. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

10 rodičovských priznaní: Týmto nás naše deti štvú! Rodina

Opýtali sme sa niekoľkých rodičov, čím ich vlastné deti rôzneho veku najviac vytáčajú. Veľa tu záleží na tom, aké dieťa ste vlastne vyfasovali. Niekto spupné, ďalší tvrdohlavé, iný trochu ufňukané. Každopádne, väčšina rodičov sa zhoduje na tom, že nikto ich nevie vytočiť toľko ako vlastní potomkovia.

1. Neustále sa hádajú

„Od doby, kedy si čoby malinkí navzájom uvedomili vzájomnú prítomnosť, sa neustále hádajú a bijú. Aj keď sa dlho nevidia, pretože jeden je trebárs v škole v prírode, a tešia sa na seba, do desiatich minút sú zase v sebe. Hoci, sú každý iný, ale prečo sa teda navzájom trebárs neignorujú? Asi by som bola radšej, ako keď sa do seba v jednom kuse navážajú, provokujú sa, nadávajú si.“

Markéta, synovia 7 a 9 rokov

2. Dcéra robí pred oteckom chuderku

„Naša roztomilá trojročná dcéra má jednu veľkú neresť. Celý deň je zlatá, aj keď náročná na pozornosť. Akonáhle dorazí z práce môj muž, prepína do módu: som tak unavená, unudená, trpím. Takže nemôžem s manželom prehodiť ani pár viet, proste sa to nedá - snaží sa všetku jeho pozornosť uzurpovať pre seba.“

Kamila, dcéra 3 roky

3. Pred svojim dievčaťom zhadzuje našu rodinu

„Ja by som prizabila nášho sedemnásťročného chlapca, keď si k nám privedie svoje dievča a začne pred ňou zhadzovať našu rodinu. Ako že je u nás neporiadok, že tu nie je uvarené a napečené, a keď už, tak že sú to divné jedlá.“

Vlaďka, syn 17, dcéra 14 rokov

4. Vytáča ma nevlastná dcéra

„Mňa nevytáča ani tak vlastný syn ako priateľova dcéra, ktorá je u nás každý druhý víkend a polku týždňa navrch, avšak stále dáva najavo, že je u nás na návšteve, a preto odmieta napríklad pomáhať s domácimi prácami, ktoré moji synovia vykonávajú úplne bežne . Vrcholom potom je, keď sa priateľ postaví na jej stranu, pretože je to predsa dievčatko.“

Ellen, synovia 11 a 13 rokov, nevlastná dcéra 9 rokov

5. Deťom asi nesvedčí striedavá starostlivosť

„Pred dvoma rokmi sme sa rozviedli, cez rok máme deti v striedavej starostlivosti. Bohužiaľ, výchovné rozdiely medzi mnou a manželom sa len prehlbujú. Deti sa striedajú po týždni, prvé tri dni po návrate sa správajú hrozne, dva dni sú fajn, posledné dva dni zase básnia o návrate k oteckovi, ktorý im všetko dovolí a kúpi. Viem, že to až tak veľký rozdiel stále ešte nie je, syn i dcéra to zveličujú, ale som z toho naštvaná a nešťastná.“

Gábina, syn 11, dcéra 12 rokov

6. Dcéra strašne klame

„Nevadí mi, keď deti hnevajú, znesiem detskú drzosť, ale hrozne mi vadí klamstvo. Bohužiaľ, naša deväťročná dcéra je rodená klamárka. Keď jej boli štyri, možno to vyzeralo roztomilo a my sme to dosť neriešili, teraz už je schopná klamať vo veľkom a nezdá sa, že by nejaký trest fungoval.“

Blanka, dcéra 9 rokov

7. Naše deti sú lenivé

„Sme s mužom obaja veľmi aktívni. Nechodíme síce do posilňovní, ale v lete aj v zime chodíme na výlety, jazdíme na bicykli, sme na vzduchu. A naše sedemročné dvojčatá to jednohlasne neznášajú. Pešia chôdza dlhšia ako kilometer ich unavuje, nadávajú, skazia každý výlet, nieto aby trebárs spali pod stanom.“

Martina, dvaja chlapci 7 rokov

 

8. Jeden fňuká, druhý odvráva

„Štvorročný syn ma dostáva do vrtule tým, že keď na to príde, pustí sa do fňukania namiesto toho, aby povedal jasne, čo vlastne chce alebo nechce. Osemnásťročný zase tým, že má veľa rečí, ak po ňom niečo chcem alebo ho o niečo poprosím, a prakticky nie je možné, aby to urobil hneď.“

Juliána, synovia 4 a 18 rokov

9. Je strašne zúrivá

„Mám osemročných synov, dvojčatá, občas by som ich pretrhla, ale spätne musím povedať, že napríklad ich batoľacie roky boli prechádzkou ružovým sadom, keď to mám porovnať s ich mladšou trojročnou sestrou. Tá je od samého narodenia generálka, diktátorka, zúrivá a urputná. Na to sme s manželom vôbec neboli pripravení, už sme sa kvôli tomu niekoľkokrát pohádali - obaja vytočení, nahnevaní a ani jeden sme v ten moment nevedeli, čo s ňou.“

Karolína, synovia 8 rokov, dcéra 3 roky

10. Je tak iný!

„Sme obaja s mužom povahou skôr trampi, alebo ako to povedať, ale náš syn je jednoducho budúci kráľ diskoték. Je mu štrnásť, ale v kúpeľni trávi viac času ako my s mužom dohromady a to navyše niekoľkokrát denne. Neustále rieši handry, značky, účesy a teší sa, až bude môcť začať hodiť na diskotéky a do klubov. Vedieme na túto tému nikam nevediac nekonečné diskusie.“

Marta, jeden syn, 14 rokov

 

(red)

PublikovánoČLÁNKY MOHOU KOMENTOVAT POUZE REGISTROVANÍ UŽIVATELÉ
Registraci provedete ZDE
© 2004-2020 CZECH NEWS CENTER a.s. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Osobné údaje | Kontakt