. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Vzťahy a sex

Čo by sme kolegom nikdy hovoriť nemaliPublikováno 23.3.2017, 7:37
Poďme predpokladať, že máte v práci kolegyne a kolegov, máte šéfa alebo šéfku, a spolu tak nejako všetci žijete dohromady. Snažíte sa vychádzať, máte dobré vzťahy, utužuje kolektív. Rozhodne je možné si medzi kolegyňami a kolegami nájsť tiež blízkych priateľov - a čo viac, ono je to vlastne aj potrebné, aby sme tých osem hodín (plus mínus) prežili bez deficitu sociálnej interakcie. Ale nehľadiac na to, ako ste si blízki s ľuďmi v práci, existuje pár vecí, s ktorými by ste sa im nikdy, ale naozaj nikdy, zverovať nemali.
Ako na rande po štyridsiatkePublikováno 10.3.2017, 14:35
...a hovorí sa tomu ešte vôbec rande? Hľadám otca pre svoje deti, manžela alebo partnera pre seba? Nebude sa na mňa okolie pozerať divne, keď si budem chcieť s niekým vyjsť? A čo na to povedia deti? ...každý, kto si prešiel rozchodom alebo rozvodom, kedy už „išlo o veľa“ - v hre boli majetky, ale hlavne deti, vie, že taká vec zanechá veľké šrámy. A čo z toho vyplýva? Že sa bojíme. Opakovania alebo ešte, nedaj bože, nejakého horšieho scenára. Zoznamovanie po štyridsiatke (plus mínus) má ale aj svoje pozitíva. Ako na to?
Kedy je na čase ukončiť vzťahPublikováno 6.3.2017, 20:05
V prvom momente vás asi napadne nevera, domáce násilie alebo nenávratná strata záujmu o seba navzájom. V takýchto prípadoch nie je čo riešiť. Ale poznáte ten pocit, že niečo nie je v poriadku? Že proste žijete vo vzťahu, ktorý vám z nejakého, ťažko definovateľného dôvodu nefunguje? Práve pre absenciu definície často v takom vzťahu zostávame, snažíme sa nebyť malicherní, veľkoryso odpúšťame a po večeroch tajne plačeme v kúpeľni. Kedy je dobré aspoň zvážiť zdvihnutie kotvy?
Prečo sa bojíme novej láskyPublikováno 3.3.2017, 15:01
Život nás často vystavuje skúškam, o ktorých sme pred tým, než ich v zdraví prežijeme, presvedčení, že by sme ich v živote neustáli. Aj keď nemusia nutne zanechávať šrámy na našom tele, s dušou je to iné. Z minulosti si nesieme veľa skúseností, ktoré nám bránia nájsť, oddať sa alebo uveriť vzťahom, ktoré by ešte len mohli prísť. Ale niekedy si to takzvane „robíme sami“; máme na očiach klapky. Čo nám teda najčastejšie bráni?
Čo na nás naši muži neznášajúPublikováno 20.2.2017, 19:09
Poznáte taký ten moment, keď váš manžel urobí alebo povie niečo, čo už urobil a povedal tisíckrát, a vy nad tým len prevrátite oči, zakrútite hlavou a poviete si: „Bože, to je taký... trkvas“. A to je pravdepodobne veľmi slabé slovo, že? A viete čo? My im to robíme tiež. A oni si toho všímajú úplne rovnako ako my. Neveríte?
Žiarlivosť? Nie, ďakujem.Publikováno 10.2.2017, 13:59
Niekto z nás už „z toho vyrástol“, iný to nemá potrebné, ďalší si je svojim náprotivkom istý. Ale... trúfame si tvrdiť, že väčšina z nás na svojho partnera žiarli. Či už zdravo, nezdravo, opodstatnene alebo neopodstatnene, či už to berieme ako prejav lásky alebo ako hnací motor pre obmedzovanie, pravdepodobne ten nepríjemný pocit a stav, ktorý nás dokáže dohnať k mnohým nie práve čestným činom, poznáme.
Čo nikdy nehovoriť ľuďom s depresiouPublikováno 1.2.2017, 19:35
Depresia je veľmi zákerná choroba. A to nielen pre tých, čo ňou trpia, ale aj pre tých, ktorí sa stretávajú s depresívnou osobou. Pretože depresia nie je vidieť, nie je to zlomená noha ani popálenina. Aby sme ponúkli človeku trpiacemu depresiou dostatočnú empatiu a podporu, stojí nás to často síl viac, než sme ochotní dať. A niekedy robíme a hovoríme veci, ktoré síce myslíme dobre, ale človeka s depresiou môžu veľmi hlboko raniť.
Čo neočakávať od zdravého vzťahuPublikováno 3.1.2017, 15:52
Je úplne v poriadku a vo väčšine prípadov tiež žiaduce partnerský vzťah mať alebo ho chcieť. Veľa ľudí má však nereálne očakávania od toho, čo im partnerský vzťah má prinášať. Aké sú najčastejšie motivácie, ktoré nás vženú do vzťahu, ktorý je vlastne vopred odsúdený na neúspech? Aké nároky vznikajú v dlhodobých partnerských vzťahoch a otravujú ovzdušie, ktoré domovom vládne?
Sme takí, akých máme priateľovPublikováno 19.12.2016, 8:57
To, akými ľuďmi sa obklopujeme, akí ľudia vyhľadávajú našu spoločnosť, ako dlho s nami ľudia zostávajú a ako hlboké a vrelé s nimi máme vzťahy je najlepšie zrkadlo našej vlastnej osobnosti. Či už sa považujeme za introvertov, extrovertov alebo nevyhranených, naša interakcia s ostatnými ľuďmi úprimne ilustruje to, akí sme. Čo o nás hovoria naši priatelia, bez toho, aby vyslovili jediné slovo?
Čo ženy pred svojimi mužmi taja najčastejšie?Publikováno 16.12.2016, 20:09
Poznáte príslovie „čo je moje, to je tvoje“? Vo väčšine vzťahov toto platí aj o myšlienkach, pocitoch, obavách a radostiach. Proste zdieľanie na maximálnej možnej úrovni. Každá žena však (ale pozor, každý muž tiež) má niekoľko vecí, ktoré veľmi často svojmu partnerovi neprizná, s ktorými sa nezveruje, ktoré jednoducho nechce, aby vedel. A zďaleka to nie je (len) nevera alebo myšlienky na ňu.
Celkom: 39 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4 ďalšie >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Čierna listina | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku