. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Móda a krása

Čo nám spôsobuje vrásky? Starosti to nie súPublikováno 27.6.2017, 20:20
Alebo rozhodne nie v prvom rade. Vrásky sú súčasťou procesu starnutia, ale nikto ich nechceme mať viac, než je nevyhnutne potrebné - ale často to tak je. Pretože do nášho života patria zvyky, ktoré vrásky spôsobujú, respektíve spôsobujú poškodenie pleti buď mechanicky, alebo chemicky. Niektoré vrásky, ktoré máme, teda nemajú čo robiť s naším vekom, ale s tým, ako sa k sebe správame a aké máme zvyky. Čo teda (ne)robiť pre dokonalú pleť?
Veci, ktoré sa nezmenia, ani keď schudnetePublikováno 22.6.2017, 0:29
Rád, ako schudnúť po fyzickej stránke, nájdete do pár minút snáď tisíce. Ale zatiaľ čo existujú výživoví terapeuti, tréneri, dokonca aj chudnúci koučovia, na to, ako sa zmení alebo nezmení vaša psychika, keď budete chudnúť a schudnete, vás nevie pripraviť vlastne nikto. Je totiž niekoľko vecí, ktoré pretrvávajú, aj keď sa telo mení. A tak aj keď pre vás vysnívaná číslovka na váhe znamená až magickú métu, nemusí byť všetko tak, ako si želáme.
8 zásadných chýb, keď príde na kondicionérPublikováno 8.6.2017, 15:57
Vlasy, ich dĺžka, farba, úprava a kvalita sú večné témy všetkých žien (a dosť často i mužov). Nikto ich nemáme také, aké by sme ich chceli, kto má vlnité, chce rovné, kto má rovné, dal by čokoľvek za prirodzené kučery. Tak ako tak, úprava vlasov je súčasťou našej rutiny starostlivosti o vzhľad. A aj keď s vlasmi, aké nám boli dané do vienka, zas toľko neurobíme, môžeme sa o ne starať a upravovať ich, ako najlepšie to ide. Prečo sa nám to ale nedarí? A kedy za to môže kondicionér?
Najlepšie prírodné ingrediencie na mastnú pleťPublikováno 6.6.2017, 19:36
Ľudia s mastnou pleťou majú výhodu, nemajú toľko vrások, pleť nestráca na pružnosti, lepšie uzamyká vlhkosť... a tak ďalej. Lenže musíme počkať tak do päťdesiatky, aby sa tieto výhody prejavili. Do tej doby je mastná pleť skôr utrpenie než požehnanie. Pretože nikto nechce vyzerať ako v puberte, keď oslavuje tridsiate piate narodeniny. A tak už sme asi vyskúšali masky, čistiace prípravky, krémy... niečo pomohlo, niečo nie. Ale čo z prírodných látok na mastnú pleť zaberá najlepšie?
Módnou rebelkou po štyridsiatkePublikováno 27.5.2017, 11:43
Je pomaly na čase vytĺcť si z hlavy poučky našich mamičiek a babičiek, že „od určitého veku“ by sme sa mali začať obliekať „slušnejšie“. Čo presne to znamená, to nikto nevie, ale rozhodne v sebe máme zakorenenú predstavu, že oblečenie, outfity a štýl, ktoré by sme označili ako „sexi“ už sa nejako prestávajú hodiť. To je ale hlúposť. Formulovali sme pár pravidiel, ktoré, keď si ich prečítate hlasom svojej babičky alebo puritánskejšej mamičky, určite už vo vašom okolí zazneli. Poďme ich porušiť!
Dajte zbohom tuku na bruchuPublikováno 26.5.2017, 9:43
A to ideálne čo najrýchlejšie. Ak je ho tam totiž moc, spôsobuje oveľa viac než len nepríjemný vizuálny zážitok. Zvýšená masa orgánového tuku totiž môže za nejedno chronické, ale aj fatálne, ochorenie. Môže ísť o cukrovku, kardiovaskulárne problémy (predovšetkým vysoký tlak), ochorenie pečene alebo mozgovú mŕtvicu. Avšak zbaviť sa tuku na bruchu je trochu ťažšie, než by sa nám páčilo. Prečo je tomu tak a čo teda môžeme robiť?
7 dôvodov, prečo je naša pokožka suchšia a suchšiaPublikováno 25.5.2017, 14:52
Aj keď máme v arzenáli najlepšiu kozmetiku a naša pleť je skôr normálna, zčista jasna sa môže stať, že sa nám tvár alebo pokožka tela jednoducho začnú vysušovať zdanlivo bez príčiny. Šupinatenie, podráždenie a rôzne poškodenia, ktoré dohromady môžu viesť k trvalým škodám a predčasnému starnutiu. Dobrá správa je, že ak sa podarí identifikovať, čo začalo pleť vysušovať, môžeme to celkom jednoducho napraviť. A my pre vás máme hneď sedem nenápadných dôvodov, prečo môže k vysúšaniu pleti dochádzať.
Chcete vyzerať dobre na fotkách alebo Kozmetické trikyPublikováno 18.5.2017, 22:36
Už sme asi zaregistrovali, aké kúzla sa dajú vykonávať s vizážou (ale nielen s ňou) pomocou rôznych fotografických trikov a predovšetkým pomocou počítačovej úpravy. Ale oklamať všetečné oko fotoaparátu môžeme aj my. Môžeme totiž využiť skutočnosť, že fotky sa obstarávajú z trošku väčšej vzdialenosti, tak nám nejaký ten mazaný trik prejde. A nielen prejde, ale niektoré sa dajú využiť skoro každý deň!
Akého make-upu sa po štyridsiatke radšej vzdaťPublikováno 16.5.2017, 9:32
Nie je žiadnym prekvapením, že s pribúdajúcim vekom sa na našom tele mení kde čo, koža na tvári, tvárové kontúry a sýtosť nevynímajúc. S postupujúcim vekom je potrebné meniť starostlivosť, ale tiež make-up rutinu. Čo nám pristalo a lichotilo v tridsiatke, môže v štyridsiatke páchať viac škody než úžitku. A to čo sa vyživenia pleti týka, tak estetiky. Čo by sme mali v tomto veku už radšej vynechať?
Vyťažte z antiperspirantu maximumPublikováno 6.5.2017, 0:06
Ste sem tam rozladení z toho, ako sa výsledok používania dezodorantu alebo antiperspirantu ale ani trošku nepribližuje účinkom avizovaným v reklame? Že ako obmedzenie potenia, nepodráždenie pokožky a prekrytie nežiaduceho zápachu sa tak úplne nekoná? Aj v tak obyčajnej veci, ako je aplikácia dezodorantu alebo antiperspirantu, sa dá „chybovať“. Je možné, že totiž očakávania, ktoré máme, nemôže splniť produkt, ktorý používame. Alebo mu bránime tým, ako ho používame.
Celkom: 110 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,11 ďalšie >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku