. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Rodina

Čo si každá mama zaslúži vedieť sama o sebe + malý bonusPublikováno 27.5.2019, 18:51
Nikdy nevieme, ako sme silní, kým nemáme na svete inú možnosť, než silní byť. A také to je, keď je človek rodičom. Neexistuje cesta späť, len dopredu - a tá je možno chaotická, neorganizovaná, plná únavy, automaticky vykonávaných úkonov, zhonu, ale tiež lásky, šťastia a spokojnosti. Tie ale často prebije každodennosť, s ktorou sa stretávame, a niekedy máme pocit, že ju zvládame len tak tak. Nie sme v tom ale sami.
Keď sa plánuje tehotenstvoPublikováno 14.5.2019, 21:58
Niekedy nie je tehotenstvo práve prekvapenie, ale produkt systematickej práce. Každá snaha, ktorú vyvinieme na to, aby sme čo najľahšie otehotneli, sa počíta. Pretože môžeme vytvoriť čo najlepšie podmienky nielen pre počatie, ale aj pre priebeh tehotenstva, pôrodu, šestonedelia a vôbec celého toho obdobia, ktoré je pre matku i celú rodinu síce krásne, ale naozaj náročné. Čo všetko máme vo svojich rukách? Ako si môžeme pomôcť?
Pitný režim našich detíPublikováno 2.5.2019, 22:14
Bez vody nefunguje správne žiadne telo, ani to detské. Lenže zatiaľ čo my sa vieme k dodržiavaniu pitného režimu donútiť (viac menej), deti nebudú piť, pretože je to potrebné, ale len keď majú smäd. A to zďaleka nestačí. Pitný režim treba dopĺňať kontinuálne celý deň a priznajme si, aj keď by ho mala tvoriť prevažne neperlivá stolová voda, komu by stačila. A zvlášť deti majú sklon preferovať „niečo sladké“. Ako teda na to, aby pitný režim dopĺňali? A zvlášť teraz, keď je leto za dverami?
Kde na naše deti číha najviac baktérií?Publikováno 5.4.2019, 16:20
Aj keď vystavovanie sa nečistotám (v rozumnom množstve) buduje a posilňuje imunitu, všetci tak nejako máme za to, že čím menej baktérií sa v okolí našich detí, ale aj nás samotných, vyskytuje, tým lepšie pre nás. Vždy je dobré poznať svojho nepriateľa - v tomto prípade sa zoznámiť s miestami, kde je koncentrácia nepriateľov najväčšia. A niektoré by nás samotných ani nenapadli!
Kto nás stresuje viac ako deti? Manžel(stvo).Publikováno 2.4.2019, 17:19
Respektíve manželstvo. V spoločnosti stále vládne presvedčenie, a potvrdzujú ho vlastne často aj samy mamičky, že dôvod, prečo sú unavené, uponáhľané, nevyspané a často aj tak trochu nešťastné, sú deti. Nie ony samy, tie sú predsa len najväčším zdrojom šťastia pre nás pre všetkých, ale všetky tie práce okolo nich, starosti, zariaďovanie a staranie. Kývate súhlasne hlavou? Skúsme sa na to ale pozrieť inak. Pretože práca okolo detí nie je to, čo nás toľko stresuje.
Najčastejšie klamstvá, ktoré hovoríme deťomPublikováno 13.3.2019, 19:28
Všetci učíme svoje deti neklamať, nepodvádzať, hovoríme im, že lož má krátke nohy... ale sami máme maslo na hlave. A nie len niektorí, bez výnimky všetci z nás. Pretože za lož sa dá považovať každá nepravda, hoci nemienená v zlom. Pred vlastnými deťmi si tak vlastne protirečíme a učíme ich, že je síce pravda, že klamať sa nemá, ale zjavne má všetko svoje celkom flexibilné hranice. Aké lži hovoríme najčastejšie, bez toho aby sme si to vlastne uvedomovali?
Čo svoje deti neučíme (ale mali by sme)Publikováno 11.3.2019, 19:05
Naučiť svoje deti hovoriť prosím a ďakujem je ešte len začiatok. Medzi spôsoby, ku ktorým by sme mali naše deti viesť, patria aj komplikovanejšie stratégie, zvyky ktoré zasahujú život viac komplexne. Keď naše dieťa povedieme k „dobrým spôsobom“, bude sa im oveľa lepšie existovať medzi ľuďmi, budú sebavedomé, ale ohľaduplné, rešpektujúce a citlivé. A tiež oveľa pokojnejšie a spokojnejšie, pretože vždy budú vedieť, ako urobiť správnu vec.
Popôrodný splín, depresia, psychóza? Hlavne ich nepodceniťPublikováno 8.3.2019, 16:01
Sú témy, o ktorých sa vie, ale moc sa o nich nehovorí. Pretože na narodení bábätka, zvlášť toho prvého, je predsa všetko krásne! Nemusí to byť ale úplne pravda. Žena je pripravená na bolesť, ktorá ju čaká na tele, ale málokedy počíta s tým, že ju po pôrode nečaká tá povestná eufória, ale dni, týždne a v najhoršom prípade aj mesiace depresií, zlej nálady, úzkosti, strachov a únavy.
...a čo keď dieťa nemáme?Publikováno 19.2.2019, 21:20
Ak je v našom okolí žena „istého veku“ bezdetná, trošku to v nás prebúdza zvedavosť. Nehovoríme o blízkych priateľoch ani členoch rodiny. Hovoríme napríklad o kolegyni, s ktorou sem tam prehodíme pár viet, o niekom, s kým sa zoznámime na večierku a začneme sa rozprávať, skrátka o takých, ktoré s nami nezdieľajú svoj život. Skôr než otvoríme tému „prečo nemáš deti“, mali by sme sa trošku zamyslieť. A väčšinou držať radšej jazyk za zubami.
10 lekcií pre naše detiPublikováno 18.2.2019, 13:18
V dospelosti má každý svoj život pevne v rukách. Lenže niekomu sa opraty držia lepšie, inému horšie. Čím to je? Ak sa v dospelosti snažíme zmeniť zvyky, ktoré máme z detstva, alebo si ich naopak vybudovať, pretože ich nemáme, čaká nás poriadna drina. Pretože čím starší pes, tým ťažšie je ho ten nový kúsok naučiť. V dnešnej dobe je ale okrem tých zvyklostí, ktoré by nás napadli, nutné myslieť aj na iné - vyložene moderné. Čo by sme teda u svojich detí mali budovať?
Celkom: 165 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,.,17 ďalšie >>
© 2004-2019 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt