Odpovedať na inzerát

Nový tovar k prodeji

Jujuba (Ziziphus zizyphus) je opadavý ker (nízky stromček)vysoký 3až 8 m.Pochádza z Číny,kde sa oddávna pestuje,dtiaľto sa rozšíril cez Stredný východ,Malú Áziu do Stredomoria a ďalej.Plodom je oválna až okrúhla kôstkovica 3-6cm dlhá.U nás dozrievajú plody počas septembra, kedy sa vyfarbujú do krémovo biela až červeno hneda.Na strome vydržia aj celú zimu.Dužina je mäsitá,sladká,pripomína čerstvé datle.Obsahuje vitamín C,B2,provitamín A,bioflavonoidy,škroby,sacharidy (25 - 30%, sušená do63,8%),bielkoviny,tuky,meď,kobalt,jód,draslík,vápnik,fosfor,železo,horčík,zinok, mangán a rutín.Pôsobí blahodárne na žalúdok,trávenie,znižujú krvný tlak.Plody,semená a kôra slúžia ako liečivo-pôsobia na nespavosť,tlmia kašeľ,spomaľujú starnutie,liečia poranenia úst a zápaly ústnej dutiny,čistia krv,pečeň a slezinu.Upokojuje myseľ a čistí telo prostredníctvom detoxikácie,pomáha pri celkovej regenerácii,únave,slabosti organizmu.V Číne rovnako populárne ako u nás jablká.Obsahuje najvyššiu koncentráciu cyklického guanozínmonofosfátu,veľké koncentrácie niacínu,riboflavínu,tiamínu a dve formy vitamínu A,50x viac vitamínu C ako jablká a 20x viac ako citrusové plody. Navyše celý rad fenolov a deväť bioflavonoidov,kt.podporujú funkciu cievneho a bunkového systému,18 z 24 aminokyselín,kt.potrebujeme k životu.
10g denne sa konzumuje priamo,alebo narezané sa pridáva do čaju ako ochucovadlo=sladidlo.Dávku je vhodné rozdeliť do 2denných dávok.220g plodov je dávkou na 3týždne pre 1osobu.1ks jujube bez kôstky váži cca 3,3g. ... Ovocie chutné a bezpečné,ako GOJI !!!
  • Rozmery: 100g=3,50€ / 200g=6,50 / 220g= 6,89
  • Veľkosť: L
  • Značka: ČÍNA
  • Poštovné a balné: podľa taríf Slovenskej Pošty EUR
  • Už odpovedali 2 záujemcovia
cena: 3,50 EUR

Inzerent prijíma objednávky iba od registrovaných užívateľov Mimibazaru (ak chcete nakupovať, musíte sa zaregistrovať alebo prihlásiť)