. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Vzťahy a sex

Nebezpečná fóbia - strach z opusteniaPublikováno 20.6.2019, 7:58
Strach z opustenia nie je v skutočnosti oficiálne uznaná fóbia, je ale nebezpečný, tyranizujúci a deštruktívny. Ničí našu osobnosť, vzťahy, pokladá nezdravé základy pre všetky väzby, ktoré si potenciálne vytvárame. Korene má hlboko v našej minulosti a sú zapustené extrémne pevne. Strach zo samoty, opustenia a žitia osamelého života je pre nás paralyzujúce a často s ním nie sme schopní bojovať. A čo viac - často nás tento strach núti k neverám a podvádzaniu súčasného partnera. Ako to ide všetko dohromady? A ako proti tomu bojovať?
Utečte od neho, ak...Publikováno 13.6.2019, 23:16
V začiatkoch vzťahu máme všetci ten istý sklon - nevidieť, bagatelizovať a nevšímať si výstražné znamenia. A potom po rokoch, keď už nie je cesta späť (alebo je, ale je veľmi, veľmi ťažká), si povedať - mohla som to vedieť, veď to bolo tak jasné. Dúfať, že to, čo sa snažíme upratať do podvedomia, nie je tak dôležité, je možné to zmeniť a trebárs to nie je pravda, to je jedna z najzákernejších stránok lásky. Aká znamenia by sme ale naozaj nemali ignorovať? A keď už nie opustiť, tak sa aspoň mať na pozore?
Prestaňte sa červenať a prijmite kompliment!Publikováno 12.6.2019, 19:37
„Tebe to dnes ale fakt pristane!“ „Ale, prosím ťa, to sa ti len zdá.“/“Ako že normálne vyzerám blbo, áno?“ / "Bola som u holiča, on je ti tak strašne šikovný, strihal a farbil ma asi tri hodiny...“A tak ďalej. Naša generácia (plus mínus pár rokov) bola vychovaná v presvedčení, že sebavedomie, ani nie nevyhnutne vysoké, sa proste nenosí. Hlavne nevyzerať namyslene, hlavne, aby si o nás niekto náhodou nemyslel, že sme si vedomí vlastných kvalít. Hodí sa neprimeraná sebakritika, tak nás nikto neodsúdi. Lenže…
Ten, ktorý nás miluje...Publikováno 7.6.2019, 20:18
... je tiež ten, s ktorým by sme mali zostať celý život. Nájsť človeka, ktorý nám nielen vyhovuje, ale ktorého láska k nám je rovnako bezpodmienečná, ako zdravá a motivujúca, to je dnes naozaj vzácne. Ale keď sa to stane a je to to pravé, spoznáme to. Nehľadáme dokonalosť, ale kompatibilitu. Všetci máme svoje chyby a svoje zvláštnosti, ktoré môžeme opraviť, vylepšiť alebo milovať. Podľa čoho spoznáme, že ten, kto stojí po našom boku, je ten pravý?
S čím sa šťastní ľudia neobťažujúPublikováno 3.6.2019, 19:56
Šťastie nie je nič, čo by sme mohli vidieť. Šťastie je jednoducho stav mysle. Je to spôsob, akým sa vyrovnávame s realitou, akým sme schopní chápať a prijímať veci, ktoré sa okolo nás dejú a ktorých sme sami aktérmi. Šťastní ľudia sú naskrz optimistickí, s vlastnou morálkou a etikou, ktoré sa nespreneverujú, zachovávajú si vlastnú integritu, vedia, kedy byť pre ostatných, ale kedy myslieť skôr na seba. Sú v rovnováhe. A čo im k tomu pomáha? Pár vecí, s ktorými sa jednoducho neobťažujú.
Nepriatelia v rodinePublikováno 22.5.2019, 19:56
Často počúvame o tom, že by sme mali svoj život zbaviť negatívnych vplyvov, priateľov, ktorí nás využívajú, toxických vzťahov, ktoré nám otravujú život. Keď toto prijmeme, môžeme s tým samozrejme pracovať. Čo ak sú ale tie najnebezpečnejšie vzťahy v rodine? Čo keď musíme prijať fakt, že tí, ktorí by nám mali byť najbližšie, ktorí nás vychovali a ktorí nás sprevádzajú životom, sú aj ľudia, s ktorými by sme sa za normálnych okolností nechceli stýkať? Čo ak je toxická naša rodina?
K životu pozitívnePublikováno 20.5.2019, 20:38
„Buď pozitívny.“ Počúvame to často. Keď sa nám v živote nedarí, keď máme problémy, jedna z najuniverzálnejších, najvágnejších a najhoršie uchopiteľných rád je práve táto. Pozitívny prístup k životu ale nie je niečo, čo by sme mali zo šuplíku podvedomia vytiahnuť vo chvíľach, kedy nám nie je práve do spevu. Je to niečo, čo by nás malo sprevádzať každý deň, každú jeho minútu. Je to nastavenie pohľadu na svet, ktoré si môžeme naordinovať, ktoré môžeme trénovať a ktoré, keď ho dosiahneme, nám život síce nezjednoduší, ale naplní.
Ako začať znova, aj keď nie prvýkrátPublikováno 15.4.2019, 23:28
Životné cesty sú nevyspytateľné. V jednom momente si môžeme myslieť, že náš svet je v úplnom poriadku, všetko klape, ako má, pred nami pokojná budúcnosť zaliata slnkom, sem tam prijateľný mráčik. A potom prehovorí nepredvídateľnosť a my sa ocitneme v situácii, kedy je nutné začať znova. Strata práce, partnera, smrť blízkych, neznesiteľná frustrácie a pocit, že „toto nie je ono, toto nemôže byť všetko“. Ako začať znovu, správne, ako si nastaviť očakávania a nezblázniť sa z toho?
Štyri lásky a jedna praváPublikováno 9.4.2019, 16:26
Všetci snívame o tom, že nájdeme svoju spriaznenú dušu. Že nielen zažijeme tú pravú lásku, ktorú si navzájom môžeme dať, ale aj to, že s ňou ostaneme do konca života. Nebezpečenstvo hľadania spriaznenej duše je jednoduché, ale veľké - môže sa stať, že ju nepoznáme. Že nám ju osud naservíruje na striebornom podnose, my si to ale nevšimneme. Pretože sme si neprešli všetkým tým, čím sme mali.
Ako dozrievame do osobnostiPublikováno 1.4.2019, 14:30
Jedna z mála istôt v živote, ktoré máme, je fakt, že veci sa menia. Naše okolnosti, skúsenosti, ľudia, práca, rodina, priatelia, náhody a udalosti z nás neustále robia iného človeka, než akým sme boli pred pár chvíľami. Veľa z nás sa z toho, čo sa okolo deje, vie poučiť a, ako teraz môžeme často počuť, posúva sa ďalej. Ale ďalej ešte nutne neznamená správnym smerom. Ako teda na sebe môžeme pozorovať zmeny, ktoré z nás robia nie len inú, ale lepšiu osobnosť?
Celkom: 140 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,14 ďalšie >>
© 2004-2019 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt