. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Zdravie

Zaručené babské triky, ako zatočiť s kašľomPublikováno 11.2.2020, 17:06
Úporné záchvaty kašľa dokážu poriadne znepríjemniť život. Nie sú príjemné dospelým, nieto deťom. A nezáleží na tom, či ide o kašeľ vlhký alebo ten dráždivý suchý. Naše babičky ale vedeli, ako si s ním poradiť. Preto skôr, než vyrazíte do lekárne, vyskúšajte ich osvedčené rady.
Najčastejšie príčiny úzkosti a depresiíPublikováno 5.2.2020, 18:54
Nemali by sme veriť všetkému, čo počujeme. Aj keď nám to hovorí naša vlastné hlava. Väčšina z tých, ktorí trpia alebo trpeli úzkosťami a/alebo depresiami, nie je schopná určiť jednu príčinu. Ona väčšinou ani jedna neexistuje. Pretože aj s traumami, ktoré by logicky k takýmto psychickým stavom mohli viesť, sa každý vyrovnávame inak; niekoho poznamenajú viac, niekoho menej. Ako to teda je? Čo stojí za tými život obmedzujúcimi stavmi najčastejšie?
Prečo máme málo vitamínu D?Publikováno 4.2.2020, 16:12
Pretože sme málo na slniečku, povedali by ste. Ale tých dôvodov môže byť oveľa viac. A zďaleka nie za všetky si môžeme. K vitamínu D sa v súčasnosti upína pozornosť odborníkov i širšej verejnosti. Je totiž pre naše telo extrémne dôležitý a niektoré zdroje uvádzajú, že jeho nedostatkom trpí viac ako polovica obyvateľov moderného sveta. A s tým tiež môže súvisieť mnoho našich problémov.
Ako na metličkové žilkyPublikováno 3.2.2020, 15:30
Kŕčové žily a metličkové žilky sú veľmi častou chybou krásy, ale aj pomerne nepríjemným problémom. Ak máme dispozície k ich vzniku, často tiež zažívame symptómy s tým spojené, pocit ťažkých nôh, opuchy dolných končatín, kŕče, suchá a svrbivá koža, ktorá sa môže objaviť na miestach kŕčových žíl. V každom prípade nie je od veci vyhľadať lekára, ale ak sa trápite nežiaducim estetickým efektom metličkových žiliek, môžete si s tým poradiť aj doma. A pekne prírodne.
Podceňované dôvody psychickej bolestiPublikováno 22.1.2020, 23:06
Všetci máme nejaká traumy. Všetkým sa nám v živote prihodili udalosti, bez ktorých by sme sa obišli (hoci sme z nich možno vyťažili cenné skúsenosti, poučili sa, vyrástli). Pri akomkoľvek strese, ktorý zažívame, tiež hľadáme rovnováhu medzi tým, čo zažívame, a čo si o našej bolesti myslí okolie - ako veľmi nám vlastne dáva za pravdu, ako validuje naše emócie. Existuje ale veľa príčin našej emocionálnej bolesti, ktoré nemajú v širokej verejnosti toľko pochopenia.
12 viet, ktoré nikdy nehovorte obéznemu dieťaťuPublikováno 20.1.2020, 5:55
Nehovorte zlé veci, ani keď ich myslíte dobre - deti nerozumejú negatívnej motivácii. Dieťa, ktoré trápi nadváha alebo obezita, by ste mali podporovať, povzbudzovať, a hlavne prijať zodpovednosť za to, čo je. Nezdôrazňujte nový stravovací režim ako problém a sami choďte príkladom.
Prečo nás bolia chodidláPublikováno 7.1.2020, 22:48
Všetci nám odporúčajú aspoň tridsať minút chôdze denne. Je to zdravé, no nie? Pre náš kardiovaskulárny systém, pre naše svaly, náš metabolizmus a celkovo zdravie. Lenže čo chodidlá? Sú to najnamáhanejšie časti nášho tela a často trpia. A to predovšetkým u žien, pretože väčšina z nich, a to naprosto, nosí zlú veľkosť topánok, respektíve ich strih. Pretože topánky musia predsa byť predovšetkým pekné, nie pohodlné, no nie?
Ukrytá závislosť. Ako spoznáme alkoholika, ktorý „normálne funguje“?Publikováno 6.1.2020, 20:12
Závislosti sú v dnešnej dobe na vzostupe. Toto prechodné obdobie, kedy sú nároky na človeka väčšie, než na aké je stavaný, bohužiaľ až moc často riešime únikom; a jedným z najdostupnejších a najjednoduchších únikov od reality je siahnuť po poháriku. Už dávno neplatí, že alkoholik je troska, spoločensky nefunkčný, skoro bezdomovec. Bohužiaľ, závislosť na alkohole už sa nemusí prejavovať na sociálnom a pracovnom úpadku. O to je nebezpečnejšia.
Ako sa vyhnúť klasickej zimnej chorobePublikováno 27.12.2019, 10:35
Sme práve uprostred sezóny, ktorá je priamo živnou pôdou pre najrôznejšie vírusy. V prostriedkoch hromadnej dopravy stretávame kašľajúcich a posmrkujúcich spolucestujúcich, kolegovia v práci „prechádzajú také to bežné zimné prechladnutie“ a sem tam ich od príchodu do práce (a plytvania dovolenky) neodradí ani ľahšia teplota. A tak sa často taká zimná chrípka nevyhne ani nám. Avšak lepšia, než liečba, je prevencia! Aké sú triky na to, ako neochorieť?
Skrytý význam snovPublikováno 20.12.2019, 11:38
V ľudských životoch existuje niekoľko nerozlúštených a možno dokonca aj nerozlúštiteľných záhad. Jednou z nich sú rozhodne naše sny, ich význam pre telo i pre dušu, ich interpretácia a vôbec nutnosť toho, či ich nejako interpretovať vlastne máme. Môžeme im prikladať akýkoľvek význam chceme, rovnako tak si o nich môžeme myslieť kde čo, ale pravda o nich zďaleka nie je jednoznačná. A nepomáha nám ani lekárska veda, ani biológia, ani psychológia.
Celkom: 188 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,19 ďalšie >>
© 2004-2020 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt