. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Zdravie

6 nevinných vecí, ktoré nám vedia zdvihnúť tlakPublikováno 15.3.2018, 7:58
Vysoký krvný tlak je jedným z najväčších zabijakov súčasnej civilizácie, percento úmrtí, za ktoré môžu následky vysokého krvného tlaku, sa odhaduje až na 25% všetkých úmrtí po štyridsiatom roku života. Hypertenzia alebo veľký tlak, ktorý vyvíja krv na naše cievne steny, zvyšuje riziko infarktu, mozgovej mŕtvice, vzniku trombózy a trápi skoro pätinu obyvateľov. Mnoho ďalších sa ale s vysokým tlakom nelieči. Každý s vysokým tlakom na sebe spozná, kedy je stav kritickejší. Niekedy ide ale o úplne nevinné príčiny.
6 výstražných znamení blížiaceho sa nervového zrúteniaPublikováno 14.3.2018, 10:39
Mnohí z nás si počas života osvojili mechanizmy, ako sa vyrovnávať so stresom. Cvičíme, chodíme na terapie, relaxujeme, meditujeme, hovoríme s partnerom, priateľmi a tak ďalej. Ale pár z nás nie. Alebo je stresu toľko, že už bežné metódy na jeho uvoľňovanie nestačia. A my sa, rovnako, ako tá žaba v pomaly sa ohrievajúcej vode, necháme uvariť až do stavu, kedy prekonáme nervové zrútenie. Bohužiaľ, často je potrebné jedno prekonať, než začneme venovať pozornosť varovným signálom. Aké to sú? O čom by sme si mali prestať myslieť, že „je to vlastne v poriadku“?
Bolesti v podbrušku, ktoré nemajú čo robiť s menštruáciouPublikováno 12.3.2018, 8:39
Väčšina bolestí v podbrušku, ktoré ženy pociťujú, nejako súvisí s menštruačným cyklom. Ale zďaleka nie s takou prevahou, s akou by sme sa mohli domnievať. Niekedy totiž podbruško bolí ako čert, aj keď je menštruácia ďaleko pred nami. Aké iné bežné stavy môžu za túto nepríjemnú bolesť? Pretrvávajúca bolesť, pichanie a kŕče, ktoré nám sem tam nedovolia sa ani poriadne nadýchnuť, zďaleka nemusia byť len radosti sprevádzajúce našu periódu.
Kocka ľadu, krk, čínska medicína a úbytok tukuPublikováno 9.3.2018, 10:26
Rýchlejšie chudnúť, zbaviť sa bolesti, ozdraviť telo, zlepšiť náladu, bojovať proti depresii a úzkostiam? A to všetko pomocou kocky ľadu? Áno, je to možné a dokonca aj vyskúšané. Tradičná čínska medicína využíva v akupunktúre bod Feng Fu, miesto, ktoré je bránou celého tela. Ak práve nemáte čas, chuť ani ochotu podstupovať akupunktúrne rituály, zvládnete všetky benefity stimulácie tohto bodu doma, len pomocou kocky ľadu. A tých benefitov nie je málo.
Čo najhoršie robíme svojim očiam?Publikováno 8.3.2018, 7:41
Naše mamičky nám hovorili, že nemáme sedieť moc blízko pri televízii, že to kazí oči. Rovnako tak čítať pri slabom svetle. Vo svetle posledných výskumov sa ukazuje, že to oči ani tak nekazí, ako unavuje. Potom sa vyspíme a hotovo. Avšak v našej každodennej rutine je veľa vecí, ktoré našim očiam škodia naozaj.
Nadmerné nočné potenie?Publikováno 5.3.2018, 9:15
Potiť sa je normálne. Do určitej miery (tá je však dosť vysoká). Avšak nočné potenie bez zjavnej príčiny vo fyzickej námahe alebo tepla, ktoré vonku vládne, to už je iné. Ak sa prebúdzate uprostred noci a ste spotení tak, že už sa to nedá považovať za bežný stav, je možné, že je príčinou niektorá zo zdravotných komplikácií. Často ale tiež len nevhodné pyžamo.
Prečo potrebujeme draslík a ako spoznáme, že ho nemáme dosťPublikováno 21.2.2018, 7:13
Existujú látky, bez ktorých naše telo jednoducho nebude fungovať tak, ako by malo. Medzi ne patrí aj draslík, minerál, ktorý je trošku zanedbávaným tretím bratom sodíka a horčíka. Spoločne totiž zabezpečujú predovšetkým správnu funkciu nervovej sústavy, vedenie vzduchu nervovým vláknom, ale draslík je tiež dôležitý pre naše svaly. A je potrebné pripomenúť, že najdôležitejší sval nášho tela nie je nič iné než životodarné srdce. Ako spoznáte nedostatok draslíka? A ako si jeho príjem zdravo zvýšite?
Pokoj a nohy horePublikováno 6.2.2018, 7:44
V čase, keď je stresu a z neho prameniacich problémov ako fyzických, tak psychických, ako húb po daždi, nie je divu, že začali do každodennej bežnej praxe prenikať aj relaxačné, upokojujúce a naťahovacie techniky. Joga, cvičenie staré tisícky rokov, dobre vie, čo a ako prospieva nielen telu, ale aj mysli. A niektoré techniky sú rovnako tak prekvapivo účinné ako jednoduché. Čo všetko sa stane, keď si ľahnete na zem a opriete nohy o stenu?
Domáca pomoc pri astmePublikováno 2.2.2018, 12:50
Astma je choroba, s ktorou sa na svete potýka čím ďalej tým viac ľudí. Môže za ňu genetika, ale aj vplyv prostredia, ktorý sa, úprimne povedané, rozhodne nelepší. Čím ďalej tým väčší výskyt alergií tiež prispieva svojou troškou do mlyna. Definícia astmy je veľmi vágna, môže nám ľahko znepríjemňovať život, ale môže spôsobovať aj vážne obmedzenia. Väčšina z tých, kto s astmou žijú, sa už naučili, ako ju zvládať. Môžeme si ale významne pomôcť prírodnou cestou!
Ako prekonať bolesť bez práškuPublikováno 29.1.2018, 8:24
Bolesť tela je veľmi subjektívna vec. Žiadny doktor vám nepovie, ako veľkú bolesť cítite, je to reakcia nášho mozgu na stimuly, ktoré prijíma od tela. Bolesť nás má chrániť, upozorňovať na nebezpečenstvo, ktoré nášmu telu hrozí, ale existuje „len“ v našej hlave. Aj preto stavy ako úzkosti, depresie alebo iné ochorenia duše bolesť vyvolávajú alebo zhoršujú bolesť tela. Bolesti kĺbov, chrbtice, hlavy, žalúdka... veľmi často ich môžeme zmierniť aj inak ako len za pomoci medikamentov.
Celkom: 116 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,12 ďalšie >>
© 2004-2018 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku