. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Zdravie

Tridsať dňová zdravá výzva - a trebárs vydrží navždyPublikováno 25.6.2019, 16:49
Tridsať dní, jeden mesiac... alebo ako spoznať, že je čas naozaj relatívny. Mesiac dovolenky by utiekol ako voda, ale my sme pre vás nachystali jeden špeciálny návrh. Čo tak skúsiť jeden mesiac naozaj zdravo? Aj keď by sme si mohli myslieť, že leto je plné lákadiel, takže to nie je ideálna doba na to začať s „diétou“, opak je pravdou. V lete nám klesá chuť na mastné a tučné jedlá a na tie sýte a presacharidované tiež. Takže jeden mesiac? Poďme do toho!
Kedy je zápal močových ciest naozaj závažnýPublikováno 17.6.2019, 21:34
Zápalom močových ciest sú najviac ohrozené ženy sexuálne aktívne a tie po menopauze. Všetko je spôsobené zmenami pH a pomerom dobrých a zlých baktérií, čo zahŕňa aj ďalšiu skupinu žien, ktorá je veľmi často postihnutá častými zápalmi močových ciest - ženy s diabetom. Kto sa s takým zápalom niekedy stretol, vie, že to nie je žiadna sranda. A kto sa s nimi stretáva chronicky, s každým náznakom prichádzajúceho diskomfortu beží do lekárne pre odskúšanú liečbu. Aké sú príznaky závažného zápalu, ktoré by sme naozaj mali poznať?
Strata chuti do jedla? Hlavne ju nepodceniťPublikováno 5.6.2019, 21:47
V súčasnej dobe máme väčšinou problémy s tým, že jeme veľa alebo moc nezdravo. Priberáme, aj keď nemáme dostatok živín, obézni ľudia bývajú paradoxne podvyživení a takmer všetky rady, ktoré nájdeme, cielia na to, ako jesť správne tak, aby sme schudli. Čo keď ale riešime opačný problém? Čo keď sa do jedla nie a nie donútiť? Čo keď nám padá váha a my to nechceme? Hoci sa to v dnešnej dobe zdá ako úplne okrajový problém, nie je to tak. A my vám povieme prečo.
Aké je naozaj zažívať záchvaty úzkostiPublikováno 23.5.2019, 20:12
Úzkosti veľa ľudí chápe ako stav, ktorý ovplyvňuje našu myseľ. Je to strach z vecí, ktoré tu síce ešte možno nie sú, ale úplne pokojne by mohli byť... napríklad nás nenechávajú spať účty, ktoré síce sú zaplatené, ale je možné, že na budúci mesiac na ne nebude, pokarhanie šéfa v práci, ktorý je síce s našou prácou spokojný, ale čo keď urobíme niečo zle, reakcia nášho partnera na to, keď sa nám nepodarí zajtrajšia večera. Úzkosť sa ale prejavuje veľmi často aj na tele. A to nie práve v dobrom.
Alergie a naše chybyPublikováno 16.5.2019, 20:37
Sme priamo uprostred najväčšej sezóny alergénov, za jar a leto sa vystriedajú všetky druhy peľov, a každý z nich má svoje obecenstvo postihnutých alergikov. Každý, kto trpí alergiou na pele, vie, že sa toto obdobie roka musí jednoducho prečkať. Ale niekedy si ho sami znepríjemňuje tým, že sme tak trochu lajdáci vo vyhýbaní sa alergénom. Ako sami sebe sabotuje príjemnú jar?
Nepríjemná vaginóza, kto za ňu môže a ako ju liečiťPublikováno 23.4.2019, 16:34
Bakteriálna vaginóza, diagnóza s ktorou sa stretla väčšina žien. Alebo možno nestretla, ale pravdepodobne si ju prešla. Bakteriálna vaginóza totiž môže prebiehať úplne bez príznakov a my sa o nej môžeme dozvedieť len čírou náhodou, keď si z iného dôvodu dôjdeme ku gynekológovi. Čo to vlastne bakteriálna vaginóza je? Čo ju spôsobuje a kedy rozhodne ísť k doktorovi?
Detoxikačný kúpeľ chodidielPublikováno 22.3.2019, 16:41
Priaznivci alternatívnych podporných prostriedkov pre detoxikáciu tela už určite počuli o tom, že jedným z najlepších spôsobov detoxikácie je pôsobenie cez naše chodidlá. Stimuláciou chodidiel napríklad vďaka kúpeľom môžeme dosiahnuť lepšiu funkciu imunitného systému, lepšie prekrvenie a funkciu svalov, zlepšenie spánku a všeobecne funkcií našich vnútorných orgánov. Ako to funguje? A ako si pripraviť domáci detoxikačný kúpeľ chodidiel?
Ako spoznáme nedostatok vitamínu D?Publikováno 19.3.2019, 22:09
Máme vyváženú diétu, snažíme sa mať dostatok kvalitného spánku, niekoľkokrát týždenne sa cielene venujeme pohybu a cvičeniu, skôr ako vyjdeme na slniečko, natrieme sa krémom s ochranným faktorom... Správne a zdravé voľby robíme dnes a denne v toľkých oblastiach nášho života, ale väčšina z nás si teoreticky pričiňuje na vysoký krvný tlak, cukrovku a ďalšie ťažkosti jednoducho tým, že nemáme dostatok vitamínu D. Ako to spoznáme? A čo je vlastne ten záhadný vitamín D zač?
Čo by každá žena mala robiť po „tom“Publikováno 1.3.2019, 18:48
Ženy sa bohužiaľ až nepríjemne často stretávajú s infekciami močového ústrojenstva, ktoré spúšťa (respektíve zapríčiňuje) sex. Nemusí to byť dlhá, dlhotrvajúca a odolná infekcia, ale jeden dva dni nepríjemných pocitov, ktoré môžeme zažívať „po“. A predsa nebudeme na každú takú nasadzovať antibiotiká, to dá predsa rozum. Aj tu platí, že prevencia je lepšia než liečba - ako si teda pomôcť?
Čo sa nám svaly snažia povedaťPublikováno 22.2.2019, 11:33
Ak nás bolí zadok po tom, čo sme urobili asi milión drepov, nie je žiadna raketová veda rozlúštiť, čo sa stalo. Čo ale tie podivné kŕče, bolesti a chvenie? Je to vážne? Keď sa hýbeme, cvičíme a máme pravidelnú námahu, sem tam sa stane, že naše svaly nejako zaprotestujú. A my zrazu nevieme, čo sa stalo. Natiahli sme si ich? Praskli? Potrebujeme viac odpočívať alebo radšej ešte pritvrdiť? Znamená bolesť svalov, že sme slabí? Alebo že sme to prehnali? Trik je v tom, že príčiny môžu byť rôzne. A rovnako tak i riešenia.
Celkom: 167 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,17 ďalšie >>
© 2004-2019 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt