. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Zdravie

Hallux valgus čiže vybočený palecPublikováno 18.7.2017, 16:17
Stav chodidla, kedy nám palec začne vybočovať smerom k druhému prstu, kĺb bolí a noha začína mať nie práve reprezentatívnu vizáž, to je nočnou morou každej ženy. Nie len, že je tento stav pomerne neestetický, obmedzuje nás vo výbere topánok, ale predovšetkým ide o pomerne bolestivú záležitosť. Táto deformácia postihuje ľudí bez ohľadu na vek, ale zato s ohľadom na iné faktory. Aká je príčina vzniku? Ako sa brániť a čo podniknúť, keď už sme nechali stav zájsť príliš ďaleko?
Čo a prečo škodí pri chorobe?Publikováno 28.6.2017, 16:54
Keď je nám ouvej, často si chceme dopriať aspoň nejaké to dobré jedlo a pitie, aby sme si nejako vynahradili tú trýzeň, s ktorou sa stretávame. Ovšem niektoré potraviny, hoci sa javia ako nevinné alebo dokonca ako dobrý nápad, môžu nášmu stavu ublížiť. Zameriame sa na tak „obyčajné“ ochorenia, ako sú chrípka, prechladnutie, bolesť v krku a žalúdočné alebo črevné ťažkosti. S tými sa sem tam jednoducho stretneme, či už chceme, alebo nie. A keď už máme na návšteve nejakého toho bacila, čím ho rozhodne nehostit?
Varovné signály kostí v ohrozeníPublikováno 24.6.2017, 11:54
Všetci žijeme v presvedčení, že osteoporóza alebo rednutie kostí je skôr „seniorský“ problém, takže sa jej nemusíme ešte pekných pár rokov obávať. Pravdou ale je, že čas na prevenciu je práve teraz, nehľadiac na to, koľko nám je rokov. Kým je pravda, že väčšina zlomenín chrbtice, bedier alebo napríklad predlaktia je naozaj doménou seniorov, základy pre tieto bolestivé a často život ohrozujúce úrazy pokladáme oveľa, oveľa skôr. A akonáhle naše kosti zkrehnú a začnú byť na zlomeniny náchylnejšie, väčšinou je už neskoro.
Čo keď o strese ani nevieme?Publikováno 23.6.2017, 8:40
Pretože na všetko si človek zvykne. Poznáte princíp žaby v hrnci? Keď hodíte žabu do vriacej vody, okamžite vyskočí. Keď ju ale dáte do studenej, tú zahrievate, chudinka žaba sa nechá pokojne uvariť. Tento všeobecne platný, dramatický princíp môžeme vztiahnuť na kde čo v našich životoch. A rozhodne aj na stres. Pretože ak sa vo vašom živote objavoval postupne, nezmizol a len sa zväčšoval, pravdepodobne by ste svoje problémy ani ako maximálny stres nepopísali.
Ako bojovať so žalúdočnými ťažkosťami... a vyhrávaťPublikováno 19.6.2017, 17:14
Keď nás bolí žalúdok, väčšinou poznáme príčinu. To ale nemení nič na tom, že je to veľmi nepríjemná obtiaž, ktorá vie pekne pokaziť celý deň. Či už sa stretávame s pálením záhy alebo diagnózou Gastroezofageálneho (pažerákového) refluxu, máme veľa účinných zbraní vo vlastnom arzenáli. Ako si od týchto nepríjemných ťažkostí pomôcť pekne vlastnými silami? Drobné zmeny v jedle, spánku, ale napríklad aj spodnom prádle urobia svoje.
20 vecí, ktoré ste o tele a zdraví zrejme nevedeliPublikováno 12.6.2017, 16:00
Na svete existuje mnoho štúdií, výskumov a prebehlo už veľa pokusov, takže sme sa dozvedeli užitočné, menej užitočné aj úplne zbytočné informácie. Avšak sa nedá poprieť, že niektoré aj z tých neužitočných sú bezpochyby zaujímavé. A kto vie, aj tá na prvý pohľad najzbytočnejšia informácia sa jednoducho môže niekedy hodiť. Vedeli ste, že psy cítia rakovinu? Alebo trebárs čo vie zvýšiť naše úspechy pri chudnutí až dvojnásobne?
Čo o vás prezradia spánkové ťažkostiPublikováno 10.6.2017, 23:59
Len si to predstavte - všetky podmienky na spánok sú ideálne. Všetko hotové, posteľ je pohodlná, vankúš akurát, teplota v miestnosti je príjemná, neruší vás žiadne svetlo, hluk ani okolnosti. Ale napriek tomu nie a nie zaspať, prevaľujete sa, budíte sa uprostred noci a (alebo) vstávate ráno snáď ešte unavenejší, než ste šli spať. A čo viac, zle sa vám sústredí a celý deň myslíte len na to, až zasa pôjdete spať. Čo všetko môže byť na vine? Zďaleka nie len trebárs životný štýl.
Bolesť drieku skrytá v bedráchPublikováno 5.6.2017, 20:31
Bolesť drieku by sme vlastne dnes mohli nazvať civilizačnou chorobou. Ak nemáme vyskočenú platničku, posunutý stavec, nie sme po operácii alebo netrpíme nejakou neurologickou chorobou, pravdepodobne nás drieková chrbtica bolí preto, že máme skrátené a/alebo ochabnuté svalstvo. A zďaleka nie len svaly na chrbte. Mobilita iných kĺbov, natiahnutie svalov okolo nich nám môže pomôcť s bolesťou chrbta. Ako na to?
Krvácate z ďasien? Možno preto, že...Publikováno 1.6.2017, 10:55
...príčin môže byť veľa. Od mechanického poškodenia po autoimunitné ochorenia. Pri krvácaní ďasien je dôležitejšie než inokedy niektoré veci robiť, a niektoré zase nie. Podstatné ale je, že aj keď niekedy dôvod na obavy nie je a zvládneme vec vyriešiť vlastnými silami, je potrebné sa sústrediť na slovo „vyriešiť“. Rozhodne by sme stav krvácania ďasien nemali podceňovať a nechávať bez povšimnutia. Čo všetko sa vlastne môže s telom diať?
Poriadok v cukroch, poriadok v telePublikováno 30.5.2017, 15:28
Cukry sú v poslednom čase veľkou témou, a to ako v zdravej výžive, tak v medicíne, chudnutí alebo fitness. Okrem toho, že stoja za celým radom nežiaducich efektov na telo a psychiku, zároveň ich nesporne nutne potrebujeme na to, aby sme mali energiu. Vo vysokej miere spôsobujú priberanie, ale aj bolesti kĺbov, náchylnosť k zápalom, predčasné starnutie pleti a problémy s obličkami. Ako ich nemať moc ani málo? A čomu sa ich konzumáciou alebo naopak vyhýbaním sa im vystavujeme?
Celkom: 92 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ďalšie >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku