Zobraziť přihlasovací formulár

Vážení návštevníci,
reagovať na príspevky môžu iba registrovaní užívatelia. Vyplňte krátky registračný formulár a staňte sa naším členom.
Ak ste už u nás zaregistrovaní, prihláste sa prosím.

Tešíme sa na vás.

Fakty a mýty o flirtovaní

Flirtovanie je bežnou súčasťou nášho každodenného života, aj keď si to možno neuvedomujeme. Dámy sem tam hodia očkom na poštára alebo vodiča autobusu, páni na slečnu obsluhujúcu na benzínovej pumpe alebo roztomilú predavačku. Ak sa dostaneme medzi ľudí, tak nám mikro flirt, ktorý trvá pár sekúnd, proste spríjemňuje deň. A skončiť môže po tých pár sekundách, po jednom drinku, známosti na jednu noc alebo svadbou, ako definujeme úspešný flirt, to už je na každom z nás. Ako si ale úspech zaistiť?

Flirt je vlastne vyjadrovanie záujmu o druhú osobu predovšetkým dvojzmyselnou, ale jasnou formou. O tom, že flirtovanie nie je len umenie, ale celá veda, svedčí aj niekoľko štatistík.

  • Zhodneme sa na tom, že väčšina flirtov začína úsmevom. Na ten 18% ľudí reaguje okamžite kladne, ale celých 80% ľudí je najskôr zaskočených a v rozpakoch, ešte len potom sa rozhodnú mierne rozpačito reagovať. A ostávajú 2% hundrošov, ktorí, keď sa na nich niekto usmeje, vnímajú to negatívne.

  • Údajne majú ženy k dispozícii cez 50 druhov signálov, ktoré vedia smerom k objektu svojho záujmu vysielať. Či už ide o rôzne formy úsmevu, tónov hlasu, dotykov a pod. Muži bežne pracujú asi iba s desiatimi. To však znamená jediné - rozpoznať flirtujúcu ženu nie je tak jednoduché, ako flirtujúceho muža.

  • 25% flirtujúcich si situáciu užíva, bez toho, aby ďalej niečo očakávali. 30% si sľubuje od flirtu pokračovanie a túžia naozaj partnera zviesť.

  • 83% mužov uvádza, že im nijako zásadne nejde o vek (flirtujúcej) partnerky. Pozerajú sa predovšetkým na to, či má dobrú náladu a ako sa s ňou bavia.

A aké sú najčastejšie formy flirtovania? Odborníci na reč tela a vzťahy boria niektoré mýty ohľadom flirtovania. Že je potrebné si natáčať vlasy na prst, hihňať sa všetkým vtipom bez ohľadu na ich kvalitu a uprene zízať do očí? Zďaleka nie.

  • Kam s rukami? Všimnite si, celkom často si jednou dlaňou držíme opačné predlaktie. A občas si to predlaktie ešte mädlíme. Že na tom nie je nič zlé? Naopak. Nerobíme náhodou to isté trebárs u zubára? Toto gesto je neklamným znakom nervozity a náprotivok, aj keď o tom nemusí premýšľať na vedomej báze, to vníma. A bezprostredná uvoľnenosť je preč.

  • Očný kontakt má trvať... a trvať... a trvať. Nie! Ďalší mýtus, avšak veľmi rozšírený. Dlhý a uprený pohľad pôsobí oveľa častejšie psychopaticky než zvodne. Takže - nadviažte očný kontakt, nechajte pokojne vlasy zakryť časť tváre, usmejte sa a pozrite sa dole. Potom v duchu napočítajte do troch a pomaly sa pozrite späť. Uvidíte, aké je to kúzlo.

  • Nútená konverzácia nikomu nepomôže. Ak vám ide o flirt, počasie, knihy, filmy a podobné by malo byť tabu. To sú témy pre small talk, keď vás kamarátka nechá so svojimi známymi na chvíľku, než si odskočí na záchod. Niekedy stačí prosté „ahoj“. Bez témy, uvidíte, či sa chytí.

  • Prižmúrené oči. A hlava ľahko naklonená na stranu. Pri konverzácii je presne toto tá správna reč tela, ktorou je treba odpovedať. Dávate tak najavo, že aktívne a so záujmom počúvate. A priznajme si, každému mužovi lichotí, keď ho žena so záujmom (a obdivom!) počúva. Doprajte mu to.

  • Tekutá odvaha. Alkohol môže byť dobrý pomocník na odstránenie zábran, ale rozhodne je zlým pánom. Ak si chcete dať pohárik, tak jeden. Očakávate predsa ešte ďalšie pozvanie na drink.

  • Oko sleduje prst. Rovnako, ako je dlaň na predlaktí zlý signál, sú dlane a prsty na poháriku, stole alebo na inej neutrálnej pôde vyložene nevyužitý potenciál. Všetci sme podvedome naučení sledovať, kam mieri ukazovák. Takže to skúste inak, dajte prsty z hrany pohára preč a skúste si pohrávať trebárs s náhrdelníkom. Alebo ich nechajte roztržito, ale zámerne, kĺzať po dekoltu.

  • Sledujte ústa. A to nie len v tom zmysle, že by ste si mali rozmyslieť, čo hovoríte. Ale celkom zámerne - pri konverzácii udržujte očný kontakt, ale sem tam sa tiež pozerajte na jeho pery. Vnímaniu témy to neublíži, naopak tento jednoduchý trik maximalizuje možnosť bozku. Takže pozor, nepoužívať, ak vám ide len o príjemne dráždivú konverzáciu!

Nevedomky robí každá žena tiež pár vecí, ktoré zvyšujú jej atraktivitu u mužov. Pri rozhovore s mužom napríklad znižuje hlas, takže znie pokojnejšie a príťažlivejšie. Tiež je kontaktnějšia, nebráni sa letmým dotykom, naopak ich sama iniciuje.

Ako spoznáte, že to funguje?

Všeobecne sa dá povedať, že úspešne flirtujúca žena núti muža k tomu, aby bol stále v strehu. A to nielen čo sa pohotovosti v rozhovore týka. Muž začne podvedome uvažovať a kontrolovať, či vyzerá dobre. Že je s vami partner na jednej flirtovacej vlne spoznáte napríklad podľa toho, že trošku povyrastie (zatiahne brucho a narovná sa), urovnáva si oblečenie i vlasy, ale trebárs si tiež môže popoťahovať ponožky hore. Čo by asi žiadna žena ako moc dobré znamenie nebrala, ale je to tak. Tiež sa často dotýka tváre, uší, brady alebo nosa, čo je všeobecne signál, že ste mu sympatická.
                                                                                
                                                                                                       Zdroj: Nina Dreisslerová: Ako flirtovať (Grada)

 

Vnímate flirtovanie ako niečo, čo prebieha na každodennej báze, alebo patrí podľa vás len k bujarým večerom vonku? Riešite stratégie, vnímate, aké signály vysielate, všímate si, čo k vám vysiela partner? Porozprávajte o svojich skúsenostiach na Mimibazari!

Články môžu komentovať iba prihlásení užívatelia

Komentáre k článku