. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Móda a krása

Týždenná kúra pre žiarivé vlasyPublikováno 8.9.2017, 22:43
Svoje vlasy vystavujeme negatívnym vplyvom okolia každý deň, často aj každú noc. Na kvalitu našich vlasov má vplyv to, aký používame šampón, aký kondicionér, z akého materiálu sú naše obliečky, ako často ich meníme, či sme v strese, ako sme na tom s výživou, či nám nechýbajú nejaké vitamíny alebo minerály, aké používame prípravky na styling a úpravu, ako často a akým spôsobom si hlavu umývame a sušíme, aký máme typ pleti... stop. Predsa nejde mať to všetko pod kontrolou. A pritom by sme chceli zdravé, krásne a pevné vlasy všetci. Ako na to?
Desať lekcií krásy dospelej ženyPublikováno 26.8.2017, 10:58
V živote každej ženy dôjde k momentu, kedy sa zrazu vydesí, čo sa stalo s jej zrkadlom. Možno je to chvíľa, kedy si prvýkrát všimne drobné vrásky okolo očí, možno zistí, že jej vlasy majú viac rozštiepených končekov než tých nerozštiepených, možno zrazu vidí viac nedokonalostí, než včera. Toto precitnutie čaká každú z nás, chvíľu, keď si uvedomíme, že nebudeme mladé nastálo. A tak je treba vziať svoju krásu pevne do rúk. Nad čím už by žiadna dospelá žena nemala mávnuť rukou?
Účesy, ktoré pridávajú rokyPublikováno 14.8.2017, 15:53
Nie sú to len naša pleť a postava, ktoré prezrádzajú skutočný vek. Ženy si často samy na seba kladú pasce, do ktorých v dobrej viere padajú a vyzerajú staršie, než by sa im páčilo. Vedľa oblečenia a make-upu veľkú úlohu hrajú naše vlasy. A nemusí to byť ich farba, to, či nášmu výzoru prospieva, závisí na tom, či nám pristane, ale v účesoch a úprave vlasov môžeme pekne šliapnuť vedľa. Keď už pätnásť rokov slávime dvadsaťpäťku, čomu by sme sa mali vyhnúť?
Čím zabíjame svoju krásuPublikováno 12.8.2017, 10:41
Všetci vieme, že krása zďaleka nespočíva len v našom výzore, ale oveľa viac v tom, akým sme človekom (a skutočná krása je predovšetkým v očiach toho, kto sa pozerá). Aby sme boli pre ostatných príťažliví nie len v telesnom slova zmysle, sme vychovávaní tak, aby sme boli dobrí, láskaví, starostliví, schopní a tak ďalej. Počas života si ale môžeme vypestovať a osvojiť správanie, ktoré našu atraktivitu doslova zabíja. Môžeme vyhovovať akokoľvek fyzickým štandardom a požiadavkám, ale čo keď nám to sem tam kazí osobnosť...?
Tvár a osem miest, kde nás zradíPublikováno 8.8.2017, 14:49
... keď príde na vek. S pribúdajúcimi rokmi sa môžeme vyrovnávať nonšalantne a s gráciou, nikdy by nikomu ale nevadilo sa trebárs o pár rokov vrátiť späť . Alebo aspoň tak vyzerať. Čo je znamením veku v tvári? Mohli by sme povedať, že pribúdajúce vrásky, ale nie je to tak úplne pravda. Poďme sa pozrieť na miesta, ktoré môžu za to, že „vyzeráme starší“. A keď už poznáme nepriateľa, budeme tiež vedieť ako s ním bojovať!
6 omylov pri vysúšaní vlasov a jeden bonusPublikováno 27.7.2017, 19:58
Keď si hlavu umyjeme, málokedy ju nechávame len tak na vzduchu preschnúť (aj keď by to bolo to najzdravšie, čo by sme pre svoje vlasy mohli urobiť). Nemáme čas čakať niekoľko hodín, než sa naše vlasy usušia a my budeme môcť vyraziť von. A k tomu všetkému... ak si vlasy už nejakú dobu farbíme alebo ich máme od prírody nie práve najzdravšie, po prirodzenom uschnutí nevyzerajú úplne najviac k svetu. A tak siahame po féne, aj niekoľkokrát týždenne, možno dokonca denne. A v čom robíme chyby, čím si vlasy ničíme?
Čo nám spôsobuje vrásky? Starosti to nie súPublikováno 27.6.2017, 20:20
Alebo rozhodne nie v prvom rade. Vrásky sú súčasťou procesu starnutia, ale nikto ich nechceme mať viac, než je nevyhnutne potrebné - ale často to tak je. Pretože do nášho života patria zvyky, ktoré vrásky spôsobujú, respektíve spôsobujú poškodenie pleti buď mechanicky, alebo chemicky. Niektoré vrásky, ktoré máme, teda nemajú čo robiť s naším vekom, ale s tým, ako sa k sebe správame a aké máme zvyky. Čo teda (ne)robiť pre dokonalú pleť?
Veci, ktoré sa nezmenia, ani keď schudnetePublikováno 22.6.2017, 0:29
Rád, ako schudnúť po fyzickej stránke, nájdete do pár minút snáď tisíce. Ale zatiaľ čo existujú výživoví terapeuti, tréneri, dokonca aj chudnúci koučovia, na to, ako sa zmení alebo nezmení vaša psychika, keď budete chudnúť a schudnete, vás nevie pripraviť vlastne nikto. Je totiž niekoľko vecí, ktoré pretrvávajú, aj keď sa telo mení. A tak aj keď pre vás vysnívaná číslovka na váhe znamená až magickú métu, nemusí byť všetko tak, ako si želáme.
8 zásadných chýb, keď príde na kondicionérPublikováno 8.6.2017, 15:57
Vlasy, ich dĺžka, farba, úprava a kvalita sú večné témy všetkých žien (a dosť často i mužov). Nikto ich nemáme také, aké by sme ich chceli, kto má vlnité, chce rovné, kto má rovné, dal by čokoľvek za prirodzené kučery. Tak ako tak, úprava vlasov je súčasťou našej rutiny starostlivosti o vzhľad. A aj keď s vlasmi, aké nám boli dané do vienka, zas toľko neurobíme, môžeme sa o ne starať a upravovať ich, ako najlepšie to ide. Prečo sa nám to ale nedarí? A kedy za to môže kondicionér?
Najlepšie prírodné ingrediencie na mastnú pleťPublikováno 6.6.2017, 19:36
Ľudia s mastnou pleťou majú výhodu, nemajú toľko vrások, pleť nestráca na pružnosti, lepšie uzamyká vlhkosť... a tak ďalej. Lenže musíme počkať tak do päťdesiatky, aby sa tieto výhody prejavili. Do tej doby je mastná pleť skôr utrpenie než požehnanie. Pretože nikto nechce vyzerať ako v puberte, keď oslavuje tridsiate piate narodeniny. A tak už sme asi vyskúšali masky, čistiace prípravky, krémy... niečo pomohlo, niečo nie. Ale čo z prírodných látok na mastnú pleť zaberá najlepšie?
Celkom: 116 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,12 ďalšie >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku