. .. .. .. .. .. .. .
. .

MAGAZÍN - Vzťahy a sex

Je dôvera rozhodnutie?

Publikováno 16.1.2021, 11:52
Čím je človek starší a skúsenejší, tým horšie sa mu verí ostatným ľuďom. Predovšetkým, keď sú zo štartu cudzí a my ich ešte len začíname spoznávať. Nevinné oči dieťaťa pomaly vystriedajú podozrievavé oči dospelého, ktoré nás nútia sa na novo prichádzajúcich do nášho života pozerať skôr s nedôverou než sa slepou oddanosťou. Myslíte si, že to, akú v ľudí máme dôveru, je ich zásluha? Opak je pravdou.

Znamenia partnerovej nevery, ktoré si väčšinou ani nevšimneme

Publikováno 11.1.2021, 18:11
Všetci tak nejako vieme, že pri odhaľovaní nevery nám najviac napovie naša intuícia. Lenže je to naozaj niečo tajomné? Je to nejaký šiesty zmysel? Alebo si len naše podvedomie všíma vecí, ktoré my sami vidieť nemôžeme alebo nechceme? Keď sa náš partner vykráda v noci z domu a prichádza nadránom obliatý parfumom inej ženy, nie je čo riešiť. Ale takéto prípady neexistujú. Musíme sa teda pozrieť podrobnejšie na to, aké správanie je jednoducho podozrivé. Aj keď pre nich vo väčšine prípadov existuje prijateľné vysvetlenie.

Desať varovných znamení, že máte doma sociopata

Publikováno 9.1.2021, 21:43
Možno si sociopata predstavujete ako postavu vraha z nejakého seriálu, bezcitného maniaka, ktorý ubližuje a využíva ľudí. Pravdou ale je, že sociopat môže byť charizmatický človek, očarujúci a starostlivý... avšak za úplne iným než altruistickým účelom. Sociopati sa absolútne nezaujímajú o spoločnosť a jej normy (čo však neznamená, že ich nedodržiavajú), chýba im empatia a ľudí využívajú vo svoj osobný prospech a blaho. A ak niekoho takého máte doma, asi by ste ho mali čo najrýchlejšie poslať zase do obehu.

Čo sa dozvieme na prvom rande

Publikováno 7.1.2021, 17:23
Akú máme najobľúbenejšiu kapelu a že naše najobľúbenejšie jedlo sú špagety, farba zelená a ročné obdobie jar, to asi už nikdy nedostaneme príležitosť nikomu na prvom rande porozprávať. Sú otázky, ktoré nás sprevádzali na prvých rande na základnej škole. Čím je človek starší, tým podstatnejšie otázky kladie, tým opatrnejšie zodpovedá a tým viac rozmýšľa nad tým, čo povie.

Nebojte sa robiť veci sami

Publikováno 3.1.2021, 15:07
Z nejakého dôvodu sa skoro všetci samoty bojíme. Myslíme si, že je nejako nenáležitá. Ale samozrejme nehovoríme o tom, keď sami uviazneme v napoly zatopenej jaskyni na opustenom ostrove, ale v našich bežných životoch. Nejako sa stalo, že ísť sám nakupovať, do reštaurácie alebo napríklad do divadla sa nenosí. Implikuje to nejaký náš životný neúspech. Prečo by sme ale práve samotu mali podporovať? A aké veci stoja za to robiť aj sami?

Čo by sme mali nechať, inak toho budeme ľutovať

Publikováno 6.12.2020, 22:57
Nie, to nie je vyhrážka. Len ľudská skúsenosť. Dobré skutky, ak sú z povinnosti a nie z presvedčenia a možnosti, pôsobia totiž trošku ako kofeín na naše telo. Áno, dodajú nám energiu, ale vlastne na dlh - budeme ju potom musieť niekde dočerpať. A zatiaľ čo u kofeínu hovoríme o pečeni a zásobách glykogénu, keď príde na dobré skutky a dobré vychovanie, hovoríme o našich najbližších. Ako to súvisí? Ak ste niekedy dávali vo vašom svete na prvé miesto ľudí, ktorí si to nezaslúžili, asi viete, o čom hovoríme.

Čo keď s nami partner súperí?

Publikováno 20.11.2020, 20:04
Aj keď si každý predstavujeme romantický zväzok dvoch ľudí ako nekonečnú harmóniu a podporu, môže sa stať (a stáva sa to celkom často), že sa pridá žiarlivosť. A to nie na niekoho tretieho, ale vzájomná. Proste sa zo vzťahu stane tak trošku súboj o to, kto je na tom vlastne lepšie. A kto by sa bez koho lepšie obišiel. Asi nemusíme dodávať, že to nie je úplne najzdravšie, ale pracovať sa s tým dá. Ako spoznáme, že s nami partner v podstate súperí?

Čo by rozhodne vzťah byť nemal

Publikováno 15.11.2020, 20:49
Kvalita nášho života je v priamej úmere s kvalitou vzťahov, ktoré udržujeme. A náš najbližší človek, ten, s ktorým sa rozhodneme stráviť celý svoj život, nie je nikto, koho by nám niekto definitívne pridelil. Vyberáme si ho sami a máme teda pevne v rukách to, aký vzťah prežívame. A aj keď máme každý iné preferencie, sú niektoré veci, ktoré by vo vzťahu jednoducho byť nemali. Pretože objektívne nie sú dobré pre ničí dušu. Ktoré to sú?

Cítite sa ostatnými využívaní?

Publikováno 13.11.2020, 7:06
Tomu by sme sa rozhodne mali brániť. Nie tomu pocitu, ale samotnej skutočnosti - pretože keď už sa tak cítime, asi na tom bude niečo pravdy. A väčšinou sa do začarovaného kruhu, keď si z nás ostatní berú a berú stále viac, ale my o nič moc viac nedostávame, dostaneme tak, že to ostatným dovolíme. Môže nás to uvrhnúť do stavov hlbokých pochybností o vlastnej hodnote - to nás ostatní majú v životoch len pre to, aby nás využívali?

Ako si za nešťastie môžeme sami

Publikováno 3.11.2020, 19:27
Nešťastie je možno zavádzajúce slovo. Máme totiž na mysli ten pocit, kedy jednoducho nie sme šťastní. Každý zvlášť musíme posúdiť svoje vlastné vnútro, to, akú perspektívou sa pozeráme na svoju situáciu, či sa okolo nás a nám dejú prevažne dobré veci, zlé veci, alebo vlastne ani nevieme povedať. A keď už budeme pri tom skúmaní vlastného vnútra... možno by sme do tej analýzy mali zahrnúť tiež to, či si za tie pocity nemôžeme sami. Ako?
Celkom: 213 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,22 ďalšie >>
© 2004-2021 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt