Nugátová torta



POTŘEBNÉ PŘÍSADY

Krém: 4 bielky, štipka soli, 200 g práškového cukru, 1 PL vanilínového cukru, 500 g margarínu (s maslovou príchuťou), 200 g nutely Korpus: 200 g cukru, 200 g hladkej múky, 4 vajcia, 1 dl oleja, 1 dl vody, 1 vanilínový cukor, 1 prášok do pečiva, citrónová kôra\r\nNa ozdobu: 40g čokolády

POSTUP PŘÍPRAVY

Krém:
Vo veľkej mise zvoľna šľaháme bielky so soľou, a keď zhustnú, postupne prisypávame cukor a vanilínový cukor. Margarín izbovej teploty dáme do druhej misy. Šľaháme tak dlho, až zbelie a má hustotu šľahačky. To trvá najmenej 15 minút - v žiadnom prípade nie menej. Za stáleho miešania postupne pridávame snehovú hmotu. Nutelu za stáleho miešania zvoľna rozpustíme vo vodnom kúpeli. Vychladnutú na izbovú teplotu opatrne vmiešame do hotového maslového krému.

Korpus:
Oddelíme žítky a bielky. Žítky vyšľaháme s cukrom, postupne prilievame vodu a olej. Premiešame a postupne prisypávame múku s práškom do pečiva a citrónovou kôrou. Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh a zľahka zamiešame do cesta. Pečieme v predohriatej rúre na 175°C cca 30-40 minút. Po vychladnutí korpus buď rozrežeme a naplníme alebo upečieme ešte jeden korpus, aby bola torta "bohatšia". Korpus potrieme trochou nutely a naplníme krémom, priložíme druhý korpus. Plnka vnútri torty má byť tmavšia a postupne k okrajom svetlejšia. Celú tortu ešte potrieme trochou zvyšnej plnky a dozdobíme čokoládou.

Nech Vám chutí ! :D