. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Móda a krása

Jahody patria aj na tvár. Prečo a ako?Publikováno 11.7.2019, 7:24
Poďme si zopakovať, čo všetko vieme o jahodách. Snáď pre všetkých z nás je to „letné ovocie“. Chuť, ktorú máme spojenú s letom, prázdninami a slnkom. Samozrejme je to tiež ovocie plné prospešných látok, dodáva nášmu telu nielen osvieženie v horúcich letných dňoch, ale aj veľa vitamínov, minerálov a vlákniny. A tiež iných látok, ktoré nám môžu pomôcť zvnútra i zvonku. Pretože jahody môžu byť naprostým zázrakom pre našu pleť.
Správne odličovanie a DIY tampónikmiPublikováno 28.5.2019, 13:43
Ako vieme, odličovanie je alfou aj omegou správnej starostlivosti o pleť. Vhodné a precízne odlíčenie definuje, ako veľmi úspešní budeme s aplikáciou následnej starostlivosti, kúr, sér prípadne akýchkoľvek ďalších pokusov o vylepšenie. Odličovanie má dve hlavné úlohy - odstrániť make-up a nečistoty, ale zároveň nepoškodiť prirodzenú ochrannú bariéru a stav našej pokožky. Pôsobí mechanicky (trením) a chemicky a čert aby sa v tom vyznal.
Všetko, čo pleť potrebujePublikováno 25.5.2019, 9:16
Príroda nám dala všetko, čo potrebujeme, aby sme sa starali o svoje telo zvonku i zvnútra. Postupom času sme na to všetko pozabudli a odovzdali vládu syntetickým látkam, ktoré sú účinné, ale majú aj veľa vedľajších (a to aj dlhodobých) efektov. Isté je, že úplný návrat ku koreňom asi nie je možný, ale keď si vezmeme to najlepšie z oboch ciest, môžeme čerpať všetky výhody - s pokojným svedomím, s prekvapivými výsledkami a moc dobrým pocitom.
Silnejšie nechty prirodzenou cestouPublikováno 24.4.2019, 11:26
Rovnako ako väčšina vecí na našom tele, ani tvar a sila našich nechtov nie sú rozdávané rovnakou mierou všetkým. Ak trpíte celý život krehkými, lámavými a tenkými nechtami, na vine nie je nikto iný, než genetika a príroda všeobecne. Kvalitu našich nechtov ale môžeme aktívne zlepšovať - rovnako, ako pokožka a vlasy, aj nechty potrebujú správnu výživu a zaobchádzanie. Takže aj keď neboli zrovna do vienka dané silné a pekne tvarované nechty, môžeme ísť ich kvalite trošku naproti.
Čas na detox našej krásyPublikováno 4.4.2019, 16:49
Zima je definitívne za nami a naše telo sa začína pomaly spamätávať zo záťaže, ktorou si prešlo. A my by sme mu mali trošku pomôcť. Staráme sa o to, aby sme detoxikovali svoje telo zdravou stravou, pretože v obchodoch už na nás čakajú čerstvé, nie umelohmotné vitamíny. Ale krásu podporujeme aj inak. Do sezóny, kedy odhaľujeme stále viac a viac kože, by sme mali vykročiť pripravení. Na čo je práve teraz najlepší čas?
Ako sa vek prejavuje na našej tvári - a ako si s tým poradiťPublikováno 18.3.2019, 19:06
Keď sa na našom tele začínajú prejavovať známky starnutia, mnohí z nás spanikária a vidia ich oveľa intenzívnejšie, než ich vníma okolie. A tak si často robíme starosti s niečím, čo si nikto iný ani nevšimne. Kde sa ale vek prejavuje naozaj? A paradoxne to nie sú vrásky, ktoré sa začínajú objavovať, ale iné veci - ktorým by sme nevenovali toľko pozornosti. Čo si teda všímať a čo nám pomôže?
Čo vám o botulotoxíne (skoro) nikto nepoviePublikováno 14.3.2019, 23:38
Klobásový jed alebo produkt baktérií Clostridium botulinum je v dnešnej dobe známy najviac ako niečo, čo nám vypne kožu a vyhladí vrásky. Jeho použitie a pôvodný účel však sú úplne inde, liečia sa ním svalové kŕče, tiky, stuhnutie, nadmerné potenie, a tak ďalej. Znehybňuje totiž svaly a prejavy ich pohybu na povrchu. Ako je to s jeho využitím v kozmetických úpravách nášho zovňajšku? Čo môžete reálne očakávať, keď sa rozhodnete procedúru podstúpiť? A ako sa budete cítiť po tom? Okrem informácií si môžete prečítať tiež reálnu skúsenosť jednej z vás.
Anízom nielen proti vráskamPublikováno 5.3.2019, 10:58
Aníz všetci poznáme ako korenie, ktoré patrí väčšinou do perníka, kompótu alebo vareného vína. Bedrovník anízový je ale nášmu zdraviu aj kráse oveľa užitočnejší, než by sme si mohli myslieť. Ako prírodná medicína sa používa oddávna, je súčasťou aj našej histórie a ľudového liečiteľstva. V modernej dobe sme na neho ale trošku pozabudli, ako ostatne na mnoho dobrého, čo nám história priniesla. A pritom sa vďaka anízu môžeme účinne brániť trebárs vráskam!
Na kruhy pod očami klasicky aj netradičnePublikováno 26.2.2019, 10:25
Stop drahým kozmetickým prípravkom i zákrokom. Vo väčšine prípadov ich nepotrebujeme. Tmavé kruhy pod očami zďaleka nemáme, len keď sa zle vyspíme. Je to oblasť s veľmi tenkou kožou, kde presvitajú žilky, a tak sa zdá tmavšia než okolie. Vzhľadom na svoju jemnosť ju často poškodzuje bežná starostlivosti o pleť, je na ňu proste moc agresívna. Naviac môžeme viniť tiež naše genetické dispozície z toho, ako tenkú máme kožu (vďaka, mami). Ako teda môžeme ovplyvniť kruhy pod očami, bez toho aby sme míňali imanie za krémy, séra alebo dokonca invazívne kozmetické služby?
Čo najčastejšie spôsobuje lámavosť vlasovPublikováno 30.1.2019, 12:40
Suché končeky, lámavé vlasy? Nikto ich nechce, kdekto ich ale má. Dokonca môžeme povedať, že sa s nimi stretáva väčšina z nás. Keď si vlasy upravíme, vyfúkame, vyžehlíme, použijeme dostatočné množstvo vhodnej kozmetiky, vieme ich na deň zamaskovať. Nebola by ale lepšia prevencia? Dobrá správa je, že veľa vecí, ktoré lámavosť vlasov zbytočne spôsobujú, môžeme zmeniť. Aké sú tie najčastejšie?
Celkom: 165 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,17 ďalšie >>
© 2004-2019 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt