. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Zdravie

Detoxikačný kúpeľ chodidielPublikováno 22.3.2019, 16:41
Priaznivci alternatívnych podporných prostriedkov pre detoxikáciu tela už určite počuli o tom, že jedným z najlepších spôsobov detoxikácie je pôsobenie cez naše chodidlá. Stimuláciou chodidiel napríklad vďaka kúpeľom môžeme dosiahnuť lepšiu funkciu imunitného systému, lepšie prekrvenie a funkciu svalov, zlepšenie spánku a všeobecne funkcií našich vnútorných orgánov. Ako to funguje? A ako si pripraviť domáci detoxikačný kúpeľ chodidiel?
Ako spoznáme nedostatok vitamínu D?Publikováno 19.3.2019, 22:09
Máme vyváženú diétu, snažíme sa mať dostatok kvalitného spánku, niekoľkokrát týždenne sa cielene venujeme pohybu a cvičeniu, skôr ako vyjdeme na slniečko, natrieme sa krémom s ochranným faktorom... Správne a zdravé voľby robíme dnes a denne v toľkých oblastiach nášho života, ale väčšina z nás si teoreticky pričiňuje na vysoký krvný tlak, cukrovku a ďalšie ťažkosti jednoducho tým, že nemáme dostatok vitamínu D. Ako to spoznáme? A čo je vlastne ten záhadný vitamín D zač?
Čo by každá žena mala robiť po „tom“Publikováno 1.3.2019, 18:48
Ženy sa bohužiaľ až nepríjemne často stretávajú s infekciami močového ústrojenstva, ktoré spúšťa (respektíve zapríčiňuje) sex. Nemusí to byť dlhá, dlhotrvajúca a odolná infekcia, ale jeden dva dni nepríjemných pocitov, ktoré môžeme zažívať „po“. A predsa nebudeme na každú takú nasadzovať antibiotiká, to dá predsa rozum. Aj tu platí, že prevencia je lepšia než liečba - ako si teda pomôcť?
Čo sa nám svaly snažia povedaťPublikováno 22.2.2019, 11:33
Ak nás bolí zadok po tom, čo sme urobili asi milión drepov, nie je žiadna raketová veda rozlúštiť, čo sa stalo. Čo ale tie podivné kŕče, bolesti a chvenie? Je to vážne? Keď sa hýbeme, cvičíme a máme pravidelnú námahu, sem tam sa stane, že naše svaly nejako zaprotestujú. A my zrazu nevieme, čo sa stalo. Natiahli sme si ich? Praskli? Potrebujeme viac odpočívať alebo radšej ešte pritvrdiť? Znamená bolesť svalov, že sme slabí? Alebo že sme to prehnali? Trik je v tom, že príčiny môžu byť rôzne. A rovnako tak i riešenia.
Spoznáme alergiu na jedlo?Publikováno 15.2.2019, 13:08
Veľa z nás sa stretáva s alergiami na nejaké potraviny alebo skupinu potravín (ono nešťastie väčšinou nikdy nechodí samo). A mnohí z nás v minulosti na nič alergickí neboli. S alergiami sa rodíme, to je jasné, ale veľká časť z nich sa nám vyvíja až v priebehu života. Preto si často dlho nie sme vedomí toho, že nepríjemné pocity, ktoré zažívame, môžu byť príznaky novej alergie na jedlo, ktorá sa objavila proste len tak z ničoho nič.
Naše najčastejšie nezdravé reakcie na stresPublikováno 14.2.2019, 10:07
Bohužiaľ, málokto, keď je v strese, sa rozhodne a ide pomáhať ako dobrovoľník do azylového domu, vybehne do prírody alebo ticho medituje. Väčšina z nás má svoje drobné únikové cesty, ako si od stresu nie pomôcť, ale dočasne uľaviť. Pretože systémové opatrenie je ťažké, dlhodobé a náročné, a my potrebujeme uľaviť hneď teraz. Je to v poriadku, všetci to poznáme, všetci to robíme. Ale rozhodne by sme o sebe mali vedieť, ako sa so stresom vyrovnávame, a trošku na tom pracovať.
Niekoľko kúpeľňových prehreškovPublikováno 8.2.2019, 20:05
Základné poslanie každej kúpeľne je úplne jednoduché - udržiavať nás v čistote. Lenže my sami si toto predsavzatie často sabotujeme tým, že nedodržiavame určité pravidlá, ktoré by sme mali. Osobitnú pozornosť by sme mali venovať špeciálnym opatreniam, ak máme kúpeľňu spoločnú so záchodom a máme v nej aj práčku. Pretože baktérie, baktérie, baktérie; tie sú náš najväčší nepriateľ.
Bolesť bedier alebo Prečo je sedieť ako fajčiťPublikováno 31.1.2019, 23:14
Aj tí z nás, ktorí cvičia, dodržiavajú životosprávu a všeobecne by sa dalo povedať, že žijú zdravo, sem tam pociťujú bolesť chrbta v oblasti driekovej chrbtice. A čo potom tí, ktorí si na pravidelný pohyb moc nepotrpia. Bolesť bedier patrí k civilizačným chorobám nových generácií úplne neodmysliteľne. A zďaleka nie vždy za to môžu vyskočené platničky alebo dislokované stavce. Aj oveľa menšie zdravotné ťažkosti môžu spôsobiť nepríjemnú a obmedzujúcu bolesť.
Mentálne a emocionálne vyčerpanie má mnoho podôbPublikováno 17.1.2019, 21:27
Keď sa povie stres, často si predstavíme pracovný tlak, prípadne vyhrotenú situáciu, ako je rozvod alebo úmrtie v rodine. Smutnou pravdou ale je, že súčasnú hladinu stresu spôsobuje predovšetkým súčet malých nátlakov a drobných nepohôd, ktoré sprevádzajú skoro každú oblasť nášho života. A tak aj keď by sme nepovedali, že sme v strese, môžeme sa cítiť vo všeobecnej nepohode, vyčerpaní a bez elánu. Ako spoznáme, že si naše hlava žiada odpočinok?
Zdravý život nie je len o jedle a cvičeníPublikováno 15.1.2019, 20:21
Každý z nás má nejaké zlozvyky. Potreba venovať sa im je vždy o niečo urgentnejšia, keď sa nachádzame v stresovom období, ale niektoré zlozvyky nám stres môžu ešte zhoršovať. Čo ale so zlozvykmi, ktoré sa týkajú nášho správania, fungovania v spoločnosti? Čo ak je naším zlozvykom tráviť čas so zlými ľuďmi? Zlozvyk, alebo inak povedané zlý návyk, totiž zďaleka nemusí byť len ohrýzanie si nechtov. A my vám prinášame najčastejšie zlozvyky, ktorých by sme sa mali zbaviť.
Celkom: 161 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,17 ďalšie >>
© 2004-2019 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt