. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Tipy a triky

Antiperspirant tam, kde by ste ho nečakaliPublikováno 22.1.2019, 13:26
Dezodoranty a antiperspiranty patria ku kozmetike, ktorú používame tak bežne, že bežnejšie už to ani nejde. V jednom z minulých článkov sme sa venovali rozdielu medzi antiperspirantom a dezodorantom a dokonca aj o metóde, ako ich používať čo najefektívnejšie. Vedeli ste, že najväčší účinok docielite, keď budete antiperspirant používať na noc...? Ale to už odbiehame. Naučili sme sa používať antiperspiranty do podpazušia, ale spektrum jeho pomoci je oveľa bohatšie.
Ako pestovať odolnosť voči stresu každý deňPublikováno 28.12.2018, 21:26
Stres je najväčší zabijak dnešnej doby. Možno nie doslova, ale nič v modernej spoločnosti nezhoršuje kvalitu života, ako stres. Okrem zmenenej hladiny hormónov v našom tele ovplyvňuje náš metabolizmus, spánok, chuť do jedla, únavu, imunitu a veľa ďalšieho - a nie práve v dobrom. S jeho príčinami často nič nezmôžeme. Jediné, s čím môžeme pracovať, je naša vlastná odolnosť voči nemu. Ako sa učiť odolávať stresu o trochu viac každý deň? Treba osvojiť si pár stratégií.
Šampóny proti lupinám pomôžu s kde čím!Publikováno 27.12.2018, 18:50
Lupiny sú veľmi nepríjemná zdravotná komplikácia. Trpí nimi veľké množstvo ľudí a boj s nimi je na veľmi, veľmi vysokej úrovni. Najčastejším prostriedkom je šampón proti lupinám. Keď si vyberieme ten správny, rozhodne nám pomôže, ale nielen od lupín! Vďaka obsiahnutým účinným látkam sa dajú tieto šampóny využiť aj na mnohé iné zdravotné i estetické neduhy. Aké sú alternatívne možnosti využitia šampónov proti lupinám?
Aké veci rozhodne nepatria do práčkyPublikováno 19.12.2018, 8:40
Je to veľmi lákavé - hodiť do práčky všetko, čo treba vyprať. Bohužiaľ, niektorým veciam môžeme dosť ublížiť, niektoré zasa môžu dosť ublížiť práčke. A aj keď asi neperieme pančuchy alebo plavky (pretože ich potom vo väčšine prípadov môžeme rovno vyhodiť), existuje aj pár menej známych pravidiel, ktoré sa oplatí dodržiavať.
Môžeme sa vôbec zbaviť tuku z brucha?Publikováno 22.11.2018, 17:17
Tuk na bruchu nie je zďaleka len výsadou lenivých mužov, ukladanie tuku na bruchu sa týka aj žien. A tak by mali obe pohlavia spozornieť - tuk na bruchu je totiž oveľa nebezpečnejší než ten, ktorý sa nám ukladá na končatinách. Jeho nebezpečenstvo spočíva ako v jeho vzniku, tak v efekte, ktorý môže mať a má na naše zdravie. Ako sa ho čo najúčinnejšie zbaviť?
Kto zhodí kilá vďaka prerušovanému pôstu?Publikováno 10.11.2018, 8:52
Prerušovaný pôst je jednou z najpropagovanejších metód nielen chudnutia, ale celkovo zdravého životného štýlu. Hoci by sme mali tendenciu označiť ho za alternatívny, v skutočnosti vychádza z tradícií a prirodzeného, historicky podmieneného fungovania ľudského tela. Ak sa o túto metódu zaujímate, určite si nenechajte ujsť prehľad, pre koho sa vyložene hodí, a kto by sa jej mal oblúkom vyhnúť.
Malé krôčiky k plnohodnotnému dňuPublikováno 6.11.2018, 11:15
Asi to poznáme, proste žijeme sem tam rýchlo, sem tam pomalšie, niekedy za jeden deň zvládneme toľko, čo za niektorý týždeň ani omylom. Tak to proste je. Ale dobrý pocit z plnohodnotne nielen odpracovaného, ale aj prežitého dňa, ten je úplne opojný. Ako pracovať na tom, aby sme každý deň prežili čo najzmysluplnejšie? A nielen pracovne, ale vo všetkých oblastiach nášho života?
Ako sa doma zbaviť negatívnej energiePublikováno 24.10.2018, 19:36
Veľa z nás neverí na geopatogénne zóny, negatívnu energiu, na vplyv ľudí, ktorí žijú okolo nás alebo žili na miestach pred nami, na energie, ktoré po sebe nechávajú návštevy, na ulpievanie cudzieho nešťastia a smútku. Ale možno niektorí z tej spústy si všimli, že zďaleka nie všade v domoch, bytoch alebo chalupách sa spí dobre, sedí a vykladá dobre alebo len je dobre osamote. Mnoho z nás to ani neanalyzuje, len sa zdvihne a ide preč. Čo odporúčajú stáročia pozorovania negatívnych energií? Ako sa ich zbaviť?
Ako na bolesť v krku?Publikováno 12.10.2018, 13:28
Nikto nie je rád chorý. Počasie je ale neúprosné, prechod z babieho leta do jesenných plieskaníc je takmer istou zárukou toho, že sa nám nejaké to prechladnutie len tak nevyhne. A aj keď sú nádcha, kašeľ a teplota najčastejšie prejavy, bolesť v krku je za nimi v tesnom závese. Málokto sa ženie s prechladnutím k lekárovi, ale predsa len - nejakú starostlivosť by sme si zaslúžili. Ako na bolesť v krku pekne podomácky?
Angínovník - hviezda domácej lekárnePublikováno 11.10.2018, 17:20
Všetci už vieme, že pri mnohých ochoreniach nemusíme hneď utekať do lekárne preto, aby sa nám dostalo účinnej pomoci. Veľa vecí zvládneme doma - len vedieť, ako na to. Jedným z nenahraditeľných pomocníkov pri liečbe kašľa, bolesti v krku, ale napríklad tiež reumatizmu alebo nadúvania. Objavte angínovník a nielen, že si vyzdobíte domov krásnou kvetinou, získate tiež veľkého spojenca pri boji s rôznymi zdravotnými neduhmi.
Celkom: 157 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,16 ďalšie >>
© 2004-2019 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt