. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Zdravie

Mentálne a emocionálne vyčerpanie má mnoho podôbPublikováno 17.1.2019, 21:27
Keď sa povie stres, často si predstavíme pracovný tlak, prípadne vyhrotenú situáciu, ako je rozvod alebo úmrtie v rodine. Smutnou pravdou ale je, že súčasnú hladinu stresu spôsobuje predovšetkým súčet malých nátlakov a drobných nepohôd, ktoré sprevádzajú skoro každú oblasť nášho života. A tak aj keď by sme nepovedali, že sme v strese, môžeme sa cítiť vo všeobecnej nepohode, vyčerpaní a bez elánu. Ako spoznáme, že si naše hlava žiada odpočinok?
Zdravý život nie je len o jedle a cvičeníPublikováno 15.1.2019, 20:21
Každý z nás má nejaké zlozvyky. Potreba venovať sa im je vždy o niečo urgentnejšia, keď sa nachádzame v stresovom období, ale niektoré zlozvyky nám stres môžu ešte zhoršovať. Čo ale so zlozvykmi, ktoré sa týkajú nášho správania, fungovania v spoločnosti? Čo ak je naším zlozvykom tráviť čas so zlými ľuďmi? Zlozvyk, alebo inak povedané zlý návyk, totiž zďaleka nemusí byť len ohrýzanie si nechtov. A my vám prinášame najčastejšie zlozvyky, ktorých by sme sa mali zbaviť.
Čím si chrípku ešte zhoršujemePublikováno 7.1.2019, 13:03
Chrípková epidémia nie je nič, s čím by sme v našich podmienkach raz až niekoľkokrát ročne nepočítali. Ale keď ochorieme, vždy nás zaskočí, ako veľmi nám taká obyčajná chrípka vie skomplikovať život. Vieme, že dokopy o nič moc nejde, ale aj napriek tomu sa cítime, ako by sme mali do piatich minút skolabovať. A napriek tomu nie a nie brať chrípku vážne. Čím všetkým si jej priebeh zhoršujeme?
Astma, vysušené pery, suchá koža? Strážite vlhkosť vzduchu?Publikováno 4.1.2019, 17:03
Suchý vzduch, podráždená sliznica, zlý stav pokožky, to všetko sa môže týkať všetkých z nás, ktorí žijeme v panelovom dome. Naopak obyvatelia starších rodinných domčekov sa zase kvôli vysokej vlhkosti stretávajú s plesňou a roztočmi. Prečo je dobré vlhkosť vzduchu strážiť? Vedeli ste, že vlhkosť vzduchu ovplyvňuje aj to, ako vnímame teplotu? A ako spoznáte zlú vlhkosť vzduchu na svojom zdraví?
Ako sa (ne)staráme o svoje chodidláPublikováno 31.12.2018, 9:31
Naše chodidlá sú neprávom zanedbávanou časťou tela. To, ako sa o ne staráme, má vplyv nielen na naše pohodlie, ich estetickú kvalitu, ale aj na naše celkové zdravie - na držanie tela, na kĺby, na svaly, na efektivitu nášho pohybu. Zvlášť, ak sme bežci a behaním trávime podstatnú časť nášho voľného času. Alebo sme jednoducho len často na nohách. Čím si škodíme? Mnohé veci vás môžu prekvapiť.
Návaly tepla? Nie za všetky môžu hormónyPublikováno 20.12.2018, 17:42
Asi všetci poznáme návaly horúčavy, ktoré prídu proste len tak z ničoho nič. Ako by nám niekto pod kožu aplikoval hrejivý gél, rozpálime sa, spotíme, nával prejde a nám zostanú prepotené kruhy v podpazuší a zimnica. Návaly tepla si tradične spájame s hormonálnymi zmenami, predovšetkým s menopauzou. Ale čo keď na ňu ešte nemáme vek a tak nejako nám to vlastne vôbec nedáva zmysel? Za návaly horúčavy toho môže aj veľa iného, než hormonálne zmeny.
Ako poznáme dehydratáciu... a zvlášť v zime!Publikováno 17.12.2018, 8:19
Zima je zákerná v mnohých ohľadoch. Útočí na naše zdravie očakávanými, ale aj úplne nenápadnými cestami. Vieme, že sa máme držať v teple, nevystavovať sa zbytočným zmenám teplôt, vyhýbať sa podľa možností husto zaľudneným miestam, aby sme nechytili nejakého bacila a nezaľahli, že sa máme starať o pleť a vlasy, dbať na imunitu... ale čo hydratácia? Alfa a omega správneho fungovania nášho tela? Ako na ňu nezabudnúť, keď vlastne nemáme smäd?
Najzdravší zvyk? Rovný chrbátPublikováno 13.12.2018, 11:03
Tiež vás mamičky sem tam buchli do chrbta, keď ste sa ako deti hrbili? Aj keď sa nám to nepáčilo, ony to mysleli dobre. Pretože v tomto prípade platí skoro viac, ako inokedy, že čo sa v mladosti naučíš, v starobe akoby si našiel. Spoločne s ďalšími zmenami, ktoré stále odkladáme, ako trebárs piť menej kávy, tráviť menej času pri televízii a viac vonku, je „chodiť rovno“ niečo, čo môže odštartovať skoro úplne nový život (aspoň po tej fyzickej stránke). Aké sú tie najväčšie benefity rovnej chrbtice?
Ako utíšiť bolesť zubov, keď nie je zubár po rukePublikováno 6.12.2018, 10:58
Bolesti zubov sú pre väčšinu z nás nočná mora. Pretože väčšinou znamenajú nutnosť návštevy zubára, ktorá je pre nás (boh vie prečo) od malička postrachom. Akútna bolesť zubov môže byť spôsobená kdečím, nemusí ísť nutne o kaz. Keď bolesť trvá dlhšie ako dva dni, je už ale treba odbornú pomoc. Ak ale ide o bolesť akútnu spôsobenú napríklad nadmierou sladkého jedla alebo pitia, podráždením citlivých zubov alebo inou, zrejmou príčinou, môžeme si pomôcť sami a prírodne. Ako na to?
Pálenie záhy, do slova a do písmena pálčivý problémPublikováno 30.11.2018, 20:21
Poznáte ten nepríjemný pocit pálenia za hrudnou kosťou, ktorý sa síce prikradne nenápadne, ale dokáže aj niekoľko hodín potrápiť? Ak je vám cudzí, gratulujeme, práve vy nepatríte medzi 40% populácie, ktorú trápi pálenie záhy. Ak je vám táto situácia povedomá, pravdepodobne spadáte medzi tých šťastnejších, u ktorých ak sa vyskytuje, tak nárazovo, raz za čas, napríklad po diétnych chybách. A ak tento pocit poznáte dôverne, radíte sa pravdepodobne k oným 40%, ktorých pálenie záhy trápi opakovane.
Celkom: 152 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,16 ďalšie >>
© 2004-2019 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt