. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Zdravie

Ako si pomôcť pri bolesti v krkuPublikováno 27.2.2017, 17:23
Každé prehltnutie je ako šmirgľový papier, každé zakašľanie ako bodanie do hrdla ostrým nožom. Aj keď vieme, že dohromady zas o toľko nejde, bolesť v krku nám vie pekne znepríjemniť život. Ale keď niečo bolí, nie je napísané, že si nemôžeme dopriať trošku úľavy. Niektoré domáce recepty môžu bolesť len zamaskovať a naozaj neliečia. Niektoré ale áno.
Diéta podľa krvných skupín - skutočne funguje?Publikováno 23.2.2017, 20:14
Ak ste už alergickí na slovo diéta, nečudujeme sa vám. Zvlášť pred nástupom leta nás táto téma zahlcuje snáď zo všetkých strán. Pritom vieme, že primerané množstvo pestrej stravy a dostatok pohybu by mal vaše telo udržať v ideálnej váhe a vitalite. Lenže čo ak to stále nejde a nejde? Nekonzumujete náhodou niečo, s čím si vaše telo nevie poradiť, čo nevie stráviť, niečo, čo vám ubližuje?
Ricínový olej - nebezpečenstvo, ktoré pomáhaPublikováno 19.2.2017, 14:05
Po stáročia známy zázračný olej, ktorý vie byť rovnako tak dobrý sluha, ako zlý pán. Ricínový olej je jedným z mála prírodných olejov, ktorý je vysoko neodporúčaný na vnútorné použitie, zato veľmi vrelo k tomu vonkajšiemu. Aj keď sa používa vo všetkých možných odvetviach ľudskej činnosti (od ťažkého priemyslu po kozmetiku), oplatí sa mať fľaštičku s ním doma.
Sú mikrovlnné rúry nebezpečné pre naše zdravie?Publikováno 15.2.2017, 20:21
Máloktorý vynález sa udomácnil v našich kuchyniach tak rýchlo, ako mikrovlnná rúra. Jej využitie je tak praktické, že uľahčuje ohrievanie aj varenie jedla už po generácie. Tento pôvodne vojenský vynález je ale témou mnohých kontroverzií. Často počúvame názory, že ohrievanie v mikrovlnnej rúre je nezdravé. Prečo? A čo by sme rozhodne nikdy v mikrovlnke ohrievať nemali?
Kvasinková infekcia - kto a prečo je náchylnejší?Publikováno 9.2.2017, 12:47
S ťažkosťami tohto typu sa potýka až prekvapivé množstvo (predovšetkým) žien. Sú ale také, ktorým sa mykózy vyhýbajú, hoci zdanlivo nie je na ich zdravotnom stave nič inak, nevyzerajú, že by sa vyhýbali rizikovým činnostiam, ani nepodnikajú žiadne preventívne opatrenia. Zdanie síce klame, ale v tomto prípade je pravda niekde uprostred. Čo všetko môže spôsobovať našu náchylnosť k problémom kvasinkového typu? Niečomu predchádzať môžeme.
Prečo potrebujeme vlákninuPublikováno 12.1.2017, 8:01
Vláknina je často spomínaná pri redukčných diétach, pri regulácii zažívania a vôbec, pri ťažkostiach s tráviacim traktom. Málokto ale o tejto pre človeka absolútne nevyhnutnej látke vie trošku viac, než že si ju môže kúpiť v lekárni. Ale prečo a v akom množstve ju potrebujeme? A čo je táto látka vlastne zač, ako v tele pôsobí a ako funguje? A kedy na ňu ľudstvo vôbec prišlo?
Doska, malý zázrakPublikováno 28.12.2016, 1:41
Core, hĺbkové svaly, stred tela... určite ste už o cvičení týchto „neviditeľných“ svalov počuli. Najefektívnejšou metódou, ako spevniť stred tela, je cvičenie menom doska, často známe pod anglickým názvom plank. O neuveriteľnom množstve benefitov tohto cvičenia si povieme, na úvod treba spomenúť jeden jediný. Nepotrebujete žiadne vybavenie, náradie ani výstroj. Len kúsok miesta a vlastnú váhu.
Koreň kudzu - proti depresiám, vysokému tlaku aj alkoholizmuPublikováno 27.12.2016, 18:25
V Ázii a Severnej Amerike rastie burina, ktorá by teoreticky mohla byť ekonomicky aj zdravotne veľmi na obtiaž. Rýchlo sa rozširuje, popína a má veľmi, veľmi hlboké korene. Na obtiaž je dosť, ale napriek tomu ho máme radi. Prečo? Pretože ponúka až neuveriteľné množstvo využitia. Zázračný koreň kudzu vie pomôcť od veľmi zaujímavých problémov, ako sú napríklad závislosti, depresie alebo kŕčové žily. Ako to robí?
Poznáte hamamel (vilín)?Publikováno 5.12.2016, 16:14
Veľká pomoc pre tých, ktorí trpia častým sčervenaním (a pri tom sa nemajú za čo hanbiť), atopickým ekzémom alebo napríklad hnačkou, hemoroidmi a kŕčovými žilami. Súčasť kozmetických prípravkov pre vyhladenie pleti so silnými antioxidačnými a protizápalovými účinkami. Nádherný ker, ktorý na seba v minulosti priťahoval pozornosť skoro nadprirodzenými vlastnosťami. To všetko je hamamel.
Kombucha, vitamínová bomba?Publikováno 30.11.2016, 10:41
Zázračná huba, ktorá vlastne žiadnou hubou nie je, slabučko perlivý, alkoholický sladký čaj, ktorý môže a zároveň nemusí mať vplyv na naše zdravie. Ako to vlastne je s nápojom toľko obľúbeným medzi komunitou zdravo sa stravujúcich? Ako a prečo si ho pestovať doma, aké to má riziká a čo by ste mali pred konzumáciou kombuchy vedieť?
Celkom: 78 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ďalšie >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Čierna listina | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku