. .. .. .. .. .. .. .
. .

MAGAZÍN - Tipy a triky

Po dovolenke späť ku zdravému stravovaniu

Publikované 29.8.2022, 21:01
Na dovolenke odpočívame tak nejako od všetkého. Od práce, od niekedy únavnej socializácie, od každodennej rutiny, varenia, starosti o domácnosť... a často tiež od zdravého životného štýlu, ktorý sa doma snažíme aspoň ako-tak držať. Mnoho z nás sa v lete vypraví do rezortov, kde máme denne pod nosom hŕbu lákavého jedla, koktailov a alkoholu. A keď už sme pri tom odpočinku, na dovolenkách väčšinou tiež moc necvičíme. Po návrate domov nám potom okrem krásnych spomienok zostane aj nejaké to kilo navyše a výčitky svedomia.

Zázračný bobkový list: Upokojí myseľ, zníži cukor, prečistí dýchacie cesty a zbaví vás bolestí hlavy

Publikované 7.8.2022, 22:53
V kuchyni nemôže chýbať. Nedokážeme si bez neho predstaviť šošovicu, kapustnicu, fazuľu, ovar a ďalšie typicky slovenské dobroty. Vedeli ste ale, že bobkový list zďaleka nie je len chutné korenie? Od pradávna je v liečiteľstve považovaný za rastlinu s viac ako špeciálnymi vlastnosťami.

Tie najlepšie letné vône Yodeyma pre ženy a mužov roku 2022

Publikované 4.8.2022, 12:45
V lete sa nikomu nechce nosiť ťažké vône, z ktorých vás aj všetkých okolo rozbolí hlava. Chce to skôr svieže tóny plné života, slnka a sebavedomia. Našli sme ideálne dámske a pánske Yodeyma vône do teplých dní vhodné do kancelárie, fitka aj na večeru.

Reklama

Poklad z vaječných škrupín, zdravé zuby, kosti, vlasy aj nechty

Publikované 3.8.2022, 20:12
Plytvanie potravinami sa nevzťahuje len na zvyšky, ale aj na to, že často vyhadzujeme niečo, čo by sme mohli ešte použiť. Len to nevieme. Jedným z najväčších hriechov, ktoré môžeme kuchyni urobiť, je vyhadzovať vaječné škrupiny (z bio vajec). Pretože vďaka nim si môžeme zaistiť oveľa silnejšie a zdravšie zuby, kosti, nechty, vlasy a vôbec, nadopovať svoje telo skoro všetkými minerálmi, ktoré potrebuje.

Od príslovia po karmu - zákony nášho života

Publikované 27.7.2022, 6:31
Pre mnohých z nás sú životné pravdy, múdra a porekadlá alebo príslovia jednoducho abstraktné. Keď si ale uvedomíme, že v takých zákonitostiach je skrytá historická skúsenosť celého nášho ľudského pokolenia, môžeme ich prijať ako nemenné a veľmi, naozaj veľmi sa upokojiť. Aké pravdy sú vlastne najzásadnejšie pre to, aby sme žili spokojný život, netrápili sa vecami, ktoré nezmeníme, ale naopak dávali energiu tam, kde sa oplatí?

Geniálny trik, ako ľahko a rýchlo vykôstkovať čerešne

Publikované 9.7.2022, 10:00
Sezóna šťavnatých sladkých čerešní je tu! A aj keď čerstvo natrhané chutia skvele, čoskoro sa prejedia. Riešením je upiecť z nich bublaninu, urobiť džem alebo napríklad sirup. Lenže zbaviť ich kôstky nie je zas až tak jednoduché. Napriek tomu nemusíte kupovať odkôstkovač, ktorý vám bude po zvyšok roka v kuchyni len prekážať. Ukážeme vám, ako čerešne a višne ľahko vykôstkovať len s tým, čo máte doma.

6 jednoduchých trikov, ako sa v byte ochladiť aj bez klimatizácie

Publikované 25.6.2022, 12:20
Máte pocit, že sa váš byt premenil na peklo? V noci nemôžete v rozpálenej spálni spať? Nie ste sami! Vonkajšie teploty sa v posledných dňoch šplhajú do závratných výšin a v našich domácnostiach bez klimatizácie je horúčava na zbláznenie. A pretože leto je ešte len je pred nami, určite oceníte osvedčené tipy, ako teplotu doma ľahko a účinne o pár stupňov znížiť.

5 osvedčených tipov, ako mať stále mäkké, savé a voňavé uteráky

Publikované 6.6.2022, 18:27
Nie je lepší pocit, než sa po sprche alebo kúpeli zababušiť do mäkučkej osušky, ktorá navyše príjemne vonia. Trápi vás, že vaše uteráky skôr než nadýchaný obláčik pripomínajú šmirgľový papier? A zdá sa vám, že už po pár utretiach podivne páchnu? V takom prípade pre vás máme zopár praktických rád, ako to zmeniť.

Päť tipov na uspávanie vášho bábätka

Publikované 31.5.2022, 22:53
Mnoho novopečených rodičov si kladie otázku, ako najlepšie svojho drobčeka uspávať. Neexistuje zrejme jeden osvedčený recept, ktorý by fungoval pre všetky bábätká a všetkých rodičov. Je ale dôležité venovať príprave na spánok dieťatka veľkú pozornosť. V spolupráci s neonatologičkou Soňou Šulákovou prinášame päť tipov a trikov pre vytvorenie upokojujúcej atmosféry záveru dňa a príjemnej relaxácie pre celú rodinu.

Miazga z briez, nápoj bohov

Publikované 23.5.2022, 17:45
Moderná doba odsunula tradičné recepty, tipy a zázraky používané stovky rokov tak trošku do pozadia. Našťastie sa k nim zase začíname vracať. Jedným z tých najúčinnejších pomocníkov pre zdravie je brezová miazga. Už ste niekedy počuli o tom, že je dobré ju piť? Na detoxikáciu, na nápravu močového ústrojenstva, má vynikajúce regeneračné účinky, posilňuje imunitu a skvele hydratuje. A to zďaleka nie je všetko. Aké tajomstvá skrýva breza?
Celkom: 279 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,28 ďalšie >>
Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt

© 2004-2022 CZECH NEWS CENTER a.s.