. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN

Najnovšie
Ako zariadiť, aby nás ľudia mali radiPublikováno 20.9.2017, 14:46
Možno je to až smutné, ale v medziľudskej komunikácii sa dajú odhaliť pravidlá (väčšinou pozorovaním prirodzene obľúbených jedincov), keď správanie podľa nich si môžeme osvojiť - a stať sa tak obľúbencom vo všetkých možných kolektívoch a naprieč celým ľudským spektrom. Ako je to možné? Komunikačná stratégia a reč tela. Niekto by mohol povedať, že ide o manipuláciu, ale občas sa stane, že účel svätí prostriedky. A nebojte sa, naučiť sa to dá, ale neúprimnosť odhalíme tiež bez mihnutia oka.
Zhrnutie: Ako chudnúť a neblázniťPublikováno 19.9.2017, 19:21
Človek si zvykne na všetko, aj na pravidelné cvičenie. Čo je na rozhodnutí zdravo sformovať svoju postavu najťažšie, to je prelomiť svoje stravovacie návyky a vymeniť ich za nové, zdravšie. Jedlo sa však v poslednej dobe stalo jednou z našich najväčších radostí, ale aj naším najväčším nepriateľom. Vzhľadom na prísady, ktoré sa do kadečoho pridávajú, nestačí naše chuťové bunky uspokojovať obyčajná chuť suroviny, rastie potreba cukru aj závislosť na látkach zvýrazňujúcich chuť.
Keď náš rodič býva sámPublikováno 15.9.2017, 18:49
Každý z nás má svojich rodičov. A ako život plynie, naše deti prestávajú potrebovať našu pozornosť, ale začínajú sa o ňu hlásiť naši rodičia. Veľa z nás má alebo možno niekedy bude mať jedného z rodičov, ktorý zostane „na staré kolená“ bývať sám. Je jasné, že sem tam budú potrebovať našu pomoc a našu spoločnosť, ale časom sa možno dopracujeme k situácii, že samostatné bývanie nebude pre našich rodičov alebo prarodičov bezpečné. Aké sú prvé známky, kedy by sme sa mali zamýšľať nad tým, ako to s našimi rodičmi bude ďalej?
Je meditácia aj pre nás?Publikováno 15.9.2017, 18:41
Tiež si predstavujete meditáciu ako vec príslušnú budhistickým mníchom a nie nám, ktorí žijeme v uponáhľanom svete a naozaj nemáme čas hodiny sedieť, dýchať a rezonovať? Vo svojej podstate máte pravdu, ale je to rovnaké, ako so všetkým - aj malá zmena sa počíta. Meditácia sú všetky techniky, ktoré nám prehlbujú sústredenie a umožňujú sústrediť sa len sami na seba. A na mnohé takéto techniky nám stačí len pár minút. Prečo je meditácia vlastne „len“ čas na seba? A ako sa jej môžeme venovať, bez toho aby sme si pripadali nepatrične?
Sušené mäso - superpotravina známa po stáročiaPublikováno 15.9.2017, 16:11
Ak nepatríte do skupiny vegetariánov alebo vegánov a radi si doprajete kus dobrého voňavého mäsa, dosť možno sa teraz vaše chuťové poháriky zachvejú blahom. Vieme totiž, ako si mäso dopriať často, lacno, chutne, a pozor, v súlade s najprísnejšími diétnymi pravidlami. Tým tajomstvom je mäso sušené. To totiž obsahuje len cca 4 g tuku v 100g a až 57% bielkovín toľko dôležitých na tvorbu svalovej hmoty. Jeho vyznávači patria nezriedka do radov športovcov, horalov a dobrodruhov, ktorí vedia, že aj malinký kúsok tejto dobroty obsahuje štedrú dávku energie, ale aj do radov gurmánov, ktorí si ho radi doprajú k dobrému vínu. Tak ako tak, kto ono „osudové stretnutie“ so sušeným mäsom zažil, vie, že chuť na neho už nikdy nezmizne.
Čo sa stane, keď nezvládneme konfrontáciuPublikováno 14.9.2017, 15:03
Komunikácia v dlhodobých vzťahoch je veľmi ošemetná záležitosť. Najhoršie a zároveň najpravdivejšie je, že všetky pravidlá sa nastavujú na začiatku. Neskôr meniť zabehané vzorce síce nie je nemožné, ale je to frustrujúce, náročné a často to bývajú práve zmeny zo zlého nastavenia komunikácie, ktoré naštartujú koniec vzťahu. Čo všetko je potrebné vziať do úvahy? Prečo často viac zohľadňujeme predpokladané partnerove pocity a podceňujeme tie vlastné? A prečo s tým čo najrýchlejšie prestať?
Sušené mäso - superpotravina známa po stáročiaPublikováno 15.9.2017, 16:11
Ak nepatríte do skupiny vegetariánov alebo vegánov a radi si doprajete kus dobrého voňavého mäsa, dosť možno sa teraz vaše chuťové poháriky zachvejú blahom. Vieme totiž, ako si mäso dopriať často, lacno, chutne, a pozor, v súlade s najprísnejšími diétnymi pravidlami. Tým tajomstvom je mäso sušené. To totiž obsahuje len cca 4 g tuku v 100g a až 57% bielkovín toľko dôležitých na tvorbu svalovej hmoty. Jeho vyznávači patria nezriedka do radov športovcov, horalov a dobrodruhov, ktorí vedia, že aj malinký kúsok tejto dobroty obsahuje štedrú dávku energie, ale aj do radov gurmánov, ktorí si ho radi doprajú k dobrému vínu. Tak ako tak, kto ono „osudové stretnutie“ so sušeným mäsom zažil, vie, že chuť na neho už nikdy nezmizne.
Ovsená kaša dva týždne na raňajkyPublikováno 13.9.2017, 7:45
Alebo Čo sa stane, keď sa prinútime to vydržať aspoň dva týždne? Mnohí z nás ovsené vločky skôr nikdy veľmi nemuseli. Predsa len, ovsená kaša vie nebyť pochúťka. Niekomu nemusí vyhovovať konzistencia, inému chuť, ale s oboma sa dá pracovať. A je to viac než vhodné, pretože čím viac článkov si prečítate, čím viac rozhovorov vypočujete a čím viac bloggerov a poradcov sledujete, tým je jasnejšie, že bez vlákniny sa zdravé stravovanie jednoducho nezaobíde. A ovsená kaša je jedným z najlepších zdrojov vlákniny aj pre tých, čo inak zdravému stravovaniu toľko nehodujú.
Dobre naložené chutePublikováno 5.9.2017, 16:59
Pochúťky z krčmičiek, príjemní spoločníci k pivu, drobné hriechy na malý hlad, ale aj záruka uspokojenia chuti na niečo dobré - to sú atribúty spoločné nakladaným pochutinám, ktoré všetci dobre poznáme, často aj v desiatkach rôznych podobách. Ako si doma pripraviť nakladaný hermelín, utopencov alebo napríklad domáci bylinkový olej?
8 smoothie receptov na očistu telaPublikováno 17.8.2017, 21:48
Hoci je detoxikácia teraz veľmi preberanou témou a jej vhodnosť hania aj obhajujú rôzne celebrity aj odborníci, pravdou zostáva, že rôzne látky pôsobia v tele rôznym spôsobom a môžu nám pomôcť na prečistenie celého zažívacieho traktu. Takmer všetka imunita tela a schopnosť vstrebávať vitamíny a minerály je uložená v našich črevách. Preto je potrebné podporovať, aby boli krásne funkčné, plné užitočnej mikroflóry a hlavne - zbavené všetkých prichytených zvyškov.
Taká domáca slivkaPublikováno 5.8.2017, 12:46
V sadoch ale aj v obchodoch môžeme v posledných týždňoch vidieť slivky, niektorí z nás ich dokonca vidia dozrievať na stromoch na svojej záhradke. Toto ovocie z rodu sliviek má veľa zaujímavých príbuzných, účinkov na naše zdravie i využitie. U nás je známa od pradávna, vo svete ešte dlhšie. Berieme ich ako samozrejmosť koncom leta, poznáme niektoré efekty ich konzumácie a vieme, že im vďačíme za lekvár a slivovicu. Slivky toho ale v sebe ukrývajú oveľa viac.
Aj zdravých vecí môže byť mocPublikováno 3.8.2017, 11:19
Všetci vieme, že keď zjeme dve tabuľky čokolády, naše telo nám nepoďakuje. Ale existujú aj potraviny, ktoré všeobecne pokladáme za zdravé, a tak sa ich nezdráhame jesť vlastne neobmedzené množstvo. Čo sa mám však môže vrátiť ako bumerang. Pretože nie všetko, čo je zdravé, je zdravé v akomkoľvek množstve. Zvlášť, ak máme nábeh na niektoré zdravotné deficity. Na čo by sme si mali dať pozor? Ako nám môžu ublížiť paradajky alebo tuniak v plechovke?
... ďalšie články v kategórii
Týždenná kúra pre žiarivé vlasyPublikováno 8.9.2017, 22:43
Svoje vlasy vystavujeme negatívnym vplyvom okolia každý deň, často aj každú noc. Na kvalitu našich vlasov má vplyv to, aký používame šampón, aký kondicionér, z akého materiálu sú naše obliečky, ako často ich meníme, či sme v strese, ako sme na tom s výživou, či nám nechýbajú nejaké vitamíny alebo minerály, aké používame prípravky na styling a úpravu, ako často a akým spôsobom si hlavu umývame a sušíme, aký máme typ pleti... stop. Predsa nejde mať to všetko pod kontrolou. A pritom by sme chceli zdravé, krásne a pevné vlasy všetci. Ako na to?
Desať lekcií krásy dospelej ženyPublikováno 26.8.2017, 10:58
V živote každej ženy dôjde k momentu, kedy sa zrazu vydesí, čo sa stalo s jej zrkadlom. Možno je to chvíľa, kedy si prvýkrát všimne drobné vrásky okolo očí, možno zistí, že jej vlasy majú viac rozštiepených končekov než tých nerozštiepených, možno zrazu vidí viac nedokonalostí, než včera. Toto precitnutie čaká každú z nás, chvíľu, keď si uvedomíme, že nebudeme mladé nastálo. A tak je treba vziať svoju krásu pevne do rúk. Nad čím už by žiadna dospelá žena nemala mávnuť rukou?
Účesy, ktoré pridávajú rokyPublikováno 14.8.2017, 15:53
Nie sú to len naša pleť a postava, ktoré prezrádzajú skutočný vek. Ženy si často samy na seba kladú pasce, do ktorých v dobrej viere padajú a vyzerajú staršie, než by sa im páčilo. Vedľa oblečenia a make-upu veľkú úlohu hrajú naše vlasy. A nemusí to byť ich farba, to, či nášmu výzoru prospieva, závisí na tom, či nám pristane, ale v účesoch a úprave vlasov môžeme pekne šliapnuť vedľa. Keď už pätnásť rokov slávime dvadsaťpäťku, čomu by sme sa mali vyhnúť?
Čím zabíjame svoju krásuPublikováno 12.8.2017, 10:41
Všetci vieme, že krása zďaleka nespočíva len v našom výzore, ale oveľa viac v tom, akým sme človekom (a skutočná krása je predovšetkým v očiach toho, kto sa pozerá). Aby sme boli pre ostatných príťažliví nie len v telesnom slova zmysle, sme vychovávaní tak, aby sme boli dobrí, láskaví, starostliví, schopní a tak ďalej. Počas života si ale môžeme vypestovať a osvojiť správanie, ktoré našu atraktivitu doslova zabíja. Môžeme vyhovovať akokoľvek fyzickým štandardom a požiadavkám, ale čo keď nám to sem tam kazí osobnosť...?
Tvár a osem miest, kde nás zradíPublikováno 8.8.2017, 14:49
... keď príde na vek. S pribúdajúcimi rokmi sa môžeme vyrovnávať nonšalantne a s gráciou, nikdy by nikomu ale nevadilo sa trebárs o pár rokov vrátiť späť . Alebo aspoň tak vyzerať. Čo je znamením veku v tvári? Mohli by sme povedať, že pribúdajúce vrásky, ale nie je to tak úplne pravda. Poďme sa pozrieť na miesta, ktoré môžu za to, že „vyzeráme starší“. A keď už poznáme nepriateľa, budeme tiež vedieť ako s ním bojovať!
6 omylov pri vysúšaní vlasov a jeden bonusPublikováno 27.7.2017, 19:58
Keď si hlavu umyjeme, málokedy ju nechávame len tak na vzduchu preschnúť (aj keď by to bolo to najzdravšie, čo by sme pre svoje vlasy mohli urobiť). Nemáme čas čakať niekoľko hodín, než sa naše vlasy usušia a my budeme môcť vyraziť von. A k tomu všetkému... ak si vlasy už nejakú dobu farbíme alebo ich máme od prírody nie práve najzdravšie, po prirodzenom uschnutí nevyzerajú úplne najviac k svetu. A tak siahame po féne, aj niekoľkokrát týždenne, možno dokonca denne. A v čom robíme chyby, čím si vlasy ničíme?
... ďalšie články v kategórii
Keď náš rodič býva sámPublikováno 15.9.2017, 18:49
Každý z nás má svojich rodičov. A ako život plynie, naše deti prestávajú potrebovať našu pozornosť, ale začínajú sa o ňu hlásiť naši rodičia. Veľa z nás má alebo možno niekedy bude mať jedného z rodičov, ktorý zostane „na staré kolená“ bývať sám. Je jasné, že sem tam budú potrebovať našu pomoc a našu spoločnosť, ale časom sa možno dopracujeme k situácii, že samostatné bývanie nebude pre našich rodičov alebo prarodičov bezpečné. Aké sú prvé známky, kedy by sme sa mali zamýšľať nad tým, ako to s našimi rodičmi bude ďalej?
Je meditácia aj pre nás?Publikováno 15.9.2017, 18:41
Tiež si predstavujete meditáciu ako vec príslušnú budhistickým mníchom a nie nám, ktorí žijeme v uponáhľanom svete a naozaj nemáme čas hodiny sedieť, dýchať a rezonovať? Vo svojej podstate máte pravdu, ale je to rovnaké, ako so všetkým - aj malá zmena sa počíta. Meditácia sú všetky techniky, ktoré nám prehlbujú sústredenie a umožňujú sústrediť sa len sami na seba. A na mnohé takéto techniky nám stačí len pár minút. Prečo je meditácia vlastne „len“ čas na seba? A ako sa jej môžeme venovať, bez toho aby sme si pripadali nepatrične?
Čo sa stane, keď nezvládneme konfrontáciuPublikováno 14.9.2017, 15:03
Komunikácia v dlhodobých vzťahoch je veľmi ošemetná záležitosť. Najhoršie a zároveň najpravdivejšie je, že všetky pravidlá sa nastavujú na začiatku. Neskôr meniť zabehané vzorce síce nie je nemožné, ale je to frustrujúce, náročné a často to bývajú práve zmeny zo zlého nastavenia komunikácie, ktoré naštartujú koniec vzťahu. Čo všetko je potrebné vziať do úvahy? Prečo často viac zohľadňujeme predpokladané partnerove pocity a podceňujeme tie vlastné? A prečo s tým čo najrýchlejšie prestať?
Ako sa neutopiť v množstve priateľovPublikováno 3.9.2017, 11:03
Nezáleží na tom, ako definujeme priateľstvo. Môže ísť o epizódne vzťahy, o priateľstvo na pracovisku (ktoré prekvapivo rýchlo vymizne, keď jeden z nás z práce odíde), kamarátov z rôznych typov škôl, známi známych a tak ďalej. V našich životoch sa objavuje veľké množstvo ľudí, väčšina z nich prichádza a odchádza, niektorí z nich zostávajú. Ale čo sa deje v obdobiach, keď je okolo nás preľudneno? Mohlo by sa to zdať ako dobrá vec, ale je to veľký nápor na psychiku.
Prečo nám deti klamú?Publikováno 1.9.2017, 14:48
„Otecko občas nosí tvoji podprsenku.“ To mi povedala moja štvorročná dcéra, keď bola so mnou v izbe, zatiaľ čo som sa prezliekala. „Vážne? A kedy prosím ťa?“ „Keď spíš. V nedeľu ráno si ju obliekol cez tričko a potom šiel skákať na záhradu na trampolínu.“ Nevedela som, či sa mám smiať, či to môže byť pravda a prečo sa dcérka celá tak krúti a nie a nie sa mi pozrieť do očí. Popoludní som sa na to manžela pýtala, ten vyjavene pozeral a potom sme sa tomu spoločne dlho smiali. Lenže... nemôže sa za takým výmyslom skrývať niečo viac?
Otcove výhody vo výchovePublikováno 25.8.2017, 14:49
Doba sa mení. Mamičky síce stále pripadajú všetkým ako z rodičov tie dôležitejšie, ale oteckovia sa čím ďalej tým viac hlásia o slovo (a teraz rozhodne neberieme do úvahy biologickú funkciu, tá zostáva nenahraditeľná úplne rovnako). Otcovia sa čím ďalej tým viac zapájajú do výchovy a, aj keď sa nám to zdá normálne, zďaleka nie vždy to tak bolo. A tak naše dnešné deti čerpajú pomerne zásadné výhody, ktoré do výchovy vnáša mužský element.
... ďalšie články v kategórii
Zhrnutie: Ako chudnúť a neblázniťPublikováno 19.9.2017, 19:21
Človek si zvykne na všetko, aj na pravidelné cvičenie. Čo je na rozhodnutí zdravo sformovať svoju postavu najťažšie, to je prelomiť svoje stravovacie návyky a vymeniť ich za nové, zdravšie. Jedlo sa však v poslednej dobe stalo jednou z našich najväčších radostí, ale aj naším najväčším nepriateľom. Vzhľadom na prísady, ktoré sa do kadečoho pridávajú, nestačí naše chuťové bunky uspokojovať obyčajná chuť suroviny, rastie potreba cukru aj závislosť na látkach zvýrazňujúcich chuť.
Nevyhadzujte cibuľové šupky! Budú sa hodiťPublikováno 8.9.2017, 15:46
Cibuľa je v slovenskej kuchyni rozhodne jednou z najpoužívanejších ingrediencií vôbec - ak varíte denne, pravdepodobne s ňou tiež denne prichádzate do styku. Kým o lúpaní a krájaní môžete nájsť veľa článkov s radami, ako na to, o tom, že šupky z cibule by ste rozhodne vyhadzovať nemali, sa dočítate málokde. A tak väčšinou končia v koši. Pritom je to veľká škoda - cibuľové šupky sú totiž zabudnutým elixírom zdravia, ktorý pomôže od vlasov po zažívací trakt. Ako a prečo?
Čo dohromady zmôžu cesnak, jablkový ocot a med?Publikováno 4.9.2017, 14:26
Nájdeme nepreberné množstvo receptov na rôzne elixíry, tinktúry, lektvary, kvapky alebo odvary. Rôzne ingrediencie a postupy ale často narážajú na jeden nešvár - môžu sa navzájom nepriaznivo ovplyvňovať. Kombinácia jablčného octu, cesnaku a medu naopak tvorí trio, kde vlastnosti jednotlivých zložiek sa navzájom podporujú, dopĺňajú a výsledný efekt je synergický. Ako si pripraviť zmes báječnú pre imunitu? Ako sa vyvarovať cesnakového dychu? A kedy by sme takúto zmes užívať rozhodne nemali?
Prečo sa zrána cítime mizernePublikováno 30.8.2017, 19:58
Perfektné, darí sa nám spať odporúčaných 8 hodín denne? Tak prečo to ale nefunguje? Čo môže za stavy, kedy sa aj po teoreticky výdatnom spánku ráno prebudíme a cítime sa, ako by nás niekto prešiel parným valcom? Hlava nesústredená, spať sa nám chce a nie a nie sa prebudiť ani po druhej káve... Príčin, prečo dlhý spánok neznamená kvalitný spánok, môže byť veľa. My pre vás máme šesť najčastejších. A niektoré vás možno prekvapia.
Cvičenie nie a nie zafungovať? Možno vieme prečo.Publikováno 24.8.2017, 16:42
Mnoho z nás prepadlo dvom trendom poslednej doby. Oba sú síce nie práve úplne pochopiteľné, ale jednoducho sme ich ako ženy prijali. Tým prvým je návrat k hustému a výraznému obočiu, tým druhým je čo najguľatejší, pevný a pokojne aj trošku väčší zadoček. Zatiaľ čo na obočie si môžeme kúpiť ceruzku, tiene alebo gél a nejako ho proste nafingovať, so zadočkom neurobíme nič iné, než že budeme cvičiť. Ale... čo keď cvičíme, cvičíme a on sa nie a nie zdvihnúť, zaguľatiť a vyhladiť?
Ranné rituály, ktoré by bolo lepšie vynechaťPublikováno 22.8.2017, 15:27
Ak patríte k väčšinovej populácii, znamená to okrem iného aj to, že nemáte ráno pred odchodom z domu do práce/školy/za inými povinnosťami zrovna priehrštie času nazvyš. Ale aj to „málo“, čo ráno stihneme, má potenciál nás ovplyvniť na celý nasledujúci deň. A to ako v dobrom, tak (bohužiaľ vo väčšine prípadov) v tom nie práve najlepšom. Na akých ranných zvykoch by sme mali popracovať?
... ďalšie články v kategórii
Ako zariadiť, aby nás ľudia mali radiPublikováno 20.9.2017, 14:46
Možno je to až smutné, ale v medziľudskej komunikácii sa dajú odhaliť pravidlá (väčšinou pozorovaním prirodzene obľúbených jedincov), keď správanie podľa nich si môžeme osvojiť - a stať sa tak obľúbencom vo všetkých možných kolektívoch a naprieč celým ľudským spektrom. Ako je to možné? Komunikačná stratégia a reč tela. Niekto by mohol povedať, že ide o manipuláciu, ale občas sa stane, že účel svätí prostriedky. A nebojte sa, naučiť sa to dá, ale neúprimnosť odhalíme tiež bez mihnutia oka.
Romantický realizmus alebo Nové nadšenie zo vzťahuPublikováno 11.9.2017, 13:06
Nie nadarmo sa hovorí, že na začiatku vzťahu musí preskočiť iskra. Oheň totiž celkovo symbolizuje priebeh vzťahu, z iskry vznikne plameň, z plameňa oheň, a keď nebudeme prikladať, zostanú nám najskôr žeravé a potom už len neužitočné a chladné uhlíky a popol. Časom každý z nás príde na to, že len tak samo od seba to nepôjde a keď začne oheň uhasínať, je nutné jednoducho prihadzovať polienka. Ako udržiavať vzťah aj po rokoch plný, vášnivý a spokojne plápolajúci?
Prečo nevieme prijímať komplimenty?Publikováno 8.9.2017, 22:35
Len si to predstavte. Každá žena je od prírody plná pochybností o sebe samej (a ktorá nie je, tej gratulujeme!), a tak od okolia očakáva skôr kritiku ako pochvalu. Je to ale aj vina okolia, ktoré tu kritiku poskytuje častejšie ako pochvaly. A keď nás zo začarovaného kruhu niečo vyruší, zrazu nevieme, ako na to reagovať. A pritom zle prijatý kompliment robí hneď dvojakú škodu - nám by mal urobiť radosť a jeho poskytovateľovi tiež, namiesto toho jeho snahu, dobrú vôľu a spontánnosť radšej zadusíme v zárodku
Tri drobnosti k dlhodobým vzťahomPublikováno 29.8.2017, 9:07
Väčšina z nás žije v nejakom viac či menej šťastnom dlhodobom zväzku. Možno sa ale denne stretávame so starosťami, ktoré nám prináša, možno nie sme tak úplne spokojní so stavom vecí takým, aký je. Možno dokonca premýšľame o tom, že by sme vo svojom živote urobili rázny krok a veľké zmeny. Tieto myšlienky nás môžu prenasledovať každý deň, znepríjemňovať nám život a (keď si ich necháme v hlave uležať) tiež nás môžu doviesť k rozhodnutiam, ktoré nie sú úplne opodstatnené. g
Mýty, ktoré môžu ničiť vzťahyPublikováno 17.8.2017, 22:06
O dlhodobých vzťahoch panujú stovky mýtov a koluje ešte viac neprávd. Na prvý pohľad znejú logicky, takže im veľa z nás verí. Ale keď ich podrobíme kritickému skúmaniu, zistíme, že jednoducho pravda nutne musí byť niekde inde. Prečo sú takéto mýty nebezpečné? Pretože nastavujú nereálne očakávania od vzťahu a pokrivujú nám perspektívu, akou náš vzťah hodnotíme. Už len predstava, že dobrý vzťah „by mal“ byť taký alebo onaký, môže zasiať semienko frustrácie. Aké mýty sú tie najnebezpečnejšie?
Láska, manželstvo a šesť tipov, aby oboje vydržalo ideálne navekyPublikováno 16.8.2017, 15:40
Kým láska vraj hory prenáša a podľa nenapraviteľných romantikov „sa proste stane“, skúsenosti hovoria trošku inak. Akonáhle sú osobnosti a párové zvyky príliš nekompatibilné, aj tá najkrajšia zamilovanosť podľahne skaze. Ako si zaistiť, aby láska a manželstvo vydržali čo najdlhšie? Ideálne je sa problémom vyvarovávať, než potom riešiť ich následky. A to môžeme už pri voľbe partnera, ale aj v priebehu trvania vzťahu. Ako na to?
... ďalšie články v kategórii
7 znamení, že prijímame moc cukruPublikováno 7.9.2017, 16:14
Cukor patrí k základným živinám, bez neho sa telo tak úplne nezaobíde. A je prakticky vo všetkom, pretože má nepreberné množstvo foriem. A keďže porekadlo „všetkého veľa škodí“ platí všeobecne, cukor nie je výnimkou. Ba naopak, nadmiera cukru naozaj škodí. A má veľa symptómov, ktoré je dobré poznať a uvedomiť si, než bude neskoro a vypestujeme si trvalé poškodenie orgánov, metabolizmu alebo zapríčiníme cukrovku. Takže - podľa čoho spoznať, že to s cukrom preháňame?
Čo sa o nás zubár dozvie hneď, keď otvoríme pusuPublikováno 6.9.2017, 10:52
Ústa sú okno s výhľadom do celého tela. A zubári rozhodne spoznajú nielen to, kde máme kaz a či máme zubný kameň alebo plak, ale aj veľa vecí, o ktorých si myslíme, že ich pred nimi utajíme. Niekedy je to ale moc dobre - zubári často ako prví odhalia rakovinu, chudokrvnosť alebo cukrovku, takže aj preto sa oplatia pravidelné návštevy. Lenže oni zďaleka neodhalia len chorobu. Čo ešte o nás náš zubár vie?
15 nenápadných volaní o pomocPublikováno 2.9.2017, 10:55
O tom, že dnešná populácia viac než ktorákoľvek iná trpí psychickými problémami, už vieme (a možno to dokonca vieme lepšie, než by sme chceli). K najčastejším z nich patria úzkosti a depresie, ktoré na nejakej úrovni zažíva až každý piaty človek. Zďaleka ale nemusíme nechať svoj psychický stav dôjsť tak ďaleko, ako si predstavujeme, keď sa povie depresia. Naše telo, hlava i srdce totiž volajú o pomoc oveľa skôr, než by sme si mysleli. To len my ich často nepočujeme.
Neustále popraskané pery?Publikováno 31.8.2017, 0:30
Príležitostne sa s týmto nepríjemným stavom stretávame asi všetci. Čo ale znamená, keď sú suché, popraskané vlastne už bežný stav? Ak sa nepohnete na krok bez toho, aby ste so sebou nemali balzam, pery vás bolia, máte tendencie sa do nich hrýzť, sem tam do krvi prasknú a, priznajme si, nevyzerajú práve najatraktívnejšie, možno by sme mali zapátrať nad príčinou. Prečo vlastne máme chronicky suché pery?
Keď je zlý dych aj zlé znameniePublikováno 7.8.2017, 17:10
Každý asi máme prepracovaný systém na to, aby bol náš dych okoliu ľúbezný. Čistíme si zuby, často aj jazyk, používame medzizubné kefky alebo nite, sem tam si vypláchneme pusu ústnou vodou, na prvom rande si nedávame cesnačku a po rannej káve si na cestu do práce vezmeme žuvačku. Lenže... čo keď toto všetko robíme, a z našich úst necítiť zrovna vôňu fialiek (teda mentolu)? Zlý dych totiž nemusí byť len následok, ale tiež symptóm. Čoho?
Ako sa depresia prejaví na našom telePublikováno 28.7.2017, 16:48
Všetci asi poznáme varovné signály, ktorými naše telo hlási, že s hlavou a emóciami nie je niečo v poriadku. Symptómy ako podráždenosť, únava a smútok sú vlastne už notoricky známe a s depresiou neomylne spájané. Depresia sa ale na tele vie prejaviť spôsobmi, ktoré by sme nečakali. Ak dlho vy alebo vaši blízki váhate, neviete, či je stav už natoľko „vážny“, aby ste vyhľadali odbornú pomoc, nasledujúce symptómy môžu misku váh tiež prevážiť. ...aj keď najlepšie by bolo, keby neznamenali vôbec nič.
... ďalšie články v kategórii
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku