. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Móda a krása

Suchá pokožka na rôznych miestach telaPublikováno 11.1.2019, 15:19
Kvalita pokožky je nám do značnej miery daná geneticky, príroda proste nejako rozdá karty. Často ale máme jej kvalitu na svedomí my sami, respektíve naše zvyky v (ne)starostlivosť o ňu. Ak máme sklony k suchej pokožke, moc dobre vieme, že sa problém zďaleka netýka len tváre, ale že môže byť postihnuté celé telo. A to obzvlášť v zime - to sa môže suchá pokožka objaviť aj u tých, ktorí na ňu normálne nijako netrpia. Čo môže najčastejšie za akútne vysušenie pokožky na rôznych miestach tela?
7 make-up trikov pre dokonalejšie nalíčeniePublikováno 9.1.2019, 23:57
Každá z nás si za tie roky našla rutinu nielen v čistení pleti a starostlivosti o ňu, ale aj v tom, ako a aký používame make-up. Ktorá z nás ale niekedy navštívila profesionálne vizážistické štúdio, asi sa nestačila čudovať, ako môžu mať malinké zmeny v postupe líčenia (nie v samotných používaných kozmetických výrobkoch) vplyv na celkový výsledok. A keďže sa každá chceme cítiť s make-upom skvele, máme pre vás pár dobrých rád, ako s minimálnym úsilím docieliť čo najdokonalejšie nalíčenie.
Vlasový styling a štyridsiatkaPublikováno 26.12.2018, 10:18
Ako sa blížime k magickému štyridsiatemu roku nášho života, začíname si všímať to, čím tridsiatka zatiaľ iba strašila. Okrem zmeny nášho tela, pokožky tváre, metabolizmu a ďalších vecí, sa budeme musieť zmieriť s tým, že aj naše vlasy budú potrebovať trošku intenzívnejšiu a dosť inú starostlivosť, než akú sme im venovali doteraz. Ako sa to má s našimi vlasmi okolo štyridsiatky? S čím prestať, s čím začať?
Prečo sa vlasy lámu, vypadávajú a nerastú?Publikováno 21.12.2018, 10:23
V priemere nám vlasy povyrastú o niečo málo viac ako jeden centimeter za mesiac. Je v našom záujme, aby vlasy rástli čo najrýchlejšie - aj keď si ich striháme nakrátko alebo farbíme, pretože dobre rastúce vlasy sú jednou zo známok toho, že je s naším telom všetko v poriadku (aj keď nie jedinou). Za rýchlosť rastu a kvalitu vlasov môže kde čo, napríklad naša genetická dispozícia, ale aj prostredie, v ktorom žijeme, naša psychika, strava alebo chémia, ktorej sa vystavujeme.
Týždenný plán na zjednotenie farby pletiPublikováno 27.11.2018, 13:47
Nech už máme akúkoľvek pleť, skoro vždy si vieme predstaviť, že by bola o trochu lepšia. A to „lepšie“ môže znamenať čokoľvek - menej vrások, menej akné, menej suchá, viac zjednotená. Každý stav si žiada špeciálne zaobchádzanie, ale ak chceme zjednotiť farbu pleti, máme pre vás riešenie, ktorého výsledky uvidíte už po týždni. Ako na to?
Pevnejšie prsia? Vieme, ako na toPublikováno 19.11.2018, 21:52
Kto má rovné vlasy, chce vlnité, kto má kučery, netúži po ničom inom ako po poddajných a jemných rovných vlasoch. A s našimi prsiami je to podobné. Veľkosť, pevnosť, tvar... vždy by sme vedeli, čo vylepšiť. Ak nechceme investovať do nákladných a invazívnych operácií, môžeme voliť cestu prirodzenejšieho spevnenia. A rozhodne sa nemusíme nijako obmedzovať, stačí sem tam poupraviť aspekty našej životosprávy a je to.
Ako využiť noc naplnoPublikováno 9.10.2018, 19:02
Spánok berieme ako regeneráciu tela i reštart a odpočinok mysle. Je to ale aj v priemere osem hodín, ktoré môžeme využiť aj inak. Respektíve môžeme doplniť nevyhnutný odpočinok o hĺbkovú starostlivosť o naše vlasy, pleť, pokožku, mihalnice a tak ďalej. Maličkosti, ktoré môžu mať na našu krásu veľký, veľký vplyv, a niektoré zázraky sa naozaj dejú cez noc!
Ako nestrácať svalovú hmotu...Publikováno 3.10.2018, 21:07
...keď starneme. Len sa pozrime pravde do očí, pribúdajúci vek neznamená len múdrosť a zrelosť, ale aj sem tam nejaký ten prejav na našom vonkajšom ja. Okrem vrások a celkovej strate pevnosti pleti, stretávame sa s fenoménom, ktorý často označujeme ako „povolenie“. Naše telo jednoducho povolí, stráca na pevnosti, hustote a kyprosti. Okrem kombinácie rôznych faktorov môže za toto povolenie tela väčšinou strata svalovej hmoty. Na jej udržiavanie (prípadne naberanie) je totiž čím ďalej tým ťažšie pracovať.
Najlepšie prísady do domácich masiek proti aknéPublikováno 25.9.2018, 21:25
Nie nadarmo sa hovorí „problematická pleť“. Akné spôsobuje ťažkostí viac než dosť, samozrejme najmä estetických, ale ona aj tá bolesť nie je práve zanedbateľná. A tak sa snažíme sa akné zbaviť alebo jeho prejavy aspoň minimalizovať. A vyrovnať sa s faktom, že nám klamali - ani v dospelosti nie je zaručené, že sa nám akné stratí.
Módne vychytávky tohtoročnej jesenePublikováno 19.9.2018, 21:09
Móda v dnešnej dobe nie je úplne jednoduchá. Musíme sa tak nejako zorientovať v tom, čo je úplne nové a trendy, čo je Vintre a vracia sa do módy a čo je jednoducho iba oldschool a mali by sme sa tomu oblúkom vyhnúť (hoci nám to môže pripadať ako dobrý nápad). Nadchádzajúca jesenná sezóna nie je výnimkou. Dobrá správa ale je, že jedno módne pravidlo zostáva univerzálne. Keď sa cítime dobre, je to to najlepšie, čo nám outfit môže poskytnúť.
Celkom: 155 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,16 ďalšie >>
© 2004-2019 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt