. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Zdravie

Prečo potrebujeme vlákninuPublikováno 12.1.2017, 8:01
Vláknina je často spomínaná pri redukčných diétach, pri regulácii zažívania a vôbec, pri ťažkostiach s tráviacim traktom. Málokto ale o tejto pre človeka absolútne nevyhnutnej látke vie trošku viac, než že si ju môže kúpiť v lekárni. Ale prečo a v akom množstve ju potrebujeme? A čo je táto látka vlastne zač, ako v tele pôsobí a ako funguje? A kedy na ňu ľudstvo vôbec prišlo?
Doska, malý zázrakPublikováno 28.12.2016, 1:41
Core, hĺbkové svaly, stred tela... určite ste už o cvičení týchto „neviditeľných“ svalov počuli. Najefektívnejšou metódou, ako spevniť stred tela, je cvičenie menom doska, často známe pod anglickým názvom plank. O neuveriteľnom množstve benefitov tohto cvičenia si povieme, na úvod treba spomenúť jeden jediný. Nepotrebujete žiadne vybavenie, náradie ani výstroj. Len kúsok miesta a vlastnú váhu.
Koreň kudzu - proti depresiám, vysokému tlaku aj alkoholizmuPublikováno 27.12.2016, 18:25
V Ázii a Severnej Amerike rastie burina, ktorá by teoreticky mohla byť ekonomicky aj zdravotne veľmi na obtiaž. Rýchlo sa rozširuje, popína a má veľmi, veľmi hlboké korene. Na obtiaž je dosť, ale napriek tomu ho máme radi. Prečo? Pretože ponúka až neuveriteľné množstvo využitia. Zázračný koreň kudzu vie pomôcť od veľmi zaujímavých problémov, ako sú napríklad závislosti, depresie alebo kŕčové žily. Ako to robí?
Poznáte hamamel (vilín)?Publikováno 5.12.2016, 16:14
Veľká pomoc pre tých, ktorí trpia častým sčervenaním (a pri tom sa nemajú za čo hanbiť), atopickým ekzémom alebo napríklad hnačkou, hemoroidmi a kŕčovými žilami. Súčasť kozmetických prípravkov pre vyhladenie pleti so silnými antioxidačnými a protizápalovými účinkami. Nádherný ker, ktorý na seba v minulosti priťahoval pozornosť skoro nadprirodzenými vlastnosťami. To všetko je hamamel.
Kombucha, vitamínová bomba?Publikováno 30.11.2016, 10:41
Zázračná huba, ktorá vlastne žiadnou hubou nie je, slabučko perlivý, alkoholický sladký čaj, ktorý môže a zároveň nemusí mať vplyv na naše zdravie. Ako to vlastne je s nápojom toľko obľúbeným medzi komunitou zdravo sa stravujúcich? Ako a prečo si ho pestovať doma, aké to má riziká a čo by ste mali pred konzumáciou kombuchy vedieť?
Ako telo hlási nedostatok vitamínovPublikováno 1.11.2016, 9:24
Keď vieme vnímať signály, ktoré nám vysiela naše telo, môžeme si s ledačím poradiť sami. V dnešnej dobe, keď je veľa potravín rôznymi procesmi zbavené veľkej časti pôvodných živín, je relatívne jednoduché dostať sa do stavu nejakého vitamínového deficitu. Ten ale nepoznáme len tak. Aj keď nám telo signály vysiela. A pretože to nie je choroba v pravom slova zmysle, niektoré varovné signály jednoducho prehliadame.
Baktériami nejzamorenejšie veci, ktoré máme denne v rukePublikováno 21.10.2016, 9:14
Budeme sa venovať téme, ktorá možno nie je úplne príjemná. Ale mysleli ste si, že najviac baktérií Escherichia coli (áno, to je tá, ktorá je súčasťou črevnej mikroflóry, všetci vieme, ako sa dostáva von, a spôsobuje mnoho mnoho ťažkostí) je na záchodovej doske? Možno sa budete čudovať. A možno trošku zmeníte niektoré svoje návyky. Pretože čo sa dozviete o práčkach a kabelkách už jednoducho nemôžete vziať späť.
Čo ste o koži ešte nepočuliPublikováno 12.10.2016, 11:02
Koža, pleť, pokožka. Všetky nás zaujímajú informácie o tom, ako sa zbaviť vrások, alebo aspon oddialiť ich tvorbu, alebo ako zakryť tmavé škvrny na tvári a rukách, ako sa zbaviť akné. Iste ste ale nerozmýšľali o koži ako celku. Že je to najväčší orgán nášho tela (meria 1,6 - 1,8 m2), to ste počuli od čias školy snáď 100 x. Určite však nepoznáte presný psí ekvivalent jeho hmotnosti. Znie to bláznivo? Poďte sa s nami dozvedieť viac.
Domáca tinktúra proti kadejakej chorobePublikováno 7.10.2016, 8:32
„Ach jo, už je zase chorá! Do škôlky nemôže - minule sa učiteľka nechala počuť, že prevezme len riadne doliečené dieťa, babičky sú ďaleko a kolegovia v práci sa na mňa pozerajú cez prsty, pretože mám už tretí paragraf za dva mesiace.“ Väčšina rodičov to už určite niekedy zažila. A čo si budeme vykladať, oslabenie a chorobu neznáša dobre ani dospelý. Ako sa takýmto situáciám vyhnúť? Alebo, keď už sú tu, ako zmierniť ich priebeh?
Aloe - tá pravá pre zdravie aj pre krásu II.Publikováno 5.10.2016, 10:10
Obsahuje 12 vitamínov (hlavne skupiny B), 20 z 22 aminokyselín (vrátane tých, ktoré si telo samo vyrobiť nevie), viac ako 20 minerálov a ďalších 200 účinných zložiek, ktoré sa ľahko vstrebávajú do krvi a pomáhajú pri rýchlej liečbe a detoxikácii. Pomáha proti baktériám, zápalom a vírusom, tíši bolesť a posilňuje imunitu. Toto a ešte mnoho ďalšieho dokáže obyčajný, zelený sukulent, ktorý si skromne rastie na vašom parapete. Práve ona - aloe vera.
Celkom: 73 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ďalšie >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Čierna listina | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku