. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Rodina

Podľa čoho rozpoznať nízke sebavedomiePublikováno 29.5.2017, 14:44
Svet je plný rôznych ľudí s rôznymi problémami, radosťami i strasťami, vychovaním a históriou, rodinnou anamnézou, zážitkami i prežívaním. Mnoho ľudí bojuje s nízkym sebavedomím, s pocitom, že nie sú „dosť dobrí“ či už spoločnosti, alebo rodine, priateľom alebo napríklad kolegom. Keď sa nešťastné podmienky stretnú s nešťastnou povahou, často sa pridá šikanovanie alebo iné príkoria, a z ustrašeného dieťaťa vyrastie dospelý, ktorý sa snaží svoje nedostatky skrývať a kompenzovať, ako to len ide. Ako spoznáte človeka s nízkym sebavedomím, aj keď by ste to inak vlastne ani nepovedali?
Dieťa jedno verzus deti dvePublikováno 24.5.2017, 19:15
Pamätáte si, keď sa vám narodilo vaše prvé dieťa? Toľko predsavzatí, toľko energie, toľko pravidiel, snahy, výchovy, úsilia... Vďaka svojmu prvorodenému si každý človek (myslené rodič) uvedomí, ako je čo najlepšie detstvo, sústredenie sa na podstatné veci a ani krok vedľa pre dieťa dôležité... lenže potom príde dieťa druhé, tretie, prípadne ďalšie. A veľa predsavzatí vyletí oknom. Ako príchod druhorodeného dieťaťa do domácnosti mení rodičovskú perspektívu?
Prečo je dobré vedieť sa dieťaťu ospravedlniťPublikováno 22.5.2017, 14:07
Nikto nie je neomylný, ani rodič (aj keď sa tak často snažíme svojim deťom prezentovať). Ako mamy a otcovia robíme spústy chýb, niektoré veľké, niektoré prehliadnuteľné a niektoré, o ktorých strašne dlho nevieme. Ako dospelí na veľa ospravedlnení čakáme, často ale neprídu. Keď náhodou áno, je to naozaj dobrý pocit, a to pre obe strany. Po deťoch často chceme, aby sa niekomu za niečo ospravedlnili... a ísť príkladom je najlepší možný spôsob učenia.
Kríza nie tak úplne stredného vekuPublikováno 18.5.2017, 22:37
Poznáte krízu stredného veku? Respektíve - pojem „kríza stredného veku“? Pravdepodobne áno. Je to všeobecne známy termín, používa sa na objasnenie, vysvetlenie a prípadné ospravedlnenie správania, ktoré sme schopní predviesť, keď máme dojem, že nám „uteká vlak“. Ale potom je tu životné obdobie, kedy je vlak pristavený k nástupišťu, my do neho nastúpime a nemáme vôbec potuchy, kam nás vezie. S čím sa dnes stretávajú ľudia okolo dvadsaťpäťky? Ako taká kríza štvrtiny života vyzerá?
Čo nám hovoria nočné moryPublikováno 18.5.2017, 13:41
Sen je všeobecne veľmi záhadná vec. Je predmetom skúmania všetkých možných typov profesií - od psychológov po lekárov, od terapeutov po vyznávačov ezoteriky. A to už po celé stáročia, pretože čo je človek na žive, zdajú sa mu sny. Jedna z najrozšírenejších teórií je, že pomocou snov sa náš mozog (podvedomie) vyrovnáva so zážitkami, spracováva informácie a vyjadruje sa k udalostiam. Teoreticky sú sny komunikáciou, ktorú máme sami so sebou. Ako je možné, že sa ľuďom zdajú podobné sny? A čo znamenajú tie najčastejšie, najhoršie? Prečo máme nočné mory?
Je vaše dieťa pripravené zostať samo doma?Publikováno 12.5.2017, 23:57
Veľmi citlivá otázka pre každého rodiča. Je potrebné zvážiť toľko faktorov! Môžeme stretávať prváčikov, ktorí sa vypravujú sami do školy, cestujú mestskou hromadnou dopravou a popoludní si doma vytiahnu z chladničky olovrant, ale tiež pubertiakov, ktorí ani nevedia, ako si zapnúť mikrovlnku. Čo je dobre a čo je zle, to nemôže rozhodnúť nikto, ale je pár vecí, ktoré by sme ako rodičia mali zvážiť, než dieťa pošleme ústrety samostatnosti.
Čo majú spoločné úprava vlasov a depresie?Publikováno 10.5.2017, 15:23
O depresiách často nevie ani ten, kto nimi trpí. Tie, ktoré získame počas života, totiž mávajú reálny základ - máme dôvod cítiť sa pod psa. A tak jednoducho nepríde divné, že sa nám do života zakráda apatia, nemáme z ničoho radosť. Depresia sa ale nemusí vždy prejavovať len paralyzujúcim smútkom. V počínajúcich štádiách sa môže prejavovať symptómami, ktoré nie vždy k depresii priradíme. Aké to sú?
Ako deti pripraviť na nového partneraPublikováno 9.5.2017, 18:57
Život síce nekončí, ale značne sa komplikuje. Okrem iného aj tým, že by sme nejakého nového partnera chceli, ale už nie je len na nás, aby sme si ho vybrali, schválili a nasťahovali domov. Nie je to dávno, čo sme sa dotkli témy „randenie“ po štyridsiatke, ktoré v sebe avšak ukrýva všetky možné aspekty života, kedy máme deti, ale už nie partnera - či už sme oň prišli akokoľvek (najčastejšie ale rozvodom alebo rozchodom). Takže... ako to skĺbiť?
Reálne problémy všetkých blondínokPublikováno 5.5.2017, 16:19
Nič sa nedá robiť, väčšina naozaj blond žien sa pre svoju farbu skôr rozhodla, než by im ju nadelila matka príroda. Za väčšinou podarených aj nepodarených sa teda skrýva skôr kaderníčka, prírodné blondínky sú naozaj vzácne. Ale čo iného máte robiť, keď už ste vyskúšala skoro všetky farby, ale blond vám jednoducho pristane najviac? Ak sa v blond cítite dobre a chcete si ju naďalej udržiavať, je potrebné sa zmieriť s množstvom vecí...
Falošní priatelia, máme ich všetciPublikováno 27.4.2017, 15:18
Ani to nemusia byť ľudia, ktorých považujeme za priateľov. Ale určite to poznáte, vo vašom okolí sa objaví niekto, kto je stelesnená dobrota, má o vás úprimný záujem a chce vám pomáhať a byť dobrým priateľom... alebo nie? Veľa tak prapodivne milých ľudí má skryté motivácie, na ktoré prídete v tú najmenej vhodnú dobu. A môžu vám aj ublížiť. Ako rozpoznať ľudí, ktorí vyzerajú, že to s vami myslia dobre, ale v skutočnosti im ide o niečo iné?
Celkom: 103 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,11 ďalšie >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Čierna listina | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku