. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Móda a krása

Najlepšie ingrediencie na domáci peelingPublikováno 9.2.2018, 7:06
Peeling robíme za účelom exfoliácie, teda odstránenia odumretých buniek z povrchu kože. To by sa nemalo robiť viackrát ako raz týždenne, aby sme zbytočne pleť nedráždili a nezanechávali ju zbytočne citlivú a vystavenú vonkajším vplyvom. Exfoliáciu však môžeme vykonávať buď pomerne drasticky, mechanicky, pomocou chemických látok, alebo naopak jemne a prírodne. Aké ingrediencie sú do tzv. DIY peelingov najlepšie?
Ako na nepríjemný telesný pach?Publikováno 19.1.2018, 8:23
Niektoré témy sú viac menej tabu, veľmi sa o nich nehovorí a málokto sa vôbec zaujíma o ich riešenie. Patrí medzi ne i telesný pach - niekto sa potí veľa a nie je cítiť ani trošku, niekto málinko a niekto aj pri bežnom dennom režime proste je cítiť (a keď zapátrate v pamäti, možno ani nebude tak ťažké si na niekoho takého zo svojho okolia spomenúť). Ako sa dá s telesným pachom bojovať, čo môže byť jeho príčinou?
Zázvorový zábal na spaľovanie tukovPublikováno 28.12.2017, 10:11
Neexistuje spôsob, ako sa zdravo zbaviť nežiaducich tukových zásob bez pohybovej aktivity a zmeny jedálnička. Existuje ale veľa barličiek, ktorými môžeme svoju snahu podporiť a urýchliť vytúžený výsledok. Určite už ste videli v posilňovniach, že si niektoré dámy balia stehná a/alebo brucho do potravinovej fólie, aby sa partie viac potili a tým sa z nich intenzívnejšie strácala voda. Táto metóda je efektívna trošku a len krátkodobo, ale môžeme ju čiastočne využiť aj oveľa efektívnejšie. So zázvorom a troškou škorice.
Ako vykúzliť veľké očiPublikováno 26.12.2017, 17:58
Každá zručná žena vie pomocou make-pu poopraviť kdejaký „nedostatok“, ktorý jej príroda nadelila. Zamaskovanie nedokonalostí pleti je vlastne takmer automatická schopnosť, ale potom sú tu trošku ťažšie úlohy. S nimi nám v poslednej dobe dosť pomohol trend contouring, ktorý však len využíva modelovanie kostnej štruktúry tváre pomocou svetlých a tmavých farieb. Môžeme si zúžiť nos, zamaskovať dvojitú bradu a podobne. Ale... ako si zväčšiť oči?
Sušenie vlasov bez fénuPublikováno 18.12.2017, 8:39
Je to asi jediná možnosť, ako dať vlasom na chvíľu od „tepelnej úpravy“ pokoj. Lenže mnoho z nás to skoro nerobí, pretože nemáme čas, ale väčšinou preto, že naše vlasy potom jednoducho nevyzerajú nič moc. Možno je to tým, že aj na obyčajné sušenie vlasov, kedy ich necháte len tak byť, sa musí chytro a je potrebné sa vyvarovať štyrom základným chybám.
Kedy pinzetu radšej odložiťPublikováno 15.12.2017, 9:58
Každý na svojom tele sem tam objaví zatúlaný chĺpok. Z miest, kde nemá čo robiť, sa ho väčšinou snažíme vykázať pomocou pinzety. Ale existujú miesta na tele, kde by sme mali chĺpky nechať, hoci sa nám tam nepáčia. Alebo sa s ich odstránením neponáhľať. Pretože riziko zavlečenia infekcie je značné a vytrhnutie chĺpkov s väčšími korienkami alebo na citlivých miestach môže prepuknutie takejto infekcia spôsobiť. Od ktorých miest na tele teda držať pinzetu ďalej?
Aké prekážky si pri chudnutí kladieme samiPublikováno 5.12.2017, 7:14
Samozrejme, zmenili sme jedálniček, dávame si záležať na pitnom režime i pravidelnom pohybe, s radosťou sledujeme každé deko, ktoré nás opúšťa. Z chudnutia a zdravého životného štýlu sa stal v posledných rokoch taký kult, že keď sa rozhodneme zhodiť pár kíl, často si pripadáme ako členovia nejakého exkluzívneho spolku, ktorých by mal každý podporovať, skoro až obdivovať. Z chudnutia sa dnes vytráca (ako z množstva vecí) realita - za nadváhu si vo valnej väčšine prípadov môžeme sami, a tak by sme sa s ňou mali aj sami popasovať.
Desať krokov k plochému bruškuPublikováno 28.11.2017, 23:52
Nesústredíme sa tentoraz na žiadnu cielenú diétu ani cvičenie, ale na účinné a zdravé kroky nato, aby sme netrpeli nadúvaním a pocitom plného brucha. Pretože veľmi často môžu za naše „vypuklé“ brušká vnútorné faktory, nie ani tak ukladanie tukov. Nadmerná produkcia plynov pri trávení, nesprávna činnosť čriev alebo podráždenie zažívacieho traktu môžu byť príčinami, prečo sa cítime oveľa viac nafúknutí, než by nám bolo milé. Takže - ako sa tomu vyhnúť?
Prečo naše nechty nevyzerajú dobre?Publikováno 16.11.2017, 23:00
Lámavé, rozštiepené, krehké nechty, ktoré nie a nie vyrásť? Keď opomenieme všetky možné avitaminózy, nedostatok minerálov, pleseň, choroby alebo iné zdravotné ťažkosti, často je kvalita nechtov priamo závislá na starostlivosti akú im venujeme. Alebo nevenujeme, alebo si len myslíme, že venujeme. Najväčšiu službu nechtom preukážeme hydratáciou zvonku aj zvnútra, krémami na ruky, ale predovšetkým oleje špeciálne určené na starostlivosť o nechty vôbec nie sú od veci. Čo ďalej?
11 znamení, že nosíme make-upu až prílišPublikováno 16.11.2017, 22:56
Väčšina rád a odporúčaní sa zameriava na to, ako vylepšiť našu skrášľovaciu procedúru, aké produkty sú ešte nutne potrebné na to, aby sme boli ešte krajšie, ako sa starať o vlasy, pleť, mihalnice, pery, obočie... A ako ich zdokonaľovať. Je to pasca. Pretože ľahko stratíme prehľad o tom, ako vlastne vyzeráme „v skutočnosti“ a akonáhle nám nevadí vstávať o hodinu (dve, tri...) skôr, len aby sme sa stihli pripraviť do prevádzkového módu, môžeme sa hrdo vyhlásiť za členov „Ažmocmakeup klubu“.
Celkom: 132 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,14 ďalšie >>
© 2004-2018 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku