
POTŘEBNÉ PŘÍSADY
na tortovu formu s priemerom 26cm-4vajicka,6-8lyžic krystaloveho cukru, pol balika prasku do peciva 200g hladkej muky, vanilkovy cukor, 1kocka masla(cca 100g) mlieko podla potreby. na plnku-500g tvarohu, 2smotany na slahanie, 6-8lyžic praskoveho cukru, vanilkovy cukor, 2jahodove kompoty, 1balik platkovej zelatiny, jahodovy dzem. na ozdobu-biela poleva a figurky, alebo nieco podla vlastnej fantazie.:-)
POSTUP PŘÍPRAVY
cesto-zltky oddelime od bielkov, a mixerom vyslahame s krystalovym a vanilkovym cukrom a zmeknutym maslom do peny, potom pridame muku s praskom do peciva a sneh z bielkou (podla potreby pridame este muku alebo vlazne mlieko, ak je cesto riedke alebo tuhe). vylejeme do vymastenej a mukou vysypanej formy a upecieme-pecieme podla druhu rury..ale asi tak 160-180 stupnov taku hodinku. Kym korpus vychladne urobime plnku-jahody pokrajame, vyslahame slahacku, ktoru zmiesame so zmeknutym tvarohom a cukrami, zelatinu pripravime so sirupom z kompotu podla navodu a zamiesame do tvarohovej zmesi(do zmesi dame aj par pokrajanych jahôd)
Vychladnuty korpus prekrojime na polovicu, spodok natrieme lekvarom , polozime nakrajane jahody a navrstvime tvarohovu zmes, a prikryjeme druhym korpusom.
potom mozeme poliat bielou alebo rozovou polevou alebo ozdobit podla vlastnej fantazie...:-)