. .. .. .. .. .. .
. .

MAGAZÍN - Zdravie

Levanduľa proti úzkosti i bolesti hlavy

Publikované 20.6.2018, 11:55, aktualizováno 31.7.2023, 11:55
Je úplne v poriadku cítiť sa sem tam pod tlakom alebo v strese. V poriadku už ale nie je zažívať úzkostné stavy dlhodobo. Spúšťačom úzkostí môžu byť najrôznejšie udalosti alebo pocity, každý máme iné dispozície a iný prah dráždivosti nervovej sústavy. A tak sa obávame a obávame, až sa z takého psychického rozpoloženia stane štandard. Odborná pomoc lekára je na mieste. Pomôcť si ale môžeme tiež sami, predovšetkým tým, ako k sebe pristupujeme.

Mykóza, nevítaný letný hosť

Publikované 20.8.2015, 11:31, aktualizováno 31.7.2023, 11:31
Kvasinkové infekcie nás v lete trápia oveľa viac ako po celý zvyšok roka dohromady. Ako takýmto infekciám predchádzať? Ako ich liečiť, ako sa detoxikovať a čo robiť, keď už je infekcia tu? A vedeli ste, že kvasinková infekcia môže postihnúť aj nos, uši, oči, vlasy i celý organizmus?

Ako schudnúť: 9 tipov, vďaka ktorým tento rok dodržíte svoje predsavzatie a dosiahnete vysnívanú váh

Publikované 29.1.2023, 10:40
Nový rok býva okamihom, keď si väčšina z nás dáva nejaké to predsavzatie. Tým najčastejším je schudnúť nejaké to kilo, vytvarovať postavu. Lenže väčšinou už po dvoch troch týždňoch sa naše odhodlanie vytratí a z nášho úmyslu zíde. Tento rok to ale tak byť nemusí! Máme pre vás osvedčené efektívne tipy a triky, vďaka ktorým si udržíte motiváciu a konečne dosiahnete svoje ciele.

6 prírodných spôsobov, ako sa ľahko a prirodzene zbaviť zahlienenia a s ním spojenej nádchy a kašľa

Publikované 22.1.2023, 9:47
Upchatý nos, pretrvávajúci kašeľ, zaľahnuté uši, bolesť hlavy alebo dutín, slzenie očí. To všetko sú príznaky zahlienenia organizmu, s ktorým sa v posledných mesiacoch po prekonanej viróze alebo prechladnutí stretáva veľa z nás, či už z radov dospelých, ale aj detí. A nie je to nič príjemné. Preto pre vás máme hneď niekoľko tipov, ako sa hlienu zbaviť. Určite ich vyskúšajte! Niektoré z nich používali už naše babičky.

Zlaté mlieko: 3x recept na zázračný zdravý nápoj ajurvédskej medicíny preverený storočiami

Publikované 20.1.2023, 18:49
Určite už ste o ňom aspoň raz počuli. Jeho účinky na naše zdravie sú doslova fenomenálne. Aj keď má svoje korene v starovekej ajurvédskej praxi, dnes ho pijú ľudia po celom svete. Dôvodom sú jeho preukázateľné antioxidačné, antibakteriálne, antikarcinogénne a protizápalové vlastnosti. Vyskúšajte ho aj vy! Máme pre vás hneď tri varianty, ako populárne zlaté mlieko pripraviť raz dva.

8 krokov, ktoré vám pomôžu naštartovať chudnutie aj po štyridsiatke

Publikované 16.1.2023, 21:05
Nie je tajomstvom, že udržať si váhu po štyridsiatke nie je vôbec ľahké a zbaviť sa nejakých tých nadbytočných kíl je ešte ťažšie. Navyše, aj keď jete rovnako ako predtým, zistíte, že sa vám pôvodné oblečenie nejako „zráža“. Hovoríte si, čo robíte zle? V podstate nič, ale budete sa musieť začať stravovať podľa trocha iných pravidiel.

Umy si ruky! A viete to vôbec vy, rodičia?

Publikované 12.12.2022, 23:00
Niektoré vety používajú rodičia častejšie ako iné. Pokyn, aby si potomok umyl ruky, medzi ne rozhodne patrí. Dáva to zmysel, pretože dôležité je zbaviť sa nielen viditeľnej špiny napríklad od hliny či farieb. Zlou hygienou sa šíria nielen napríklad hnačky, ale aj nádcha, kašeľ či chrípka. Nestačí však len ruky ošpliechať a bežať, ako pritom robia aj mnohí dospelí. Ako na to správne?

Zapareniny u bábätka: Ako ich spoznať, liečiť a ako im predísť

Publikované 10.11.2022, 19:56
Podráždené a plačúce bábätko dokáže potrápiť nejednu mamičku a otecka. Dôvodom takéhoto „bezdôvodného“ plaču u detí často môžu byť zapareniny, ktoré vyvolávajú nepríjemné pocity pálenia a svrbenia. Ako sa teda o pokožku bábätka starať, aby sa nezaparila, a čo robiť, keď už sa predsa len zapareniny na pokožke objavia?

Ako schudnúť? Desiatujte a olovrantujte! alebo 4 dôvody, prečo si dopriať pravidelnú desiatu

Publikované 3.11.2022, 19:49
Nedarí sa vám zbaviť kíl navyše? Ste unavení a bez energie alebo snáď máte problémy so sústredením? Asi vieme prečo! Chybou môže byť, že vynechávate desiaty a olovrantu alebo možno len jete nevhodné potraviny. Lenže práve desiate a olovranty by mali byť dôležitou súčasťou zdravého jedálnička a my vám prezradíme prečo.

Zaručené babské triky, ako zatočiť s kašľom. Vyskúšajte ich tiež!

Publikované 17.10.2022, 20:28
Kašeľ, či už dráždivý suchý alebo ten vlhký, dokáže poriadne znepríjemniť život deťom aj dospelým. V nadchádzajúcom chladnom období sa mu ale bohužiaľ nevyhneme. Nie je ale nutné hneď siahať po predražených kvapkách a sirupoch z lekárne. Naše babičky si s kašľom vedeli poradiť aj bez medikamentov len s tým, čo mali doma. Vyskúšajte to aj vy a stavte na ich osvedčené rady.
Celkom: 278 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,28 ďalšie >>
Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Cookies | Kontakt | Jednotné kontaktné miesto
Autorské práva k publikovaným materiálom | Podmienky pre používanie služby informačnej spoločnosti | Informácie o spracovaní osobných údajov | Nastavenie súkromia | Vlastnícka štruktúra

© 2001–2023 Copyright CZECH NEWS CENTER a.s. a dodávatelia obsahu