. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Vzťahy a sex

Prečo láska nepadá z neba alebo Ako ju budovaťPublikováno 14.1.2019, 14:26
Môžu za to rozprávky. Z nich sme sa naučili, že niekoho stretneme, zamilujeme sa, možno prekonáme nejaké počiatočné peripetie a potom budeme žiť šťastne až do smrti. Lenže láska nie je len tak, často býva skôr odmenou za usilovnú prácu, ktorú s ňou máme. Možno ste si už tiež povedali, že súčasné páry vzdávajú svoje vzťahy moc rýchlo, moc ľahko, s presvedčením, že keď sa na vzťahu musí pracovať moc tvrdo. Aké schopnosti sú ale pre budovanie a udržanie šťastného vzťahu nevyhnutné?
Prečo nás priťahujú zlí ľudiaPublikováno 8.1.2019, 22:39
Úplne prvý dôvod, prečo sa dvaja ľudia dajú dohromady, je akási vzájomná príťažlivosť. Láska, oddanosť, cit, emócie... to všetko sa pridá až neskôr. A práve ona nešpecifikovateľná príťažlivosť môže za to, že sa nám vôbec niekto zapáči. Na prvý pohľad, na prvé porozprávanie, na prvú blízkosť. Niekedy je ale taká príťažlivosť pre nás samotných škodlivá. Pretože nás nepriťahujú tí správni, ale naopak tí zlí ľudia. Čo môže byť zodpovedné za sériu zlých vzťahov, rozhodnutí...?
Ako vzťah vyzerá, keď nefungujePublikováno 3.1.2019, 12:00
Ako spoznáme, že to, čo prežívame, nie je len prechodná kríza, ale situácia, kedy je potrebné vzťah ukončiť? Pretože inak by pre náš budúci život znamenal len trápenie a pre nás samotných smútok, stres a nenaplnenie? Varovných znamení je veľa, ale každý z nás máme inak vysoký prah toho, čo sme schopní a ochotní ešte uniesť. A tak si to aj tak nakoniec rozhodneme sami. Čo je ale dobré si všímať?
Keď potrebujeme byť samiPublikováno 18.12.2018, 16:00
Aj tí najväčší extroverti medzi nami sa dostanú sem tam v živote do situácie, kedy jednoducho potrebujú oddych od ľudí, urovnať si svoje vlastné myšlienky, nabiť energiu, nebyť k dispozícii. Životné cesty sú často veľmi únavné a niekedy je nadmiera spoločnosti na škodu. Na čo je samota dobrá a aké je jej nebezpečenstvo? Ako poznáme, že sme sa od ľudí odstrihli moc alebo na moc dlho?
Najčastejšie ženské sexuálne omylyPublikováno 10.12.2018, 8:14
Nikto učený z neba nespadol, ale je rozdiel, keď sme nepoučiteľné. A niekedy sa aj z tých najnevinnejších neznalostí alebo drobných klamstiev môžu stať, keď už nie priamo nočné mory, tak aspoň niečo, čo nám pekne skomplikuje život. A tentoraz ten sexuálny. Aké prekážky si ženy najčastejšie kladú samy?
To, čo prežívate, možno nie je depresiaPublikováno 20.11.2018, 16:50
Aj keď váš trvalý psychický stav možno spĺňa veľa kritérií, podľa ktorých ste vyhodnotili, že ide o depresiu. Mnoho z nás sa snaží prvý súboj so zlými psychickými stavmi vybojovať sám, takže cesta k špecialistovi je o trochu dlhšia, než by bolo často zdravé, nájdeme ale mnohé prípady, keď odbornú pomoc nepotrebujeme. Potrebujeme len otvoriť oči.
Prečo náš partner nechce radu, ale pochopeniePublikováno 15.11.2018, 19:52
Máte za sebou dlhý, ťažký deň, kedy sa vám zrútilo všetko - od práce po rodinné patálie, po ceste domov bola nehoda, zápcha, nestihli ste nakúpiť, ponáhľate sa domov. A potom vám partner povie niečo, čo spustí hotovú cunami negatívnych pocitov. Rozkričíte sa, rozplačete, ale on vás upokojí: „Ospravedlňujem sa, už mi to nemusíš vysvetľovať, viem, prečo tak reaguješ a je mi ľúto, čo sa stalo. Nenechám nikoho a nič, aby ti ublížil. Poď sem.“ A objíme vás. Že to neznie veľmi pravdepodobne? Tiež nie je. Ale lákavo? To teda áno.
Radšej skončite vzťah s...Publikováno 7.11.2018, 13:08
Varovné znamenia vidia všetci, okrem tých, ktorých sa najviac týkajú. Pre každé správanie našej drahej polovičky máme ospravedlnenie, vysvetlenie. A keď sa potom rozídeme, zrazu vidíme krištáľovo jasne všetko, čo sme dovtedy vidieť odmietali. Existuje ale pár univerzálnych rád, s akým človekom by sme nemali vzťah nadväzovať, udržiavať a už vôbec nie si ho brať alebo predstavovať rodine. Aké vlastnosti znamenajú veľkú červenú stopku?
Mužské priznania - z akých dôvodov môže vzťah skončiť?Publikováno 2.11.2018, 19:25
Alebo Čo by ženy nemali podceňovať. Pretože brať niečo ako samozrejmosť, a partnera obzvlášť, je až moc obvyklé. Možno si myslíme, že by sme spolu predsa mali zostať v dobrom i zlom, tak nášmu vzťahu troška tej bezohľadnosti neublíži. Opak je ale pravdou, už dávno nám za chrbtom nestojí výstraha spoločnosti, ktorá nedovoľuje rozchody, rozvody ani odlúčenie. Vybrali sme pre vás niekoľko príkladov, ako môže vzťah skončiť, aj keď si myslíme, že robíme všetko dobre.
Ako čo najskôr spoznať spriaznenú dušuPublikováno 27.10.2018, 19:28
Je váš nový partner ten pravý? Čaká vás s ním naplňujúci a šťastný život? To sú otázky, ktoré si kladieme na začiatku vzťahu, ktorý sme nemali v úmysle brať na ľahkú váhu, všetci. Dá sa ale príslovečná spriaznená duša spoznať hneď v začiatkoch? Dobrá správa je, že áno. A hneď na úvod pre vás máme malú nápovedu - keď sa povie „spriaznená duša“ a vám sa vybaví na mysli jeden konkrétny človek, už to sa dá považovať za sľubný začiatok.
Celkom: 120 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,12 ďalšie >>
© 2004-2019 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt