. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Móda a krása

7 dôvodov, prečo je naša pokožka suchšia a suchšiaPublikováno 25.5.2017, 14:52
Aj keď máme v arzenáli najlepšiu kozmetiku a naša pleť je skôr normálna, zčista jasna sa môže stať, že sa nám tvár alebo pokožka tela jednoducho začnú vysušovať zdanlivo bez príčiny. Šupinatenie, podráždenie a rôzne poškodenia, ktoré dohromady môžu viesť k trvalým škodám a predčasnému starnutiu. Dobrá správa je, že ak sa podarí identifikovať, čo začalo pleť vysušovať, môžeme to celkom jednoducho napraviť. A my pre vás máme hneď sedem nenápadných dôvodov, prečo môže k vysúšaniu pleti dochádzať.
Chcete vyzerať dobre na fotkách alebo Kozmetické trikyPublikováno 18.5.2017, 22:36
Už sme asi zaregistrovali, aké kúzla sa dajú vykonávať s vizážou (ale nielen s ňou) pomocou rôznych fotografických trikov a predovšetkým pomocou počítačovej úpravy. Ale oklamať všetečné oko fotoaparátu môžeme aj my. Môžeme totiž využiť skutočnosť, že fotky sa obstarávajú z trošku väčšej vzdialenosti, tak nám nejaký ten mazaný trik prejde. A nielen prejde, ale niektoré sa dajú využiť skoro každý deň!
Akého make-upu sa po štyridsiatke radšej vzdaťPublikováno 16.5.2017, 9:32
Nie je žiadnym prekvapením, že s pribúdajúcim vekom sa na našom tele mení kde čo, koža na tvári, tvárové kontúry a sýtosť nevynímajúc. S postupujúcim vekom je potrebné meniť starostlivosť, ale tiež make-up rutinu. Čo nám pristalo a lichotilo v tridsiatke, môže v štyridsiatke páchať viac škody než úžitku. A to čo sa vyživenia pleti týka, tak estetiky. Čo by sme mali v tomto veku už radšej vynechať?
Vyťažte z antiperspirantu maximumPublikováno 6.5.2017, 0:06
Ste sem tam rozladení z toho, ako sa výsledok používania dezodorantu alebo antiperspirantu ale ani trošku nepribližuje účinkom avizovaným v reklame? Že ako obmedzenie potenia, nepodráždenie pokožky a prekrytie nežiaduceho zápachu sa tak úplne nekoná? Aj v tak obyčajnej veci, ako je aplikácia dezodorantu alebo antiperspirantu, sa dá „chybovať“. Je možné, že totiž očakávania, ktoré máme, nemôže splniť produkt, ktorý používame. Alebo mu bránime tým, ako ho používame.
Holenie žiletkou a podráždená kožaPublikováno 29.4.2017, 11:33
Nie každému sa chce nežiaduce chĺpky na tele odstraňovať trhaním, tá bolesť predsa len nie je nezanedbateľná... ostatne ani čas, ktorý takáto úprava zaberie. Ale keďže móda zatiaľ velí dámam od mihalníc dole pestovať chĺpkov čo najmenej (a pánom diktuje pravidlá len o niečo málo zhovievavejšie), bez žiletky sa nezaobídeme. Lenže časté holenie môže našu pokožku nielen dráždiť, ale tiež poškodzovať. A to dosť permanentne. Aké sú najčastejšie chyby, ktoré robíme?
Čo ničí vlasy, keď spímePublikováno 22.4.2017, 17:09
O tom, že si vlasy ničíme farbením, nešetrným sušením, upravovaním pomocou extrémnych teplôt a podobne, sme si prečítali už veľa a veľa informácií. Ale keďže sme vynaliezaví, vieme si vlasy ničiť aj počas spánku. Ako? Existuje päť najväčších nešvárov, ktoré nám vlasy nielen ničia, ale kvôli ktorým naše vlasy tiež rednú a strácajú pevnosť, zdravie, lesk a pružnosť. A ruku na srdce - aspoň jeden z nich robíme pravidelne vlastne všetci.
Sedem faktorov rýchleho starnutiaPublikováno 15.4.2017, 22:49
Asi poznáme aj zo svojho okolia prípady osemdesiatnikov, ktorí sú čulí, výletujú, športujú a užívajú si život aj napriek obmedzeniam, ktoré ich vek prináša. A potom sú medzi nami päťdesiatnici, ktorí sa sotva pohnú. A štyridsiatnici, čo sa tomu blížia. A koniec koncov aj tridsiatnici, u ktorých vidíme nábeh. Ako sa to vlastne môže stať? Na vine sú vonkajšie aj vnútorné faktory, ale veľa z nich môžeme ustrážiť. Čo nám berie životnú energiu, elán i krásu?
Sedem omylov v úprave obočiaPublikováno 10.4.2017, 13:49
Pamätáte si, v koľkých rokoch (ak) ste si začali upravovať obočie? Koľkými dekádami a módnymi vlnami s vami prešlo? Nehľadiac na módne trendy - patrí k dobrému tónu mať ho pestované, udržiavané a upravené. Je to rovnaké ako napríklad nechty, teoreticky žiadna veľká vec, ale môžu urobiť dojem. Keďže je dnes trendom obočie veľmi prirodzené, je potrebné nechať správne zarásť tie oblúčiky, ktoré sme si ešte nedávno tak starostlivo tvarovali.
Kozmetika, ktorej sa s mastnou pleťou oblúkom vyhnitePublikováno 8.4.2017, 15:30
Áno, čo nás v mladosti neskutočne trápi, doceníme v neskoršom veku - mastná pleť je menej náchylná na tvorbu vrások. Ale je to dostatočná útecha? Pravdepodobne nie. Nič sa nedá robiť, kto nemá alabastrovú pleť, ktorá má póry len údajne, ale naopak zápasí s nadmernou tvorbou mazu, veľmi dlho hľadá produkty, ktoré udržia pleť aspoň v norme. Čomu je ale treba sa vyhýbať?
8 chýb pri líčení očnými linkamiPublikováno 29.3.2017, 9:27
Očné linky sú po maskare druhou najnepostrádateľnejšou vecou v kozmetickej taštičke snáď každej z nás. Aj keby sme netrávili hodiny dôkladným očným make-upom, na linky a maskaru si trénujeme pevnú ruku snáď už od základnej školy. To ale zďaleka neznamená, že robíme všetko správne. Aké sú najčastejšie chyby, ktoré pri používaní očných liniek robíme? A aké sú tipy na to, aby vyzerali bezchybne?
Celkom: 104 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,11 ďalšie >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Čierna listina | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku