. .. .. .. .. .. .
. .

MAGAZÍN - Rodina

Keď náš rodič býva sám

Publikované 15.9.2017, 18:49, aktualizováno 25.10.2023, 18:49
Každý z nás má svojich rodičov. A ako život plynie, naše deti prestávajú potrebovať našu pozornosť, ale začínajú sa o ňu hlásiť naši rodičia. Veľa z nás má alebo možno niekedy bude mať jedného z rodičov, ktorý zostane „na staré kolená“ bývať sám. Je jasné, že sem tam budú potrebovať našu pomoc a našu spoločnosť, ale časom sa možno dopracujeme k situácii, že samostatné bývanie nebude pre našich rodičov alebo prarodičov bezpečné. Aké sú prvé známky, kedy by sme sa mali zamýšľať nad tým, ako to s našimi rodičmi bude ďalej?

Súťaž o LEGO® DUPLO® Rodinny dom 3 v 1!

Publikované 11.10.2023, 14:43
Pestrofarebná stavebnica je navrhnuté tak, aby sa s ňou malé deti mohli hrať a poznávať svet okolo seba. Počas hry sa detičky nielen naučia veľa nových vecí, ale precvičia si aj jemnú motoriku a rozprávanie príbehov. Stavebnica je skvelou voľbou pre deti od 3 rokov. Spoznajte s nami veľké kocky pre malé detské rúčky a pre hlavičky plné veľkých nápadov!

Vychovávate cudzie dieťa? Ako sa stať obľúbenou macochou

Publikované 31.1.2023, 16:37
Cítiť lásku a zodpovednosť k vlastným deťom považujeme za samozrejmé. Okrem asociálnych matiek to predsa vieme všetky. Nikto nás za to neobdivuje, pretože tak to zariadila príroda. Ale byť dobrou mamou cudzím deťom už také ľahké nie je. S čím sa musia stretávať ženy, ktorým osud prihral do cesty deti nevlastné?

Súťaž o LEGO® DUPLO® Divoké zvieratá z celého sveta!

Publikované 1.12.2022, 9:54
Vyhrajte úžasné LEGO® DUPLO® Divoké zvieratá Sveta. Súťažná otázka v článku...

Testovali ste: Stavebnica LEGO Duplo Divoké zvieratá z celého sveta je plná skvelých inovácií. Poučí

Publikované 28.11.2022, 11:23
Redakcia Mimibazara vybrala desať z vás, ktorí máte doma malé deti, a poslala vám domov na otestovanie stavebnicu LEGO® DUPLO® Divoké zvieratá z celého sveta (10975). Tá deťom cca od 1,5 rokov ponúka plejádu herných možností. Po trojtýždňových hrátkach vám prinášame reakcie testeriek a testerov. Tí vo svojich recenziách na blogoch na webe Mimibazar popísali, ako testovaná stavebnica deti zaujala, ako sa im s ňou pracovalo a samozrejme aj to, ako sa im páčila.

Chcete s vašim dieťaťom otestovať stavebnicu LEGO® DUPLO® Divoké zvieratá z celého sveta?

Publikované 7.10.2022, 9:56
Získajte stavebnicu Lego výmenou za recenziu. Prihláste sa do testovania, vyskúšajte ju a podeľte sa s ostatnými o skúsenosti.

Čo je na materstve najťažšie? Matky sa nám zverili!

Publikované 19.9.2022, 19:31
Máte pocit, že materstvo a s ním súvisiacu doživotnú rolu matky malého dieťaťa niekedy nezvládate? Upokojíme vás. Nie ste v tom rozhodne samy! Spýtali sme sa žien vo svojom okolí, čo je pre nich v ich každodennom živote s deťmi a s rodinnou najťažšie. A takto vyzerajú ich odpovede. Dosť možno sa v nich nájdete tiež.

Baby shower: Organizovať oslavu pre budúcu matku alebo nie?

Publikované 24.8.2022, 18:45
Tento pôvodne zámorský zvyk už dorazil aj k nám, aj keď masovka z neho zatiaľ nie je. Zjednodušene sa dá povedať, že baby shower je stretnutie, na ktorom budúca matka dostáva darčeky pre svoje dieťa, prípadne pre seba. Môže sa konať doma rovnako ako v reštaurácii, súčasťou programu môže byť dobré jedlo aj rôzne hry.

Nudí sa vaše dieťa? To je dobre!

Publikované 4.7.2022, 11:34
Ako dospelí sme asi občas narazili na fakt, že zďaleka nie všetko, čo sme potrebovali vedieť, sme sa naučili v materskej škôlke. Život je plný prekvapení a nie všetky sú príjemné. Jedno z nich je, že príde doba, keď nám náš „voľný čas“ nebude nikto organizovať. V súčasnej dobe často vychovávame generáciu detí na to, že konkrétne toto zistenie pre nich môže byť časom nepríjemný šok. Čo to znamená v reálnych termínoch?

Recept na šťastné detstvo

Publikované 18.6.2022, 22:10
Samozrejme stopercentne neexistuje. Je ale pravda, že z nášho vlastného detstva si pamätáme ako to dobré, tak to zlé, ktoré nás na celý život ovplyvnilo, ktorému často dávame za vinu niektoré naše voľby, neúspechy alebo dokonca nešťastie. A tak pre naše vlastné deti chceme, aby to ich detstvo nielen nenapáchalo škody, ale bolo čo najšťastnejšie. Aj keď každý definujeme šťastie inak, ako deti potrebujeme všetci vlastne to isté. To až neskôr sa vydáme každý na svoju vlastnú cestu.
Celkom: 222 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,23 ďalšie >>
Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Cookies | Kontakt | Jednotné kontaktné miesto
Autorské práva k publikovaným materiálom | Podmienky pre používanie služby informačnej spoločnosti | Informácie o spracovaní osobných údajov | Nastavenie súkromia | Vlastnícka štruktúra

© 2001–2023 Copyright CZECH NEWS CENTER a.s. a dodávatelia obsahu