. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Zdravie

Najzdravší zvyk? Rovný chrbátPublikováno 13.12.2018, 11:03
Tiež vás mamičky sem tam buchli do chrbta, keď ste sa ako deti hrbili? Aj keď sa nám to nepáčilo, ony to mysleli dobre. Pretože v tomto prípade platí skoro viac, ako inokedy, že čo sa v mladosti naučíš, v starobe akoby si našiel. Spoločne s ďalšími zmenami, ktoré stále odkladáme, ako trebárs piť menej kávy, tráviť menej času pri televízii a viac vonku, je „chodiť rovno“ niečo, čo môže odštartovať skoro úplne nový život (aspoň po tej fyzickej stránke). Aké sú tie najväčšie benefity rovnej chrbtice?
Ako utíšiť bolesť zubov, keď nie je zubár po rukePublikováno 6.12.2018, 10:58
Bolesti zubov sú pre väčšinu z nás nočná mora. Pretože väčšinou znamenajú nutnosť návštevy zubára, ktorá je pre nás (boh vie prečo) od malička postrachom. Akútna bolesť zubov môže byť spôsobená kdečím, nemusí ísť nutne o kaz. Keď bolesť trvá dlhšie ako dva dni, je už ale treba odbornú pomoc. Ak ale ide o bolesť akútnu spôsobenú napríklad nadmierou sladkého jedla alebo pitia, podráždením citlivých zubov alebo inou, zrejmou príčinou, môžeme si pomôcť sami a prírodne. Ako na to?
Pálenie záhy, do slova a do písmena pálčivý problémPublikováno 30.11.2018, 20:21
Poznáte ten nepríjemný pocit pálenia za hrudnou kosťou, ktorý sa síce prikradne nenápadne, ale dokáže aj niekoľko hodín potrápiť? Ak je vám cudzí, gratulujeme, práve vy nepatríte medzi 40% populácie, ktorú trápi pálenie záhy. Ak je vám táto situácia povedomá, pravdepodobne spadáte medzi tých šťastnejších, u ktorých ak sa vyskytuje, tak nárazovo, raz za čas, napríklad po diétnych chybách. A ak tento pocit poznáte dôverne, radíte sa pravdepodobne k oným 40%, ktorých pálenie záhy trápi opakovane.
Nenápadné prejavy problémov so štítnou žľazouPublikováno 29.11.2018, 23:04
Problémy so štítnou žľazou trápia údajne až 30% európskej populácie. Štítna žľaza (glandula thyroidea) je najväčšia endokrinná žľaza nášho tela. Produkuje thyroidný hormóny trijódtyronín a tyroxín, ktoré majú vplyv na takmer všetky funkcie nášho tela. Jediné orgány, ktoré sú primárne imúnne voči vplyvom týchto hormónov, sú mozog, slezina a semenníky. To ale neznamená, že ich hormóny štítnej žľazy nemôžu ovplyvniť sekundárne. A všetci, ktorí sme kedy mali čo dočinenia s hormonálnou nerovnováhou, vieme, že vie ovplyvniť celý náš život. Ako spoznáme, že sú naše hormóny mimo kontrolu? A kedy viniť štítnu žľazu?
Kedy môže za zlý fyzický stav stresPublikováno 18.11.2018, 20:02
Hoci to nechceme počuť, troška stresu je nielen neškodná, dokonca aj zdravá. Stresové reakcie, ktoré trvajú od pár minút do pár hodín a prežívame ich raz za čas, môžu stimulovať našu obranyschopnosť a dlhodobo imunitu posilňovať. Takže aj stres má svoju „ideálnu mieru“. Ale vzhľadom na to, že ideálny stav je vlastne všeobecne nedosiahnuteľný, realita vyzerá inak. Nadmiera dlhodobého stresu ničí naše zdravie, a to snáď všetkými možnými spôsobmi. Aké sú najčastejšie prejavy nadmerného stresu na našom tele?
Keď meníte telo, mení sa aj myseľPublikováno 13.11.2018, 20:14
Niekto má šport a zdravé stravovanie naučené odmala, nie je to pre neho nič nové, neprirodzené ani výnimočné. Súčasná mladá generácia má k zdravému životnému štýlu rozhodne bližšie ako tá, ktorá ju vychovala. A tak je rozhodnutie zmeniť svoje telo k lepšiemu často sprevádzané ďalšími javmi, ktoré súvisia so zmenou životného štýlu a predovšetkým nastavením mysle všeobecne. Čo sa stane, keď sa rozhodneme prestať s televíziou a bravčovým a rozhodneme začať so športom a šalátom?
Čo znamená pozitívny prístup k vlastnému teluPublikováno 31.10.2018, 14:37
Žiť v súčasnosti nie je jednoduché. Z jednej strany sa na nás už celé desaťročia valia nároky na to, ako má vyzerať perfektné telo, tvár, vlasy, obočie, nechty a tak ďalej, zo strany druhej začíname byť pomaly ale isto masírovaní hnutím o pozitívnom prístupe k vlastnému telu napriek jeho nedokonalostiam, chybám a hendikepom. Ako tieto dva prúdy skĺbiť? A sú vôbec protichodné, nehovoria náhodou to isté?
Domáce riešenie problémov s močovými cestamiPublikováno 29.10.2018, 14:43
Infekcie močových ciest sú veľmi bežným problémom, rozhodne bežnejším, než by sa nám páčilo. Niekto je náchylnejší, niekto menej, aj tak sa skoro každá žena s nejakým typom infekcie stretla. Čo robiť, keď sa nás však zápaly močových ciest držia chronicky? Kde môže byť problém? A prečo je v takomto prípade dôležité začať riešiť problémy v práci alebo s partnerom?
Liečivá moc cesnakuPublikováno 15.10.2018, 12:43
Cesnak patrí k slovenskej (a nielen slovenskej) kuchyni absolútne neodmysliteľne, nie je skoro ani možné, aby sme sa s ním nestretli. Ale zatiaľ čo mnoho z nás ho používa ako ingredienciu pri varení a slanom pečení, naša pozornosť by sa mala sústrediť aj na jeho liečivé účinky. Pretože ich je naozaj veľa a rozhodne by sme mu mali dať šancu - nevylieči len prechladnutie, ale slúži ako prevencia rakoviny, stará sa o náš krvný tlak a zažívanie. A ak nás odrádza cesnakový dych? Aj na to máme riešenie!
Príčiny akné v dospelostiPublikováno 21.9.2018, 18:24
Bohužiaľ, aj keď sme v puberte počuli, že akné, ktorým trpíme, jednoducho vymizne, rok sa s rokom zišiel a rozhodne sa tak nestalo. Naučili sme sa ho maskovať, zistili sme, že keď preflámujeme víkend v alkoholovom opojení, zrejme to odskáčeme nejakým tým pupienkom, rovnako tak, ako keď sa budeme zle stravovať. A tak nám bolo tridsať, štyridsať a napríklad aj päťdesiat a pupienky sa stále sem tam objavia (a niekedy nás vlastne nikdy neopúšťajú). Čím je to spôsobené najčastejšie?
Celkom: 145 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,15 ďalšie >>
© 2004-2018 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt