. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Móda a krása

Prečo naše nechty nevyzerajú dobre?Publikováno 16.11.2017, 23:00
Lámavé, rozštiepené, krehké nechty, ktoré nie a nie vyrásť? Keď opomenieme všetky možné avitaminózy, nedostatok minerálov, pleseň, choroby alebo iné zdravotné ťažkosti, často je kvalita nechtov priamo závislá na starostlivosti akú im venujeme. Alebo nevenujeme, alebo si len myslíme, že venujeme. Najväčšiu službu nechtom preukážeme hydratáciou zvonku aj zvnútra, krémami na ruky, ale predovšetkým oleje špeciálne určené na starostlivosť o nechty vôbec nie sú od veci. Čo ďalej?
11 znamení, že nosíme make-upu až prílišPublikováno 16.11.2017, 22:56
Väčšina rád a odporúčaní sa zameriava na to, ako vylepšiť našu skrášľovaciu procedúru, aké produkty sú ešte nutne potrebné na to, aby sme boli ešte krajšie, ako sa starať o vlasy, pleť, mihalnice, pery, obočie... A ako ich zdokonaľovať. Je to pasca. Pretože ľahko stratíme prehľad o tom, ako vlastne vyzeráme „v skutočnosti“ a akonáhle nám nevadí vstávať o hodinu (dve, tri...) skôr, len aby sme sa stihli pripraviť do prevádzkového módu, môžeme sa hrdo vyhlásiť za členov „Ažmocmakeup klubu“.
Tipy pre „no make-up“ make-upPublikováno 5.11.2017, 10:26
Je vlastne celkom paradoxné, že „vyzerať prirodzene“ znamená pre mnohé z nás najväčšiu drinu. Vzhľad, ktorý by bol vynikajúci, keby sme ho naozaj prirodzene mali, väčšinou dá pomerne dosť práce. Ak ale chcete vyzerať ako by ste v ideálnom svete práve vstala z postele, máme pre vás pár tipov, ako si tento make-up oriešok zjednodušiť.
Päť zázračných masiek z domácej špajzePublikováno 2.11.2017, 11:25
Na to, aby sme dostali tú najlepšiu starostlivosť, často nepotrebujeme drahé kozmetické prípravky. Príroda nám nadelila vlastne všetko, čo potrebujeme. A nielen, že väčšinu najdôležitejších ingrediencií na plnohodnotnú, jemnú, efektívnu a ohľaduplnú starostlivosť o našu pleť a vlasy máme možnosť kúpiť v každom obyčajnom obchode, ale veľa ich pravdepodobne máme doslova na dosah ruky. Konkrétne v špajze a v chladničke. Ako si dopriať starostlivosť ako zo salónu a pritom nevytiahnuť päty?
Tekvicové recepty trošku inakPublikováno 2.11.2017, 11:21
Tekvicu poznáme ako skvelú surovinu na prípravu polievok, kompótov, na pečenie, varenie alebo „len tak“ na ozdobu u nás stále populárnejšieho Halloweenu. Keď už si táto príbuzná cukiet pomaly nachádza miesto na našich stoloch, je pomaly načase, aby sme odkryli tiež jej tajomstvo v účinkoch na krásu. Pretože taká čerstvá, rozdrvená tekvica, to je doslova požehnanie pre pleť aj vlasy, olej z nej urobí pokožke službu ako máloktorý iný, a v kombinácii s ďalšími ingredienciami si môžete doma vyrobiť úžasné masky, peelingy a mnohé iné.
Maska proti vráskam a kruhom pod očamiPublikováno 8.10.2017, 11:03
Starnutie je prirodzený proces, ktorý zastaviť nemôžeme. Jeho prejavy môžeme ale o trošku spomaliť. Veľké percento faktorov, ktoré prispievajú na tvorbu vrások, je vonkajších. Ide o stres, znečistené prostredie, napríklad fajčenie alebo nezdravé stravovanie, nedostatočný príjem vody, minerálov a vitamínov, vystavenie pleti slnečnému žiareniu atď. V našej moci nie je zvrátiť genetiku ani ubiehajúce roky, môžeme sa ale snažiť dopriať svojej pleti to najlepšie a spoliehať na to, že nám to oplatí svojou dlhšie pretrvávajúcou krásou.
Aká voda hydratuje najlepšie? Ta kokosová.Publikováno 29.9.2017, 23:59
Snaha o život bez chémie často kolabuje, keď dôjde na doplnky stravy a výživu pri cvičení. Aj keď sa naučíme proteínový nápoj nahradiť tvarohom, „nakopávač“ kávou alebo zeleným čajom a sacharidové nápoje, „carba“, napríklad silnou vodou so šťavou, keď dôjde na iontové nápoje, sme v pasci. Jedinou všeobecne známou alternatívou je pivo, a to jednoducho nie je tak úplne ono, že áno. Potom ale existuje kokosová voda. Nielen, že nám nahradí iontový nápoj, ale pre naše zdravie je hotový balzam.
4 cviky na formovanie celej postavyPublikováno 23.9.2017, 12:35
Je to vlastne celkom jednoduché. Ak chceme posilňovaním „len“ sformovať postavu a neželáme si extrémny nárast svalovej hmoty, bohato stačí posilňovanie so záťažou vlastného tela, žiadne externé netreba. Ale aj posilňovanie s vlastnou váhou môže byť zradné - cvikov nájdeme nekonečné množstvo a vybrať si je snáď ešte ťažšie, než sa zorientovať v posilňovni. A pritom je to relatívne jednoduché. Na všetko, vrátane problémových partií, nám stačia štyri (správne vykonávané) cviky.
Týždenná kúra pre žiarivé vlasyPublikováno 8.9.2017, 22:43
Svoje vlasy vystavujeme negatívnym vplyvom okolia každý deň, často aj každú noc. Na kvalitu našich vlasov má vplyv to, aký používame šampón, aký kondicionér, z akého materiálu sú naše obliečky, ako často ich meníme, či sme v strese, ako sme na tom s výživou, či nám nechýbajú nejaké vitamíny alebo minerály, aké používame prípravky na styling a úpravu, ako často a akým spôsobom si hlavu umývame a sušíme, aký máme typ pleti... stop. Predsa nejde mať to všetko pod kontrolou. A pritom by sme chceli zdravé, krásne a pevné vlasy všetci. Ako na to?
Desať lekcií krásy dospelej ženyPublikováno 26.8.2017, 10:58
V živote každej ženy dôjde k momentu, kedy sa zrazu vydesí, čo sa stalo s jej zrkadlom. Možno je to chvíľa, kedy si prvýkrát všimne drobné vrásky okolo očí, možno zistí, že jej vlasy majú viac rozštiepených končekov než tých nerozštiepených, možno zrazu vidí viac nedokonalostí, než včera. Toto precitnutie čaká každú z nás, chvíľu, keď si uvedomíme, že nebudeme mladé nastálo. A tak je treba vziať svoju krásu pevne do rúk. Nad čím už by žiadna dospelá žena nemala mávnuť rukou?
Celkom: 124 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,13 ďalšie >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku