. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Vzťahy a sex

Prechádzate ťažkým obdobím? Toto je dobré si pripomenúťPublikováno 10.3.2020, 23:08
Počuť vetu „To bude zase dobré“ väčšinou moc nepomáha, na to sme si asi v rôznych životných obdobiach prišli sami. A tiež asi vieme, že keď sa problémy týkajú nás, je skoro nemožné sami sebe nariadiť cítiť sa lepšie a vysvetliť si prečo. Preto máme priateľov, rodinu a ďalších blízkych, aby nám v ťažkých chvíľach pripomenuli pár vecí, ktoré nám nielen pomôžu preklenúť náročnú životnú epizódu, ale aj z nej vlastne vyťažiť niečo pozitívne. Ako je to vôbec možné? A ako sa treba na problémy pozerať, aby sme ich lepšie prekonali a napríklad z nich aj niečo vyťažili?
Prečo nemáme fungujúci vzťah? Nie je to len smolaPublikováno 20.2.2020, 0:04
Je to už nejaká doba, kedy sme mali šťastný, spokojný a fungujúci vzťah. Ak sme ho teda niekedy vôbec mali. Máme smolu na náprotivky, priťahujú nás komplikované a zložité osobnosti, alebo naopak tie, ktoré sa k nám nehodia, vždy narazíme na niečo, cez čo jednoducho nejde vlak, ich minulosť, zlé alebo skryté vlastnosti, a tak ďalej. Ale... je to pravda? Každý vzťah totiž začína (a často tiež práve končí) u nás samotných. Ako to teda je? A čo všetko vlastne môže byť naša vina?
Otázky, na ktoré sa pýtať ostatných, ale aj sami sebaPublikováno 12.2.2020, 19:55
Poznáte to. Zoznámite sa s niekým novým. Má potenciál byť vaším priateľom, partnerom, kamarátom. Alebo už niekoho poznáte a chcete sa o ňom dozvedieť viac. Existujú otázky, ktorých zodpovedanie vám toho o človeku povie oveľa viac, než aká je jeho obľúbená reštaurácia a čo ho trápi v práci. A tie otázky sú prefíkané, hoci niekedy banálne, niekedy filozofické, niekedy spomienkové... všetky ale majú v rozhovore svoje miesto.
Chronický pocit nešťastiaPublikováno 29.1.2020, 22:53
Nemusíme sa báť povedať, že šťastie je vlastne zmysel života. Je to taká šalamúnska odpoveď na známu otázku, pretože šťastie a naplnenie môže znamenať pre každého niečo iné. Nie je náhoda, že sa v dnešnej dobe toľko píše, hovorí a polemizuje o depresiách a úzkostiach; tu ale pozor, to, že sme smutní, nešťastní, nemusí znamenať, že máme depresiu. A veľmi často o tom, ako sa sami cítime, tak nejako klameme sami sebe. Ako si môžeme naliať čisté víno a tak nejako rozpoznať, ako to s naším vnútrom vlastne je?
Ako sa starať sami o seba, keď to nikto iný neurobíPublikováno 28.1.2020, 13:08
Mnoho z nás až zbytočne veľa spolieha na okolie, okolnosti a zásah zvonku, aby nám bolo „dobre“. Bohužiaľ, ak svoj vlastný pocit spokojnosti a šťastia nadviažeme na vonkajšie faktory, bude v neustálom ohrození. Zvlášť, ak je naša senzitivita o poznanie väčšia než ostatných. Zvlášť hypersenzitívni a úzkostliví ľudia by sa mali snažiť o to, aby si svoj vnútorný pokoj prinášali predovšetkým sami. A akú zvoliť stratégiu?
Schopnosť cítiť šťastiePublikováno 24.1.2020, 21:49
Život každého z nás je poznačený mnohými ako príjemnými, tak nepríjemnými udalosťami. Celý náš príbeh ovplyvňuje našu schopnosť sa radovať, vlastnosti, ako je schopnosť lásky, šťastia, vďaky, ale aj stavy frustrácie, nenaplnenia a závisti. Kedy treba spozornieť a skúsiť svoj život aspoň trošku prehodnotiť? Akých reakcií by sme si mali sami u seba všímať? Ako nedopustiť, aby nám frustrácia otravovala život?
Keď podvádza ženaPublikováno 23.1.2020, 23:26
Nevera je natoľko skloňovanou témou, že sa nám až nechce uveriť, že môže byť skutočná. Toľko historiek, ktoré okolo seba počujeme, toľko neuveriteľných osudov, toľko vzrušenia, lásky i nešťastia. A tak nie je divu, že je okolo nej mnoho teórií, výskumov, názorov i predpokladov. Ako spoznať, keď podvádza muž, je jedna vec. Ako ale môže muž poznať, že podvádza žena? Náznaky sú v mnohom podobné, súčasne sa ale líšia v prevedení. Pretože žena podvádza jednoducho inak.
Ako muža spoľahlivo odradiťPublikováno 21.1.2020, 13:43
Tipov na to, ako muža očariť, je veľa. Ale rád, čomu sa vyhnúť, zase toľko nenájdeme. Ale aj tak, ako existujú viac či menej univerzálne rysy atraktivity, existujú aj univerzálne veci, ktoré sú pre väčšinu mužov proste nie. Platia samozrejme všetky zákony individuality, ale niektoré ženské atribúty sú pre mužov, ktorí hľadajú a sú pripravení mať trvalý vzťah, jednoducho neprijateľné. Alebo prijateľné veľmi ťažko.
Ako veľmi je sex vo vzťahu dôležitý?Publikováno 17.1.2020, 23:06
Pravdepodobne ste si nejakým spôsobom odpovedali hneď po prečítaní tejto otázky. A máte pravdu, pre každého inak. Existuje vôbec nejaká súvislosť medzi kvalitou sexu a vzťahu? A ako sa pozná dobrý sex, je to otázka orgazmu alebo pocitu blízkosti? Je normálne, keď nás sex s partnerom prestáva po nejakom čase baviť? A na čo je dôležité myslieť, keď máme o našom intímnom živote pochybnosti?
Keď sľubujeme a robíme chybyPublikováno 15.1.2020, 15:49
Nielen v partnerských vzťahoch, ale aj v živote - čím sme starší a skúsenejší, tým lepšie vieme, že veľa vecí sa ľahko sľúbi, ale horšie vykoná. Aj keď sľub dávame s tým najčistejším vedomím a svedomím, v kútiku duše vieme, že sa môže stať, že ho nebudeme môcť alebo dokonca chcieť dodržať. A v spolužití partnerov, ktoré je založené na vzájomnej dôvere, je neporušiť sľub celkom zásadné. Preto by sme mali byť opatrní na to, čo vlastne sľubujeme.
Celkom: 190 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,19 ďalšie >>
© 2004-2020 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt