Sóda pomocníčka



Jedlá sóda je cenovo dostupná a tak nám môžu poslúžiť v mnohých oblastiach života. A okrem toho, bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Určite ju máte v domácnosti no veľmi ju nevyužívate. Tu je pár tipov ako ju správne využiť:

1. Ak máte suchú pleť, pridajte kávovú lyžičku (pol lyžičky) jedlej sódy do misky s teplou vodou. Oplachujte si s ňou tvár.

2. 100 g sódy pridáme do teplej vody pred kúpaním, zmäkčí tvrdú vodu, a vaša pleť jemnejšia.

3. Zmierniť bolesť v nohách po náročnom dni môžete pridaním 3 čajových lyžičiek jedlej sódy na 10 litrov vody. Alebo silnejšia verzia :4 lyžice jedlej sódy na liter teplej vody na priveľmi unavené nohy.

4. Použitie jedlej sódy namiesto dezodorantu (ak zistíte, že žiadny nepomáha). Stačí sa len popudriť podpazušie..

5. Ak sa Vám potia nohy, dajte trochu jedlej sódy do Vašich topánok. Topánky po nosení jednoducho vytraste Pred obutím nasypte novú sódu. (samozrejme keď si nebudete vyzúvať topánky nikde inde okrem doma. :-) Do starých ponožiek dajte dve lyžice sódy a vložte do topánok na noc potom nepáchnu.

6. Ak Vás uštipne hmyz (osy, komáre, včely). Naneste na pleť mierne vlhkú sódu. Pomôže odstrániť bolesť a pálenie. Pomáha aj pri žíhľave.

7. Odstránenie zápachu z čalúnenia môžete dosiahnuť ak posypete povrch sódou a za niekoľko hodín povysávate. Koberec posypať sódou, nechať 15minút pôsobiť a povysávať.

8. Ako sa zbaviť zápachu v chladničke? Nechajte tanier s 50 g sódy v chladničke. O niekoľko dní neskôr vysypete do drezu a prečistíte aj výlevku. Na upchatú výlevku stačí 1 šálka jedlej sódy, potom šálka horúceho octu a liter vriacej vody.

9. Zelená zelenina, napríklad hrach či fazuľka, si udrží intenzívnejšiu farbu, pokiaľ sa do vody na varenie pridá trocha jedlej sódy.Zelená zelenina (fazuľa, špenát, atď) si vo vode zachová prírodnú farbu, ak pridáte jednu lyžičku jedlej sódy.

10. Zeleninu, ovocie a šalát umyjete lepšie, keď pridáte na liter vody, jednu až dve čajové lyžičky jedlej sódy.

11. Ak máte príliš kyslé ovocie, tento problém môžete odstrániť pridaním štipky sódy na 1 kg ovocia .

12. Ak chcete, aby sa fazuľa a ďalšie strukoviny uvarili rýchlejšie, pridajte lyžičku jedlej sódy na 4 litre vody. Navyše pomáha aj proti vetrom...

13. Aj kapusta sa rýchlejšie uvarí a navyše sa zachovali vitamíny, stačí ak pridáte 1 lyžičku sódy bikarbóny.

14. Čaj a káva bude zvlášť voňavé, ak pridáte štipku jedlej sódy do šálky.

15. Pre neutralizáciu kyslého povlaku a prevenciu zubného kazu, vypláchnite ústa po jedle lyžičkou jedlej sódy pridanej do pohára vody. Ako ústna voda je výborná na afty. Do sódového roztoku raz za týždeň ponoriť na noc zubné kefky (dezinfikujú sa).

16. Sóda jedlá sa hodí pri kombinácií s kyslými prísadami, ako je ocot či citrónová šťava, ale aj s jogurtom alebo cmarom. Vyžaduje však presné dávkovanie. Pokiaľ sa pridá príliš veľké množstvo, dostanú pokrmy nepríjemnú príchuť.

17. Zmäkčí mäso naložené v chladničke.

18- Ak trošku pridáte do paradajkovej omáčky pôsobí proti kyseline.

19. Používa sa aj ako náhrada droždia.

20. Odstráni pach z rýb na rukách. Odstraňuje aj pach z umývačky riadu. (medzi 2 cyklami posypte dno)

21. Do čistiaceho prostriedku na umývanie riadu pridajte 2 lyžice jedlej sódy, lepšie sa umyjú a dostanú pekný lesk.

22. Čistí kuchynskú dosku aj chladničku a mikrovlnku. Na vlhkú kuchynskú handričku nasypte trošku sódy a utierajte ňou. Nasypte trochu sódy na zakvackaný šporák a ľahšie sa umyje

23. Z porcelánu odstraňuje škvrny od kávy a čaju, čistí termosku., špongie a utierky na riad. (do ½ l vody 2 lyžice sódy a niekoľko kvapiek jari)

25. Čistí prihorené hrnce . 5 lyžíc sódy dajte do vody povarte a nechajte odstáť.

26. Do misky dajte v pomere 1:1 jedlú sódu a soľ do kúpeľa a dajte na nádržku WC...

27. Raz za mesiac dajte do nádržky na WC pol balíčka jedlej sódy, nechajte celú noc pôsobiť a ráno spláchnite.

28. Odstráni zatuchnutý vzduch napr .v chate – do ponožky 3-4 lyžice sódy zavesiť.

29. Leští strieborné a zlaté šperky. (nie perly) ako aj mramor.

30. Čistí očadené tehly z kozuba ako aj záhradný gril.

31. Vmasírovať do vlasov za hrsť sódy proti lupinám.

32. ½ šálky jedlej sódy pridanej do pracieho prášku vybieli bielizeň.

33. Mnohé škvrny zmiznú keď na ne dáme 4 lyžice sódy a ¼ šálky teplej vody.
.
34. Odmrazuje chodníky.

35. Likviduje burinu medzi prasklinami v chodníkoch.

36. Udržiava zásaditú vodu v bazéne.

A niečo aj z medicíny Nebudem to prekladať, každý tomu určite porozumie:
Následující recept zveřejnil neuropat dr.Murphy, který tvrdí, že mu ještě na rakovinu nezemřel žádný pacient.
Neuropat dr.Murphy uvádí: Recept vypadá jednoduše, ale má vědecké vysvětlení. Jako prevence rakoviny se užívá jedna lžička denně. Doporučil jsem to jednomu svému klientovi s bolestmi břicha, kde měl už metastázy. Bolesti do tří dnů přešly a cítí se dobře. Principem působení tohoto receptuře, že rakovinné buňky nesnášejí zásadité prostředí, které je člověku přirozené ( zdravý člověk má pH 7,3 - 7,5 ). Rakovina se rozvijí jen v kyselém organismu ( pod pH 6 ). Soda je zásada a s pomocí cukru ( rakovinové buňky konzumují 18x více cukru než zdravé ) pronikne přímo do buněk. I další alternativní onkologové v Evropě už léčí efektivně rakovinu s pomocí jedlé sody.

3 díly javorového sirupu a jeden díl jedlé sody ( soda bicarbona ) smísit ( např. 15 lžiček sirupu a pět lžiček sody ) a promíchat, dát poté v kastrůlku na sporák, zahřívat 5 minut nepříliš silně, dokud směs poněkud nezahoustne. Na počátku může být užíváno častěji, např.3x denně jedna čajová lžička. Jinak stačí brát 1 čajovou lžičku 1x denně, dlouhodobě. Může být rozpuštěna ve vodě, čaji, nebo třeba namazána na chléb. Javorový sirup může být případně dočasně nahrazen medem. Obecně platí: nejíst jinak žádný cukr v nápojích ani v pokrmech, s výjimkou trošky ovoce. zdroj http://marmeladarecepty.blog.cz/0811/jedla-soda-a-javorovy-sirup. Ale nájdete o tom aj tu: http://www.topzine.cz/jedla-soda-a-javorovy-sirup-leci-rakovinu