. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN

Najnovšie
11 znamení, že sme skutočne v nezdravom vzťahuPublikováno 25.4.2018, 8:48
Nikto z nás si už asi nemyslí, že trávime roky svojho života vo vzťahoch len za účelom reprodukcie. Či už je zámer prírody akýkoľvek, vo všeobecnosti by malo platiť, že človeku sa proste vo vzťahu lepšie žije. Ale čo keď je práve vzťah zdrojom nepohody a vlastne možno aj nešťastia? Často o tom ani nevieme. Pretože zvyk je železná košeľa a známe zlo je lepšie než to neznáme. A ako to naše známe zlo často vyzerá? A podľa čoho spoznáme, že by sme sa možno mali prebudiť?
Ako si držať pavúky od tela (a od bytu)Publikováno 24.4.2018, 8:20
Mať v domácnosti sem tam nejakého pavúka je vlastne prospešné. Teoreticky nás zbavujú iného hmyzu, s ktorým by sme ale často radšej bojovali, než s týmito osminohými potvorami. Pavúky v našich končinách človeku nijako neškodia, jedovaté ani nijak extrémne agresívne druhy sa u nás našťastie nevyskytujú, ale z prirodzených dôvodov, daných vývojom, sa ľudia pavúkov proste a jednoducho štítia. Ako im prírodnou cestou naznačiť, že u nás doma nie sú vítané?
Nenápadná starostlivosť o rodičovPublikováno 23.4.2018, 7:41
V každej rodine je niečo, čo ju robí výnimočnou. V dobrom, často aj v tom zlom slova zmysle. Keď necháme bokom všetky tie rozvrátené prípady a smutné rodinné príbehy, skôr alebo neskôr sa dostaneme do veku, kedy sa budeme chcieť našim rodičom tak trošku odmeniť za to, že sa o nás starali. Ako to môžeme urobiť, bez toho aby sme sa ich dotkli nadmierou starostlivosti, ktorú „ešte nepotrebujú“?
Buďte sebavedomí a myslite to vážnePublikováno 19.4.2018, 22:43
Ak sme medzi ľuďmi neistí, ostatní to spoznajú a pri len trošku menej šťastnej povahe toho budú zneužívať. To, ako sami seba hodnotíme je v značnej miere ovplyvnené našim okolím a tým, ako sa k nám kľúčoví ľudia chovali v kľúčových chvíľach a obdobiach nášho života. Ale neskôr, keď už sa vymaníme zo závislosti na okolí, máme aj svoje vlastné sebavedomie v rukách. Našťastie je sebaobraz niečo, čo môžeme podporovať sami.
9 krokov k staromódne modernej atraktivitePublikováno 19.4.2018, 10:50
Keď sa budete baviť so svojimi rodičmi, bude staršia generácia hundrať na to, ako je tá súčasná nepochopiteľne skazená, spohodlnelá a ako ju nechápu. Keď sa pobavíte so starými rodičmi, budú to isté hovoriť o svojich potomkoch (a vnúčatách ani nehovoriac). Pravdou je, že každá generácia má svoje špecifiká, svoj vlastný kontext a históriu, na ktorú nadväzuje. Dnes je ale viac ako kedykoľvek predtým poznať, že vlastne nevieme, akí máme byť - pretože môžeme byť, akí chceme.
Ako naplánovať dovolenku snov?Publikováno 18.4.2018, 8:36
Všimli ste si, že obdobia dovoleniek (a Vianoc), ktoré by mali byť tie najpohodovejšie, sú skoro vždy v znamení stresu, hádok, nezhôd a nesplnených očakávaní? Od pomoci v domácnosti, balenia alebo otázku financií. Nenechajte sa dovolenkou otráviť, skúste plánovať a predchádzať veciam, ktoré by vám aj celej vašej rodine mohli vytúžené chvíle odpočinku prekaziť.
Nepremeškajte špargľovú sezónuPublikováno 17.4.2018, 6:29
Koniec apríla a prvá polovica mája je vrcholom špargľovej sezóny. Táto zelenina si pomaly hľadá cestu do našich domácností a je jednou z potravín, ktorá sa odporúča konzumovať predovšetkým v sezóne - síce býva v niektorých hypermarketoch dostať po celý rok, jej kvalita však nemusí byť valná. Oficiálne koniec špargľovej sezóny je tradične na svätého Jána, teda 24. júna.
Jar prišla a s ňou aj valeriánka (poľníček)Publikováno 11.4.2018, 7:16
Ak valeriánku poľnú nepoznáme, mali by sme to rýchlo napraviť. Ide totiž o „šalát“, ktorý je pre nás oveľa užitočnejší než napríklad ten hlávkový. Môžeme ju zbierať alebo zaobstarať čerstvú na jeseň, ale práve taktiež na jar, takže práve teraz vrcholí jej sezóna. Zelené lístky plné vitamínov, minerálov a ostatných látok, ktoré sú prospešné pre naše nielen fyzické, ale dokonca aj psychické zdravie, sú práve teraz na trhoch, záhradkách i balkónoch najčerstvejšie.
Zmrazovať vajcia, avokádo alebo napríklad tofu? Áno!Publikováno 6.3.2018, 8:02
O mraze existuje veľa mýtov, presvedčení, ktoré proste neplatia. Uchovávanie potravín mrazom zachováva vitamíny a iné nutrienty, ale tiež napríklad mení štruktúru potravín (čo môže byť ako zle, tak dobre). Zameriame sa na potraviny, ktoré nielen, že zmrazením nestratia na kvalite, ale niektoré na nej aj získajú. Aj keď je to nezvyk, dajte ich nabudúce do mrazničky!
Ľanové semienko a odvar z nehoPublikováno 19.2.2018, 7:53
V záplave informácií o zdravej výžive ste určite už počuli o ľanovom semienku. Je to malý, zlatistý alebo hnedý plod ľanu, ktorý môžeme jesť len tak, primiešavať si ho do kaší, jogurtov, šalátov, nátierok, dressingov... Ale prečo vlastne? Čo všetko ľanové semienko obsahuje, ako najlepšie by sme ho mali konzumovať a prečo piť odvar z neho ideálne pred spaním?
Koriander siaty nie je len korenie, ale aj prírodný filter vody!Publikováno 7.2.2018, 10:29
Koriander, koriander... všetci vieme, že je to korenie. Samotný ho používame málokedy (ak sa práve nevyžívame v ázijskej kuchyni), je ale súčasťou koreniacich zmesí vrátane toľko obľúbeného kari. Ázijská, juhoamerická alebo napríklad arabská a mexická kuchyňa sa bez neho nezaobíde, okrem jeho špecifickej chuti môžeme ale využívať aj iné vlastnosti. Trebárs jeho schopnosť viazať na seba škodlivé látky.
Soľ tam, kde by ste ju nečakaliPublikováno 18.1.2018, 9:07
Nadbytok soli, ktorú cez deň prijímame, je téma, ktorá už nejakú dobu rezonuje kruhy od zdravej po športovú výživu. Ide predovšetkým o sodík (Na - Natrium), ktorý v zlúčenine kuchynskej soli (NaCl) prijímame. Jeho veľké množstvo totiž vie v organizme pekne zavariť a následne tak ovplyvniť funkciu našich obličiek a spôsobiť vznik obličkových kameňov, vedie k zadržiavaniu vody v tele a tým pádom aj k zvýšeniu tlaku a marí naše pokusy o redukciu hmotnosti. Prípadov, kedy má telo sodíka nedostatok, je úplné minimum.
... ďalšie články v kategórii
Ploché bruško už zajtraPublikováno 6.4.2018, 9:08
Máme na výber z nepreberného množstva potravín, jedla, reštaurácií, chuťoviek, sladkostí, nápojov... a tak nie je divu, že občas jednoducho nezvolíme najlepšie. Niekedy si myslíme, že pre seba robíme to najlepšie, a pritom si zarábame na problémy rôzneho typu. Pocit nafúknutého brucha je v súčasnej dobe jedným z najbežnejších problémov, ktoré nás trápia. Ako sa ho zbaviť?
Takéto zmeny tela pri chudnutí nechcemePublikováno 3.4.2018, 9:02
Keď už nám prestalo byť -násť a náš vek začína trojkou a vyššie, sprevádzajú náš život zmeny - a niektoré z nich by sme rozhodne nečakali. Mnoho z nás sa rozhodne schudnúť. Môžeme na to mať akékoľvek dôvody, môžeme na to ísť rýchlo, pomaly, s jojo efektom, bez neho, pohybom, stravou, vyvážene, podľa diét... a tak ďalej. Tak ako tak sa naše telo zmení. Ale zďaleka nie len v tom dobrom slova zmysle. Čo sa začne s telom diať? A ako tomu predchádzať?
Starostlivosť o pleť krok za krokomPublikováno 29.3.2018, 10:22
Asi už viete, či máte pleť normálnu, zmiešanú, suchú alebo mastnú. Za tie roky, čo sa o seba staráme trošku systematickejšie, než že si len ráno a večer opláchneme tvár vodou, sme už vyskúšali naozaj mnohé. Od drahých krémov a prípravkov po varianty z domácej špajze alebo chladničky. Lenže často ešte stále tápame. Ako záleží na teplote vody, na tlaku, na prípravkoch a na rutine? Máme si zaobstarať tú drahú elektrickú kefu na pleť, ktorú sem tam zahliadneme v reklame? A je lepšia šetrná starostlivosť alebo agresívny peeling?
5 najväčších mýtov v redukčných diétachPublikováno 27.3.2018, 23:22
Zhodiť nejaké to kilo, takéto želanie postretlo v živote každého z nás. A väčšina z nás sa o to niekedy aj snažila. Mohli sme vyskúšať stovky diét, rôzne pohybové cvičenia, časom sa dopracovať k vytúženému výsledku alebo sme sa jednoducho zmierili s tým, že inak už veci nebudú. Tak ako tak, všetky naše pokusy sme si pravdepodobne sami znepríjemňovali alebo dokonca sabotovali, pretože „sa hovorí, že keď chceš schudnúť, musíš...“
Najlepšie ingrediencie na domáci peelingPublikováno 9.2.2018, 7:06
Peeling robíme za účelom exfoliácie, teda odstránenia odumretých buniek z povrchu kože. To by sa nemalo robiť viackrát ako raz týždenne, aby sme zbytočne pleť nedráždili a nezanechávali ju zbytočne citlivú a vystavenú vonkajším vplyvom. Exfoliáciu však môžeme vykonávať buď pomerne drasticky, mechanicky, pomocou chemických látok, alebo naopak jemne a prírodne. Aké ingrediencie sú do tzv. DIY peelingov najlepšie?
Ako na nepríjemný telesný pach?Publikováno 19.1.2018, 8:23
Niektoré témy sú viac menej tabu, veľmi sa o nich nehovorí a málokto sa vôbec zaujíma o ich riešenie. Patrí medzi ne i telesný pach - niekto sa potí veľa a nie je cítiť ani trošku, niekto málinko a niekto aj pri bežnom dennom režime proste je cítiť (a keď zapátrate v pamäti, možno ani nebude tak ťažké si na niekoho takého zo svojho okolia spomenúť). Ako sa dá s telesným pachom bojovať, čo môže byť jeho príčinou?
... ďalšie články v kategórii
Nenápadná starostlivosť o rodičovPublikováno 23.4.2018, 7:41
V každej rodine je niečo, čo ju robí výnimočnou. V dobrom, často aj v tom zlom slova zmysle. Keď necháme bokom všetky tie rozvrátené prípady a smutné rodinné príbehy, skôr alebo neskôr sa dostaneme do veku, kedy sa budeme chcieť našim rodičom tak trošku odmeniť za to, že sa o nás starali. Ako to môžeme urobiť, bez toho aby sme sa ich dotkli nadmierou starostlivosti, ktorú „ešte nepotrebujú“?
Buďte sebavedomí a myslite to vážnePublikováno 19.4.2018, 22:43
Ak sme medzi ľuďmi neistí, ostatní to spoznajú a pri len trošku menej šťastnej povahe toho budú zneužívať. To, ako sami seba hodnotíme je v značnej miere ovplyvnené našim okolím a tým, ako sa k nám kľúčoví ľudia chovali v kľúčových chvíľach a obdobiach nášho života. Ale neskôr, keď už sa vymaníme zo závislosti na okolí, máme aj svoje vlastné sebavedomie v rukách. Našťastie je sebaobraz niečo, čo môžeme podporovať sami.
9 krokov k staromódne modernej atraktivitePublikováno 19.4.2018, 10:50
Keď sa budete baviť so svojimi rodičmi, bude staršia generácia hundrať na to, ako je tá súčasná nepochopiteľne skazená, spohodlnelá a ako ju nechápu. Keď sa pobavíte so starými rodičmi, budú to isté hovoriť o svojich potomkoch (a vnúčatách ani nehovoriac). Pravdou je, že každá generácia má svoje špecifiká, svoj vlastný kontext a históriu, na ktorú nadväzuje. Dnes je ale viac ako kedykoľvek predtým poznať, že vlastne nevieme, akí máme byť - pretože môžeme byť, akí chceme.
Ako naplánovať dovolenku snov?Publikováno 18.4.2018, 8:36
Všimli ste si, že obdobia dovoleniek (a Vianoc), ktoré by mali byť tie najpohodovejšie, sú skoro vždy v znamení stresu, hádok, nezhôd a nesplnených očakávaní? Od pomoci v domácnosti, balenia alebo otázku financií. Nenechajte sa dovolenkou otráviť, skúste plánovať a predchádzať veciam, ktoré by vám aj celej vašej rodine mohli vytúžené chvíle odpočinku prekaziť.
Päť pochopení na spokojnejší životPublikováno 4.4.2018, 9:58
Často máme svoje vlastné šťastie a spokojnosť vo vlastných rukách viac, ako si myslíme alebo pripúšťame. Všetci sme viac či menej obeťami svojich vlastných skúseností a z nich vytvorených predstáv o tom, ako naše okolie funguje. Niekedy sú to nedorozumenia, predpoklady, konštrukty a nesprávne vyhodnotenia, ktoré nás držia späť a kvôli ktorým sa nechováme tak, ako by nám bolo prirodzené. Existuje päť náhľadov na okolie, ktoré by sme si mali všetci aspoň máličko poupraviť.
Opomínaný druhý trimester a jeho príznakyPublikováno 20.3.2018, 12:22
Rozmedzie od trinásteho do dvadsiateho siedmeho týždňa tehotenstva je považované za obdobie pokoja (pred búrkou). Zmiznú nevoľnosti a zvracanie, ustália sa emócie a dokonca sexuálny apetít je viac menej späť (ak nie na vyššej úrovni). Každá žena by „sa mala cítiť dobre“, ale sú príznaky druhého trimestra, ktoré k tehotenstvu neodmysliteľne patria, ale veľmi sa o nich nehovorí. Aké to sú?
... ďalšie články v kategórii
Ako si držať pavúky od tela (a od bytu)Publikováno 24.4.2018, 8:20
Mať v domácnosti sem tam nejakého pavúka je vlastne prospešné. Teoreticky nás zbavujú iného hmyzu, s ktorým by sme ale často radšej bojovali, než s týmito osminohými potvorami. Pavúky v našich končinách človeku nijako neškodia, jedovaté ani nijak extrémne agresívne druhy sa u nás našťastie nevyskytujú, ale z prirodzených dôvodov, daných vývojom, sa ľudia pavúkov proste a jednoducho štítia. Ako im prírodnou cestou naznačiť, že u nás doma nie sú vítané?
Cukor na čkanie alebo Najúčinnejšie zbrane na bežné problémyPublikováno 16.4.2018, 9:05
Každá rodina má svoje tipy a triky, ako liečiť to či ono pomocou prírodných zdrojov, napríklad cibuľový sirup je stálicou v našej domácej pohotovosti. Ale sem tam všetci zabrúsime na internet (alebo napríklad do múdrych kníh), aby sme zistili, ako svoje telo zbytočne nezaťažovať chémiou a drastickými liekmi, keď nás trápi obyčajná bolesť brucha a nám sa ju jednoducho nechce trpieť. Máme pre vás 20 najúčinnejších a overených tipov na najbežnejšie ťažkosti.
Alkohol? Príležitostne.Publikováno 9.4.2018, 6:45
Ak ste boli niekedy napríklad na redukčnej diéte alebo ste sa len tak snažili obmedziť príjem prázdnych kalórií (alebo ste sa z akýchkoľvek iných dôvodov rozhodli nepiť), asi vás prekvapilo, koľko rôznych efektov toto rozhodnutie prinesie. Sem tam si dať pohárik alebo to roztočiť raz za dva mesiace na nejakej oslave, to je asi norma bežného človeka. Avšak... ako to vyzerá, keď sa rozhodnete nechať si alkohol naozaj na výnimočné príležitosti? Na čo všetko prídete?
Keď je potrebné zvládnuť stres okamžitePublikováno 7.3.2018, 8:42
Sedíte v práci a začnete premýšľať, čo všetko je ešte pred vami, čo musíte stihnúť, urobiť, vyriešiť. Do toho volá partner so zmenou plánov, s ktorými sme v našom harmonogramu počítali. Hneď vzápätí pani učiteľka, že je potrebné vyzdvihnúť dieťa zo školy, je mu zle. A náš svet sa začína rúcať. Chce sa nám plakať a máme pocit, že to jednoducho všetko nemôžeme zvládnuť. Že je toho veľa. Je vám taká situácia povedomá? Ak vás sem tam popadne panika z toho, že neviete, čo skôr, zhlboka sa nadýchnite a vyskúšajte niektorý z nasledujúcich tipov
To najzdravšie, čo môžete pred spaním vypiťPublikováno 23.2.2018, 7:37
Spaľovať tuk, detoxikovať organizmus, stabilne zvyšovať metabolizmus, zlepšovať hydratáciu? A to všetko v jednom nápoji? Áno, je to možné. Vyžaduje to od nás ale dôslednosť, pravidelnosť a ochotu investovať trochu času každý večer. A ak to máme všetko, nie je dôvod nenakombinovať úžasné účinky niektorých superpotravín a ďalších prospešných ingrediencií.
Nepopulárne tipy na chudnutie - stereotyp a dominové jedláPublikováno 15.2.2018, 6:34
Skoro každý, kto chce alebo potrebuje schudnúť a nerobí to pod lekárskym dohľadom, skôr alebo neskôr zistí, že aby schudol stačí nejesť! A je to oveľa jednoduchšie, než dodržiavať všetky tie pravidlá, cvičiť, poriadne spať a tak ďalej... Po prvej skúsenosti s jojo efektom a problémami pridruženými k podvýžive si to ale väčšinou rozmyslíme. A radšej sa zmierime so situáciou, aká je. To ale nemusíme. Pre všetkých, ktorí majú pred sebou dlhú cestu - dá sa to aj inak.
... ďalšie články v kategórii
11 znamení, že sme skutočne v nezdravom vzťahuPublikováno 25.4.2018, 8:48
Nikto z nás si už asi nemyslí, že trávime roky svojho života vo vzťahoch len za účelom reprodukcie. Či už je zámer prírody akýkoľvek, vo všeobecnosti by malo platiť, že človeku sa proste vo vzťahu lepšie žije. Ale čo keď je práve vzťah zdrojom nepohody a vlastne možno aj nešťastia? Často o tom ani nevieme. Pretože zvyk je železná košeľa a známe zlo je lepšie než to neznáme. A ako to naše známe zlo často vyzerá? A podľa čoho spoznáme, že by sme sa možno mali prebudiť?
Odpustiť neznamená znovu dôverovaťPublikováno 1.4.2018, 7:47
Krivda, zrada, strata dôvery, bolesť. Snáď každému z nás v živote niekto blízky ublížil, či už nevedomky, alebo zámerne. A komu nie, ten má veľké šťastie. Každý sa s narušením dôvery vo vzťahu (a zďaleka nemusí ísť len o vzťah partnerský) vyrovnáva inak, niekedy zrada zasadí vzťahu také rany, ktoré už nejdú zahojiť. A aj keď sa prinútime odpustiť, nadviazať na predchádzajúcu dôveru je úplne iný príbeh.
Ako poznáme úspech, aj keď ho necítimePublikováno 26.3.2018, 8:28
Úspech má mnoho podôb, pre každého z nás znamená niečo iné. Pre niekoho sú to peniaze, pre iného spokojnosť a pokoj, pre ďalšieho naplňujúca práca a vzťahy. Tak ako tak všetci často bojujeme s tým, že je naša cesta k úspechu menej viditeľná, než by sa nám páčilo. Možno úspech necítime, nie podľa našej vlastnej definície, ale všeobecne vzaté... keď sa na seba pozrieme do zrkadla, môžeme byť právom pyšní. A ako spoznáme, že sme v živote na tom správnom mieste?
Čo vo vzťahu prehliadame (ale nemali by sme)Publikováno 23.3.2018, 10:46
Podceňovaní zabijaci sú tí najsmrtelnejší. Majú totiž priestor rásť. Je to tak so všetkým, čo ignorujeme, pretože tomu neprikladáme veľkú váhu. Ale podľa porekadla stokrát nič umorilo osla - aj malé veci dokážu napáchať veľkú škodu. Poďme tentoraz prestať prehliadať a otvoriť oči tomu, o čom si myslíme, že žiadny problém nie je, kým nám to nezničí vzťah.
Päť štádií lásky a prečo väčšina skončí pri treťomPublikováno 22.3.2018, 7:46
Snáď okrem detí nie je v živote človeka krajší okamih, než ten, kedy nájde lásku. Ten pravý partner, ktorý našu lásku opätuje, sa stane najdôležitejšou súčasťou nášho života a my plánujeme žiť po jeho boku až do skonania sveta. ...tak ako je možné, že toľko manželstiev končí rozvodom? Kam sa tá láska stráca? Prečo pominie? Mnoho párov neunesie vzťahovú dynamiku, teda fakt, že časom „už to nie je ako predtým“
Ako prinútiť mužov, aby poslúchali?Publikováno 16.3.2018, 7:42
To, že mužský a ženský mozog nefungujú rovnako, už je stará známa vec. Dokonca vedecky podložená. A to je v poriadku - lenže moderná doba nás núti čím ďalej tým viac, aby sme si navzájom porozumeli. Keď sa nad tým zamyslíte, nie je to nič, čo by bolo v ľudskej histórii zrovna prirodzené, nie je to tak dávno, čo muži a ženy prestali tráviť svoje dni oddelene. A tak sa musíme učiť. Hovoriť, počúvať, formulovať, poznať stratégiu.
... ďalšie články v kategórii
Rakytník, vitamínová bombaPublikováno 12.4.2018, 9:14
Rakytník rešetliakovitý nám zostáva aj napriek svojim neuveriteľným liečivým účinkom nepochopiteľne utajený. Jeho kolegovia medzi doplnkami stravy ho valcujú, aj keď často zďaleka nemajú také účinky. A pritom si tento ker môžeme pestovať na vlastnej záhrade a čerpať tak z takmer nevyčerpateľného zdroja vitamínov a pre telo prospešných látok. Ale aj bez záhrady si ho môžeme zohnať - od čaju, cez sirupy po oleje, všetko pestuje našu imunitu a pomáha s kadejakým neduhom.
Prečo sa tešiť na púpavyPublikováno 10.4.2018, 8:01
Púpava lekárska nás sprevádza celý život, na lúkach, pozdĺž ciest, na záhradách. Ako malí sme si z nich plietli venčeky, púšťali ich po vode, hnevali mamičky tým, že sme od ich „mlieka“ mali ušpinené celé ruky, sfúkavali púpavové páperie. Púpavy ale majú svoje čaro aj teraz - a my by sme sa na ne mali nachystať, pretože sa už-už chystajú kvitnúť. S čím všetkým nám táto zázračná rastlinka môže pomôcť?
6 nevinných vecí, ktoré nám vedia zdvihnúť tlakPublikováno 15.3.2018, 7:58
Vysoký krvný tlak je jedným z najväčších zabijakov súčasnej civilizácie, percento úmrtí, za ktoré môžu následky vysokého krvného tlaku, sa odhaduje až na 25% všetkých úmrtí po štyridsiatom roku života. Hypertenzia alebo veľký tlak, ktorý vyvíja krv na naše cievne steny, zvyšuje riziko infarktu, mozgovej mŕtvice, vzniku trombózy a trápi skoro pätinu obyvateľov. Mnoho ďalších sa ale s vysokým tlakom nelieči. Každý s vysokým tlakom na sebe spozná, kedy je stav kritickejší. Niekedy ide ale o úplne nevinné príčiny.
6 výstražných znamení blížiaceho sa nervového zrúteniaPublikováno 14.3.2018, 10:39
Mnohí z nás si počas života osvojili mechanizmy, ako sa vyrovnávať so stresom. Cvičíme, chodíme na terapie, relaxujeme, meditujeme, hovoríme s partnerom, priateľmi a tak ďalej. Ale pár z nás nie. Alebo je stresu toľko, že už bežné metódy na jeho uvoľňovanie nestačia. A my sa, rovnako, ako tá žaba v pomaly sa ohrievajúcej vode, necháme uvariť až do stavu, kedy prekonáme nervové zrútenie. Bohužiaľ, často je potrebné jedno prekonať, než začneme venovať pozornosť varovným signálom. Aké to sú? O čom by sme si mali prestať myslieť, že „je to vlastne v poriadku“?
Bolesti v podbrušku, ktoré nemajú čo robiť s menštruáciouPublikováno 12.3.2018, 8:39
Väčšina bolestí v podbrušku, ktoré ženy pociťujú, nejako súvisí s menštruačným cyklom. Ale zďaleka nie s takou prevahou, s akou by sme sa mohli domnievať. Niekedy totiž podbruško bolí ako čert, aj keď je menštruácia ďaleko pred nami. Aké iné bežné stavy môžu za túto nepríjemnú bolesť? Pretrvávajúca bolesť, pichanie a kŕče, ktoré nám sem tam nedovolia sa ani poriadne nadýchnuť, zďaleka nemusia byť len radosti sprevádzajúce našu periódu.
Kocka ľadu, krk, čínska medicína a úbytok tukuPublikováno 9.3.2018, 10:26
Rýchlejšie chudnúť, zbaviť sa bolesti, ozdraviť telo, zlepšiť náladu, bojovať proti depresii a úzkostiam? A to všetko pomocou kocky ľadu? Áno, je to možné a dokonca aj vyskúšané. Tradičná čínska medicína využíva v akupunktúre bod Feng Fu, miesto, ktoré je bránou celého tela. Ak práve nemáte čas, chuť ani ochotu podstupovať akupunktúrne rituály, zvládnete všetky benefity stimulácie tohto bodu doma, len pomocou kocky ľadu. A tých benefitov nie je málo.
... ďalšie články v kategórii
© 2004-2018 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku