. .. .. .. .. .. .. .
. .

MAGAZÍN - Rodina

Nudí sa vaše dieťa? To je dobre!

Publikované 4.7.2022, 11:34
Ako dospelí sme asi občas narazili na fakt, že zďaleka nie všetko, čo sme potrebovali vedieť, sme sa naučili v materskej škôlke. Život je plný prekvapení a nie všetky sú príjemné. Jedno z nich je, že príde doba, keď nám náš „voľný čas“ nebude nikto organizovať. V súčasnej dobe často vychovávame generáciu detí na to, že konkrétne toto zistenie pre nich môže byť časom nepríjemný šok. Čo to znamená v reálnych termínoch?

Recept na šťastné detstvo

Publikované 18.6.2022, 22:10
Samozrejme stopercentne neexistuje. Je ale pravda, že z nášho vlastného detstva si pamätáme ako to dobré, tak to zlé, ktoré nás na celý život ovplyvnilo, ktorému často dávame za vinu niektoré naše voľby, neúspechy alebo dokonca nešťastie. A tak pre naše vlastné deti chceme, aby to ich detstvo nielen nenapáchalo škody, ale bolo čo najšťastnejšie. Aj keď každý definujeme šťastie inak, ako deti potrebujeme všetci vlastne to isté. To až neskôr sa vydáme každý na svoju vlastnú cestu.

Rodina a televízia

Publikované 2.5.2022, 21:04
Odvtedy, čo sa v našich obývačkách (spálňach, izbičkách a kuchyniach) usadila spolu s nami televízia a jej variácie, nastal tak trošku odklon od všetkého ostatného. Od knižiek, hračiek, hier, rozprávania a ďalších aktivít, ktoré ľudia robievali spoločne. Hoci baví televízia všetkých, od praprarodičov po najmladšie ratolesti, ako to vyzerá, keď ju v rodine obmedzíme?

Vzťahy našich detí

Publikované 27.4.2022, 19:27
Je to zaujímavá oblasť. Žijeme ako rodina, máme deti, píšeme s nimi úlohy, oslavujeme narodeniny, jazdíme na výlety, za nejaký čas začneme všetci doma prevracať oči, pretože puberta. No a potom príde šok. Naše deti začínajú nadväzovať romantické vzťahy. Čo to? Ako to? Prečo to? Veď to sú deti! Ako sa ako rodičia vyrovnávame s tým, že naše maloleté deti, ale už aj dávno plnoleté, majú vzťah? Zasahovať, nezasahovať? Hovoriť, nehovoriť?

Depresia u dospievajúcich je závažný problém. Neprehliadnite jej príznaky!

Publikované 21.4.2022, 0:05
Náladovosť, neochota hovoriť s rodičmi, psychická a emocionálna labilita. Ak máte doma teenagera, s tým všetkým už ste sa pri ňom určite stretli. Lenže ako odhadnúť, kedy ide len o bežný dôsledok búrky hormónov a životných zmien, ktorý skôr či neskôr pominie, a kedy o naozaj vážny psychický problém? Začnite si viac všímať správanie svojho potomka. Keď sa objavia niektoré zo symptómov uvedených v článku, mali by ste spozornieť.

Praktické tipy, ako naučiť deti upratovať. Pomoc v domácnosti zvládnu už tie najmenšie

Publikované 29.3.2022, 21:10
Tiež sa vášmu dieťaťu alebo deťom do upratovania izbičky nikdy nechce a vy máte každý večer pocit, že to v ňom vyzerá, ako keby sa ňou prehnalo tornádo? A o tom, že by vám niekedy pomohli pri upratovaní bytu a ďalších domácich prácach, nemôže byť reč? Veďte ich k tomu najlepšie už od mala, zapojte ich do pravidelných prác a naučte ich, že o domácnosť sa jednoducho treba starať. Poradíme vám, s čím vám malé dieťa môže pomôcť a ako ho k tomu prinútiť nenásilnou cestou.

Problém menom záškoláctvo: Prečo vzniká, ako spoznať, že dieťa chodí poza školu, a čo s tým robiť

Publikované 2.9.2021, 19:39
Hovorí sa, že malé deti, malé starosti, veľké deti, veľké starosti. A niečo pravdy na tom asi bude. Akonáhle školské milé deti trošku odrastú, v škole im otrnie a začnú mať svoju hlavu, starosťou väčšiny rodičov je, aby sa „nechytili zlej party“. Zlý kolektív však zďaleka nie je jedinou príčinou záškoláctva. Čo deti, ktoré chodia za školu, trápi? Ako sa o tom môžete dozvedieť? A čo proti záškoláctvu podnikajú školy? Vedeli ste, že záškoláctvo je klasifikované dokonca ako porucha správania?

5 pravidiel, ako deti naučiť disciplíne

Publikované 29.8.2021, 22:39
„Deti sú naša budúcnosť,“ traduje sa. Vychovajte ich teda tak, nech na ne môžeme byť od útleho veku hrdí. Ale ako? Ako ich ešte v detstve naučiť disciplíne, aby sme sa s nimi nemuseli báť vkročiť do reštaurácie či obchodu?

10 spôsobov, ako podporovať vývoj reči u bábätiek

Publikované 3.8.2021, 20:24
Reč bábätka sa rozvíja už od jeho prvých dní po narodení. Snahy dieťaťa vyjadriť sa možno posilňovať už od počiatku. Zistite ako! 

Rozvádzate sa? Žiadne klamstvo ani ospravedlňovanie

Publikované 6.7.2021, 20:03
Čaká vás rozvod a premýšľate, ako to oznámiť vašim nič netušiacim deťom? Pravidlo číslo jedna znie: Hrajte s nimi férovú hru! Berte na ne ohľady, ale neklamte im. A veci ako alimenty alebo pravidlá ďalšieho spolužitia riešte najskôr bez nich, návrhy toho, ako často sa budete vídať, im predneste vtedy, až sa na nich ako rodičia zhodnete. Mimochodom - viete, že by ste sa deťom za rozchod nemali ospravedlňovať?
Celkom: 215 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,22 ďalšie >>
Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt

© 2004-2022 CZECH NEWS CENTER a.s.