Zobraziť přihlasovací formulár

Vážení návštevníci,
reagovať na príspevky môžu iba registrovaní užívatelia. Vyplňte krátky registračný formulár a staňte sa naším členom.
Ak ste už u nás zaregistrovaní, prihláste sa prosím.

Tešíme sa na vás.

4 najčastejšie chyby v úprave vlasov... a ako ich napraviť

Každý deň sa snažíme, aby naše vlasy vyzerali keď už nie stopercentne úžasne, tak aspoň prijateľne a slušivo. To zahŕňa mnoho manipulácie, produktov, česanie, tupírovanie, lakovanie, umývanie a práce, ktorou svoje vlasy často odsudzujeme k skorej ceste do odpadov. Nesprávnym zaobchádzaním sa vlasy lámu a štiepia, niektorými stylingovými metódami vypadávajú od korienkov, a my o ne prichádzame častokrát celkom zbytočne. Čoho robíme proste moc?

  • ...moc kefujeme, češeme a nezaobchádzame šetrne. Určite poznáte odporúčanie, že vlasy by sa mali prekefovať každý deň aspoň stokrát, pri umývaní si hlavne pokožku hlavy aj vlasy poriadne vydrhnúť atď. Výsledok? Oslabenie vlasových korienkov i vonkajších vrstiev vlasov, ktoré ich chránia okrem iného aj pred lámaním. Riešenie: K svojim vlasom by sme sa mali správať, ako k nejjemnejšiemu hodvábu. Pri umývaní stačí jemne hlavu i vlasy pomädliť. Po aplikovaní kondicionéru si vezmite hrebeň s veľkými a riedkymi zubami, a pri oplachovaní si vlasy rozčešte - dosť si uľahčíte prácu a uchránite viac vlasov pred zlomením alebo vypadnutím.

  • ...moc zahrievame. Fény, žehličky, kulmy, ale aj horúca voda. Horúčavou sa poškodzuje ochranná vrstva na vlasoch, ich vlákno je krehkejšie a náchylnejšie na lámanie. Pri používaní horúceho vzduchu na sušenie vlasov sa zase zahrieva aj pokožka hlavy a všetko dohromady má za následok nielen nezdravé a matné vlasy, ale tiež vlasy rýchlejšie sa mastiace. Riešenie: Ak si fénujete vlasy, je dobré nepoužívať najvyšší stupeň teploty. Kto na to má ale čas, že? Ak sú vaše vlasy po fénovaní bez lesku a vyzerajú nezdravo, vypnite fén už v momente, keď sú vlasy skoro suché. Potom ich prečešte a nechajte doschnúť prirodzene. Kulmu alebo žehličku nie je dobré používať častejšie ako raz týždenne. Keď už je potrebná „tepelná úprava“, používajte produkty bezoplachovej starostlivosti, ktoré vlasy ochránia proti teplu.

  • ...moc farbíme. Farby, prelivy, melíry, trvalé, ale aj regeneračná zažehlovacia starostlivosť. To všetko poznáme, používame alebo v tom lepšom prípade máme za sebou. Prípravky na trvalú zmenu vlasu ho poškodzujú, ak ich používame príliš často, alebo ich nechávame príliš dlho pôsobiť. Riešenie: Ak si nechávate robiť módnu trvalú, rozhodne nie častejšie, ako raz za tri mesiace. Farbiť vlasy je dobré s najkratšou frekvenciou piatich týždňov, a ak robíte oboje, rozhodne nie v rovnakej chvíli - medzi farbením a akýmkoľvek iným zásahom by sme si mali nechávať niekoľkotýždňový rozostup.

  • ...moc vlasy zaťažujeme. A to konkrétne pevnými vrkočmi, drdolmi alebo predlžovacími prameňmi. V miestach, kde sú vlasy stiahnuté gumičkou, zopnuté sponkou, alebo kde je k nim pripojený ďalší prameň, je každý vlas extrémne namáhaný, tlakom sa mechanicky poškodzuje a hrozí jeho zlomenie alebo vypadnutie. Riešenie: Existujú gumičky a vlasové štipce, ktoré vlasy nepoškodzujú. Ideálne je ale nechávať vlasy voľne alebo len ľahko zopnuté. Pevne utiahnuté vrkoče potom nielen vlasy „vyťahujú“ a lámu, ale môže vás z nich, rovnako ako z čeleniek alebo predĺžených vlasov, bolieť hlava.

Články môžu komentovať iba prihlásení užívatelia

Komentáre k článku