. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Tipy a triky

Chyby, ktoré robíme pri sprchovaníPublikováno 8.4.2019, 17:04
Každý má svoju rutinu, keď dôjde na hygienu. Či už vyznávame prísnu hygienu, alebo sme v tomto ohľade skôr voľnomyšlienkari (a zastanie relevantných argumentov majú oba tábory), je pár chýb, ktoré pravdepodobne robíme všetci. Stoja nás nielen peniaze, ale aj môžu spôsobovať kožné problémy, suchú kožu alebo napríklad zlú náladu.
Prírodní bojovníci proti nadúvaniuPublikováno 6.3.2019, 20:28
Tento nepríjemný problém môže udrieť prakticky kedykoľvek a nie je práve najjednoduchšie s ním vždy bojovať, respektíve nechať všetkému voľný priebeh. Nie každé prostredie je tolerantné k prirodzeným ľudským prejavom, preto často trpíme kŕčmi, nadúvaním, pocitom ťažkosti a napríklad aj pálením záhy. Ak na tieto stavy trpíme, asi máme svoje mechanizmy na to, ako ich prekonať alebo lepšie - sa im vyhýbať. Ale môžeme si pomôcť aj prírodne! Aké sú najlepšie prírodné nástroje proti nadúvaniu?
Najjednoduchšie triky pre ľahšie chudnutiePublikováno 4.3.2019, 15:40
Aj tí najlenivejší z nás majú nádej. Keď teda hovoríme o chudnutí. Mnohí z nás si myslia, že keď chceme zhodiť nejaké to kilo, chce to drastické zmeny, prísnu diétu a intenzívne cvičenie. A to nás väčšinou odradí (a koho by neodradilo). Správne by sme si ale mali nastaviť hlavu trošku inak - všetko je lepšie ako nič. Aj tá najmenšia zmena, ktorú urobíme, je pre dobro veci, a posúva nás k cieľu. Pomaličky, ale zato bez stresu. A my pre vás máme niekoľko tipov, ako takéto drobučké zmeny robiť.
Jak chytré telefony ovlivňují naše zdraví?Publikováno 28.2.2019, 10:16
Áno, sme vďaka nim omnoho výkonnejší, rýchlejší a dostupnejší, všetko je viac efektívne a my sme sa s nimi zžili tak, že si vlastne už ani nespomíname, aké to bolo, keď neexistovali. Opomenieme teraz skutočnosť, že funkcie chytrých telefónov nám život nielen uľahčujú, ale tiež nám z neho uberajú drahocenný čas, a sústreďme sa na fakt, ako chytré telefóny ovplyvňujú naše fyzické zdravie.
Zaspať do minúty? Áno, dá sa toPublikováno 20.2.2019, 16:25
Ten, kto po uľahnutí do postele zaspáva, akoby ho do vody hodili, tomu môžeme závidieť. Pretože v dnešnej dobe má väčšina z nás problém zaspať. Či už je to zapríčinené stresom, úzkosťou, starosťami alebo inak pošramotenou psychikou, alebo napríklad nevhodným prostredím, v ktorom spíme, ťažkosti so zaspávaním trápi čím ďalej tým viac ľudí. A nevyspanie a nekvalitný spánok môže viesť k množstvu ako zdravotných, tak psychických ťažkostí. Existuje ale jeden trik, ktorým môžeme oklamať svoje telo a zaspať do niekoľkých desiatok sekúnd. Neveríte? Vyskúšajte.
Ako sa cítiť cez deň menej unaveníPublikováno 13.2.2019, 10:24
V mnohých prípadoch už ani nepátrame, ako sa cítiť energickí a plní elánu. Len proste menej unavení. Sú v živote obdobia, kedy musíme únavu prijať ako našu každodennú realitu - napríklad keď zažívame dlhodobý stres (čo je asi najčastejšia príčina dlhodobého pocitu únavy a vyčerpania). A tak ak momentálne prechádzate deň za dňom s tým, že bezodný hrnček kávy je pre vás niečo ako svätý grál, možno by bolo dobré skúsiť pre svoje telo a myseľ urobiť aj niečo iné.
Ako (takmer) zastaviť časPublikováno 12.2.2019, 17:50
Môže nám byt dvadsať, tridsať, alebo pokojne šesťdesiat, ale to, ako sa cítime (a často aj ako vyzeráme) nie je úplne len dielom dátumu nášho narodenia. To, ako mladistvo pôsobíme, je odrazom všetkých možných faktorov, od stavu našej psychiky, cez životosprávu, až po to, ako sa staráme o zovňajšok. Keď je nám štyridsať a cítime sa na sedemdesiat, asi to nebude to pravé orechové. Ako nakŕmiť svoju dušu a telo, aby z nás mladistvosť bola cítiť na sto honov?
Prekvapenie v žuvačkePublikováno 6.2.2019, 9:24
Žuvačka rozhodne nie je nič, nad čím by sme moc premýšľali. Je to jednoducho prostriedok, ako sa zbaviť nepríjemného dychu, mnoho z nás ju má ako dlhodobý zvyk, jednoducho si ju vezmeme, žujeme, časom vyhodíme a je to. Ale aj v tak obyčajnom počinu, ako je žuvanie žuvačky, sa môže skrývať niečo málo hrozieb, ale aj pomerne dosť benefitov. Čo je v moci obyčajnej žuvačky?
Ako si pomôcť spánkomPublikováno 5.2.2019, 7:07
Chrápanie, bolesť chrbta, pálenie záhy? A čo keď trebárs máte veľké prsia? Pre mnohých z nás nie je nájsť si pohodlnú pozíciu na spánok práve jednoduché. A ešte aby sme mysleli na to, aby bola pre nás zdravá? Rozhodne by sme mali - ak nesedíme osem a pol hodiny v kancelárii za stolom, je pravdepodobné, že v spánkovej pozícii trávime najdlhšiu dobu dňa. A to nám môže buď uškodiť, alebo celkom dobre pomôcť. Čo všetko sa dá zmeniť drobnými úpravami spánkovej polohy?
Prečo sa v noci prebúdzame a nie a nie znovu zaspaťPublikováno 25.1.2019, 14:02
Málokto spí celú noc, občasné nočné prebudenia sú úplne v poriadku, dokonca si ich často ani nepamätáme. Prebudíme sa, skontrolujeme okolie, pozrieme sa koľko je hodín (a všetci poznáme tú slasť, kedy zistíme, že môžeme ešte hodiny a hodiny spať) alebo si zájdeme na záchod a pekne v pokoji upadneme zase do hlbokého spánku. Posledná časť tohto tvrdenia je kľúčová - upadneme znova do hlbokého spánku. Ak sa prebúdzame a potom nie a nie znova zaspať, je niečo v neporiadku.
Celkom: 167 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,17 ďalšie >>
© 2004-2019 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt