. .. .. .. .. .. .. .
. .

Make-up a vrásky? Móda a krása

Keď je nám okolo dvadsiatky, nemusíme moc riešiť, či nám náš make-up lichotí (čo sa veku týka). Ako čas plynie, stáva sa z make-upu najlepší kamarát, ak ho máme na svojej strane, ale zákerný nepriateľ, ak sa s ním nenaučíme pracovať. Niečo je potrebné maskovať, niečo je treba vyzdvihnúť, veľa vecí musíme prestať zanedbávať. Máme pre vás niekoľko užitočných maličkostí, ako aj s vráskami vyzerať pomocou make-upu najlepšie, ako to len ide.

Podkladová báza. Vekom sa pleť vysúša, čím je suchšia, tým viac hrozí vznik vrások. Dosť zanedbávania hydratácie, krém a podkladová báza sú základ.

Zabudnite na príliš krycí, hustý make-up. Zvýrazní každú vrásku, aj tú, ktorá ešte nie je. Hydratačný krém - podkladová báza - ľahký krémový make-up. Ideálne je nanášanie ľahkými poklepmi hubkou než zapracovanie prstami alebo štetcom.

Zdôraznite tvar očí. S vekom klesajú očné viečka, preto nanášanie tieňov a tvarovanie očí môže byť trošku problém. Treba sa venovať predovšetkým samotnému tvaru oka, takže prišiel čas na precíznu prácu s linkami! Správne linky navyše vytvoria dojem hustejších rias.

Obočie. Sýte a husté obočie (i mihalnice) je jednými z neklamných znakov mladosti. Preto je potrebné im neskôr trošku pomôcť. Správny tvar a dofarbenie urobí zázraky!

Nenechajte rúž sa „roztiecť“. Rúže, lesky a iné farby na pery majú tendenciu skĺzavať do priehlbín, teda drobných vrások, ktoré sa tvoria aj okolo pier. Tomu by ste sa mali vyhnúť - buď používajte kontúrovaciu ceruzku (ale s tou opatrne, pretože moc výrazná môže pôsobiť dosť „oldschool“), alebo pery pred nanesením farby prepudrujte.

Udržujte pery hydratované. To súvisí samozrejme nielen s dostatkom vody, ktorú pijete, ale aj s pravidelným a častým používaním vhodného balzamu na pery. Výborne funguje bambucké maslo, vitamín E alebo vazelína (tá vlahu v perách uzamyká, nedodáva im ju. Pri používaní vazelíny je dôležitý práve pitný režim).

Bielte si zuby. Dodá vám to o poznanie mladistvejší vzhľad. A ako na to? Môžete zvoliť rôzne techniky, od profesionálnej bieliacej starostlivosti zo zubných laboratórií, po rôzne prírodné metódy.

Dajte očiam oddýchnuť. Napuchnuté oči alebo kruhy pod nimi nepôsobia práve lichotivo a rozhodne nedodávajú na mladistvom výzore. Dodržujte dostatočnú hydratáciu, myslite na kvalitný spánok a držte sa ďalej od soli.

Zbavte sa tmavých kruhov pod očami. Hormonálna hladina, vyššia pigmentácia, únava... to všetko môže spôsobovať tmavé kruhy pod očami. Ako sa ich zbaviť alebo ich čo najlepšie zamaskovať sa dozviete v jednom z našich predchádzajúcich článkov, na čo ale nezabúdajte je SPF krém s ochranným faktorom minimálne 30!

Noste slnečné okuliare. A to rozhodne nie (len) preto, aby bola zakrytá tá časť tváre, na ktorej je vek vidieť najviac. Slnečné okuliare sú skvelá prevencia vrások, ale tiež napríklad šedého zákalu.

Dodajte objem vlasom. Správny strih a farba sú základ, hneď potom nasleduje vhodná úprava. Dodajte vlasom objem, veľké vlny sú to pravé - používajte pri stylingu veľké kefy, snažte sa vlasy „nadvihnúť“ od hlavy.

Peeling. Treba sa zbavovať starej odumretej kože, aby vykukla na povrch koža nová, sviežejšia. Ale opatrne, peeling nerobte moc často ani veľmi silno! Nech si kožu nepodráždite.

Antioxidanty. Samozrejme si môžeme dodávať do kože veľa látok, kyselín a stimulantov zvonka, ale starostlivosť zvnútra je ešte dôležitejšia. Dbajte na dostatočný príjem antioxidantov, ktoré vedia opravovať poškodenia na bunkovej úrovni. Ale môžete ich zaradiť aj do vonkajšej starostlivosti, podľa niektorých odborníkov je ideálnym antioxidantom na regeneráciu kože vitamín C, preto hľadajte produkty práve s ním.

Dlane, chodidlá, nechty. To všetko je potrebné dostatočne hydratovať a ideálne zveriť do starostlivosti odborníkom na manikúru a pedikúru. Na silné a zdravé nechty (i vlasy) sú vhodné prípravky s vitamínom B7, biotínom, ruky a nohy treba zvláčňovať hydratačnými krémami.

Prestaňte fajčiť. Ak už sa tak nestalo dávno (poprípade k tomu nikdy nedošlo). Enzýmy, ktoré ničia kolagén a elastín môžu byť produkované práve v súvislosti s nikotínom, navyše... zdravé to nie je tak ako tak.

PublikovanéČLÁNKY MOHOU KOMENTOVAT POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ
Registraci provedete ZDE
Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt

© 2004-2022 CZECH NEWS CENTER a.s.