
POTŘEBNÉ PŘÍSADY
Cesto : 30 dkg detských piškót, 1 dl mlieka, 2 dl čiernej kávy, pol dl rumu, 5 dkg kakaového prášku
Krém : 12 dkg krémový syr mascarpone, 12 dkg krémový prášok tiramisu, 3 dl mlieka, 2 dl sladkej smotany, pol dl rumu alebo amaretto likéru.
POSTUP PŘÍPRAVY
Syr mascarpone, krémový prášok tiramisu, rum, mlieko a sladkú smotanu dáme do misy a dobre vymiešame.
Uvaríme čiernu kávu, zmiešame s rumom a mliekom. V nej na chviľu namočíme detské piškóty. Záleží od kvality piškót, ako dlho ich treba namáčať, nesmú priveľmi nasiaknuť, lebo sa rozpadnú.
Tiramisu môžeme robiť vo fóliou vystlanej tortovej forme, alebo v štvoehrannej sklenej mise. Na dno misy dáme piškóty, na ne vrstvu krému, ktorú posypeme kakaovým práškom. Dovtedy pokračujeme vo vrstvení, kým sa nám všetky prísady naminú, ale dbajme na to, aby sa na vrch dostal krém.
Na 3-4 hodiny vložíme do chladničky. Ak sme tiramisu kládly do tortovej formy , opatrne ho vyklopíme na podnos, posypeme kakaom a narežeme. Ak je v sklenej mise, tiež vrch posypeme, ale naberáme lyžicou ako Šomló halušky.
!!! Syr mascarpone môžeme nahradiť šľahačkovou smotanou
!!! Piškóty môžu byť aj podlhovasté
!!! Na vrch vystrihneme z papiera písmená, priložime na zákusok a posypeme kakaom, písmená odokryjeme.
Čas prípravy : 30 min