. .. .. .. .. .. .. .
. .

MAGAZÍN - Móda a krása

Beauty triky skutočných žien

Publikováno 11.11.2020, 19:32
Internet je zaplavený trikmi, ako si pomôcť s každodenným skrášľovaním, ako ušetriť čas, peniaze alebo energiu. Niektoré z nich sú úplne život meniace (čo môžu potvrdiť snáď všetci, v ktorých domácnostiach sa natrvalo usídlil napríklad kokosový olej, jedlá sóda alebo jablčný ocot), niektoré raz vyskúšame a potom od nich upustíme, no a niektoré sú divné už na prvý pohľad. Pozbierali sme pre vás pár užitočných trikov, ktoré ženy v skutočnosti používajú.

Ako sa starať o prirodzenú krásu

Publikováno 7.11.2020, 6:46
Sledovať trendy je dobrá vec, ale nie všetci máme dispozície preto, im dosiahnuť. A možno ani nie dispozície, ale jednoducho ochotu. Nakoniec aj tak, keď sa ráno zobudíme, vyzeráme úplne inak, ako keď odchádzame z domu. Je to to, čo chceme? Nemali by sme skôr smerovať k tomu, aby ten ranný stav bol tomu prezentovanému čo najpodobnejší? A ako sa o prirodzenú krásu starať, ako ju podčiarknuť?

Zazimovávame vlastné telo a myseľ

Publikováno 23.10.2020, 10:30
Aj babie leto už máme definitívne za sebou. So súčasným nespoľahlivým počasím nemôžeme povedať, kedy dorazí tá pravá zima, a či sa s ňou náhodou nebudeme trápiť až do mája, čo ale povedať môžeme je, že je potrebné sa trošku pripraviť. Naše telo aj myseľ funguje cez zimu, kedy je vtieravo, sychravo, mráz, málo slniečka jednoducho inak. Čo môžeme urobiť preto, aby sme sa čo najlepšie pripravili?

Ako pripraviť pleť na zimu

Publikováno 19.10.2020, 9:51
Zima chystá na našu pleť opäť zvýšenú záťaž. Nielen teplota, ale aj zhoršená kvalita vzduchu, prechody z tepla do zimy, nedostatok slnečného žiarenia, zmena biorytmu, iná výživa, menej vitamínov, a tak ďalej, a tak ďalej. Na prípravu nie je nikdy veľmi skoro, takže poďme už uprostred jesene myslieť na to, aby naša pokožka prežila zimu v zdraví a čo najlepšej kondícii.

Sezóna padajúcich vlasov

Publikováno 16.10.2020, 18:35
Možno ste si v poslednej dobe všimli, že vám vlasy padajú o dosť viac, než je zvykom. To, že na jeseň strácame oveľa viac vlasov než inokedy cez rok, nie je žiadny mýtus. A tak sa neľakajte, ak v kefách, hrebeňoch, na podlahe, v aute a všade vo svojom okolí budete nachádzať viac svojich vlasov. Jesenné „pĺznutie“ je normálne - pre ženy. Čo iné ale môže spôsobiť padanie vlasov? A čoho to môže byť príznakom?

Make-up trendy pre ešte lepšie nalíčenie

Publikováno 1.8.2020, 13:00
Všetky ženy (a niektorí muži) sa v poslednej dobe boomu make-up tutoriálov, kontúrovania, falošných mihalníc a ďalších make-up kúziel trošku strácajú. Zabúdame na to, že to, čo vidíme na internete je len málokedy make-up na každodenné nosenie, navyše - aj keby bol, predsa len nie každý z nás má ráno nejakú tú hodinku k dobru. Zo súčasných make-up trendov sme pre vás vyzobali maličkosti, ktoré sa hodia naozaj zaradiť do svojej rannej rutiny.

Najčastejšie make-up minikatastrofy a ako na ne

Publikováno 15.6.2020, 18:53
Ponáhľame sa, nemáme čas, nemáme pokoj, nanášame make-up v rýchlosti, cez deň sa nezastavíme... a make-up nanášame alebo opravujeme jednoducho trošku lajdácky, veď predsa nejdeme na ples, no nie? Tak ako tak sa občas objaví chybička, ktorú je nutné opraviť, ideálne čo najskôr. Aké sú najčastejšie momenty, kedy si uľavíme „Sakra!“ a chceme začať nanovo (alebo nad tým mávnuť rukou a celý deň tráviť s vedomím, že sme sa na sebe dopustili beauty prehrešku a neopravili ho!)?

Chcete, aby vlasy rástli? Pomôže jedlá sóda a ocot

Publikováno 11.6.2020, 15:44
Pamätáte si na veľký hit v starostlivosti o vlasy, takzvanú metódu No Poo? Teda No Shampoo, vlasy, ktoré nechávame úplne bez umývania, len ich sem tam opláchneme vlažnou vodou? Pre mnoho z nás je to absolútne nepredstaviteľná záležitosť, zvlášť keď sa dočítame o „páchnucej fáze“, ktorú asi netreba úplne do detailu popisovať. Umývania vlasov sa ale nemusíme vzdať úplne! Ak sa chceme zbaviť chémie a napriek tomu mať vlasy čisté a ešte ich podporiť v raste, budú nám stačiť dve ingrediencie. Tie zázračné.

Najužitočnejšie tipy pre krásu

Publikováno 3.6.2020, 21:37
Sú niektoré veci, na ktoré zabúdame, a stoja za to si ich raz za čas zase osviežiť. A potom sú maličkosti, o ktorých sme možno nikdy nepočuli, ale môžu mať veľký význam pre náš vzhľad. Ak trpíme na akné, máme suchú pleť, chceme zostať čo najdlhšie mladistvo vyzerajúce a so zdravou, pevnou a žiariacou pokožkou, nič sa nedá robiť, musíme sa o seba trošku starať. Aké sú základné, pokročilé i skoro neznáme tipy pre tajomstvo dlhotrvajúcej krásy?

Hydratácia pleti a aké robíme chyby

Publikováno 12.5.2020, 20:59
S pribúdajúcimi sviečkami na narodeninových tortách nám pomaly dochádza, že pevnú, pružnú a mladistvú pleť nebudeme mať večne. Jedna z vecí, ktorú robíme od „istého veku“ asi všetci, je, že sa snažíme pleť hydratovať. Vieme, že pleť máme čistiť a sem tam ju namazať krémom. Ale... je zrovna také „niečo“ lepšie ako nič? Aké chyby robíme, aj keď sa snažíme o pleť starať? Trebárs je na čase zmeniť svoju hydratačnú rutinu!
Celkom: 193 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,20 ďalšie >>
© 2004-2021 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt