. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN

Najnovšie
Kedy je obava z alkoholu na miestePublikováno 15.8.2018, 18:37
Žijeme v zlej dobe. Samozrejme, nechceme sa rúhať, väčšina vecí na nej je dobrá, ale aj tak zažívame obrovskú mieru stresu, straty hodnôt, nespokojnosť vo vzťahoch a možnosti, ktoré sú síce nekonečné a neobmedzené, ale my ich nevieme naplniť. Nechceme maľovať čerta na stenu, ale mnoho z nás má s alkoholom, ako jedným z najdostupnejších únikov pred nemilou realitou, väčšie skúsenosti, než je zdravé. Kedy by sme si mali siahnuť do svedomia?
Čo znamenajú ranné bolesti hlavy?Publikováno 14.8.2018, 19:28
Zobudiť sa s rannou bolesťou hlavy je rana pod pás. Čo sa stalo? Čo sme mohli urobiť zle, keď sme ešte len vstali? Ranná bolesť hlavy môže mať niekoľko príčin, niektoré môžeme mať pod kontrolou, iné menej a niektoré bohužiaľ vôbec. A rovnako tak o nich niekedy vieme, ale niekedy nemáme tušenie. Čo všetko môže stáť za bolením hlavy hneď po prebudení?
Láska ako zmluvaPublikováno 13.8.2018, 18:53
Túžba po láske, partnerstve a živote prežitom vo dvojici sú človeku úplne prirodzené. Každý z nás partnera buď hľadá (alebo je minimálne otvorený možnosti jeho nájdenia) alebo ho má a vzťah si viac alebo menej váži, uvedomuje si, o koľko lepšie sa nám vo dvojici žije. Ale tiež skoro každý z nás zažil pocit, že to, čo máme doma, nie je tak úplne ono. Také to malé, tiché „nie“, ktoré sprevádza každú minútu nášho dňa a zabraňuje nám vychádzať partnerovi v ústrety, plánovať budúcnosť a byť pokojní a šťastní.
Vaječné škrupiny nevyhadzujte, budú sa hodiťPublikováno 10.8.2018, 19:06
Vajíčka v hojnom množstve využíva snáď každá domácnosť. Je to univerzálna a veľmi zdravá potravina, o benefitoch obsahu bielkovín, tukov, minerálov a vitamínov máme povedomie tak nejako všetci. Čo ale málokto vie je, že vaječné škrupiny nám môžu byť tiež viac než na úžitok. Okrem toho, že nám môžu poslúžiť ako vynikajúci zdroj vápnika (áno, aj my ich môžeme jesť!), tak nám tiež dokážu odstrániť usadeniny z riadu, naostriť čepele alebo vybieliť bielizeň.
Spať nahí? Rozhodne áno!Publikováno 9.8.2018, 20:40
Spánok je jednou z najdôležitejších „aktivít“ nášho života, ničím iným netrávime tak dlhú dobu. Aj keď nie všetci striktne dodržiavame odporúčaných osem hodín. Vieme, že kvalita nášho spánku ovplyvňuje naše zdravie, schopnosť vyrovnávať sa so stresom, ale napríklad tiež ukladanie tukov. A tak sa väčšina z nás snaží spať čo najlepšie. K tomu môže celkom prekvapivo prispieť aj oblečenie. Respektíve jeho absencia. Prečo by sme mali spať nahí?
Nejasné znamenia zlej životnej cestyPublikováno 8.8.2018, 17:30
Skoro každý z nás sa v živote ocitol v situácii, keď sa vydal cestou, ktorá neviedla inam než ku slepému koncu. Zlé rozhodnutia, nešťastie, bezmocnosť, straty, ale aj nevedomosť, ľahkomyseľnosť alebo nerozvážnosť, to všetko a oveľa viac (vrátane ľudí v okolí) nás mohlo ovplyvniť na ceste za nešťastím. Verte, alebo nie, o tom, že sa pohybujeme po šikmej ploche, často dostávame informácie oveľa skôr, než si to my sami všimneme.
Ako dodať kokteilom proteín?Publikováno 26.7.2018, 17:46
Fenoménom ranných smoothie prepadol celý svet. Kokteil z ovocia, zeleniny a ďalších ingrediencií nám dovoľuje skonzumovať v prijateľnej konzistencii i dobe toľko užitočných a prospešných látok, koľko by sme inak do seba ťažko dostávali celý deň. Jedna vec ale ranným smoothies veľmi často chýba - je ňou dostatok bielkovín. Ako do mixérov dodať proteín, bez toho aby sme do neho museli sypať proteínový prášok?
Čaj z melónových semienok?Publikováno 17.7.2018, 5:43
Je načase brať vodný melón so všetkou vážnosťou. Je to totiž nielen vynikajúca a osviežujúca letná pochúťka, ale aj skvelý pomocník v starostlivosti o naše vlastné zdravie. Jeho sladká chuť a príjemná konzistencia, vodnatosť a úžasná kombinovateľnosť so sladkými i slanými chuťami z neho robí vyhľadávanú pochúťku, to ale nie je to jediné, čo nám ponúka. Vieme, ako skonzumovať jeho dužinu, dokonca sme sa už dozvedeli, že spracovať môžeme aj melónovej šupky. Takže ostávajú semienka.
14 potravín s maximálnym obsahom živín (a minimálnym kalórií)Publikováno 2.7.2018, 17:44
Všetci vieme, že na kalóriách nestojí a nepadá náš diétny svet. Naopak, sú vlastne irelevantné, pretože to, o čo nám ide, sú živiny. Výživové hodnoty, ako je podiel cukrov, tukov, bielkovín, vitamínov a minerálov, je to, čo nás na potravinách zaujíma. Ale predsa len... asi by sme sa nehnevali, keby to šlo všetko pekne skĺbiť. A preto pre vás máme zoznam potravín (áno, je to ovocie a zelenina), ktoré majú minimum kalórií, ale zato maximum „toho dobrého“.
Čo a prečo s egrešomPublikováno 29.6.2018, 21:04
Snáď každý máme v rodine záhradku, kde sa kríky alebo stromčeky egreša vyskytujú. Sú relatívne nenáročné na pestovanie, tak prečo ich tam nemať... ale okrem toho, že si egreše sem tam cez leto zobneme, málokedy využijeme naplno ich potenciál. Jeho plody sú pritom úplne skvelé na očistu tela, obsahujú toľko zdravých látok, že sa zahanbia mnohé konzumovanejšie ovocia a čo je úplne vynikajúce - tepelnou úpravou o svoju účinnosť neprichádza. Zoznámte sa s egrešom o trošku viac!
Čo s prezretým ovocím?Publikováno 11.6.2018, 10:25
Všetci vieme, ako to je. Buď je zber väčší, než dokážeme spracovať, alebo oči v obchode maškrtnejšie než ako sa neskôr ukáže náš jazyk. Tak ako tak - proste sa sem tam doma vyskytne ovocie, o ktorom si hovoríte, že už ho jesť naozaj nebudete, ale zhnité ešte tiež úplne nie je. Takže máme dve možnosti, buď počkáme, až bude ovocie v takom stave, že budeme cítiť ospravedlnenie ho vyhodiť, alebo ho využijeme tak, ako je (aj keď to nie je na prvý pohľad nič moc). Existuje totiž niekoľko spôsobov, ako s prezretým ovocím naložiť.
Vyskúšané - čo sa stane, keď prestaneme raňajkovaťPublikováno 4.5.2018, 14:02
Raňajky sú základ dňa. A to najmä pri snahe o redukciu hmotnosti. Hoci existujú názory, že lepšie je neraňajkovať a nenaštartovať si metabolizmus, máme potom cez deň menší hlad, prípadne aj také, že raňajkovať či neraňajkovať nie je zas až tak zásadná otázka, pretože to na telo nemá taký vplyv, väčšinové presvedčenia (a skúsenosť) sú v prospech raňajkovania. Čo sa stane, keď toto jedlo začneme vynechávať?
... ďalšie články v kategórii
Minimalistický make-up na dovolenkuPublikováno 26.6.2018, 11:44
Naša make-up rutina môže byť od úplného základu až po hodinku pred zrkadlom každé ráno. A pre tie, ktoré sa prikláňajú skôr k tomu opačnému extrému, je balenie make-upu na dovolenku tak trošku nočná mora. Čo je naozaj nevyhnutnosť a čo môžeme nechať doma? Aké sú tipy na to, ako zaistiť, aby nám make-up vydržal aj v horúčave a zároveň nebol nepriateľský k našej pleti? Čo si so sebou určite zabaliť?
Základné pravidlá pre pleť s aknéPublikováno 30.5.2018, 7:16
Akné nie je problém, ktorý by sa týkal výhradne dospievajúcej mládeže. Často pretrváva až do neskorej dospelosti, takže namiesto toho, aby sme riešili, ktorý BB krém má najvhodnejšiu farbu, aj v lete a ťažkých horúčavách každé ráno nanášame hutný krycí make-up. Mohlo by sa zdať, že prejavy akné, teda kedy, kde a ako veľký sa nám objaví pupienok, nemáme vôbec pod kontrolou... alebo nie? Možno toho môžeme robiť viac, než by sme si mysleli.
Domáci facelift? Stačí vaječný bielokPublikováno 25.5.2018, 20:51
Vaječný bielok má pre našu pleť mnoho využití, okrem toho, že vyživuje, proteíny v ňom obsiahnuté sú doslova požehnaním pre pevnosť a pružnosť pleti, zaisťujú jej vypnutie a hladký a mladistvý vzhľad. Nezanedbateľné je množstvo vitamínov a minerálov, ktoré tvoria pre pleť blahodarnú masku. A keď sa nám bude chcieť pridať niektorú z ďalších špeciálnych ingrediencií, vyriešime pokojne tiež začervenanie pleti, jej hydratáciu alebo nadmernú mastnotu.
Vlasy vyfúkané ako zo salónuPublikováno 18.5.2018, 12:59
„Škoda, že sa mi nikdy nepodarí upraviť vlasy tak, ako to vie môj kaderník...“ Väčšinou si povieme, že majú prax, sú skúsení a proste to vedia. Lenže často spočíva um v znalostiach, a práve tie vám prinášame. Pretože vytvoriť si krásny, hladký, prirodzený a profesionálny účes pomocou fénu a kefy totiž nemusí byť výsadou len zručných kaderníkov, zvládneme to doma! Len je treba vedieť, ako na to.
Základy pre nestarnúcu pleťPublikováno 13.5.2018, 18:10
Prírodu nezastavíme, ale môžeme ju trošku oklamať, a tým nevyhnutné starnutie pleti spomaliť. Nikdy sa nezbavíme dedičnej záťaže a dispozícií, ale môžeme sa zbaviť skoro všetkých nežiaducich vplyvov, ktoré má na našu pleť okolie. Alebo takých, ktorým ju vystavujeme my sami. Dehydratácia, voľné radikály, nečistoty a zlé prekrvenie - to sú naši najväčší nepriatelia, keď príde na kvalitu pleti. Prinášame vám pár tipov, ako vyzerať čo najdlhšie čo najlepšie.
Kamufláž vrások krok za krokomPublikováno 9.5.2018, 9:19
Hoci vyzretá krása a prijatie vlastného vzhľadu sú mantry súčasnej doby, rovnako by sme boli všetci radi, keby na nás starnutie nebolo vidieť. Kvalitu našej pleti aj jej starnutie ovplyvňuje genetika, vonkajšie vplyvy (hlavne vystavovanie pleti okolitému znečisteniu), strava, spánkový režim, pohyb, hydratácia... stop. Čo keď ale chceme schovať vrásky hneď teraz? Aké sú najlepšie make-up triky?
... ďalšie články v kategórii
Efektívne tipy pre efektívne matkyPublikováno 30.7.2018, 20:19
Tiež sa občas rozprávate s kamarátkou a čudujete sa, ako je možné, že všetko tak s prehľadom a úsmevom stíha, zvláda a ešte pri tom vyzerá šťastne (a asi aj je)? Máte niekedy previnilý pocit z toho, že nejde všetko tak, ako ste si naplánovali, že sa vaša organizácia nedarí a vy s jazykom na veste tak tak zvládnete to najnutnejšie? Alebo ste práve vy matky, ktoré sú pre všetky ostatné vzorom? Tak ako tak sa bude hodiť pár tipov, ako mať všetko podstatné krásne pod kontrolou.
Deti, voda, bezpečnosť a niekoľko tipovPublikováno 28.6.2018, 10:51
Obdobie dovoleniek je pre väčšinu z nás dobou slnka, opaľovania, cestovania a samozrejme vody. More, priehrady, jazerá, kúpaliská, bazény - to všetko je pre nás i naše deti zdrojom radosti, zábavy a v neposlednom rade tiež ochladenia v sparných dňoch. Keď ale máme so sebou pri vode dieťa, ktoré ešte tak úplne nie je s vodou kamarát, treba na neho dávať pozor, a to poriadne. Ako pristupovať k deťom a vode? Čo by sme robiť mali, nemali a aké nastaviť pravidlá?
Aby vysvedčenie nebolo nočná moraPublikováno 25.6.2018, 8:21
Každý rodič chce, aby jeho dieťa bolo lepšie ako on. Aby sa vyvarovalo chýb, ktoré sme robili, aby sa životom lepšie pretĺklo. S tým tak trochu súvisí aj to, že od svojich detí čakáme uspokojivé (a to môže znamenať pre každého niečo iné) študijné výsledky. A zrovna teraz je doba, keď ide trošku do tuhého. Známky sú uzavreté, deti vedia, aké budú, väčšinou to vedia aj rodičia. Čo keď ale známky nie sú také, aké by sme si ich predstavovali? A čo s neurózami, o ktorých ani nevieme?
Single rodič a jeho dieťaPublikováno 15.6.2018, 12:15
Nie vždy má dieťa oboch rodičov. Môže sa tak stať náhodou, ale aj cestou, na ktorej sa vyskytnú väčšie prekážky, než aké je manželstvo alebo partnerstvo schopné uniesť. Na situáciu, keď zostaneme na dieťa sami, nie je pripravený snáď nikto. A keď už nastane, je veľmi ťažké sa s ňou vyrovnať, či už máme času „na prípravu“, koľko len chceme. S čím všetkým sa musíme vyrovnať?
Nekonečná moc rodiča nad dieťaťomPublikováno 14.6.2018, 7:41
Každý otec a matka riešia, či svoje deti vychovávajú dobre, či môžu byť lepší, či nespôsobujú psychické ujmy... proste nad tým, ako zo svojho dieťaťa vychovať čo najlepšieho človeka. Ako sa nám nový život formuje pod rukami, máme radosti z jeho úspechov, zdieľame ich, robíme si starosti, keď veci nejdú najlepšie. A to bude trvať celý život. Pretože kým máme rodičov, tak sme deti. Či už je nám tridsať, štyridsať alebo päťdesiat. Alebo aj viac. A kým máme deti, tak sme rodičia.
Ako prinútiť deti pomáhať s upratovanímPublikováno 29.5.2018, 7:56
Máte doma malé deti? A o nejakej pomoci pri upratovaní nemôže byť reč? Naopak, prácu vám iba pridávajú buď tým, že sa im nechce, alebo tým, že robia ešte väčšie bodrel? Samozrejme, malé dieťa vám asi nepomôže umyť okná, ale niečo predsa len dokáže urobiť. A my ho učením upratovať naučíme tiež to, že je potrebné sa o domácnosť jednoducho starať. A to nevyhnutne. S čím vám také malé dieťa môže pomôcť a ako ho k tomu prinútiť?
... ďalšie články v kategórii
Spať nahí? Rozhodne áno!Publikováno 9.8.2018, 20:40
Spánok je jednou z najdôležitejších „aktivít“ nášho života, ničím iným netrávime tak dlhú dobu. Aj keď nie všetci striktne dodržiavame odporúčaných osem hodín. Vieme, že kvalita nášho spánku ovplyvňuje naše zdravie, schopnosť vyrovnávať sa so stresom, ale napríklad tiež ukladanie tukov. A tak sa väčšina z nás snaží spať čo najlepšie. K tomu môže celkom prekvapivo prispieť aj oblečenie. Respektíve jeho absencia. Prečo by sme mali spať nahí?
Triky s perlivou vodouPublikováno 6.8.2018, 18:16
Dajme na chvíľu bokom perlivé malinovky a sladené nápoje, o tom, aký má ich konzumácia vplyv na naše zdravie sa môžeme denne dočítať nepreberné množstvo odstrašujúcich informácií. Ako je na tom ale obyčajná perlivá voda? Je jej pitie pre nás taktiež škodlivé? Ako vlastne bublinky pôsobia na naše telo? A vedeli ste, že má perlivá voda oveľa viac použití v domácnosti, než je len osvieženie a dodržiavanie pitného režimu?
Najlepšie proti komárom? Sviečky a vodkaPublikováno 13.7.2018, 20:25
Leto je v plnom prúde a my sme si už stihli povzdychnúť, že aj keď sme ho po zime túžobne očakávali, nie je na ňom všetko úplne skvelé. Medzi nepríjemné veci, ktoré nám leto prináša, sú bezpochyby komáre a iný otravný hmyz. Keď chceme krásne letné večery tráviť vonku, musíme sa zmieriť so všadeprítomným pachom repelentu a pri spaní s otvorenými oknami určite mnoho z nás používa odpudzovače hmyzu do zásuviek. Tí citlivejší z nás vedia, že to asi nebude najzdravšie. Ako teda na to?
Ako sa schladiť v horúčave? Pomôže mäta aj kokosPublikováno 5.7.2018, 7:48
Leto so sebou nutne nesie aj občasný povzdych, že je síce vonku pekne, ale zas tak pekne by byť nemuselo. Ak sa nepohybujeme v blízkosti klimatizácie a prípadne ešte k tomu horúčavy neznášame najlepšie, môžu byť letné teploty pre nás niekedy aj tak trochu za trest. Môžeme ale svoje telo málinko oklamať a donútiť ho, aby sme v horúčave lepšie fungovali. Chce to len málinko zmeniť stravu, pitný režim a napríklad aj oblečenie.
Na ktorom boku spať a prečo?Publikováno 19.6.2018, 9:55
Odpoveď, na ktorom boku spať, vám dáme hneď - na ľavom. Vďaka rozloženiu našich orgánov existuje veľký rozdiel v prínosoch alebo naopak hrozbách, ktoré prináša naša spánková poloha. Pretože, priznajme si, aj keby sme sa v noci párkrát zavrteli, predsa len je to poloha, v ktorej strávime niekoľko hodín. A celkom stojí za to vziať do úvahy, čo sa počas týchto hodín s telom deje.
Dvadsaťkrát vodku, prosím!Publikováno 8.6.2018, 10:45
Nie, vôbec neholdujeme nekontrolovanému požívaniu alkoholických nápojov. Naopak, máme pre vás dvadsať spôsobov ako využiť vodku inak, než ako prostriedok na odstránenie zábran. Vedeli ste napríklad, že vodka odstráni pachy, odpudzuje hmyz alebo pomôže proti bolestiam zubov? A to zďaleka nie je všetko, čo nám toto obľúbené pitie môže ponúknuť.
... ďalšie články v kategórii
Láska ako zmluvaPublikováno 13.8.2018, 18:53
Túžba po láske, partnerstve a živote prežitom vo dvojici sú človeku úplne prirodzené. Každý z nás partnera buď hľadá (alebo je minimálne otvorený možnosti jeho nájdenia) alebo ho má a vzťah si viac alebo menej váži, uvedomuje si, o koľko lepšie sa nám vo dvojici žije. Ale tiež skoro každý z nás zažil pocit, že to, čo máme doma, nie je tak úplne ono. Také to malé, tiché „nie“, ktoré sprevádza každú minútu nášho dňa a zabraňuje nám vychádzať partnerovi v ústrety, plánovať budúcnosť a byť pokojní a šťastní.
Čo hovoríme o sebe, keď hovoríme o inýchPublikováno 7.8.2018, 18:34
Naše podvedomie nemôže byť nikdy dostatočne preskúmané. Niekto ho považuje za to, čomu iní hovoria šiesty zmysel, niekto za skladisko informácií, ktoré vyhodnocujeme na inej ako vedomej báze. Nech je náš prístup k podvedomiu psychologicky pragmatický, mystický alebo vlastne nijaký, hrá veľkú úlohu v našom živote. Veľa vecí robíme, bez toho aby sme ich premysleli, ale veľa vecí na ostatných tiež vyhodnocujeme, bez toho aby sme si to uvedomovali. A to, ako naši priatelia, rodina, kolegovia a známi hovoria o ostatných ľuďoch, nám povie oveľa viac o nich samotných, než o tých, ktorých sa historky týkajú.
Skryté výhody častého sexuPublikováno 2.8.2018, 18:48
Ak považujeme sex za párovú aktivitu, ktorá je zábavná a k tomu ešte utužuje vzťah, možno by sme sa mali zamyslieť aj nad tým, čo prináša nie páru, ale nám konkrétne. Sex má totiž, okrem nesporných pozitívnych vplyvov na lásku a cit, vplyv na našu fyzickú i psychickú stránku. Stres, nachladnutie a zlá imunita môžu s dostatkom sexu zmiznúť... možno nie úplne, ale rozhodne znateľne!
Čo robí muž, keď naozaj milujePublikováno 28.7.2018, 13:44
To, že počujete slová lásky, ešte často neznamená, že im nutne musíte aj veriť. Pretože, ako sme sa už bohužiaľ mnohokrát presvedčili, slová často nič neznamenajú, za muža hovoria činy. A správanie všeobecne. A naviac ešte nemusí byť každý nutne natoľko výrečný, aby nás zahŕňal doslovnými opismi svojich citov k nám. Ako teda poznáme, že muž, ktorý je po našom boku, nás naozaj miluje?
Krásny život po štyridsiatkePublikováno 24.7.2018, 19:23
Štyridsiatka je záhadný vek. Ako pre mužov, tak pre ženy. A aj keď sa hovorí, že tridsať je nových dvadsať (a teda štyridsať by malo byť nových tridsať), zďaleka to tak všetci neberieme. Keď udrie štyridsiatka, veľa z nás začne prehodnocovať svoj vlastný život, začíname bilancovať a niekedy sa vydesíme, keď zistíme, že nie sme v živote tam, kde by sme byť chceli, alebo kde by sme podľa všetkých meradiel byť mali. Prečo by sme so štyridsiatkou nemali bojovať? Aký nám dopriava luxus? A čo je v našom živote po štyridsiatke (plus mínus) konečne dobre?
Maličkosti, podľa ktorých spoznáme toho pravéhoPublikováno 18.7.2018, 17:33
Väčšina z nás má za sebou vzťahy, ktoré neuspeli, ale aj vzťahy, ktoré trvajú a sú nadosmrti. Ako sme poznali, že ten, ktorého máme po boku, je ten pravý? Aké veci oddeľujú vzťahy odsúdené k zániku od tých, ktoré vydržia? Sú to maličkosti, ktoré nás nakoniec prinútia povedať osudové „áno“ a s partnerom zostať... pretože s nikým iným by sme nezostali radšej.
... ďalšie články v kategórii
Kedy je obava z alkoholu na miestePublikováno 15.8.2018, 18:37
Žijeme v zlej dobe. Samozrejme, nechceme sa rúhať, väčšina vecí na nej je dobrá, ale aj tak zažívame obrovskú mieru stresu, straty hodnôt, nespokojnosť vo vzťahoch a možnosti, ktoré sú síce nekonečné a neobmedzené, ale my ich nevieme naplniť. Nechceme maľovať čerta na stenu, ale mnoho z nás má s alkoholom, ako jedným z najdostupnejších únikov pred nemilou realitou, väčšie skúsenosti, než je zdravé. Kedy by sme si mali siahnuť do svedomia?
Čo znamenajú ranné bolesti hlavy?Publikováno 14.8.2018, 19:28
Zobudiť sa s rannou bolesťou hlavy je rana pod pás. Čo sa stalo? Čo sme mohli urobiť zle, keď sme ešte len vstali? Ranná bolesť hlavy môže mať niekoľko príčin, niektoré môžeme mať pod kontrolou, iné menej a niektoré bohužiaľ vôbec. A rovnako tak o nich niekedy vieme, ale niekedy nemáme tušenie. Čo všetko môže stáť za bolením hlavy hneď po prebudení?
Vaječné škrupiny nevyhadzujte, budú sa hodiťPublikováno 10.8.2018, 19:06
Vajíčka v hojnom množstve využíva snáď každá domácnosť. Je to univerzálna a veľmi zdravá potravina, o benefitoch obsahu bielkovín, tukov, minerálov a vitamínov máme povedomie tak nejako všetci. Čo ale málokto vie je, že vaječné škrupiny nám môžu byť tiež viac než na úžitok. Okrem toho, že nám môžu poslúžiť ako vynikajúci zdroj vápnika (áno, aj my ich môžeme jesť!), tak nám tiež dokážu odstrániť usadeniny z riadu, naostriť čepele alebo vybieliť bielizeň.
Nejasné znamenia zlej životnej cestyPublikováno 8.8.2018, 17:30
Skoro každý z nás sa v živote ocitol v situácii, keď sa vydal cestou, ktorá neviedla inam než ku slepému koncu. Zlé rozhodnutia, nešťastie, bezmocnosť, straty, ale aj nevedomosť, ľahkomyseľnosť alebo nerozvážnosť, to všetko a oveľa viac (vrátane ľudí v okolí) nás mohlo ovplyvniť na ceste za nešťastím. Verte, alebo nie, o tom, že sa pohybujeme po šikmej ploche, často dostávame informácie oveľa skôr, než si to my sami všimneme.
Keď je úzkosť príznakom, nie len problémomPublikováno 20.7.2018, 16:05
Depresia je smútok z minulosti, úzkosť strach z budúcnosti. Takto by sa asi dal rozdiel medzi týmito dvoma démonmi ľudskej mysle vysvetliť najjednoduchším spôsobom. Úzkosť čas od času cítime všetci. Tá chronická potom môže patriť do skupiny psychických ochorení, ktoré sa našťastie dajú do istej miery zvládnuť ako terapiou, tak medikamentmi. Čo ak je ale úzkosť príznakom fyzického ochorenia?
Hlávková kapusta - nečakaný zázrakPublikováno 10.7.2018, 17:35
Hlávková kapusta je jednou z najbežnejších odrôd hlúbovej zeleniny, kultúrna plodina známa tisícročia, dostupná, lacná, celosvetová. Bohužiaľ tiež dosť podceňovaná. Pretože len máloktorá potravina sa môže pochváliť takými účinkami, ako listy hlávkovej kapusty. Kapusta je extrémne zdravá na konzumáciu (zvlášť vďaka jednému druhu prípravy), ale vie pôsobiť aj zvonku - a ako!
... ďalšie články v kategórii
© 2004-2018 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt