. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Móda a krása

8 chýb pri líčení očnými linkamiPublikováno 29.3.2017, 9:27
Očné linky sú po maskare druhou najnepostrádateľnejšou vecou v kozmetickej taštičke snáď každej z nás. Aj keby sme netrávili hodiny dôkladným očným make-upom, na linky a maskaru si trénujeme pevnú ruku snáď už od základnej školy. To ale zďaleka neznamená, že robíme všetko správne. Aké sú najčastejšie chyby, ktoré pri používaní očných liniek robíme? A aké sú tipy na to, aby vyzerali bezchybne?
Čím všetkým si zanášame póryPublikováno 28.3.2017, 10:04
Iste poznáte okolo seba ľudí, ktorí vyzerajú, ako by sa narodili bez pórov. Máme ich samozrejme všetci, len u niektorých z nás sa póry rozhodli dávať o sebe vedieť viac, než by sa nám páčilo. Viditeľné kráteriky s čiernymi bodkami sa môžu vyskytovať na tvári, ale aj inde po tele. Na tvári sú ale najviac vidieť, zároveň ale robíme veľa vecí pre to, aby nezmizli. V čom robíme chyby?
Ako si pomocou účesu ubrať rokyPublikováno 14.3.2017, 20:44
Na pribúdajúcom veku sú skvelé skúsenosti, vyzretá osobnosť, to, že máme za sebou čím ďalej viac zásadných životných rozhodnutí a toľko nás ich už nečaká, deti odrastajú a sú samostatnejšie... Lenže, aj napriek menovaným nesporným výhodám, je starnutie problémom po vizuálnej stránke. Určite to tak necítime všetci rovnako, ale aj tak - ak je niečo, v čom „vyzeráme mladšie“, asi po tom siahneme celkom bez rozmýšľania.
Ako sa starať o pokožku na krku a v dekoltePublikováno 5.3.2017, 10:52
Môžete si to všimnúť na celebritách - v tvári vyzerajú mlado, ale krk a dekolt ich vek neomylne prezradia. Ide o partie, kde je koža pomerne tenká a strata pevnosti sa prejaví rýchlo, markantne a takmer nezvratne. Nepomôže lifting ani plastická chirurgia, tu je potrebná prevencia. A ako by mala taká správna starostlivosť o kožu na krku a dekolte vyzerať? Čo robiť a nerobiť, na čo si dať pozor? Trebárs na spanie na boku!
Čo sa stane, keď budeme používať kozmetiku po zárukePublikováno 2.3.2017, 17:02
Áno, áno, dátum spotreby, to poznáme. Ale zatiaľ čo jogurt sa nám po expirácii v chladničke neohreje ani pol dňa, takú maskaru nosíme v kabelkách aj mesiace potom, čo sme ju mali dávno vyhodiť. Krémy, make-upy, tiene, lícenky, púdre... to všetko má obmedzenú dobu bezpečného používania. Zistíte to ľahko, na každej fľaštičke je uvedený dátum spotreby. Ale na lícenke sa neurobí vrstva plesne a rúž nezhnije, tak nám toľko nepripadá nutné ich vyhadzovať, že?
Búrame mýty o mladistvom vzhľade II.Publikováno 26.2.2017, 10:43
Rovnako, ako by sme mali používať pre každú sezónu iný parfum, mali by sme pre každú „sezónu“ nášho života zvažovať, čo nosiť, čo nie, čo si zaobstarať do šatníka, čo z neho vyradiť, ako sa namaľovať, čo s vlasmi, ako na hyper módne trendy a podobne. Nič sa nedá robiť, chceme sa páčiť a časom si musíme pripustiť, že mladosť je len jedna, a časom ju treba nahradiť mladistvosťou a sofistikovanosťou. A to už stojí nejaké to zamyslenie. Pretože so šortkami a nátelníkom nemôžeme robiť parádu večne. Bohužiaľ.
Nečakaný pomocník pri úprave obočia. Máme ho doma všetci!Publikováno 22.2.2017, 13:37
Úprava obočia je v súčasnosti veľkou témou. Možno väčšou než by sme považovali za adekvátne, avšak je jedno, či s módnymi trendmi súhlasíme - proste existujú. A ak ste na tom rovnako ako väčšina ženskej populácie a obočie ste si začali upravovať v čase, kedy bolo v móde tenké a pekne do oblúčika, môžete teraz s poplatnosťou módnemu tvaru trošku zápasiť.
Búrame mýty o mladistvom vzhľade I.Publikováno 16.2.2017, 20:12
V časoch -násť a skorých -cať nám bolo teoreticky celkom jedno, čo sme na seba hodili, kdekto nám odpustil kdejaký módny prehrešok. Ale časom nám obľúbené šaty nejako prestávajú lichotiť, tam, kde bolo ploché bruško, objavila sa extrémne odolná pneumatika a začíname sa sem tam cítiť ľahko neforemne. Naša tvár nejako nie je toľko pevná a make-up, ktorý sme používali roky, je zrazu nejaký iný. Tieto situácie nastanú, i keď cvičíme, zdravo jeme, dosť spíme a nemáme žiadny stres, pretože príroda je jednoducho príroda. A tak musíme trošku doháňať a vyhýbať sa tomu, čo nás zbytočne ešte zostaršuje. Čo to je?
10 vecí, ktoré vám o chudnutí nikto nepovedalPublikováno 14.2.2017, 16:57
Pri uberaní na váhe sa môžete vydať dvoma smermi. Ten jeden je nezdravý, s jojo efektom, ale rýchly, ten druhý zdravý, pomalý a s permanentnými výsledkami. Ak to s chudnutím myslíte vážne, chcete strácať telesný tuk, nespomalovať si metabolizmus a udržať alebo ďalej budovať svalovú hmotu. A to všetko s dostatočnou výživou. Je jasné, že to nie je nič ľahké. Vyžaduje to zmenu životného štýlu, prístupu k svojmu telu i mysli. A ešte k tomu sú veci, na ktoré vás dopredu málokto upozorní.
Mýty o hydratáciiPublikováno 12.2.2017, 0:04
Nielen v sparných letných dňoch by sme mali mať neustále po ruke fľašu vody. Je to potrebné, pretože doslova každá bunka nášho tela potrebuje vodu na svoje fungovanie. Aj úplne ľahká dehydratácia vám môže spôsobiť malátnosť, zahmlenú myseľ, ťažkosti so sústredením alebo bolesť hlavy. Takže aj napriek tomu, že neustále popíjanie vody (zvlášť, ak je horúco a vlhko) je maximálne v poriadku, vládne sem tam okolo pitia vody a celkovej hydratácie nejaká tá mystifikácia.
Celkom: 95 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ďalšie >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Čierna listina | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku