. .. .. .. .. .. .. .
. .

MAGAZÍN - Rodina

Marika: Muž mi dáva málo peňazí na domácnosť, nemám na škôlku

Publikováno 18.1.2021, 15:05
Keď sa brali, obaja pracovali a mali plus mínus rovnaké príjmy. Už vtedy sa mladí manželia dohodli, že chcú deti a že s nimi Marika bude doma. O tom, ako to bude s peniazmi - okrem toho, že ich budú mať menej - sa podrobne nebavili. Dneska to matka dvoch detí považuje za chybu.

Vianočné rodinné tradície a zvyky

Publikováno 3.12.2020, 20:30
Hoci sú Vianoce kresťanským sviatkom, slávi ich aj skoro celá ateistická časť sveta. Atmosféra, mystika, rodinné prostredie, kľud, pohoda a radosť, to je niečo, čo si predsa neodoprieme. K Vianociam tiež neodmysliteľne patrí dodržiavanie niektorých zvykov a tradícií. Ťažko sa dnes dopátrať, aké sú tie pravé rituály, ako a prečo ich dodržiavať. Nakoniec sa teda stalo, že každá rodina si tradície tak nejako prispôsobila. Aké sú tie najčastejšie? A čo znamenajú?

Čo by sme mali deti naučiť do ich desiatich rokov

Publikováno 18.11.2020, 17:48
Je toho neskutočné množstvo, samozrejme. Teraz ale necháme bokom veci, ako je chodiť, hovoriť, hovoriť prosím a ďakujem alebo si umývať ruky po príchode z vonku. Hovoríme o veciach, ktoré by sa už dali považovať za „dospelé“. Pretože podľa hesla „čo sa v mladosti naučíš...“ je naozaj prezieravé, aby budúce generácie našich detí boli pripravené na „skutočný život“.

Ako veľmi nadané je naše dieťa?

Publikováno 9.11.2020, 20:02
Samozrejme, že veľmi. Všetci máme o svojich deťoch len tú najvyššiu mienku, a všetci máme pravdu. Ľudia ale môžu mať rôzne nadanie, niekomu ide šport, niekomu umenie, inému dáva úplný zmysel chémia alebo matematika. Nadanie sa môže prejavovať v jednom odbore, ale my môžeme hovoriť aj o akomsi všeobecnom nadaní, ktoré predznamenáva, že nám pod rukami rastie dieťa, s ktorým by sme mali pracovať trošku inak. Ako to spoznáme?

Ako prežiť materstvo: Nenoste tepláky, ale inak švindľujte, čo môžete!

Publikováno 9.10.2020, 18:39
Tiež vás vždycky nadvihnú všetky tie rozhovory s celebritami, ktoré tvrdia, že ich život je hektický, ale že vďaka svojim deťom majú kde nabiť baterky? Tiež svoje deti milujeme a život s nimi by sme za nič iné nevymenili, ale že by to bol zdroj neutíchajúcej energie? Človek zvaný matka sa navyše stretáva s množstvom protichodných pocitov - a tak sa trebárs na jednu stranu bojí, či deťom neotročí trochu moc, na strane druhej sa obáva, či ich nezanedbáva. Ako sa z toho všetkého nezblázniť?

Rozmaznané dieťa ľahko a rýchlo

Publikováno 25.9.2020, 17:59
Každý rodič si asi niekedy povedal, že jeho dieťa je jednoducho rozmaznané a nič mu nie je dosť dobré. Niekedy je to pravda, niekedy je to len stav predtým, ako sa veci dajú výchovou zase trošku do poriadku. Keď sa nad tým zamyslíme, dieťa sa nestane rozmaznaným samo. V dnešnej dobe, keď našu pozornosť odvádza množstvo vecí, je veľmi ťažké vychovávať dieťa správne, nie jednoducho. Ale nerobíme to len preto, aby z našich detí vyrástli „slušní ľudia“. Robíme to aj preto, aby sme sa niekoľko desiatok rokov nestretávali s následkami našej nedôslednosti.

Psychické ochorenia sa nevyhýbajú ani našim dospievajúcim deťom

Publikováno 16.9.2020, 19:45
Raná adolescencia je pre všetkých veľmi náročné obdobie. Ako pre toho, kto ju prežíva, tak pre tých, čo sa vyskytujú v jeho okolí. Ak už to u svojich detí máte za sebou, pravdepodobne si hovoríte, že „veľmi náročné obdobie“ sú pomerne slabé slová. Neexistuje žiadna príručka, čo je v takom období normálne, a čo už je varovné znamenie, ktorému by sme mali venovať zvýšenú pozornosť. A tak nám často uniknú veci, ktoré by sme mali riešiť oveľa skôr.

8 otázok, ktoré položiť deťom, aby sa naučili vnímať seba i svet lepšie

Publikováno 8.8.2020, 10:38
O svoje deti sa staráme tak dobre, ako nám to len ide. Niekedy ale skĺzneme k rutine. Teda k tomu, že si stanovíme zoznam vecí, ktoré treba obhospodáriť, zariadiť alebo zaplatiť, otázok, ktoré je potrebné položiť (Máš nejaké úlohy?), a logistiky, ktorej je potrebné sa držať. Lenže do hry vstupuje aj detská myseľ, ktorú by sme mali stimulovať nielen úlohami na riešenie, ale aj úlohami na zamyslenie.

Anketa: Na tomto sa s otcami našich detí nezhodneme, hovoria matky

Publikováno 30.7.2020, 16:47
Nie je nutné, aby otec s matkou boli vo výchove a v prístupe k deťom vždy úplne vo všetkom zajedno. Dôležité je, aby sa zhodli na hlavných zásadách. Drobné odlišnosti v prístupe deti okrem iného učia, že nie všetci ľudia sú rovnakí a pripravujú ich na reálny život. Ale stáva sa, že niektoré odlišnosti vzbudzujú väčšie vášne ako iné. Vypovedajú o tom aj skúsenosti čitateliek v našej ankete. Aké sú vaše skúsenosti.

Cisársky rez a aké následky si mamička nesie

Publikováno 1.6.2020, 17:39
Kto nezažil, nepochopí. Málokedy platí toto príslovie viac ako tu. Tentokrát ale nebudeme hovoriť o zdravotných komplikáciách, ťažkostiach a následkoch, ktoré môže cisársky rez, ako hlboká brušná operácia mať. Tento spôsob narodenia dieťaťa má totiž množstvo psychických následkov, s ktorými sa nejedna mamička potýka - ticho a väčšinou sama.
Celkom: 195 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,20 ďalšie >>
© 2004-2021 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt