. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Tipy a triky

Sedemkrát áno a trikrát nie aktívnemu uhliuPublikováno 11.1.2018, 7:16
Aktívne uhlie je nepostrádateľnou súčasťou každej domácej lekárničky, poťažmo kozmetickej skrinky. Má veľké množstvo využitia, hoci väčšinou poznáme len to jedno - na problémy so zažívaním. Vďaka svojim vlastnostiam však môžeme aktívne uhlie použiť aj inak. Avšak niektoré módne trendy sú skôr škodlivé než užitočné, poďme sa preto pozrieť, ako uhlie áno a ako nie.
Cibuľový zábal, trik našich prababičiekPublikováno 10.1.2018, 9:21
O tom, že cibuľa je nielen všestranná ingrediencia v kuchyni, ale aj malý zázrak pre naše zdravie, už sme asi počuli. Veď kto by nepoznal cibuľový sirup proti nachladnutiu a kašľu a mnoho ďalšieho využitia cibule a jej zloženia. Stále ale hovoríme o účinkoch cibule, keď ju zjeme. Nie ale o tom, keď ju budeme používať zvonka. Ako funguje? A prečo si jej plátky dávať na noc do ponožiek?
Prečo triky na chudnutie (aj iné) tak často nefungujúPublikováno 8.1.2018, 8:52
Dajte si každé ráno kokteil z - Vezmite si večer lyžičku špeciálnej zmesi, ktorú urobíte - Pred každým jedlom pite - Aby ste nemali vrásky, dávajte si každý večer obklad z - Proti celulitíde bojujete najlepšie tak, že pri každom sprchovaní - ...a tak ďalej. Netreba vety dokončovať, takých receptov na čokoľvek poznáme všetci dosť. Skúšali sme, nefungujú. Ale ony by fungovali, keby sme robili to, čo majú všetky tieto rady spoločné. Čo to je?
Nálev z uhoriek sa nevylieva!Publikováno 2.1.2018, 21:57
...alebo vlastne vylieva, ale je to škoda. Pretože je zložený z mnohých prospešných látok, navyše po dobu, čo sú v ňom uhorky a ďalšie veci naložené, absorbuje látky tiež z nich a vlastne je v ňom obsiahnuté všetko dobré nielen z ingrediencií, ale tiež okolia. Hovoríme predovšetkým o soliach, draslíku, chloridu vápenatom a v neposlednom rade o octe, elektrolytoch a antioxidantoch. Je proste až moc dobrý na to, aby sme ho ďalej nepoužili. Ale ako?
Ako môže vizualizácia pomôcť s riešením problémovPublikováno 21.12.2017, 13:16
Ľudská myseľ je zvláštna vec. Dá sa s ňou pracovať mnohými spôsobmi a často vieme svoju psychiku ovplyvniť sami viac, než by sme čakali. Keď je človek v strese, potýka sa s problémami, trápi sa, nemôže spať, trpí úzkosťami…, často počuje a číta rady, ako sa sústrediť na pozitívne aspekty svojho života, netrápiť sa problémami zbytočne a tak ďalej. Realita je ovšem veľmi často úplne iná. Naučte sa techniku, vďaka ktorej môžete upokojiť nielen seba, ale aj svojich blízkych. A dokonca aj deti.
Univerzálny postrek proti škodcom z domácich surovín + tip navyšePublikováno 12.12.2017, 8:42
Všetci vieme, že pesticídy vo svojej chemickej podobe, nie sú pre naše zdravie nič dobré. Vo svojej podstate sú to prípravky, ktoré hubia škodcov. Či už tých z ríše fauny alebo flóry - od hmyzu po burinu. Je jasné, že keď má niečo de facto zahubiť nežiaduci život za zachovanie toho žiaduceho, nemôže to byť len tak nejaký čajíček (mimochodom, odvary z rôznych bylín fungujú na odradenie škodcov tiež). Máme recept na pesticíd univerzálny, ktorý si ľahko vyrobíte doma.
Majonéza nielen na jedloPublikováno 28.11.2017, 23:50
Majonézu poznáme asi všetci ako prílohovú omáčku, dochucovadlo, základ dressingov a tak ďalej. Možno si ju vyrábame doma, možno ju kupujeme. Tak ako tak - okrem jedla by sme si asi ťažko vedeli predstaviť, že nám môže byť majonéza užitočná aj na niečo iné. Je to ale tak, majonézu môžeme využiť aj úplne inak, nemusíme sa obmedzovať len na kuchyňu. Zamysleli ste sa niekedy nad jej zložením?
5 znamení, že nemáte správnu podprsenkuPublikováno 16.11.2017, 22:52
Nosíte už roky rovnakú veľkosť podprsenky? Tak ju pravdepodobne nenosíte správnu. Prsia, rovnako ako všetky časti tela, prechádzajú počas rokov zmenami, ktoré treba sledovať - pretože správne zvolená podprsenka môže mať nielen vplyv na to, ako vyzeráme, ako sa cítime a koľko kíl môžeme opticky zhodiť, ale aj na naše zdravie. Ako spoznáme, že naše podprsenky nepreukazujú takú službu, ako by mali?
Kedy rozhodne nepiť voduPublikováno 5.11.2017, 10:23
Voda je dobrá. Potrebujeme ju k životu vlastne úplne najviac zo všetkého. Udržiava naše telo hydratované (samozrejme), tým zabezpečuje správnu funkciu orgánov i telesných procesov. Pomáha nám sa neprejedať, dokonca vie stimulovať metabolizmus. Teoreticky - čím viac, tým lepšie, ale aj vody môže byť moc. Ako s každým zdravým návykom, aj s pitím vody to môžeme prehnať. Kedy, ako a prečo je lepšie sa nenapiť?
Prečo mať nádchovník v každej izbePublikováno 29.9.2017, 18:30
Nenáročná, lacná a rýchlo rastúca izbová rastlina, ktorá má liečivé účinky a môžete ju použiť na sto spôsobov pre svoje zdravie - čo viac si priať? Možno už ho dávno máte doma, len neviete, že vám pomôže, keď sa nachladíte, ale napríklad tiež proti muchám alebo komárom. Reč je o nádchovníku, respektíve molici alebo moude. Ale možno ho poznáte pod názvom mexický alebo grécky eukalyptus alebo napríklad kubánske oregáno.
Celkom: 121 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,13 ďalšie >>
© 2004-2018 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku