. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Tipy a triky

Kokteil na správne trávenie, spánok aj spaľovaniePublikováno 22.7.2017, 11:14
Nebudeme si nič nahovárať. Naše stravovacie návyky a vôbec denný režim veľmi často nepatrí k tým najzdravším. Zo všetkých strán sa na nás valí nepreberné množstvo informácií o tom, čo by sme mali, nemali, ako často, prečo - koľko a ako cvičiť, ako sa stravovať. A vzhľadom na to, že vlastne vieme, ako robiť všetko správne, väčšinou sme dospeli k názoru, že je to jednoducho moc zmien naraz a zdravý životný štýl prebieha napospol v takých záchvatoch. V tej záplave informácií sa stratila jedna veľmi dôležitá. Počíta sa každá zmena, aj malinký krôčik nás posúva správnym smerom.
Kokosový olej nemusí byť vždy voľba č. 1Publikováno 18.7.2017, 23:42
Rovnako, ako sa olivový olej síce hodí väčšinou, ale nie vždy, je to tak aj s univerzálnym a zázračným olejom kokosovým. Kokosový olej môžeme používať v kuchyni, v kúpeľni a vlastne aj v spálni, ale existuje niekoľko situácií, kedy by sme sa mu mali vyhnúť. Hoci vo svojej pôvodnej forme skvele pôsobí na naše telo zvnútra aj zvonku, nie je jeho použitie úplne bez limitov. Alebo by aspoň byť nemalo.
Ako udržať metabolizmus v chodePublikováno 10.7.2017, 13:48
...aj keď nám na narodeninovej torte pribúdajú sviečky? Je smutnou, ale neodvrátiteľnou pravdou, že po zhruba tridsiatom piatom roku veku sa u žien začínajú prejavovať známky úbytku pohlavných hormónov. A medzi dôsledky patrí aj spomaľovanie metabolizmu. Ak neprikročíme k preventívnym opatreniam, je možné, že nás prekvapí priberanie na váhe, aj keď sa naša denná rutina nijako nezmenila. Ako tomu predchádzať a udržiavať si metabolizmus pekne v chode?
Návod na prirodzené šťastiePublikováno 7.7.2017, 11:19
Kiež by niečo také existovalo. Naviac - každý si pod pojmom šťastie predstavuje niečo iné. Úspech? Zdravie? Zaistenie? Dobré vzťahy? Alebo len prostý stav mysle nezávislý od okolností? Všetci tak nejako tušíme, čo by sme robiť mali - viac sa usmievať, viac cvičiť, viac konať pre všeobecné blaho. Ale... dá sa to obrátiť a definovať, čo by sme mali robiť menej. Aby sme sa cítili lepšie, či už to pre nás znamená čokoľvek, rozhodne by sme sa mali vyvarovať nasledujúcich šiestich vecí.
Ako oklamať svoje teloPublikováno 5.7.2017, 18:31
Ľudské telo je dodnes plné tajomstiev, s ktorými si ani v časoch najmodernejšej technológie odborníci nevedia rady. Ale nebudeme sa zaoberať žiadnymi tajomnými záhadami somatológie, máme pre vás pár trikov, ako svoje telo oklamať napríklad v prípadoch, že sa vám chce neodbytne na záchod, keď sa nemôžete prestať smiať alebo si povieme, prečo si na nočnom stolíku nechávať cibuľu.
Zvyky, kvôli ktorým sa nás držia kiláPublikováno 4.7.2017, 19:29
Je ich určite viac, ale my ich pre vás máme pripravených celkom šesť. Sú to najbežnejšie chybičky, ktoré síce vychádzajú zo spôsobu života a často ich pokladáme za nezmeniteľné, ale keď sa chce, ide všetko. Ak sa vás budú niektoré z nasledujúcich vecí týkať (a tajný tip je, že sa každého z nás týka väčšina), nechcite ich odstrániť všetky naraz, skúste skôr zvážiť, ktorý zvyk vám pácha najväčšiu škodu, a zamerajte sa na naň.
Správne obliečky = dobrý spánokPublikováno 26.6.2017, 16:00
Je to tak. Spánkom, teda v perinách, trávime tretinu každučkého dňa, čo je vo výsledku obrovská a veľmi dôležitá časť nášho života. V posteli totiž odpočívame po náročnom dni a v posteli tiež naberáme sily na deň ďalší. To, ako sa v lôžku cítime, má teda významný vplyv na kvalitu nášho spánku a na kvalitu odpočinku ako takého.
Sedem pomocníkov pri boji s depresiouPublikováno 20.6.2017, 16:23
Je pomaly potrebné prijať fakt, že z depresie sa stáva civilizačná choroba. Prognózy pre spoločnosť nie sú dobré, ale nezostáva nám nič než sa snažiť o čo najlepšiu prevenciu vzniku tohto pomalého psychického ochorenia alebo, keď už je tu, necítiť stud a vinu za to, že s ňou bojujeme. Nároky na človeka prevládajúce v našich stredne východných podmienkach, sú o dosť iné, než v západnejšom svete. Ale sme rovnakí ľudia, rovnako krehkí a s rovnakým nárokom na pomoc. Ktorú si ale často môžeme významne dopriať aj sami.
7 možných dôvodov, prečo sme stále unaveníPublikováno 13.6.2017, 22:08
Veľa z nás žije tak intenzívne, že sa vlastnej únave vlastne ani nečuduje. Často obviňujeme stres, veľa práce, starosti s deťmi, neschopnosť povedať nie a tým pádom neskutočne mnoho aktivít, zlú životosprávu... a väčšinou máme pravdu. Kto už skúsil dať si dva tri týždne bohatší na spánok, zdravú stravu, dostatočný príjem tekutín, odrezanie alkoholu a kofeínu, určite zistil, že konštantná únava je jednoducho preč. Ale Nemusí to tak byť vždy. Čo sa môže skrývať za neustálou únavou?
Šikovné triky do každej domácnostiPublikováno 7.6.2017, 13:54
Každý z nás pri upratovaní a starostlivosti o domácnosť využíva ako štandardné postupy, tak tipy a triky, ktoré nás naučili mamičky, babičky, tety, alebo sme si o nich prečítali niekde v časopisoch alebo na internete. Zoznamy takých vylepšení nie sú nikdy dosť dlhé, pretože každému bude vyhovovať niečo iné, každý si do svojej rutiny zaradí to, čo najviac vyhovuje jeho štýlu. Takže zoznam trikov na ľahké upratovanie rozšírime hneď o 22 bodov.
Celkom: 99 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ďalšie >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku