. .. .. .. .. .. .
. .

RECEPTY

denisa m. (mikino) ID 45660
mimibazar.sk/mikino
Oblasť: Bratislava
+PRIDAŤ K OBLÚBENÝM (prihlásení)
Registrácia: 8.5.2008
Naposledy: 26.11.2014 11:44
Aktualizácia: 2.7.2014 21:02
INZERTNÉ FOTOGRAFIE 0
predám | kúpim
vymením | darujem | požičiam
zadarmo k objednávke
zľavy | akcie | odkazy
odkazy na aukcie
PREBIEHAJÚCE AUKCIE
PODMIENKY PREDAJA
HODNOTENIE 22
RODINNÉ FOTOGRAFIE 7
Rodinné fotky
Scrapbook
Módna show
Spokojní zákazníci
Moje hobby
Záhrada
Naše bývanie
Poradňa
Domáci maznáčikovia
Zberateľstvo
Naše úlovky
KOMENTÁRE
VTIPY 0
RECEPTY 4
NÁVODY 0
NÁZOV
prohledat zároveň postup a přísady
VŠETKY TYPY RECEPTOV | RECEPTY S POSTUPOM | RECEPTY PRE INŠPIRÁCIU
VŠETKY RECEPTY
DETSKÉ ŠPECIALITY
POLIEVKY
KURACIE MÄSO A HYDINA
HOVÄDZIE MÄSO
BRAVČOVÉ MÄSO
MLETÉ MÄSO
RYBY A DARY MORA
ZVERINA
BEZMÄSITÉ JEDLÁ
ŠALÁTY, ZÁLIEVKY
RYŽA A CESTOVINY
PIZZA
SLADKÉ JEDLÁ
MÚČNIKY, POHÁRE
CUKROVINKY
OVOCIE
ZAVÁRANINY
CHUŤOVKY
NÁTIERKY
NÁPOJE, DRINKY
KRÁLIČIE MÄSO
BEZLEPKOVÁ DIETA
STRUKOVINY
HUBY
OMÁČKY
ZELENINOVÉ JEDLÁ
DOMÁCA MEDICÍNA
DIETY
VIANOČNÉ CUKROVINKY
SÚŤAŽ
DOMÁCE PEKÁRNE
GRILOVANIE
TORTY
ČO DOM DAL
DIA RECEPTY
PREDJEDLÁ
PARNÝ HRNIEC
BEZLAKTÓZOVÉ JEDLÁ
KETO RECEPTY
Celkom: 4 (zobrazuje sa 1-4)

DOMÁCA MEDICÍNA

Domáce liečivé oleje - kôprový, lopúchový, ľubovníkový



POTREBNÉ PRÍSADY

kvalitný jedlý olej, kvety kôpru, ľubovníka, koreň lopúcha

POSTUP PRÍPRAVY

Kôprový olej –vnútorne sa užíva pri bolestiach, v bruchu, žalúdka, bolestivom močení, bolestivej menštruácii, zápale vaječníkov, pri chorobách pečene. Užíva sa jedna čajová lyžička 3x denne.\r\nNa vonkajšie použitie: na vtieranie pri opuchoch, bolestiach v podbruší, bolestiach hlavy, migréne, nespavosti, pri pichaní v ušiach, pri zápale mandlí.\r\n\r\nVýroba:\r\n250 g zelinky a 1 liter kvalitného jedlého oleja.\r\nČerstvú kvitnúcu vňať nadrobno natrháme, zalejeme olejom a necháme 14 dní lúhovať na teplom, slnečnom mieste. Potom celý pohárik dáme do vodného kúpeľa a zohrievame asi 15 minút. Scedíme, rastlinku vylisujeme, do oleja dáme znovu čerstvú vňať, ale už len polovičné množstvo, necháme stáť 14 dní a zopakujeme celý postup. Po tretí raz sa do oleja dá už len štvrtinové množstvo. Takto získaný olej sa uschová na chladnom, tmavom mieste. Po týždňovom odstátí sa môže užívať. \r\n\r\nLopúchový olej\r\nPoužíva sa na masáž pokožky hlavy, podporuje rast a kvalitu vlasov.\r\nPotrebujeme koreň z dvojročného lopúcha.\r\n250 g koreňa, 1 liter oleja\r\nKoreň nakrájame na malé kúsky, zalejeme olejom. Necháme stáť na slnečnom mieste 1 mesiac, krátko povaríme vo vodnom kúpeli, scedíme, znovu pridáme koreň, necháme stáť 2 týždne, povaríme, scedíme, vylisujeme.\r\n\r\nĽubovníkový olej s propolisom\r\nVeľmi účinný olej na poškodenú pokožku, rany, popáleniny, detskú pokožku, ekzémy.\r\n250g ľubovníkových kvetov zalejem 1 litrom kvalitného oleja.\r\nZmes necháme 2 týždne lúhovať na slnku, scedíme, vylisujeme, a do takto získaného oleja dáme znovu 250 g kvetov a celé zopakujeme. Scedený olej necháme 2-3 dni stáť, opatrne zlejeme, aby bol číry. Už takto má veľké liečivé účinky.\r\nS propolisom ho zmiešame takto: pohár s olejom dáme do vodného kúpeľa, zmiešame v pomere 80 g ľubovníkového oleja a 20 g propolisovej tinktúry. Dostaneme olejček, ktorý patrí k najúčinnejším prírodným liekom

ULOŽIŤ RECEPT | VYTISKNÚŤ RECEPT | (recept si oblúbili 2 návštěvníci)

KOMENTÁRE (0) | PRIDAŤ KOMENTÁR

DOMÁCE PEKÁRNE

Kváskový chlieb



POTREBNÉ PRÍSADY

ražný kvások, ražná múka, špaldová múka, voda, soľ, olivový olej, rasca

POSTUP PRÍPRAVY

Môj kvások má pár mesiacov, volá sa Roland, a pekne spinká v chladničke. Raz za tri – štyri dni ho pekne nakŕmim, a on rastie. Raz za týždeň ho už je dosť na to, aby mi upiekol chlebík. Takto vyzeral, keď som ho vybrala z chladničky. Vidíte tú vodičku na boku? Začína klesať, kvasinky spotrebovali všetku múku, treba ho dokŕmiť. Pridala som 2 lyžice múky, vodu. S kváskom pracujte vždy len s dreveným náradím, kov nemá rád.

Tak som z neho 150 ml odliala do misy. Zbytok šiel spať do chladničky.

Pridala som 300 ml vody a 100 g ražnej múky.

Vonia, šumí, je plný bubliniek, čas na zamiesenie cesta. Pridala som dve lyžičky soli, dve lyžičky rasce, 0,5 dl olivového oleja, 150 g ražnej múky, 200 ml vody, premiesila varechou, a pridávala som ešte múku, koľko sa vstrebe, bolo to 250 g. To som už dávala špaldovú celozrnnú. V mise pod utierkou kyslo cesto 3 hodiny, až ho bola plná misa. V tejto fáze som už zapla rúru na 250 stupňov, v nej sa hneď hriala aj jánska misa s vrchnákom. Už som nestíhala fotiť. Dosku na cesto treba hodne hodne pomúčiť, vyklopiť cesto, pováľať v múke, cesto je mäkké až riedke, aby sme dostali z neho bochník, treba ho poprekladať, pováľať v múke, jemne – nie miesiť, treba s ním pracovať jemne, poskladať, koľko múky sa vstrebe, ale cesto má zostať stále veľmi mäkké, nie riedke. Riedko cesto nenarastie, husté má malé dierky. Bochníček som prevalila na papier na pečenie, takto ho ľahšie dostanem do horúcej misy. Vybrala som z rúry nahriatu veľmi !! horúcu misu, je to stres s ňou robiť, je fakt hrozne horúca. Papier s cestom šup do nej, rýchlo zakryť vrchnákom a rýchlo do rúry. 230 stupňov – asi 45 minút. Po 30 minútach chodím pozerať, ak je krásne narastený, popraskaný, má hnedastú a pozdvíhanú kôrku, je všetko v poriadku. Dám dole vrchnák a nechám ešte dopiecť 10 minút.

Zobraz viac ...


ULOŽIŤ RECEPT | VYTISKNÚŤ RECEPT | (recept si oblúbili 4 návštěvníci)

KOMENTÁRE (6) posledné: 2.10.2014, 21:16 | PRIDAŤ KOMENTÁR

DETSKÉ ŠPECIALITY

Sladké karobové chlebíky



POTREBNÉ PRÍSADY

mleté orechy, agávový sirup alebo med, carob, krajčeky celozrnného chlebíka, ovocie, ktoré ti chutí. My sme dávali banán, jablko, mrazené jahody.

POSTUP PRÍPRAVY

A takto to spravíš:
Z mletých orechov a agávového sirupu som si vymiešala nátierku.
Ochutnám..., hm super! Natrela som si s ňou krajček celozrnného ražného chlebíka.
Doma je vždy nejaké ovocie, tak si s ním chlebík ozdobím. Veselý chlebík mi lepšie chutí. Takéto jedlo mi nezaťaží bruško, a dodá mi všetko, čo potrebujem.
K nátierke, ktorá mi zostala, som pridala Carob a trošku vody. Ochutnám – ešte lepšie! Šup s nátierkou na chlebík.
Do zátvorky pod text: Carob je podobný kakau. Je trochu sladký a pokrm zahustí. Ak nemáte doma agávový, javorový sirup alebo slad, môžete použiť aj med a trochu teplej vody.

OBRÁZKOVÝ POSTUP S VEĽKÝMI OBRÁZKAMI
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHĽADMI

ULOŽIŤ RECEPT | VYTISKNÚŤ RECEPT |

KOMENTÁRE (0) | PRIDAŤ KOMENTÁR

DETSKÉ ŠPECIALITY

Hummus a autíčko



POTREBNÉ PRÍSADY

Pol hrnčeka suchého cíceru 100 ml vody 0,5 dcl olivového oleja pol lyžičky soli, trochu citrónovej šťavy strúčikom prelisovaného cesnaku dvomi lyžicami pasty zo sezamových jadierok – Tahini.

POSTUP PRÍPRAVY

Urobíme si cícerovú nátierku – Hummus. Naši predkovia cícer dobre poznali, u nás sa nazýval slovenec alebo baranie hlavy.
Je bohatý na vápnik, železo, a je preto veľmi vhodná pre deti. Cícer má vysoký obsah vlákniny a hneď po sóji najvyšší obsah vitamínu A.

Takto si to spravíš:
Pol hrnčeka suchého cíceru namočíš na noc do vody, aby nabobtnal. Ráno vodu vymeníš a uvaríš 20 minút. Scedený a vychladnutý cícer rozmixuješ s 100 ml vody, 0,5 dcl olivového oleja, pol lyžičky soli, trochu citrónovej šťavy, strúčikom prelisovaného cesnaku a dvomi lyžicami pasty zo sezamových jadierok – Tahini.
Sezam obsahuje veľmi veľa vápnika – budeme dobre rásť!

Hummus mám rada s pečivom, na chlebíku, len tak, namáčam si doňho slané keksíky.

Zobraz viac ...


OBRÁZKOVÝ POSTUP S VEĽKÝMI OBRÁZKAMI
OBRÁZKOVÝ POSTUP S MALÝMI NÁHĽADMI

ULOŽIŤ RECEPT | VYTISKNÚŤ RECEPT | (recept si oblúbili 3 návštěvníci)

KOMENTÁRE (0) | PRIDAŤ KOMENTÁR
Celkom: 4 (zobrazuje sa 1-4)
Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Cookies | Kontakt | Jednotné kontaktné miesto
Autorské práva k publikovaným materiálom | Podmienky pre používanie služby informačnej spoločnosti | Informácie o spracovaní osobných údajov
Informácie o fungovaní interného systému | Nastavenie súkromia | Vlastnícka štruktúra

© 2001–2024 Copyright CZECH NEWS CENTER a.s. a dodávatelia obsahu