. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Tipy a triky

Veci, ktoré pravdepodobne skladujeme na zlých miestachPublikováno 23.4.2017, 11:54
A ak ste si mysleli, že nevhodne sa dá skladovať iba jedlo, tak ste mali pravdu len čiastočne. Jedlo je jedna vec, ale aké sú najvhodnejšie miesta na lieky, oblečenie alebo napríklad dokumenty a fotky? Zlým skladovaním veľa vecí stráca farbu, sýtosť alebo trvanlivosť, v prípade jedla prispievame nevhodným uskladnením k množeniu baktérií, plesní alebo k strate vitamínov a chuti. Takže - aké sú naše najčastejšie hriechy v skladovaní všetkého možného?
Zubná pasta a nechtyPublikováno 21.4.2017, 19:10
Začarovaný kruh - lakovanie nechtov spôsobuje ich žltnutie. Čím viac žlté máme nechty, tým pravdepodobnejšie sa ich budeme snažiť zakrývať... lakovaním. Žltnutie a škvrny na nechtoch ale spôsobuje mnoho ďalších vecí, od fajčenia po nedostatok vitamínov alebo upratovacie prostriedky. Keď opomenieme prípady, že je niečo v neporiadku z lekárskeho hľadiska, z toho kozmetického vám bude stačiť na vybielenie nechtov naozaj veľmi jednoduchý trik.
Peniaze sú vo vzťahu vždy problémPublikováno 9.4.2017, 12:49
Súhlasíte? Nech je ich málo, moc, tak akurát, nech zarábajú obaja partneri, jeden, žiadny... proste ako sa zdá, nikdy nie je prispôsobenie ideálne. A aj keď by sme povedali, že vzťah funguje medzi dvoma rozumnými ľuďmi, ktorí sa predsa musia vedieť dohovoriť, skôr alebo neskôr dôjde na konflikt(y) kvôli financiám. Dá sa im vôbec vyhnúť? A akým spôsobom robia peniaze problémy vo vzťahu najčastejšie?
Rady od tých, ktorým sa schudnúť skutočne podariloPublikováno 7.4.2017, 11:18
Zo všetkých strán počujeme zaručené rady, pravidlá, bez ktorých to nejde, zdravotné názory, informácie o prospešnosti a nutnosti potravín, cvičenia a ich jednotlivých druhov. Áno, existujú všeobecné pravidlá, ktoré sa týkajú všeobecne ľudského organizmu, ale každý z nás je iný a na každého „budú fungovať“ iné veci. Namiesto vedeckých teórií vám prinášame informácie od tých, ktorým sa naozaj podarilo schudnúť. Môžu to byť rady, môžu to byť inšpirácie.
Tipy na zdravé a rýchle chudnutie II.Publikováno 25.3.2017, 1:00
Sľúbili sme si 5 kíl za 3 týždne. Aké sú ďalšie užitočné tipy, ktoré na ceste za vysnívaným cieľom pomôžu? Dôležité je predovšetkým nehladovať a rozoznať, čo je vhodné dodržiavať na štarte, čo nám pomôže vôbec začať, a čo by sme mali zaradiť do svojej rutiny zdravého životného štýlu. Prečo by sme mali skôr posilňovať než trénovať kardio alebo ako sa vyhnúť skrytým kalóriám?
Trik pre lepšiu náladu na každý deňPublikováno 25.3.2017, 0:57
Každý týždeň začíname s tými najlepšími zámermi. Ale potom sa to nejako zvrtne a naše predsavzatia o balení obedov do práce, dostatku spánku a pohybu tak nejako berú za svoje. Ak s tým chceme niečo robiť, je dobré nesústrediť sa na celok, ale malé veci, ktoré môžeme zlepšiť každý deň. Skúste to jeden týždeň. Každý deň pre seba môžete urobiť jednu úplnú maličkosť, vďaka ktorej sa budete cítiť oveľa lepšie než v čase, keď ste ju nerobili. A čo je na tom najkúzelnejšie? Máme pre vás tých trikov hneď sedem, pekne na každý deň v týždni jeden.
Aspirín nie je len liek!Publikováno 20.3.2017, 19:15
Vedeli ste, že tabletky aspirínu pomáhajú s bolesťami a liečia neduhy už od roku 1901? Pár rokov pred týmto dátumom sa podarilo v laboratóriách syntetizovať účinnú látku aspirínu, kyselinu acetylsalicylovú, urobili sa klinické testy a od tej doby je aspirín neoddeliteľnou súčasťou väčšiny našich lekárničiek - ale bolenie hlavy nie je jediná príležitosť, kedy ho môžeme využiť. Čo majú spoločné aspirín, autobatérie, rezané kvety alebo napríklad akné?
Tipy na zdravé a rýchle chudnutie I.Publikováno 9.3.2017, 9:23
Máme cieľ schudnúť 5 kíl. A čo znamená zdravo? Že nebudeme hladovať. A rýchlo? Za 3 týždne. Už tak je to pomerne šibeničný termín, pretože za normálnych okolností by sme nemali chudnúť o moc rýchlejšie než je kilo za týždeň. Samozrejme, všetko ide urýchliť, ale riskujeme jojo efekt, ale aj zdravie. Niektoré z nasledujúcich tipov sú relatívne kontroverzné, ale krátkodobo s vaším zdravím nehazardujú, niektoré sú natoľko užitočné, že by bolo vhodné ich zaradiť do svojej každodennej rutiny.
Použité vrecúško od čaju? Škoda vyhodiť!Publikováno 25.2.2017, 19:34
Rovnako ako kopa iného materiálu, ktorý by sme za normálnych okolností bez mihnutia oka vyhodili, je aj čajových vrecúšok do odpadkov vyložene škoda. Je pravda, že z niekoľkokrát zaliateho vrecúška už nedostaneme maximum, ale na niektoré účely sa nižšia koncentrácia chuti i účinných látok vyložene hodí. Chcete vedieť, prečo je dobré čajové vrecúško hneď nevyhodiť?
Tipy na ľahšie uspávaniePublikováno 21.2.2017, 20:04
Ak máte doma malé bábätko, už ste pravdepodobne prišli na to, že uspávanie a spánok všeobecne je až nečakane veľká téma. Ako mamička, tak dieťa (a koniec koncov aj zvyšok rodiny) si spánok toľko zaslúžia, pre všetkých je to veľmi náročné obdobie. Aj keď na každé dieťatko bude platiť niečo iné, každé má svoj vlastný biorytmus, osobnosť, povahu aj rodičov, existuje pár tipov, ktoré je naozaj dobré vyskúšať, keď spánok nie a nie doraziť.
Celkom: 85 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ďalšie >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Čierna listina | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku