. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Móda a krása

Čo ničí vlasy, keď spímePublikováno 22.4.2017, 17:09
O tom, že si vlasy ničíme farbením, nešetrným sušením, upravovaním pomocou extrémnych teplôt a podobne, sme si prečítali už veľa a veľa informácií. Ale keďže sme vynaliezaví, vieme si vlasy ničiť aj počas spánku. Ako? Existuje päť najväčších nešvárov, ktoré nám vlasy nielen ničia, ale kvôli ktorým naše vlasy tiež rednú a strácajú pevnosť, zdravie, lesk a pružnosť. A ruku na srdce - aspoň jeden z nich robíme pravidelne vlastne všetci.
Sedem faktorov rýchleho starnutiaPublikováno 15.4.2017, 22:49
Asi poznáme aj zo svojho okolia prípady osemdesiatnikov, ktorí sú čulí, výletujú, športujú a užívajú si život aj napriek obmedzeniam, ktoré ich vek prináša. A potom sú medzi nami päťdesiatnici, ktorí sa sotva pohnú. A štyridsiatnici, čo sa tomu blížia. A koniec koncov aj tridsiatnici, u ktorých vidíme nábeh. Ako sa to vlastne môže stať? Na vine sú vonkajšie aj vnútorné faktory, ale veľa z nich môžeme ustrážiť. Čo nám berie životnú energiu, elán i krásu?
Sedem omylov v úprave obočiaPublikováno 10.4.2017, 13:49
Pamätáte si, v koľkých rokoch (ak) ste si začali upravovať obočie? Koľkými dekádami a módnymi vlnami s vami prešlo? Nehľadiac na módne trendy - patrí k dobrému tónu mať ho pestované, udržiavané a upravené. Je to rovnaké ako napríklad nechty, teoreticky žiadna veľká vec, ale môžu urobiť dojem. Keďže je dnes trendom obočie veľmi prirodzené, je potrebné nechať správne zarásť tie oblúčiky, ktoré sme si ešte nedávno tak starostlivo tvarovali.
Kozmetika, ktorej sa s mastnou pleťou oblúkom vyhnitePublikováno 8.4.2017, 15:30
Áno, čo nás v mladosti neskutočne trápi, doceníme v neskoršom veku - mastná pleť je menej náchylná na tvorbu vrások. Ale je to dostatočná útecha? Pravdepodobne nie. Nič sa nedá robiť, kto nemá alabastrovú pleť, ktorá má póry len údajne, ale naopak zápasí s nadmernou tvorbou mazu, veľmi dlho hľadá produkty, ktoré udržia pleť aspoň v norme. Čomu je ale treba sa vyhýbať?
8 chýb pri líčení očnými linkamiPublikováno 29.3.2017, 9:27
Očné linky sú po maskare druhou najnepostrádateľnejšou vecou v kozmetickej taštičke snáď každej z nás. Aj keby sme netrávili hodiny dôkladným očným make-upom, na linky a maskaru si trénujeme pevnú ruku snáď už od základnej školy. To ale zďaleka neznamená, že robíme všetko správne. Aké sú najčastejšie chyby, ktoré pri používaní očných liniek robíme? A aké sú tipy na to, aby vyzerali bezchybne?
Čím všetkým si zanášame póryPublikováno 28.3.2017, 10:04
Iste poznáte okolo seba ľudí, ktorí vyzerajú, ako by sa narodili bez pórov. Máme ich samozrejme všetci, len u niektorých z nás sa póry rozhodli dávať o sebe vedieť viac, než by sa nám páčilo. Viditeľné kráteriky s čiernymi bodkami sa môžu vyskytovať na tvári, ale aj inde po tele. Na tvári sú ale najviac vidieť, zároveň ale robíme veľa vecí pre to, aby nezmizli. V čom robíme chyby?
Ako si pomocou účesu ubrať rokyPublikováno 14.3.2017, 20:44
Na pribúdajúcom veku sú skvelé skúsenosti, vyzretá osobnosť, to, že máme za sebou čím ďalej viac zásadných životných rozhodnutí a toľko nás ich už nečaká, deti odrastajú a sú samostatnejšie... Lenže, aj napriek menovaným nesporným výhodám, je starnutie problémom po vizuálnej stránke. Určite to tak necítime všetci rovnako, ale aj tak - ak je niečo, v čom „vyzeráme mladšie“, asi po tom siahneme celkom bez rozmýšľania.
Ako sa starať o pokožku na krku a v dekoltePublikováno 5.3.2017, 10:52
Môžete si to všimnúť na celebritách - v tvári vyzerajú mlado, ale krk a dekolt ich vek neomylne prezradia. Ide o partie, kde je koža pomerne tenká a strata pevnosti sa prejaví rýchlo, markantne a takmer nezvratne. Nepomôže lifting ani plastická chirurgia, tu je potrebná prevencia. A ako by mala taká správna starostlivosť o kožu na krku a dekolte vyzerať? Čo robiť a nerobiť, na čo si dať pozor? Trebárs na spanie na boku!
Čo sa stane, keď budeme používať kozmetiku po zárukePublikováno 2.3.2017, 17:02
Áno, áno, dátum spotreby, to poznáme. Ale zatiaľ čo jogurt sa nám po expirácii v chladničke neohreje ani pol dňa, takú maskaru nosíme v kabelkách aj mesiace potom, čo sme ju mali dávno vyhodiť. Krémy, make-upy, tiene, lícenky, púdre... to všetko má obmedzenú dobu bezpečného používania. Zistíte to ľahko, na každej fľaštičke je uvedený dátum spotreby. Ale na lícenke sa neurobí vrstva plesne a rúž nezhnije, tak nám toľko nepripadá nutné ich vyhadzovať, že?
Búrame mýty o mladistvom vzhľade II.Publikováno 26.2.2017, 10:43
Rovnako, ako by sme mali používať pre každú sezónu iný parfum, mali by sme pre každú „sezónu“ nášho života zvažovať, čo nosiť, čo nie, čo si zaobstarať do šatníka, čo z neho vyradiť, ako sa namaľovať, čo s vlasmi, ako na hyper módne trendy a podobne. Nič sa nedá robiť, chceme sa páčiť a časom si musíme pripustiť, že mladosť je len jedna, a časom ju treba nahradiť mladistvosťou a sofistikovanosťou. A to už stojí nejaké to zamyslenie. Pretože so šortkami a nátelníkom nemôžeme robiť parádu večne. Bohužiaľ.
Celkom: 99 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ďalšie >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Čierna listina | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku