. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN

Najnovšie
To najlepšie z tekvíc - semienkaPublikováno 16.10.2018, 14:00
Jeseň je tradične vrcholom tekvicovej sezóny. A zatiaľ čo väčšina z nás sa venuje zaváraniu, pečeniu a vareniu pokrmov z tekvíc, čoraz častejšie sa naša pozornosť obracia ku „zvyškom“, ktoré by sme za normálnych okolností spoločne s odkrojenými kúskami vyhodili. Reč je o tekvicových semienkach, superpotravine, ktorá by nemala chýbať v jedálničku nikoho z nás. Čo všetko semienka obsahujú, prečo si ich dopriať a ako z nich získať to najlepšie?
Liečivá moc cesnakuPublikováno 15.10.2018, 12:43
Cesnak patrí k slovenskej (a nielen slovenskej) kuchyni absolútne neodmysliteľne, nie je skoro ani možné, aby sme sa s ním nestretli. Ale zatiaľ čo mnoho z nás ho používa ako ingredienciu pri varení a slanom pečení, naša pozornosť by sa mala sústrediť aj na jeho liečivé účinky. Pretože ich je naozaj veľa a rozhodne by sme mu mali dať šancu - nevylieči len prechladnutie, ale slúži ako prevencia rakoviny, stará sa o náš krvný tlak a zažívanie. A ak nás odrádza cesnakový dych? Aj na to máme riešenie!
Ako na bolesť v krku?Publikováno 12.10.2018, 13:28
Nikto nie je rád chorý. Počasie je ale neúprosné, prechod z babieho leta do jesenných plieskaníc je takmer istou zárukou toho, že sa nám nejaké to prechladnutie len tak nevyhne. A aj keď sú nádcha, kašeľ a teplota najčastejšie prejavy, bolesť v krku je za nimi v tesnom závese. Málokto sa ženie s prechladnutím k lekárovi, ale predsa len - nejakú starostlivosť by sme si zaslúžili. Ako na bolesť v krku pekne podomácky?
Angínovník - hviezda domácej lekárnePublikováno 11.10.2018, 17:20
Všetci už vieme, že pri mnohých ochoreniach nemusíme hneď utekať do lekárne preto, aby sa nám dostalo účinnej pomoci. Veľa vecí zvládneme doma - len vedieť, ako na to. Jedným z nenahraditeľných pomocníkov pri liečbe kašľa, bolesti v krku, ale napríklad tiež reumatizmu alebo nadúvania. Objavte angínovník a nielen, že si vyzdobíte domov krásnou kvetinou, získate tiež veľkého spojenca pri boji s rôznymi zdravotnými neduhmi.
Ako využiť noc naplnoPublikováno 9.10.2018, 19:02
Spánok berieme ako regeneráciu tela i reštart a odpočinok mysle. Je to ale aj v priemere osem hodín, ktoré môžeme využiť aj inak. Respektíve môžeme doplniť nevyhnutný odpočinok o hĺbkovú starostlivosť o naše vlasy, pleť, pokožku, mihalnice a tak ďalej. Maličkosti, ktoré môžu mať na našu krásu veľký, veľký vplyv, a niektoré zázraky sa naozaj dejú cez noc!
Ako pomôcť priateľovi, keď je na dnePublikováno 8.10.2018, 12:11
Všetci to poznáme - v dobrom aj v zlom zďaleka neplatí len pre manželstvo, ale aj pre priateľov a kamarátov, ktorí nás v živote sprevádzajú (a často oveľa stabilnejšie než naši partneri). Priateľ v núdzi nám tak láme srdce s rovnakou mierou. A rovnako intenzívne tiež chceme pomôcť. S pomocou v časoch útrap je to ťažké, často nemôžeme reálne urobiť zdanlivo vôbec nič. Ale aj chápavé ucho a otvorená náruč hrajú svoju rolu.
To najlepšie z tekvíc - semienkaPublikováno 16.10.2018, 14:00
Jeseň je tradične vrcholom tekvicovej sezóny. A zatiaľ čo väčšina z nás sa venuje zaváraniu, pečeniu a vareniu pokrmov z tekvíc, čoraz častejšie sa naša pozornosť obracia ku „zvyškom“, ktoré by sme za normálnych okolností spoločne s odkrojenými kúskami vyhodili. Reč je o tekvicových semienkach, superpotravine, ktorá by nemala chýbať v jedálničku nikoho z nás. Čo všetko semienka obsahujú, prečo si ich dopriať a ako z nich získať to najlepšie?
Ktoré jedlá zaženú „chute“ zdravo?Publikováno 6.9.2018, 16:51
Niekedy sami sabotujeme svoju snahu žiť aj jesť zdravo nielen tým, že si doprajeme nejaký ten podvodík, ale tiež tým, že si neuvedomíme jeho následky. Existuje totiž rad potravín, ktoré priamo podporujú naše baženie po viac a viac nezdravých veciach. Sú to potraviny z vysoko procesovaných ingrediencií a s vysokým glykemickým indexom. Ako sú chipsy, džúsy, fast food, umelé sladidlá a biele pečivo. Nielen, že pre nás nie sú najzdravšie, ale následky týchto drobných pôžitkov sú väčšie, než by sme si pripustili. Keď teda „máme na niečo chuť“, čím je najlepšie ju zahnať?
Odšťavovať zemiaky? Áno!Publikováno 3.9.2018, 21:58
Málokto by dokázal len tak z hlavy vymyslieť využitie pre surové zemiaky. Veď sú pre človeka takmer nestráviteľné. To ale platí predovšetkým o ich pevných zložkách, o tom, že z nich môžeme získať šťavu relatívne nijakej chuti, zato ale veľkej ozdravnej moci, sa toľko nevie. A pritom nám vie detoxikovať telo, ozdraviť pečeň, obličky, pôsobí na žalúdok, je plná vitamínov a dokonca nám vie pomôcť schudnúť.
Ako mať zo zeleniny viacPublikováno 31.8.2018, 20:54
A nielen z nej. Každý sa snažíme so striedavým úspechom jesť a žiť aspoň plus mínus zdravo. Niekedy ale robíme v najlepšej možnej viere síce všetko správne, ale nie najlepšie. A je to tak aj s príjmom vitamínov. Nie všetky totiž potom, čo ich prijmeme, vieme aj dobre v tele spracovať, takže sa stáva, že nami proste len prejdú a nič poriadne v našom organizme, rozhodne žiadnu revolúciu, neurobia. Ako teda vyťažiť zo zdravého životného štýlu čo najviac?
Jedlá, kvôli ktorým sa nevyspímePublikováno 28.8.2018, 16:35
Problémy so spánkom môžu byť spôsobené kdečím. Od závažnej choroby po absolútne banálne záležitosti - ako je napríklad to, že si dáme na večer niečo dobré a zdanlivo nevinné. Aj malá pochúťka môže pekne zamávať s naším spacím režimom, hĺbkou a kvalitou spánku, ale i napríklad s časom, kedy sa prebúdzame. A nemáme na mysli len kávu!
Ovocie a zelenina, ktoré môžete skladovať mesiacePublikováno 27.8.2018, 17:20
Určite sa všetkým už stalo (a nie raz), že sme krásne a čerstvé ovocie alebo zeleninu po pár dňoch museli vyhodiť, pretože nám jednoducho zhnili, splesniveli alebo sa jednoducho dostali do takého stavu, v akom už sme ich konzumovať jednoducho nechceli. Vždy si vyčítame tie peniaze, ktoré vlastne do odpadkového koša vyhadzujeme len preto, že sme práve nemali chuť. Ale prečo si namiesto čerstvého špenátu, ktorý zvädne, ešte než prídeme z obchodu domov, nekúpime hlávku kapusty, ktorá vydrží v chladničke mesiace? Prečo namiesto hroznového vína a kivi, ktoré do pár dní zhnednú, nekúpime trebárs jablká? Tie totiž pri teplote ľahko nad nulou vydržia mesiace tiež!
... ďalšie články v kategórii
Ako využiť noc naplnoPublikováno 9.10.2018, 19:02
Spánok berieme ako regeneráciu tela i reštart a odpočinok mysle. Je to ale aj v priemere osem hodín, ktoré môžeme využiť aj inak. Respektíve môžeme doplniť nevyhnutný odpočinok o hĺbkovú starostlivosť o naše vlasy, pleť, pokožku, mihalnice a tak ďalej. Maličkosti, ktoré môžu mať na našu krásu veľký, veľký vplyv, a niektoré zázraky sa naozaj dejú cez noc!
Ako nestrácať svalovú hmotu...Publikováno 3.10.2018, 21:07
...keď starneme. Len sa pozrime pravde do očí, pribúdajúci vek neznamená len múdrosť a zrelosť, ale aj sem tam nejaký ten prejav na našom vonkajšom ja. Okrem vrások a celkovej strate pevnosti pleti, stretávame sa s fenoménom, ktorý často označujeme ako „povolenie“. Naše telo jednoducho povolí, stráca na pevnosti, hustote a kyprosti. Okrem kombinácie rôznych faktorov môže za toto povolenie tela väčšinou strata svalovej hmoty. Na jej udržiavanie (prípadne naberanie) je totiž čím ďalej tým ťažšie pracovať.
Najlepšie prísady do domácich masiek proti aknéPublikováno 25.9.2018, 21:25
Nie nadarmo sa hovorí „problematická pleť“. Akné spôsobuje ťažkostí viac než dosť, samozrejme najmä estetických, ale ona aj tá bolesť nie je práve zanedbateľná. A tak sa snažíme sa akné zbaviť alebo jeho prejavy aspoň minimalizovať. A vyrovnať sa s faktom, že nám klamali - ani v dospelosti nie je zaručené, že sa nám akné stratí.
Módne vychytávky tohtoročnej jesenePublikováno 19.9.2018, 21:09
Móda v dnešnej dobe nie je úplne jednoduchá. Musíme sa tak nejako zorientovať v tom, čo je úplne nové a trendy, čo je Vintre a vracia sa do módy a čo je jednoducho iba oldschool a mali by sme sa tomu oblúkom vyhnúť (hoci nám to môže pripadať ako dobrý nápad). Nadchádzajúca jesenná sezóna nie je výnimkou. Dobrá správa ale je, že jedno módne pravidlo zostáva univerzálne. Keď sa cítime dobre, je to to najlepšie, čo nám outfit môže poskytnúť.
Neodolateľné atribúty každej ženyPublikováno 17.9.2018, 15:36
Pri honbe za dokonalým telom, zdravým životným štýlom, kaderníkmi, manikúrami a cvičením ženy trošku pozabudli na to, že atraktivita podľa mužov môže byť niečo úplne iné, než atraktivita podľa módneho priemyslu. A niektoré atribúty, ktoré mužom na ženách pripadajú priamo neodolateľné, nám naopak môžu dokonca vadiť! Čo je v očiach mužov atraktívne? A nie sú to blond vlasy a veľké prsia!
Mladší vzhľad nie je len o kozmetikePublikováno 5.9.2018, 19:46
Všetci máme v okolí ženu alebo ženy, ktoré akoby zabudli starnúť. Často nad tým mávneme rukou a povieme si, ako je príroda nespravodlivá, ako je genetika zákerná a dovidenia. Lenže... tieto nestarnúce ženy majú väčšinou pár spoločných zvykov, ktoré nemajú nutne čo dočinenia s používanou kozmetikou. Aké to sú?
... ďalšie články v kategórii
Čoho sa boja malé deti?Publikováno 24.9.2018, 18:53
Detská predstavivosť je pre dospelého človeka veľmi ťažko pochopiteľná. Sami si ale možno pamätáme, že poskladaná bielizeň na stoličke často vyzerala ako príšera, že keď odišla mamička do kúpeľne, mali sme strach, že už sa nikdy nevráti, alebo že hromy a blesky sa zdali ako najnebezpečnejšia vec na svete. Stačila ale rodičovská náruč a všetko bolo v poriadku. Ako pomôcť deťom bojovať s ich strachmi? A aké strachy sú pre deti najbežnejšie?
Efektívne tipy pre efektívne matkyPublikováno 30.7.2018, 20:19
Tiež sa občas rozprávate s kamarátkou a čudujete sa, ako je možné, že všetko tak s prehľadom a úsmevom stíha, zvláda a ešte pri tom vyzerá šťastne (a asi aj je)? Máte niekedy previnilý pocit z toho, že nejde všetko tak, ako ste si naplánovali, že sa vaša organizácia nedarí a vy s jazykom na veste tak tak zvládnete to najnutnejšie? Alebo ste práve vy matky, ktoré sú pre všetky ostatné vzorom? Tak ako tak sa bude hodiť pár tipov, ako mať všetko podstatné krásne pod kontrolou.
Deti, voda, bezpečnosť a niekoľko tipovPublikováno 28.6.2018, 10:51
Obdobie dovoleniek je pre väčšinu z nás dobou slnka, opaľovania, cestovania a samozrejme vody. More, priehrady, jazerá, kúpaliská, bazény - to všetko je pre nás i naše deti zdrojom radosti, zábavy a v neposlednom rade tiež ochladenia v sparných dňoch. Keď ale máme so sebou pri vode dieťa, ktoré ešte tak úplne nie je s vodou kamarát, treba na neho dávať pozor, a to poriadne. Ako pristupovať k deťom a vode? Čo by sme robiť mali, nemali a aké nastaviť pravidlá?
Aby vysvedčenie nebolo nočná moraPublikováno 25.6.2018, 8:21
Každý rodič chce, aby jeho dieťa bolo lepšie ako on. Aby sa vyvarovalo chýb, ktoré sme robili, aby sa životom lepšie pretĺklo. S tým tak trochu súvisí aj to, že od svojich detí čakáme uspokojivé (a to môže znamenať pre každého niečo iné) študijné výsledky. A zrovna teraz je doba, keď ide trošku do tuhého. Známky sú uzavreté, deti vedia, aké budú, väčšinou to vedia aj rodičia. Čo keď ale známky nie sú také, aké by sme si ich predstavovali? A čo s neurózami, o ktorých ani nevieme?
Single rodič a jeho dieťaPublikováno 15.6.2018, 12:15
Nie vždy má dieťa oboch rodičov. Môže sa tak stať náhodou, ale aj cestou, na ktorej sa vyskytnú väčšie prekážky, než aké je manželstvo alebo partnerstvo schopné uniesť. Na situáciu, keď zostaneme na dieťa sami, nie je pripravený snáď nikto. A keď už nastane, je veľmi ťažké sa s ňou vyrovnať, či už máme času „na prípravu“, koľko len chceme. S čím všetkým sa musíme vyrovnať?
Nekonečná moc rodiča nad dieťaťomPublikováno 14.6.2018, 7:41
Každý otec a matka riešia, či svoje deti vychovávajú dobre, či môžu byť lepší, či nespôsobujú psychické ujmy... proste nad tým, ako zo svojho dieťaťa vychovať čo najlepšieho človeka. Ako sa nám nový život formuje pod rukami, máme radosti z jeho úspechov, zdieľame ich, robíme si starosti, keď veci nejdú najlepšie. A to bude trvať celý život. Pretože kým máme rodičov, tak sme deti. Či už je nám tridsať, štyridsať alebo päťdesiat. Alebo aj viac. A kým máme deti, tak sme rodičia.
... ďalšie články v kategórii
Ako na bolesť v krku?Publikováno 12.10.2018, 13:28
Nikto nie je rád chorý. Počasie je ale neúprosné, prechod z babieho leta do jesenných plieskaníc je takmer istou zárukou toho, že sa nám nejaké to prechladnutie len tak nevyhne. A aj keď sú nádcha, kašeľ a teplota najčastejšie prejavy, bolesť v krku je za nimi v tesnom závese. Málokto sa ženie s prechladnutím k lekárovi, ale predsa len - nejakú starostlivosť by sme si zaslúžili. Ako na bolesť v krku pekne podomácky?
Angínovník - hviezda domácej lekárnePublikováno 11.10.2018, 17:20
Všetci už vieme, že pri mnohých ochoreniach nemusíme hneď utekať do lekárne preto, aby sa nám dostalo účinnej pomoci. Veľa vecí zvládneme doma - len vedieť, ako na to. Jedným z nenahraditeľných pomocníkov pri liečbe kašľa, bolesti v krku, ale napríklad tiež reumatizmu alebo nadúvania. Objavte angínovník a nielen, že si vyzdobíte domov krásnou kvetinou, získate tiež veľkého spojenca pri boji s rôznymi zdravotnými neduhmi.
Proti chrápaniu netradičnePublikováno 1.10.2018, 19:27
Chrápanie je odvekým predmetom sporu medzi chrápajúcim a jeho spolunocľažníkmi - konflikt „nechaj ma“ a „ja za to nemôžem“ je žiaľ prítomný vo väčšine domácností. Keďže chrápanie málokto považuje za závažný problém, k doktorovi s ním prichádza minimum tých, ktorí ním trpia. Pritom sa na jeho odstránení dá pracovať. Či už schudnutím, alebo hrou na hudobný nástroj. A vôbec - aj inak a celkom netradične.
Na čo všetko je zubná pastaPublikováno 28.9.2018, 18:42
Na čistenie zubov, to je jasné, ale na čo všetko ešte? Zubná pasta má vďaka svojmu zloženiu ako chemickému, tak mechanickému, ďalšie použitia v domácnosti. A o niektorých spôsoboch využitia by nás asi nenapadlo ani premýšľať. Zubné pasty sú totiž okrem vody tvorené abrazívami, prostriedkami, ktoré mechanicky (avšak šetrne) odstraňujú z povrchu to, čo naň nepatrí. A to môžeme využiť!
Ako na opuchnuté nohy?Publikováno 27.9.2018, 19:41
Opuchnuté a boľavé nohy sú jednou z najnepríjemnejších vecí, ktorá nás môže cez deň stretnúť. Akoby už to, že sme mali náročný a únavný deň, nebolo dosť, ešte nám musí večer, kedy sme chceli len zaslúžene odpočívať, znepríjemniť pálivý, svrbivý a napätý pocit našich chodidiel. A keď si nemôžeme hneď ľahnúť do postele a podložiť si ich vankúšom, ako si uľaviť?
Čo s jedlom, keď sa nepodaríPublikováno 26.9.2018, 19:44
Čo robiť s presolenou omáčkou asi vieme, ale čo s pripálenou? A ako na zvädnutú alebo prevarenú zeleninu alebo okoralý chleba, navlhnuté chipsy? Je pravda, že plytvanie potravinami je v takzvane modernej spoločnosti veľmi bežný, ale o to viac nežiaduci jav. A tak by sme mali myslieť trošku ekonomicky, a čo sa nemusí vyhodiť ešte nejako zužitkovať. A je to o dosť jednoduchšie, než by sme si mysleli.
... ďalšie články v kategórii
Ako pomôcť priateľovi, keď je na dnePublikováno 8.10.2018, 12:11
Všetci to poznáme - v dobrom aj v zlom zďaleka neplatí len pre manželstvo, ale aj pre priateľov a kamarátov, ktorí nás v živote sprevádzajú (a často oveľa stabilnejšie než naši partneri). Priateľ v núdzi nám tak láme srdce s rovnakou mierou. A rovnako intenzívne tiež chceme pomôcť. S pomocou v časoch útrap je to ťažké, často nemôžeme reálne urobiť zdanlivo vôbec nič. Ale aj chápavé ucho a otvorená náruč hrajú svoju rolu.
Pre dobrú náladuPublikováno 2.10.2018, 11:30
Niektoré dni sú horšie než ostatné. Aj keď sa zdanlivo nedeje nič výnimočné, máme pocit, že sme na dne, všetci a všetko je proti nám, náš život je beznádejne prázdny, nešťastný a nenaplnený. Namiesto toho, aby nás taký pocit nabil energiou na zmenu, ťahá nás dole, chce sa nám nič nerobiť, spať a viniť ostatných ľudí, osud, šťastenu alebo vesmír za to, ako sa cítime. Ako sa dostať z neopodstatnene zlej nálady? Ako jej nepodľahnúť a začať sa zase usmievať?
Ako veľmi je naša atraktivita biologická?Publikováno 10.9.2018, 20:57
Nie je pekný, je ale vtipný a dobrý. Vieš, možno to nie je prvoplánová krásavica, ale ona mi jednoducho rozumie, je mi s ňou moc dobre. Rôznych „ospravedlnení“ na vzhľad partnerov ľudí v našom okolí sme už počuli určite mraky. Vzhľadom naopak moc často zlú osobnosť partnerov neospravedlňujeme. Alebo rozhodne nie tých dlhodobých. Ako to teda je? Vyberáme si partnera na základe vlastností, vzhľadu alebo niečoho úplne iného? Ako zápasí príroda s modernou spoločnosťou?
Ako spoznáme, že milujemePublikováno 7.9.2018, 17:03
Aj keď by sa mohlo zdať, že keď lásku cítime, tak ju poznáme, s pribúdajúcim vekom sa nám ale do zamilovanosti motá veľa ďalších faktorov. Čím viac si v rámci partnerstva rozširujeme obzory, tým viac počítame skóre realisticky a menej citovo. A potom zrazu stojíme pred vlastným vnútrom a pýtame sa sami seba, či dotyčného naozaj milujeme, alebo si proste len nemôžeme sťažovať, pretože napĺňa naše predstavy a spĺňa kritériá.
Chyby, ktoré robia zamilované ženyPublikováno 16.8.2018, 20:34
Niektoré z nás to tak jednoducho majú. Vyberáme si správnych mužov, ktorí by mohli byť potenciálnymi životnými partnermi, máme otvorené srdcia, nemáme problémy s dôverou a chceme byť zamilované, chceme život plný lásky, naplneného vzťahu a perspektívy. Nie je na tom nič zlé, odmeranosť, odstup a obozretnosť sú síce dnes tradičnejším prístupom k začiatku vzťahu, ale správnosť takéhoto postupu je na zamyslenie. No a tak sa stane, že niektoré veci jednoducho urýchlime.
Láska ako zmluvaPublikováno 13.8.2018, 18:53
Túžba po láske, partnerstve a živote prežitom vo dvojici sú človeku úplne prirodzené. Každý z nás partnera buď hľadá (alebo je minimálne otvorený možnosti jeho nájdenia) alebo ho má a vzťah si viac alebo menej váži, uvedomuje si, o koľko lepšie sa nám vo dvojici žije. Ale tiež skoro každý z nás zažil pocit, že to, čo máme doma, nie je tak úplne ono. Také to malé, tiché „nie“, ktoré sprevádza každú minútu nášho dňa a zabraňuje nám vychádzať partnerovi v ústrety, plánovať budúcnosť a byť pokojní a šťastní.
... ďalšie články v kategórii
Liečivá moc cesnakuPublikováno 15.10.2018, 12:43
Cesnak patrí k slovenskej (a nielen slovenskej) kuchyni absolútne neodmysliteľne, nie je skoro ani možné, aby sme sa s ním nestretli. Ale zatiaľ čo mnoho z nás ho používa ako ingredienciu pri varení a slanom pečení, naša pozornosť by sa mala sústrediť aj na jeho liečivé účinky. Pretože ich je naozaj veľa a rozhodne by sme mu mali dať šancu - nevylieči len prechladnutie, ale slúži ako prevencia rakoviny, stará sa o náš krvný tlak a zažívanie. A ak nás odrádza cesnakový dych? Aj na to máme riešenie!
Príčiny akné v dospelostiPublikováno 21.9.2018, 18:24
Bohužiaľ, aj keď sme v puberte počuli, že akné, ktorým trpíme, jednoducho vymizne, rok sa s rokom zišiel a rozhodne sa tak nestalo. Naučili sme sa ho maskovať, zistili sme, že keď preflámujeme víkend v alkoholovom opojení, zrejme to odskáčeme nejakým tým pupienkom, rovnako tak, ako keď sa budeme zle stravovať. A tak nám bolo tridsať, štyridsať a napríklad aj päťdesiat a pupienky sa stále sem tam objavia (a niekedy nás vlastne nikdy neopúšťajú). Čím je to spôsobené najčastejšie?
Ako ubližujeme svojim kĺbom, aj keď žijeme zdravoPublikováno 4.9.2018, 16:28
Hýbeme sa, zdravo a vyvážene jeme, chudneme, formujeme postavu, budujeme svaly. Proste robíme všetko správne. Ale zrazu nás začnú pobolievať kĺby, tú pichne v kolene, tu bolí chrbát, tu preskočí rameno. A zrazu nám diagnostikujú artritídu a v niektorých prípadoch sme tak akurát vhodnými kandidátmi na výmenu kĺbu. V čom je pes zakopaný? Ako vlastne svojim kĺbom škodíme, aj keď robíme všetko dobre?
Kedy je obava z alkoholu na miestePublikováno 15.8.2018, 18:37
Žijeme v zlej dobe. Samozrejme, nechceme sa rúhať, väčšina vecí na nej je dobrá, ale aj tak zažívame obrovskú mieru stresu, straty hodnôt, nespokojnosť vo vzťahoch a možnosti, ktoré sú síce nekonečné a neobmedzené, ale my ich nevieme naplniť. Nechceme maľovať čerta na stenu, ale mnoho z nás má s alkoholom, ako jedným z najdostupnejších únikov pred nemilou realitou, väčšie skúsenosti, než je zdravé. Kedy by sme si mali siahnuť do svedomia?
Čo znamenajú ranné bolesti hlavy?Publikováno 14.8.2018, 19:28
Zobudiť sa s rannou bolesťou hlavy je rana pod pás. Čo sa stalo? Čo sme mohli urobiť zle, keď sme ešte len vstali? Ranná bolesť hlavy môže mať niekoľko príčin, niektoré môžeme mať pod kontrolou, iné menej a niektoré bohužiaľ vôbec. A rovnako tak o nich niekedy vieme, ale niekedy nemáme tušenie. Čo všetko môže stáť za bolením hlavy hneď po prebudení?
Vaječné škrupiny nevyhadzujte, budú sa hodiťPublikováno 10.8.2018, 19:06
Vajíčka v hojnom množstve využíva snáď každá domácnosť. Je to univerzálna a veľmi zdravá potravina, o benefitoch obsahu bielkovín, tukov, minerálov a vitamínov máme povedomie tak nejako všetci. Čo ale málokto vie je, že vaječné škrupiny nám môžu byť tiež viac než na úžitok. Okrem toho, že nám môžu poslúžiť ako vynikajúci zdroj vápnika (áno, aj my ich môžeme jesť!), tak nám tiež dokážu odstrániť usadeniny z riadu, naostriť čepele alebo vybieliť bielizeň.
... ďalšie články v kategórii
© 2004-2018 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt