. .. .. .. .. .. .. .
. .

Ako ušetriť na oblečení pre deti: niekoľko praktických tipov Tipy a triky

Každý, kto niekedy skúšal kupovať detské oblečenie, zistil, že detské džínsy sa dajú kúpiť prakticky za rovnakú cenu ako tie pre dospelých. O tričkách nehovoriac. Navyše z nich chlapci a dievčatá za chvíľu vyrastú. Takže ako kupovať detské oblečenie, bez toho, aby za neho človek utratil viac, než je únosné?

Je fajn zájsť do obchodu a kochať sa ponukou detského oblečenia, ale nakúpiť tam naraz trebárs celú novú školskú výbavu pre ďalší školský rok je nad finančné možnosti väčšiny rodičov. Tu máte pár tipov ako ušetriť.

1. Ignorujte ponúkané sety

Mnoho obchodov s detským oblečením ponúka kompletné sety, vrátane topánok či sponiek do vlasov, ale to kupovať nechcete. Choďte si za tým, že chcete napríklad len nové tričká alebo nohavice, nepotrebujete k nim zladenú mikinu a sponky do vlasov. A rozhodne vyhľadajte stojany s tovarom v akcii, vášmu dieťaťu je jedno, že prúžky s dinosaurami leteli na jar a teraz sa nosí tričko s ananásmi.

2. Strážte si výpredaje

Napríklad z letného oblečenia smerujúceho do výpredaja už na konci leta nie je problém kúpiť pár kúskov vo väčšej veľkosti, ktoré dieťa môže ešte pár týždňov nosiť a pritom mu budú aj budúci rok. Ešte viac to platí o oblečení na zimu.

3. Stavte na oblečenie z druhej ruky

Osvedčenou voľbou je oblečenie zo second handu - povedzme, že pre potomkov do plus mínus desiatich rokov v ňom môžete zaobstarať celú výbavu, pretože výber býva veľký, oblečenie nezničené, pretože z neho deti rýchlo vyrastú, a potomkovia budú s vaším výberom spokojní. Neskôr už vstupuje do hry aj ich individuálny vkus, ale aj tak to skúste uhrať na to, že im kúpite pár vytúžených kúskov a zvyšok zaobstaráte z druhej ruky. Osvedčenou voľbou sú nákupy použitého oblečenia cez web. Zároveň tam môžete predať kúsky, ktoré už vaše deti nenosia.

4. Niečo môžu mať deti spoločné

Jasne, syn nemôže nosiť balerínky a dcéra bude proti tričku s Bleskom McQueenom, ale veľa veci môžu dediť, a preto sa oplatí kupovať ich v univerzálnom prevedení. Týka sa to napríklad oblečenia do dažďa, do snehu a podobne, ktoré deti väčšinou nestačia zničiť a ktoré býva dosť drahé.

5. A čo takto garage sale?

Takzvané garage sales čiže výpredaje v garážach. Ide v podstate o to, že niekde pri svojom dome vyložíte veci, ktoré by ste radi predali - nemusí to samozrejme byť len oblečenie. Organizujú sa tak, že sa napríklad začiatkom školského roka alebo pred Vianocami konajú v celej ulici alebo štvrti, takže sa pridajte k nejakej už bežiacej akcii, alebo ju sami iniciujte. Skvelým zdrojom informácií v tomto smere sú napríklad facebookové skupiny alebo diskusie na weboch pre matky.

Alebo môžete usporiadať takzvaný swap - stretnutie s ďalšími rodičmi, na ktorom budete meniť detské oblečenie, topánky či trebárs hračky.

6. Oblečenie za pár šupov?

Existujú reťazce, ktoré sa zameriavajú vyložene na predaj lacného oblečenia, ale niektorí rodičia s nimi majú problém, pretože svoj tovar väčšinou vyrábajú v Ázii za nie vždy vyhovujúcich podmienok. Ale rozhodne tam kúpite napríklad lacné oblečenie na telocvik alebo behanie po vonku, u ktorého vám nebude ľúto, keď sa poškodí. Z druhej ruky však môžete za rovnakú cenu kúpiť podstatne kvalitnejšie kúsky.

(red)

PublikovanéČLÁNKY MOHOU KOMENTOVAT POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ
Registraci provedete ZDE
Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt

© 2004-2022 CZECH NEWS CENTER a.s.