Zobraziť přihlasovací formulár

Je vtáčia chrípka skutočná?

Je  vtáčia chrípka skutočná?

Totiž, áno. Ale je naozaj nutné devastovať veľkochovy a postupne (aj z preventívnych dôvodov) aj menšie farmy?

1. Vtáčiu chrípku prenášajú vtáky. Ako sa dostane z jedného veľkochovu do druhého? Tu asi neplatí, že migráciou sliepok medzi veľkochovmi. (Podobnosť so šírením chrípky čisto náhodná).

Takže ju prinesú nejaké iné vtáky, napríklad holuby. Na letiskách majú proti malým vtákom obranu. Nestačilo by nasadiť cvičené dravce a pravidelne ich vypúšťať v okolí hydinární? Je táto vtáčia záležitosť prenosná medzi vtákmi bez  výnimky? Ak áno, je tu možnosť č.2. Uvoľniť z útulkov pre zvieratá mačky. Tie si s holubom, ale aj vrabcom ľahko poradia.

Ochorejú aj mačky? Máme tu ďalšiu, modernú možnosť. Určite sa dá vyrobiť nejaká mRNA vakcína proti vtáčej chrípke podobne rýchlo ako vakcína proti Covid19. 

 

Alebo - ktovie - možno spomínaná už vyrobená a štátmi do zásoby nakúpená vakcína je širokospektrálna v tom zmysle, že zaberie aj proti vírusu tej vtáčej hrozby. Nepotrebujeme drahý výskum, ktorý by mal priniesť výsledok. Naočkujme mačky vakcínou od Pfizeru a uvidí sa, ako to bude fungovať...

 

                Zdá sa vám takýto postup "naslepo" nehumánny?

Predstavte si, že by vakcínu proti tejto vtáčej chrípke vyrobilo nejaké laboratóriium na Slovensku. Dostala by sa u nás vyrobená zázračná vakcína do zvyšnej časti Európy?  Otázku chápte ako básnickú. Viem, že nie. Nebola by tu politická objednávka. Jedine, že by to laboratórium vlastnila niektorá z najsilnejších nadnárodných firiem. 

 

 

0.0
Publikované , prečtené 157x