. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Zdravie

Jarná únava a ako s ňou bojovaťPublikováno 2.4.2020, 10:05
Prvé jarné lúče konečne nesmelo vykukujú spoza mrakov, a aj keď sú zatiaľ ešte veľmi ospalé a lenivé, ich jemné šteklenie je príjemnou predzvesťou prichádzajúcej jari. Príroda sa krok za krokom prebúdza, stromy chytajú prvú miazgu a aj niektoré živočíchy pomaly vyliezajú zo skrýš. Nemali to jednoduché, keď vonku mrzlo, padal ľadový dážď, alebo fúkal studený vietor. Napriek tomu to príroda zariadila tak, že tento čarovný kolobeh života funguje bezchybne.
Probiotiká v potravináchPublikováno 30.3.2020, 20:14
Nie len zmena ročného obdobia je útok na našu imunitu. Doprajeme si veľa vitamínov, umývame si ruky, máme dosť spánku a všetko to, čo je pre pevné zdravie potreba. Ale naša zdravá črevná mikroflóra je absolútne nevyhnutná nielen pre správne trávenie, ale práve aj pre našu odolnosť voči chorobám. Ako ju podporiť tým, čo jeme?
5 tipov, ako posilniť detskú imunituPublikováno 27.3.2020, 20:04
Dlho to vyzeralo, že koronavírus sa deťom vyhýba. Vo svete sa už ale objavili prípady, kedy sa nákaza prejavila aj u nich. A riskovať ochorenia našich potomkov nechce nikto z nás. Stopercentne ochrániť ich síce nemôžeme, môžeme ale zapracovať na posilnení ich imunity.
Ako nosiť rúško? Takto to má zmysel, aby fungovalo ako ochranaPublikováno 23.3.2020, 14:30
Povinnosť nosenia rúšok na verejnosti platí ako pre dospelých, tak aj pre deti. Musíte do práce, na nákup, k lekárovi? Vezmite si rúško. Má to zmysel, pretože to znižuje šírenie kvapôčok do okolia, a tým pádom to skutočne môže spomaliť šírenie vírusu v populácii.
Všetko, čo potrebujete vedieť o pôrode a koronavírusePublikováno 20.3.2020, 16:55
Na Slovensku denne príde na svet zhruba 160 detí. Ročne ich je celkom šesťdesiattisíc - všetky tieto ženy teraz potrebujú informácie o tehotenstve a pôrode v súvislosti s koronavírusom. Tu máte veľký prehľad.
Je koronavírus nebezpečný pre tehotné? Aké je riziko pri dojčení?Publikováno 18.3.2020, 15:30
Vírus zvaný COVID-19 je stále aj pre vedu nový a všetci sa ešte len za pochodu učia, čo všetko môže spôsobiť. To platí aj o rizikách pre tehotné a dojčiace ženy a ich deti. Je preto pomerne ťažké odpovedať na otázku, či u nich má choroba ľahší alebo ťažší priebeh a ako nebezpečná pre nich je. Ale niečo sa už predsa len vie.
Koronavírus: Zatvorené školy! Kam s deťmi? Radšej nie k babičkám.Publikováno 12.3.2020, 18:08
Kvôli šíreniu koronavírusovej infekcie sú zatvorené školy od základných až po vysoké. Vláda zároveň chce, aby ľudia chodili do práce, čo môže byť pre niektorých rodičov ťažké. Bolo by pritom chybou dať deti k starým rodičom, pretože seniorov prípadná nákaza ohrozuje najviac. Prinášame odpovede na otázky, ktoré si teraz pravdepodobne dávate rovnako ako tisíce ďalších matiek a otcov v podobnej situácii.
Prečo sa nám ukladá tuk na bruchu a ako sa ho zbaviPublikováno 9.3.2020, 21:27
Ukladanie tuku je vysoko individuálna záležitosť. Líši sa ako u mužov a žien vo všeobecnosti, tak u každého z nás zvlášť. Samozrejme má vplyv genetika, ale aj (a to niekedy predovšetkým) naše hladiny hormónov. Pretože akonáhle si s nimi zamiešame, telo sa začne správať inak. A preto ak sa vám začalo zrazu zväčšovať bruško, nezastavíte to „len“ cvičením. Bude potrebné sa na to pozrieť o trošku viac komplexne.
Čo môže znamenať nevysvetliteľné priberaniePublikováno 8.3.2020, 19:52
Chodíte cvičiť úplne rovnako pravidelne, k žiadnym dramatickým zmenám v jedálničku nedošlo, ale ručička váhy nezadržateľne ukazuje viac a viac hore? Možno sme zmenili antikoncepciu, možno sa zmenilo niečo iné. Čo ak je ale prírastok váhy signálom, že s naším telom nie je niečo v poriadku? Čo sú najčastejšie (zapierané) príčiny priberania na váhe? A čo môže byť naozaj problém?
Karpálne tunely, podceňované nebezpečenstvoPublikováno 4.3.2020, 18:32
Bolesť zápästia mravčenie a pálenie prstov, strata jemnej motoriky, nočné budenie bolesťou v ruke. Všetky tieto príznaky sprevádzajú syndróm karpálneho tunela, ochorenia, ktoré postihuje čoraz viac ľudí. Ide o typické ochorenie z preťaženia, z jednostranného pohybu. Postihuje najčastejšie tých, ktorí pracujú s počítačom, zbíjačkou alebo kohokoľvek, kto vystavuje svoje zápästie jednostrannej záťaži, nekompenzovanému tlaku. Ako syndróm karpálneho tunela vyzerá? Ako si pomôcť doma a prečo nezanedbávať liečbu?
Celkom: 201 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,21 ďalšie >>
© 2004-2020 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt