. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Rodina

Čo by muži mali vedieť o tehotenstvePublikováno 18.2.2017, 14:11
Možno nie len o tehotenstve, ale o svojich tehotných ženách. Každá z nás má svoje obavy, strachy, nálady a stavy, ktoré sa môžu okoliu zdať prehnané alebo nepochopiteľné. A vieme, že žena spoločne s malým dieťaťom sú najzraniteľnejšie bytosti na svete, aj keď kým sú ešte 2 v 1, môže sa to javiť trošku inak. Bojíme sa všetkého možného, naše nálady a chute nie sú úplne v norme a čo potrebujeme viac, ako inokedy, je maximálna partnerovho podpora. V čom konkrétne?
Výchovou proti pocitom menejcennostiPublikováno 17.2.2017, 12:32
Vedomie vlastnej hodnoty je v dnešnom progresívnom svete na jednu stranu veľmi žiadanou vlastnosťou, na strane druhej máme pocit, že „dobré vychovanie“ tak trošku súvisí s neustálym pochybovaním o sebe sama. Nedostatočnú asertivitu často zamieňame za úctu k druhým, nedostatok sebavedomia za zdravú sebareflexiu. Ak sami viete, aké to je, žiť s viac či menej potlačovaným „pocitom menejcennosti“, asi nechcete, aby sa s podobnými ťažkosťami stretávalo vaše dieťa. Ako tomu predchádzať? Alebo aspoň neprispievať?
Od mamičky k manželke alebo Je dôležité aspoň chvíľu bývať sám?Publikováno 11.2.2017, 13:23
Fenomén takzvaných „mamahotelov“ je jedným z najpálčivejších vzťahových nešvárov súčasnej doby. Lenže! Ono to zďaleka nie je iba problém dneška, ani doby dávno minulé neumožňovali bývanie osamote, takže sa dá povedať, že na to nemáme ani tak nejako historické dispozície. Prečo by sme to ale mali chcieť u seba? A prečo by sme to mali chcieť u partnera? Zďaleka nie len kvôli schopnostiam starostlivosti o domácnosť.
Nechaj ma byť alebo Čo by od nás dieťa počuť nemaloPublikováno 5.2.2017, 14:08
Poznáte to určite veľmi dobre. Máte veľa práce, varíte, upratujete, do toho vybavujete trebárs ešte nebodaj nejakú pracovnú vec, a k tomu sa pridajú vaše ratolesti s neustálymi požiadavkami na „niečo dobré“, otázkami, kde bývajú veveričky, ako to, že sú mraky biele, šarvátkami a hádkami, kto komu čo rozbil. Niekedy proste zakričíte niečo škaredé. A v tvárach svojich detí si prečítate, ako veľmi škaredé to bolo.
Mamy, ktoré stretávamePublikováno 26.1.2017, 19:00
Akonáhle čakáte dieťa alebo už máte novonarodené doma, stávate sa nielen mamou, ale aj magnetom na ostatné matky. Je to logické, stretávate ich u doktora, na ihriskách, na prechádzkach. A pretože socializácia je dôležitá, často sa s nimi dávate do reči. Je dokonca možné, že nové prichádzajúce „mamy“, ktoré sú v rovnakej životnej fáze, na nejakú dobu nahradia vašich priateľov z čias „pred“. A to, že ostatné matky treba stretávať, učiť sa od nich, naberať skúsenosti, silu aj motiváciu, je extrémne dôležité, asi nie je potrebné zdôrazňovať. Čo sa od nich môžeme naučiť?
Všetko vás unavuje? Možno je to preto...Publikováno 21.1.2017, 23:28
Vyčerpávajú vás bežné každodenné aktivity? Nemôžete sa poriadne prebrať a sústrediť ani po dvoch šálkach kávy? Nepomôže vám dostatok spánku, pretože telo nie je to, čo je vyčerpané? Ak sa nemôžete donútiť poriadne do práce, do domácnosti, do komunikácie alebo starostlivosti o ostatných, všetko zvládate len s vypätím síl a vyčerpanie je vaším sprievodcom od samého rána až po zaľahnutie, možno za to môžu veci, ktoré by nás ani nenapadli. Čo napríklad?
Čo by sme nikdy nemali robiť v posteliPublikováno 16.1.2017, 19:14
A tým „v posteli“ nemyslíme žiaden eufemizmus, ide nám o prosté spanie, prípravu naň, vstávanie a vôbec o veci, ku ktorým je posteľ určená primárne. Dnes, keď sa dá z domu pokojne aj pracovať, stala sa posteľ multifunkčným kusom nábytku, ktorý nám proste len dáva možnosť robiť poležiačky to, čo by sme mali robiť inokedy a inde. Že neviete, čo máme na mysli? Všetko to, čo vedie k zlému, nekvalitnému alebo prerušovanému spánku. Pretože zdravý spánok je pre naše zdravie i psychickú pohodu jedným z najdôležitejších faktorov.
Dobré vychovanie na návštevePublikováno 10.1.2017, 12:19
Poznáte deti okolo desiatich rokov? Máte ich? Majú ich vaši známi? Potom pravdepodobne poznáte z rôznych možných uhlov pohľadu to, že na návštevách sa vedia anjelici občas naozaj prejaviť štýlom, ktorý by nik za ideálny nepovažoval. Správanie u cudzích ľudí (myslené nie doma) má pár hriechov, ktoré síce hostitelia odpustia, ale tiež sa pozastavia. Čo sú najčastejšie prehrešky proti „slušnému správaniu“ na návšteve, ktoré nás vlastne často ani nenapadnú s deťmi nacvičovať?
Prečo máme strach z kontroly nad vlastným životomPublikováno 26.12.2016, 9:56
Všetky naše činy a rozhodnutia závisia na množstve vonkajších podnetov, na našom vlastnom kontexte. Niekedy svojho zasadenia do reťazca ľudí, udalostí, očakávaní, zodpovednosti, ale aj minulosti tak trochu zneužívame. Na čo? Na to, aby sme sa nemuseli vydať na našu vlastnú cestu, aby sme mali univerzálnu výhovorku pre činy, ktorým bráni náš vlastný strach z rozhodnutia. Od čoho by sme sa mali oslobodiť?
Čo majú spoločné všetky silné ženy?Publikováno 21.12.2016, 9:41
Rovnako ako je potrebné pracovať na fyzickej sile a kondícii, ani tá psychická nepríde len tak sama od seba. Dispozíciu pre ňu máme všetci, ale ako naložíme sa životnými skúsenosťami, ako sa popasujeme s udalosťami a ľuďmi, ktoré nám osud postaví do cesty, to všetko buduje našu silu ducha. Cesta každej ženy za psychickou vyrovnanosťou a silou začína výchovou a neprestáva každým dňom. A keďže pred nami v živote stoja väčšie a väčšie prekážky, musíme svoju silu chrániť a posilňovať.
Celkom: 76 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ďalšie >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Čierna listina | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku