. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Tipy a triky

Prečo naše dieťa nemôže spať?Publikováno 19.6.2019, 19:17
S bábätkom je ťažké sa dorozumieť, to je jasné. Preto nám dáva občas dosť zabrať neplakať s nimi, pretože ich niečo trápi a my nevieme čo. A keď príde na uspávanie a spanie, prečo sa to tým našim drobčekom nedarí, to zostáva často záhadou. My pre vás máme niekoľko dôvodov, prečo bábätko nie a nie zaspať. A niekedy tým dôvodom môžeme byť aj my!
Chytré triky pre krásuPublikováno 18.6.2019, 18:34
Pevnejšie prsia, hustejšie mihalnice, dlhšiu dobu sa nemastiace vlasy... kto by to nechcel? A k tomu naviac jemnejšiu pleť alebo nezarastajúce chĺpky? Ono stačí len vedieť, ako na to. Nie je potrebné investovať do drahých kozmetických prostriedkov alebo procedúr, veľa toho zvládneme z domácich zásob za použitia ingrediencií, ktoré máme bežne doma (alebo ktoré si za pár korún kúpime v lekárni alebo drogérii). Ako na krásu chytro?
Leto a posteľné obliečkyPublikováno 11.6.2019, 23:30
Možno to nie je to prvé, čo vás napadne, keď sa povie leto, ale mnoho z nás má v lete každé ráno jednu myšlienku - musím vymeniť obliečky. Prečo? Pretože sa vďaka horúcim nociam budíme ráno obliati potom a nechceme vedieť, koľko toho potu sa cez noc vsiaklo do našich obliečok. Lenže to nie je iba v lete, kedy by sme mali obliečky meniť relatívne často - možno častejšie, než sme zvyknutí. Ako často a prečo, to sa dozviete v našom článku.
Začínate s fitness? Toto vám pomôžePublikováno 15.5.2019, 21:22
Možno máte v hlave pár mesiacov taký nápad. Nápad, že tento rok je tým, kedy začnete cvičiť a starať sa o svoje telo. Pretože... vlastne prečo nie? Možno sme si to dali ako predsavzatie, možno nás trošku straší blížiace sa leto, možno máme úplne inú motiváciu - a každá je správna. A tak ste sa možno začali obzerať po tom, ako, kde a s kým vlastne začať. Chce to niečo efektívne, ale nie moc ťažké, niečo, pri čom nás nebude nikto nútiť poskakovať v skupine, ale zároveň sa budeme môcť pozrieť, ako sa to vlastne robí...
5 znamení, že sa dostávate do formyPublikováno 29.4.2019, 19:41
Bez toho, aby sa vaša váha pohla čo i len o piaď. Nehovoríme o bežných denných výkyvoch, kedy pol kila nehrá vlastne žiadnu rolu. Ale o zmenách, ktoré sa s naším telom dejú, keď sme čím ďalej tým viac fit, aj keď váha stagnuje. Telesná hmotnosť totiž nie je práve najpresnejší ukazovateľ, rozhodne nie jediný a možno ani najdôležitejší, ktorým by sme sa mali pri snahe o čo najlepšiu fyzičku riadiť. Ako teda poznáme, že sa „niečo deje“, bez toho, aby nás opúšťali kilá?
Chyby, ktoré robíme pri sprchovaníPublikováno 8.4.2019, 17:04
Každý má svoju rutinu, keď dôjde na hygienu. Či už vyznávame prísnu hygienu, alebo sme v tomto ohľade skôr voľnomyšlienkari (a zastanie relevantných argumentov majú oba tábory), je pár chýb, ktoré pravdepodobne robíme všetci. Stoja nás nielen peniaze, ale aj môžu spôsobovať kožné problémy, suchú kožu alebo napríklad zlú náladu.
Prírodní bojovníci proti nadúvaniuPublikováno 6.3.2019, 20:28
Tento nepríjemný problém môže udrieť prakticky kedykoľvek a nie je práve najjednoduchšie s ním vždy bojovať, respektíve nechať všetkému voľný priebeh. Nie každé prostredie je tolerantné k prirodzeným ľudským prejavom, preto často trpíme kŕčmi, nadúvaním, pocitom ťažkosti a napríklad aj pálením záhy. Ak na tieto stavy trpíme, asi máme svoje mechanizmy na to, ako ich prekonať alebo lepšie - sa im vyhýbať. Ale môžeme si pomôcť aj prírodne! Aké sú najlepšie prírodné nástroje proti nadúvaniu?
Najjednoduchšie triky pre ľahšie chudnutiePublikováno 4.3.2019, 15:40
Aj tí najlenivejší z nás majú nádej. Keď teda hovoríme o chudnutí. Mnohí z nás si myslia, že keď chceme zhodiť nejaké to kilo, chce to drastické zmeny, prísnu diétu a intenzívne cvičenie. A to nás väčšinou odradí (a koho by neodradilo). Správne by sme si ale mali nastaviť hlavu trošku inak - všetko je lepšie ako nič. Aj tá najmenšia zmena, ktorú urobíme, je pre dobro veci, a posúva nás k cieľu. Pomaličky, ale zato bez stresu. A my pre vás máme niekoľko tipov, ako takéto drobučké zmeny robiť.
Jak chytré telefony ovlivňují naše zdraví?Publikováno 28.2.2019, 10:16
Áno, sme vďaka nim omnoho výkonnejší, rýchlejší a dostupnejší, všetko je viac efektívne a my sme sa s nimi zžili tak, že si vlastne už ani nespomíname, aké to bolo, keď neexistovali. Opomenieme teraz skutočnosť, že funkcie chytrých telefónov nám život nielen uľahčujú, ale tiež nám z neho uberajú drahocenný čas, a sústreďme sa na fakt, ako chytré telefóny ovplyvňujú naše fyzické zdravie.
Zaspať do minúty? Áno, dá sa toPublikováno 20.2.2019, 16:25
Ten, kto po uľahnutí do postele zaspáva, akoby ho do vody hodili, tomu môžeme závidieť. Pretože v dnešnej dobe má väčšina z nás problém zaspať. Či už je to zapríčinené stresom, úzkosťou, starosťami alebo inak pošramotenou psychikou, alebo napríklad nevhodným prostredím, v ktorom spíme, ťažkosti so zaspávaním trápi čím ďalej tým viac ľudí. A nevyspanie a nekvalitný spánok môže viesť k množstvu ako zdravotných, tak psychických ťažkostí. Existuje ale jeden trik, ktorým môžeme oklamať svoje telo a zaspať do niekoľkých desiatok sekúnd. Neveríte? Vyskúšajte.
Celkom: 172 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,18 ďalšie >>
© 2004-2019 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt