. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Zdravie

Liečivá moc cesnakuPublikováno 15.10.2018, 12:43
Cesnak patrí k slovenskej (a nielen slovenskej) kuchyni absolútne neodmysliteľne, nie je skoro ani možné, aby sme sa s ním nestretli. Ale zatiaľ čo mnoho z nás ho používa ako ingredienciu pri varení a slanom pečení, naša pozornosť by sa mala sústrediť aj na jeho liečivé účinky. Pretože ich je naozaj veľa a rozhodne by sme mu mali dať šancu - nevylieči len prechladnutie, ale slúži ako prevencia rakoviny, stará sa o náš krvný tlak a zažívanie. A ak nás odrádza cesnakový dych? Aj na to máme riešenie!
Príčiny akné v dospelostiPublikováno 21.9.2018, 18:24
Bohužiaľ, aj keď sme v puberte počuli, že akné, ktorým trpíme, jednoducho vymizne, rok sa s rokom zišiel a rozhodne sa tak nestalo. Naučili sme sa ho maskovať, zistili sme, že keď preflámujeme víkend v alkoholovom opojení, zrejme to odskáčeme nejakým tým pupienkom, rovnako tak, ako keď sa budeme zle stravovať. A tak nám bolo tridsať, štyridsať a napríklad aj päťdesiat a pupienky sa stále sem tam objavia (a niekedy nás vlastne nikdy neopúšťajú). Čím je to spôsobené najčastejšie?
Ako ubližujeme svojim kĺbom, aj keď žijeme zdravoPublikováno 4.9.2018, 16:28
Hýbeme sa, zdravo a vyvážene jeme, chudneme, formujeme postavu, budujeme svaly. Proste robíme všetko správne. Ale zrazu nás začnú pobolievať kĺby, tú pichne v kolene, tu bolí chrbát, tu preskočí rameno. A zrazu nám diagnostikujú artritídu a v niektorých prípadoch sme tak akurát vhodnými kandidátmi na výmenu kĺbu. V čom je pes zakopaný? Ako vlastne svojim kĺbom škodíme, aj keď robíme všetko dobre?
Kedy je obava z alkoholu na miestePublikováno 15.8.2018, 18:37
Žijeme v zlej dobe. Samozrejme, nechceme sa rúhať, väčšina vecí na nej je dobrá, ale aj tak zažívame obrovskú mieru stresu, straty hodnôt, nespokojnosť vo vzťahoch a možnosti, ktoré sú síce nekonečné a neobmedzené, ale my ich nevieme naplniť. Nechceme maľovať čerta na stenu, ale mnoho z nás má s alkoholom, ako jedným z najdostupnejších únikov pred nemilou realitou, väčšie skúsenosti, než je zdravé. Kedy by sme si mali siahnuť do svedomia?
Čo znamenajú ranné bolesti hlavy?Publikováno 14.8.2018, 19:28
Zobudiť sa s rannou bolesťou hlavy je rana pod pás. Čo sa stalo? Čo sme mohli urobiť zle, keď sme ešte len vstali? Ranná bolesť hlavy môže mať niekoľko príčin, niektoré môžeme mať pod kontrolou, iné menej a niektoré bohužiaľ vôbec. A rovnako tak o nich niekedy vieme, ale niekedy nemáme tušenie. Čo všetko môže stáť za bolením hlavy hneď po prebudení?
Vaječné škrupiny nevyhadzujte, budú sa hodiťPublikováno 10.8.2018, 19:06
Vajíčka v hojnom množstve využíva snáď každá domácnosť. Je to univerzálna a veľmi zdravá potravina, o benefitoch obsahu bielkovín, tukov, minerálov a vitamínov máme povedomie tak nejako všetci. Čo ale málokto vie je, že vaječné škrupiny nám môžu byť tiež viac než na úžitok. Okrem toho, že nám môžu poslúžiť ako vynikajúci zdroj vápnika (áno, aj my ich môžeme jesť!), tak nám tiež dokážu odstrániť usadeniny z riadu, naostriť čepele alebo vybieliť bielizeň.
Nejasné znamenia zlej životnej cestyPublikováno 8.8.2018, 17:30
Skoro každý z nás sa v živote ocitol v situácii, keď sa vydal cestou, ktorá neviedla inam než ku slepému koncu. Zlé rozhodnutia, nešťastie, bezmocnosť, straty, ale aj nevedomosť, ľahkomyseľnosť alebo nerozvážnosť, to všetko a oveľa viac (vrátane ľudí v okolí) nás mohlo ovplyvniť na ceste za nešťastím. Verte, alebo nie, o tom, že sa pohybujeme po šikmej ploche, často dostávame informácie oveľa skôr, než si to my sami všimneme.
Keď je úzkosť príznakom, nie len problémomPublikováno 20.7.2018, 16:05
Depresia je smútok z minulosti, úzkosť strach z budúcnosti. Takto by sa asi dal rozdiel medzi týmito dvoma démonmi ľudskej mysle vysvetliť najjednoduchším spôsobom. Úzkosť čas od času cítime všetci. Tá chronická potom môže patriť do skupiny psychických ochorení, ktoré sa našťastie dajú do istej miery zvládnuť ako terapiou, tak medikamentmi. Čo ak je ale úzkosť príznakom fyzického ochorenia?
Hlávková kapusta - nečakaný zázrakPublikováno 10.7.2018, 17:35
Hlávková kapusta je jednou z najbežnejších odrôd hlúbovej zeleniny, kultúrna plodina známa tisícročia, dostupná, lacná, celosvetová. Bohužiaľ tiež dosť podceňovaná. Pretože len máloktorá potravina sa môže pochváliť takými účinkami, ako listy hlávkovej kapusty. Kapusta je extrémne zdravá na konzumáciu (zvlášť vďaka jednému druhu prípravy), ale vie pôsobiť aj zvonku - a ako!
Šalát jedovatý a prečo sa ho nebáť. Naopak!Publikováno 9.7.2018, 17:19
Ópium chudobných / šalátové ópium? Liek na kašeľ? Afrodiziakum? Sedatívum? Áno, to všetko je šalát jedovatý, alebo latinsky lactuca virosa. Rastlinu využívali severoamerickí indiáni na liečbu rôznych ochorení (ale tiež ju - a nielen oni - využívali na „rekreačné“ účely), ešte v 19. storočí ju využívali aj lekári v situáciách, kedy nemali po ruke ópium. A my sme na tento prírodný zázrak, ktorý pomáha bez vedľajších účinkov, skoro zabudli.
Celkom: 137 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,14 ďalšie >>
© 2004-2018 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt