Výborné muffinky s džemíkom



POTŘEBNÉ PŘÍSADY

Na cca 13 muffiniek: 2 hrnčeky polohrubej múky, 1/2 hrnčeka cukru ,1/2 PDP ,1 vanilkový cukor (iba kto chce, ale podľa mňa to s ním chutí lepšie) štipka soli ,1 vajce ,1 hrnček mlieka ,1/2 hrnčeka oleja ,džem podľa vlastného výberu. Na kakaovú polevu (keď doma nemáte čokoládu, ako ja :D) 2 lyžice masla alebo ztuženého tuku , 2 lyžice kakaa , 6 lyžíc práškového cukru , 3 lyžice vody

POSTUP PŘÍPRAVY

V mise premiešame múku, cukor, PDP, vanilkový cukor a sol. Trochu cukru si necháme a vyšľaháme ho s jedným vajíčkom (nemusíte to tak robiť ale potom budú muffinky nadýchanejšie). Potom pridajte mlieko a olej, pridajte k suchým surovinám a dobre premiešajte. Naplnte košíčky do polovice, potom pridajte jednu lyžičku džemíku a znovu pridajte cesto, pečte 20-25 minút pri 180°C.
Keď vyberiete muffiny z trúby, nechajte ich trochu ochladnúť, zatiaľ si pripravte kakaovú polevu, nad parou si rozpustite tuk, pridajte práškový cukor, vodu a kakao, poriadne premiešajte a hneď v nich aj muffiny namočte, pretože poleva dosť rýchlo stuhne.
Tak, a to je všetko, dobrú chuť! :)