. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Vzťahy a sex

Rady pre vzťah, ktoré sformuluje až manželstvoPublikováno 15.5.2017, 15:35
Prognóza pre manželstvo „po deťoch“ nie je pre väčšinu párov moc ružová. Štatisticky - po narodení detí klesá spokojnosť vo vzťahu partnerov. Keď do vzťahu vstúpia deti, ubudne času, energie i priestoru na toleranciu, nadsádzku a veľkorysosť, a často žijeme skôr v neustálych drobných šarvátkach než v neskonalej harmónii. Po čase ale zistíme, ako na to. Ako vyzerajú rady pre vzťah, ktoré si formulujeme až po rokoch od doby, keď sme povedali „áno“?
Čím sa muži v očiach žien diskvalifikujú najviac?Publikováno 11.5.2017, 15:21
Ani muži, ani ženy, nevyzerajú, nevoňajú a necítia sa najlepšie 24 hodín 7 dní v týždni. Všetci to chápeme, sem tam je možné preskočiť umytie hlavy, keď jednoducho nie je čas alebo energia, nie každý chodíme na mani- pedikúru čo dva týždne a tak ďalej. Dnes sa zameriame na veci, ktorých si žena na mužovi jednoducho všimne vždy, a ak je len trošku menej tolerantná, je možné, že kvôli nim muž do „ďalšieho kola“ nepostúpi.
Zanedbávané erotogénne zónyPublikováno 1.5.2017, 0:05
Aby nedošlo k fatálnemu omylu - rutina v partnerskom sexuálnom živote nie je nevyhnutne zlá vec. Rovnako, ako všetky stereotypy, má aj veľmi pozitívnu vlastnosť, upokojuje nás, dáva nám pocit bezpečia, ktorý proste a jednoducho potrebujeme. Čo zabíja predovšetkým ženskú sexualitu, to je stres. Existuje na tele niekoľko miest, ktoré, keď sa na ne zameriame (respektíve partner), prinesú nečakane blahodarné účinky na náš sexuálny apetít. Aké to sú?
Čo je dobré vedieť o neverePublikováno 26.4.2017, 19:14
Stranou nechajme špekulácie o tom, ako veľmi je alebo nie je monogamia pre človeka ako živočícha prirodzená. Historickým a kultúrnym vývojom ju tu máme, viac či menej ju vyžadujeme a viac či menej sme schopní ju dodržať. Koľkokrát už sme počuli, alebo sami hovorili: „Keby mi bol partner (manžel, partnerka, manželka) neverný, okamžite od neho odchádzam.“ ...no a potom udrie realita. A čuduj sa svete, my väčšinou zostaneme.
Čo by sme kolegom nikdy hovoriť nemaliPublikováno 23.3.2017, 7:37
Poďme predpokladať, že máte v práci kolegyne a kolegov, máte šéfa alebo šéfku, a spolu tak nejako všetci žijete dohromady. Snažíte sa vychádzať, máte dobré vzťahy, utužuje kolektív. Rozhodne je možné si medzi kolegyňami a kolegami nájsť tiež blízkych priateľov - a čo viac, ono je to vlastne aj potrebné, aby sme tých osem hodín (plus mínus) prežili bez deficitu sociálnej interakcie. Ale nehľadiac na to, ako ste si blízki s ľuďmi v práci, existuje pár vecí, s ktorými by ste sa im nikdy, ale naozaj nikdy, zverovať nemali.
Ako na rande po štyridsiatkePublikováno 10.3.2017, 14:35
...a hovorí sa tomu ešte vôbec rande? Hľadám otca pre svoje deti, manžela alebo partnera pre seba? Nebude sa na mňa okolie pozerať divne, keď si budem chcieť s niekým vyjsť? A čo na to povedia deti? ...každý, kto si prešiel rozchodom alebo rozvodom, kedy už „išlo o veľa“ - v hre boli majetky, ale hlavne deti, vie, že taká vec zanechá veľké šrámy. A čo z toho vyplýva? Že sa bojíme. Opakovania alebo ešte, nedaj bože, nejakého horšieho scenára. Zoznamovanie po štyridsiatke (plus mínus) má ale aj svoje pozitíva. Ako na to?
Kedy je na čase ukončiť vzťahPublikováno 6.3.2017, 20:05
V prvom momente vás asi napadne nevera, domáce násilie alebo nenávratná strata záujmu o seba navzájom. V takýchto prípadoch nie je čo riešiť. Ale poznáte ten pocit, že niečo nie je v poriadku? Že proste žijete vo vzťahu, ktorý vám z nejakého, ťažko definovateľného dôvodu nefunguje? Práve pre absenciu definície často v takom vzťahu zostávame, snažíme sa nebyť malicherní, veľkoryso odpúšťame a po večeroch tajne plačeme v kúpeľni. Kedy je dobré aspoň zvážiť zdvihnutie kotvy?
Prečo sa bojíme novej láskyPublikováno 3.3.2017, 15:01
Život nás často vystavuje skúškam, o ktorých sme pred tým, než ich v zdraví prežijeme, presvedčení, že by sme ich v živote neustáli. Aj keď nemusia nutne zanechávať šrámy na našom tele, s dušou je to iné. Z minulosti si nesieme veľa skúseností, ktoré nám bránia nájsť, oddať sa alebo uveriť vzťahom, ktoré by ešte len mohli prísť. Ale niekedy si to takzvane „robíme sami“; máme na očiach klapky. Čo nám teda najčastejšie bráni?
Čo na nás naši muži neznášajúPublikováno 20.2.2017, 19:09
Poznáte taký ten moment, keď váš manžel urobí alebo povie niečo, čo už urobil a povedal tisíckrát, a vy nad tým len prevrátite oči, zakrútite hlavou a poviete si: „Bože, to je taký... trkvas“. A to je pravdepodobne veľmi slabé slovo, že? A viete čo? My im to robíme tiež. A oni si toho všímajú úplne rovnako ako my. Neveríte?
Žiarlivosť? Nie, ďakujem.Publikováno 10.2.2017, 13:59
Niekto z nás už „z toho vyrástol“, iný to nemá potrebné, ďalší si je svojim náprotivkom istý. Ale... trúfame si tvrdiť, že väčšina z nás na svojho partnera žiarli. Či už zdravo, nezdravo, opodstatnene alebo neopodstatnene, či už to berieme ako prejav lásky alebo ako hnací motor pre obmedzovanie, pravdepodobne ten nepríjemný pocit a stav, ktorý nás dokáže dohnať k mnohým nie práve čestným činom, poznáme.
Celkom: 43 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5 ďalšie >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Čierna listina | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku