. .. .. .. .. .. .. .
. .

Prečo vlastne žena podvádza? Vzťahy a sex

 

Keď príde na neveru, vládnu isté stereotypy. Muži podvádzajú, pretože hľadajú viac sexu, ženy pretože hľadajú viac lásky. Týmto motiváciám rozhodne nemožno uprieť platnosť ani v dnešnej emancipovanej dobe. Ale rovnako, ako sa muž môže zamilovať do milenky, môže si žena užívať len tak nezáväzne nejakú tú zábavu. Rovnako ako u všetkého, aj tu je ale skutočnosť oveľa komplikovanejšia. Prečo ženy podvádzajú? Prečo ohrozujú vybudovaný domov? A keď už to raz skúsia, ako ťažké je prestať?

  • Malé digitálne okienko. Asi ste zaregistrovali fenomény mobilných aplikácií nie len možných na využitie ale priamo určených na nezáväzné zoznamovanie alebo dokonca mimomanželské pomery. Spomeňme napríklad aplikáciu Tinder alebo zoznamku Ashley Madison. Ženy všeobecne dominujú svetu sociálnych sietí a písaniu si správ, takže je pre ne jednoduchšie využívať moderné technológie na zoznamovanie aj na udržiavanie vzťahu.

Dôvody ženskej nevery

Nevera nie je rozhodne ničím vzácnym. Keď sa zamyslíte, určite si spomeniete na niekoho vo svojom okolí, o kom sa vám to „donieslo“, hoci sa takéto veci väčšinou do sveta moc nehlásajú. A hoci sú ženy menej tajnostkárske než muži, sú vo väčšine prípadov tiež vynaliezavejšie a opatrnejšie. Ale prečo sa vlastne väčšina žien na krok do neznáma odhodlá?

Pomsta. Hoci sa to zdá malicherné, pomsta je jedným z najbežnejších príčin ženskej nevery. Bol vám partner neverný a vy ste na to prišli? No tak mu to vráťte! Takto spôsobená bolesť ale nebude nikdy tak veľká a vždy sa obráti proti vám. Avšak áno, nevera na revanš existuje.

Chce ukončiť svoj vzťah. Mnoho žien sa radšej uchýli k nevere s prianím, aby na to partner prišiel a ukončil vzťah, v ktorom sú nešťastné. Takýto koniec má v sebe ale o dosť viac bolesti, než by mať musel.

Nedostatok intimity. Vo vzťahu človeku nemusí chýbať len sex alebo láska či ohľaduplnosť. Môžeme cítiť tiež nedostatok intimity. Záujmu jeden o druhého, či už sa tela alebo ducha týka. Cítiť spojenie, magické puto, ktoré v sebe zahŕňa všetko od dávania si tých správnych darčekov, až po skoro telepatiu.

Nedostatok sexu. Ale môžeme byť aj prozaickejší. To, že ženská sexualita je slabšia ako tá mužská, je z väčšej časti mýtus. Je iná, ale môže byť úplne rovnako intenzívna, ak nie silnejšia. A to potom môže byť problém - zvlášť, ak sa muž a žena vo fyzických potrebách nestretávajú.

Málo kamarátok. Verte alebo nie, ale sieť priateliek je pre ženskú psychiku veľmi dôležitá. Zvlášť tie, ktoré mali čo do činenia s nedostatočne milujúcou alebo absentujúcou matkou si do následného života nesú prehnané preceňovanie záujmu mužov, čo môže vyústiť do promiskuitnejšieho charakteru. A kamarátky sú od toho, aby nám robili zrkadlo a boli tu pre nás, keď nám nie je práve do spevu.

Žiadna romantika. Kvety, odkazy, pekné slová, randenie, romantika. Komu by po niečom takom časom nebolo clivo? No a niekedy môže byť také zastesknutie prvým krokom k tomu si ju zase nájsť.

Samota a odmietnutie. Dostávame sa k závažnejším témam. Pocit samoty sprevádza život mnohých, mnohých žien. Zvlášť v situáciách, kedy deti odrastú a žena, ako prirodzene milujúci tvor, nemá komu svoju lásku dávať. Pretože manžel ju buď vyložene odmieta, nechce alebo nepotrebuje. A toto všetko je pre ženu veľmi zlé.

Nízke sebavedomie. Pravdepodobne najrozporuplnejší dôvod nevery. Každý sa chce cítiť milovaný, chcený a vôbec tak, ako by na ňom niekomu záležalo, ako na človeku prvej voľby. A keď niečo také necítime doma, potrebujeme si to jednoducho nájsť inde.

Nevera je pre vzťah ničivým elementom, a aj keď sa môžeme poučiť a svojmu vzťahu prospieť, väčšinou to tak nedopadá. Ženy, ktoré podvádzajú, si často neuvedomujú jednu vec - mužské srdcia sú rovnako zraniteľné ako tie ženské. Muži sú len naučení sa s bolesťou lepšie vyrovnávať alebo ju lepšie skrývať.

A až príliš často dochádza k javu, o ktorom sa veľa nehovorí. Akonáhle totiž raz s neverou začnete, je veľmi ťažké s ňou prestať. Kým prechádza, nie je dôvod, a aj keď sa na ňu príde, často do toho po čase spadneme znovu. Objavíme v nej totiž náplasť na naše vlastné chyby, nerozhodnosť alebo pocit nedostatku v inej oblasti života.

 

PublikovanéČLÁNKY MOHOU KOMENTOVAT POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ
Registraci provedete ZDE
Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt

© 2004-2022 CZECH NEWS CENTER a.s.