. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Vzťahy a sex

Prírodná podpora libida aj plodnostiPublikováno 21.10.2017, 16:50
Okolo tridsiateho piateho roku života sa telá, ako ženské, tak mužské, začnú pomaly adaptovať na to, že by mali mať svoju biologickú úlohu splnenú. Čo v praxi znamená, že nám začnú ubúdať pohlavné hormóny. To má vplyv predovšetkým na zmenu pomeru svalovej hmoty a tuku v tele, u pánov na potenciu a libido, u žien zase napríklad na vynechávanie ovulácie, zhoršenie činnosti vaječníkov alebo iné problémy s menštruačným cyklom. Táto ľudská prirodzenosť sa však dá trošku ovplyvniť. Dobrá správa je, že nám k tomu dopomôže bylina.
Démon manipuláciaPublikováno 10.10.2017, 14:44
Aby sme predišli nevôli, je potrebné si ujasniť, čo rozumieme pod pojmom manipulácia. Pretože v súčasnej dobe je často manipulátor zamieňaný s agresorom a manipulovaný s obeťou. Manipulácia predstavuje nebezpečenstvo pre okolie v prípade, že je jej pôvodcom (alebo cieľom) osoba narcistická, psychopatická alebo sociopatická. V bežných vzťahoch sa až nebezpečne často zvaľuje „vina“ na manipulátora a manipulovanému je vnucovaná istá bezmocnosť, respektíve predstava, že brániť sa stojí obrovskú energiu.
Ako zariadiť, aby nás ľudia mali radiPublikováno 20.9.2017, 14:46
Možno je to až smutné, ale v medziľudskej komunikácii sa dajú odhaliť pravidlá (väčšinou pozorovaním prirodzene obľúbených jedincov), keď správanie podľa nich si môžeme osvojiť - a stať sa tak obľúbencom vo všetkých možných kolektívoch a naprieč celým ľudským spektrom. Ako je to možné? Komunikačná stratégia a reč tela. Niekto by mohol povedať, že ide o manipuláciu, ale občas sa stane, že účel svätí prostriedky. A nebojte sa, naučiť sa to dá, ale neúprimnosť odhalíme tiež bez mihnutia oka.
Romantický realizmus alebo Nové nadšenie zo vzťahuPublikováno 11.9.2017, 13:06
Nie nadarmo sa hovorí, že na začiatku vzťahu musí preskočiť iskra. Oheň totiž celkovo symbolizuje priebeh vzťahu, z iskry vznikne plameň, z plameňa oheň, a keď nebudeme prikladať, zostanú nám najskôr žeravé a potom už len neužitočné a chladné uhlíky a popol. Časom každý z nás príde na to, že len tak samo od seba to nepôjde a keď začne oheň uhasínať, je nutné jednoducho prihadzovať polienka. Ako udržiavať vzťah aj po rokoch plný, vášnivý a spokojne plápolajúci?
Prečo nevieme prijímať komplimenty?Publikováno 8.9.2017, 22:35
Len si to predstavte. Každá žena je od prírody plná pochybností o sebe samej (a ktorá nie je, tej gratulujeme!), a tak od okolia očakáva skôr kritiku ako pochvalu. Je to ale aj vina okolia, ktoré tu kritiku poskytuje častejšie ako pochvaly. A keď nás zo začarovaného kruhu niečo vyruší, zrazu nevieme, ako na to reagovať. A pritom zle prijatý kompliment robí hneď dvojakú škodu - nám by mal urobiť radosť a jeho poskytovateľovi tiež, namiesto toho jeho snahu, dobrú vôľu a spontánnosť radšej zadusíme v zárodku
Tri drobnosti k dlhodobým vzťahomPublikováno 29.8.2017, 9:07
Väčšina z nás žije v nejakom viac či menej šťastnom dlhodobom zväzku. Možno sa ale denne stretávame so starosťami, ktoré nám prináša, možno nie sme tak úplne spokojní so stavom vecí takým, aký je. Možno dokonca premýšľame o tom, že by sme vo svojom živote urobili rázny krok a veľké zmeny. Tieto myšlienky nás môžu prenasledovať každý deň, znepríjemňovať nám život a (keď si ich necháme v hlave uležať) tiež nás môžu doviesť k rozhodnutiam, ktoré nie sú úplne opodstatnené. g
Mýty, ktoré môžu ničiť vzťahyPublikováno 17.8.2017, 22:06
O dlhodobých vzťahoch panujú stovky mýtov a koluje ešte viac neprávd. Na prvý pohľad znejú logicky, takže im veľa z nás verí. Ale keď ich podrobíme kritickému skúmaniu, zistíme, že jednoducho pravda nutne musí byť niekde inde. Prečo sú takéto mýty nebezpečné? Pretože nastavujú nereálne očakávania od vzťahu a pokrivujú nám perspektívu, akou náš vzťah hodnotíme. Už len predstava, že dobrý vzťah „by mal“ byť taký alebo onaký, môže zasiať semienko frustrácie. Aké mýty sú tie najnebezpečnejšie?
Láska, manželstvo a šesť tipov, aby oboje vydržalo ideálne navekyPublikováno 16.8.2017, 15:40
Kým láska vraj hory prenáša a podľa nenapraviteľných romantikov „sa proste stane“, skúsenosti hovoria trošku inak. Akonáhle sú osobnosti a párové zvyky príliš nekompatibilné, aj tá najkrajšia zamilovanosť podľahne skaze. Ako si zaistiť, aby láska a manželstvo vydržali čo najdlhšie? Ideálne je sa problémom vyvarovávať, než potom riešiť ich následky. A to môžeme už pri voľbe partnera, ale aj v priebehu trvania vzťahu. Ako na to?
Vzťahy, ktoré ničia manželstváPublikováno 11.8.2017, 20:56
Keď si večer líhate s partnerom bok po boku do postele, je možné, že na mentálnej úrovni je tam s vami ľudí viac, než je zdravé. Ak cítite čím ďalej tým väčší odstup, kedy mentálna vzdialenosť medzi vami a vašou drahou polovičkou rastie a nie je to práve v tom najlepšom slova zmysle, je možné, že za to môžu mimomanželské vzťahy. A rozhodne nemáme na mysli neveru. Viete, aký neporiadok vie vniesť do manželstva najlepšia kamarátka, kolega alebo domáci maznáčik?
Vlastnosti skvelých priateľovPublikováno 6.8.2017, 10:40
Pamätáte si dobu, kedy náš spolusediaci v lavici, kamarát z krúžku alebo láska z tábora znamenali celý svet? Je ľahké byť priateľom, keď je nám sotva pár rokov. Keď ide len o zábavu, spoločné koníčky a trávenie voľného času. Ako ale život plynie, z toho čo bolo „navždy“ sa stane len spomienka, a to naozaj „nastálo“ vyzerá úplne inak, než by sme si predtým predstavovali. Postupom času totiž nejde len o zábavu, keď je dobre, ale o reálne slová a činy, ktoré dokazujú, že nám na sebe navzájom záleží.
Celkom: 68 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ďalšie >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku