. .. .. .. .. .. .. .
. . . .

MAGAZÍN - Rodina

Prečo sme zrazu zábudliví?Publikováno 27.3.2017, 14:19
Otvoríte mikrovlnku a zistíte, že je v nej miska polievky, ktorú ste si chceli ohriať včera na večeru. Dávate si do kalendára vlastne všetko, bez notifikácie zabudnete aj vyzdvihnúť deti z tréningu. Už po tretí krát ste vstali a „pre niečo“ išli, ale za boha si nie a nie spomenúť, pre čo vlastne. A ďalších príkladov určite nájdete bezpočetné množstvo. Je normálne sem tam zabúdať, ale ak sa z toho stáva chronická vec, možno by sme mali spozornieť. A nie, zďaleka nemusí byť príčina Alzheimerova choroba. Čo môže za to, že začneme zabúdať?
Čo sa žene premieta v hlave, keď nemôže otehotnieť?Publikováno 23.3.2017, 7:38
Všetci sme vyrástli na rozprávkach a príbehoch so šťastným koncom. Takže sme automaticky prijali predstavu, že sa raz zamilujeme, dotyčného (alebo dotyčnú si vezmeme), postavíme si dom a budeme mať deti. Tie pekne porastú, kúpime si psíka, všetci sa budeme mať radi, budeme jazdiť na dovolenky, deťom zariadime krásny a šťastný život... ale niekedy môžeme naraziť na problémy hneď zo začiatku. Pretože celý ten vzorec šťastného života je krásny a jednoduchý, ale čo keď nepôjde všetko podľa plánu?
Zlaté pravidlá na požičiavanie peňazí priateľom a rodinePublikováno 14.3.2017, 20:44
Priateľstvá si za peniaze nekúpite, ale môžete ich peniazmi zničiť. Požičiavanie peňazí priateľom a rodine je veľmi delikátna záležitosť, finančná situácia je vždy veľmi háklivá téma. A ak vnesiete do vzťahu tému peňazí, je veľmi pravdepodobné, že sa dostanete do situácií, ktoré nebudú príjemné ani jednej strane. Ako sa tomu vyhnúť? Prípadne minimalizovať škody?
Než sa z dieťaťa stane teenagerPublikováno 14.3.2017, 20:44
Akonáhle puberta udrie v plnej sile, začína byť rodič v zjavnej nevýhode. Pre dieťa nie sú žiaduce rodičovské rady, útecha, pomoc a ani prostá prítomnosť. Čo sa povie, to neplatí, čo sa vyžaduje, naschvál nebude, a keď je kríza, máte predsa ako rodič „povinnosť“ zasiahnuť, takže vďaka je taktiež na bode mrazu. Ale to je v poriadku, aj my sme si tým prešli. S teenagerom je veľmi ťažké nadviazať kontakt, nieto navodiť dôvernú rodinnú atmosféru. Aké zvyky by sme mali stihnúť vytvoriť, než nám puberta vezme vietor z plachiet?
Superschopnosti, ktoré nám dá len materstvoPublikováno 13.3.2017, 18:39
Ony tam niekde boli. Príroda dala každej žene potenciál rozvinúť superschopnosti hodné akčného hrdinu, ale mamy si na slávu a publicitu zase toľko nepotrpia. Nemajú na to totiž čas. Zmysly sa zostrujú, vnímanie rozširuje, nároky pribúdajú a niekedy to vyzerá, že kapacita matky vedieť, vidieť, počuť, vnímať a riešiť absolútne všetko je doslova nevyčerpateľná.
Myšlienky, ktoré nám otravujú životPublikováno 12.3.2017, 0:57
Zmeň svoje myslenie a zmeníš svoj život. Už Albert Einstein povedal, že jednou z foriem šialenstva je, nechávať všetko pri starom a dúfať, že sa niečo zmení. Bohužiaľ, niekedy nám nezostáva nič iné, než začať u seba. A to nie napríklad ľuďmi, s ktorými sa stretávame, činnosťami, ktoré robíme, koníčkami, ktorým sa venujeme. Ale myšlienkami, ktoré okupujú našu myseľ a nedovoľujú nám pohnúť sa z miesta. Akých myšlienok by sme sa mali zbaviť?
Ako pripraviť deti na domáceho maznáčikaPublikováno 1.3.2017, 12:05
Asi to poznáte, keď ide o nového štvornohého kamaráta, stávajú sa z detí prefíkaní iniciátori. Po mačiatku alebo šteniatku túži v každej domácnosti aspoň jedno dieťatko a veľmi často rodičia podľahnú. Pretože... on to vlastne nie je zas tak zlý nápad. Ale aj keď to máme premyslené, nie je od veci na príchod nového člena domácnosti deti systematicky pripravovať (a napokon seba tiež). Pretože okrem spústy radosti príde aj kopa starostí. Pre všetkých.
Čo by štyridsaťročné ja odkázalo tomu tridsaťročnému?Publikováno 24.2.2017, 19:00
Je pár právd, ktoré nás v štyridsiatke zasiahnu s väčšou intenzitou než v tridsiatke. Tridsiate roky života sú omnoho menej teľacie než tie dvadsiate, ale napriek tomu človek chybuje tak, že si to v nasledujúcej dekáde vyčíta. A u žien to platí dvojnásobne. Máme pre vás pár odkazov, ktoré by štyridsaťročné ženy najradšej odovzdali svojmu tridsaťročnému ja. Vek totiž nie je len číslo, nech si kto chce, čo chce, hovorí, a príde, či už sme pripravení, alebo nie. A uvedomenie si pár vecí nám pomôže zvládať pribúdajúce sviečky na narodeninovej torte s oveľa väčšou gráciou.
Čo by muži mali vedieť o tehotenstvePublikováno 18.2.2017, 14:11
Možno nie len o tehotenstve, ale o svojich tehotných ženách. Každá z nás má svoje obavy, strachy, nálady a stavy, ktoré sa môžu okoliu zdať prehnané alebo nepochopiteľné. A vieme, že žena spoločne s malým dieťaťom sú najzraniteľnejšie bytosti na svete, aj keď kým sú ešte 2 v 1, môže sa to javiť trošku inak. Bojíme sa všetkého možného, naše nálady a chute nie sú úplne v norme a čo potrebujeme viac, ako inokedy, je maximálna partnerovho podpora. V čom konkrétne?
Výchovou proti pocitom menejcennostiPublikováno 17.2.2017, 12:32
Vedomie vlastnej hodnoty je v dnešnom progresívnom svete na jednu stranu veľmi žiadanou vlastnosťou, na strane druhej máme pocit, že „dobré vychovanie“ tak trošku súvisí s neustálym pochybovaním o sebe sama. Nedostatočnú asertivitu často zamieňame za úctu k druhým, nedostatok sebavedomia za zdravú sebareflexiu. Ak sami viete, aké to je, žiť s viac či menej potlačovaným „pocitom menejcennosti“, asi nechcete, aby sa s podobnými ťažkosťami stretávalo vaše dieťa. Ako tomu predchádzať? Alebo aspoň neprispievať?
Celkom: 84 (zobrazuje sa 1-10)1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ďalšie >>
© 2004-2017 Affectio s.r.o. | Reklama | Podmienky serveru | Cenník členstva | Návod na inzerciu | Desatoro | Čierna listina | Kontakt | Nájdete nás na Facebooku