. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Tipy a triky

Rôzne škvrny, rôzne čisteniePublikováno 14.1.2017, 0:47
Je bohužiaľ celkom jedno, ako veľmi sa snažíme udržať svoj domov v čistote a poriadku, nehody sa proste stávajú. A keď na scénu nastúpia deti, je niekedy udržanie poriadku doslova nemožné. O prevádzkový bodrel nám zas až toľko nejde, horšie je, keď sa stanú nehody, ktoré môžu trvale poškodiť vzhľad vybavenia domácnosti. Najnáchylnejšie na to sú samozrejme koberce, pretože keď niekde niečo kvapne, rozleje sa alebo vyprskne, schytajú to ako prvé. A ako ich vyčistiť bez ujmy na vzhľade a pomocou obyčajných vecí v domácnosti?
Rýchle riešenia na zmiernenie stresuPublikováno 22.12.2016, 11:36
Je to smutná realita dnešných dní, život bez stresu takmer prestal existovať. Ľudská myseľ sa ešte na novú mieru všadeprítomného napätia neadaptovala, preto pribúda situácií, kedy prežívame úzkosť a dojem, že nemáme svoj život pevne v rukách. Či už sa takéto stavy rozhodneme riešiť komplexne pomocou terapie, antidepresív, zmenou životného štýlu, sú situácie, kedy si potrebujete pomôcť sami. Ideálne rýchlo a efektívne. Ako na to?
Prejedli ste sa nezdravého jedla? Ako sa „napraviť“Publikováno 3.12.2016, 14:27
Ono sa to občas stane. Ráno vynecháte raňajky, máte deň blbec, nestíhate, tak si na obed dáte poriadnu porciu fast foodu, pretože jednoducho nemôžete vydržať, pred popoludňajším programom stihnete tak akurát natlačiť kúsok čokolády, a večer dáte svojmu zažívaniu ešte pár rán v podobe nejakého toho snacku k televízii a po dlhom dni sa nestratí ani trebárs kvapka alkoholu. A to nehovoríme o tom, že v takom dni človek väčšinou zanedbáva všetko, čo ide, vrátane pitného režimu.
Cvičenie a diéta nie sú jediná možnosť.Publikováno 23.11.2016, 15:53
Všetci tak nejako prirodzene vieme, že priberanie alebo naopak zhadzovanie váhy je spojené s pomerom kalórií dovnútra/von. Že budeme chudnúť iba v prípade, že náš príjem bude menší ako výdaj, ale keďže kalórie sú spojené s nutným živením tela ostatnými látkami, nemôžeme jednoducho prestať jesť. Takže je potrebné aj cvičiť, čím zvýšime svoj výdaj. Ale to nie je všetko, čo môžeme pre efektívne znižovanie váhy urobiť. Môžeme totiž trošku oklamať hlavu.
Pár trikov na lepšiu pamäťPublikováno 14.11.2016, 14:04
Poznáte to. Na strednej škole nebol problém naučiť sa na písomku počas veľkej prestávky. Na vysokej škole sa dalo zvládnuť učivo na skúšku počas jednej noci. Ale postupom času človek prestane pamäť trénovať, vyjde z cviku „učenia“ a má čím ďalej tým väčší problém zapamätať si študijný materiál, keď je treba. Takže si musíme trošku pomôcť. Čaká vás prezentácia v práci, potrebujete zvládnuť kurz, chcete sa naučiť jazyk? Skúste toto.
Droždie na pleť aj vlasy, ale aj proti nespavosti a depresiámPublikováno 11.11.2016, 13:32
Živé jednobunkové organizmy, ktoré poznáme predovšetkým v podobe lisovaných kociek napoly mazľavé a napoly drobiacej sa konzistencie vedia nielen premieňať cukry na alkohol, ale aj aknóznu pleť na zdravú, nezdravé vlasy na pevné a hebké, normalizovať nespavosť, podráždenie a depresiu a podporiť metabolizmus a trávenie. Áno, toľko zázrakov v jednej kocke za pár korún. Ako droždie využiť naozaj na maximum?
Konečne odpoveď - sprcha ráno alebo večer?Publikováno 10.11.2016, 9:23
Je zaujímavé, na aké všetky veci môže mať vplyv globalizácia, dnes už známa skôr ako stav než proces. Vďaka miešaniu kultúrnych zvyklostí sa aj v našich podmienkach v posledných rokoch rozmohol trend, ktorý poznáme predovšetkým z amerického prostredia. A zmiatol nejedného moderného človeka. Mnoho ľudí necháva osobnú hygienu na ráno. Alebo to striedajú. Alebo ráno aj večer. ...ako to vlastne má byť? Poznáme odpoveď. Alebo aspon vodítko
Ako ušetriť v supermarketePublikováno 25.10.2016, 8:42
Nakupovať lacnejšie neznamená jesť menej kvalitne. Všetci, ktorí sme už aspoň niekedy prešli okolo hodnotenia jednotlivých produktov rôznych značiek, vieme, že tie najkvalitnejšie zďaleka nebývajú tie najdrahšie. Ale zďaleka nejde len o to, aké značky nakupujeme. Supermarkety z nás síce svojimi stratégiami ťahajú peniaze zámerne, ale my im ich niekedy priamo nútime. Ako sa ukázniť, keď naozaj potrebujeme zoškrtať výdavky, a zároveň sa neokrádať na kvalitnom jedle?
Bylinky, ktoré nám pomôžu spaťPublikováno 13.10.2016, 14:07
Neznášate rána? Poznáte plno ranných vtáčat, ale vy sa ráno nie a nie prebrať? Povedali ste si, že to bude tým, že ste vlastne tak trošku sova, takže je logické, že rána nie sú nič pre vás? Možno na ne len nemáte dosť energie preto, že nekvalitne spíte. Ťažkosti so zaspávaním, prebúdzanie sa v noci, nočné mory... Možno zažívate úzkosti, vyčerpanie, ktoré spánku paradoxne bránia, naháňa sa vám hlavou moc vecí naraz. Nechcete brať lieky a dopovať svoje telo chémiou? Prvou voľbou môžu byť bylinky.
Ako vyradiť pár stoviek zbytočných kalórií dennePublikováno 10.10.2016, 20:16
Sú to jednoduché počty. Aby sme zhodili pol kila, potrebujeme spáliť v priemere o 3500 kcal viac, ako je náš príjem (ideálne za týždeň). Ale kalórie v zmysle energie nutne k životu potrebujeme, sú súčasťou všetkých živín, ktoré prijímame. Kľúčové je slovo ZBYTOČNÉ. Zbytočných, respektíve prázdnych kalórií totiž prijímame viac, než by sa nám mohlo zdať. Ako upraviť bezbolestne jedálniček, aby v ňom zostali potrebné živiny, ale prázdne kalórie nie?
Celkom: 72 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ďalšie >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Čierna listina | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku