. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Móda a krása

Silnejšie nechty prirodzenou cestouPublikováno 24.4.2019, 11:26
Rovnako ako väčšina vecí na našom tele, ani tvar a sila našich nechtov nie sú rozdávané rovnakou mierou všetkým. Ak trpíte celý život krehkými, lámavými a tenkými nechtami, na vine nie je nikto iný, než genetika a príroda všeobecne. Kvalitu našich nechtov ale môžeme aktívne zlepšovať - rovnako, ako pokožka a vlasy, aj nechty potrebujú správnu výživu a zaobchádzanie. Takže aj keď neboli zrovna do vienka dané silné a pekne tvarované nechty, môžeme ísť ich kvalite trošku naproti.
Čas na detox našej krásyPublikováno 4.4.2019, 16:49
Zima je definitívne za nami a naše telo sa začína pomaly spamätávať zo záťaže, ktorou si prešlo. A my by sme mu mali trošku pomôcť. Staráme sa o to, aby sme detoxikovali svoje telo zdravou stravou, pretože v obchodoch už na nás čakajú čerstvé, nie umelohmotné vitamíny. Ale krásu podporujeme aj inak. Do sezóny, kedy odhaľujeme stále viac a viac kože, by sme mali vykročiť pripravení. Na čo je práve teraz najlepší čas?
Ako sa vek prejavuje na našej tvári - a ako si s tým poradiťPublikováno 18.3.2019, 19:06
Keď sa na našom tele začínajú prejavovať známky starnutia, mnohí z nás spanikária a vidia ich oveľa intenzívnejšie, než ich vníma okolie. A tak si často robíme starosti s niečím, čo si nikto iný ani nevšimne. Kde sa ale vek prejavuje naozaj? A paradoxne to nie sú vrásky, ktoré sa začínajú objavovať, ale iné veci - ktorým by sme nevenovali toľko pozornosti. Čo si teda všímať a čo nám pomôže?
Čo vám o botulotoxíne (skoro) nikto nepoviePublikováno 14.3.2019, 23:38
Klobásový jed alebo produkt baktérií Clostridium botulinum je v dnešnej dobe známy najviac ako niečo, čo nám vypne kožu a vyhladí vrásky. Jeho použitie a pôvodný účel však sú úplne inde, liečia sa ním svalové kŕče, tiky, stuhnutie, nadmerné potenie, a tak ďalej. Znehybňuje totiž svaly a prejavy ich pohybu na povrchu. Ako je to s jeho využitím v kozmetických úpravách nášho zovňajšku? Čo môžete reálne očakávať, keď sa rozhodnete procedúru podstúpiť? A ako sa budete cítiť po tom? Okrem informácií si môžete prečítať tiež reálnu skúsenosť jednej z vás.
Anízom nielen proti vráskamPublikováno 5.3.2019, 10:58
Aníz všetci poznáme ako korenie, ktoré patrí väčšinou do perníka, kompótu alebo vareného vína. Bedrovník anízový je ale nášmu zdraviu aj kráse oveľa užitočnejší, než by sme si mohli myslieť. Ako prírodná medicína sa používa oddávna, je súčasťou aj našej histórie a ľudového liečiteľstva. V modernej dobe sme na neho ale trošku pozabudli, ako ostatne na mnoho dobrého, čo nám história priniesla. A pritom sa vďaka anízu môžeme účinne brániť trebárs vráskam!
Na kruhy pod očami klasicky aj netradičnePublikováno 26.2.2019, 10:25
Stop drahým kozmetickým prípravkom i zákrokom. Vo väčšine prípadov ich nepotrebujeme. Tmavé kruhy pod očami zďaleka nemáme, len keď sa zle vyspíme. Je to oblasť s veľmi tenkou kožou, kde presvitajú žilky, a tak sa zdá tmavšia než okolie. Vzhľadom na svoju jemnosť ju často poškodzuje bežná starostlivosti o pleť, je na ňu proste moc agresívna. Naviac môžeme viniť tiež naše genetické dispozície z toho, ako tenkú máme kožu (vďaka, mami). Ako teda môžeme ovplyvniť kruhy pod očami, bez toho aby sme míňali imanie za krémy, séra alebo dokonca invazívne kozmetické služby?
Čo najčastejšie spôsobuje lámavosť vlasovPublikováno 30.1.2019, 12:40
Suché končeky, lámavé vlasy? Nikto ich nechce, kdekto ich ale má. Dokonca môžeme povedať, že sa s nimi stretáva väčšina z nás. Keď si vlasy upravíme, vyfúkame, vyžehlíme, použijeme dostatočné množstvo vhodnej kozmetiky, vieme ich na deň zamaskovať. Nebola by ale lepšia prevencia? Dobrá správa je, že veľa vecí, ktoré lámavosť vlasov zbytočne spôsobujú, môžeme zmeniť. Aké sú tie najčastejšie?
Suchá pokožka na rôznych miestach telaPublikováno 11.1.2019, 15:19
Kvalita pokožky je nám do značnej miery daná geneticky, príroda proste nejako rozdá karty. Často ale máme jej kvalitu na svedomí my sami, respektíve naše zvyky v (ne)starostlivosť o ňu. Ak máme sklony k suchej pokožke, moc dobre vieme, že sa problém zďaleka netýka len tváre, ale že môže byť postihnuté celé telo. A to obzvlášť v zime - to sa môže suchá pokožka objaviť aj u tých, ktorí na ňu normálne nijako netrpia. Čo môže najčastejšie za akútne vysušenie pokožky na rôznych miestach tela?
7 make-up trikov pre dokonalejšie nalíčeniePublikováno 9.1.2019, 23:57
Každá z nás si za tie roky našla rutinu nielen v čistení pleti a starostlivosti o ňu, ale aj v tom, ako a aký používame make-up. Ktorá z nás ale niekedy navštívila profesionálne vizážistické štúdio, asi sa nestačila čudovať, ako môžu mať malinké zmeny v postupe líčenia (nie v samotných používaných kozmetických výrobkoch) vplyv na celkový výsledok. A keďže sa každá chceme cítiť s make-upom skvele, máme pre vás pár dobrých rád, ako s minimálnym úsilím docieliť čo najdokonalejšie nalíčenie.
Vlasový styling a štyridsiatkaPublikováno 26.12.2018, 10:18
Ako sa blížime k magickému štyridsiatemu roku nášho života, začíname si všímať to, čím tridsiatka zatiaľ iba strašila. Okrem zmeny nášho tela, pokožky tváre, metabolizmu a ďalších vecí, sa budeme musieť zmieriť s tým, že aj naše vlasy budú potrebovať trošku intenzívnejšiu a dosť inú starostlivosť, než akú sme im venovali doteraz. Ako sa to má s našimi vlasmi okolo štyridsiatky? S čím prestať, s čím začať?
Celkom: 162 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,17 ďalšie >>
© 2004-2019 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt