. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Vzťahy a sex

Žiarlivosť? Nie, ďakujem.Publikováno 10.2.2017, 13:59
Niekto z nás už „z toho vyrástol“, iný to nemá potrebné, ďalší si je svojim náprotivkom istý. Ale... trúfame si tvrdiť, že väčšina z nás na svojho partnera žiarli. Či už zdravo, nezdravo, opodstatnene alebo neopodstatnene, či už to berieme ako prejav lásky alebo ako hnací motor pre obmedzovanie, pravdepodobne ten nepríjemný pocit a stav, ktorý nás dokáže dohnať k mnohým nie práve čestným činom, poznáme.
Čo nikdy nehovoriť ľuďom s depresiouPublikováno 1.2.2017, 19:35
Depresia je veľmi zákerná choroba. A to nielen pre tých, čo ňou trpia, ale aj pre tých, ktorí sa stretávajú s depresívnou osobou. Pretože depresia nie je vidieť, nie je to zlomená noha ani popálenina. Aby sme ponúkli človeku trpiacemu depresiou dostatočnú empatiu a podporu, stojí nás to často síl viac, než sme ochotní dať. A niekedy robíme a hovoríme veci, ktoré síce myslíme dobre, ale človeka s depresiou môžu veľmi hlboko raniť.
Čo neočakávať od zdravého vzťahuPublikováno 3.1.2017, 15:52
Je úplne v poriadku a vo väčšine prípadov tiež žiaduce partnerský vzťah mať alebo ho chcieť. Veľa ľudí má však nereálne očakávania od toho, čo im partnerský vzťah má prinášať. Aké sú najčastejšie motivácie, ktoré nás vženú do vzťahu, ktorý je vlastne vopred odsúdený na neúspech? Aké nároky vznikajú v dlhodobých partnerských vzťahoch a otravujú ovzdušie, ktoré domovom vládne?
Sme takí, akých máme priateľovPublikováno 19.12.2016, 8:57
To, akými ľuďmi sa obklopujeme, akí ľudia vyhľadávajú našu spoločnosť, ako dlho s nami ľudia zostávajú a ako hlboké a vrelé s nimi máme vzťahy je najlepšie zrkadlo našej vlastnej osobnosti. Či už sa považujeme za introvertov, extrovertov alebo nevyhranených, naša interakcia s ostatnými ľuďmi úprimne ilustruje to, akí sme. Čo o nás hovoria naši priatelia, bez toho, aby vyslovili jediné slovo?
Čo ženy pred svojimi mužmi taja najčastejšie?Publikováno 16.12.2016, 20:09
Poznáte príslovie „čo je moje, to je tvoje“? Vo väčšine vzťahov toto platí aj o myšlienkach, pocitoch, obavách a radostiach. Proste zdieľanie na maximálnej možnej úrovni. Každá žena však (ale pozor, každý muž tiež) má niekoľko vecí, ktoré veľmi často svojmu partnerovi neprizná, s ktorými sa nezveruje, ktoré jednoducho nechce, aby vedel. A zďaleka to nie je (len) nevera alebo myšlienky na ňu.
6 typov hádok, ktoré by mal každý pár zažiť aspoň razPublikováno 13.12.2016, 14:26
Hádky jednoducho k vzťahom patria. Poznáte to, niekedy by ste sa najradšej pohádali aj sami so sebou, takže je vlastne nemožné chcieť nájsť niekoho, s kým sa hádať nebudeme. Všetky medziľudské vzťahy si sem tam nejakou krízou prejdú, môže trvať pár minút aj pár rokov, ale vzťahy partnerské sú na hádky priamo živnou pôdou. Sú súčasťou zdravej komunikácie. A niektoré z nich by mal zažiť každý pár. Aké to sú?
Aké správanie zničí vzťah?Publikováno 20.11.2016, 16:48
Možno sme boli tak dlho sami, že sme sa životu v páre odučili. Možno nám kedysi ľudia toľko ublížili, že si neustále kryjeme chrbát. Možno sú ale naše úmysly tie najlepšie, ale nie tie najrozumnejšie. Aj keď sa vieme oddať, veľa vecí pre vzťah obetovať a snažíme sa pozerať na veci rozumne, veľa chýb robíme absolútne neúmyselne a s dobrou vierou. Poďme si siahnuť do svedomia a pozrieť sa na vlastné správanie málinko s odstupom. Čím môžeme nevedomky pracovať na odsúdení vzťahu k zániku?
Nový vzťah? Na čo by sme sa mali spýtať sami sebaPublikováno 14.11.2016, 14:04
Muž, žena, s deťmi, bez detí... osud sa s nami hrá v každej životnej situácii a mnoho z nás sa v živote ocitne v takej, kedy je potrebné rozlúčiť sa s tým, čo bolo, a privítať čokoľvek nás čaká. Vstúpiť do nového vzťahu je vždy ťažké, obzvlášť ak máme deti alebo iné záväzky. Ale v konečnom dôsledku zostáva všetko na nás. Na čo by sme si mali odpovedať, než vstúpime do nového vzťahu?
Konštruktívna kritika bez hádky?Publikováno 4.11.2016, 15:23
Sami dobre vieme, že mužský a ženský mozog, respektíve argumenty, náhľad na veci a ich riešenie, sú proste odlišné. Môžete byť úplne kompatibilné osobnosti, ale, a to hovoríme bez predsudkov, zďaleka nie každé vaše vyjadrenie sa stretne s maximálnym pochopením Nedaj bože vyrieknuté v rámci konfliktu. Jednoducho pri hádkach sa často nechávame strhnúť emóciami a argumentmi, hoci pravdivé, môžeme podať tak, že protistranu skôr vytočíme, než aby si z našej reči niečo vzala. Ako podať kritiku konštruktívne tak, bez toho aby lietali vzduchom zlé slová, vyhrážky alebo taniere?
Nevera nie je jediná zrada vo vzťahuPublikováno 7.10.2016, 8:33
Vzťahy, manželstvo, láska... to všetko je pekné, ale zároveň veľmi náročné. Za ich fungovaním stojí nielen kompatibilita osobností oboch partnerov, ale aj každodenná práca, dlhodobá vízia, že aj napriek epizódnej roztržky, navzájom si za to stojíte. Jedným z najčastejších prípadov zrady je nevera. Tá stojí za rozpadom mnohých zväzkov, dôvera je nenapraviteľne a nenávratne porušená, bolesť je všadeprítomná a často neprekonateľná. Ale nevera nie je tá jediná krivda, ktorej sa na svojich partneroch dopúšťame. Mnohé z ďalších majú na vzťah úplne rovnako devastačný vplyv. Ktoré to sú?
Celkom: 34 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4 ďalšie >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Čierna listina | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku