. .. .. .. .. .. .. .
. .

MAGAZÍN - Vzťahy a sex

Partnerstvo a emocionálne odpojenie

Publikované 16.7.2022, 18:04
Láska sa skladá z mnohých, mnohých vecí. Je to prirodzená náklonnosť, priateľstvo, emocionálna aj telesná intimita, dôvera, bezpečie, rešpekt. Každý si do nej zahrnie a premietne, čo potrebuje. Ale na niektorých veciach partnerstvo jednoducho stojí. Ak nechceme, aby sa z nás stali spolubývajúci, mali by sme dávať predovšetkým pozor na emocionálne odpojenie. Ako ho spoznáme?

Pohľad muža: S čím majú vo vzťahu najväčší problém?

Publikované 15.6.2022, 18:01
Máte odpoveď na jazyku? Nedostatok komunikácie, strata intimity, málo sexu, odcudzenie, málo času pre seba... tak zadržte. Pretože to všetko sú veľmi vágne príčiny, ktoré môžu mať mnoho vysvetlení aj riešení. My ale budeme hovoriť o tom, s čím sa muži vo vzťahoch stretávajú konkrétne, s akými pocitmi, strachmi a obavami. A čo na vzťahoch naozaj radi nemajú, hoci to často vychádza práve z nich.

Aký dlhý penis ženám vyhovuje? Teraz máme konečne jasno!

Publikované 12.6.2022, 15:57
Aj keď sú to predovšetkým muži, ktorí dĺžku a hrúbku svojho pohlavného údu riešia, ani ženám nie sú rozmery tak úplne ľahostajné. Zďaleka na ne ale nekladú taký veľký dôraz. Napriek tomu je dobré vedieť, aký obvod penisu a koľko centimetrov na dĺžku považuje väčšina z nich za ideálne.

Prečo muži opúšťajú ženy, ktoré milujú?

Publikované 25.5.2022, 20:29
Láska je ošemetná, niekedy až nebezpečná vec. A verte, alebo nie, ale pre ženy aj mužov. Pretože milovať väčšinou znamená otvoriť sa, úplne sa odovzdať, dať tomu druhému do rúk najmocnejšie zbrane proti nám samým a dúfať, že ich nikdy nepoužije. Všetci vieme, že mužské a ženské pokolenie jednoducho nemá schopnosť si nikdy úplne porozumieť. Ale napriek tomu sa neprestávame snažiť.

Prečo čakať, než si niečo zaslúžime?

Publikované 6.5.2022, 6:21
Rozmohol sa nám tu taký nešvár. Predstavte si takú situáciu. Máte na tanieri svoje obľúbené jedlo. Bude to napríklad knedlo vepřo zelo. A vy si schovávate ten najkrajší kúsok mäsa, vydarený kúsok knedle a pekne namiešané sústo červenej i bielej kapusty nakoniec, pretože toto sústo bude to úplne zo všetkých najlepšie. (Ľubovoľne si ale samozrejme dosaďte akékoľvek iné jedlo). Ale ouha. Kým sme zjedli ostatné, mäso nám uschlo, kapusta je studená a knedľa okoralá.

Prečo sa nevieme preniesť cez vzťah, ktorý skončil

Publikované 25.4.2022, 16:24
Prečo je náš bývalý partner stále stredom nášho vesmíru, aj keď sa v ňom vlastne už nevyskytuje? Prečo toľkým z nás trvá tak neuveriteľne dlho, než skončený vzťah naozaj uzavrieme? Čím si utrieme bolesť, čo sú psychické pasce, ktoré si sami kladieme? Prečo nemôžeme bývalého partnera alebo partnerku dostať z hlavy?

Známy, kamarát alebo naozajstný priateľ?

Publikované 19.4.2022, 11:22
Samozrejme, tak nejako asi máme ľudí podvedome zaradených do kategórií blízkych priateľov a kamarátov, ktorí nejdú tak do hĺbky. Na priateľský vzťah nemusí mať nutne vplyv iba doba, počas ktorej sa poznáme, ale aj mnoho iných okolností. Niekedy sa nám ale tie vzťahy trošku popletú. Stane sa, že ten, koho považujeme za dobrého známeho, považuje nás za veľmi dobrého priateľa, alebo naopak. Ako sa takéto situácie medzi ľuďmi vôbec vyskytnú? A ako poznáme jedno od druhého?

Prečo po sexe občas plačeme? Vedci na to majú hneď niekoľko vysvetlení!

Publikované 11.3.2022, 19:52
Možno sa vám to už aj niekedy stalo. Či už išlo len o pár sĺz alebo o niekoľkominútový vodopád, je dobré vedieť, že to nie je nič neobvyklé. A rozhodne v tom nie ste sami! Prečo k tomu ale vlastne dochádza? Dôvodov môže byť podľa vedcov hneď niekoľko.

Vytratil sa z vášho vzťahu sex? 3 spôsoby, ako obnoviť sexuálnu túžbu

Publikované 17.1.2022, 14:46
Ak váš vzťah prechádza obdobím, kedy ani jeden nemáte na sex s tým druhým pomyslenie, je najdôležitejšie znova začať. Už po prvom kontakte tohto typu po dlhej dobe vám bude jasné, že bola chyba odstaviť sex na druhú koľaj, hoci to bolo kvôli stresu a kvôli tomu, že „toho bolo veľa“. Únava, stres a nepokoj, aj to sú veci, proti ktorým sa dá účinne bojovať práve sexom. A nezabudnite, pri sexe sa u žien vyplavuje oxytocín, hormón, ktorý upevňuje naše psychické väzby k druhému. Čím viac sexu, tým viac sme zamilované!

5 znamení, že zotrvávate vo vzťahu so sebeckým partnerom

Publikované 28.12.2021, 18:35
Odhadnúť vzťah v jeho začiatkoch (a mierne pokročilom štádiu) nebýva vždy jednoduché. K tomu nie všetci z nás majú dobre vyvinutú schopnosť rozlíšiť veci akceptovateľné a tie, ktoré už sú proste takzvane cez čiaru. Väčšina z nás je vo vzťahu veľkorysá a nemá iné než dobré zámery. Ale bohužiaľ, zďaleka nie všetci. Ako spoznáme, že z nás partner čerpá len výhody, ktoré sa hodia jemu?
Celkom: 233 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,24 ďalšie >>
Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt

© 2004-2022 CZECH NEWS CENTER a.s.