Svieža tortička



POTŘEBNÉ PŘÍSADY

Cesto:
5 vajec
25 dkg práškového cukru
25 dkg polohrubej múky
1 dcl oleja
1 dcl vody
1 vanilkový cukor
1 prášok do pečiva
1- 2 polievkové lyžice kakaa
Plnka:
3 smotanové biele jogurty
3 balíčky vanilkového cukru
1 práškovú želatínu
1 jahodový kompót
1 mandarinkový kompót
1 balíček dlhých piškót

POSTUP PŘÍPRAVY

Takže maminky, prepadla ma chuť na niečo sladké a chcela som niečo svieže, tak tu je jedna taká super tortička. Je naozaj veľmi jednoduchá a rýchla. Cesto som robila z polovičnej dávky a stačilo, kedže mám formu s priemerom 22cm. Tak tu je postup:
Vymiešame si žĺtka s cukrom, pridáme olej, vodu a premiešame. Pridáme múku v ktorej je zamiešaný prášok do pečiva. Nakoniec pridáme vyšľahaný sneh. Ja som 1/3 bieleho cesta upiekla zvlášť, zvyšné 2/3 budú hnedé. Pečieme pri teplote 150 stupňov. Biele asi 10- 15 minút a hnedé 20 minút, treba to sledovať. Keď nám biele cesto vychladne, tak ho najemno rozmrvíme a pokvapkáme zafarbenou- zelenou- mandarinkovou šťavou. Šťavu pridávame podľa potreby, aby sa nám všetky omrvinky pekne zafarbili. Hnedé cesto prekrojíme na 2 časti.
Plnka:
Želatinu si pripravíme podľa návodu na obale. V miske si vymiešame všetky 3 jogurty s vanilkovým cukrom. Pridáme pripravenú želatínu a zamiešame. Hotovo a ide sa plniť!
Spodný hnedý korpus pokvapkáme jahodovou šťavou, poukladáme naň jahody a potrieme jogurtovou plnkou. Položíme naň ďalší hnedý korpus. Aj ten pokvapkáme šťavou a poukladáme pre zmenu mandarinky. Znovu ho ptrieme plnkou. Okolo celej torty poukladáme prepolené dlhé piškóty, ktoré previažeme stužkou, lepšie držia. Navrch plnky opatrne vysypeme zelené rozmrvené cesto- trávičku. Pekne nám to zakryje celú plnku. Už len dozdobíme kvietkami a hotovo. Tortičku dáme do chladničky a o také 2 hodinky môžme papkať. Dobrú chuť.
Pri zdobení som sa inšpirovala maminkami Ivkou- Iva B. (Iffko) ID 3392 a Luckou- Lucia H. (Luc2) ID 5741

Tu je pohľad na hotovú tortičku. Je vynikajúca a hlavne rýchla.
Dobrú chuť.