. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Jedlo

Dajte si žeruchuPublikováno 25.2.2020, 19:27
Na túto malinkatú bylinku pravidelne zabúdame, aj keď si to nezaslúži. Je to jedna z mála byliniek, ktorá nám doma vyrastie vždy a za všetkých okolností, v zime, v lete, na slnku aj v tieni. A na rozdiel od listových šalátov má pomerne výraznú a príjemnú chuť podobnú reďkvičkám, ktorá ozvláštni nielen šaláty, ale napríklad aj paštéty, polievky, omáčky alebo mäso.
Máme zlé stravovacie návyky?Publikováno 8.1.2020, 19:48
Asi nás ako prvé napadnú sladkosti, to, že nie vždy raňajkujeme, alebo napríklad obľuba bieleho pečiva. Bohužiaľ, to zďaleka nie sú jediné stravovacie návyky, ktoré môžu boriť naše plány. Ale nielen ich, v skutočnosti môžu negatívne ovplyvňovať naše zdravie, metabolizmus, spánok alebo imunitu. Ako najčastejšie hrešíme, keď ide o stravovanie?
Je sushi vôbec zdravé...?Publikováno 23.10.2019, 21:05
Stále viac a viac považujeme túto pôvodne japonskú delikatesu ako relatívne bežnú súčasť nášho jedálnička - hoci pre väčšinu z nás je to stále skôr výnimočná príležitosť. Už sa toho ale nebojíme a pokojne si zájdeme do reštaurácie alebo sa pustíme do vlastnej výroby doma. Na prvý pohľad by sme povedali, že je to vlastne úplne zdravé jedlo. No dobre, ryža je ryža, ale aj tá je nabitá vlákninou, tak čo by nie? Sushi má ale aj svoju „odvrátenú tvár“.
Ryže alebo chleba z karfiolu? Vynikajúce a zdravé!Publikováno 30.9.2019, 17:27
Karfiol je veľmi variabilná zelenina, ktorá má svoje miesto na každom našom stole. Od polievok, cez vyprážanie, varenie alebo napríklad ako hlavná aj vedľajšia ingrediencia do polievok, poznáme ho na mnoho spôsobov. Lenže on ich má oveľa viac. A tak nielen priaznivci paleo stravy a low-carb diet môžu objaviť kúzlo karfiolu, ktoré zďaleka nespočíva len v dozlatova osmažených ružičkách.
Zdanlivo nevinné potraviny, ktoré si zahrávajú s naším zažívanímPublikováno 5.9.2019, 20:05
Nemusíme mať nutne nejaký závažný problém. Stačí ale aj taká trvalá „zažívacia nepohoda“, aby nám bolo cez deň nepríjemne, ťažko a prešla nás chuť. Každý máme citlivosť na potraviny a látky v nich obsiahnuté inú, a tak vám prinášame zoznam zdanlivo nevinných potravín, ktoré síce nutne nemusia, ale môžu, mávať s komfortom nášho zažívacieho traktu. A mnohé z nich sú inak veľmi zdravé!
Koktail pre dokonalú očistuPublikováno 13.8.2019, 23:57
Ak chceme posilniť imunitu, zlepšiť kvalitu pleti a dokonca trebárs aj psychický stav, mali by sme sa zamerať na detoxikáciu organizmu... respektíve na zbavenie sa odpadu z našich čriev. Či si môžeme diétnymi zmenami vyčistiť krv, obličky, pečeň a ďalšie orgány, to je stále ešte sporné. Ale keď sa postaráme o správnu črevnú mikroflóru, všetky procesy v našom tele budú prebiehať oveľa lepšie. A presne o to pri detoxikácii ide.
Tie najzdravšie voľby pre náš jedálničekPublikováno 12.8.2019, 21:48
Keď otvoríme našu chladničku, špajzu alebo iné potravinové sklady, vždy je dobré, keď v nich nájdeme potraviny, ktoré sú zdravé. A ideálne nie len zdravé, ale aj superzdravé, ktoré nám pomáhajú v boji proti chorobám, pôsobí dobre na náš mozog, majú oveľa väčšiu schopnosť vylepšovať naše zdravie než ostatné potraviny... A zďaleka to nie sú potraviny nedostupné. Čo by sme mali mať vždy po ruke?
Známa aj neznáma brokolicaPublikováno 7.8.2019, 22:35
Brokolica je pre mnohých z nás strašiakom z nášho detstva, rodičia nám ju nútili, pretože je zdravá (čo je pravda), ale nás jej chuť práve dvakrát neoslovovala. Tak sme si ju dali na zoznam potravín, ktoré, až dospejeme, tak ich jednoducho jesť nebudeme. Už ale dospelí sme - a k tomu patrí aj prehodnotenie tohto zoznamu. Navyše sme asi zeleninu vzali trošku viac na milosť a brokolicu, tú by sme mali priamo zbožňovať. Prečo?
Čučoriedky sú skutočne superpotravinaPublikováno 18.7.2019, 14:40
Vitamínová bomba plná antioxidantov, to o čučoriedkach tak zbežne vieme. Tak ako tak patria medzi naše obľúbené letné ovocie. Ale aj tak im stojí za to venovať trošku väčšiu pozornosť. Pretože ich látky sú účinné aj pri extrémnych teplotách, dajú sa zužitkovať aj listy a obsahujú oveľa viac cenných látok, než by sme si na prvýkrát mohli myslieť. Ako ich konzumovať, skladovať a čo všetko môžeme od malých modrých bobúľ čakať?
Ovocie a bylinky - trendy chuť letaPublikováno 1.7.2019, 22:51
Každým dňom môžeme prísť na kombináciu chutí, ktorá nám natoľko zalahodí, že ju natrvalo zaradíme do svojho repertoáru. Zďaleka sme nevyčerpali všetky možné kombinácie, a aj keď ste fanúšikmi klasických chutí, nezaškodí niekedy trošku zaexperimentovať. Veľmi nenápadné experimenty sa v poslednej dobe dejú okolo klasických chutí ovocia so starostlivo zvolenými čerstvými bylinkami. A niektoré kombinácie sú na leto ako stvorené - zďaleka nemusíme skončiť u klasickej mäty s limetkou!
Celkom: 149 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,15 ďalšie >>
© 2004-2020 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt