. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Vzťahy a sex

Čo by po nás partner nikdy nemal chcieťPublikováno 20.3.2019, 20:07
Keď nás zasiahne vlna hormónov a my sa zamilujete, ťažko zostávame objektívne. Náš partner nás robí šťastnými (alebo si to v tejto fáze aspoň myslíme), smejeme sa spolu, trávime spoločne čas, navzájom sa podporujeme, tešíme sa na seba. Alebo žijeme v dlhodobom zväzku, a aj keď sa milujeme, máme podozrenie, že nie je všetko tak, ako by malo. Vo vzťahoch neexistujú pravidlá, každý pár má nárok žiť si tak, ako mu to vyhovuje. Existuje ale niekoľko vecí, ktoré ženu jednoducho nerobia šťastnou, naopak. Čo by po nás partner nemal vyžadovať?
Ako naše telo pozná, kto je „ten pravý“Publikováno 25.2.2019, 11:25
Podvedomie je mocná vec a často chytrejšia, než naše vedomé ja. V otázke výberu partnera sa nechávame zmýliť až príliš často, ale keď príde to pravé, spoznáme to. Podvedomie totiž bije na poplach, kričí, nech si ho nenecháme utiecť, a povoláva do zbroja tiež psychosomatiku. Alebo to nie je čisto len psychosomatické? To, že sme našli toho pravého alebo tú pravú sa tak začne prejavovať aj na našom tele a stavoch mysle. Hoci je to len úplne na začiatku. Na aké znamenia sa môžeme tešiť?
9 typov ľudí, ktorí by v našom živote byť nemaliPublikováno 21.2.2019, 21:46
Ľudia, ktorých máme okolo seba, nás inšpirujú, motivujú, povzbudzujú a podporujú, posúvajú ďalej. Alebo naopak vysávajú, otravujú, znechucujú, vyčerpávajú a unavujú. Zaujímavé je, že niekedy nerozoznáme jeden typ od druhého. Pretože si myslíme, že ich proste z nejakého dôvodu máme radi, spája nás spoločná minulosť, prežitky alebo iný pocit záväzku. Kto ale raz zažil ten pocit uľahčenia, keď vyhnal zo svojho života toho, kto ho len otravoval, potvrdí, že zďaleka nie všetci stoja za to, aby sme si ich v živote nechávali.
Čoho sa vzdať pre šťastiePublikováno 7.2.2019, 16:38
Šťastie je pre každého veľmi individuálna vec, jeho definícia nie je len "obyčajná" spokojnosť a rozhodne nie je objektívna. Keď by sme mali šťastie veľmi vágne definovať ako pokoj a radosť duše, existuje niekoľko vecí, ktorých by sme sa mali postupom života vzdávať. A to z jedného prostého dôvodu - pretože pochopíme, že ich dosiahnutie je nereálne a bažiť po nich znamená len a len uvrhovať sami seba do pocitov frustrácie, sklamania a hnania sa za niečím, čo nemôže byť nikdy naše. Čo je teda potrebné nechať byť?
Ako nebyť v láske nikdy sklamanýPublikováno 2.2.2019, 8:20
Znie to ako niečo, čo nie je vôbec možné dosiahnuť, že áno. Sklamanie a zrada sprevádzajú trpké konce našich vzťahov spoločne s pocitom krivdy a ublíženia. Lenže to tak byť nemusí. Keď si dáme sami so sebou veľkú, veľkú prácu, a milujeme bezpodmienečne. Pretože všetky naše sklamania v láske pramenia z presvedčenia, že veci existujú formou „niečo za niečo“. Ja ti dávam toľko času, tak ty by si mi mal dať rovnako. Chovám sa k tebe nejako a čakám adekvátnu reakciu. ...stop.
Čo robiť, keď partner stratí záujem o sexPublikováno 29.1.2019, 7:48
Sexuálny apetít máme každý iný - a to ešte zďaleka nie stály. Mení sa počas nášho života vplyvom veku a hormonálnych zmien, počas mesiaca, počas týždňa, dňa i hodiny. Pre vzťah, či už manželstvo alebo aj ten bez oficiálneho posvätenia, je sex dôležitým ukazovateľom vzájomne fungujúcej chémie, príťažlivosti, proste všetkého toho, čo nazývame láskou. Ale znamená strata záujmu o sex nutne ochladenie vzťahu? Musí byť niečo zle?
Alfažena? ExistujePublikováno 24.1.2019, 22:51
Nemusí byť nutne najkrajšia zo všetkých, ani nie najbohatšia alebo najúspešnejšia, je na nej ale niečo príťažlivé. Je zábavná, sebavedomá, milá, ohľaduplná, láskavá, príjemná, ale aj nekompromisná a asertívna. Ženy chcú byť ako ona, muži sú očarení. Aké sú vlastnosti novodobej alfaženy?
Čo robia priatelia, keď sú falošníPublikováno 23.1.2019, 22:47
Niet na svete dobrovoľnejší zväzok, než je priateľstvo. A aj keď nikdy žiadny vzťah nebude 50:50, od tých, ktorých si držíme blízko, tak nejako čakáme, že si budeme vzájomne robiť život lepší. Niekedy máme ale v okolí ľudí, ktorí nám do života vstúpili, my sme ich z nejakého dôvodu prijali, ale rozhodne by nám bez nich bolo lepšie. Aj keď nechceme prisudzovať ľuďom vo svojom okolí zlé vlastnosti, niekedy nám nezostáva nič iné, či sa nám to páči alebo nie. Ako poznáme falošných priateľov?
Prečo láska nepadá z neba alebo Ako ju budovaťPublikováno 14.1.2019, 14:26
Môžu za to rozprávky. Z nich sme sa naučili, že niekoho stretneme, zamilujeme sa, možno prekonáme nejaké počiatočné peripetie a potom budeme žiť šťastne až do smrti. Lenže láska nie je len tak, často býva skôr odmenou za usilovnú prácu, ktorú s ňou máme. Možno ste si už tiež povedali, že súčasné páry vzdávajú svoje vzťahy moc rýchlo, moc ľahko, s presvedčením, že keď sa na vzťahu musí pracovať moc tvrdo. Aké schopnosti sú ale pre budovanie a udržanie šťastného vzťahu nevyhnutné?
Prečo nás priťahujú zlí ľudiaPublikováno 8.1.2019, 22:39
Úplne prvý dôvod, prečo sa dvaja ľudia dajú dohromady, je akási vzájomná príťažlivosť. Láska, oddanosť, cit, emócie... to všetko sa pridá až neskôr. A práve ona nešpecifikovateľná príťažlivosť môže za to, že sa nám vôbec niekto zapáči. Na prvý pohľad, na prvé porozprávanie, na prvú blízkosť. Niekedy je ale taká príťažlivosť pre nás samotných škodlivá. Pretože nás nepriťahujú tí správni, ale naopak tí zlí ľudia. Čo môže byť zodpovedné za sériu zlých vzťahov, rozhodnutí...?
Celkom: 128 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,13 ďalšie >>
© 2004-2019 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt