. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Móda a krása

Základné pravidlá pre pleť s aknéPublikováno 30.5.2018, 7:16
Akné nie je problém, ktorý by sa týkal výhradne dospievajúcej mládeže. Často pretrváva až do neskorej dospelosti, takže namiesto toho, aby sme riešili, ktorý BB krém má najvhodnejšiu farbu, aj v lete a ťažkých horúčavách každé ráno nanášame hutný krycí make-up. Mohlo by sa zdať, že prejavy akné, teda kedy, kde a ako veľký sa nám objaví pupienok, nemáme vôbec pod kontrolou... alebo nie? Možno toho môžeme robiť viac, než by sme si mysleli.
Domáci facelift? Stačí vaječný bielokPublikováno 25.5.2018, 20:51
Vaječný bielok má pre našu pleť mnoho využití, okrem toho, že vyživuje, proteíny v ňom obsiahnuté sú doslova požehnaním pre pevnosť a pružnosť pleti, zaisťujú jej vypnutie a hladký a mladistvý vzhľad. Nezanedbateľné je množstvo vitamínov a minerálov, ktoré tvoria pre pleť blahodarnú masku. A keď sa nám bude chcieť pridať niektorú z ďalších špeciálnych ingrediencií, vyriešime pokojne tiež začervenanie pleti, jej hydratáciu alebo nadmernú mastnotu.
Vlasy vyfúkané ako zo salónuPublikováno 18.5.2018, 12:59
„Škoda, že sa mi nikdy nepodarí upraviť vlasy tak, ako to vie môj kaderník...“ Väčšinou si povieme, že majú prax, sú skúsení a proste to vedia. Lenže často spočíva um v znalostiach, a práve tie vám prinášame. Pretože vytvoriť si krásny, hladký, prirodzený a profesionálny účes pomocou fénu a kefy totiž nemusí byť výsadou len zručných kaderníkov, zvládneme to doma! Len je treba vedieť, ako na to.
Základy pre nestarnúcu pleťPublikováno 13.5.2018, 18:10
Prírodu nezastavíme, ale môžeme ju trošku oklamať, a tým nevyhnutné starnutie pleti spomaliť. Nikdy sa nezbavíme dedičnej záťaže a dispozícií, ale môžeme sa zbaviť skoro všetkých nežiaducich vplyvov, ktoré má na našu pleť okolie. Alebo takých, ktorým ju vystavujeme my sami. Dehydratácia, voľné radikály, nečistoty a zlé prekrvenie - to sú naši najväčší nepriatelia, keď príde na kvalitu pleti. Prinášame vám pár tipov, ako vyzerať čo najdlhšie čo najlepšie.
Kamufláž vrások krok za krokomPublikováno 9.5.2018, 9:19
Hoci vyzretá krása a prijatie vlastného vzhľadu sú mantry súčasnej doby, rovnako by sme boli všetci radi, keby na nás starnutie nebolo vidieť. Kvalitu našej pleti aj jej starnutie ovplyvňuje genetika, vonkajšie vplyvy (hlavne vystavovanie pleti okolitému znečisteniu), strava, spánkový režim, pohyb, hydratácia... stop. Čo keď ale chceme schovať vrásky hneď teraz? Aké sú najlepšie make-up triky?
Ploché bruško už zajtraPublikováno 6.4.2018, 9:08
Máme na výber z nepreberného množstva potravín, jedla, reštaurácií, chuťoviek, sladkostí, nápojov... a tak nie je divu, že občas jednoducho nezvolíme najlepšie. Niekedy si myslíme, že pre seba robíme to najlepšie, a pritom si zarábame na problémy rôzneho typu. Pocit nafúknutého brucha je v súčasnej dobe jedným z najbežnejších problémov, ktoré nás trápia. Ako sa ho zbaviť?
Takéto zmeny tela pri chudnutí nechcemePublikováno 3.4.2018, 9:02
Keď už nám prestalo byť -násť a náš vek začína trojkou a vyššie, sprevádzajú náš život zmeny - a niektoré z nich by sme rozhodne nečakali. Mnoho z nás sa rozhodne schudnúť. Môžeme na to mať akékoľvek dôvody, môžeme na to ísť rýchlo, pomaly, s jojo efektom, bez neho, pohybom, stravou, vyvážene, podľa diét... a tak ďalej. Tak ako tak sa naše telo zmení. Ale zďaleka nie len v tom dobrom slova zmysle. Čo sa začne s telom diať? A ako tomu predchádzať?
Starostlivosť o pleť krok za krokomPublikováno 29.3.2018, 10:22
Asi už viete, či máte pleť normálnu, zmiešanú, suchú alebo mastnú. Za tie roky, čo sa o seba staráme trošku systematickejšie, než že si len ráno a večer opláchneme tvár vodou, sme už vyskúšali naozaj mnohé. Od drahých krémov a prípravkov po varianty z domácej špajze alebo chladničky. Lenže často ešte stále tápame. Ako záleží na teplote vody, na tlaku, na prípravkoch a na rutine? Máme si zaobstarať tú drahú elektrickú kefu na pleť, ktorú sem tam zahliadneme v reklame? A je lepšia šetrná starostlivosť alebo agresívny peeling?
5 najväčších mýtov v redukčných diétachPublikováno 27.3.2018, 23:22
Zhodiť nejaké to kilo, takéto želanie postretlo v živote každého z nás. A väčšina z nás sa o to niekedy aj snažila. Mohli sme vyskúšať stovky diét, rôzne pohybové cvičenia, časom sa dopracovať k vytúženému výsledku alebo sme sa jednoducho zmierili s tým, že inak už veci nebudú. Tak ako tak, všetky naše pokusy sme si pravdepodobne sami znepríjemňovali alebo dokonca sabotovali, pretože „sa hovorí, že keď chceš schudnúť, musíš...“
Najlepšie ingrediencie na domáci peelingPublikováno 9.2.2018, 7:06
Peeling robíme za účelom exfoliácie, teda odstránenia odumretých buniek z povrchu kože. To by sa nemalo robiť viackrát ako raz týždenne, aby sme zbytočne pleť nedráždili a nezanechávali ju zbytočne citlivú a vystavenú vonkajším vplyvom. Exfoliáciu však môžeme vykonávať buď pomerne drasticky, mechanicky, pomocou chemických látok, alebo naopak jemne a prírodne. Aké ingrediencie sú do tzv. DIY peelingov najlepšie?
Celkom: 141 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,15 ďalšie >>
© 2004-2018 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt