. .. .. .. .. .. .. .
. .
NÁVODY
Katarína B. (kava4) ID 47637
.
Oblasť: Malacky
+PRIDAŤ K OBLÚBENÝM (prihlásení)
Registrácia: 27.5.2008
Naposledy: 28.11.2021 14:49 včera
Aktualizácia: 21.10.2021 3:09
INZERTNÉ FOTOGRAFIE 18
predám | kúpim
vymením | darujem | požičiam
zadarmo k objednávke
zľavy | akcie | odkazy
odkazy na aukcie
PREBIEHAJÚCE AUKCIE
PODMIENKY PREDAJA
HODNOTENIE 39
RODINNÉ FOTOGRAFIE 26
Rodinné fotky
Scrapbook
Módna show
Spokojní zákazníci
Moje hobby
Záhrada
Naše bývanie
Poradňa
Domáci maznáčikovia
Zberateľstvo
Naše úlovky
KOMENTÁRE
VTIPY 11
RECEPTY 84
NÁVODY 25
NÁZEV
VŠECHNY NÁVODY
FOTOGRAFIE
SCRAPBOOK
RUČNÍ PRÁCE
BYDLENÍ
ZAHRADA
AKTIVITY S DĚTMI
SPORTOVNÍ AKTIVITY
DIETY
DOMÁCÍ MAZLÍČCI
SBĚRATELSTVÍ
RŮZNÉ VYCHYTÁVKY
Celkom: 25 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3 ďalšie >>
RŮZNÉ VYCHYTÁVKY
Ako otvoriť súbor s neznámou príponou

Určite aj vám sa už stalo, že sa vám dostal do rúk súbor s neznámou príponou. Chceli by ste ho otvoriť, ale netušíte čím, akým programom a akým spôsobom. Ak ste v tomto smere skôr laik a do IT vecí sa príliš nerozumiete, tak pre tých z vás prinášam naozaj jednoduchý návod. Otvoríme si webovú stránku http://filext.com . Naľavo vidíme v žltom rámčeku Search box. Do bieleho rámčeka napíšeme želanú koncovku, napríklad .tmp /alebo .8bf, .ai, .inx, .out/ Stlačíme Submit Query a otvorí sa stránka s informáciou, o akú koncovku ide a čím sa dá otvoriť. Stránka je aktualizovaná, takže ak ste dnes nič nenašli, možno nájdete zajtra. Všetky informácie sú, samozrejme, v angličtine. Filext je niečo ako virtuálna knižnica, dokáže otvoriť aj to čo systém Windows nie. Ak nabudúce natrafíte na nejaký neznámy súbor, už si viac nelámte hlavu, jednoducho si príponu vyhľadajte na Filext, a máte po probléme, zároveň sa vám zobrazí aj zoznam programov, ktorými ho možno spustiť. Ešte by som dodala, že nieje potrebná registrácia a celý proces hľadania prebehne online.
Existujú aj iné podobne zamerané stránky: www.filesuffix.com , http://www.fileinfo.com/ – tie obsahujú tiež celkom slušnú databázu prípon. Zadajte príponu súboru do vyhľadávacieho poľa a kliknite na tlačítko hľadať. Takisto bezplatná, bez nutnosti registrácie. Alebo: http://file-extension.net/seeker/ , http://dotwhat.net , http://file-extension.net/ ,www.openwith.org,
http://www.liutilities.com/products/winbackup/filextlibrary/ .

Pozrite aj ostatné moje užitočné návody,-)

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 31 návštěvníků)

KOMENTÁŘE (1) posledné: 10.4.2012, 15:19 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
RŮZNÉ VYCHYTÁVKY
Ako spraviť z Videa mp3 pesničku online a kde nájsť staré verzie programov

Určite to poznáte, zapáči sa vám nejaká skladba, ktorá bola použitá ako podmaz do videa napr. na YouTube a iných video stránkach, alebo zvučka z reklamy či vášho obľúbeného filmu či seriálu, no neviete ako sa volá, ale i napriek tomu by ste ju radi počúvali a mali uloženú ako mp3. Tak potom choďte na: http://www.songsrip.com alebo http://www.vidtomp3.com/, http://www.videotomp3online.com/ , http://www.video2mp3.net/ , http://www.getaudiofromvideo.com/ , http://www.youtube-mp3.org/ , http://www.keepvid.com/ Tam video jednoducho vyhľadáte a prekonvertujete do mp3 podoby a následne uložíte na pc či na usb klúč. Ja som takto spravila pesničku z inštruktážneho videa na YouTube, kde sa naučíte uviazať šál na 25 spôsobov: http://www.youtube.com/watch?v=5LYAEz777AU Jedinou podmienkou je, mať nainštalovanú Javu, inak vám to nepôjde. Keby sa vám málilo, ďalšie nájdete tu: www.voiceable.org/convert-youtube-videos-to-mp3-online.html

Máte málo miesta na hardisku no napriek tomu by ste chceli mať na svojom pc aspoň tie najzákladnejšie resp. najdôležitejšie programy. Väčšina novších verzií programov je zbytočne veľká, s množstvami doplnkov a vylepšeniami, ktoré aj tak nevyužijete. Nainštalujte si teda staršiu verziu vášho obľúbeného programu, bude mať omnoho menej MB a tak ušetríte miesto. Existuje stránka, ktorá sa na „starinky“ vyslovene špecializuje: http://www.oldapps.com – Old version downloads. Stiahnuť si môžete napr. Macromedia Flash Player 3, Java Platform 1.3.1., Acrobat Reader4, Dirext X6 a ďalšie. Pokojne by som mohla použiť slogan: “Because newer is not always better.“ – pretože novší nieje vždy lepší. Dôvodov prečo sa ľudia častokrát vracajú k starším verziám môže byť hneď niekoľko: nostalgia, sila zvyku, nechuť a nedostatok času učiť sa niečo nové a iné. Ďalšie: http://www.versiondownload.com, http://www.oldware.org, http://www.old-version.org Sú to všetko dôveryhodné stránky testované na prítomnosť vírusov /Tested: Free from viruses/, takže aspoň máte istotu, že si domov nedonesiete nejakú pliagu. Ďalšou výhodou starších verzií je, že ich firmy ponúkajú častokrát úplne zadarmo.

Pozrite aj ostatné moje návody,-)

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 20 návštěvníků)

KOMENTÁŘE (1) posledné: 14.4.2012, 21:34 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
RŮZNÉ VYCHYTÁVKY
Ako obnoviť zmazané súbory zadarmo

www.pandorarecovery.com Častokrát stačí jedno nesprávne kliknutie, a dôležité súbory sa zdajú nenávratne stratené. V takých prípadoch pomôže Pandora Recovery. Tento systémový nástroj sa pokúsi vypátrať a obnoviť súbory, ktoré už nemôžete nájsť ani v koši. Vyhľadávanie zmazaných súborov uľahčí možnosť náhľadu súboru ešte pred jeho obnovením. Pokročilým užívateľom ponúka aplikácia i možnosť skenovania povrchu disku a veľa ďalšieho.
Tip: Pokiaľ ste nedopatrením vymazali dôležité dáta, ktoré by ste radi zachránili, okamžite zastavte prácu na počítači. Inak by odstránené súbory mohli byť prepísané – a v takých prípadoch už nepomôže ani Pandorarecovery.com Vhodné pre: Windows 2K, XP, 2003, Vista. Program je v angličtine.

Ďalšie nástroje:
www.handyrecovery.com – Obnovovať sa dá jak obsah pevných diskov, tak i obsah rôznych ďalších pamäťových médií / USB flash disky, pamäťové karty do fotoaparátov atď/. Ako to ale s obnovou zmazaných súborov už chodí, žiadny program nemôže zaistiť stopercentnú úspešnosť záchrany. Naviac, i zdánlivo úspešne obnovené súbory môžu vykazovať závažné poškodenie obsahu, ktoré znemožňujú ich použitie. Obnovenie súborov pomocou programu Handy Recovery zaberie len niekoľko okamžikov. Po kliknutí na ikonu Analyze začne Handy Recovery prehľadávať disk. Výsledkom je výpis zmazaných súborov a zložiek, u ktorých je možné sa o obnovu pokúsiť. Súbory bohužiaľ nie je možné triediť podľa typu, preto zmazané obrázky alebo dokumenty musíte hľadať podľa názvu a príslušné koncovky. Pre obnovu zvolíte buď jeden, ale i viac súborov, záchranu potom zahájite kliknutím na ikonu Recover. Súbory sa obnovia do zvolenej zložky, buď to samotné alebo i s kompletnou adresárovou štruktúrou. Je rozhodne treba, aby sa obnovené súbory nachádzali na inom pevnom disku či pamäťovom médiu než súbory zmazané. Vhodné pre Win/9x/XP/2003
http://www.recovermyfiles.com/ - hľadanie mu trvá na môj vkus dosť dlho, takže odporúčam len pre trpezlivých ľudí čo majú dostatok času a nikam sa neponáhľajú.
http://www.youtube.com/watch?v=ndLXZbqQRAY - inštruktážne video - www.recovering-deleted-files.net

Zobraz viac ...


ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 37 návštěvníků)

KOMENTÁŘE (1) posledné: 24.3.2012, 19:56 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
RŮZNÉ VYCHYTÁVKY
Ako odblokovať PDF dokument a ako odheslovať textové a tabuľkové súbory napr. Word, Excel,...

www.pdfpirate.net – Máte PDF s obmedzeniami a potrebovali by ste ich obísť? Nič jednoduchšie, teda ak si zapamätáte túto adresu. PDF stačí uložiť na stránku a po krátkom zázračnom pirátskom procese vám ho tá vráti bez obmedzení. Pravdepodobne sa vám zapáči aj „pirátsky“ duch služby, ktorý vám prináša odomykanie PDF zadarmo. Podobné sú aj: www.pdfunlock.com , www.crackmypdf.com , http://freemypdf.com

www.ensode.et/pdf-crack.jsf - Aj tento nástroj vám pomôže odomknúť zaheslované súbory. V tomto prípade však ide o súbory PDF a zamknuté funkcie na otvorenie a tlač súbor. Vaše PC sa hádaním hesla nezaťaží – súbor sa totiž analyzuje na strane servera. Stojí za vyskúšanie, najmä ak ide o legálny dôvod, prečo prekročiť túto ochranu /napríklad zabudnutie hesla, ktoré ste kedysi sami nastavili/.

www.ensode.net/ensode/xls-crack.jsf - Zaheslované súbory textových dokumentov a tabuľkových procesorov dobre chránia vaše dáta. Niekedy až nadmieru, ak napríklad zabudnete heslo. Vtedy prichádzajú na rad programy, ktoré dokážu súbor dekódovať. Nebýva to však vždy jednoduché – program na dešifrovanie súborov stojí peniaze a rozkódovanie čas. Na tomto serveri je to zadarmo – len za malé riziko vyzradenia údajov zo súboru.

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 26 návštěvníků)

KOMENTÁŘE (1) posledné: 18.6.2012, 23:37 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
ZAHRADA
Ako uschovať semienka paradajky na ďalšiu sezónu

Budeme potrebovať:
nejaké zrelé paradajky /uistite sa, že sú plne zrelé, nepoškodené a bez chorôb/
sklenenú nádobu /alebo niečo väčšie, ak máte veľa paradajok/
vodu
jemné kuchynské sitko
dosku

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VEĽKÝMI OBRÁZKAMI
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHĽADMI

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 8 návštěvníků)

KOMENTÁŘE (4) posledné: 5.4.2012, 10:57 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
RŮZNÉ VYCHYTÁVKY
Vypočujte si hudbu z internetu on-line zadarmo a legálne

www.grooveshark.com – Kde si vypočuť akúkoľvek hudbu? Myslím celé skladby, bez nutnosti zaplatiť, s pocitom legálnosti, spoľahlivo, s možnosťou vytvárať vlastné playlisty? Aktuálne cez službu Groove Shark. Okrem možnosti vyhľadávať a počúvať sa možno na Groove Shark aj zaregistrovať a uložiť si sem vlastnú hudobnú kolekciu, ktorá je potom dostupná odkiaľkoľvek, kde je prístup na internet.

www.freemusicarchive.org – Tento „archív“ tvrdí, že má hudbu nielen zadarmo, ale navyše aj dobrú. Skladby odtiaľto môžete bezplatne sťahovať, zároveň však aj veľmi komfortne prehrávať priamo na stránke. Súčasťou webu sú aj doplňujúce články a pre interpretov s chuťou zviditeľniť sa, samozrejme, sekcia, prostredníctvom ktorej môžu participovať. Stránka ako stvorená pre nové objavy.

www.musicovery.com – Musicovery je ďalší z radu internetových hudobných projektov, ktoré používateľovi servírujú hudbu podľa nálady. Stačí si vybrať typ hudby podľa nálady a nechať si serverom automaticky zvoliť hudbu. Nie každému, samozrejme, ladí každá hudba – náhodnosť výberu možno ovplyvniť obmedzením žánrov, spomedzi ktorých má služba pre vás vyberať skladby. Ak práve nemáte čo počúvať, istotne skúste.

www.dogmazic.net – O tejto stránke len v skratke. Nezisková organizácia, ktorá za ňou stojí, prostredníctvom nej distribuuje bezplatne vyše 700 hodín hudby, čo predstavuje takmer 10 000 skladieb od 1000 skupín. Skladby si možno bezplatne sťahovať či ich on-line počúvať. Stránka žije čisto zo sponzorských darov. Opäť jeden dôkaz, že kopírovanie hudbu nezabíja, ale šíri.

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 21 návštěvníků)

KOMENTÁŘE (0) | PŘIDAT KOMENTÁŘ
RŮZNÉ VYCHYTÁVKY
Ako poslať email anonymne

www.nospm.org – Možnosť, ako posielať po internete anonymne e-maily, sa pre neskúsených používateľov výrazne zúžila. Verejných anonymných brán ubúda. Napokon načo chcete posielať anonymné e-maily? Keby ste napriek tomu jednu takúto bránu potrebovali, je tu nospm.org – jednoduchý formulár, ktorý umožňuje poslať email bez toho, aby vaša pravá identita bola navonok prezradená. Registrácia nieje nutná, avšak registrovaní užívatelia majú možnosť sledovať odoslané textové správy na ich účet. Môžete takto poslať až 60 správ.

http://send-email.org - V prípade, že by vám brána hore z nejakého dôvodu náhodou nešla, dávam do pozornosti ešte jednu, takisto absolutne anonymnú. Postup je rovnaký ako v predchádzajúcom prípade, len z tým rozdielom, že na samom konci sa vám zjaví unikátny kód, zložený s čísel a písmen, ktorý je potrebné opísať a potom následne stlačiť tlačítko – Send message. Nestláčajte ho viac krát, stačí raz, vaša správa je už odoslaná. Potom sa automaticky vygeneruje ďalší kód. Email príde veľmi rýchlo, v priebehu niekoľkých sekúnd. Avšak pozor, je zakázané službu využívať na nelegálne aktivity.

www.anonymouse.org - A do tretice všetko dobré, je tu ešte jedna brána. Na začiatku si zvolíte jazyk, angličtinu alebo nemčinu. Potom kliknete na – AnonEmail – nájdete ho v ľavom hornom rohu. Táto možnosť je skvelá najmä vtedy ak nemáte ešte založený emailový účet, alebo nemáte k nemu dočasne prístup alebo ak je príjemca správy blokovaný. Alebo ak chcete vyznať niekomu lásku, avšak nechcete byť odhalený, prípadne ak si chcete vystreliť zo svojich priateľov. Alebo ak chcete nahlásiť, že sused alebo ktokoľvek z vášho okolia týra zviera, bez toho aby sused zistil, že to vy ste naňho podali oznámenie. Ale pozor, v tomto prípade, kvôli zvýšeniu anonymity, email môže niekedy meškať aj 12 hodín. Na tejto stránke sa dajú nielen anonymne posielať emaily, ale dokonca aj anonymne prezerať westránky, bez toho aby bola zaznamenaná vaša IP adresa, vtedy stlačte AnonWWW a do prázdne okienka naťukajte svoju obľúbenú stránku.

http://mailz.funmaza.co.uk - http://deadfake.com - http://www.anonymailer.net - http://emkei.cz/ - O krôčik ďalej zašli tieto štyri brány, tie dokonca umožňujú zadať FAKE, čiže falošné meno a emailovú adresu, ktorú si jednoducho vymyslíte, nemusí vôbec reálne existovať,-) Po odoslaní sa vám zobrazí hlásenie - Message Sent Successfully – správa bola úspešne odoslaná. Ak chcete odoslať ďalšiu správu, stlačte – Send another email. Velkou výhodou je, že nemusíte na svoj počítač inštalovať žiadne žložité programy. Pre pobavenie, môžete napr. poslať svojim známym, či šéfovi email ako: billgates@microsoft.com, agent777@fbi.gov.us, admin@gmail.com, president@whitehouse.com, dr.house@clinics.org, paris@hilton.com, a pod. Fantázii sa medze nekladú. Skúste si takýmto spôsobom vystreliť zo svojich priateľov na 1.ho apríla.

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 18 návštěvníků)

KOMENTÁŘE (0) | PŘIDAT KOMENTÁŘ
RŮZNÉ VYCHYTÁVKY
Ako poslať objemnejší súbor - Posielanie veľkých súborov

U mnohých poskytovateľov je veľkosť e-mailových správ obmedzená. Poslať v prílohe obsiahle hudobné súbory alebo videá potom nie je možné. Ak sa vám nepodarí kvôli veľkosti poslať súbor cez váš klasický email alebo cez post, zoznam či podobne, skúste to cez tieto stránky.

www.usend.io – Server usend.io sa chváli, že je jedným z najjednoduchších spôsobov, ako odoslať objemný súbor známym. Nie je zložitý, to je pravda, ale na druhej strane existuje viacero podobne jednoduchých služieb. Pravda je, že testovaná služba je naozaj rýchla a vďaka tomu, že je iba dvojkroková, nedáva veľa možností niečo pokaziť alebo sa niečím zdržať.

www.yousendit.com – okamžité odoslanie si môžete objednať priamo na webovej stránke. V poli – To – zadajte adresu príjemcu a v poli – From – adresu odosielateľa. Potom kliknete na – Procházet -, v následnom dialógu prejdite na súbor k odoslaniu a otvorte ho. Po kliknutí na – Send it – začne prenos. Po jeho úspešnom dokončení dostane adresát od YouSendit krátku správu s priamym odkazom, odkiaľ si súbor môže stiahnuť. Naopak odosielateľ dostane potvrdenie o prijatí súboru. Po siedmych dňoch odkaz prepadne a súbor bude zo serveru odstránený.\r\nUpozornenie: Adresáta o zásielke pre istotu taktiež informujte sami – mohlo by sa totiž stať, že automaticky generovanú správu od YouSendit vyradí u príjemcu spamový filter.

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 7 návštěvníků)

KOMENTÁŘE (0) | PŘIDAT KOMENTÁŘ
RŮZNÉ VYCHYTÁVKY
Klasické slamené hviezdy

Určite ste už robili hviezdy zo stebiel slamy. Z tohto bežného materiálu možno pomocou istej ruky, istého cviku a fantázie vyčarovať rôzne majstrovské diela. Metóda a postupy sa pritom nemenia, to je fascinujúce.\r\nBudeme potrebovať: steblá slamy, ostrí nôž, vodu, lepidlo, nožničky, misku, žehličku.

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VEĽKÝMI OBRÁZKAMI
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHĽADMI

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbili 3 návštěvníci)

KOMENTÁŘE (2) posledné: 9.12.2010, 18:00 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
RŮZNÉ VYCHYTÁVKY
Držiak na servítky – servítkovou technikou

Ak neviete, ako si nápadito skrášliť drobné predmety, použite servítkovú techniku zdobenia. Výsledok vás iste milo prekvapí.

Postup:

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VEĽKÝMI OBRÁZKAMI
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHĽADMI

ULOŽIT NÁVOD | VYTISKNOUT NÁVOD | (návod si oblíbilo 7 návštěvníků)

KOMENTÁŘE (2) posledné: 10.8.2010, 21:06 | PŘIDAT KOMENTÁŘ
Celkom: 25 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3 ďalšie >>
nahrávám...
Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt

© 2004-2021 CZECH NEWS CENTER a.s.