. .. .. .. .. .. .
. .

Rýchly koláč "Raňajkáč" - RECEPT 31897

NÁZOV
VŠETKY RECEPTY
DETSKÉ ŠPECIALITY
POLIEVKY
KURACIE MÄSO A HYDINA
HOVÄDZIE MÄSO
BRAVČOVÉ MÄSO
MLETÉ MÄSO
RYBY A DARY MORA
ZVERINA
BEZMÄSITÉ JEDLÁ
ŠALÁTY, ZÁLIEVKY
RYŽA A CESTOVINY
PIZZA
SLADKÉ JEDLÁ
MÚČNIKY, POHÁRE
CUKROVINKY
OVOCIE
ZAVÁRANINY
CHUŤOVKY
NÁTIERKY
NÁPOJE, DRINKY
KRÁLIČIE MÄSO
BEZLEPKOVÁ DIETA
STRUKOVINY
HUBY
OMÁČKY
ZELENINOVÉ JEDLÁ
DOMÁCA MEDICÍNA
DIETY
VIANOČNÉ CUKROVINKY
SÚŤAŽ
DOMÁCE PEKÁRNE
GRILOVANIE
TORTY
ČO DOM DAL
DIA RECEPTY
PREDJEDLÁ
PARNÝ HRNIEC
BEZLAKTÓZOVÉ JEDLÁ
KETO RECEPTY

MÚČNIKY, POHÁRE

ID 114156 | zobrazit další recepty

ULOŽIT RECEPT | VYTISKNOUT RECEPT | (recept si oblúbilo 12 návštěvníkov)


Rýchly koláč "Raňajkáč"


[ recept č. 31897 zo dňa  ]


Rýchly koláč "Raňajkáč"


POTREBNÉ PRÍSADY

...čo kuchyňa dala: 1/2 šálky krupice, 1 šálka polohrubej múky, 2 PL vanilkový cukor, 2 PL práškový cukor, pomrvené keksy, müsli (aké práve máme doma), slnečnica, sézam, sušené slivky, posekané orechy, 2 vajíčka, šálka mlieka, prášok do pečiva, biely jogurt, strúhaná citrónová kôra

POSTUP PRÍPRAVY

...zabudla som na raňajky synovi kúpiť ku kakavku vianočku, tak som rýchlo "pozňuchávala" čo máme doma a spravila tento rýchly koláč, ktorý som nazvala Raňajkáčom :)

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VEĽKÝMI OBRÁZKAMI

Do misy dáme suché suroviny - krupicu, múku, prášok do pečiva, nasekané orechy, cukor
...zmiešame ich
...roztlčieme v sáčku cca 10 keksov a vysypeme ich k ostatným surovinám do misy - ja som použila tieto z Lidla, takto som ich použila prvý krát, zvykneme ich len tak chrúmať ku káve, či čaju
...pridáme cca 1/2 šálky müsli
...pridáme za hrsť slnečnice
...rovnaké množstvo sezamu
...nakrájame si cca 10 sušených sliviek (pokojne aj viac)
...všetko spolu zmiešame
...a pridáme "mokré" suroviny - šálku mlieka, dve vajcia, biely jogurt, nastrúhanú citrónovú kôru
...poriadne vymiešame
...a vylejeme do papierom vystlanej formy (zvolila som "hrantík" na biskupský chlebík)
...pečieme pri 180° cca 30 minút - priebežne kontrolujeme a po 30 minútach spravíme skúšku špajdľou ... ak sa cesto nelepí, koláč je hotový...
...vyklopíme ho z formy a jemne pocukrujeme... zvonka je krásne chrumkavý a vo vnútri šťavnatý s chrumkavými kúskami orieškov, keksov a slnečnice... Ešte ani nestihol poriadne vychladnúť a chalani z neho skoro 1/3 "zožrali" ...a že Raňajkáč :)


OBRÁZKOVÝ POSTUP S VEĽKÝMI OBRÁZKAMI
<< Me to you medvedik | Rýchly koláč "Raňajkáč" | Prekladaná zelenina super inšpiracia podla Slavka H. (Archaa) >>
nahlásiť
RECEPTY MOHOU KOMENTOVAT POUZE REGISTROVANÍ UŽIVATELÉ
Darina B. (danda3) ID 104195 (26.10.2010, 17:30)
http://www.mimibazar.sk/rodinne_foto.php?id=749659 Evka, vyskúšané! Super, len som ho urobila ako muffinky, dala som celozrnnú múku a keďže sa u nás žiadne kekse nenachádzali, dala som celú šálku musli (kvôli tomu som šla do obchodu, lebo som doma žiadne nemala ,-)) a dala som aj trošku oleja, neviem, či tam má byť, a okrem sliviek ešte brusnice, vynikajúce! Určite budem piecť častejšie! (L) (L) (L)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Eva A. (Eviana) ID 114156 (26.10.2010, 17:55)
Darinka tie sú tak prekrásne... aj mláďatko mi tu poza chrbát nakúkalo, že aké sú pekné a že je v nich viac ovocia sa mu veľmi páči... (Y)
Je to naozaj veľmi variabilný recept... a v podobe muffiniek sa mi páči ešte viac ako vo forme chlebíka. Ďakujem za skvelú správu, milý komentárik... a novú inšpiráciu (L) (L) (L)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Darina B. (danda3) ID 104195 (26.10.2010, 18:00)
Ja ďakujem za skvelý recept a ten olej tam ide, alebo nie, ozaj, musela som pridať aj cukru, keďže som nemala žiadne kekse...xixi, aby som na nič nezabudla, ahoj... (L) (L) (L)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Miinka K. (miinka) ID 45774, mimibazar.sk/miinka (23.10.2010, 16:26)
(clamp) (clamp) (clamp) určite spravím aj ja na raňajky (Y)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Eva A. (Eviana) ID 114156 (23.10.2010, 19:23)
Miinka... bude mi veľkým potešením ak bude chutiť (F) (F) (F)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Katka L. (katka62) ID 42579 (7.10.2010, 16:44)
Evi mnam mnam kolacik,,,,urcite spravim (L) (hello) (hello) (hello) (hello) (hello) (hello) (hello) (hello) (hello) (hello)ahooooooooooooj (hello) (hello) (hello) (hello) (hello)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Eva A. (Eviana) ID 114156 (23.10.2010, 19:24)
Katuška... až teraz som si našla tento odkaz od Teba... Ak spravíš daj vedieť, či a ako chutilo... ďakujem za milý komentár (L) (F)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Iveta K. (ivetka001) ID 90150 (7.10.2010, 13:57)
Tak tento koláčik si viem predstaviť aj na vianočnom stole,určite si ho upečiem,vyzerá nesmierne chutne!!!!!!!!! (clamp) (clamp) (clamp) (clamp) (Y) (Y) (Y) (Y) |:o) |:o) (F)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Eva A. (Eviana) ID 114156 (7.10.2010, 14:03)
Ďakujem za uznanie Ivetka (F) (F) (F) s kakavkom bol vraj najlepsi na svete (Y)
ODPOVEDAŤnahlásiť
melania l. (lararuby) ID 130989 (28.9.2010, 22:06)
voňavý koláčik si vymyslela (Y) (Y) (Y) (F) (F) (L)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Eva A. (Eviana) ID 114156 (7.10.2010, 13:48)
Vďaka za pochvalu Melanka... čistá improvizácia, ale na raňajky naozaj idelálne (L) (L) (L)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Marta K. (supermarta) ID 62155, mimibazar.sk/supermarta (22.9.2010, 8:11)
jasne, treba doma povymetat co poostavalo- s u p e r (Y) (Y) (Y) (Y) (clamp) (clamp)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Eva A. (Eviana) ID 114156 (22.9.2010, 16:17)
Veru Martuška... jednoducho zmiešané čo som našla a raňajky ako lusk (F) (F) (F)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Miroslava B. (mbroska) ID 49837, mimibazar.sk/mbroska (22.9.2010, 8:08)
Za tým obloženým chlebíkom, čo som práve dochrumkala by som si takúto sladkú bodku dala veľmi rada ,-). Perfektný nápad na zdravé aj mňamkové raňajky, museli nádherne voňať (F). A to kakavko k tomu - jedna báseň (L) (child4) (L) (L) (L)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Eva A. (Eviana) ID 114156 (22.9.2010, 16:25)
Ďakujem za uznanie Mirka... (F) (F) (F) voňalo to naozaj krásne... ešte keby som trošku škorice pridala, tak ako Vianoce :-$ Synáčikovi veľmi chutilo, ešte si ho vylepšil marhuľovým džemom... a robili sa mu za ušami hrče od dobroty ,-)
ODPOVEDAŤnahlásiť
Reklama | Podmienky pre používanie služby Mimibazar | Desatoro | Logo Overený obchodník | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Osobné údaje | Kontakt
Jednotné kontaktné miesta / Single Points of Contact | Autorské práva k publikovaným materiálom | Podmienky používania služby informačnej spoločnosti | Informácie o spracovaní osobných údajov
Informácie o fungovaní interného systému | Cookies | Nastavenie súkromia | Vlastnícka štruktúra | Povinne zverejňované informácie

© 2001–2025 Copyright CZECH NEWS CENTER a.s.
se sídlem náměstí Marie Schmolkové 3493/1, 100 00 Praha 10, IČO: 02346826, zapsaná v OR, sp.zn. B 19490 a dodávatelia obsahu