, veľkú prácu, a milujeme bezpodmienečne. Pretože všetky naše sklamania v láske pramenia z presvedčenia, že veci existujú formou „niečo za niečo“. Ja ti dávam toľko času, tak ty by si mi mal dať rovnako. Chovám sa k tebe nejako a čakám adekvátnu reakciu. ...stop.
Čo robiť, keď partner stratí záujem o sexPublikováno 29.1.2019, 7:48
Sexuálny apetít máme každý iný - a to ešte zďaleka nie stály. Mení sa počas nášho života vplyvom veku a hormonálnych zmien, počas mesiaca, počas týždňa, dňa i hodiny. Pre vzťah, či už manželstvo alebo aj ten bez oficiálneho posvätenia, je sex dôležitým ukazovateľom vzájomne fungujúcej chémie, príťažlivosti, proste všetkého toho, čo nazývame láskou. Ale znamená strata záujmu o sex nutne ochladenie vzťahu? Musí byť niečo zle?
Alfažena? ExistujePublikováno 24.1.2019, 22:51
Nemusí byť nutne najkrajšia zo všetkých, ani nie najbohatšia alebo najúspešnejšia, je na nej ale niečo príťažlivé. Je zábavná, sebavedomá, milá, ohľaduplná, láskavá, príjemná, ale aj nekompromisná a asertívna. Ženy chcú byť ako ona, muži sú očarení. Aké sú vlastnosti novodobej alfaženy?
Čo robia priatelia, keď sú falošníPublikováno 23.1.2019, 22:47
Niet na svete dobrovoľnejší zväzok, než je priateľstvo. A aj keď nikdy žiadny vzťah nebude 50:50, od tých, ktorých si držíme blízko, tak nejako čakáme, že si budeme vzájomne robiť život lepší. Niekedy máme ale v okolí ľudí, ktorí nám do života vstúpili, my sme ich z nejakého dôvodu prijali, ale rozhodne by nám bez nich bolo lepšie. Aj keď nechceme prisudzovať ľuďom vo svojom okolí zlé vlastnosti, niekedy nám nezostáva nič iné, či sa nám to páči alebo nie. Ako poznáme falošných priateľov?
... ďalšie články v kategórii
Spoznáme alergiu na jedlo?Publikováno 15.2.2019, 13:08
Veľa z nás sa stretáva s alergiami na nejaké potraviny alebo skupinu potravín (ono nešťastie väčšinou nikdy nechodí samo). A mnohí z nás v minulosti na nič alergickí neboli. S alergiami sa rodíme, to je jasné, ale veľká časť z nich sa nám vyvíja až v priebehu života. Preto si často dlho nie sme vedomí toho, že nepríjemné pocity, ktoré zažívame, môžu byť príznaky novej alergie na jedlo, ktorá sa objavila proste len tak z ničoho nič.
Naše najčastejšie nezdravé reakcie na stresPublikováno 14.2.2019, 10:07
Bohužiaľ, málokto, keď je v strese, sa rozhodne a ide pomáhať ako dobrovoľník do azylového domu, vybehne do prírody alebo ticho medituje. Väčšina z nás má svoje drobné únikové cesty, ako si od stresu nie pomôcť, ale dočasne uľaviť. Pretože systémové opatrenie je ťažké, dlhodobé a náročné, a my potrebujeme uľaviť hneď teraz. Je to v poriadku, všetci to poznáme, všetci to robíme. Ale rozhodne by sme o sebe mali vedieť, ako sa so stresom vyrovnávame, a trošku na tom pracovať.
Niekoľko kúpeľňových prehreškovPublikováno 8.2.2019, 20:05
Základné poslanie každej kúpeľne je úplne jednoduché - udržiavať nás v čistote. Lenže my sami si toto predsavzatie často sabotujeme tým, že nedodržiavame určité pravidlá, ktoré by sme mali. Osobitnú pozornosť by sme mali venovať špeciálnym opatreniam, ak máme kúpeľňu spoločnú so záchodom a máme v nej aj práčku. Pretože baktérie, baktérie, baktérie; tie sú náš najväčší nepriateľ.
Bolesť bedier alebo Prečo je sedieť ako fajčiťPublikováno 31.1.2019, 23:14
Aj tí z nás, ktorí cvičia, dodržiavajú životosprávu a všeobecne by sa dalo povedať, že žijú zdravo, sem tam pociťujú bolesť chrbta v oblasti driekovej chrbtice. A čo potom tí, ktorí si na pravidelný pohyb moc nepotrpia. Bolesť bedier patrí k civilizačným chorobám nových generácií úplne neodmysliteľne. A zďaleka nie vždy za to môžu vyskočené platničky alebo dislokované stavce. Aj oveľa menšie zdravotné ťažkosti môžu spôsobiť nepríjemnú a obmedzujúcu bolesť.
Mentálne a emocionálne vyčerpanie má mnoho podôbPublikováno 17.1.2019, 21:27
Keď sa povie stres, často si predstavíme pracovný tlak, prípadne vyhrotenú situáciu, ako je rozvod alebo úmrtie v rodine. Smutnou pravdou ale je, že súčasnú hladinu stresu spôsobuje predovšetkým súčet malých nátlakov a drobných nepohôd, ktoré sprevádzajú skoro každú oblasť nášho života. A tak aj keď by sme nepovedali, že sme v strese, môžeme sa cítiť vo všeobecnej nepohode, vyčerpaní a bez elánu. Ako spoznáme, že si naše hlava žiada odpočinok?
Zdravý život nie je len o jedle a cvičeníPublikováno 15.1.2019, 20:21
Každý z nás má nejaké zlozvyky. Potreba venovať sa im je vždy o niečo urgentnejšia, keď sa nachádzame v stresovom období, ale niektoré zlozvyky nám stres môžu ešte zhoršovať. Čo ale so zlozvykmi, ktoré sa týkajú nášho správania, fungovania v spoločnosti? Čo ak je naším zlozvykom tráviť čas so zlými ľuďmi? Zlozvyk, alebo inak povedané zlý návyk, totiž zďaleka nemusí byť len ohrýzanie si nechtov. A my vám prinášame najčastejšie zlozvyky, ktorých by sme sa mali zbaviť.
... ďalšie články v kategórii
© 2004-2019 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt