. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Jedlo

Varovné stravovacie návykyPublikováno 12.4.2019, 16:18
Varovné znamenia niekedy nestačia. Často sa potrebujeme ráno postaviť na váhu a zistiť, že vážime o tridsať kíl viac, než v našich najlepších rokoch, aby sme sa zamysleli nad tým, ako vlastne žijeme. A preto by každý z nás mal apelovať sám na seba a všímať si tých menej nápadných, ale napriek tomu alarmujúcich znamení, že sa rútime do priepasti zanedbania tela, z ktorej sa nám len ťažko polezie naspäť hore. Aké znamenia to sú?
Šesť nešvárov babičkinej kuchynePublikováno 10.4.2019, 21:38
Keď sa v dnešnej dobe povie „babičkina kuchyňa“, všetkým sa vybavia poctivé, s láskou pripravované jedlá. Keď zapátrame v pamäti, bola kuchyňa našich babičiek a možno aj mamičiek naozaj zdravšia, než je dnes tá naša? Áno, používali sa iné suroviny väčšinou oveľa vyššej kvality, ale predsa len... s rukou na srdci, bolo to o toľko lepšie? Vybrali sme pre vás šesť nešvárov, ku ktorým by sme sa rozhodne vracať nemali.
Jedlá, ktoré nám pomôžu „sa napraviť“Publikováno 3.4.2019, 21:17
Nielen blížiace sa sviatky nám môžu sabotovať snahu o zdravé stravovanie (aspoň na chvíľku). Veď kto by si odpustil veľkonočný mazanec, vianočné hody alebo akékoľvek iné pokušenia, ktorá nám prinášajú dni pracovného pokoja, sviatky, dovolenky alebo napríklad len tak - víkendy. A alebo napríklad náhoda, niekedy jednoducho nestíhame myslieť na zdravé jedlo a sme radi, že deň prežijeme s čo najrýchlejšou energiou. A druhý deň často ľutujeme. Pretože akonáhle si raz zažívanie zvykne...
4 ingrediencie pre zdravie, silu a chudnutiePublikováno 28.3.2019, 14:35
Všetci sa snažíme o to, udržať si zdravie, kondíciu a figúru čo najjednoduchšou cestou. Veľa z nás to po čase vzdá (alebo v snažení viditeľne poľaví) len preto, že pre seba neobjavia tú magickú formulu, trik, ktorý by fungoval. A preto je treba vedieť o čo najviac metódach, ako svoje telo udržiavať vo forme fyzickej i psychickej, podporovať a vylepšovať prirodzené funkcie a zdravo povzbudiť spaľovanie, keď chceme nejaké to kilo dole.
Čo by nás do smoothie pridávať nenapadloPublikováno 27.3.2019, 11:08
Mixované kokteily, moderným jazykom smoothies, sú jedným z najväčších stravovacích hitov poslednej doby. A vôbec sa tomu nečudujeme, jediné, čomu sa čudujeme, je to, prečo nás to nenapadlo skôr. Vo forme nápoja (koktejlu) totiž skonzumujeme takmer čokoľvek, teda aj vrátane vecí, ktoré by sme normálne nezjedli, nemali na ne chuť, zabudli... a tak ďalej. Zďaleka sa nemusíme orientovať len podľa chuti! Je veľa ingrediencií, ktoré chuti nijako neuberú, ale majú pre naše telo nebývalo pozitívny efekt. Čo by sme pokojne mohli do našich koktailov pridávať?
Maličké cestoviny orzoPublikováno 21.3.2019, 12:12
Už ste o nich počuli? Malinké cestoviny, často o nich hovoríme aj ako o cestovinovej ryži, sú nezaslúžene opomínanou potravinou, ktorá je ideálna ako na bežné stravovanie, tak pri diétnom režime. Ako to? Dodá totiž bielkoviny, sacharidy a vlákninu, ktorú nemajú bežné cestoviny ani biela ryža. A to celé ešte v celkom zaujímavej a zábavnej forme, ktorá je extrémne variabilná.
Ak trpíte zápchou, týmto potravinám sa oblúkom vyhnitePublikováno 27.2.2019, 20:51
Diétne chyby, málo pohybu, životný štýl, ale napríklad aj chronický problém. Ak človek „nejde“ častejšie ako trikrát týždenne, už je to so zažívaním na zamyslenie. Ženy sú k tomuto nepríjemnému stavu náchylnejšie viac než muži a zápcha je veľmi život znepríjemňujúci problém súčasnej spoločnosti. Aké sú základné poučky na to, aby sme ňou netrpeli? A keď už sa stane, akým potravinám sa naozaj radšej vyhnúť?
Odvrátená strana vody s citrónomPublikováno 22.1.2019, 0:06
Obrovský boom popularity, ak chceme schudnúť a byť zdraví, mali by sme sa prelievať vodou s citrónom - ideálne od rána až do večera. Citrón dodá ideálne v teplej alebo vlažnej vode nášmu telu proti rakovine pôsobiace antioxidanty a zásobí nás zázračným vitamínom C, ktorý nám dodá energiu, posilní imunitu. Navyše nahradíme cukrom naládované ochutené minerálky alebo limonády. No nie je to skvelé? Mnoho z nás si tak navyklo piť vodu s citrónom ako hlavnú súčasť pitného režimu. Čo nám ale nikto nepovedal?
Ananásová voda ako liek na mnohé neduhyPublikováno 15.12.2018, 13:25
Ananás je ovocie, ktoré mnoho z nás spája skôr s kompótom alebo džúsom, než s jeho čerstvým stavom. A to je veľká škoda. Kompótovaním sa totiž strácajú až magické účinky ananásu na naše telo a zostáva „len“ vynikajúca chuť, aj keď často trošku nadbytočne osladená. Ale ak pristúpime na občasnú kúpu čerstvého a zrelého ananásu, nemusíme ho len pojedať večer pri televízii, ale môžeme s ním doslova čarovať.
Polenta úplne inakPublikováno 28.11.2018, 13:02
Polenta je suchá zmes na prípravu kukuričnej kaše, s ktorou sme sa pravdepodobne už mnohokrát stretli. Pripravuje sa z kukuričnej múky, vody a soli, ale my si ju väčšinou kupujeme hotovú, ktorú stačí len uvariť. Používame ju ako prílohu alebo samostatné jedlo, ale kukurica sama o sebe je aj vo forme polenty naprosto vynikajúcim zdrojom mnohých prospešných látok. A my pre vás máme recept na to, ako ju využiť netradične, ale zato veľmi, veľmi efektívne. Kukuričný džús si zamilujete!
Celkom: 128 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,13 ďalšie >>
© 2004-2019 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt