. .. .. .. .. .. .. .
. .

MAGAZÍN - Tipy a triky

Najčastejšie novoročné predsavzatia

Publikováno 30.12.2020, 16:48
Hoci vedieme všetci úplne špecifické životy, keď príde na trápenia a vôľu ich zmeniť, stretávame sa s podobnými záležitosťami. A preto si často do nového roku dávame ciele, ktoré sú vlastne skoro totožné. Aké sú tie najčastejšie? Čo nám väčšinou stojí v ceste ich dosiahnuť? A ako si svoje predsavzatia nastaviť, aby sme ich dosiahli s väčšou pravdepodobnosťou?

Povianočná očistná kúra

Publikováno 28.12.2020, 21:32
Ešte máme chvíľku čas, Nový rok je až za pár dní, takže môžeme toto obdobie počítať medzi to sviatočné, odpočinkové. Ale ak sme si na Vianoce „povolili uzdu“ trošku viac, než sme zamýšľali, už asi na sebe cítime, že s tým bude treba niečo robiť. Nehovoríme len o kilách, ktoré mohli na váhu priskákať, ale predovšetkým o metabolizme a zažívaní, ktoré môžu byť tiež trošku vyhodené z rovnováhy.

Nácvik pozitívneho myslenia

Publikováno 26.12.2020, 10:45
Kalendárny rok sa nám pomaly chýli ku koncu, takže sa nám otvára priestor na hodnotenie, zvažovanie ďalšej cesty, premýšľanie o tom, čo bolo, a ako sme ten rok zvládli. Čo všetko sa stalo, nestalo alebo stáť mohlo a tak ďalej. Často dôjdeme k tomu, že mohol byť o niečo lepšie prežitý, keby sme sa na veci nedívali tak čierno.

Nádherná aj v osemdesiatke

Publikováno 23.12.2020, 21:40
Ak chceme vyzerať a cítiť sa skvele po fyzickej aj psychickej stránke vlastne až do konca našich dní, nemôžeme spoliehať na naše päťdesiatročné ja, že to potom všetko doženie. V súčasnej dobe môžeme počuť hlasy, ktoré hlásajú, že sa proti starnutiu nemá bojovať, nemusí to byť náš nepriateľ. Ak starneme dobre. Čo to znamená? Predovšetkým sa o seba starať. A ženy obzvlášť, vzhľadom k hormonálnym veľtočom, ktoré za život prekonávame, treba myslieť na neskoršie roky čo najskôr.

8 skutočne fungujúcich tipov, ako si v roku 2021 uľahčiť rodinný život

Publikováno 18.12.2020, 8:46
Čo vás na rodinnom živote najviac ničí? Pravdepodobne denná rutina, tie desiatky a stovky úkonov, bez ktorých to nejde, ale ktoré by umorili osla. Keďže to bez nich nepôjde ani budúci rok, skúste si to čo najviac uľahčiť. Tu máte pár osvedčených tipov.

Čo na sociálnych sieťach radšej nerobiť

Publikováno 16.12.2020, 19:51
Už si nemôžeme klamať sami sebe, sa zdieľaním nášho súkromia sme to ako ľudstvo svorne trošku prehnali. A ako jedna kauza strieda druhú, je pomaly načase sa zamyslieť, čo vlastne o sebe ostatným na sociálnych sieťach hovoríme. A nie, krádež identity ako z akčných filmov sa nás asi týkať nebude, ale čo keď nás kvôli zdieľaniu informácií vykradnú? Ako sa to môže stať?

Najkrajšie adventné vence, ktoré zvládnete vyrobiť na poslednú chvíľu

Publikováno 28.11.2020, 7:46
Už v nedeľu by ste mali rozsvietiť prvú sviečku na adventnom venci. Ak ste ale na to zabudli a žiadny ste si tento rok ešte nekúpili, nemusíte panikáriť. Máme pre vás celý rad tipov, ako si ho ľahko a rýchlo vyrobiť s minimom nákladov len z toho, čo máte doma. Inšpirujte sa a pustite sa do toho.

Netradičná tradícia - vianočný pavúk

Publikováno 27.11.2020, 19:32
Zdobenie vianočného stromčeka má svoje trendy, je poplatné móde rovnako, ako skoro všetko ostatné, čo má mať estetický charakter. Existujú ale aj tradičné ozdoby, ktoré sa v rôznych krajinách síce líšia, ale niektoré z nich prenikli do celého sveta. Jednou z veľmi netradičných ozdôb je „banka“ v tvare pavúka. Kde sa táto tradícia vzala? Už ste o nej počuli? A aké sú ďalšie tradičné ozdoby a motívy, ktorými môžeme stromček ozvláštniť?

Prečo je dobré to s Vianocami nepreháňať a čo vaše deti naozaj ocenia?

Publikováno 24.11.2020, 16:47
Šúrujete, pretože máte pocit, že inak k vám Ježiško nepríde? Kričíte na deti, pretože ste nervózna z pomyslenia, že do Štedrého dňa nestihnete zlepiť linecké? Nieto aby ste tento rok konečne originálne zabalila darčeky tak, ako to každý rok dokáže vaša kamarátka! Tak to radšej vzdajte, zmeták oprite do kúta a buchnite sebou o gauč. Vaša rodina totiž aj tak ocení niečo úplne iné.

Ako posilniť imunitu na poslednú chvíľu

Publikováno 5.11.2020, 18:55
Sezóna chrípok, prechladnutí a nádchy je v plnom prúde a za chvíľu sa nás zima opýta, čo sme robili v lete. Popravde sme na zimu asi veľmi nemysleli, nieto aby sme sa systematicky venovali posilňovaniu imunity cez celý rok. A s prvým zakašľaním našich detí nášho partnera alebo nás samotných si začneme vyčítať, že sme už dávno mali nasadiť aspoň vitamín C. Ako posilniť imunitu, keď na ňu útočia bacily zo všetkých strán?
Celkom: 247 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,25 ďalšie >>
© 2004-2021 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt