. .. .. .. .. .. .
. .

Torta pre Natálku - RECEPT 4068

NÁZOV
VŠETKY RECEPTY
DETSKÉ ŠPECIALITY
POLIEVKY
KURACIE MÄSO A HYDINA
HOVÄDZIE MÄSO
BRAVČOVÉ MÄSO
MLETÉ MÄSO
RYBY A DARY MORA
ZVERINA
BEZMÄSITÉ JEDLÁ
ŠALÁTY, ZÁLIEVKY
RYŽA A CESTOVINY
PIZZA
SLADKÉ JEDLÁ
MÚČNIKY, POHÁRE
CUKROVINKY
OVOCIE
ZAVÁRANINY
CHUŤOVKY
NÁTIERKY
NÁPOJE, DRINKY
KRÁLIČIE MÄSO
BEZLEPKOVÁ DIETA
STRUKOVINY
HUBY
OMÁČKY
ZELENINOVÉ JEDLÁ
DOMÁCA MEDICÍNA
DIETY
VIANOČNÉ CUKROVINKY
SÚŤAŽ
DOMÁCE PEKÁRNE
GRILOVANIE
TORTY
ČO DOM DAL
DIA RECEPTY
PREDJEDLÁ
PARNÝ HRNIEC
BEZLAKTÓZOVÉ JEDLÁ
KETO RECEPTY

TORTY

ID 7284 | zobrazit další recepty

ULOŽIT RECEPT | VYTISKNOUT RECEPT | (recept si oblúbilo 8 návštěvníkov)


Torta pre Natálku


[ recept č. 4068 zo dňa  ]


Torta pre Natálku


POTREBNÉ PRÍSADY

VANILKOVÁ A KAKAOVÁ PIŠKÓTA:
Základné cesto na jednu piškótu:
100g hladkej múky, 140g polohrubej múky, 2 čaj. lyžičky kypriaceho prášku, 200g práškového cukru, 2 čajové lyžičky vanilkového cukru, 4 vajíčka, 100 ml vody a 100 ml oleja. Upečieme z jednej dávky vanilkovú piškótu a z jednej dávky kakaovú piškótu. Tento recept som si vybrala z časopisu Dobré jedlo
a je perfektný v tom, že táto piškóta sa dá upiecť dopredu a na druhý deň je krásne odležaná, jemná a ohromne sa s ňou pracuje.
VANILKOVÝ KRÉM:
2 žĺtka, 900 ml mlieka, 150g práškového cukru, 2 lyžice hladkej múky, 2 Zlaté klasy, 1 vanilka, 200g masla
Okrem masla a 150g cukru všetko uvaríme ako kašu. Je potrebné túto zmes dobre vyšľahať pred tým než ju idete variť, aby sa Vám neurobili hrudky. Pokojne pripravené suroviny najprv prešľahajte mixérom a potom uvarte. Budete mať nadýchanú kašu. Kašu vychladíme a postupne pridávame k vyšľahanému maslu s práškovým cukrom. Ja vždy nakoniec pridávam pár lyžíc rumu, podľa chuti - samozrejme izbovej teploty.
ORECHOVÝ KRÉM:
2 vajíčka, 100g cukru,kakao, 1/2 masla, orechy, rum, vanilka
Vajíčka uvaríme s cukrom vo vodnom kúpeli, a odstavíme. Toto je super plnka, pretože vôbec nemusíte čakať,kým niečo vychladne, ale rovno pridajte kakao, pol masla, orechy, rum, aj vanilku, a podľa potreby zahustite strúhankou. Stačí trochu. Táto plnka nenaberie na objeme, ako šľahané krémy, ale je úžasná na chuť a pod banánom chutí super.


POSTUP PRÍPRAVY

Obe upečené piškóty prerežeme na druhý deň. Ja ich natieram ríbezľovým lekvárom, pokvapkám rumom poukladám na to banány, na tie vanilkovú plnku, preložíme kakaovým korpusom, znova džemom, rumom, orechovu plnkou, banánmi, a tak znova. Z tej vanilkovej plnky určite vyjde na zarovnanie nerovností po obvode celej torty. Tortu necháme trochu stuhnúť a potom potiahneme hmotou z Marshmallows - odporúčam značku JOJO, a z cukríkov Vexta (tiež Jojo) sú ružičky.
Napriek tomu, že sa to zdá nesmierne zdĺhavé, nie je to až také náročné, chce to iba prípravu. Ružičky som si narobila dopredu, korpusy deň predtým, a plnky ráno.


OBRÁZKOVÝ POSTUP S VEĽKÝMI OBRÁZKAMI

iný pohľad


OBRÁZKOVÝ POSTUP S VEĽKÝMI OBRÁZKAMI
<< Ananás v pivovom cestíčku | Torta pre Natálku | Morcacie rezne v alobale >>
nahlásiť
RECEPTY MOHOU KOMENTOVAT POUZE REGISTROVANÍ UŽIVATELÉ
Miroslava B. (mimuš24) ID 107811 (5.12.2010, 18:16)
Ahoj Mati. Je nádherná (clamp) Už som robila podľa tvojho receptu korpus a je výborný. (Y) Teraz sa chystám niečo také urobiť Barborke. Takže ďakujem za inšpiráciu. Ahoj a pozdravujem rodinku. Pá (L)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Maria D. (marhulka12) ID 109238 (22.8.2009, 10:29)
Pani Martina R. prosime vas o recept na ruzicky ako sa presne robia a s jojo vexta cukrikov presne davky a postup ,uz sme vsetko mozne vyskusali a sa nam to nechce podarit je mozne aj tel.kontakt.je to dost surne ( mame svadbu)
s pozdravom Danova Maria Te. 0915872349
Dakujem (Y)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Nina V. (Sofi19) ID 16101, mimibazar.sk/sofi19 (15.4.2008, 14:11)
Ahoj Matka chcela by som sa opytat tie kremy vystacia aj na srdieckovu formu ci tam treba davaj 2-nasobnu davku surovin.Idem robit malej tortu lebo ma v sobotu 2 narodeniny a mam len srdieckovu formu a neviem ci to bude stacit aj potriet aj naplnit tu tortu.Dakujem velmi pekne Nina :-) :-) :-)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Martina R. (MR.13) ID 7284 (17.4.2008, 16:04)
Ninka,
už je asi neskoro, ale krémy vystačia aj na srdiečkovú formu. (child1)
ODPOVEDAŤnahlásiť
michaela hynkova (misa 1) ID 1865, mimibazar.sk/misahynkova (25.2.2008, 15:21)
mohla by som poprosiť o receptík.

ďakujem miška
ODPOVEDAŤnahlásiť
Martina R. (MR.13) ID 7284 (28.2.2008, 22:39)
Nech sa páči Miška, už som to nahodila...pekný víkend Maťa (hello)
ODPOVEDAŤnahlásiť
michaela hynkova (misa 1) ID 1865, mimibazar.sk/misahynkova (29.2.2008, 6:49)
ďakujem veľmi pekne, dúfam, že sa mi torta podarí. určite sa ozvem.

miška

(F) (F) (F) (F) (F) (F) (F) (F) (F) (F) (F) (F) (F) (F) (F) (F) (F) (F)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Veronika Š. (siveronika) ID 18739, mimibazar.sk/siveronika (23.2.2008, 1:23)
jednoduchá krása |:o) |:o) |:o)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Eva D. (Evusik) ID 8428, mimibazar.sk/evusik (20.2.2008, 8:12)
Tortička je veľmi milená! (Y) (clamp)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Eva T. (Evulqa) ID 33802 (19.2.2008, 19:19)
Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej peknaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa (^)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Martina R. (MR.13) ID 7284 (19.2.2008, 19:22)
(L) ďakujem (L)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Evka A. (evka.a) ID 35030 (19.2.2008, 16:50)
krááásne :-) :-)
ak sa mozem spytat, ten potah na torticke je z marcipanu alebo z marshmallov? pretoze je naadherny (Y) (Y) (L) (clamp)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Martina R. (MR.13) ID 7284 (19.2.2008, 17:56)
Dobrý večer, Evička
ten celý ružový poťah je z Marshmallov (JOJO) a ružičky sú z cukríkov Vexta (JOJO), táto značka sa mi osvedčila, robilo sa mi z ňou dobre. ďakujem za pochvalu (Z) (Z) a pekný zvyšok večera
ODPOVEDAŤnahlásiť
inka n. (akmurb) ID 37544 (5.3.2008, 21:13)
táto stránka ma úplne dostala. Som tu nová . Ak môžem poprosiť - pošli prosím podrobný popis - pre začiatočníčku - ako spraviť takú super tortu- ( hlavne ako robiť z tých cukríkov v mikrovlnke , koľko asi kusov, a na koľko nastaviť teplotu , na ako dlho , ...
ODPOVEDAŤnahlásiť
Reklama | Podmienky pre používanie služby Mimibazar | Desatoro | Logo Overený obchodník | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Osobné údaje | Kontakt
Jednotné kontaktné miesta / Single Points of Contact | Autorské práva k publikovaným materiálom | Podmienky používania služby informačnej spoločnosti | Informácie o spracovaní osobných údajov
Informácie o fungovaní interného systému | Cookies | Nastavenie súkromia | Vlastnícka štruktúra | Povinne zverejňované informácie

© 2001–2025 Copyright CZECH NEWS CENTER a.s.
se sídlem náměstí Marie Schmolkové 3493/1, 100 00 Praha 10, IČO: 02346826, zapsaná v OR, sp.zn. B 19490 a dodávatelia obsahu