. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Rodina

Za čo by sa každá žena mala prestať cítiť previnilo. Hneď!Publikováno 14.10.2017, 8:41
Dnešná doba nie je jednoduchá ani pre mužov, ani pre ženy. Kladie na nás nové nároky, ktoré sa nezlučujú s tými, v ktorých sme boli vychovávaní, avšak to neznamená, že tie staré nároky prestali platiť. A tak sa stalo, že sa objavilo toľko nových možností, situácií, vecí a pocitov, za ktoré sa môžeme cítiť previnilo, pretože popierajú buď to, „čo sa od nás chce“, to, čo od seba chceme sami, alebo napríklad to, čo od nás očakáva partner, rodičia, deti alebo priatelia. Ale my sme povedali nie!
V hlavnej úlohe rodič alebo Domáce úlohy s úsmevomPublikováno 5.10.2017, 8:12
Možno aj vy máte od septembra doma malého školáka a úprimne sa vám vnútorne uľaví zakaždým, keď prinesie jedničku, pečiatku za usilovnosť a pri večeri vám s radosťou rozpráva, ako ho škola baví, ako je počítanie jednoduché a ako sa teší na ďalší deň. V tom prípade si môžete gratulovať k tomu lepšiemu štartu. Vaše dieťa je, zdá sa, na dobrej ceste zažívať pri učení viac radostí ako starostí. Hoci sa to totiž nezdá, nadšenie novo školopovinných detí a pozitívne vnímanie doteraz neznámeho systému úloh (aj keď zatiaľ jednoduchých) nie je zďaleka samozrejmosťou.
Keď náš rodič býva sámPublikováno 15.9.2017, 18:49
Každý z nás má svojich rodičov. A ako život plynie, naše deti prestávajú potrebovať našu pozornosť, ale začínajú sa o ňu hlásiť naši rodičia. Veľa z nás má alebo možno niekedy bude mať jedného z rodičov, ktorý zostane „na staré kolená“ bývať sám. Je jasné, že sem tam budú potrebovať našu pomoc a našu spoločnosť, ale časom sa možno dopracujeme k situácii, že samostatné bývanie nebude pre našich rodičov alebo prarodičov bezpečné. Aké sú prvé známky, kedy by sme sa mali zamýšľať nad tým, ako to s našimi rodičmi bude ďalej?
Je meditácia aj pre nás?Publikováno 15.9.2017, 18:41
Tiež si predstavujete meditáciu ako vec príslušnú budhistickým mníchom a nie nám, ktorí žijeme v uponáhľanom svete a naozaj nemáme čas hodiny sedieť, dýchať a rezonovať? Vo svojej podstate máte pravdu, ale je to rovnaké, ako so všetkým - aj malá zmena sa počíta. Meditácia sú všetky techniky, ktoré nám prehlbujú sústredenie a umožňujú sústrediť sa len sami na seba. A na mnohé takéto techniky nám stačí len pár minút. Prečo je meditácia vlastne „len“ čas na seba? A ako sa jej môžeme venovať, bez toho aby sme si pripadali nepatrične?
Čo sa stane, keď nezvládneme konfrontáciuPublikováno 14.9.2017, 15:03
Komunikácia v dlhodobých vzťahoch je veľmi ošemetná záležitosť. Najhoršie a zároveň najpravdivejšie je, že všetky pravidlá sa nastavujú na začiatku. Neskôr meniť zabehané vzorce síce nie je nemožné, ale je to frustrujúce, náročné a často to bývajú práve zmeny zo zlého nastavenia komunikácie, ktoré naštartujú koniec vzťahu. Čo všetko je potrebné vziať do úvahy? Prečo často viac zohľadňujeme predpokladané partnerove pocity a podceňujeme tie vlastné? A prečo s tým čo najrýchlejšie prestať?
Ako sa neutopiť v množstve priateľovPublikováno 3.9.2017, 11:03
Nezáleží na tom, ako definujeme priateľstvo. Môže ísť o epizódne vzťahy, o priateľstvo na pracovisku (ktoré prekvapivo rýchlo vymizne, keď jeden z nás z práce odíde), kamarátov z rôznych typov škôl, známi známych a tak ďalej. V našich životoch sa objavuje veľké množstvo ľudí, väčšina z nich prichádza a odchádza, niektorí z nich zostávajú. Ale čo sa deje v obdobiach, keď je okolo nás preľudneno? Mohlo by sa to zdať ako dobrá vec, ale je to veľký nápor na psychiku.
Prečo nám deti klamú?Publikováno 1.9.2017, 14:48
„Otecko občas nosí tvoji podprsenku.“ To mi povedala moja štvorročná dcéra, keď bola so mnou v izbe, zatiaľ čo som sa prezliekala. „Vážne? A kedy prosím ťa?“ „Keď spíš. V nedeľu ráno si ju obliekol cez tričko a potom šiel skákať na záhradu na trampolínu.“ Nevedela som, či sa mám smiať, či to môže byť pravda a prečo sa dcérka celá tak krúti a nie a nie sa mi pozrieť do očí. Popoludní som sa na to manžela pýtala, ten vyjavene pozeral a potom sme sa tomu spoločne dlho smiali. Lenže... nemôže sa za takým výmyslom skrývať niečo viac?
Otcove výhody vo výchovePublikováno 25.8.2017, 14:49
Doba sa mení. Mamičky síce stále pripadajú všetkým ako z rodičov tie dôležitejšie, ale oteckovia sa čím ďalej tým viac hlásia o slovo (a teraz rozhodne neberieme do úvahy biologickú funkciu, tá zostáva nenahraditeľná úplne rovnako). Otcovia sa čím ďalej tým viac zapájajú do výchovy a, aj keď sa nám to zdá normálne, zďaleka nie vždy to tak bolo. A tak naše dnešné deti čerpajú pomerne zásadné výhody, ktoré do výchovy vnáša mužský element.
Digitálne rodičovstvo - obmedzenie alebo výhra?Publikováno 23.8.2017, 15:59
Ešte si ani poriadne nezvládnu zaviazať šnúrky, ale smartphone alebo tablet ovládajú ľavou zadnou. Hry, aplikácie, technológie, na rozdiel od mnohých rodičov nemajú problém sa zorientovať v ovládaní takmer akéhokoľvek digitálneho prístroja. Spoznávate svoje dieťa? Technológie a internet všeobecne pridali v rodičovstve naozaj niekoľko kariet na stôl. Kariet, s ktorými ešte tak úplne nikto nevieme, ako hrať.
Rodičia a drogová závislosť detíPublikováno 2.8.2017, 17:03
Nočná mora každého rodiča je už len predstava, že sa nášmu dieťaťu deje niečo zlé. Čokoľvek, od pichnutia osou po plánovanú operáciu. Hoci sú naše zámery vždy v najlepšom záujme dieťaťa, stane sa, že nám nejaká maličkosť prekĺzne medzi prstami. A z tej maličkosti sa môže vyvinúť kadečo. Často sa objavujú otázky, čo robiť, keď zistíme, že naše dieťa užíva drogy. Represívnych opatrení, pomocí lekárskych, terapeutických, farmaceutických a podporných existuje veľká kopa. Niekedy je však škoda začať riešiť problém, až keď nastane. Čo môžeme robiť preto, aby vôbec nenastal?
Celkom: 118 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,12 ďalšie >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku