Kysnutý koláč s posýpkou a osie hniezda z jedného cesta :)))POTŘEBNÉ PŘÍSADY

CESTO : 1 kg polohrubá múka, 2 dcl olej, 1,5 ČL soľ, 1 kocka droždia, 5 dcl mlieko, 3 PL kryštálový cukor Na koláč s posýpkou potrebujeme : slivkový a marhuľový kompót, škoricový cukor a asi za hrsť nasekaných orechov. POSÝPKA : 100g hrubá múka, 100g práškový cukor, 50g maslo NÁPLŇ NA OSIE HNIEZDA : škoricový cukor, kokos, kakao, kryštálový cukor

POSTUP PŘÍPRAVY

Cesto: Z droždia, 1 ČL kr. cukru a 1,5 dcl vlažného mlieka urobíme kvások, ktorý po vykysnutí pridáme k ostatným surovinám na cesto a spolu to .vymiesime. Necháme vykysnúť.

pokiaľ nám cesto kysne, tak si môžeme pripraviť posýpku. Všetky suroviny- múku , cukor a maslo rukou spracujeme na sypkú zmes.
Vykysnuté cesto si rozdelíme na polovicu.
jednú časť si odložíme bokom a druhú si vyvaľkáme cca 1 cm a prenesieme na vymastený plech. Ak sa nám podarilo vyváľkať menší plat, ako je plech, tak naolejovanou rukou si ho roztlačíme do strán. Takto pripravené cesto si posýpeme škoricovým cukrom, posekanými orechami , poukladáme si ovocie- ja som dala slivky a marhule. Ukládame ich tesne vedľa seba a posýpeme pripravenou posýpkou .Dáme upiecť do vyhriatej rúry na 170 stupňou cca 20 min...čas si treba odsledovať :)
druhú polovicu si znova rozdelíme na 2 časti...rozvaľkáme, posypeme škoricovým cukrom, zvinieme ako závin a narežeme na pásiky cca 2cm...podľa toho aké chceme mať osie hniezda. To isté spravíme aj s druhou časťou, ale tú už posypeme kokosovou náplňou a tu si pripravíme tak, že si spolu vymiešame kokos, kr. cukor a kakao :)
takto naplnené a pripravené osie hniezda ukladáme na vymastený plech. Hotové dáme do rúry na 170 stupňov a pečieme cca 15-20 min.
osie hniezda už máme v rúre, tak si môžme do pohára pripraviť trošku mlieka asi tak 1 dcl, ktoré jemne osladíme. Tesne pred dopečením týmto mliekom polejeme osie hniezda...čím nám ostanú šťavnatučké. Chvílinku necháme, aby mlieko vsiaklo a máme hotovo:) Necháme prechladnúť a papkáme :) Kokosovej náplne som mohla dať aj menej, ale dievčatá ju zbožňuju :) Tak nech aj vám chutia