. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Tipy a triky

Použité vrecúško od čaju? Škoda vyhodiť!Publikováno 25.2.2017, 19:34
Rovnako ako kopa iného materiálu, ktorý by sme za normálnych okolností bez mihnutia oka vyhodili, je aj čajových vrecúšok do odpadkov vyložene škoda. Je pravda, že z niekoľkokrát zaliateho vrecúška už nedostaneme maximum, ale na niektoré účely sa nižšia koncentrácia chuti i účinných látok vyložene hodí. Chcete vedieť, prečo je dobré čajové vrecúško hneď nevyhodiť?
Tipy na ľahšie uspávaniePublikováno 21.2.2017, 20:04
Ak máte doma malé bábätko, už ste pravdepodobne prišli na to, že uspávanie a spánok všeobecne je až nečakane veľká téma. Ako mamička, tak dieťa (a koniec koncov aj zvyšok rodiny) si spánok toľko zaslúžia, pre všetkých je to veľmi náročné obdobie. Aj keď na každé dieťatko bude platiť niečo iné, každé má svoj vlastný biorytmus, osobnosť, povahu aj rodičov, existuje pár tipov, ktoré je naozaj dobré vyskúšať, keď spánok nie a nie doraziť.
Triky v správaní, ktoré vám uľahčia životPublikováno 27.1.2017, 10:40
Isté ťažkosti v komunikácii s ľuďmi sa raz za čas nevyhnú nikomu z nás. Aj keď väčšine z nás je viac či menej nadelený dar obratnosti komunikácie, niekedy nie je na škodu osvojiť si pár zvykov, vďaka ktorým sa ľahšie doberiete výsledku. Len pozor, nepliesť si s manipuláciou - nasledujúce triky vychádzajú z obyčajných ľudských reakcií na určité podnety a nevedú k tomu, aby ste svojho komunikačného protivníka proti jeho vôli zviedli na svoju stranu. Len vám pomôžu byť efektívnejší.
Kedy je ocot zlý pán?Publikováno 24.1.2017, 15:23
Ocot je jeden z najvšestrannejších pomocníkov v domácnosti, na krásu, pre záhradku a domácich majstrov. Dokonca svojím univerzálnym využitím predčí aj čarovnú jedlú sódu. Vďaka obsiahnutým látkam a ich účinkom nám s veľa vecami pomôže, ale všetko, čo má indikácie, má aj svoje kontraindikácie. Niet sporu o tom, že ocot je dobrý sluha, ale v niektorých prípadoch sa môže ukázať ako zlý pán. S čím ho nikdy nekombinovať? Na čo nepoužívať?
25 náhodných tipov na ľahšie upratovaniePublikováno 21.1.2017, 2:41
Nie vždy máme po ruke špeciálny čistiaci prostriedok alebo nástroj, výrobcovia ešte zďaleka neobsiahli všetky možné domáce pohromy, ktoré nás pri upratovaní môžu čakať. Ale nech ide o ľahšie pranie mastných škvŕn, vypulírovanie koženej sedačky alebo obnovenie žiarivej bielej farby na teniskách, všetko sa dá vyriešiť rýchlo, lacno a kreatívne. A pravdepodobne za pomoci vecí, ktoré bežne nájdete vo svojej domácnosti.
Rôzne škvrny, rôzne čisteniePublikováno 14.1.2017, 0:47
Je bohužiaľ celkom jedno, ako veľmi sa snažíme udržať svoj domov v čistote a poriadku, nehody sa proste stávajú. A keď na scénu nastúpia deti, je niekedy udržanie poriadku doslova nemožné. O prevádzkový bodrel nám zas až toľko nejde, horšie je, keď sa stanú nehody, ktoré môžu trvale poškodiť vzhľad vybavenia domácnosti. Najnáchylnejšie na to sú samozrejme koberce, pretože keď niekde niečo kvapne, rozleje sa alebo vyprskne, schytajú to ako prvé. A ako ich vyčistiť bez ujmy na vzhľade a pomocou obyčajných vecí v domácnosti?
Rýchle riešenia na zmiernenie stresuPublikováno 22.12.2016, 11:36
Je to smutná realita dnešných dní, život bez stresu takmer prestal existovať. Ľudská myseľ sa ešte na novú mieru všadeprítomného napätia neadaptovala, preto pribúda situácií, kedy prežívame úzkosť a dojem, že nemáme svoj život pevne v rukách. Či už sa takéto stavy rozhodneme riešiť komplexne pomocou terapie, antidepresív, zmenou životného štýlu, sú situácie, kedy si potrebujete pomôcť sami. Ideálne rýchlo a efektívne. Ako na to?
Prejedli ste sa nezdravého jedla? Ako sa „napraviť“Publikováno 3.12.2016, 14:27
Ono sa to občas stane. Ráno vynecháte raňajky, máte deň blbec, nestíhate, tak si na obed dáte poriadnu porciu fast foodu, pretože jednoducho nemôžete vydržať, pred popoludňajším programom stihnete tak akurát natlačiť kúsok čokolády, a večer dáte svojmu zažívaniu ešte pár rán v podobe nejakého toho snacku k televízii a po dlhom dni sa nestratí ani trebárs kvapka alkoholu. A to nehovoríme o tom, že v takom dni človek väčšinou zanedbáva všetko, čo ide, vrátane pitného režimu.
Cvičenie a diéta nie sú jediná možnosť.Publikováno 23.11.2016, 15:53
Všetci tak nejako prirodzene vieme, že priberanie alebo naopak zhadzovanie váhy je spojené s pomerom kalórií dovnútra/von. Že budeme chudnúť iba v prípade, že náš príjem bude menší ako výdaj, ale keďže kalórie sú spojené s nutným živením tela ostatnými látkami, nemôžeme jednoducho prestať jesť. Takže je potrebné aj cvičiť, čím zvýšime svoj výdaj. Ale to nie je všetko, čo môžeme pre efektívne znižovanie váhy urobiť. Môžeme totiž trošku oklamať hlavu.
Pár trikov na lepšiu pamäťPublikováno 14.11.2016, 14:04
Poznáte to. Na strednej škole nebol problém naučiť sa na písomku počas veľkej prestávky. Na vysokej škole sa dalo zvládnuť učivo na skúšku počas jednej noci. Ale postupom času človek prestane pamäť trénovať, vyjde z cviku „učenia“ a má čím ďalej tým väčší problém zapamätať si študijný materiál, keď je treba. Takže si musíme trošku pomôcť. Čaká vás prezentácia v práci, potrebujete zvládnuť kurz, chcete sa naučiť jazyk? Skúste toto.
Celkom: 77 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ďalšie >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Čierna listina | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku