. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Jedlo

Ak trpíte zápchou, týmto potravinám sa oblúkom vyhnitePublikováno 27.2.2019, 20:51
Diétne chyby, málo pohybu, životný štýl, ale napríklad aj chronický problém. Ak človek „nejde“ častejšie ako trikrát týždenne, už je to so zažívaním na zamyslenie. Ženy sú k tomuto nepríjemnému stavu náchylnejšie viac než muži a zápcha je veľmi život znepríjemňujúci problém súčasnej spoločnosti. Aké sú základné poučky na to, aby sme ňou netrpeli? A keď už sa stane, akým potravinám sa naozaj radšej vyhnúť?
Odvrátená strana vody s citrónomPublikováno 22.1.2019, 0:06
Obrovský boom popularity, ak chceme schudnúť a byť zdraví, mali by sme sa prelievať vodou s citrónom - ideálne od rána až do večera. Citrón dodá ideálne v teplej alebo vlažnej vode nášmu telu proti rakovine pôsobiace antioxidanty a zásobí nás zázračným vitamínom C, ktorý nám dodá energiu, posilní imunitu. Navyše nahradíme cukrom naládované ochutené minerálky alebo limonády. No nie je to skvelé? Mnoho z nás si tak navyklo piť vodu s citrónom ako hlavnú súčasť pitného režimu. Čo nám ale nikto nepovedal?
Ananásová voda ako liek na mnohé neduhyPublikováno 15.12.2018, 13:25
Ananás je ovocie, ktoré mnoho z nás spája skôr s kompótom alebo džúsom, než s jeho čerstvým stavom. A to je veľká škoda. Kompótovaním sa totiž strácajú až magické účinky ananásu na naše telo a zostáva „len“ vynikajúca chuť, aj keď často trošku nadbytočne osladená. Ale ak pristúpime na občasnú kúpu čerstvého a zrelého ananásu, nemusíme ho len pojedať večer pri televízii, ale môžeme s ním doslova čarovať.
Polenta úplne inakPublikováno 28.11.2018, 13:02
Polenta je suchá zmes na prípravu kukuričnej kaše, s ktorou sme sa pravdepodobne už mnohokrát stretli. Pripravuje sa z kukuričnej múky, vody a soli, ale my si ju väčšinou kupujeme hotovú, ktorú stačí len uvariť. Používame ju ako prílohu alebo samostatné jedlo, ale kukurica sama o sebe je aj vo forme polenty naprosto vynikajúcim zdrojom mnohých prospešných látok. A my pre vás máme recept na to, ako ju využiť netradične, ale zato veľmi, veľmi efektívne. Kukuričný džús si zamilujete!
Mlieko z konopných semien, elixír nielen pre športovcovPublikováno 1.11.2018, 14:39
Nechajme stranou diskusie o tom, či a ako obyčajné kravské mlieko nášmu zdraviu škodí / prospieva / nerobí nič. Každé telo je iné a každému tiež niečo iné vyhovuje. Faktom zostáva, že laktóza obsiahnutá v mlieku je jedna z foriem cukru, takže keď sa pokúšame obmedziť ich príjem, nie je vypustenie mliečnych výrobkov od veci. Avšak dôvodov pre rozhodnutie sa pre alternatívy k mliečnym výrobkom môže byť nespočetne. A jedna z najzdravších je mlieko z konopných semienok.
Ako do jedálnička zaradiť viac kurkumyPublikováno 17.10.2018, 13:32
Kurkuma je pre naše telo malý zázrak. Preukázala to ako história a skúsenosť, tak veľa vedeckého bádania. Pôsobí proti rakovine, zlepšuje funkcie mozgu, reguluje metabolické procesy, čistí krv upravuje trávenie, pôsobí proti nachladnutiu, vie pomôcť s každým kožným problémom... lenže. V našej kuchyni nie je zďaleka tak tradičná, ako inde na svete. A tak máme sem tam problém ju vôbec konzumovať. Ako zaradiť kurkumu do našich jedálničkov a čerpať tak z nepreberného množstva jej pozitívnych účinkov na zdravie?
To najlepšie z tekvíc - semienkaPublikováno 16.10.2018, 14:00
Jeseň je tradične vrcholom tekvicovej sezóny. A zatiaľ čo väčšina z nás sa venuje zaváraniu, pečeniu a vareniu pokrmov z tekvíc, čoraz častejšie sa naša pozornosť obracia ku „zvyškom“, ktoré by sme za normálnych okolností spoločne s odkrojenými kúskami vyhodili. Reč je o tekvicových semienkach, superpotravine, ktorá by nemala chýbať v jedálničku nikoho z nás. Čo všetko semienka obsahujú, prečo si ich dopriať a ako z nich získať to najlepšie?
Ktoré jedlá zaženú „chute“ zdravo?Publikováno 6.9.2018, 16:51
Niekedy sami sabotujeme svoju snahu žiť aj jesť zdravo nielen tým, že si doprajeme nejaký ten podvodík, ale tiež tým, že si neuvedomíme jeho následky. Existuje totiž rad potravín, ktoré priamo podporujú naše baženie po viac a viac nezdravých veciach. Sú to potraviny z vysoko procesovaných ingrediencií a s vysokým glykemickým indexom. Ako sú chipsy, džúsy, fast food, umelé sladidlá a biele pečivo. Nielen, že pre nás nie sú najzdravšie, ale následky týchto drobných pôžitkov sú väčšie, než by sme si pripustili. Keď teda „máme na niečo chuť“, čím je najlepšie ju zahnať?
Odšťavovať zemiaky? Áno!Publikováno 3.9.2018, 21:58
Málokto by dokázal len tak z hlavy vymyslieť využitie pre surové zemiaky. Veď sú pre človeka takmer nestráviteľné. To ale platí predovšetkým o ich pevných zložkách, o tom, že z nich môžeme získať šťavu relatívne nijakej chuti, zato ale veľkej ozdravnej moci, sa toľko nevie. A pritom nám vie detoxikovať telo, ozdraviť pečeň, obličky, pôsobí na žalúdok, je plná vitamínov a dokonca nám vie pomôcť schudnúť.
Ako mať zo zeleniny viacPublikováno 31.8.2018, 20:54
A nielen z nej. Každý sa snažíme so striedavým úspechom jesť a žiť aspoň plus mínus zdravo. Niekedy ale robíme v najlepšej možnej viere síce všetko správne, ale nie najlepšie. A je to tak aj s príjmom vitamínov. Nie všetky totiž potom, čo ich prijmeme, vieme aj dobre v tele spracovať, takže sa stáva, že nami proste len prejdú a nič poriadne v našom organizme, rozhodne žiadnu revolúciu, neurobia. Ako teda vyťažiť zo zdravého životného štýlu čo najviac?
Celkom: 122 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,13 ďalšie >>
© 2004-2019 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt