. .. .. .. .. .. .
. .

Miňonky... - RECEPT 47116

NÁZOV
VŠETKY RECEPTY
DETSKÉ ŠPECIALITY
POLIEVKY
KURACIE MÄSO A HYDINA
HOVÄDZIE MÄSO
BRAVČOVÉ MÄSO
MLETÉ MÄSO
RYBY A DARY MORA
ZVERINA
BEZMÄSITÉ JEDLÁ
ŠALÁTY, ZÁLIEVKY
RYŽA A CESTOVINY
PIZZA
SLADKÉ JEDLÁ
MÚČNIKY, POHÁRE
CUKROVINKY
OVOCIE
ZAVÁRANINY
CHUŤOVKY
NÁTIERKY
NÁPOJE, DRINKY
KRÁLIČIE MÄSO
BEZLEPKOVÁ DIETA
STRUKOVINY
HUBY
OMÁČKY
ZELENINOVÉ JEDLÁ
DOMÁCA MEDICÍNA
DIETY
VIANOČNÉ CUKROVINKY
SÚŤAŽ
DOMÁCE PEKÁRNE
GRILOVANIE
TORTY
ČO DOM DAL
DIA RECEPTY
PREDJEDLÁ
PARNÝ HRNIEC
BEZLAKTÓZOVÉ JEDLÁ
KETO RECEPTY

CUKROVINKY

ID 105501 | zobrazit další recepty

ULOŽIT RECEPT | VYTISKNOUT RECEPT |


Miňonky...


[ recept č. 47116 zo dňa  ]


Miňonky...


POTREBNÉ PRÍSADY

Drobné cukrovinky, ktoré však s rovnomennými keksíkmi nemajú vôbec nič spoločné...až na jedno, rovnako dobre chutia :-).

POSTUP PRÍPRAVY

Receptík som objavila v staršej kuchárskej knihe a neodolala som vyskúšať čokoládové a citrónové...



Na ČOKOLÁDOVÉ MIŇONKYpotrebujeme: 150g masla alebo margarínu, 200g práškového cukru, 6 žĺtkov, 100g čokolády, 1 balíček vanilkového cukru, 100g polohrubej múky, 1/2 ČL kypriaceho prášku, sneh zo 6 bielkov, lekvár /napr. malinový/, čokoládovú polevu...na ozdobu trochu marcipánu alebo cukríkov, lentiliek, cukrovej posýpky a pod.



Zmäknuté maslo alebo margarín dobre vymiešame s cukrom a žĺtkami, pridáme vanilkový cukor, rozpustenú čokoládu, dobre vymiešame a nakoniec vmiešame múku zmiešanú s kypriacim práškom a zľahka tuhý sneh. Cesto rozotrieme na vymastený a múkou vysypaný menší plech /malo by mať 1 1/2 cm na výšku/ pečieme na 150 stupňov /asi 15 minút/. Necháme trochu vychladnúť, natrieme džemom, po úplnom vychladnutí polejeme čokoládovou polevou. Keď nie je poleva ešte celkom stuhnutá, vykrojíme formičkou kolieska, ktoré ľubovoľne ozdobíme a uložíme do papierových košíčkov.




CITRÓNOVÉ MIŇONKY: 6 žĺtkov, 140g práškového cukru, kôra z 1/2 citróna, 70g polohrubej múky, 50g zomletých orechov, 1/3 Čl kypriaceho prášku, sneh zo 6 bielkov...


Plnka: 1 1/2 dcl mlieka, 1 PL hladkej múky, 1/2 balíčka vanilkového cukru, 120g masla, 100g práškového cukru, kôra a šťava z 1/2 citróna, 1 žĺtok.


Poleva: 200g práškového cukru, šťava z 1 citróna, pár kvapiek mlieka...


Cukor, žĺtky a citrónovú kôru dobre vymiešame, múku zmiešame s kypriacim práškom a orechami, pridáme k vymiešaným žĺtkom a zľahka vmiešame sneh. Pečieme na plechu vystlanom papierom na pečenie, na 170 stupňov asi 10 minút. Necháme vychladnúť, po šírke prerežeme napoly, polovicu natrieme plnkou, priložíme druhú polovicu a na 1 - 2 hodinky zaťažíme a dáme do chladničky. Potom povrch polejeme polevou, nakrájame na malé kocky a ozdobíme napr, kandizovaným ovocím alebo želé cukríkmi, prípadne marcipánovými kvietkami a uložíme do papierových košíkov.


Plnka: V mlieku rozmiešame múku, vanilkový cukor a žĺtok...uvaríme hustú kašu a necháme vychladnúť. Maslo vymiešame s cukrom a citrónovou kôrou a postupne zašľaháme vychladnutý krém.


Poleva: Cukor preosejeme vymiešame citrónovou šťavou a pridávame toľko mlieka, aby sa dala poleva dobre natierať.
<< Jarná... | Miňonky... | Syrová roláda z plátkov syra (syr nevaríme!) >>
nahlásiť
RECEPTY MOHOU KOMENTOVAT POUZE REGISTROVANÍ UŽIVATELÉ
Darina B. (danda3) ID 104195 (15.4.2012, 22:23)
Chutnučké koláčiky, tie citrónové vyskúšam možno este tento týždeň, potom dám vedieť, ahoj! (clamp) (clamp) (clamp) (F) (L) (L) (L)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Maria P. (teleflex) ID 105501 (16.4.2012, 17:47)
,-) ,-) ,-) ďakujem, Darinka (L) (L) (L), iste sa Ti podaria a dúfam, že aj zachutia (jidlo) (jidlo) (jidlo) ahoj (hello) (hello) (hello)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Tana L. (backa11) ID 28088 (12.4.2012, 16:01)
Jůůů,ty vypadají nádherně (clamp) (clamp) (clamp) (clamp)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Maria P. (teleflex) ID 105501 (13.4.2012, 14:36)
,-) ,-) ,-) ďakujem, Tana (F) (F) (F) (L) (L) (L)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Gabriela B. (GabrielaB.) ID 239449 (9.4.2012, 18:24)
(Y) |:o) (clamp)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Maria P. (teleflex) ID 105501 (9.4.2012, 19:50)
:-) :-) :-) Ďakujem, Gabriela (L) (L) (L) (L) (L)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Anna B. (Andulka17) ID 70234, mimibazar.sk/andulka17 (9.4.2012, 17:28)
(Y) (Y) (Y) krasne pestre (clamp) (clamp) (clamp) a urcite mnamkoveeeeeeeeeeee |:o) |:o) |:o) |:o)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Maria P. (teleflex) ID 105501 (9.4.2012, 19:49)
,-) ,-) ,-) ďakujem, Anka (F) (F) (F) (F) (F) (F)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Reklama | Podmienky pre používanie služby Mimibazar | Desatoro | Logo Overený obchodník | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Osobné údaje | Kontakt
Jednotné kontaktné miesta / Single Points of Contact | Autorské práva k publikovaným materiálom | Podmienky používania služby informačnej spoločnosti | Informácie o spracovaní osobných údajov
Informácie o fungovaní interného systému | Cookies | Nastavenie súkromia | Vlastnícka štruktúra | Povinne zverejňované informácie

© 2001–2025 Copyright CZECH NEWS CENTER a.s.
se sídlem náměstí Marie Schmolkové 3493/1, 100 00 Praha 10, IČO: 02346826, zapsaná v OR, sp.zn. B 19490 a dodávatelia obsahu