. .. .. .. .. .. .. .
. .

Tipy pre romantiku každý deň Vzťahy a sex

Pamätáte si, keď rande znamenalo večeru, kino, divadlo, prechádzky, sviečky, pohľady do očí, hodiny a hodiny rozprávania sa a jemných dotykov? Takéto radovánky bohužiaľ s deťmi, domami a domácimi miláčikmi trochu vymiznú. Čo je dobre, každá životná fáza má svoje pozitíva. Ako ale nedopustiť, aby sa romantika vytratila úplne? Chce to kreativitu a trochu snahy, ktorá však stopercentne stojí za to! Venujte pozornosť detailom, vážte si maličkostí a skúste niektoré z našich tipov. Aj keď veríme, že väčšinu z nich ste už aj tak dávno objavili.

Tajné znamenia

Nič nevytvorí pocit vlastného sveta toľko, ako spoločný jazyk a gestá, ktoré patria len vám dvom. Za roky spolužitia ste si už určite vytvorili slovný obrat alebo gesto, ktoré vám dvom hovoria niečo úplne iné, než zvyšku sveta. Je to ideálny spôsob, ako povedať „milujem ťa“, „vyzeráš krásne“ alebo „neboj sa, všetko zvládneme“ aj pred deťmi, rodinou alebo priateľmi.

Držanie sa za ruky

Ako prosté, že ...? Ale aj tak už skoro nevnímané gesto je pre pocit spolupatričnosti maximálne dôležité. Je nevinné a pekné, ale hlavne vám pripomína, že aj toto prosté uchopenie za ruku kedysi stačilo, aby sa vám zrýchlil tep.

Ranný flirt

Začnite deň malým flirtom, roztomilým pripomenutím, že nový deň neznamená len rutinu v starostlivosti o domácnosť, deti a chodenie do práce. Roztopašné uštipnutie alebo bozk na ucho urobí každý deň krajším. Skúste to ešte predtým, ako vstanete a zabudnete, že občas ste iba sami pre seba.

Napíšte to

Skúste občas do prevádzkovej a logistickej komunikácie, na ktorú sa zmrští snáď každé esemeskovanie a volanie medzi rodičmi, zaradiť aj správy „len tak“. Pretože sa máte radi.

Svetlo sviečok

Je dráždivo tlmené a mäkké, a každý sa pri ňom cíti tak nejako viac komfortne a sexy. Sem tam si ich zapáľte a dajte si pri nich jedlo, aj keby to mali byť zbytky od obeda zjedené pri televízii. Je to maličkosť, ale pomôže naladiť romantickú atmosféru. A trebárs večer ešte nekončí...

Romantický obed

Kto hovorí, že rande musí byť nutne večera? Obed je doba, kedy majú väčšinou aj zamestnaní ľudia trochu času. Ak vám to pracovne a rodinne vyjde, skúste si dať cez obed s partnerom dostaveníčko! A nezabudnite, je to naozajstná schôdzka, kvetina aj pekné šaty sú viac než na mieste.

Nechajte zoznam

Rovnako ako sms, nemusia papieriky nutne znamenať len nákupný zoznam alebo rozpis úloh a domácich prác. Nechajte partnerovi raz za čas trebárs zoznam vecí, ktoré boli v poslednej dobe pekné, alebo dôvodov, prečo ho milujete. Zdá sa vám to lacné? Áno, je. Ale potešilo by vás to? Najskôr tiež áno.

Oslavujte malé víťazstvá

Podarilo sa niekomu v práci zohnať klienta alebo čokoľvek iné? Dosiahli ste na sporiacom účte okrúhle sumy? Otvorte fľašu šampusu a pripite si, miesto toho, aby ste stále len čakali na „niečo väčšie“.

Obdivujte sa verejne

Partneri by na seba navzájom mali byť pyšní. A najväčším dôkazom toho je, že sa nehanbia druhého chváliť verejne. Pristane to vášmu priateľovi v obleku? Odfoťte ho a pochváľte sa na Facebooku, ak je to vaša šálka čaju. Vie to krásne s deťmi? Nezabudnite to nadhodiť na budúcej rodinnej oslave alebo večeri s priateľmi.

Prebite negatívne pozitívnym

Už už chcete vynadať za povaľujúce sa špinavé prádlo alebo nevynesený kôš? Zastavte sa na chvíľu. Skúste si vybaviť momenty a dôvody, prečo ste vlastne spolu, čo pekného ste prežili a na čo radi spomínate. A ideálne povedzte toto namiesto napomínania. Uvidíte, uľaví sa vám, aj partnerovi - vy sa nebudete musieť vztekať a on sa nebude musieť cítiť previnilo. Obaja viete, čo je zle, tak si radšej pripomeňte, čo je dobre.

Prosím a ďakujem

Ak sú tieto slovíčka pre vás automatické, gratulujeme. Ale aj tak, skúste si všímať, či by ste si ich nemohli hovoriť o málinko viac. Niekedy od človeka, ktorý je nám najbližšie, čakáme veľa vecí úplne automaticky a bez patričného ocenenia.

Darček len tak

A nemusí ísť o nič veľkého ani drahého, šperky ani kvety. Jednoducho skúste druhému urobiť radosť malou vecou - obľúbenou sladkosťou, časopisom alebo čímkoľvek, čo by vám partnera cez deň pripomenulo.

Aké sú vaše tipy na udržanie romantiky vo vzťahu? Robíte vedome niečo preto, aby váš vzťah pod ťarchou každodennej rutiny nezošedol? Podeľte sa s ostatnými!
  

PublikovanéČLÁNKY MOHOU KOMENTOVAT POUZE PŘIHLÁŠENÍ UŽIVATELÉ
Registraci provedete ZDE
Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt

© 2004-2022 CZECH NEWS CENTER a.s.