. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Vzťahy a sex

Ako začať znova, aj keď nie prvýkrátPublikováno 15.4.2019, 23:28
Životné cesty sú nevyspytateľné. V jednom momente si môžeme myslieť, že náš svet je v úplnom poriadku, všetko klape, ako má, pred nami pokojná budúcnosť zaliata slnkom, sem tam prijateľný mráčik. A potom prehovorí nepredvídateľnosť a my sa ocitneme v situácii, kedy je nutné začať znova. Strata práce, partnera, smrť blízkych, neznesiteľná frustrácie a pocit, že „toto nie je ono, toto nemôže byť všetko“. Ako začať znovu, správne, ako si nastaviť očakávania a nezblázniť sa z toho?
Štyri lásky a jedna praváPublikováno 9.4.2019, 16:26
Všetci snívame o tom, že nájdeme svoju spriaznenú dušu. Že nielen zažijeme tú pravú lásku, ktorú si navzájom môžeme dať, ale aj to, že s ňou ostaneme do konca života. Nebezpečenstvo hľadania spriaznenej duše je jednoduché, ale veľké - môže sa stať, že ju nepoznáme. Že nám ju osud naservíruje na striebornom podnose, my si to ale nevšimneme. Pretože sme si neprešli všetkým tým, čím sme mali.
Ako dozrievame do osobnostiPublikováno 1.4.2019, 14:30
Jedna z mála istôt v živote, ktoré máme, je fakt, že veci sa menia. Naše okolnosti, skúsenosti, ľudia, práca, rodina, priatelia, náhody a udalosti z nás neustále robia iného človeka, než akým sme boli pred pár chvíľami. Veľa z nás sa z toho, čo sa okolo deje, vie poučiť a, ako teraz môžeme často počuť, posúva sa ďalej. Ale ďalej ešte nutne neznamená správnym smerom. Ako teda na sebe môžeme pozorovať zmeny, ktoré z nás robia nie len inú, ale lepšiu osobnosť?
Keď sa láska vytratíPublikováno 29.3.2019, 14:01
Skoro každý z nás v partnerskom živote dospel do bodu, kedy skúšal starostlivo preskúmať svoje vnútro a zistiť, či to so súčasným partnerom ešte má alebo už nemá cenu. Je až prekvapujúce, ako často zistíme, že vlastne nevieme, čo k druhému cítime. Je to láska? Je to priateľstvo? Je to rešpekt? Alebo ide len o tolerovateľné spolužitie? Nevedieť znamená nemať podklady pre rozhodnutie. A z nasledujúcich drobných znamení si môžete poskladať obrázok o trošku farebnejší.
Dospelá žena v dospelom vzťahuPublikováno 26.3.2019, 12:46
Dnešná doba je z hľadiska rozdelenia rolí veľmi mätúca. Pojem „tradičné“ zo spojenia ženských a mužských rolí skoro vymizol, muž ako živiteľ rodiny a žena ako matka a opatrovateľka nie sú práve trendy, ktorými by sa riadila väčšina modernej spoločnosti. Čo neznamená, že by sme to tak trebárs zase nechceli. Na každý pád je ale treba si v súčasnom, veľmi ľubovoľnom nastavení vzťahov zachovať istú dôstojnosť, tvár a nezávislosť. Ako sa to robí?
Čo by po nás partner nikdy nemal chcieťPublikováno 20.3.2019, 20:07
Keď nás zasiahne vlna hormónov a my sa zamilujete, ťažko zostávame objektívne. Náš partner nás robí šťastnými (alebo si to v tejto fáze aspoň myslíme), smejeme sa spolu, trávime spoločne čas, navzájom sa podporujeme, tešíme sa na seba. Alebo žijeme v dlhodobom zväzku, a aj keď sa milujeme, máme podozrenie, že nie je všetko tak, ako by malo. Vo vzťahoch neexistujú pravidlá, každý pár má nárok žiť si tak, ako mu to vyhovuje. Existuje ale niekoľko vecí, ktoré ženu jednoducho nerobia šťastnou, naopak. Čo by po nás partner nemal vyžadovať?
Ako naše telo pozná, kto je „ten pravý“Publikováno 25.2.2019, 11:25
Podvedomie je mocná vec a často chytrejšia, než naše vedomé ja. V otázke výberu partnera sa nechávame zmýliť až príliš často, ale keď príde to pravé, spoznáme to. Podvedomie totiž bije na poplach, kričí, nech si ho nenecháme utiecť, a povoláva do zbroja tiež psychosomatiku. Alebo to nie je čisto len psychosomatické? To, že sme našli toho pravého alebo tú pravú sa tak začne prejavovať aj na našom tele a stavoch mysle. Hoci je to len úplne na začiatku. Na aké znamenia sa môžeme tešiť?
9 typov ľudí, ktorí by v našom živote byť nemaliPublikováno 21.2.2019, 21:46
Ľudia, ktorých máme okolo seba, nás inšpirujú, motivujú, povzbudzujú a podporujú, posúvajú ďalej. Alebo naopak vysávajú, otravujú, znechucujú, vyčerpávajú a unavujú. Zaujímavé je, že niekedy nerozoznáme jeden typ od druhého. Pretože si myslíme, že ich proste z nejakého dôvodu máme radi, spája nás spoločná minulosť, prežitky alebo iný pocit záväzku. Kto ale raz zažil ten pocit uľahčenia, keď vyhnal zo svojho života toho, kto ho len otravoval, potvrdí, že zďaleka nie všetci stoja za to, aby sme si ich v živote nechávali.
Čoho sa vzdať pre šťastiePublikováno 7.2.2019, 16:38
Šťastie je pre každého veľmi individuálna vec, jeho definícia nie je len "obyčajná" spokojnosť a rozhodne nie je objektívna. Keď by sme mali šťastie veľmi vágne definovať ako pokoj a radosť duše, existuje niekoľko vecí, ktorých by sme sa mali postupom života vzdávať. A to z jedného prostého dôvodu - pretože pochopíme, že ich dosiahnutie je nereálne a bažiť po nich znamená len a len uvrhovať sami seba do pocitov frustrácie, sklamania a hnania sa za niečím, čo nemôže byť nikdy naše. Čo je teda potrebné nechať byť?
Ako nebyť v láske nikdy sklamanýPublikováno 2.2.2019, 8:20
Znie to ako niečo, čo nie je vôbec možné dosiahnuť, že áno. Sklamanie a zrada sprevádzajú trpké konce našich vzťahov spoločne s pocitom krivdy a ublíženia. Lenže to tak byť nemusí. Keď si dáme sami so sebou veľkú, veľkú prácu, a milujeme bezpodmienečne. Pretože všetky naše sklamania v láske pramenia z presvedčenia, že veci existujú formou „niečo za niečo“. Ja ti dávam toľko času, tak ty by si mi mal dať rovnako. Chovám sa k tebe nejako a čakám adekvátnu reakciu. ...stop.
Celkom: 133 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,14 ďalšie >>
© 2004-2019 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt