. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Tipy a triky

3 malé zvieratká, ktorá deti naučia dôležité životné zručnostiPublikováno 25.5.2020, 19:58
Mami, ja chcem zvieratko! Túto vetu už niekedy počul každý rodič. Niekto túto žiadosť radikálne zmetie zo stola, iný si ju necháva prejsť hlavou. Ak však stále váhate, či je obstaranie živého domáceho maznáčika dobrý nápad, mali by ste určite vedieť, že zvieratko a súvisiaca starostlivosť o neho naučia deti mnohým veciam, ktoré budú v živote potrebovať.
Aj úzkosti majú svoje výhodyPublikováno 22.5.2020, 20:01
Úzkostné stavy postihnú raz za čas skoro každého z nás, len tým, čo majú naozaj hrošiu kožu, sa možno vyhýbajú. Precitlivenosť na fyzické, sociálne alebo iné okolité podnety idú s nimi ruka v ruke. Nájdeme veľa popisov, ako úzkostné stavy vyzerajú, ako vlastne ovplyvňujú náš život, či je to povahový rys, porucha alebo prechodná fáza, množstvo návodov, ako s úzkosťami pracovať, ako ich prekonávať a ako s nimi žiť. Čo sa ale málokedy dozvieme, to sú benefity, ktoré nám úzkosti prinášajú. A že existujú!
Manuka, zázrak, o ktorom sme nepočuliPublikováno 21.5.2020, 20:05
Ak ste prepadli kúzlu esenciálnych olejov, pravdepodobne ste už narazili na ponuku toho manukového. Ale keďže manuku moc nepoznáme, asi sme siahli po niečom osvedčenom. To je ale chyba - silice, teda esenciálne oleje manuky majú neuveriteľne pozitívny vplyv na naše zdravie. A to nie je všetko! Rovnako tak môžeme benefity čerpať z manukového medu, ktorý nielen veľmi špecificky a exoticky chutí, ale poradí si s kadejakým zdravotným neduhom. V čom spočíva čaro manuky? A čo to vôbec je?
5 najfrekventovanejších miest vo vašej domácnosti, ktoré by ste mali pravidelne dezinfikovaťPublikováno 14.5.2020, 21:55
Aj keď to vyzerá, že pandémia je na ústupe, obávaný vírus len tak nezmizne. Dôsledná hygiena by sa tak rozhodne nemala podceňovať. Ruky už si snáď umýva väčšina z nás, zvýšenú pozornosť by sme však mali venovať aj ďalším miestam v domácnosti. Výskumy totiž ukazujú, že vírusy na niektorých povrchoch môžu žiť dokonca celé dni.
Ako nahradiť zeleninu ovocím?Publikováno 27.4.2020, 19:25
Samozrejme, zelenina má v jedálničku ako detí, tak dospelých, nezastupiteľnú úlohu. Minimum cukru, veľa vlákniny, vitamínov, minerálov, antioxidantov. Druh od druhu iné benefity, ale stále to najzdravšie, čo môžeme telu dopriať. Lenže to má malý háčik. Z nejakého dôvodu nemáme zeleninu radi. Možno za to môže škôlka, možno rodičia, ktorí nám ju nútili. Možno robíme našim deťom to isté. Ale nezúfajte, poradíme vám chytré zámeny ovocia za zeleninu.
Šetríme na kalóriáchPublikováno 25.3.2020, 15:12
Doba sa mení, spoločne s ňou aj prístup k zdravému stravovaniu. Počujeme a čítame slová ako vyvážený nízkokalorický, light, už máme trošku predstavu, čo znamenajú, orientujeme sa v tom, čo je pre naše telo i myseľ zdravé, čo neutrálne a čo naopak doslova peklo. Čím viac toho ale vieme, tým viac môžeme byť v strese z toho, ako sa stravujeme.
Zatvorené školy: Ako deti nadchnúť pre učenie? K čomu ich nútiť a k čomu niePublikováno 19.3.2020, 14:08
Od pondelka tohto týždňa sa dvere všetkých nielen základných škôl uzavreli, mnohé z nich však s výučbou pokračujú po internete, žiaci dostávajú zadania, ktoré doma musia vypracovať a odoslať pedagógom späť, prípadne aj naštudovať novú látku. Mnohým z nich sa však do toho príliš nechce. Máme preto pre vás pár tipov, ako ich k spolupráci prinútiť.
Ako s deťmi hovoriť o koronavíruse a nevydesiť ich ani sebaPublikováno 17.3.2020, 12:28
Deti sú vnímavé a nielen kvôli zatvoreniu škôl a škôlok tušia, že situácia okolo šírenia koronavírusu začína byť vážna. Aj preto, že o tom pravdepodobne čoby rodičia hovoríte s inými dospelými, hovorí sa o tom v televízii, píše na internete alebo v novinách. Môžu preto tiež pociťovať obavy. Ako ich upokojiť, odovzdať im potrebné informácie a pritom ich nevydesiť?
Ako si ušiť rúško proti koronavírusu? Noste aspoň nejakúPublikováno 16.3.2020, 13:28
Pribúda odborníkov, ktorí hovoria, že má zmysel nosiť rúška, aj keď nechránia proti nákaze zďaleka toľko ako respirátory. Ani rúška, ani respirátory sa momentálne kúpiť nedajú. Ale aj doma šité rúška sú podľa lekárov lepšie ako nič.
Je lepšie mydlo alebo dezinfekčný gél? Návod na domácu výrobuPublikováno 14.3.2020, 20:20
Je to stále tá najlepšia rada, ako sa môžete vy alebo vaša rodina chrániť pred koronavírusom. Umývajte si ruky a umývajte si ich správne. Má to zmysel obzvlášť, keď musíte cestovať do práce, k lekárovi alebo keď vodíte deti do škôlky alebo idete na nákupy. Ideálne je mať so sebou neustále fľaštičku s dezinfekciou. Tá je síce vypredaná, ale máme pre vás návod na domácu výrobu.
Celkom: 215 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,22 ďalšie >>
© 2004-2020 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt