. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Tipy a triky

Pomoc pri bolestiach bruchaPublikováno 16.2.2020, 23:37
„Bolesť brucha“ je veľmi vágny pojem. Ide o zápal slepého čreva, urobilo sa nám zle na kolotoči alebo sme zjedli niečo, čo sme nemali? Niekedy je nám tiež zle proste len tak, z ničoho nič. Možno sa až orosíme, ako sa nám chce... vlastne ani nevieme čo a kadiaľ. Čo sa s nami v takých chvíľach deje? A máme čakať, až to prejde, alebo môžeme niečo robiť? Dobrá správa je, že pomoc je po ruke.
Ako chudnúť a veľmi sa nenadrieťPublikováno 14.2.2020, 22:07
Veľa z nás sa nechá toľko propagovaným zdravým životným štýlom proste a jednoducho zastrašiť. Bojíme sa, že nemáme dostatočne pevnú vôľu a zmysel pre disciplínu na to, aby sme zmenili od základov svoj život, chodili každý deň cvičiť, vyhýbali sa nezdravému jedlu a zamilovali sa do potu a šalátu. Lenže... ono každé zlepšenie sa počíta. A aj malinká zmena je veľký krok. A nebojte sa. Nebudeme vás nútiť cvičiť.
Ako vychovať úspešného a šťastného jedinca? Zvyšujte mu sebavedomie od mala.Publikováno 10.2.2020, 6:25
Naučiť sa mať sám seba rád a vedieť sa prijímať taký, aký som, to je jedným najväčších darov, ktoré môžete svojmu potomkovi dať. Je totiž dokázané, že z detí, ktoré si veria a cítia sa prospešné a milované, vyrastú šťastní a produktívni ľudia. A vy im svojím prístupom môžete pozitívne sebavedomie počas ich detstva pomôcť budovať.
Naše najčastejšie prehrešky na sociálnych sieťachPublikováno 30.1.2020, 18:31
Takmer všetci ich máme, používame ich, niektorí viac, niektorí menej. Ale pravdepodobne na nich nejaký ten čas trávime naozaj takmer všetci. Niekedy ich máme len preto, aby sme sa mohli pozrieť, čo ostatní a využívať všetky tie komunikačné výhody, niekedy sme sami aktívni a niekedy sa stretávame s tými, ktorí sú aktívni až moc alebo napríklad takým spôsobom, že náš to rozčuľuje. Aké sú najčastejšie prehrešky nás, obyčajných smrteľníkov, na sociálnych sieťach?
Triky s detským olejčekomPublikováno 16.1.2020, 21:58
Ak máme doma bábätko alebo malé dieťa, máme doma veľmi pravdepodobne aj detský olejček. Tieto oleje sú väčšinou neparfumované, vhodné aj na citlivú pokožku, ošetrujúce, cenovo veľmi dostupné. A nie je jediný dôvod používať ich len pre deti. Môžeme totiž nahradiť veľa produktov, ktoré sú samy o sebe oveľa drahšie, ale tiež nám pomôcť v situáciách, v ktorých by sme to nečakali.
Prečo nedávať zemiaky do chladničky Alebo ako správne skladovaťPublikováno 14.1.2020, 16:49
Zemiaky, paradajky, múka, mäso, ovocie, pečivo, cibuľa, cestoviny... pravdepodobne všetko máme doma. Ale na správnom mieste? Vhodným skladovaním totiž môžeme veľmi výrazne predĺžiť životnosť potravín. A tiež zachovať ich kvalitu, chuť a čerstvosť. Len musíme vedieť, čo je vlastne pre skladované potraviny najlepšie.
Čo keď potrebujeme zhodiť desiatky kíl?Publikováno 13.1.2020, 13:32
Zdravý životný štýl je jedna vec, dávame svoje telo do poriadku, dve kilá tukov uberieme, kilo svalov naberieme, za mesiac hotovo a teraz už len udržiavať. Lenže... čo keď je naša štartovacia pozícia drasticky odlišná? Čo keď potrebujeme zhodiť dvadsať, tridsať kíl, len aby sme sa vošli do konfekčnej veľkosti? Ako sa odhodlať a pripraviť na takúto cestu?
Pri randení s kožou na trhPublikováno 10.1.2020, 22:01
Priznajme si, v dnešnej dobe sme všetci tak trošku zmätení. Čo si môžeme v medziľudskej komunikácii dovoliť, čo nie, či sa náhodou nevydáme s kožou na trh moc, málo, či sa nezosmiešnime alebo napríklad niekoho neurazíme. A tak sa aj z tak potenciálne veľkej udalosti, akou je pozvať niekoho na schôdzku, stal hon za tým, byť čo možno najviac neutrálni. Aby si náhodou niekto niečo nemyslel, alebo sa náhodou niekto nejako nezranil.
Povianočný tip: 6 nápadov, ako naučiť deti upratovať hračkyPublikováno 2.1.2020, 19:48
Túžite mať aspoň večer upratané a nezakopávať stále o autíčka, plyšiakov a kocky? Naučte deti upratovať. A ide to aj tak, že to pre nich nebude nuda. Poradíme vám, ako na to. Teraz po Vianociach so zásobou nových hračiek to tým skôr oceníte.
Predsavzatia, ktoré v novom roku dodržíte.Publikováno 30.12.2019, 18:29
Či chceme, alebo nie, obdobie konca roka je časom bilancovania. Čo bolo dobre, čo zle, čo by sa mohlo zlepšiť, a čo máme možnosť ovplyvniť sami. Nie nadarmo je Silvester a Nový rok dobou, kedy sa zaväzujeme sami sebe, čo všetko v budúcom roku vezmeme pevnejšie do vlastných rúk. A aké veci to sú najčastejšie? Chceme byť zdravší, krajší, šťastnejší a bohatší. Ako si správne formulovať predsavzatia tak, aby sme ich dodržali?
Celkom: 204 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,21 ďalšie >>
© 2004-2020 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt