. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Zdravie

Prečo nás bolia kĺby, keď robíme „všetko dobre“?Publikováno 28.4.2017, 19:48
Všetci si radi ušetríme cestu do nemocnice, a keď sa môžeme vyhnúť napríklad aj nejakej operácii, len dobre. Nikto z nás nechce absolvovať náhrady kĺbov, no nemáme pravdu? A ako tomu predchádzať? Predsa aktívnym životným štýlom, budovaním svalov, spaľovaním kalórií... a tak ďalej. Tak prečo kĺby bolia? A nie je možné, že aj keď nebolia, tak si ich predsa len tak trošku ničíme? Aké sú najväčšie chyby v zdravom životnom štýle, ktoré posielajú naše kĺby pomaly, ale isto do večných lovíšť?
Symptómy, ktoré by žena nemala ignorovaťPublikováno 24.4.2017, 14:28
Poznáte to, deti, manžel, rodina, práca, domácnosť, domáci maznáčikovia, sem tam je niekto chorý, rodičia potrebujú pomoc. Život ženy je skutočný záprah, aj keď sa to všetko deje s láskou a vrelosťou, ktorých je schopná len milujúca mama. Často sa ale stane to, že pre samú starostlivosť o blaho okolia zanedbávame starostlivosť o seba sama. Prechodiť chrípku nie je nič výnimočné (úprimne, kto si môže „dovoliť“ si na týždeň ľahnúť?), ale ženy často ignorujú aj omnoho závažnejšie symptómy.
Ako stres ničí teloPublikováno 4.4.2017, 11:02
Ak si už dlho hovoríme, že „prechádzame náročnejším obdobím“ a mali by sme s tým niečo robiť, ale náročné obdobie sa stalo naším novým štandardom a my čelíme stresu na dennej báze a jeho hladina rozhodne neklesá, je potrebné vedieť, že psychická nepohoda nie je zďaleka to jediné, čo nám stres spôsobuje. Celkom agresívne totiž nakladá s naším telom. Čo všetko sa môže stať?
Ako si pomôcť pri bolesti v krkuPublikováno 27.2.2017, 17:23
Každé prehltnutie je ako šmirgľový papier, každé zakašľanie ako bodanie do hrdla ostrým nožom. Aj keď vieme, že dohromady zas o toľko nejde, bolesť v krku nám vie pekne znepríjemniť život. Ale keď niečo bolí, nie je napísané, že si nemôžeme dopriať trošku úľavy. Niektoré domáce recepty môžu bolesť len zamaskovať a naozaj neliečia. Niektoré ale áno.
Diéta podľa krvných skupín - skutočne funguje?Publikováno 23.2.2017, 20:14
Ak ste už alergickí na slovo diéta, nečudujeme sa vám. Zvlášť pred nástupom leta nás táto téma zahlcuje snáď zo všetkých strán. Pritom vieme, že primerané množstvo pestrej stravy a dostatok pohybu by mal vaše telo udržať v ideálnej váhe a vitalite. Lenže čo ak to stále nejde a nejde? Nekonzumujete náhodou niečo, s čím si vaše telo nevie poradiť, čo nevie stráviť, niečo, čo vám ubližuje?
Ricínový olej - nebezpečenstvo, ktoré pomáhaPublikováno 19.2.2017, 14:05
Po stáročia známy zázračný olej, ktorý vie byť rovnako tak dobrý sluha, ako zlý pán. Ricínový olej je jedným z mála prírodných olejov, ktorý je vysoko neodporúčaný na vnútorné použitie, zato veľmi vrelo k tomu vonkajšiemu. Aj keď sa používa vo všetkých možných odvetviach ľudskej činnosti (od ťažkého priemyslu po kozmetiku), oplatí sa mať fľaštičku s ním doma.
Sú mikrovlnné rúry nebezpečné pre naše zdravie?Publikováno 15.2.2017, 20:21
Máloktorý vynález sa udomácnil v našich kuchyniach tak rýchlo, ako mikrovlnná rúra. Jej využitie je tak praktické, že uľahčuje ohrievanie aj varenie jedla už po generácie. Tento pôvodne vojenský vynález je ale témou mnohých kontroverzií. Často počúvame názory, že ohrievanie v mikrovlnnej rúre je nezdravé. Prečo? A čo by sme rozhodne nikdy v mikrovlnke ohrievať nemali?
Kvasinková infekcia - kto a prečo je náchylnejší?Publikováno 9.2.2017, 12:47
S ťažkosťami tohto typu sa potýka až prekvapivé množstvo (predovšetkým) žien. Sú ale také, ktorým sa mykózy vyhýbajú, hoci zdanlivo nie je na ich zdravotnom stave nič inak, nevyzerajú, že by sa vyhýbali rizikovým činnostiam, ani nepodnikajú žiadne preventívne opatrenia. Zdanie síce klame, ale v tomto prípade je pravda niekde uprostred. Čo všetko môže spôsobovať našu náchylnosť k problémom kvasinkového typu? Niečomu predchádzať môžeme.
Prečo potrebujeme vlákninuPublikováno 12.1.2017, 8:01
Vláknina je často spomínaná pri redukčných diétach, pri regulácii zažívania a vôbec, pri ťažkostiach s tráviacim traktom. Málokto ale o tejto pre človeka absolútne nevyhnutnej látke vie trošku viac, než že si ju môže kúpiť v lekárni. Ale prečo a v akom množstve ju potrebujeme? A čo je táto látka vlastne zač, ako v tele pôsobí a ako funguje? A kedy na ňu ľudstvo vôbec prišlo?
Doska, malý zázrakPublikováno 28.12.2016, 1:41
Core, hĺbkové svaly, stred tela... určite ste už o cvičení týchto „neviditeľných“ svalov počuli. Najefektívnejšou metódou, ako spevniť stred tela, je cvičenie menom doska, často známe pod anglickým názvom plank. O neuveriteľnom množstve benefitov tohto cvičenia si povieme, na úvod treba spomenúť jeden jediný. Nepotrebujete žiadne vybavenie, náradie ani výstroj. Len kúsok miesta a vlastnú váhu.
Celkom: 81 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ďalšie >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Čierna listina | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku