. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Móda a krása

Hydratácia pleti a aké robíme chybyPublikováno 12.5.2020, 20:59
S pribúdajúcimi sviečkami na narodeninových tortách nám pomaly dochádza, že pevnú, pružnú a mladistvú pleť nebudeme mať večne. Jedna z vecí, ktorú robíme od „istého veku“ asi všetci, je, že sa snažíme pleť hydratovať. Vieme, že pleť máme čistiť a sem tam ju namazať krémom. Ale... je zrovna také „niečo“ lepšie ako nič? Aké chyby robíme, aj keď sa snažíme o pleť starať? Trebárs je na čase zmeniť svoju hydratačnú rutinu!
Vrásky okolo očí a ako (a či) sa ich zbaviťPublikováno 6.5.2020, 21:01
Niekto ich považuje za tie najkrajšie z vrások, pretože budia dojem, že je osoba, ktorá ich má, veľmi veselý a usmievavý človek. Ale aj tie najkrajšie z vrások sú stále len vrásky, ktorým chceme predchádzať (alebo sa ich zbavovať) v prvom rade. Ako tieto vrásky vznikajú? Ako sa im vyhnúť? A je to vôbec možné...?
Najlepšie ázijské tipy pre bezchybnú pleťPublikováno 3.3.2020, 22:16
Nie je kultúra, ako kultúra. Každá vyniká medzi ostatnými niečím, čo jej tie ostatné môžu závidieť. Keď si odmyslíme ostatné prínosy, tradícia starostlivosti o pleť je niečo, čím by sme sa rozhodne mohli inšpirovať aj u nás. Bezchybná, zdravá, pevná, pružná a mladistvosťou žiariaca pleť je predsa snom každej ženy, tak prečo si nenechať poradiť od tých, ktoré toto majstrovstvo ovládli? Poďme sa pozrieť na niekoľko základných a zásadných tipov.
Ílové masky pre každú pleť (a vlasy!)Publikováno 28.2.2020, 18:49
Íl je veľmi hodnotná zložka starostlivosti o našu krásu, ktorá sa stále relatívne márne hlási o slovo. A pritom je tak skvelá na využitie pri starostlivosti o pleť a pokožku hlavy. Íl obsahuje toľko minerálov, že sa o tom množstvu iných prímesí ani nezdá, má schopnosť odmasťovať pokožku (dobre, pravda, niekedy až moc), dodávať jej potrebnú výživu. Ale čo viac! Je to ideálna prímes do DIY starostlivosti o pokožku. Pretože si priamo hovorí o kombinovanie. S čím všetkým a prečo?
Chcete si zachovať krásu čo najdlhšie? Tak s týmto prestaňte.Publikováno 27.2.2020, 22:10
Všetci si prajeme vyzerať pekne a štýlovo, čo najdlhšie mladistvo, chceme mať peknú pleť, hebké a husté vlasy, chceme byť zdravé a jednoducho sa cítiť dobre. Množstvom každodenných činností si ale túto snahu sabotujeme, bez toho aby sme o tom vedeli. Aj keď to sú v malej miere neškodné záležitosti, keď to preženieme, vyložene si škodíme. A o čo vlastne ide?
Čo robíme zle pri starostlivosti o vlasyPublikováno 21.2.2020, 12:52
Niekto by možno nepovedal, že aj obyčajná gumička, ktorú nosíme, môže mať vplyv na kvalitu našich vlasov. Podľa odborníkov - môže. Všetci chceme krásne a pokiaľ možno zdravé vlasy (ona sa bez zdravia krása aj tak nezaobíde). Ale niekedy sabotujeme svoju snahu o čo najkvalitnejšie vlasy vlastne úplne obyčajnými vecami. Čo robíme a s čím treba prestať?
Čo môže za strie a ako na nePublikováno 27.1.2020, 14:04
Strie by nemali byť žiadne tabu, máme ich totiž skoro všetci. Iba tí naozaj šťastní jedinci sa im vyhnú. Samozrejme sa týkajú viac žien ako mužov, ale ani páni sa im často nevyhnú, zvlášť ak tiež trochu experimentujú so svojou váhou a veľkosťou - či už vo fast foodu alebo vo fitku. Najlepší spôsob, ako so striami bojovať, je im predchádzať. Ale aj keď už sa objavia, nič nie je úplne stratené.
Vianočná starostlivosť o suché rukyPublikováno 24.12.2019, 10:01
Prišlo presne to obdobie roka, kedy sa sústredíme predovšetkým na pečenie, upratovanie, nákupy a chystanie, starostlivosť o rodinu a prácu. Je veľmi pravdepodobné, že ak si na niečo teraz naozaj nenachádzame čas, je to starostlivosť o seba. A konkrétne naše ruky dostávajú zabrať od neustáleho umývania pri pečení, od kontaktu s čistiacimi prostriedkami a v neposlednom rade od poriadnej zimy, ktorá vonku vládne. Ako si dopriať extrémne výživnú starostlivosť o ruky a ešte k tomu navodiť očarujúcu voňavú vianočnú atmosféru?
Ako dodať objem aj tým najjemnejším vlasomPublikováno 23.12.2019, 14:43
Nikto nechceme spľasnuté vlasy. Ale zďaleka nie všetci sme obdarení hustými a zdravými vlasmi, ktoré jednoducho môžeme nechať uschnúť a vyzerať skvele. Ak je nedostatočný objem problém, ktorý s vlasmi riešite, máme pre vás niekoľko užitočných tipov, ako si s tým poradiť. A niektoré z nich nás nebudú stáť viac ako minútu úpravy vlasov naviac.
Spôsobuje kokosový olej ešte suchšie vlasy?Publikováno 20.11.2019, 19:22
Kokosový olej je právom jedným z najväčších kozmetických zázrakov posledných rokov. Je skvelý na pleť, na zuby, na vlasy, proste na všetko. Alebo nie? Ono bohužiaľ dosť záleží na tom, aký typ pleti alebo ako veľmi zdravé vlasy máme. Ako kokosový olej funguje? A pre koho nie je vhodný? Ak sa vám zdá, že aj cez všetky neuveriteľne pozitívne ohlasy na internete sú zrovna vaše vlasy kvôli kúram z kokosového oleja napodiv suchšie, nemusíte sa mýliť.
Celkom: 184 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,19 ďalšie >>
© 2004-2020 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt